Teploty pečenia rôznych druhov ciest?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Teploty pečenia rôznych druhov ciest?

Odoslaťod Miška » Ne 20.Aug. 2006 21:34

Mám problém, síce mám elektrickú rúru , ale málokedy sa mi podarí upiecť veci tak akoby som mala. :( Vo väčšine receptov vôbec nie sú rozpísané presné teploty a tak niečo pečiem dlhšie na menšej teplote, alebo zas kratšie a na väčšej akoby som mala :? a hneď je to pripálené. Neviete mi niekto poradiť napr. na akej teplote pečiete bábovku? Alebo veci z lístkového cesta, poprípade piškótu...Alebo kysnuté cesto.... :?: :?: :?: Dakujem za vaše rady a skúsenosti.
Miška+ Martinko 1998+Lucka 2002+Timko 2004
Obrázok používateľa
Miška

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:30

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Sancha » Ne 20.Aug. 2006 23:01

Ahoj Miska,
kysnute cesto treba piect pri teplote 200 stupnov. Ked das nizsiu, zoschne ti a kolac nebude taky vlacny (tiez som na to prisla len pred tyzdnom). A piskoty peciem cca na 180 (ale tie robim malokedy). Babovku by som piekla na este nizsej teplote, aby sa prepiekla dovnutra (pri vysokej by zhoreli okraje a stred by bol surovy).
Sancha
začiatočník

Založený: St 09.Aug. 2006 22:17

Odoslaťod Miška » Ne 20.Aug. 2006 23:43

Presne dnes som piekla bábovku a veru, vrch bol zhorený a vnútro dlho surové...pri teplote 180 stupňov. :( Tak som si povedala, že sem napíšem...ďakujem za radu!
Miška+ Martinko 1998+Lucka 2002+Timko 2004
Obrázok používateľa
Miška

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:30

Odoslaťod daniela » Ut 29.Aug. 2006 14:16

Ja pečiem kysnuté cesto, lístkové cesto a iné slané maškrty na 200 stupňoch. Bábovku pečiam asi hodinu na 175 stupňoch a piškótové cesto na cca 170stupňoch tak asi 10 - 12 minút, ale závisí od hrúbky cesta....
daniela

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:35

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.