do coho davate morske riasy?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

do coho davate morske riasy?

Odoslaťod Neytiri » Ne 29.Mar. 2009 13:40

ahojte, chcela by som sa spytat, ako vyuzivate morske riasy? ci mate specialne recepty, kde ich pouzijete, alebo ich davate aj do "beznych" jedal...? niekde som tusim zachytila ze to niekto dava do sosovicoveho privarku...?
dakujem za vsetky tipy...
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: do coho davate morske riasy?

Odoslaťod slniecko » Ne 29.Mar. 2009 13:47

Do gumovych cukrikov :D

Vezmes stvrt litra pomarancoveho dzusu, zmiesas s 1 balickom prasku z rias Agar, trstinovy cukor podla chuti a po uvareni bud kvapkas na papier na pecenie (vzniknu placicky), alebo chcem vyskusat do formy od adventaka.

A mas cukriky s kalciom, C-vitaminom a bez umelych farbiv a kdecoho.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Neytiri » Ne 29.Mar. 2009 13:51

jeee diky slniecko :wink: :wink: sice nie na to som myslela, ale som rada ze si to napisala, urcite vyskusam.. mam doma ten prasok a nevedela som co s nim 8)

ja som myslela ale na tie zelene veci, vyzera to ako vysusena trava... 8) (nori, wakame, kombu...)
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod Mchaele » Ne 29.Mar. 2009 14:54

*zuzka*, najlepším využitím morských rias (konkrétne nori - tie, ktoré vyzerajú ako zelený papier :lol: ), aké ja poznám a praktizujem, je sushi :D

poznám aj japonskú "miso polievku", tiež sa tam používajú riasy, sú v podstate jej chuťovým základom. túto polievku mám ja osobne veľmi rad, ale ešte som ju nikdy sama nevarila, len som ju jedla v japonskej reštaurácii.
skús pozrieť recept na apetitonline.cz, videla som tam recept na miso polievku. :wink:

ale na konzumáciu morských rias pozor :!: , sú síce zdravé, ale majú veľmi veľký obsah jódu, preto by sa nemali konzumvať v nadmernom množstve a už vôbec by ich nemali jesť ľudia, ktorí majú problémy so štítnou žľazou.
Mchaele

Založený: Ut 03.Mar. 2009 13:49

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.