Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod slniecko »

Jaj a k desiatej, dostáva dva plnené rožky predelené na polovicu (t.j. 4 polovice), jablko, alebo mrkvu (oboje musí byť nakrájané) a niečo sladké - väčšinou ryžový suchár poliaty čokoládov, alebo hrsť piškótov. Krabička príde skoro vždy prázdna. Jeho o 5 rokov staršia sestra zje tak maximálne štvrtinu, ak si vôbec na nejakú desiatu spomenie :rolll: ...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Mamina: "Perplexus je revolučné 3D bludisko uzatvorené v plastovej priehľadnej guli. Natáčaním musíte manévrovať malú guličku cez náročné prekážky, preklápačky, pokrútené cestičky, špirály, otočky a ďalšie zábrany až do konca. Plastovú guľu do ktorej je celý labyrint uzatvorený budete musieť veľakrát otočiť o 360°, kým guličku dostanete zo začiatku (pozícia 1) až do cieľa (pozícia 100). Dráha je rozdelená podľa obtiažnosti na 3 úseky: 1 - 26, 27-61, 62-100. Keď Vám gulička behom cesty vypadne z dráhy, musíte prejsť daný úsek znova od začiatku." Existuju varianty pre zaciatocnikov aj pokrocilych, je to tak od cca 6r vhodne, niektore od 8..
Asi takto to nejako vyzera:

[ img ]

[ img ]
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod alenka76 »

Ahojte,

U nas tiez nic noveho,uz sice citame veselo,stale porovnavam to citanie na SK a tuna.Ze ake su priority..
Stale Vela domaceho ucenia :rolll: ale malu to bavi.No a hned ma "zdr....al moj mm,ze preco sa s malou ucim,ze nech je samostatna,nech to robi sama.Rada jej zastruham ceruzky,ale nikdy ju nejak neobletujem.Ale je radsej ked sedim alebo sa stavim pri nej ked pise alebo cita.

Slni,drzte sa!Nech sa coskoro doliecite!My sme to prekonali pred 3 r. :rolll: A tahalo sa to tiez dost dlho.
My mame dni bez hlasu,tak dufam ze nas to rychle opusti!

Dievcata,ja sa akurat trapim s tou desiatou.Ako moja nikdy nejedla nejak Vela a Bola mala baculka.Teraz sa vytiahla a zacala preberat :(
Sice mäso ako take neje,nikdy ziadnu salam,alebo sunku,skor jedla len obycko jedla/len nudle,len ryzu.../-ale v poslednej dobe mi nechce nic a na desiatu.Nosi vsetko spät.
Jedine co zje je Bebe dobre rano -dva Keks.A plus nejake jablcko -mrkvu Maximum.Ziaden chlieb,rozok toboz nie.
Co si pyta su sladke desiate :drop: :whist:
Tak zvazujem mensie zlo..... :jaj:

U nas zatial ziadne priania,aaaale ...co to trepem-ved chce kona...som zabudla :jaj: ....
Zu som jej vsak zacala planovat nejaku vytvarnu...a veci k tomu.
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

Kirkusa, o tom perplexe som v zivote nepocula, vyzera to super. Ale nas krpec by na to asi nemal trpezlivost :lol:

U nas by najviac vysneny darcek bola macka. Teda dve, lebo treba samozrejme jednu aj dcere (a je to aj lepsie aby sa spolu zabavili). Zatial odolavam, ale je to tazke, kedze macky mam aj ja velmi rada.
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

Prisiel nam GEOMAG :D
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

A ako sa ti pozdava? Ci radsej nerozbalujes?

Ja som sa dnes dobre nachytala. Mame doniest do skoly tekvicu na vyrezavanie, jasne ze povedali den dopredu, tak kde rychlo taku zohnat... Nastastie v Tescu mali, za 69 centov, rychlo som jednu kupila, potom som sa cudovala nad vyslednou cenou nakupu, ze preco tak vela... Ta potvora stala 69 centov nie za kus, ale za kilo a vazila 5kg :jaj: Taky drahy sme nemali ani melon za cele leto a teraz to otrieskam na tekvicu co sa vyreze a za tyzden zosusi :mrgreen: Ale teraz mam dilemu - dat ju synovi vydlabanu, alebo celu? Maju to ako aktivitu v druzine, bude cas aj na dlabanie, ale sam to urcite nezvladne a neviem ako tam budu stihat pomahat s tym tolkym detom.
A buduci tyzden maju haloweensky karneval, myslite ze masky by mali byt tematicke?
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod slniecko »

Neviem, moja staršia keď bola prváčka išli všetky baby za princezné, takže pri prezliekaní to v ich časti triedy vyzeralo ani nie tak ako pred halloweenom, ako skôr pred plesom v opere :mrgreen: ....takže asi by som sa riadila tým, za čo on chce ísť.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

On v tom ma jasno. Spiderman :rolll: Takze asi tam bude 5 spidermanov a 10 princezniciek.
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod slniecko »

prasiatko katka píše:On v tom ma jasno. Spiderman :rolll: Takze asi tam bude 5 spidermanov a 10 princezniciek.

Áno, presne, u nás bol pomer obrátený :lol: ...no, aspoň máš vystarané :D .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

prasiatko katka: hehe sa smejem ake je to vsade rovnake! My sme mali doniest tekvicu v utorok. Samozr. vsetci uz vydlabane, ani sa nesnazili hrat na to ze by to deti mali vyrabat same, teda uloha pre rodicov...Tiez povedali den vopred, takze ano, vecer po prichode domov okrem varenia a ucenia este vyplneny rychlym zhananim tekvice, potom dlabanim, druhe dieta uplne nahodou tiez v ten isty den im povedali ze na druhy den uz maju doniest pestre listy, tak este ako ceresnicku na torte za tmy do lesa s celovkou nakolko bezprostredne okolo uz mame listy skarede, poslapane a hnede, a podho hladat. Niektore vecery nam skola pripravi take mile vyplne casu, vsak aby sme aj my rodicia sa nenudili nahodou :jaj:

ad kostym na halloween: len potvrdzujem co tu vsetvi zatial, starsi syn sice komercne vzory neuznava a tak obycajne stare prestieradlo s vystrihnutymi ocami bol u neho vrchol blaha s ktorou sa uspokojil, ale nemal by problem ist ani do ineho cim hnusnejsi zombik tym lepsie pre neho, ale nasa prvacka klasicka princezna, ponukala som jej aspon princezmnu so spicatym ciernym klobukom nejak zladit ale kdeze, musi byt klasika princezna. Uz som jej zo zufaltva ukazovala letak Lidlu http://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?action ... l&id=11907 , prave oddnes to ma byt, ale ani pocut...no co, bude co chce byt.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron