ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša » Pi 16.Jún. 2017 16:45

corky: tak ziaci si to podla mna uzili kazdopadne a od teba je pekne ze si pristala, pamatam este nasu triednu na strednej, mali sme ist bolo to hned po revolucii na posledny vylet do zahranicia, jedna z prvych moznosti co to slo, ale ona povedala nie, ze sa jej nechce sediet v buse - sklamanie...
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod slniecko » So 17.Jún. 2017 17:12

Kirkuša píše:Inak s tym narodenim v Rime mal otec potom taku usmevnu skusenost, nuz za hlbokeho sociku sa akosi nepredpokladalo ze by niekto sa narodil inde nez na SK a tak ked raz na nejakom formulari uviedol do kolonky miesto narodenia: "Roma" tak ho uradnicka sprdla ze narodnost sa pise inde :jaj: (hoc on tak vobec nevyzera :DN )

:jaj:

Inak ja sa na tej paste smejem hlavne kvôli tomu, že ona si ju pýta prakticky denne od malička (teda nie že by sme jej iné nedávali, ale vžydy skúsi) a určite sú u nás cestoviny niekoľkokrát do týždňa a na Taliansko frfľala, (teda ako páčilo sa jej tam, len toto), že tam bolo pre ňu cestovín MÁLO, lebo ich dostávali len ako primi piatti :lol: .
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Kirkuša » Ne 18.Jún. 2017 9:38

slniecko: Ahaaa, takze ona vlastne doma doplna abstak, ze im tam cestovin praveze davali malo! :lol:
Ale aspon na celkove mnozstvo sa teda zrejme najedli dost, ked im davali tych chodov pekne tradicne viacej...a co teda im davali ako secondi piatti?
No ale chute robis aj mne, dnes sa este u nas dojeda zo vcera, ale zajtra zrejme aj s prihliadnutim k lidlackemu talianskemu tyzdnu vymyslim nejake tie cestoviny...pojdem pozriet co budu mat...

Inak co sa tyka tych narodnych kuchyni ja milujem okrem talianskej na ktoru som si zvykla v destve u babky hlavne tu grecku a uz sa jej aj tento rok neviem dockat. Kym boli moje deti male aj v Grecku si pytali hlavne pizzu a pastu :-), ale postupne sa to lamalo, a prisli na chut cerstvym rybam, ktore teda greci skutocne vedia pripravovat v klasickych tavernach... Aj ked teda maju zaroven taky vek ze gyros do ruky to isti (samozrejme uz ako znalci grecko-tureckej nevrazivosti, zasadne gyros a nie kebap)..oni s muzom su masovi, ja sa hlavne na bezmasite jedla (s vynimkou ryb) sustredujem a uz sa neviem dockat okrem fresh fish aj napr. marides - chrumkave opecene malinke rybicky si dam s tzatziky, na obrovske biele fazule v omacke Gigantes plaki alebo Gemista - plnene rajciny&papriky&cukety. Alebo Briam - zapecene rajciny, cukety a zemiaky v specialnej omacke, grylovany syr...alebo krehky spenatovo syrovy kolac kruhovy taky toceny...no radsej nerozvadzat len si chute narobim..
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod slniecko » Ne 18.Jún. 2017 10:17

No to im dávali všeličo, samozrejme to nedokázala nejako pomenovať, ale chválila sa, že ešte aj mäso jedla (ona je totál nemäsová), tak asi dobre varili. No a vzhľadom na to, že kvôli plnému programu mali zabezpečenú len polpenziu a obed riešili tam, kde práve boli, tak to väčšinou vyriešili pizzou, takže tej má pre zmenu plné kecky teraz :D .

