vianocne pecenie

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: vianocne pecenie

Odoslaťod Elena. » Št 10.Dec. 2009 9:49

Mischa: píše:Vam sa to nepokazi do Vianoc? Ja by som tiez nieco upiekla, ale bojim sa, ze to splesnivie...

Mischa, nesplesnivie, ti emedovniky naozaj potrebuju "ulezat".
Ja mam rada piect az tak 2 dni pred Vianocami, mne to pecivo viacej chuti cerstve, po par dñoch je uz strasne makke a rozpadava sa
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Trencanka » Št 10.Dec. 2009 9:53

Mischa, niektore druhy peciva potrebuju "ulezat" :D Hlavne medovnicky a vanilkove rozky (10dni) Nepecene a plnene robim den-dva pred Vianocami.
Ina, no ty si ina sikulka 8)b 8)b Ja mam len tie medovnicky a dnes idem vanilkove rozky.
Trencanka
expert

Založený: Ne 17.Sep. 2006 14:08

Odoslaťod konecna » Št 10.Dec. 2009 14:45

Nestiham vas citat, ale poradte mi dobre cesto na pernicky, pliiz 8)b
mamina Veronika + dvaja chalani (september 01 a februar 08)
Obrázok používateľa
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Dec. 2007 14:06

Odoslaťod Ina5 » Št 10.Dec. 2009 17:00

Konecna, davam svoje medovnicky do receptov. Ak mas zaujem vyskusaj.
Trencanka ich dnes skusala :D , a teda, chutili.
Ja roky robim len tieto.
Su vonave, neroztekaju sa.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 21:04

Odoslaťod Ina5 » Št 10.Dec. 2009 17:20

Mischa, neboj, nesplesnie, nepokazi sa.
Ak vsak maskrtnici nezjedia aj skor, nez do Vianoc. Vsak aj tie akoze cajoce zazraky- suche pecivo, co predavaju v obchodoch :no: :guns: :ble: , ma tiez aspon 2-3 mesacnu zaruku.
Ja som mala na strednej kamosky, u nich sa piekli take kvanta sucheho peciva, ze to jedli az do konca februara, skoro az do velkon. postu. Tak to uz nie :2no: :no:
Vianocne pecivo ma byt podla mna, tak do 3. kralov, vsak potom zase ficia fasiangove dobroty - sisky, fanky...
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod konecna » Št 10.Dec. 2009 22:41

Ina dakujem, budem mat peciaci vikend, tak sa tesim :clap:
mamina Veronika + dvaja chalani (september 01 a februar 08)
Obrázok používateľa
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Založený: Pi 21.Dec. 2007 14:06

Odoslaťod Trencanka » Pi 11.Dec. 2009 12:11

Iris, z novembroveho apetitu idem robit vonave mandlove gulicky a parizske orechy. Len nechapem preco pisu taku hovadinu, ze ich plnit kremom 10 dni pred Vianocami p: Asi mysleli, ze orechy upiect 10 dni pred Vianocami a plnit den-dva pred Vianocami. Casto sa stretavam s uplnymi nezmyslami v receptoch, vcera som piekla kosicky a mali tam napisane ze na 160stupnov 8 minut! Ja som si to neuvedomila a piekla som tak, jasne ze po 8 minutach sa to cesto ani nehlo :D , tak som musela pridat teplotu na 185stupnov. Uz som poucena aj z tej stoly, ze si musim dobre premysliet co davam do kolaca a ako piect.
Cez vikend nepeciem, vlastne v nedelu vianocku, mame tu puncovu partiu, tak okrem puncu este pohostenie. Budem robit kapustnicu s masom a klobasou, este mam na plane robit take "jednohubky" som zvedava, ako dopadnu.
Trencanka
expert

Odoslaťod slniecko » Pi 11.Dec. 2009 23:44

Ina, prosim ta, mozem dat do tych medovnickov maslo miesto margarinu? Alebo radsej nie?
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Elena. » So 12.Dec. 2009 10:25

Slniecko, aj ked otazka nie je adresovana mne, poviem ti ze ja margarin nedavam do nicoho, vsade iba poctive maslo, aj ked je recept s Herou ci podobnym divnym "vyrobkom"
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 22:08

Odoslaťod adyky » So 12.Dec. 2009 21:13

Ani ja nedavam margariny.
Dnes sme urobili s detmi medovnicky, recept som upravila tak, ze namiesto Hery som dala maslo, cukor som znizila o tretinu a hladku muku som skombinovala so spaldovou. A su krasne aj dobre.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy
Založený: St 24.Máj. 2006 10:43

