Dobré recepty na prírodne kuracie?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dobré recepty na prírodne kuracie?

Odoslaťod vacanze » Ut 30.Dec. 2008 20:31

Dnes sme boli v restike a dala som si prírodne kuracie prsia, boli tak úúúúžasnééé, ale netusim ako ich pripravili :? predpokladám, ze varene, jemnucke ako vata a taka jemna omacka bola k nim, citila som tam maslo omacka bola jemne do oranzova, ale netusim co v nej mohlo byt, ak mate nejake dobre recepty na lahke kuracie maso na prirodno potesim sa, diky :P
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dobré recepty na prírodne kuracie?

Odoslaťod Bubka16 » Št 01.Jan. 2009 19:57

Ahoj Miss,
ja do maska na prirodno vzdy pridam take dve lyžice horčice a ta tomu urobi super chuť.
Čiže si najpr oprazim na masti platky maska (osolene, okorenene, posypane mletou rascou), iba tak aby zbeleli, vyberiem ich, v tom vypeku potom oprazim nadrobno pokrajanu cibulu, supnm tam naspat maso, do polovice podlejem vodou a podusim. Ku koncu zahustim mukou rozmiesanou vo vode, pridam asi dve lyžičky horčice a konzervu sampionov 8)

Ale asi ako v reštike to nechuti. Tiež by som chcela vediet čo tam dávajú ???? :?:
Obrázok používateľa
Bubka16
začiatočník

Založený: So 23.Aug. 2008 20:30

Odoslaťod Margo » Št 01.Jan. 2009 20:50

Miss, aby boli kuracie prsia makkucke, nesmu sa dlho varit ani piect. Ak ich mame vcelku, jemne ich naklepneme tupou hranou noza, nesolime, nekorenime. Moj rychly taliansky recept:
na panvicu dame lyzicu olivoveho oleja a este do studeneho oleja vlozime rozpoleny strucik cesnaku a cca styri listky cerstvej salvie. Spolu sa nam ohrieva olej, cesnak aj salvia, ked je olej horuci, cesnak vyberieme von, aby nezhorkol a pridame kuraci steak (naklepany nozom), opecieme sprudka, otocime na druhu stranu, teraz osolime a okorenime, podlejeme troskou bieleho sucheho vina, nechame vino prevriet a odstavime z ohna. Uz po odstaveni pridame oriesok masla na zjemnenie. Cela priprava netrva dlhsie ako styro minuty, maso je krehke, ak ho varime dlho, je suche.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 19:26

Re: Dobré recepty na prírodne kuracie?Re: Dobré recepty na p

Odoslaťod vacanze » Št 01.Jan. 2009 21:34

Bubka16 píše:Ahoj Miss,
ja do maska na prirodno vzdy pridam take dve lyžice horčice a ta tomu urobi super chuť.
Čiže si najpr oprazim na masti platky maska (osolene, okorenene, posypane mletou rascou), iba tak aby zbeleli, vyberiem ich, v tom vypeku potom oprazim nadrobno pokrajanu cibulu, supnm tam naspat maso, do polovice podlejem vodou a podusim. Ku koncu zahustim mukou rozmiesanou vo vode, pridam asi dve lyžičky horčice a konzervu sampionov 8)

Ale asi ako v reštike to nechuti. Tiež by som chcela vediet čo tam dávajú ???? :?:

dakujem :wink: no v tých restikach neviem co oni maju za recepty mohli by sa niekedy podelit :roll: :lol: :lol: :lol:, zatial len raz sa mi podarilo specialita prekuknut a urobit taku istu dokonca lepsiu povedal muz, ale niektore proste neviem co za zazraky tam podavaju.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod vacanze » Št 01.Jan. 2009 21:35

Margo píše:Miss, aby boli kuracie prsia makkucke, nesmu sa dlho varit ani piect. Ak ich mame vcelku, jemne ich naklepneme tupou hranou noza, nesolime, nekorenime. Moj rychly taliansky recept:
na panvicu dame lyzicu olivoveho oleja a este do studeneho oleja vlozime rozpoleny strucik cesnaku a cca styri listky cerstvej salvie. Spolu sa nam ohrieva olej, cesnak aj salvia, ked je olej horuci, cesnak vyberieme von, aby nezhorkol a pridame kuraci steak (naklepany nozom), opecieme sprudka, otocime na druhu stranu, teraz osolime a okorenime, podlejeme troskou bieleho sucheho vina, nechame vino prevriet a odstavime z ohna. Uz po odstaveni pridame oriesok masla na zjemnenie. Cela priprava netrva dlhsie ako styro minuty, maso je krehke, ak ho varime dlho, je suche.

