Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

Kirkuša píše:Super ako sa to zacina rozrastat, tusim aj mamina ma prvacika, snad k nam tiez zavita :pa


Jeeej, ty si mila, az teraz som si vsimla tvoj prispevok. Tak sme tu :fl:
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

A Brejky - to bola katastrofa si pamatam u starsieho a veru neviem ci to preto aj u nas v skole nezrusili. No mozno to len mladsi neobjavil, lebo oni su trosku separe a nemaju chodit mimo svojej casti :D na desiatu davam 1 rozok/chlebik s niecim, ovocie a nieco sladke - vacsinou doma upecene - muffiny alebo babovku a podobne. Zatial mu to staci. Ak idu na vylet, tak este osobitne balim maly ruksacik a v nom aj pitie a nieco drobne na jedenie

Z kruzkov chodi na pin-pong :lol: to je v skole. A mimo chodi na plavanie 2x v tyzdni. Ich druzinarka sa dost intenzivne venuje chodzi - tak uz boli aj na nejakych pretekoch ako divaci a viem, ze ona ich potom aj k tomu vedie a ak to niekoho bavi a asi aj ona zbada, ze ma predpoklady tak potom cez nu sa riesia aj treningy v ramci klubu
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

To je pravda, ta matika je dobre o nicom. Ulohy by mu mohla robit mladsia 3r sestricka, tej je to tak akurat primerane. Krpec bol cely zblbnuty z toho zapisovania poctu bodkami. Najprv pisal cislami, potom dostal sprdung od ucky, ze to mal bodkami :rolll: teraz uz cvicia pisanie cisel, tak mali pisat cislami a on zase bodkami, ked som mu povedala ze treba cislom, normalne sa bal, ze ucitelke sa to nebude pacit. Nakoniec napisal pre istotu oboje. Mysli si, ze cela matika je o bodkach a ked maju v knihe zadanie nakreslit nejaky obrazok, napr. 5 kusov niecoho, tak nakresli 5 bodiek a hotovo :P
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

Ale celkovo aj ked prejdu na cisla, bude to pocitanie do 20 :nie: take poslabsie cele. Ale tak mozno to niektorym robi problem. Kazdopadne synatora zatial chvali ucitelka, ze je aktivny, v pohode. Tak sa tesim.

Dievcata, ja akurat riesim jeho narodky a Vianoce. Tortu som vymyslela prvacku - ze dookola budu ceruzky farebne a hore pismenka tlacene porozhadzovane, ale teda darceky netusim :rolll: lego uz nechceme. Elektronicke veci este nechceme. A tu moja fantazia konci :ashamed:
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

U nas sa velkej oblube tesi Geomag, poznate?
Inac nas syn si uz pise zoznam, co chce na vianoce: masozravu rastlinu, visiaci zamok na ciselny kod, gumicky na naramky. Celkom sa mi to pozdava :-)
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

uz som o tom pocula :) a nas matus je aj dost taky konstrukcny tip. Mozes mi aj odporucit konkretny druh ci to je iba jeden druh? Nieze kupim pre malych
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod prasiatko katka »

My sme na to raz nahodou natrafili v obchode, ked bola 50% zlava, takze sme kupili v podstate naslepo, myslim ze tuto sadu http://geomag.heureka.sk/kids-panels-104/ a uz sa s nou 4 mesiace vkuse hraju, stale ich to neomrzelo :-) Maju aj nejake Baby sady, ale to zistis hned na prvy pohlad. Potom su tieto Kids a este su Pro, co maju kratsie tycinky, tie su oficialne az od nejakych 13r, ale asi len z bezpecnostnych dovodov, uplne v pohode to moze pouzivat aj male dieta, ak nema tendenciu take veci jest :-) V sade su vzdy magneticke tycinky, ocelove gulicky na spajanie a plastove panely, ktore pomahaju pri stavbe. Ale je zopar sad, kde su iba plastove diely, tak na to pozor, samostatne to je nepouzitelne. Inac samozrejme cim vacsia sada, tym viac moznosti na stavbu, ale v tomto veku su tie mega sady zbytocne. Tato nasa mi pripada tak akurat, mozu sa hrat aj dvaja naraz, na vianoce mozno dokupime nejaku malu naviac a to im uz bude bohate stacit.
prasiatko katka
expert
 