Odoslaťod Trencanka » So 12.Dec. 2009 21:57

Adyky, ja peciem iba s maslom, je to na pecive poznat. Do medovnickov som davala celozrnnu raznu muku a aj spaldovu. Su vyborne tiez, teda aspon mne chutia.
Dnes som robila vonave mandlove gulicky z Apetitu 11/09. Zarobila som cesto na linecke, chladi sa v chladnicke.
Trencanka
expert

Odoslaťod Iris » So 12.Dec. 2009 22:40

Trencanka, som zvedava ako dopadli mandlove gulicky, aj ja ich mam na zozname ... ja z mojich vianocnych receptovych stalic planujem piect iba vanilkove rohlicky a zvysok chcem skusit nove recepty, niektore len z pol davky cesta, z apetitu 11/09 chcem parizske orechy, trubicky s bielou cokoladou, makove spiraly, cokoladove kolieska a mandlove gulicky, chcem aj darovat nejake balicky, tak je toho viacej ... inac trencanka, co som planovala posielat postou do zahranicia nemusim, lebo to mam s kym poslat, tak sa tesim

nepodelili by ste sa s vasimi super extra special najlepsimi vianocnymi receptami na drobne pecivo ... ja som sa pred par rokmi inspirovala touto strankou http://www.joyofbaking.com/ChristmasCookies.html a dva recepty mi utkveli v pamati - melting moments: velmi ordinarne ingridiencie, ale vysledok sa fakt rozpusta na jazyku a millionaire`s shortbread bars: dole je maslovy biskit, potom karamel iba zo salka a na to hruba vrstva kvalitnej cokolady, ak by niekoho oslovili prelozim

robievate niektora biscotti?
Iris
expert

Založený: Po 21.Aug. 2006 7:27

Odoslaťod slniecko » Ne 13.Dec. 2009 0:33

Vdaka, tak dam maslo :flo:
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Ina5 » Ne 13.Dec. 2009 13:18

Samo, ze mozes dat maslo.
Nech sa dobre vydaria. :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod adyky » Po 14.Dec. 2009 17:08

Tak stola z Apetitu 11/09 je konecne upecena. Vyzara vynikajuco, priprava lahka, cesto vonalo aj chutilo skvelo! Skoda, ze som ju nemohla hned nakrojit. :cry: Akurat jej bude musiet stacit 10-dnove odlezanie, snad to postaci.
Zaroven som urobila z toho isteho casopisu cokoladove kolieska (gombicky) s lieskovcom. Tiez velmi jednoduche a chutnucke.
Kedze moji chlapi pojedli uz takmer vsetky medovniky, zarobila som dalsiu varku. :rol8: Tentokrat ich budem musiet schovat. :yes:
Velmi mi pomaha domaca pekaren, bez nej by som sa do pecenia ani nepustila - vyslovene nemam rada hnetenie cesta. :no:
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod Ina5 » Po 14.Dec. 2009 17:13

Adyky, ja uz tradicne roky zarabam :D cesta na vianocne kolace v robote. Nemam tolko sily ani energie a casu, aby som to robila rucne. Mame Bosch a som s nim velmi spokojna. Nikdy by som rucne to cesto tak nevypracovala, ako to urobi mixer.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod Neytiri » Po 14.Dec. 2009 19:07

ina5 - ty cesto nerobis v domacej pekarni ale s robotom? nieco na sposob takych spiral co su pevnejsie a maju za ulohu hnietit?
adyky a nevadi, ze pekaren aj mierne zohrieva? ja len ci to pri niektorych kolacoch neprekaza kvoli kypr.praskom a tak..
adyky a este jedna otazka - tebe sa zvacsila ta stola pri peceni? lebo mne len trochu.. mala som ju chvilu na balkone, teraz je v spajzi a je dost tvrda.. kludne by som ju aj do rohu mohla opriet :mrgreen: to taka ma byt? (ja som este stolu nejedla, ani kupovanu :huh: )

inak, vcera pribudli orechove stanglicky a vanilkove rohlicky a dnes zazvorniky, zajtra ich idem piect, vraj sa maju susit cca 10 hodin vykrojene.. :blink: tak u nas sa teda echt vysusia.. uz ste robili (taketo) zazvorniky niektora?
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod Ina5 » Po 14.Dec. 2009 20:55

