recept na zeleninovy borsc - mate?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

recept na zeleninovy borsc - mate?

Odoslaťod nea » St 01.Okt. 2008 12:05

Ahojte,

zhanam recept na dobry borsc, do ktoreho nemusi ist maso :) Maximalne tak vyvar :)
Mate niekto taky?

dakujem
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: recept na zeleninovy borsc - mate?

Odoslaťod Trencanka » Št 02.Okt. 2008 12:31

Prave som ho doobedovala :D Varil ho vcera manzel, tak sa ho spytam, ked pride vecer domov, dam recept. Je vela druhov zeleninoveho borscu, my robime asi ten zakladny recept. Minimalne 5litrovy hrniec :D
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod majina BA » Ut 14.Okt. 2008 13:51

potrebujes:
1 uvarena cvikla /varit zvlast/, zeler, 2 mrkvy, 2 petrzleny, 1 velka cibula, 4 stredne zemiaky, 1/2 strednej kapusty, kysla smotana, korenie - nove, cele cierne, bobkovy list, sol,
postup - nakrajat zeleninu do hrnca, pridat korenie a varit cca. 30 min., korenie potom vybrat, smotana sa dava pri servirovani na tanier

prave mi to nadiktovala mamina, tak snad bude chutit...........kedze ja som este neskusala :wink:
samko /05-2005/, misko /04-2008/
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Mood: Happy
Založený: Št 12.Jan. 2006 22:07

Odoslaťod nea » St 29.Okt. 2008 10:24

MAJINA, dakujem :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

Odoslaťod Ina » Ne 07.Dec. 2008 17:37

Ahoj, ja varievam bors z hovadzieho chvosta.
Dam do hrnca chvost dva stavce staci na stredni hrniec, alebo niake chude hovadzie maso a nechas zovriet, Chvilu moze to maso vriet. Potom zlejes vodu oplachnes maso, a das ho do rychlovarnej kanvici. Das tam bobkovy list , secnak tak dva struceky, cibulu, zeler maly(pokial mate radi) bobulky cierneho a noveho korenia., ked mas koriandrove korenie cele, aj to mozes tam trosku dat, posolit. Uvarit.
Do hrnca nakrajame cibulu, podusime. Pridame nastruhanu mrkvu, petrzlen. Podusime. Pridame nastruhanu cviklu. Cviklu pouzivame 1 strednu hlavicku, surovu nastruhame, a polovicu pouzijeme na zaciatok a druhu neskor.
Pridali sme cviklu,podusime , pridame nakrajane zemiaky, ja krajam vacsie kusy, tak mi viac chuti, ale ake chces, prilejeme vyvar a povarime, ked su zemiaaky makkse pridame paradajkovy pretlak za lyzicu, alebo jednu konzervu malu, cviklu a dolejeme vyvar. Ked borsc bude vriet pridame kapustu najemno nakrajanu. a nechat varit, ked je kapusta uvarena, tak pridame nakrajanu petrzlenovu vnat, mozes aj kvoprovu, aj koriandrovu, pokial mas a pouzivas, a vytlac tri struceky cesnaku.
Pri podavanii sa da do taniera kysla smotana, pokial nemate radi, tak nemusi to byt, a borsc sa je s cernym chliebom.
Pokial nemas rada maso, to cele miozes uvarit s vodou, bez vyvaru, alebo v BIO potravinach sa predava sojove maso, neviem ako sa vola, vyzera ako udene maso, aj to sa moze pouzit, potom to var v obycajnom hrnci, bobkovy list sa da do normalneho hrnca, potom ho vyberies.

Ja varievam borsc v obrovskom hrnci pre celu ulicu :lol:
Obrázok používateľa
Ina
expert

Obrázky: 0
Založený: Ne 13.Nov. 2005 0:26

Odoslaťod UfkaM » Ne 01.Mar. 2009 19:53

Caute baby tak pravy borsc sa vari uplne jinac . Hovedzi maso tam musi byt a hlavne aj kosti. A ZELENINA SA KRAJA NA KOSTICKY A NESMI SA TA ZELENINA STRUHAT to potom je brecka. Patri tam mrkva, cvikla, cibula ,kapusty vela,paradajkovy pretlak ,cierne korenie a hlavne aj Kopor ,sol....Nepatria tam zemiaky ,petrzel,ani celer.....To potom nieje pravy Borsc.....
UfkaM

Založený: Št 21.Aug. 2008 8:37

Odoslaťod Sasula » Po 02.Mar. 2009 10:03

S boeščom je to presne ako u nás s kapustnicou. Sú tam obrovské regionálne rozdiely, takže tvrdiť, že niečo tam nepatrí a nie je to potom boršč je zavádzajúce. Aj u nás má pomaly každá rodina svoj domáci recept na tú pravú kapustnicu. Azda jediným spojivom je tam tá cvikla, kapusta a mäso.... A smotana do taniera. Môj kamoš z Ukrajiny musí mať v boršči aj fazuľu, vraj to je pravý ukrajinský :).
Sasula
expert

Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod UfkaM » Po 02.Mar. 2009 12:05

Ano suhlasim ,ale potom to nieje Borsc , ale fazulacka.
UfkaM

Odoslaťod Sasula » Po 02.Mar. 2009 13:22

Opakujem, že oni sú ukrajinci, ukrajinský boršč reálne existuje. Rovnako nie je kapustnica tá, v ktorej nie sú sušené slivky?
Sasula
expert

Založený: Ut 05.Sep. 2006 10:25

Odoslaťod UfkaM » Po 02.Mar. 2009 16:41

Len chcom tim povedat ze BORSC je Ruske narodne jedlo a nie Ukrajinske....Nechcem sa stebou o take hluposti hadat. Kapustnicu neviem varit ,protoze nepoznam ziaden normalny recept a kazdy tam dava jine ingredience.preto ho nerobim. Som Ruska
UfkaM

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.