Priberanie v tehu

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Priberanie v tehu

Odoslaťod Janyka » Pi 25.Sep. 2009 9:44

nez píše:Janyka, mňa prekvapilo, že v prvom tehu si mala východziu váhu 70 a v druhom 58. To si fakt dobrá.

:D :D :D no to áno, sama som na seba hrdá, že som sa dostala na svoju váhu ako za slobodna. Aj kamarátka mi povedala, že čo teraz lamentujem, stále sa to nedá porovnať s prvým tehu, v tomto mesiaci. Neviem, či som to napísala zrozumiteľne :roll:
Obrázok
Obrázok
Janyka
expert

Založený: Ne 28.Máj. 2006 13:50

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Mary44 » Pi 02.Okt. 2009 22:06

ja som teraz v 37tt a pribrala som tak 20-25 (tazko povedat presne, lebo este pred tehu som asi za pol roka pribrala 10kg), ale absolutne si z toho nic nerobim, lebo sa poznam a viem ze s vahou dokazem urobit zazraky... tak som si povedala, ze cez tehu si povolim take mensie (vacsie :D) hody a obmedzovat sa mozem potom.... Lekar sa vzdy len pousmial, ale nezabudol pripomenut, ze teraz nie je vhodny cas na diety. Inak ono je to dane aj geneticky, moja mama pribrala 30kg so mnou a pritom by ste to ani teraz na nu nepovedali...
Obrázok
Obrázok používateľa
Mary44
začiatočník

Mood: Tired
Založený: St 25.Feb. 2009 11:15

Odoslaťod Katusk » Ut 20.Okt. 2009 14:07

Pri prvom tehu som prestala kontrolovať hmotnostný prírastok pri +25kg keď som skončila v nemocke v cca 7 mesiaci s gestózou. Po pôrode som zhodila minimum, resp. skoro nič a potom som len veľmi ťažko "vyháňala" tú vodu zo seba. Ale keď som sa jej zbavila, tak potom som začala chudnúť aj to, čo som nemusela. Z extrému do extrému. Teraz pri druhom tehu som tiež už pred otehotnením pribrala (operovali ma a potom som brala 40ks B1 a B12 injekcii :bored: ) Takže tehu som začínala pri váhe cca 69 kg, potom som schudla a teraz som 12tt a mám +2kg. V múdrych knihách píšu, že "NORMÁLNY" prírastok v tehu je 12kg :shock: Ja predpokladám, že tento paranormálny jav sa mi neudeje ani tentoraz :no:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Katusk

pokročilý

Založený: Št 12.Apr. 2007 13:11

Odoslaťod Adelaine » Št 05.Nov. 2009 21:02

...mna trapi len moj vlci hlad....je to nenormalne :(
zjem daco na desiatu a uz odpadavam, lebo sa neviem dockat obeda.

..snazim sa jest normalne, zdravo, tak ako predtym...ale kedze som len v 4 tyzdni o nejakom priberani sa povedat neda, len sa citim velmi nafucana :( bojim sa vsak, ked mi tak velmi chutit, ze budem ako gula :(
kocky, ako ste riesili tieto "hladove epizody" ? pitie mi nepomaha, byva mi naozaj na odpadnutie, ak sa nenajem..co s tym?
Obrázok používateľa
Adelaine

Založený: Ut 03.Nov. 2009 9:21

Odoslaťod vacanze » Št 05.Nov. 2009 23:25

Adelaine píše:...mna trapi len moj vlci hlad....je to nenormalne :(

..snazim sa jest normalne, zdravo, tak ako predtym...ale kedze som len v 4 tyzdni o nejakom priberani sa povedat neda, len sa citim velmi nafucana :( bojim sa vsak, ked mi tak velmi chutit, ze budem ako gula :(
kocky, ako ste riesili tieto "hladove epizody" ? pitie mi nepomaha, byva mi naozaj na odpadnutie, ak sa nenajem..co s tym?

ja ten hlad v tehu poznam, casto som aj v noci si musela dat aspon nieco male, lebo tiez mi bolo az na odpadnutie, aj som to potom nejako neriesila proste som sa najedla kolko mi trebalo :yes: treba dodrziavat 3 hodinove intervaly medzi jedenim aby si nemala tak strasny hlad a ak pride tak pomale sacharidy, celozrnne pecivo, ryza, nie sladkosti, lebo cukor vystupi narazovo hore a rýchlo opat klesne dole a clovek je potom v bludnom kruhu, jedz castejsie a mensie porcie a vahu az tak neries ja som jedla fakt vela a najma sladkosti :blush: a nepribrala som nejako extra vela, skus sa aj hybat ak mozes prechadzky a bude to dobre :yes:
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Nanika » Pi 06.Nov. 2009 7:17