Príspevky: 2885

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Prasiatko katka: to mas dobre ze ma tvoj maly taky apetit, moja zase pravy opak, mozem jej dat hocico po com sa doma ide utlct a nezje mi to, max. si z toho trochu odmysi...inak aj prveho som mala takeho tiez nejedol mimo dom, zlomilo sa to asi az v 3. triede...pritom dcera ma normalne apetit dobry, na otazku preco neje v skole ze nema cas...obed snad zje, vraj vacsinu...bezprostredne doma sa pritom ani nedojeda (teda nie ten pripad ze sa doruti zo skoly a vyzere chladnicku), neviem z coho zije, cez vikendy je uplne inak...

Mamina: veru ta matika nechapem kto to staval tie osnovy, ved to je cisty trapas. A je super ze vasi tolko chodia, nasi su len na dvore, je sice velky a dobre vybaveny, ale su len vramci neho, alebo kreslia v triede, teda naisto viem ze dievcata kreslia v klube stohy papierov, uplne zivelne, na otazku co robia chlapci tak vraj sa trieskaju zositmi a taskami po hlavach :rolll: (to je ta dievcenska optika :lol: ). Ono to bude asi aj osobnostou druzinarky, nasa je taka krehka kvetinka - umelkyna, tak asi idu podla nej.

_____________________

Geomag je super, dali sme na minule Vianoce, dcera chcela pochopitelne dievcensky typ - ruzovy a s obrazkami psikov na vyplni do niektorych panelov. Ale hra sa s tym podchvilou, jedna z najoblubenejsich hraciek. Akurat tie mensie sady su same o sebe dost o nicom, nic poriadne sa z toho neda postavit, lepsie je investovat hned do vacsej alebo viac sad, lebo hned bude chybat...
Tieto Vianoce uz mam v zozname co to od dcery: lego Friends Prives pre kone, hlavolam Perplexus (jednoduchsi, starsi syn bude mat zlozitejsi typ), skateboard chce uz davno, knihy uz nejake mame odlozene
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod mamina »

co je to ten Perplexus??????

Prosim piste dalej darceky, ja som fakt zufala. Teraz ma narodky - skusime ten Geomag :D
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod slniecko »

No, my práve končíme druhý týždeň doma so zápalom pľúc a čaká nás minimálne jeden ďalší :x ...

Brejky v škole nemajú, inak u steršej mali a bola som za to vďačná, ona totiž nejedla skoro nič a toto pod vplyvom nadšených spolužiačok aspoň občas voľačo...

Mamina, náš mal teraz v rámci dvoch mesiacov najprv narodky a potom meniny, tak i napíšem zoznam darčekov, čo podostával (väčšinu si sám želal):

Turbomeč Maxa Steela
Štít k meču (meče si kúpil sám na susedskej burzičke)
Korálky na zažehľovanie
Kimono na karate
Luk a šípy na prísavku
Peňaženka (strašne rád si šetrí a potom si ide kúpiť niečo "za svoje")
Voňavka (zbožňuje vône)
Montovacie autíčko na solárny pohon

Meč so štítom (totiž mamina kúpil trápny štít a správny bol len v sade a mečov evidentne nie je nikdy dosť :mrgreen: )
Puška kapslačka
Sada gumičiek na náramky
Veľká sada farebných ceruziek (48 farieb)
Nový prázdny Pokéalbum
Pokémon kartičky

Inak malý najviac fičí na stavebniciach (lego - ale tiež som teraz nekupovala, máme momentálne dosť, Sewa, Geomag, kocky, "umelé drevo"), všelijakých tvorivých vecich (maľovanie, zažehľovanie, gumičkovanie, modelovanie), športy - hlavne futbal a karate - posledne k niečomu dostal futbalové periny z Ikey, knihy - teraz fičí hlavne na knihách od Braňa Jobusa, zatiaľ sme čítali Muflóna Ancijáša (boli sme na ňom aj v divadle) a Červotoča Chruma
http://www.slovart.sk/knihy-v-slovensko ... e_id=10361
http://www.slovart.sk/knihy-v-slovensko ... e_id=14868
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.