Nepecena tvarohova torta.

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Nepecena tvarohova torta.

Odoslaťod Trencanka » Ne 11.Mar. 2007 17:48

Potrebujem nejaky dobry a vyskusany recept na nepecenu tvarohovu tortu s ovocim. Dakujem.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hosť » Ne 11.Mar. 2007 20:57

skus variant tiramisu
potrebujes dlhe piskoty (zn. Vicenzovo mam odskusanu, nerozbiju sa na blato)
broskynovy kompot, scedit, stavu da nabok, broskyne pokrajat na kusky
krem: 250 gramov mascarpone (alebo jemny kremovy tvaroh), 5 lyzic cuku, vanilkovy cukor, uslahana slahacka (1kelimok). Mascarpone s cukrom vyslahame do peny, jemne vmiesame uslahanu slahacku.
Postup: do misy ukladame piskoty, pokvapkame ich stavou z kompotu aby sa dobre napili, potrieme vrstvou kremu, do ne povtlacame broskyne a vrstvy opakujeme. koncime cistym kremom, vrch posypeme drvenymi piskotami, alebo grankom
Tip: robievam si vlastny vanilkovy cukor (na kilo krystal cukru ide jeden struk vanilky. Struk rozrezeme, zrniecka s cukrom dame do mixera a zmixujeme. Do sklenej flase dam naspodok pouzity vanilkovy struj a zasypem vanilkovym cukor. Davam to do vsetkeho- od pudingov, cez krupicu az po kolace, aroma sa s kupovanym vanilinovym cukrom neda porovnat
margo
Hosť

Odoslaťod Trencanka » Po 12.Mar. 2007 19:28

Margo, dakujem za tip, asi to spravim. Len sa chcem spytat, ci tu slahacku nevyslahas aj so stuzovacom. Stuhne to potom vsetko dohromady? Mama ma 70.-ku, okrem rezov chcela aj taku tvarohovu nepecenu tortu. Ja kupim tiez mascarpone. Ale asi spravim z dvojitej davky, z toho jedneho by bolo malo. Tiez som kupila vanilkovy lusk, len som ho prerezala a dala do cukru. No ziadna aroma. To musim lusk prerezat a vybrat odtial tie jadierka? Asi som natvrdla, nerozumiem tomu.
Trencanka
expert

Odoslaťod Trencanka » Po 12.Mar. 2007 19:28

Tie piskoty kde kupujes? Sedita zacala vyrabat tiez take podlhovaste na tiramisu - Pafino? sa volaju.
Trencanka
expert

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 19:53

Ahoj, tak po poriadku :)
-Dvojita davka je pol kila mascarpone, dva kelimky slahacky, cukru si pridaj kolko sa bude ziadat- mne to staci na misu o rozmere cca 20x30cm, vojdu dve vrstvy piskot a dve vrstvy kremu.
-Stuzovac netreba, krem je pekne vlacny a nie je vodnaty.
-Vanilkovy lusk- rozrez pozdlzne po celej dlzke, vezmi poriadne ostry nozik, uchyt lavou rukou struk a spickou noza vyskrab zrniecka zo struku, malo by toho byt tak asi za mokka lyzicku
-piskoty Pafino som skusila a neboli dobre, rozmagali sa na blato. Vicenzovo sa relativne bezne daju kupit v obchodnej sieti Terno- je to take balenie ako tie sendvicove chleby, taka vacsia tehla, postaci ti jedno balenie.

Mozno by mamke zachutilo aj tiramisu. Krem je ten isty, len piskoty pokvapkas velmi silnou kavou(takou, ze je az nepitna 8) ), ktoru poriadne osladis a pridas amareto, alebo konak, alebo dobru whisky( s nou je to obzvlast chutne :wink: ). Vrch potom posypes nahrubo kakaovym praskom. U nas sa za takym tiramisu len tak zaprasi :wink:
margo
Hosť

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 19:57

Alebo skus aj takuto cokoladovu penu (cca ť porcii)

200 gramov horkej čokolády
30 gramov masla
2lyžice cuktu
3 vajcia

Nad parou rozpustíme čokoládu, maslo a vanilkovy cukor, necháme vychladnúť. Potom do zmesi vmiešame žĺtka z troch vajíčok. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a pomaly vmiešame do čokoládovej zmesi. Čokoládovú penu servírujeme v malých miskách ozdobenú šľahačkou, ovocím, lístkom čerstvej mäty a troškou čierneho korenia.
margo
Hosť

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 20:18

Margo, a kde sa da zohnat ten vanilkovy struk? Ja som to hladala vo viacerych obchodoch a nejako som nemala stastie. Flora
Hosť

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 20:22

bezne to dostat v terne, v Auparku, v pulte s exotickym ovocim a bylinkami
m.
Hosť

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 20:52

Margo, to vyzera skvele. Dakujem. Pouzijem Amareto. S tym strukom si zajtra poradim.
Trencanka
Hosť

Odoslaťod Hosť » Po 12.Mar. 2007 21:10

drzim palec, daj vediet, ci chutilo
:) m.
Hosť

Odoslaťod Dáša_B » Ut 13.Mar. 2007 6:40

Ja robím čokoládovú tvarohovú penu.
Nad parou rozpustím horkú čokoládu a zmiešam ju z 0,5 kg jemného tvarohu (v takom valcovom kelímku, s modrým vrchom, ten je už ako keby našľahaný). Toto je najobyčajnejšia verzia.
Ak mám kyslú smotanu, tak ju zmiešam s práškovým cukrom a primiešam do tvarohu. To je druhá verzia.
A úplne najlepšia verzia je taká keď ku tomu všetkému ešte primiešam aj vyšľahanú šľahačku.
Jeme to buď len ako krém, alebo to natriem na piškóty, alebo som to už použila aj ako plnku do torty.
Dáša_B
pokročilý

Založený: Pi 04.Aug. 2006 20:42

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.