čo dnes varíte?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: čo dnes varíte?

Odoslaťod marlene » Po 01.Nov. 2010 19:44

Malvinka píše:
marlene píše:hovädtie rezne na hriboch s ryzou a salatom,zajtra spagety .

Prosim Marlene, aku cast hovadziny kupujes na rezne?? a tie hriby - to mozu byt aj sampinony? A len tak to dusis na oleji a cibulke? muku pridavas??

malvinka,

zo stehna najcastjsie,ale niekdy aj lopatku ak je chuda.mäso osolim,jednu stranu pomucim hladkou mukou,na oleji si spenim cibulku a opeciem ich z oboch stran a potom zalejem horucim bujonom ,ono sa ti urobi hned taka zahustena stava z tej muky.no a potom dusim a dolievam bujonom.a hriby pridavam väcsinou susene,alebo mrazene,ak mrazene tak ich opeciem zvlast a az ku koncu ich pridam.urcite mozes dat aj sampiony.

dnes som robila hovädzie stehno v kuse,na sposob diviny.potrebujes pekne stehno,osolis ,okorenis korenim na divinu,opecies na panvici z oboch stran,das do pekaca,podlejes cervenym vinom a pridas na stvrtky nakrajane jablka a pecies asi 1,5-2 hod. pri 150-170 °c.ked je mäaso upecene,stavu z jablkami zmixujes,do vypeku kde si opekala predtym stehno vylejes tu pomixvanu stavu,pridas stvau z pomarancov,moze byt aj pomarancovy dzus a das do stavy 2-3 velke lyzicky borievkovej marmelady a prevaris.
blka
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy
Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Malvinka » Po 01.Nov. 2010 20:22

Juuu diky Marlene :clap: Tesim sa a hned si oba receptiky pisem do zltej knihy, budem to urcite robit :idea:
(lebo uz ma trosku omrzelo z hovadzieho stale robit rajsku alebo svieckovu :wink: )
Obrázok používateľa
Malvinka

:)

expert

Založený: St 23.Nov. 2005 16:56

Odoslaťod Neytiri » Ut 02.Nov. 2010 2:06

Trencanka píše:Zuzka, uz je asi neskoro, ale neda sa kysl.smotana nahradit jogurtom vo vare.

nie je neskoro, lebo nakoniec som nic nerobila, lebo fazula (cerstva) bola plesniva :(

takze aktualizujem - da sa nejak tepelne spracovat jogurt? a nie nasladko? (totiz je na hrane zaruky, nechcem ho jest uz surovy..)
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod Ina5 » Ut 02.Nov. 2010 8:35

*zuzka* píše:
Trencanka píše:Zuzka, uz je asi neskoro, ale neda sa kysl.smotana nahradit jogurtom vo vare.

nie je neskoro, lebo nakoniec som nic nerobila, lebo fazula (cerstva) bola plesniva :(

takze aktualizujem - da sa nejak tepelne spracovat jogurt? a nie nasladko? (totiz je na hrane zaruky, nechcem ho jest uz surovy..)

Zuzka, mozes kludne. Ja bezne takyto jogurt z Lidla pouzijem, ked nechcem davat smotanu, aby to nebolo take kaloricke. Ale daj ten jogurt pred koncom, uz nevar. Privarok zahusti mliekom s mukou, to este prevar az potom pridaj ten jogurt a neavar.

Alebo urob jogurtove muffiny, alebo nejaky kolac z kysleho mlieka- a tam pouzi svoj jogurt.
Jog. muffiny
2 pohare pol. muky
1 pohar praskoveho cukru
1/2 pohara oleja
1 pohar jogurtu
stipka soli
1 PDP
2 vajcia

pohar pouzivam taky 1.5 dcl, cize zhruba na pomer jogurtu 150 g.
vyjde asi 20 mufffinov, zavisi ake velke mas kosicky, ozdob ovocim, pripadne oriesky, cokolada, co mate radi.
pecenei asi 20 minut, 180 st. C, vsak si poznas ruru
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Trencanka » Ut 02.Nov. 2010 13:17

Dnes fazulova polievka so zeleninou.
Vcera som robila dobry a pomerne jednoduchy obed.
Mlete masko ochutite, pridala som do maska najemno postruhanu mrkvu a postruhane tofu. Zemiaky som osupala ,pokrajala na stvrtky, marinovala v marinade z Justu. Z mleteho maska som vyformovala take fasirocky ako vajicko. Na plech som striedavo ukladala jednu fasirocku a jeden zemiak. Pekne natesno vedla seba, plny pekac. Nicim nepodlievat, len som to dala piect na 190stupnov do truby. Vynikajuce :)b Maso pustilo stavu aj tuk, v tom sa urobili tie marinovane zemiacky. Jedna basen. K tomu zeleninovy salat.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod aanka » Ut 02.Nov. 2010 22:12