Adelaine, len si daj, neprezierat sa, ale ked mas hlad jednoducho si daj. Si len v 4tt, este mozu prist nevolnosti, telo vie co robi, mozno si potrebuje urobit na zaciatok troska zasob, to nic nevypoveda o tom, co celkovo za tehu priberies, takze sa netrap a neries to.
Nanika

expert

Mood: Happy
Založený: Št 04.Máj. 2006 14:54

Odoslaťod Adelaine » Ne 08.Nov. 2009 19:23

Dakujem za povzbudive slova ;)x
Obrázok používateľa
Adelaine

Založený: Ut 03.Nov. 2009 9:21

Odoslaťod nikola1 » Št 12.Nov. 2009 18:01

Ahojte tak ja som v 36tt a pribrala som 11kg niejak extra sa neobmedzujem jem ked som hladna no a to je take kazde 4 a teraz ku koncu 3 hodiny :D
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
nikola1
začiatočník

Založený: So 28.Mar. 2009 13:24

Odoslaťod Nanika » Št 12.Nov. 2009 19:38

Nikolka, super, ono je to tak, ze niekto laduje od rana do vecera, cokoladky, knedliky a priberie 9 kg, niekto sa krmi cely den zeleninou, po tretej uz neje a priberie 20 kg :(
Nanika

expert

Odoslaťod nikola1 » Št 12.Nov. 2009 20:00

Nanika píše:Nikolka, super, ono je to tak, ze niekto laduje od rana do vecera, cokoladky, knedliky a priberie 9 kg, niekto sa krmi cely den zeleninou, po tretej uz neje a priberie 20 kg :(

No ano je to tak ako hovoris je to uplne individualne...
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
nikola1
začiatočník

Založený: So 28.Mar. 2009 13:24

Odoslaťod Janyka » Po 30.Nov. 2009 13:22

Adelaine píše:...mna trapi len moj vlci hlad....je to nenormalne :(

Adelaine, ja si tiež myslím, že je to v poriadku, ked máš chuť, tak si daj. Ja som sa snažila jesť ovocie, keď som bola hladná. Surové, sušené, alebo celozrnné piškóty. Potom to v 2.trimestri prešlo. Ale od začiatku priberám po 2 kilečkách za mesiac. Teraz začínam 7. mesiac a doteraz som pribrala 12kg. Ale som nakoniec zistila, že ja som predtým jedávala veľmi málo a teraz sa najem normálne. A tam je celý pes zakopaný. Ale to som si uvedomila až keď mi to povedala sestrička u gynekológa. Keď bola taká milá a ochotná a pátrala so mnou po príčine môjho priberania. Veľmi ma to trápilo, ale už ma to netrápi. Váhu budem riešiť neskôr :wink:
Obrázok
Obrázok
Janyka
expert

Založený: Ne 28.Máj. 2006 13:50

Odoslaťod NOEMI SOFIA » Ne 10.Jan. 2010 16:21

Ahojte, ja som v 23 tyzdni a pribrala som 10 kg. Zacinala som na 62 kg. Som prvykrat tehotna, takze neviem to porovnavat... Chvilu som mala depku, ale teraz, ked som si precitala zopar for a zistila, ze je to strasne individualne, aj priberanie aj chudnutie po porode, tak to uz neriesim. Snazim sa normalne jest, na co mam chut... Netreba sa s tymto velmi stresovat. Aby mytus krasy nepresiel este aj do tehotenstva a baby nedrzali hladovky aj pocas tohto obdobia. :yes:
Obrázok používateľa
NOEMI SOFIA

posledny trimester, huraaa

Obrázky: 1
Založený: Ne 20.Dec. 2009 11:43

Odoslaťod Mary44 » Po 11.Jan. 2010 11:43

som dva mesiace po porode a od porodu uz mam 8 kil dole a to sa nejak nesnazim, takze nestresujte baby :)
Obrázok
Obrázok používateľa
Mary44
začiatočník

Mood: Tired
Založený: St 25.Feb. 2009 11:15

Odoslaťod sone » Pi 15.Jan. 2010 13:43

ahojte, ja som este len v 10.t, pribrala som zatial 2,5kg, vychodzia vaha 52kg
V prvom tehotenstve vychodzia vaha 49 a pribrala som 16kg (MUDr. sa to nepacilo), ale do 3/4 roka, to slo pekne krasne dolu :)
Teraz sa snazim jest zdravsie, ako pri prvom, sladkosti mi ani nechutia, ide mi zeleninka a ovocie a jogurty.
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Obrázky: 0
Založený: Po 24.Nov. 2008 14:41

