Bravcova panenka - co z nej?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Bravcova panenka - co z nej?

Odoslaťod Trencanka » So 01.Nov. 2008 11:29

Potrebujem poradit prosim. Kupila som bravcovu panenku, zajtra ju varim k obedu, ale stracam inspiraciu dennym varenim. Poradite ako? Mate napad nejaky genialny, rychly a chutny? Dakujem.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bravcova panenka - co z nej?

Odoslaťod Dáša_B » So 01.Nov. 2008 12:50

Ja panenku zvycajne iba pokrajam na medailonky cca 1-1,5 sm hrube a na rychlo opekam na panvici. Staci iba chvilka. K tomu opekane zemiaky a prilohy, co kto rad. Snazim sa vzdy ponuknut nejaku tepelnu upravenu zeleninu plus surovy salat.

Ale uz som sa hrala aj s takym, ze spikovat slaninkou a susenou slivkou. Len to ide tazko. Niektori po dlzke rozrezu, daju do vnutra napln a potom zaviazu a tak vcelku opecu a potom dorobia v rure.
K tomu sa mi nejak hodi aj slivkova omačka.

Ale to nie su presné recepty, iba tak ideovo :)))

Este som si spomenula, ze volakedy sme doma robievali z panenky normalne malicke rezne v cesticku a boli uzasne:)))
Dáša_B
pokročilý

Založený: Pi 04.Aug. 2006 20:42

Odoslaťod shannon » So 01.Nov. 2008 13:13

Ja som ju akurat dnes robila, prave sme dojedli. Medajlonky som si nakrajala uz vcera, potrela som ich plivovym olejom, posypala zelenym korenim, zavrela do vzduchotesnej misky a dala do chladnicky. Dnes som ich len na suchej teflonovej panvici z kazdej strany po pol minute opiekla do hneda, prelozila na teply tanier a do panvice dala trochu cerveneho vina malu lyzicku par. pretlaku a zaliala vyvarom. Nechat prevarit, pridat vetvicku rozmarinu a priliat trochu smotany. Do omacky vlozit mäso, chvilku spolu povarit( nie dlho, aby vnutri ostalo trochu ruzove), popripade omacku trochu zahustit( ja to robim s instantnou kasou z prosa).
mali sme k tomu polentu, (tu som tiez uvarila vcera, naliala do formy a dnes som nakrajala platky a opiekla na masle do chrumkava), brokolicu z paraka a salat (radicchio+ladovy)
Obrázok používateľa
shannon
pokročilý

Založený: Pi 19.Sep. 2008 13:24

Odoslaťod Elena. » So 01.Nov. 2008 19:46

Panenka je vyborna v kombinacii s ovocim(broskyne, caquis, slivky...), ja takto robievam spizy(striedavo napicham maso a ovocie a potom rychlo orestujem z obidvoch stran) a k tomu vinovu omacku: na troche oliv.oleja spenim cibulku, pridam trstinovy cukor, zalejem cervenym vinom, trosku posolim, ked zacne vriet tak znizim oheñ a varim cca 15 minut(obsah sa podstatne zmensi), pridam trosku sladkej smotany a rozmixujem ponornym mixerom, mñam, je to bozske :wink:
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod Trencanka » So 01.Nov. 2008 20:13

Dakujem za inspiraciu, zajtra nieco podla vas vykuzlim. Shannon ako robis polentu?
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod shannon » So 01.Nov. 2008 21:37

Polenta sa robi z kukuricneho grisu, ja kupujem instantny(maju v racio obchode), lebo sa nemusi dlho varit, ten normalny Taliani varia niekedy aj hodinu velmi pomaly, aby to neprihorelo.
Na styri diely vody sa dava 1 diel polenty, do vriacej osolenej vody sa pomaly za staleho miesania nasype polenta a vari sa to dalej na miernom ohni min. 15 min. (instantna 1-2 min.) Pozor buble!
Moze sa jest hned v podobe kase, alebo dat do formy stuhnut a opiect na masle.
Velmi dobra je, aj ked sa do nej pridaju susene dubaky.
Obrázok používateľa
shannon
pokročilý

Založený: Pi 19.Sep. 2008 13:24

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.