Zuzka, ja mam robot Bosch, som max. spokojna. Ma vynikajuce prislusenstvo. Cesta - tusim vsetky, okrem chleba- ten v DP, robim v robote. Na vian. pouzivam taku jednu hnetaciu- miesaciu kovovu spiralu, je perfektna, na mojom robote sa da nastavit 1-4 stupen. Je zvyc. pouzivam 2.
Robim - kysnute cesto, linecke cesto, vianoc. cesto, pletenky - tie potom ale peciem v norm. rure, rozmyslam co este. Samozrejme cesto na muffiny - dnes som robila, piskotove.... robim z norm. rucnym mixerom.
Ked si predstavim tu masu -vahu cesta na medovniky, skoro do 1.5 kg, ze by som mala robit rucne, tak to nie. A este ked ja vacsinou peciem cez obed, rychlo, ked mi Sona spi. Resp. pri detoch, mam pomocnikov, tak to nemozem mat ruky spinave od cesta. :D
Ja si myslim, ze ta pekaren by nemala tak uskodit cestu, nie je tam tak dlho, aby sa kypr. prasok poskodil.
A ked minule Adyky pisala, ze medovniky sa vydarili, tak hadam to neni na skodu. Vsak uvidis, co Ti povie ona.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod adyky » Po 14.Dec. 2009 21:05

Zuzka, pekaren ma predsa specialny program na pripravu cesta a na nom prihrieva iba minimalne. Asi tolko, kolko by si suroviny zahriala aj teplotou svojich ruk.
Tu stolu by som teda sama nechcela miesit - ble, lepkave medzi prstami rozhodne nie je nic pre mna. Pri peceni sa mierne rozliala a trocha zvacsila. Teraz ma rozmery poctiveho velikeho chlebiska. A aka bude, no to sa necham prekvapit. Najprv by mala stvrdnut a potom casom pomaly zmaknut.
Obrázok používateľa
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod Ina5 » Po 14.Dec. 2009 21:11

A, akurat som chcela napisat Zuzke, ze ci nepouziva spec. program len na pripravu cesta...
A Adyky ma uz predbehla. :D
Tak zahada je vyriesena.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod Trencanka » Po 14.Dec. 2009 22:21

Ja mam tiez robot Bosh Mum, je skvely, ale mna nenapadlo v nom robit cesto na vianocne pecivo :ham: Zacnem ho teda vyuzivat aj na toto. Hlavna vec, dnes som v rukach gniavila tri cesta p:
Trencanka
expert

Odoslaťod Neytiri » Po 14.Dec. 2009 22:53

tie roboty su take, co je ten pristroj sam hnetie a pod nim sa toci miska a v nej cesto?
Neytiri
expert

Založený: Ut 06.Mar. 2007 9:12

Odoslaťod Trencanka » Ut 15.Dec. 2009 13:19

Zuzka, kuchynsky robot sam hnetie, slaha, struha, melie....ale nie na kazdom sa toci miska. Na mojom nie.
Trencanka
expert

Odoslaťod Ina5 » Ut 15.Dec. 2009 13:28

Zuzka, presne ako Ti pise predo mnou Trencanka. Ale ani na mojom - mame s Trencankou rovnake znacky - Bosch sa miska netoci. Zuzka, ak by si niekedy rozmyslala a nemas robot, tak vrelo odporucam Bosch. Kukni v nejakom obchode.
U nas len naskakuje, ked syn prida najvyssi stupen , 4. :D :no: :2no:
Trencanka a Teba to nenapadlo, pouzivat robot? Vies kolko roboty by si si usetrila?
Ja si ruky sanujem.
U nas sa robot vytahuje skoro kazdy den. Dnes napr. struhal tekvice a 2 zemiaky do tek. placiek. :D
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Ina5
expert

Odoslaťod nea » Ut 15.Dec. 2009 13:32

Do pecenia davam len maslo.
Nech si hovori kto chce co chce, na chutovom vysledku je to citit.
U nas sa na Vianoce pecie kazdy rok to iste - vanilkove rozky, linecke kolieska, plnene orechy, kremove kosicky (tieto recepty mame este po babke, overene a najlepsie) a k tomu vzdy 1-2 novinky na vyskusanie...tento rok som daco nove vyhliadla na MMB.
Medovniky nerobime, nechutia nam.
Zatial mam len rozky, su fantasticke a kedze som ich tentokrat robila v tom specialnom plechu na ne urcenom, su aj krasne esteticke, jeden ako druhy :D
Keep smiling!
Obrázok používateľa
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Založený: Pi 23.Jún. 2006 11:35

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: yahoo [bot] a 1 hosť.