Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Napady a rady - STRIKOVANE a HACKOVANE

Odoslaťod Petra. » Pi 29.Dec. 2006 19:40

Tu je fotka toho chlapcenskeho poncha. :-)
Naposledy upravil Petra. dňa So 30.Dec. 2006 16:18, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Založený: Po 17.Apr. 2006 6:58

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Sabolová Petra » Pi 29.Dec. 2006 22:10

Vyzerá zaujímavo, len je ten obrázok veľľľľľľmi malilinký... teraz mám pláne urobiť ďalší šál - spustený, no neviem sa rohodnúť z akej vlny. Zostalo mi aj z tej modrej čiapkovej tak urobím Olinkovi čapicu. No šál som chcela pre seba. poraď nejakú fajn.
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Založený: Ne 15.Jan. 2006 10:43

Odoslaťod Petra. » So 30.Dec. 2006 9:30

Sabolová Petra píše:Vyzerá zaujímavo, len je ten obrázok veľľľľľľmi malilinký... teraz mám pláne urobiť ďalší šál - spustený, no neviem sa rohodnúť z akej vlny. Zostalo mi aj z tej modrej čiapkovej tak urobím Olinkovi čapicu. No šál som chcela pre seba. poraď nejakú fajn.

Aku fajn vlnu alebo nejaky model? Sale som zatial robila len dva :-) Teda ten druhy este len robim. :-) Je to ten biely pri tej ciapocke.
Skus este pozriet chytre pleteni, tam su nejake nove techniky pletenia - mozno by som aj vyskusala nieco odtial. :wink:

Konecne som si precitala tuto diskusiu od zaciatku :-) (Myslela som si, ze ju mam ale zrazu som objavila kopu krasnych veci.)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod Petra. » So 30.Dec. 2006 16:19

Tu je vacsia fotka :-)
Prílohy
PICT0008.JPG
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod Sabolová Petra » So 30.Dec. 2006 19:22

Je super, len či by ho môj malý čert nosil.... :o
Myslela som vlnu na šál. Vzor som si vybrala, práve z chytrého pletení. je to Spúšťaná technika. Ešte som to nerobila, tak neviem. Skúsim, len čo dokončím ten sivý raglán. Už som ho 3x párala. :( Som nemožná :cry:
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Petra. » Ne 31.Dec. 2006 19:02

Hm. Vlnu.
Teraz mi ucarovala ta Katerina - velmi sa mi pacia farby a je to 60% bavlna a 40% akryl - takze je prijemne teplucka a nekuse. :-) Tie klasicke akrylove sa rychlo znopkuju a to mi dost vadi. A bavlna na zimu :-(
A manzelovi som plietla sveter z Elian Kawkaz - je zmes s vlnou. A je krasna. :-) Ale ta je riadne hruba.
Takze asi som vela neporadila. :oops: :D
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod Sabolová Petra » Po 01.Jan. 2007 20:35

Aj tak dík , pozriem sa v galantérke na niečo.A pripájam včerajší výtvor. Olinko dostal oteplováky s vetrovkou a nemali sme k tomu čapicu. A kedže silvestrovský večer so spiacim dieťaťom vedľa nebol až tak náročný , tak som pracovala rukami...
Prílohy
DSC08561.JPG
DSC08558.JPG
DSC08556.JPG
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod ivetau » Po 01.Jan. 2007 21:39

Sabolová Petra píše:tatto to je na hlave (ale tátú si nevšímajte) :lol:

Baby vy ste teda šikuľky,ja dáko nestíham,do kelu a vlny mám až až.

