ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vianocne pecenie

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: vianocne pecenie

Odoslaťod Aneta » Ne 10.Dec. 2006 0:57

Ja to davam len tak do formiciek,nevymastujem. Ano oni trosku napuchnu,tak netreba plnit uplne,hlavne ked ich chces potom este plnit kremom. Ak nechces,tak mozes dat aj uplne,oni zas nevybehnu,len sa naduju trosku. :lol:
url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázok
[/url]
Aneta
pokročilý

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:13

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Malvinka » Po 11.Dec. 2006 19:48

Ahojte :)
Heli, diky moc za rady ohladom tych susenych mliek. Tak sa podla toho zariadim!
Zienky, tak ja som robila cez vikend linecke kosicky plnene karamelovym kremom zo Salka.
Musim povedat, ze mne teda vobec nehrozilo, ze by som uvarenu plechovku Salka zjedla - bolo to totiz neskutocne sladke :shock: Jedna lyzicka a mala som dost, nechapem, ze pisete, ze by ste zjedli aj celu plechovku :?: Zato ten krem bol vyborny, tam som sa ozaj musela ovladat :lol: A vlastne sme sa moc neovladali, lebo sme potom cely vikend vyjedali hotove kosicky :oops: A aj teraz si idem jeden dat, su strasne dobre, diky vsetkym za tip :idea:

A co vy, ako ste pokrocili s vianocnym pecenim :?: Mne sa uz moc nechce vypekat. Na ukazku pridavam tanier, co mam vsetko napecene (z kazdeho druhu som tam dala) - fotila som to este bez tych kosickov.
Mne sa uz moc nechce piect, uz len tie uliky a nejake take gulicky, co ste sem davali recepty. A den-dva pred Vianocami si urobim kremove.
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Malvinka

:)

expert

Založený: St 23.Nov. 2005 16:56

Odoslaťod LIBERTAS » Ut 12.Dec. 2006 7:24

Malvína ja z teba padnem na zadok :lol:
Cez sviatky síce nebudem na nete, ale odfotím vám moje výtvory, možno to bude fotka priamo zo smetiaka :lol:
Prvé sa chystám piecť tento víkend, no možno mi to z času vydá :?

Ešt mám otázku k salku...jedna plechovka a jedno maslo mi stačí na plnku na jeden koláč?Aby som potom zas nemusela variť ďaľšie salco...salco má vrieť alebo malý plameň?

Ja som pýtam ako i.diot ale fakt nie som v tomto doma :roll: ale keď už sa do niečoho pustím, tak to zväčša výde...len raz by som chcela vedieť piecť z takou "ľahkosťou" že ani recept nemusím pozriecť, nemusím stále kontrolovať trúbu a potom tŕpnuť, či to bude také aké má byť :roll:

Ešte mám otázku, ale trochu z iného cesta :D
Mám doma plno čokoládových mikulášov, klasických v alobale...malá podostávala :roll: neviem čo s nimi, mne veľmi tá čokoláda nechití, neviem či to mám rovno vyhodiť, alebo sa to dá nejak použiť, roztopiť a namáčať do toho pečivo,hm?Je to nejak použiteľné?

A polevu z varenej čokolády mi povedzte, princíp viem, ale nech si to overím :lol:
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy
Založený: Ne 23.Okt. 2005 13:33

Odoslaťod pepsina » Ut 12.Dec. 2006 8:52

salco ti bude stačiť aj ti ostane este :wink: na košiky,či zlepovanie koliesok atd...
ja neviem,ja mam na suche recepty...čajove atd..nejak odhad..ked budes mať v oku mieru,tak to budes robiť lepsie ako nejaky Oliver :roll: :lol:
ved posekaj,rozmlať mikulasov,trebars aj postruhaj a pouzi do čoko.guliek,čoko.praliniek,vsetkeho čoko...ale ako coko.polevu ee..ono to nemusi byť ten mikulas z čokolady ale len ten tukovy sajrajtík...a mas po poleve,to by sa ti asi zrazilo alebo niečo také ,hm vyskusaj dať kocku..vlastne kusok mikulasa do mikrovlnky,čo to s nim spraví :wink: :lol:

to salco ..je salco len jedno,to druhe je tatra mlieko..nesladene,vacsina ludi si ho dava do kafíčka..ale vyskušajte raz dať naMIESTO mlieka,do polievky tuto tatru :wink: :wink:
bolo salco uz aj za 50uf,uf... :roll:
pečenie..teraz nam vyšli tie zuby,tak aKURAT tak drobec s nami vypiekol :lol:
ale chcem uz len este jednu várku kokosovych-mašinkovych...a vsetko suche uz mam...potom uz len tie medove rezy,nanukove a tu orechovu tortu,tod vse :wink:
pepsina
expert

