Obed -rychlo a chutne

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Obed -rychlo a chutne

Odoslaťod Laa-Laa » Po 10.Apr. 2006 10:56

Baby, tak Vam napisem, co sme mali dnes na obed.

BROKOLICOVA POLIEVKA SO SYROVYMI HALUSKAMI

Ozajstna chutna bleskovka:

1 hlavku brokolice polameme na male hlavicky a tie dame varit do osolenej vody. Varime, varime, az kym nie su uplne mäkkucke. Potom nahadzeme syrove halusky - bud cez "sito", alebo lyzickou davkujeme male gulky. Tie pripravime tak, ze zmiesame 2 vajcia, syr (ja davam bud 1 krabicku zemplin alebo 2 syry v crievku- bambino napr.) a domiesame krupicou, aby bolo "cesto" tak akurat. Nahadzeme a varime kym aj halusky nie su uplne mäkkucke. Podla veku deti mozme dochutit vegetou, prip. az na tanieri.

Zjedia to bez problemov aj moje deti, ktore teda treba na vsetko zelene okrem jablka riadne dlho presviedcat..... :cry: :wink:

PALACINKA NA PEKACI

urobime si palacinkove cesto - 3 vajcia, 4dcl mlieka, stipka soli, 2PL cukru a hladka muka -cca 5-6 lyzic, tak aby bolo cesto akurat. Zmixujeme. Nalejeme na vymasteny velky pekac , na to dame (4 väcsie) jablka pokrajane na tensie platky a posypeme skoricou. (tych jablk sa nebojte dat dost, kludne mozu byt na husto a aj 2 vrstvy na sebe). Dame zapiect do vopred vyhriatej rury (cca 170 stupnov). Vysledok je chutny - nieco ako palacinko-zemlovka a je to dobre aj ked vychladne.

Dobru chut!
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Margo » Po 10.Apr. 2006 11:39

tu palacinku skusim, moji zbojnici miluju jablka nakrajane na kolieska namocene v palacinkovom ceste a vysmazene na oleji. potom uz iba pocukrovat a je to. inak, velmi dobre a chutne su spagety s vajickovo-syrovou omackou. cestoviny sa uvaria, vo velkej panvici rozpustim v sladkej smotane primerane (teda dost vela :-) ) nastruhaneho parmezanu, ked je to pekne hladke, vsypem uvarene cestoviny, odstavim z plynu a do horucej zmesi vmiesam dva zltky. uz to nevarim, iba premiesam, posypem cerstvou petrzlenovou vnatkou, nakrajanou pazitkou a podavame. je to hotove za 20minut a olizujeme sa az za usami :-) dobru chut 8)
Obrázok používateľa
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 19:26

Odoslaťod boomerang » Po 22.Máj. 2006 14:14

Ja som včera varila shepard´s pie:
Mäso(kuracie, morčacie..) nakrájate na tenké rezance, okoreníte sójovou omáčkou a smažíte na oleji na panvici. Keď je mäsko hotové, osmažíte šampiňóny. Jednu kyslú smotanu ochutíte cesnakom. Urobíte zemiakovú kašu. Zoberiete jénsku misu, na spodok šupnete hotové mäso, naň prídu hríby, na ne smotana s cesnakom a na vrch príde zemiaková kaša. Ja zvyknem ešte ne kašu nastrúhať trocha eidamu, ale nemusí to byť. Prikryté pečiete v rúre asi 15-20 minút. Skvelé papanie. dobrú chuť.
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
boomerang
expert

Založený: Po 12.Dec. 2005 14:00

Odoslaťod Elvirka » Pi 02.Jún. 2006 16:23

EVKAZ, tak ja som teraz vyskúšala tú Tvoju palacinku na pekáči a bola výborná!!!!!! :wink: Móóóc ďakujem, vytrhla si ma z biedy! Dnes aj cez víkend som sama doma s chorými deťmi a neviem, kde skôr skočiť, chladnička prázdna, deti hladné, von nemôžeme ísť a teraz čo? :shock: A zrazu som objavila toto. :shock: :shock: :shock: Bolo to ozaj vynikajúce a hlavne veľmi rýchle! Ďakujem.
Elvirka
Obrázok používateľa
Elvirka
pokročilý

Založený: Ut 14.Feb. 2006 22:02

Odoslaťod Laa-Laa » Po 05.Feb. 2007 0:13

Jejej Elvirka, tak som sa na to pozrela az po 8 mesiacoch :oops: :roll: , ale som rada, ze chutilo :wink: :P
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.