Peľka prosím ťa máš návod na túto čiapku je fantastická,ja ťapa som si kúpila takú pletenú -ale je s vinstoperom-neprefúkne ju to jediné ma ukludnilo pri pohľade na cenu a vedomie,že by som si ju mohla spraviť aj sama,no malej toľko peňazí za čiapku nedám.Ak by si bola taká zlatá tak ho sem hoď alebo mi napíš SS pošlem ti mail.Ďakujéééém.
ObrázokObrázok
Obrázok
ivetau
pokročilý

Založený: So 01.Júl. 2006 19:43

Odoslaťod zik » Po 01.Jan. 2007 22:30

Baby,perfektne ciapky!!Ja som robila podla popisu (co ste dali vyssie),ale zda sa mi mala na velkost 104.. :cry: Prerabat sa mi to uz nexce,tak musim ustrikovat dalsiu.Petra,prosim,nedala by si sem popis?A este sa xcem opytat,ako si to posila?A akym stehom?Mohla by si to odfotit?Dakujem-a stastny novy rok vsetkym,vela napadov a sikovne rucky!
zik
začiatočník

Založený: Ut 01.Nov. 2005 17:26

Odoslaťod Petra. » Ut 02.Jan. 2007 8:47

Peti krasne ciapky. Super ti to ide - bezim urobit nieco aj ja :-)
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod Sabolová Petra » Ut 02.Jan. 2007 15:54

:P Konkrétny návod na čiapky nemám, ale večer niečo skúsim napísať a pošlem vám to. Zošívať ich však nezošívam, lebo robím na okrúhlich ihliciac. Pripájam aj foto ukončenia hore. Včera som opäť nežehlila a máme ďalšiu čapicu. Dnes skúsim niečo dievčenské pre kamoškinu slečnu hanku... :wink:
Prílohy
DSC08589.JPG
DSC08588.JPG
DSC08587.JPG
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Petra. » Ut 02.Jan. 2007 17:34

teeeda super rychlost :-) ja som taky slimacik :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod ivetau » Ut 02.Jan. 2007 18:44

No teda nechceš sa tým živiť to je ale rýchlovka mne to bude trvať asi 2 dni do kelu.Pekná práca.Tešim sa na ten návod.
ObrázokObrázok
Obrázok
ivetau
pokročilý

Založený: So 01.Júl. 2006 19:43

Odoslaťod Sabolová Petra » Ut 02.Jan. 2007 20:02

tak ideme na to:::
Toto je detskáverzia na obvod hlavičky cca 47 až 50cm. Je to rôzne vzhľadom na výber vlny a ihlíc. Ja som robila z ALIAŠKY na ihliciach 4,5.
Začínam uškami::
Nahodiť 4 očká a pletením vždy na začiatku riadku pridávam po jednom očku až kým na ihlici nie je 18 čiek, výška uška je cca 6,5cm. neukončujem ale odložím na pomocnú ihlicu a tak isto urobím aj druhé uško.
Potom upletiem nasledujúci riadok(uška) a nahodím na ihlicu 20očiek(Zadná časť čiapočky) a ďalšie uško a potom opäť nahodím 38očiek (predná časť čiapočky).Spolu je to cca 94 očiek. (Môžte dať aj 95 alebo 96, aby sa potom lepšie delilo)
Pletiem na kruhových ihliciach a tak nemám švy a pleteiem dookola cca 10cm ( asi 27 riadkov).
Nasleduje uberanie na vrchu hlavičky. Podľa toho akú ju chcete vysokú rozdeľte všetky očká čo máte na ihlici na 5 alebo 6 rovnakých častí a postupne spletajte očká vždy to a jedno pred. Ak spletáte vždy rovnako vyjde Vám pekná hviezdica.Výška UBERANIA PRI TEJTO VEľKOSTI JE ASI 7,5CM.
nakoniec na ihlici ostane len 5(6) očiek a tie zatiahnem háčkovkou a zapracujem.
Celý obvod čiapočky obháčkujem krátkym stlpikom s jedným nahodením a doplním šnúrkou, strapcami alebo brbolcom.
V rovnej časti, kde sa neuberá môžete striedať farby na pásiky, alebo vypletať vzory.