Trencanka, paráda, vyskúšam, znie to dobre.
Obrázok používateľa
aanka
pokročilý

Založený: So 05.Aug. 2006 13:50

Odoslaťod Malvinka » St 03.Nov. 2010 18:48

Trenčanka, to by ma nenapadlo, dať strúhanu mrkvu do mletého mäsa, musim vyskúšať! Inak ja som piekla pstruha a na zajtra budú hovädzie rezne ala Marlene :-)
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Trencanka » St 03.Nov. 2010 19:11

Zajtra bude u nas dusena hovadzina na kusky a k tomu kelovy privarok so zemiakmi. Kel som nerobila roky, musim vytiahnut kucharsku knihu :D
Trencanka
expert

Odoslaťod Malvinka » Št 04.Nov. 2010 22:00

Marlen, tak tie hovädzie rezne boli vynikoš :clap: Dik za tip!
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod marlene » Št 04.Nov. 2010 22:06

malvinka,

tak to ma tesi,ze vam chutili :fl:

my sme mali dnes lasagne a aj na zajtra zvysilo :yes:
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!
Obrázok používateľa
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:45

Odoslaťod finesse » Pi 05.Nov. 2010 0:01

Trencanka píše:Baby, co hovorite na tento slahac, mate ho niekto? Chcem ho kupit
http://www.kenwoodworld.com/uk/Products ... and-Mixer/

Trencanka, 1,5 kg to je dost :8-): drzat v ruke. Mne celkom fajn sluzi taky lahky praobycajny za nejakych mozno tristo korun uz asi 6 rokov s dvoma nasadcami tusim z Quelle.
finesse

jediny kto ta dokaze vzdy podrzat je tvoja podprsenka

expert

Mood: Sad
Založený: Št 29.Nov. 2007 0:51

Odoslaťod mmonika » Pi 05.Nov. 2010 9:15

vcera na veceru panvica "co spajza da " z hlavnymi prisadami zemiaky ,zvysna knedla od svieckovej , karfiol,mrkva, cibula,por, kysla uhorka, vajicko ,grecky salat , a dnes tam caka pstruh, bude s pecenymi zemiakmi a salatom s cinskej kapusty
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod Ina5 » Pi 05.Nov. 2010 9:50

Dnes sa dojeda- polievky dve, cibulova soprazenym chlebom a postruhanym syrom alebo kremova cuketova.
Druhe som varila ale viac, aby bolo aj na zajtra, bravcove sote s porikom, brokolicou a kukuricou. K tomu ryza, plus ako salat otvorim domacu cviklu.
Zajtra nevarim. :no: Az v nedelu.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod Trencanka » Pi 05.Nov. 2010 11:51

Nakoniec kelovy privarok a hovadzina je az dnes, vcera sa mi nechcelo varit :wink: Robila som jablkovu strudlu z listkoveho cesta, jablka uz nejak dochadzali,musela som s nimi nieco spravit.
V Tescu som kupila ryby, mali pražmu a morskeho vlka. Spravim v nedelu. Pražmu som jedla na Kefalonii. Som zvedava, ake to bude.

Zachytili ste vcera v spravach, ze v Tescu je kuracina z Polska nakazena salmonelou? p: To je ta otrasna kuracina z Polska a Ciny co tu stale vozime na Sk. To ma utvrdzuje v tom, ze obcas behnut do Hainburgu sa mi oplati.
Trencanka
expert

Odoslaťod Ina5 » Pi 05.Nov. 2010 13:01

Ano pocula som to o salmoneloze v kuracine. By som :ham:
Nechapem preco nasa vlada nezakaze dovoz takehoto super masa, raz a dost. Vsak presne vediet odkial to bolo. Toto bohuzial nebol prvy ani posledny pripad.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod Ina5 » Pi 05.Nov. 2010 17:53

Bohuzial, aj zajtra varim. :crazy: Akurat som umyla prazdne hrnce, nic neni a to som varila viac, vsetko zjedli teraz na veceru.
Ale vsak co, ked im chutilo, dokonca aj syn si dal, duplu.
Zajtra objednavka- lievance s lekvarom a slahackou, a este vymyslim nejaku asi kyslu polievku. Nech sa maju radost. :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod mmonika » Pi 05.Nov. 2010 19:38

pre maso chodim do masiastva a tam tu cerstvost dost vidno ,balene nekupujem,parkrat som priniesl a smradlave a vzdy je premyte dakou solovou vodou, neprosim si take jest, na mletom mase je napisane masovy vyrobok a ked citate zlozenie zasnete, v masiarstve mi namelu na poziadanie konkretny kus masa ,ja chcem samotne maso a nie daku cudnu zmesku ,kde je nanajvys 60 percent masa
Obrázok <MM> Obrázok
Obrázok používateľa
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 5:47

