Prvacikovia 2014/2015.

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Ahojte ludia po case, nemate niekto prosim k dispozicii Komparo 4 testy zadania co boli po minule roky? Uplne posledny rok 2016/2017 zadania mam, ale chcela by som pre dceru aj viac variant na precvicovanie. Diky!!!
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

A je tu september. Posledny augustovy den sme dali poslednu dovcu a zaroven posledne celodenne kupanie a uz je tu pocit nostalgie za odchadzajucim letom, za prazdninami - urcite bude viac stresov cez skolu, nechapem tie vtipky kde deti po prazdninach smutne a matky extaticky vesele ze konecne, ja s deckami sucitim a viem ze aj ja sa budem viac musiet obracat cez sk.rok a to o dost, co skola hravo zabezpeci, ako doteraz vzdy.
Z nabitia slnieckom, zo zazitkov z dovoleniek v srdci (ja osobne z toho bez prehanania zijem a cerpam cely rok) to snad bude aspon trochu lahsie.
Drzme si palce.
Este predlzeny viknedik a potom uz v pondelok (u nas) o 9:00 zacinaju, nasi cerstvi stvrtaci, ich surodenci, kamosi a vsetci skolacikovia.
Tak 3-2-1....START
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod corky »

aj aj sa pripájam --- prázdniny sme si užili ako sa dalo a už máme všetko nakúpené, nachystané, obedy zaplatené a už len začať. Dcéra ide na 8:OO a na 8:30 ide syn, manžel si vzal na starosť prvý rozvoz, treba ešte vybaviť aj ZUŠ.
Mne tiež začína ďalší školský rok, náročný, som triedna maturantom, takže bude stužková a maturity ... aj sa teším, aj mam bolenie brucha z toho.
Decká sa do školy tiež vcelku tešia, ale syn to ma tento rok ťažšie, bude piatak, takže ho čaká Monitor 5 a asi budeme riešiť prijímačky na 8-ročné gymko. Ešte ani nevieme, kto mu bude triedna ... tak sa nechajme prekvapiť.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod slniecko »

No, mladý muž sa už teší a dokonca pripravuje nejaký test pre ostatných, tak to som fakt zvedavá, čo to bude :) .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Tak sme zacali. Nevieme este ani rozvh ani nic ine, len par platieb a podpisat informovany suhlas.
Stvrtok aj piatok bude branne.
Dovtedy asi dostanu ucebnice a snad sa dozvieme ake pomocky...dopredu sme sice nieco pokupili ale nic konkretne nevieme.
V pondelok bude rodicko. Potom snad zacnu uz tak naozajstnejsie.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod corky »

my sme tiež začali, dnes mali len hodinku s triednou, celkom sa synovi páčila, že bola vtipná a milá
zajtra majú triednicke hodiny a potom to asi už začne s ozajstným učením
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod corky »

http://www.tvnoviny.sk/domace/1885289_t ... su-peniaze

takže nás to pravdepodobne obíde :lol:
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Prvy tyzden za nami.
Na to ze sa nemali tento tyzden ucit a mali 2 dni branne v prirode vylety a cvicenia, im nahadzali na vikend prve ulohy.A ze kolkoooo! Akoby chceli nadbehnut ten prvy tyzden neucenia. Z prac zos. MAT 3 strany, dalsich par cviceni z ucebnice do zosita, z literatury tiez uloha, prac.zos. SJ 2 strany, aj vlastivedy. Napisat sloh zazitok z praznin. Plus 12 (!!!) zositov urobit okraje, v 4 z toho aj vnutorne! A hrubsie zosity. Starsi toto vobec nemal. Blaznivina cele. Kasleme na to a ideme von, v noci jej tie okraje urobim ja, lebo to dokazem robit x krat rychlejsie a bude mat vacsi zisk z vyletu nez tohto - dosledok ked ulohy prehanaju.
V pondelok rodicko kde sa dozvieme kruzky. Ucitelka ale uz teraz odkazala cez deti ze si nemaju vyberat viac ako jeden, horsi ziaci nech sa sustredia len na ucenie, lebo toho bude vela, teda ona im to planuje urobit narocnejsie nez bezna 4. trieda.
Nuz vykonnostna skola. Snad prechod na druhy stupen bude tym padom aspon menej narocny. Ale tie kruzky asi nedodrzime ze jeden, dcera chce viac. No ved uvidime ako to pojde.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod corky »

U nás sa škola rozbieha pozvoľna. DU zatiaľ nemáme vlastne žiadne, ak odrátam to, že si mali založiť a vyzdobiť zošity a dokončiť pár prac. listov, ktoré syn stihol urobiť už v škole, takže doma sme to len skontrolovali.
Ešte ani nemali všetky predmety, učitelia niektorí chýbali, takže uvidíme.
Čos a týka krúžkov, ešte nemáme ponuku, no určite nejaký športový + počítače by syn chcel ... a zrušili nam už družinu od 5. triedy, takže budeme vyberať také, ktoré budú hned po vyučovaní, aby nemusel niekde čakať. Mimo školy má len ZUŠ.

PS: Kirkuša,vy robíte okraje? ja som kupila zošity rovno s okrajmi, takže toto nám odpadá.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prvacikovia 2014/2015.

Odoslaťod Kirkuša »

Okraje su v A4 zositoch vacsinou uz narysovane od vyroby. A5 som take moc nevidela, tam je to skor vynimka a tych pouzivaju naprostu vacsinu. Par ozdobnych pravda takych A5kovych dcera ma s okrajmi od vyroby ale vacsinu nie a tie co ma ako na potvoru nezodpovedaju hrubkou alebo sirkou riadkov aktualnym poziadavkam ucitelky.
A teda ona to chce ako trening na rysovanie (podla mna zbytocnost v tejto forme), takze vo velkych im dala "aspon" tie vnutorne, aj ked to bol prave taky zosit ked je hruby a ma robit len 1cm navnutro tak sa to tam vselijak tak naduva, tazko tam udrzat pravitko, ozaj maloktore z tych deti ma v tom veku tak pevnu ruku aby im toto islo dobre, kusok uz zacali v skole a ze ako chodila pomedzi ne, kazdemu davala gumovat a znova... Tieto zosity mali "len" 4 ale zase hrube... Ved to sme ani za nasich cias nerobili. Uz som po tych rokoch co mam skolakov pomerne zvyknuta na vselijake z mojho pohladu zvlastne poziadavky zo skoly a sice sa podivim, mierne nastvem ked nam to lezie do programu, ako teraz...ale urobila som jej to ozaj v noci a je pokoj. Uz dost ze celu sobotu sme boli az do uplneho vecera vonku (bolo skutocne nadherne, boli sme napr. na Skalnatej v Malych Karpatoch a tam po okoli sa potulali) a nedelu cast dna navsteva a potom az do vecera sa borila s tymi ulohami, ktore boli dost dlhe.
To ked porovnam so synom druhostupnakom, oni sa prave este moc neucia, v podstate zatial pohoda (alebo ticho pred burkou? :-)), zato tuto stvrtacka, no velmi zhurta zacali...

No idem sa ja pomaly nachystat, na 7mu pred Lidl cestou do prace uchytit par kuskov oblecka co si decka vybrali lebo navecer by uz asi neboli, a potom az do vecera zaprah, rodicko, pocitam ze domov dojdeme az okolo 7mej, fakt "milujem" taketo dni..
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.