dakujem :wink: skusim aj s vinom aj bez kvoli malemu.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Margo » Št 01.Jan. 2009 23:54

Miss, z vina sa po prevreti odpari alkohol, ostava uz iba jemny akcent v chuti. Takze mozu to aj deti.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod aanka » Pi 02.Jan. 2009 19:07

Miss, myslíš, že varené? Mne sa zdá varená kuracina taká bez šťavy suchá. Prírodné robím minútky-vložím nakrájané maso (tenšie rezníky) do marinády, nechám v nej 2 hod. a narýchlo osmažím (fakt rýchlo z jednej z druhej strany, kým zbelejú)

Marináda-trocha oleja, trocha cesnaku, soľ korenie, citrónová šťava, horčica, sójová omáčka..
Obrázok používateľa
aanka
pokročilý

Založený: So 05.Aug. 2006 13:50

Odoslaťod vacanze » Pi 02.Jan. 2009 20:06

aanka píše:Miss, myslíš, že varené? Mne sa zdá varená kuracina taká bez šťavy suchá. Prírodné robím minútky-vložím nakrájané maso (tenšie rezníky) do marinády, nechám v nej 2 hod. a narýchlo osmažím (fakt rýchlo z jednej z druhej strany, kým zbelejú)

Marináda-trocha oleja, trocha cesnaku, soľ korenie, citrónová šťava, horčica, sójová omáčka..

Anka dakujem, aj ja tak robim, chcela som nieco bez oleja, varene, ale zase s chutou v tej restike to bolo na masle plus este nieco k tomu, lebo to bolo jemne a malo aj chut.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod konecna » So 03.Jan. 2009 19:30

Masko jemne naklepem , poopekam nasucho na panvici , potom pridam trochu oleja a cibulu, sol. Necham kratko podusit, popripade podlejem vodou, pridam drveny (mlety)kmin a petrzlenovu vnatku (aku mas rada) a nakoniec maslo.
Svokra robi variantu: masko (sem tam ho natrie aj cesnakom, nemusi byt - detom to nechuti) obali v muke s korenim, ktore mas rada, prudko opecie na oleji. Potom na druhej panvici orestuje cibulku (prip. cesnak), prida opecene masko a podleje vodou, vyvarom a prida nove korenie, ked masko zmakne prida masielko (niekedy zdibec pretlaku).
mamina Veronika + dvaja chalani (september 01 a februar 08)
Obrázok používateľa
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Dec. 2007 14:06

Odoslaťod vacanze » So 03.Jan. 2009 20:40

konecna píše:Masko jemne naklepem , poopekam nasucho na panvici , potom pridam trochu oleja a cibulu, sol. Necham kratko podusit, popripade podlejem vodou, pridam drveny (mlety)kmin a petrzlenovu vnatku (aku mas rada) a nakoniec maslo.
Svokra robi variantu: masko (sem tam ho natrie aj cesnakom, nemusi byt - detom to nechuti) obali v muke s korenim, ktore mas rada, prudko opecie na oleji. Potom na druhej panvici orestuje cibulku (prip. cesnak), prida opecene masko a podleje vodou, vyvarom a prida nove korenie, ked masko zmakne prida masielko (niekedy zdibec pretlaku).

dik :wink: baby a nikto z Vas nerobi tak, ze rovno da kuracinu varit bez opekania na oleji? alebo peciete niekedy aj na masle?
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Trencanka » Ne 04.Jan. 2009 10:13

MIss, mozes uvarit kuracinu aj vo vode so zeleninou, masko potom vytiahnes a mas zeleninovu polievku :D . Uvarene masko pouzivam potom na rychle rizoto alebo synovi k rajcinovej omacke.