Odoslaťod mamina » Pi 05.Nov. 2010 19:53

Ina, tie lievance znejú super - mňam. My sme dnes mali parené buchty od svokričky - fajné :vyplaz:
Zajtra sa chystám zapekať cestoviny so syrom, šunkou, brokolicou a na nedeľu pečené kura na kyslej kapuste s varenými zemiakmi obliatymi maslom a posypané petržlenovou vňaťou
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Malvinka » Pi 05.Nov. 2010 20:41

Baby, s tými kurčatami je to hrozné :-o mňa to len utvrdzuje, že keď nemôžem kúpiť nejaké bio či domáce kura, tak radšej nekúpim žiadne. Čo nijako nemôže pochopiť moja svokra ;-) Ina, lievance by som si dala, ja len nejaké jednoduche cestoviny, ale chystam sa na rezy s margotkou a tvarohom, potom môžem dať recept do začiatočníčok :-)
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Trencanka » Ne 07.Nov. 2010 11:24

Malvinka, ale v Kauflande zacali predavat slovenske Kralovske kurca. Je chladene a vraj chovane tradicnym sposobom, viac dni...Skusila som a bolo celkom fajn. Takze ak mate chut na kurca, tak toto je ta trosku lepsia alternativa oproti tym humusackym polskym, cinskym...

Dnes robim vyprazany karfiol, parene zemiaky, pecenu tekvicu, zel.salat. Polievku mam odvcera zeleninou s ovsenymi vlockami. Dala som do nej aj trosku cesnaku, tak je taka protichripkova :wink:
Vcera som mala vypekaci den, robila som vianocku, zaviny makove a kakaove. Mali sme navstevu, tak sa to pohlo.
Trencanka
expert

Odoslaťod Trencanka » Ne 07.Nov. 2010 11:28

A este ma napadlo, ci niekto nechce vyborny nealkoholicky punc z Justu (v prasku) Idealny pre deti na mikulassku party, Vianoce...Nas maly vypytuje vypytuje punc, ked vidi nas ze popijame :D Je vyborny ho pridat aj do dospelackeho puncu alebo vareneho vina.
Trencanka
expert

Odoslaťod Malvinka » Ne 07.Nov. 2010 13:15

Trenčanka, keď v českom Kauflande slovenské kuriatko nemajú :-( v Tescu mávajú Healthy living kurčatá, tak občas kúpim to. Ten Just vobec nepoznám, ani neviem, či funguje aj v ČR. A teda vypekala si riadne! Ja som nakoniec zase tie BeBe rezy, ale obrátene biele cesto,čokoládový krém :-) a už som zvedavá na ten nový recept na vianočku! Ideálne by bolo, keby sa cesto dalo pripraviť v dom.pekárni. Len či to pôjde, minule mi tam totiž cesto na kysnuté okrúhle koláče prekyslo, musela som ho vyhodiť :@
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Trencanka » Ne 07.Nov. 2010 17:09

Malvinka, v ceskej Bile by mali mat bio kurence. Skus sa popytat.
Ale ved v Cechach su odbornici na vianocky! Tam je velka tradicia. Svokra nema recept? Ja ten moj tu v priebehu tyzdna dam.
Just v Cechach funguje velmi dobre! Su to svajciarske produkty od firmy JUST a Nahrin. Myslim, ze v Cechach funguju tiez pod www.just.cz
Trencanka
expert

Odoslaťod adyky » Ne 07.Nov. 2010 19:30

Vobec sa mi nechce varit.
Dnes bola fazulovica, husta, s klobasou aj slizami.

Co sa tyka kurciat, tie uz roky v beznych obchodoch nekupujem. Radsej si objednam z farmy, alebo kupim v Rakusku. Ved my toho masa az tak vela nepojeme.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Založený: St 24.Máj. 2006 10:43

Odoslaťod Trencanka » Ne 07.Nov. 2010 20:05

Adyky, ze sa ty tu ukazes! Ani mne sa nechce varit, ale musim. A este bude aj manzel cely tyzden doma, tak sa bude varit kazdy den. Ale poriesim niecim, co bude aj na 2 dni.
Trencanka
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.