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

Odoslaťod Kirkuša » Po 19.Jún. 2017 20:07

Takze my uz znamky definitivne finito, este cez vikend obe deti drtenie ANJ, napriek tomu ze dcera tam mala 10 jednotiek a 1 dvojku, tak podla anglictinarky ked napise takyto ziak ako ona koncorocku horsiu ako 2 , 1 na vysvedceni nebude. Bohvie ci len strasila, ale sposobila dcere zaludocne krce zo zodpovednosti. Ale nakoniec, napriek narocnosti a zlym znamkam co inak padali, ma za 1.
Teraz uz leharo, dokonane. Uz ani ulohy nemaju ani nic, taky zvlastny pocit este si to akoby nestihli uvedomit naplno ani tie deti...asi polku ucebnic uz maju odovzdanych, hraju sa este s nejakymi prac. zositmi ale uz len tak..
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » Pi 23.Jún. 2017 17:50

aj u nás už sú známky uzatvorené. Syn má samé 1, síce z ANJ napísal koncoročku na 2, ale ostatné znáky mal v pohode. Dcéra bude na gymnáziu vyznamenaná, opravila si niečo z polroka, tak super ... a môžeme sa tešiť na prázdniny.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod Kirkuša » So 24.Jún. 2017 6:39

Corky: 8)b
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod Kirkuša » So 24.Jún. 2017 6:55

Tak myslim ze uz to mozme aj tu na fore symbolicky uzavriet ten rok, decka su o rok starsie, dalsia trieda za nimi, ako to leti!....aspon myslim ze uz to pouzatvarali asi vsade, ci ste tu niekto kde este aj buduci tyzden budu chudakov deti este trapit?, sa pripadne ozvite kde mate takych exotov na skolach vo vedeni...
uz aj v tychto hicoch co tento rok padli na koniec sk. roka to nemali lahke, nasi sa v triedach potili ako kone a zaverecne pisomky museli pisat v stazenych podmienkach sauny :drop: ...ale tak mysli ze vsade je uz po konferencii, tak myslim ze vsetky co tu sme uz mame deti "vybavene", este posledny tyzden nudy kedy su vsetci aj tak myslou uz na prazdninach...Nasi budu mat cely bud. tyzden 4hodiny denne iba a to ako 1. tak myslim aj 2. stupen. Nejake aktivity ako didakticke hry a pod. im este nabachali ale to uz moje deti nezaziju. Knihy odovzdane, vsetky veci (vytvarna, telesna, prezuvky...) doma...skrinky a lavice vycistene :punk:
Cast stresov na 2 mes odpadne. Prijdu nove, ako im vykryt cas a pod. gro uz mame planovane ale bude aj improvizacia este...
Tak vsetkym zelam krasne prazdniny, my uz o par dni frcime :boat: :smoke: , sice dom "otvoreny" a len provizorne pozakryvane diery v stenach ale povedala som si ze na to nebudem mysliet, vypustim to, vytesnim a bude. Nenecham si kazit radost. Macku sme po roznych rokovaniach predsa len umiestnili u starkych, aby nemusela do hotela a ja idem pomaly balit. Decka este kupat sa k babke co ma bazen a pripravovat pokozku na davky slnka, ja som moc nestihla, zase budem bledula az do poslednej cvhile :rol8:
Obrázok používateľa
Kirkuša

expert

Odoslaťod corky » So 24.Jún. 2017 10:32

u nás sa u tiež neučia, maju po 4 hodiny, všeliaké projektové aktivitky, ešte idú do Laser areny a také veci. Písomky im našťastie podelili tak, že vela napísali už skor. Dcéra mala známky uzatvorené už aj minulý týžden, alebo aspon už ich mala "jasné" a neopravovala nič. U nich sa to ani moc nedá, čo vychádza, to dostanú.
My máme na škole poradu až v utorok, ale známky som tiež už v piatok uzatvorila posldedné (ani mne sa už nechce nič :lol: )

Kirkuša, šťastnú cestu, kedy vyrážate?
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod slniecko » So 24.Jún. 2017 10:58

Tak pekné prázdniny :boat: !!! Naši sú našťastie v týchto horúčavách v Tatrách, vrátia sa až v pondelok, takže to už len odovzdať knihy (ktoré sú aj tak v škole), vyzdvihnúť vysvečko a koniec.

Ešte musím vymyslieť nejaké drobnosti za vysvedčko, ale to nechám až potom, keď sa vrátia, lebo predpokladám, že budú mať mnoho vynikajúcich nápadov :mrgreen: .

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.