Odoslaťod Nanika » Pi 15.Jan. 2010 13:53

Joj, to este len pride sone, ja som tiez doteraz netlacila a tento tyzden som ako utrhnuta z retaze :twisted:
Nanika

expert

Odoslaťod sone » Pi 15.Jan. 2010 15:02

Nanika a v ktorom si tt?
Nestras ma :) , ale je fakt, ze nohavice uz musim mat castokrat aj v praci rozopnute (pod stolom to nikto nevidi :lol: )
Asi sa budem musiet coskoro poobzerat aj po nejakom vhodnom obleceni.
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Odoslaťod sone » Pi 15.Jan. 2010 15:08

Tak Nanika, uz som si vsimla, 3mes. do porodu...pekne :), nechodim sem casto a nevyznam sa...
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Odoslaťod Nanika » Pi 15.Jan. 2010 15:23

sone, pohoda, ja som si doteraz gratulovala, ze 4kg len som pribrala, no dobre casy sa skoncili a uz mam 5,5 hnusny obzieraci tyzden :roll: :lol: Ja si pamatam, ze aj pri Olim som tie prve mesiace nechapala, ked hovorili, ze pockaj, ked na teba okolo siedmeho mesiaca pride zerka a chut na sladke, no, uz to dorazilo aj vtedy, aj teraz :rol8:
Nanika

expert

Odoslaťod sone » Pi 15.Jan. 2010 15:36

:roll: začínam byť hladná :)
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Odoslaťod kvetinka » Pi 29.Jan. 2010 10:06

1. tehu som mala vo Francuzsku a tam sa odporuca pribrat 1 kg na mesiac. Doktor bol zo mna dost zufaly,ale cukor som mala v poriadku :-) pribrala som 17 kg (potom som schudla z crevnej chriky na 14 a nasledne predcasne porodila). s porodom odislo 8kg a pomaly s kojenim zbytok.

teraz som stale hladna, jem (iba sladkosti mi nechutia-ale med a dzem ano) a na konci 1. trimestra som z nejakeho dovodu (asi je to baby nejake hladne) schudla, hoci som nemala ziadne nevolnosti ani hnacku.....a neviem pribrat nic spat.

tak dufam,ze sa vyzivujeme dostatocne (brusko vytrca :-) ......mam poradnu 9.2. tak snad ma nevyhresia, skusim nejak pribrat!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
kvetinka
expert

Založený: Št 27.Okt. 2005 19:26

Odoslaťod sone » Pi 29.Jan. 2010 12:19

prosim Ta, Kvetinka, neporadis mi, ako si mam vlozit ten ticker?
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Odoslaťod sone » Pi 29.Jan. 2010 12:42

Tak som to s tymi tickermi zvladla :)
Obrázok
Obrázok
sone
začiatočník

Odoslaťod kvetinka » So 30.Jan. 2010 12:31

sone ja som taky nie moc talent. podarilo s ami to sice na prvykrat,ale ani neviem ako.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
kvetinka
expert

Založený: Št 27.Okt. 2005 19:26

Odoslaťod Dagi77 » Ut 02.Feb. 2010 5:07

Ahojte,

ja mam za sebou dve tehulkovania,prve som pribrala 20kg do roka bolo vsetko dole(hned po porode islo 11kg dole )druhe som pribrala 22kg (po porode islo dole 8kg) a opat do roka som mala vsetko dole :D teraz som opat tehu a ked sa nato tak pozeram asi priberem 24kg :lol: :whist: ja som bola dost zavodnena :ZZ: to,ze som schudla vsetko co som nabrala,bola zasluha toho,ze som sa nezameriavala na chudnutie(podla mna :D ),venovala som sa detom,chodila kazdy den min 2 krat na prechadzku,kojila som(u mna kojenie sposobovalo chudnutie) a sama starostlivost o deti da zabrat :whist:

...babulky,uzivajme su tehu a potom babatinko , vaha je to druhorade :yes:
ObrázokObrázok
Martinko 26.7.2006 , Adamko 3.3.2008,Branko 13.1.2011
Obrázok používateľa
Dagi77

expert

Založený: Ut 31.Júl. 2007 18:35

Odoslaťod janus19 » Št 11.Feb. 2010 9:53

Ahojte tehulky a maminy... :D
Ja som v 32.tyzdni,prve tehotenstvo a zatial mam navyse 13 kg....najviac som pribrala v druhom trimestri a moja gynekologicka hovorila,ze sa nemam obzierat a strazit si vahu a priberat tak 0,5 kg za tyzden...mala som trosku z toho traumu ale rychlo som pochopila,ze ta vaha nie je az taka dolezita....pre mna je dolezite,ze sa citim dobre,vladzem chodit,varit,upratovat....a nic ma neboli.A tak tehulky no stress :lol: a uzivajte si tehotenstvo...doskakavenia priatelia (:
janus19

tehotná

Mood: Cool
Založený: St 10.Feb. 2010 22:04

Pozvania odoslané: 1

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.