Neviem či je to dostatočne zrozumiteľné, no neveim to momentálne lepšie opísať...
Držím palce, ak to budete skúšať...
Ak je to ok (myslím zrozumiteľnosť návodu) tak dajte vedieť a napíšem aj počty pre dospeláka či 1/2 ročné bábo.
Prílohy
DSC08588.JPG
Toto je to uberanie , rozdelelné na 6 rovnakých častí. vzniká tam hviezdica
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Umbra » Št 04.Jan. 2007 8:57

Konecne som si dorobila rukavice ku mojej zimnej suprave. Su robene tym dvojitym pletenim, takze su hrube, ku kocikovaniu mi stacia aj palciaky. Pripajam foto.
Kristinka ma tiez taky isty sal, uz som tu volakedy davno davala foto. ma uz urobene aj rukavicky, ale sa mi moc nepozdavaju, su take uzke a tuho upletene. A ma tiez aj ciapku, ale ta sa mi nepaci a nehodi sa malej ku jej tvaru hlavy. Tak ju vyparam a urobim ciapocku podla Petky, aj sa mi teraz hodi ten jej navod na detsku verziu :D Ale teraz som uz zacala robit ten rolakosal pre nasho tatina.
Umbra
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 18:48

Odoslaťod Sabolová Petra » Št 04.Jan. 2007 13:31

Ahoj Mirka,super súprava. Vyzerá to dobre. ja som toho roku neurobila žiadne rukavice ale zišli by sa nejaké. Je niekde návod na tie tvoje???

A pripájam dievčenskú verziu čiapočky, aj ked môj muž tvrdí, že je smutná. Pravda je taká, že som nemala doma žiadnu originál dievčenskú farbu. Kedže mám dvoch chlapov, tak asi normálka...
Prílohy
DSC08607.JPG
DSC08606.JPG
DSC08604.JPG
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Petra. » Št 04.Jan. 2007 13:42

Ja bezovu a hnedu mozem. :-) :wink:
Mirka krasna suprava. Prave minule som ju obdivovala na zaciatku diskusie. :-).
Ja sa snazim dorobit ten sal, ale vzdy si ho zabudnem niekde, kde dam niektore z deti spat :-(. Takze pori nom robim tiez ciapocku - uz mi chybaju len dva riadky, ale dosla mi vlna a teraz pre zmenu manzel zaspal na posteli a v nej mam vlnu. :-) :-) Takze si asi idem vziat ten sal. :-) Ten je sice tiez v spalni, ale hadam ho nezobudim.
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod zik » Št 04.Jan. 2007 14:43

Perfektne vytvory,baby.Ja len ziram :shock: Tie rukavice,sal a ciapka je super.Pekna kombinacia.Ja by som si rada urobila tu ciapku.Mirka-na kolko ociek si zacinala,z akej vlny a ako si to ukoncovala?Tie detske ciapocky -no super.Ja som skusala robit podla Peti,ale zistila som,ze si to musim aj tak prisposobit,kedze ju robim z tensej vlny(Katerina).Tak snad sa budem aj ja mat s cim pochvalit :)
Este som sa vas chcela opytat,ci nemate niektora skusenost s pletacim strojom (pletacek),vyhrabala som ho doma pri mamine(stroj ma asi 40rokov,ale je ok),len popis tam nebol.Rada by som sa na nom naucila pliect,len neviem ako na to.Na internete som trochu nurala,ale nenasla som ziadny navod :cry: Mozno by ste mi mohli pomoct...
zik
začiatočník

Založený: Ut 01.Nov. 2005 17:26

Odoslaťod Petra. » Št 04.Jan. 2007 16:30

Peti, urobila som ciapocku podla toho tvojho navodu. Je krasna - ten navod je fakt fajn a je dost jednoducha. :-) Idem este urobit druhej kocke, alebo este mam v plane synovca, svagrinu, neter, ... Ach jaj ale ich je :-)
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod Sabolová Petra » Št 04.Jan. 2007 20:04

:lol: To som rada...
Ozaj ma to teší, lebo som nevedela či to bude zrozumiteľné. Aj ja si občas tie počty prispôsobujem, no to záeží od vlny. Tak držím palce aby sa Vám čapice vydarili...
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Umbra » Št 04.Jan. 2007 21:29