Dnes robim morcacie prsia: namarinovala som ich specialnym korenim na hydinu / v zmesi je aj mleta paprika/. Potom dam na trosku olivoveho oleja, rychlo opeciem. Masko vytiahnem, do vypeku dam pokrajanu mrkvu a petrzlen, na sliziky pokrajanu sunku. Pridam masko, podlejem vodou alebo vinom, udusim. Pridam nadrobno nakrajanu kyslu uhorku, v sladkej 10 percentnej smotane rozmiesanu muku. Prevarit. Podavam s mukovymi haluskami alebo cestovinou.

Korenie na hydinu pouzivam zo svajciarskej firmy Nahrin. Je sice trosku drahsie, ale je ho 320g. Je uzasne a je na vsetky druhy bieleho masa a do pomazanok. Vybornu chut robi aj v paprikasoch. Blizsie info je na www.just.sk
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod mmonika » Ne 04.Jan. 2009 11:11

baby a nikto z Vas nerobi tak, ze rovno da kuracinu varit bez opekania na oleji , ono maso uzavrie pory a nevyschne potom ,nevytecie z neho stava
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Margo » Ne 04.Jan. 2009 20:18

Miss píše:
konecna píše:Masko jemne naklepem , poopekam nasucho na panvici , potom pridam trochu oleja a cibulu, sol. Necham kratko podusit, popripade podlejem vodou, pridam drveny (mlety)kmin a petrzlenovu vnatku (aku mas rada) a nakoniec maslo.

dik :wink: baby a nikto z Vas nerobi tak, ze rovno da kuracinu varit bez opekania na oleji? alebo peciete niekedy aj na masle?

Miss, nemozes maso, ktore robis na minutku, varit. Ak ma byt stavnate, zakladna finta je sprudka opiect, aby sa stava udrzala vnutri. Ak to budes varit, vsetky chute sa ti vyvaria do polievky.
Obrázok používateľa
Margo
expert

Odoslaťod vacanze » Po 05.Jan. 2009 12:37

Baby tak sa mi podarilo a chutilo ako to v restike :P dik za vsetky rady urobila som ho nasledovne, surove prsia som potrela horcicou a kecupom, trosicku olivového oleja som zmiesala s maslom zohriala na rýchlo, maso opiekla kým nezbelelo, potom som zaliala 3 poharmi vody chvilku dusila, cvrkla som trosku sojovej a este kecup za chvilku bolo hotove aj stava bola super, chutilo Samkovi aj mne.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod konecna » Po 05.Jan. 2009 21:52

No niekedy, ked sa da skrob na masko ako ked sa robi cina tak je take jemnucke
mamina Veronika + dvaja chalani (september 01 a februar 08)
Obrázok používateľa
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Založený: Pi 21.Dec. 2007 14:06

Odoslaťod shannon » Ut 06.Jan. 2009 11:28

Miss, ak sa branis oleju koli tvojmu chudnutiu, tak ti odporucam repkovy olej a vynechaj to maslo. Clovek predsa potrebuje trochu tukov, len musia byt aj zdrave.
Ak chces mäso varit vo vode, musis ho davat do vriacej vody, aby sa uzatvorili pory a ostalo vnutri stavnate. A ten kecup tiez nie je bohvieko dietny, obsahuje totiz vela cukru, skus namiesto neho prirodny paradajkovy pretlak bez cukru :wink:
Obrázok používateľa
shannon
pokročilý

Založený: Pi 19.Sep. 2008 13:24

Odoslaťod vacanze » Ut 06.Jan. 2009 19:42

shannon píše:Miss, ak sa branis oleju koli tvojmu chudnutiu, tak ti odporucam repkovy olej a vynechaj to maslo. Clovek predsa potrebuje trochu tukov, len musia byt aj zdrave.
Ak chces mäso varit vo vode, musis ho davat do vriacej vody, aby sa uzatvorili pory a ostalo vnutri stavnate. A ten kecup tiez nie je bohvieko dietny, obsahuje totiz vela cukru, skus namiesto neho prirodny paradajkovy pretlak bez cukru :wink:

thank :wink: you toho kecupu som tam dala ozaj malicko, uz mi dosiel :lol: oleju sa ani tak nebranim, ale som chcela nieco lahke.
Obrázok používateľa
vacanze

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.