Sušienky z ovsených vločiek

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Sušienky z ovsených vločiek

Odoslaťod lulina » Pi 02.Jún. 2006 19:47

Babulky,
na ČT chodí super relácia Kluci v akci. V pondelok tam robili sušienky, ktoré som dnes skúšala robiť a sú fakt perfektné. Vrelo odporúčam tento recept. Moje decká sa išli za tým potrhať!
Pripájam vám ten recept:

vločkové sušenky
80 g másla
60 g moučkového cukru
80 g ovesných vloček
100 g hladké mouky
50 g rozinek
1 vejce
½ lžičky jedlé sody
špetka soli
mouka na posypání válu

1. Máslo necháme změknout na pokojovou teplotu, rozinky nasekáme na menší kousky, ovesné vločky posekáme ručně nebo v kutru nadrobno a nasucho je opražíme.
2. Smícháme všechny sypké suroviny, do kterých na vále zapracujeme máslo a vejce. Necháme v lednici půl hodiny odpočinout.
3. Z těsta tvoříme kuličky, z nichž tvarujeme malé placičky o průměru cca 5 cm. Pokládáme na pečící papír a pečeme (spíše sušíme) ve středně vyhřáté troubě dorůžova (cca 160°C).

Piekla som to cca 15 minút a vydržali asi takú istú dobu :) Nestihli ani poriadne vychladnúť a bolo po nich
Obrázok používateľa
lulina
začiatočník

Založený: Pi 05.Máj. 2006 20:58

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sušienky z ovsených vločiek

Odoslaťod Hela17 » Ut 27.Jún. 2006 17:42

Moje keksy z ovsených vločiek sú takéto :
25 Dag margarín, 2 vajcia a 20Dag práškového cukru vymiešame. Pridáme 32 Dag hladkej múky, 2 lyžičky prášku do pečiva, 25 Dag ovsených vločiek, 2 lyžice kakaa,
1 vanilkový cukor, 3 hrste hrozienok, 2 hrste posekaných orechov ( pre alergikov slnečnicové jadrá).
Lyžicou kladieme kopky na vymastený plech a pečieme na 200 stupňoch 15-20 minút.
Hela17
pokročilý

Založený: St 10.Máj. 2006 16:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.