Ta dievcenska ciapocka je krasna, tieto farby budu modne vzdy. Petka a uplet je nadherny. Ja mam v uplete vzdy nejake ocko vacsie a nejake mensie...
Navod na ciapku som zobrala z knizky Pletieme ciapky, saly, rukavice od vydavatelstva Ikar. Splasila som ju volakedy vo vypredaji v Tescu, stala vtedy 50,- :lol: (normalna cena bola 159,-)
ČIAPKA
Postup v knihe je pre priadzu s metrazou 125 m / 50 g, ihlice c. 3.
Zacina sa 120 ockmi. Malo sa to pliest do kruhu, ja som vtedy robila na dvoch ihliciach a potom zosila.
Pletie sa 9 ociek patentovym vzorom (hl., obr., ... hl.), 1 obr, osmicka zo styroch ociek, 1 obr. - opakovat 8 krat.
Osmicka je teda zo styroch ociek na 6 riadkov.
Po dosiahnuti vysky 3 cm pokracovat, len namiesto patentu robit hladky dzerzej.
Po 15,5 cm celkovej vysky zacat uberat tak, ze v tych dzerzejovych castiach spliest dve ocka na zaciatku a na konci casti. Spletat ocka v kazdom 4-tom riadku az kym neostane z dzerzejovej casti len jedno ocko.
Potom spletat uz v kazdom druhom riadku v osmickach.
Potom spliest kazde dve susedne ocka a nakoniec stiahnut ocká pracovnou priadzou.
Ostatne, to uvidis pri spletani ociek, ako chces ciapku spicatu. V popise dokonca vzdy spletali v tom kazdom 4-tom riadku, ja som si to prisposobila.
Skusim prekreslit vzor na vysitie a pridam neskor.
Umbra
expert

Odoslaťod Umbra » Št 04.Jan. 2007 21:47

Vrkocik na ciapke je pleteny z 18-tich vlaken.
Ja som inac plietla z Lady luxus, Vlnap, 230 m /100g (zelena) a Lady de luxe, Vitka Brnenec, 238 m/100 g (zlta a melonova).
Prílohy
vysivka.JPG
Vzor na ciapku
Umbra
expert

Odoslaťod Sabolová Petra » Pi 05.Jan. 2007 8:29

pETI, TU KATREINU Z TOPTEXU SI MALA KATERINU ALEBO KATERINA II.??A aku maš skúsenosť s nakupovaním na nete?. Myslím tým konkrétne tie vlny. Ja som vlnu ešte nekupovala.
Petra a Oliver
Obrázok používateľa
Sabolová Petra

Odoslaťod Petra. » Pi 05.Jan. 2007 9:11

Katerina a KAterina 2 je to iste - teda aspon mne to tak pripada, len sa im to na stranke nepodarilo nepachat spolu :-).
Poslali mi to asi za tri tyzdne - maju teraz akcie a veeeela objednavok. Prislo to v poriadku.
A Katerina sa mi velmi velmi paci - prave z nej robim tie ciapky a uz dopredu premyslam ako sa zbavim zasom inych vln, aby som si mohla dokupit Katerinu :wink: .
Mne na katerine trosku chybaju len niektore farby - mne by sa napriklad teraz zisla svetla staroruzova ... :D Ale to uz som narocna.
Ale myslim ze v dohladnej dobe budem aj ja objednavat Katerinu. :-)
Ten pasikavy svetrik je z nej. Inak ked si das poslat vzorkovnik, tak ten posielaju zadarmo a Katerina v nom je.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Petra.
expert

Odoslaťod vinka » Pi 05.Jan. 2007 9:21

Sabolová Petra píše:...A aku maš skúsenosť s nakupovaním na nete?. Myslím tým konkrétne tie vlny. Ja som vlnu ešte nekupovala.
Ja som napr. v toptexte objednavala niekedy v oktobri a doslo do tyzdna (fakt asi iba teraz okolo Vianoc mali vela prace ;)). Ak nie si si ista ako vlna vyzera, vypytaj si vzorkovniky, tie dojdu tiez raz dva... Ja mam len dobru skusenost a cuduj sa svete aj na Slovensku s kupovanim vlny cez net ;)
Eva a Lucka
Obrázok
vinka
pokročilý

Založený: Pi 21.Okt. 2005 10:43

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.