Založený: Pi 14.Júl. 2006 21:46

Odoslaťod Hela17 » Ut 12.Dec. 2006 11:55

Zuzka, tie čokoládové postavičky môžeš dať roztopiť do teplého tuku (napr. Palmarin, Cera) a prisypať k nej gumené cukríky, želé, suš. ovocie, oblátky, oriešky, hrozienka a vyliať všetko stuhnúť do alobalom vyloženej formy na srnčí chrbát. Vznikne Ti variácia na tému Študentskej pečate, a potom režeš a mlsáš.
alebo použi tú čokoládu na polevu. Ja dávam na cca 80-100 g Cery 100-150g čokolády. Koľko mám doma. Ťažko povedať presne, robím to od oka. Ale rozpustím tuk a polámanú čokoládu do toho vložím a občas premiešam.
Hela17
pokročilý

Založený: St 10.Máj. 2006 16:10

Odoslaťod LIBERTAS » Ut 12.Dec. 2006 12:13

Hela dík...no to som chcela vedieť, či sa dá pridať do polevy...aj tá a la študentská pečať znie celkom dobre (len mi v domácnosti, ešte chýba srnčí chrbát :? :lol: )
Obrázok používateľa
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Odoslaťod Malvinka » Ut 12.Dec. 2006 12:54

AHojte,
Heli, to je vynikajuci napad :idea: Kam ty na tie napady chodis :?: :D To by som tiez mohla vyuzit nasich cokoladovych mikulasov (sice mala by ich chcela zjest, ale prave preto, ze ma tych sladkosti az az :? ) a hlavne gumene cukrik, ktore nikto nechce jest 8) To vlastne tiez vydrzi a studentsku pecat ako cokoladu mam velmi rada, diky :!:

S tymi cokoladovymi mikulasmi som uz tiez pocula, ze na polevu sa moc nehodia, lebo to nie je moc kvalitna cokolada. Do polevy je najlepsia horka, ja davam od Orion specialnu na varenie a do toho kusok Omegy (Cery) podla oka.

ZuzkaNZ, ak ma byt to padnutie na zadok pochvala, tak diky :P Inac vobec sa nepodcenuj s pecenim, ved nemusis piect kazdy tyzden a aj tak sa Ti mozu zakusky a kolaciky vydarit, ked sa budes presne drzat receptu a kontrolovat ruru. Taka pekarka a cukrarka, co robi od oka, ja zdaleka nie som a ani nebude. Raz som videla prave toho Jamie Oliviera, ako vravel, ze prave pri peceni kolacov by sa mali dodrzovat presne davky, lebo je to ako chemia. Ak das trebars o 50 g tuku viac alebo menej peciaceho prasku, uz bude vysledok iny a horsi. Takze ja sa toho drzim a recepty tiez nemam v hlave, akurat ten linecky :wink: Pri nepecenych gulkach je to pravdaze ine, ale pri ostatnych si suroviny presne vazim na kuchynskej vahe. A teraz mam super ruru, ze sa da nastavit cas pecenia, a tym padom uz skoro ziadne prihorene nemam :D
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod Malvinka » Ut 12.Dec. 2006 12:59

Zuzka, s tou polevou Ti Helka poradila dobre, mozno by som este dopisala, ze to treba robit nad parou! Teda do hrnca si daj varit vodu a na ten hrniec posad primeranu misku a az v nej rozpusti Omegu a do nej potom tu cokoladu.

Pepsi, a to si ako myslela s tym nesladenym salkom do polievky :?: Myslis ako do nejakej kyslej so zemiakmi ci hribmi?? Namiesto sladkej smotany?? Inac tie medove a nanukove sme aj u nas doma robievali, tusim cele detstvo sme to mavali cez Vianoce. Ale teraz sa mi s medovymi nechce babrat a do nanukovych idu orechy - alebo mas iny recept :?: Sem s nim :!: :lol:
A poznas kokosove jeze?? Alebo sa to v Receptoch zo zivota vola aj madarske rezy. To sa chystam spravit, to je tiez recept mojho detstva :)
Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Malvinka

expert

Odoslaťod LIBERTAS » Ut 12.Dec. 2006 13:19

Pepsi to salco myslela, namiesto smotany na varenie?Že?
Ja na zahusťovanie omáčok používam len smotanu na varenie, nie kyslú...možno vyskúšam tatru, alebo radčej nebudem experimentovať :?
Obrázok používateľa
LIBERTAS

expert

Odoslaťod vinka » Ut 12.Dec. 2006 17:31

Malvina píše:...Na ukazku pridavam tanier, co mam vsetko napecene (z kazdeho druhu som tam dala) - fotila som to este bez tych kosickov...

Malvina ake su tie kolieska, ktore mas poliate cokoladou a na vrchu lentilku? Je tu niekde na to recept, ci je to klasicke linecne cesto?
Mam totiz "na jazyku chut" takych kolacikov z detstva - velimi mi vtedy chutili a nemam na to recept (ale ked si dobre pamatam tak boli plnene nejakou orieskovou plnkou... alebo zeby len cesto bolo orieskove?... neviem :? ...) - AKE SU TIE TVOJE????
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:43

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

Používame súbory cookie.