ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod alenka76 » Št 30.Okt. 2014 16:00

fuuuu,
Tak to je teda fakt nejake divne.
...u nas su stale len stemple,a pripomienkovace ako "super,takto dalej","velmi dobre",atd.
Moja uz cita o dusu,sa mi to i paci.Skusala slovensky citat,ale este ju nejdem do toho silit.(ale sa namotala tak cita knizky)

Zajtra maju skola volno,tak sa i tesim.Mne to vstavanie v poslednej dobe nejak nerobi dobre :mrgreen:
Mala vstava za stareho casu tak som i unavena z nej,kedze sme skoro o hodinu skor hore :jaj:

Jak to Vase dietky znasaju?

No a zacinam rozmyslat co inteligentne na Vianoce....
A+A+I
Obrázok používateľa
alenka76

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: So 05.Jan. 2008 18:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod slniecko » Št 30.Okt. 2014 21:27

Fúha, to čo si tá pani učiteľka na tých deťoch dokazuje :no: ...

No, Maxík včera dostal štvrťročné hodnotenie, neuveriteľne to prežíva, bolo to na tri strany, som mu to čítala nahlas, celý čas si hrýzol nervózne tričko a čakal, že "kedy príde to zlé"...nakoniec zlé nebolo nič, a v časti, na čom má pracovať bolo, že si má viac veriť...tak to sadlo v tom momente :D ...potom z toho bol celý rozkokoený, ako mu odľahlo, že sme ho nemohli dostať do postele:)
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod mamina » Št 30.Okt. 2014 22:43

:D zlaty....u nas slovne hodnotenie nebyva. Cakam,ze teraz bude rodicko tak tam sa mozno cosi dozvieme
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Kirkuša » Po 03.Nov. 2014 10:34

Ani u nas nie, len asi na rodicku, ktore byva u nas formou individualnych konzultacii, este nebolo, uvidime za 2t.
Podla mna ci slovne ci znamkove, obe su nedokonale, slovne su natolko abstraktne a salamunske ze sa v podstate pacia kazdemu, ale realne z nich dosah na ziaka nemusi byt vzdy uplne povedzme uchopitelny, kamosov dcera na waldorfe vzdy myslela ze ake super hodnotenia dostava, teraz nejaky cas pred skoncenim zakladky nabehli kvoli nutnemu znamkovemu priemeru pre potreby prijimaciek na stredne skoly aj u nich uz na znamkove vysvedcka, a mlada je ohromne prekvapena ze same trojky odhora az dole, kedze tie slovne to nezrkadlili, dovtedy vlastne netusila ze je na tom takto, mala dojem ze pohodicka pohoda.
Znamkove su ale tiez rovnako subjektivne, tych 5 stupnov je malo, ked uz nejake percenta ci body by sa sikli viac, a vlastne je to vzdy o tom nejak nabehnut na styl hodnotiaceho a jemu sa trafit do preferencii (o tom je cely zivot, aj v robote, co si budeme hovorit). + teda ucime sa nie pre znamky ci hodnotenia, tie su len doplnkove, ale pre samych seba a to sa snazim aj detom sprostredkovat. Nast. u starsieho vidim ze sa to dari, snad aj prvacke to pojde tymto smerom, uvidime, oni zatial dostavaju motivacne same, a tak by to v prvej triede hadam aj malo byt, teda myslim o tej motivacii hlavne.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod mamina » Št 13.Nov. 2014 7:48

a je to tu :jaj: piseme diktaty a bleskovky z matematiky.

vcera diktat na tri riadky, nielen pismena, ale aj slova a padali aj divoke znamky a den predtym bleskovka z matematiky - take, ze 1+ =4.

mali sme aj informacne okienko, takze ucitelka matuska pochvalila, ze v uceni ziadny problem, je sikovny, obcas ma neporiadok na lavici a to je vsetko :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod slniecko » Št 13.Nov. 2014 8:16

Gratulujem! Tak bordel na stole mám dodnes, takže mám pre neho pochopenie...podľa mňa na upratanom stole sa nedá pracovať...

A tie testy, no...som rada, že to nemusíme riešiť.

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod mamina » Št 13.Nov. 2014 22:37

dnes na ulohu odpis celkom dlheho textu :rol8: nasi budu vycviceni len taky fukot. Mne sa smeje, kedze matus s tym problem nema, no neviem si predstavit ten stres u tych, ktorym to nejde
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Odoslaťod Kirkuša » Pi 14.Nov. 2014 9:30

Mamina: veru ocividne viac vasich cepuju, ale ako sa hovori tazko na cvicisku, lahko na bojisku, budu aspon pripraveni.

Aj my sme uz mali rodicko, tato nasa ucitelka mava individualne konzultacie vzdy, napr. vedlajsie triedy mali spolocne. Aj u starsieho syna som zvyknuta na spolocne rodicka, takze pre mna novinka.
Toto prve bolo znacne o nicom, pockali sem si s ostatnymi rodicmi na chodbe, do triedy chodili po jednom ako u lekara, na max.5 min, ale aspon sme sa na tej chodbe pozoznamovali a dobre si pokecali. My sme sa dozvedeli ze ziadne problemy a ci sa chcem nieco opytat. Ostatni podla toho co sme potom rozpravali dopadli ako cez kopirak.
Diktaty uz pisu zatial len cvicne: pismenka, slabiky a slova z pismen ktore uz vedia, ale len take co predtym dost driluju na papier pokusy, potom velmi pomaly x krat zopakuje, upozornuje na pripadne dlzne a velke pismena v mene... aj previerky z matiky + - doplnovacky porovnavacky, konkretne zatial do 6, su to lahucke veci. Co dcera donesie ma vsetko spravne, mam dojem ze im s tym naviac este aj pomaha dost, aby kazdy mohol by so sebou spokojny.
Co je pre mna najvacsim prekvapenim je ze v kruzku ludoveho spevu kam sme ju dali preto ze si doma nestale nieco noti, ju strasne chvalia aky ma nadherny hlas, ako rychlo a prirodzene zachytava melodie. Co je pre mna nezvykle a zvlastne, nakolko cely zbytok rodiny aj sirsej mame z oboch stran hudobny nie sluch ale skor hluch (nie ze by sme si radi nezaspievali, ale teda ehm... :-)) , nuz asi geneticka motyka vystrelila. Dokonca doma ked ukazuje co sa ucili a hodi nejaku ludovku a ako to zatiahne, mam dost, by som nevedela tak zopakovat. Je to take zvlastne ked sa v rodine vyskytne talent do smeru kde by ho nik necakal, ona celkovo je taka, aj jej druhy zaujem ladove korculko, nikto iny z rodiny nevie a nemal ambiciu ani len na korculiach sa naucit stat. :))
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod slniecko » Pi 14.Nov. 2014 9:54

Tak to je super s tým spevom!

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod mamina » So 15.Nov. 2014 14:59

Kirkusa, tak to je skvele :D treba ju v speve podporovat. Mne sa velmi paci, ked je dieta umelecky zamerane, dufam, ze aspon u Gretky sa prejavi takato vloha :mrgreen:

Vo stvrtok nasi robili daku ulohu z matiky a jediny kto pochopil zadanie bol nas matus :fl: tak dostal aj dve jednotky do ziackej, bol hrdy ako 5koruna
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.