Ako na guľky obalované v kokose.

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako na guľky obalované v kokose.

Odoslaťod Broskynka » Pi 06.Okt. 2006 9:10

Môžte mi niekto poradiť ako sa robia guľky obalované v kokose, prípadne niečo podobné a rýchle,vopred dík.
Broskynka

Založený: St 05.Apr. 2006 18:02

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hela17 » Pi 06.Okt. 2006 10:05

ČOKOLÁDOVÉ GULIČKY
lO dkg str.čokolády, lO dkg cukru, 5 dkg nelúpaných mandlí, l bielok, 2 PL rumu. Náplň: 3 dkg masla, l varený žĺtok, l PL rumu, l lyžička cukru
Čokoládu zmiešame s cukrom, mandľami, pridáme rum a bielkom spojíme. Z hmoty utvoríme malé guličky, koncom varešky vytlačime dierku, naplníme náplňou a uzatvoríme. Obaľujeme v strúh. čoko- láde. Maslo s cukrom utrieme, pridáme prelisovaný žĺtok a rum.
KOKOSOVÉ GUĽKY
2OO g masla, l5O g pr.cukru,25O g kokosu,2 PL rumu,kôra z l citr.
Maslo vymiešame osobitne elektr.šľahačom na penu. Pridáme cukor a dohladka vymiešame. Primiešame rum, kôru a kokos. Vymiešame a rukou tvarujeme menšie guľky, ktoré obalíme v kokose a ukladáme do papierových košíčkov - 25 guliek.
RÚMOVÉ GUĽKY
2OO g zomletých maslových sušienok, l2O g masla, 12O g pr.cukru, van.cukor, 2 PL kakaa, 5O g vopred namočených hrozienok, 5O g vl. alebo lieskových orieškov, 3-4 lyžice rumu
Do zomletých sušienok pridáme rozpustené maslo, preosiaty pr.cukor a van.cukor, orechy a rum. Dobre zmiešame a rukou tvarujeme menšie guľky, ktoré podľa chuti obalíme v kokose alebo v zomletých orechoch.
GULIČKY Z MÜSLI
l vrecko Müsli, 2 PL hrozienok, 2 PL kokosu, l PL mletých orechov
trochu koriandru a kardamónu, ČL škorice
Všetko zmiešame a povaríme vo vode na hustú kašu. Po vychl. robíme guličky, ktoré obaľujeme v kokose, prípadne v strúhaných mandliach alebo v kakau.
FIGOVÉ GUĽKY V KOKOSE
25O g fíg, lOO-15O g pr.cukru, PL rumu, šťava z l pomaranča, lOO g horkej čokolády, kokos na obaľovanie
Umyté figy zomelieme na mäsovom mlynčeku, pridáme preosiaty cukor, rum, šťavu a vo vodnom kúpeli rozpustenú teplú čokoládu. Všetko dobre zmiešame. Vytvarované menšie guľky obalíme v kokose a poukladáme do košíčkov.

Dúfam, že ničo pomôže.
Hela17
pokročilý

Založený: St 10.Máj. 2006 16:10

Odoslaťod Táňa » Pi 06.Okt. 2006 17:58

Ja robím salkové guľky.... iba salko a kokos, poprípade ich potom namočím do roztopenej čokolády a ešte obalím v kokose. Tak isto robím aj s orieškami..... je to veľmi rýchle. :D
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:09

Odoslaťod lutzlutz » Po 23.Okt. 2006 12:15

Gulky obalovane v kokose robievam az na zaver velkeho pecenia- ked mam obrezky z ostatnych zakuskov (medove rezy, rozne piskot. platy, drobne pecivo ktore sa mi polamalo pri obalovani alebo pri inej manipulacii), prip. dopeciem este jeden piskot. plat zo 4 vajec, kakaovy, pridam uvareny vychladnuty puding a potom ak mam nejake zvysne orechy pomlete alebo ine zvyskyz pecenia, pridam ak je to velmi huste zriedi sa stavou z ceresnoveho/visnoveho kompotu. Tvarujem gulky - do stredu ide visna/cersna a takuto gulku obalim v kokose. Velmi vdacne a nenarocne.
Obrázok
Obrázok používateľa
lutzlutz
pokročilý

Založený: Ne 25.Dec. 2005 10:29

Odoslaťod pepsina » Po 23.Okt. 2006 13:03

lutzi tie gulky mam najradsej,tak robi babka,na koniec z odrezkov,piskot cesta atd mnam,inak robim ja vselijake z kade coho co ma napadne
pepsina
expert

Založený: Pi 14.Júl. 2006 21:46

Odoslaťod telka » Po 23.Okt. 2006 18:38

Táňa píše:Ja robím salkové guľky.... iba salko a kokos, poprípade ich potom namočím do roztopenej čokolády a ešte obalím v kokose. Tak isto robím aj s orieškami..... je to veľmi rýchle. :D

ako to robíš? Salko uvaríš v konzerve?
telka
pokročilý

Založený: Ne 16.Júl. 2006 20:56

Odoslaťod Táňa » Ut 24.Okt. 2006 8:01

telka píše:
Táňa píše:Ja robím salkové guľky.... iba salko a kokos, poprípade ich potom namočím do roztopenej čokolády a ešte obalím v kokose. Tak isto robím aj s orieškami..... je to veľmi rýchle. :D

ako to robíš? Salko uvaríš v konzerve?

Nevarím ho, iba ho vlievam do kokosu alebo do orechov, kým nemám dobrú hmotu na vytvarovanie guliek.
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:09

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.