ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

tehotenska depresia

Keď rastie bruško, nič nie je banálne. Je to o novom svete, novom človiečikovi, nových vzťahoch, istotách i neistotách. Nič neprežívame tak intenzívne, ako toto obdobie.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

tehotenska depresia

Odoslaťod malcica » St 03.Máj. 2017 14:13

Ahojte, som v 6tt. V momente, ked som uvidela pozitivny tehotensky test sa mi rozbuchalo srdce, roztriasli ruky a aj ked som to čakala a bábo sme plánovali, bola som v šoku. Odvtedy prešlo už niekoľko dní a ja mám stále také zmiešané pocity a premýšlam, že či sme to už naozaj chceli (mám 29 rokov) a že moj život sa úplne zmení, že už si nebudem môcť robiť, čo sa mi zachce, ale budem zodpovedná za malého človiečika. Chvílami mám strach, chvílami si poviem, že asi to tak má byť... Proste nečakala som, že sa zadarí tak rýchlo...
Premýšľam, čo bude, ako sa všetko zmení, čo som nestihla a mám zrazu pocit, že na dieťa nie som pripravená... Až sa hanbím za tieto pocity.... Viem čo by iné žienky za to dali :( ..je mi luto, ze to takto vnimam, ale neviem si pomoct...dokonca mi hlavou blisla interupcia, som otrasna buduca matka, ktora sa nevie tesit z toho maleho cloviecika, ale panikarim, aky bude dalsi zivot, kedy budem musiet byt k dispozicii 24 hod.tomu malemu clovieciku... mala nejaka z vas take pocity? Preslo to? Som zufala...
malcica

Založený: St 03.Máj. 2017 14:05

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: tehotenska depresia

Odoslaťod slniecko » Pi 05.Máj. 2017 18:39

Myslím, že je to normálne a pre väčšinu žien je to šok, predsa len, aj keď to človek plánuje a chce, tak zrazu je to tu a už je to definitívne. Pokiaľ to postupne prejde, asi by som sa neobávala. Bude dobre.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod luciy » Pi 12.Máj. 2017 8:18

Tiez som mala taketo stavy ale mala som pri sebe spravnych ludi, ktori ma stale drzali nad vodou a som im teraz vdacna lebo moje deti by som nevymenila za nic na svete. Neboj, to ta prejde!
luciy
začiatočník

Založený: Ut 21.Jún. 2016 19:17

Odoslaťod bibusenka » Pi 12.Máj. 2017 12:25

No to skor hovori z teba taky ten sok ze si to necakala tak rychlo a rychlo to prislo ale uvidis, casom sa to zmeni a bude to vsetko fajn
bibusenka
začiatočník

Založený: Pi 28.Okt. 2016 12:45

Odoslaťod izabelik » Po 15.Máj. 2017 8:04

To nech ti hlavou ani nejdu taketo myslinky. Uvidis potom po porode, aka budes stastna ze mas svoje dietatko. Ked sa na teba bude pozerat tymi nevinnymi ockami. Fakt hore hlavu a ty to zvladnes
izabelik

Založený: Po 12.Sep. 2016 15:45

Odoslaťod diddi » St 17.Máj. 2017 14:56

tieto tvoje stavy su normalne. kedze si to necakala a prislo to tak neplanovane tak to sa fakt necudujem
diddi

Založený: Pi 24.Feb. 2017 10:54

Odoslaťod agilu » St 17.Máj. 2017 15:55

A teraz mi príde že ešte viacej žien má takéto depresie. Akurát teraz sa stretávam aj s kamarátkou, ktoré má takéto stavy a snažím sa ju držať, že to všetko zvládne
agilu

Mood: Happy
Založený: Ne 10.Júl. 2016 10:27

Odoslaťod Lejli » Št 18.Máj. 2017 9:10

Viem o čom hovoríš, podobné stavy som zažívala aj ja zo začiatku tehotenstva ale potom ma to prišlo a teraz som rada, že som nič zlé nespravila a mám svojho milovaného synčeka
Lejli

Založený: Po 23.Jan. 2017 12:21

Odoslaťod Stejsy » Pi 19.Máj. 2017 10:05

Tieto depresie sú ale aj dosť nebezpečné. Preto mnohé matky idú na potrat, lebo sa nevedia zmieriť s tým, že sa stanú matkami. Je to ale smutné
Stejsy

Založený: Pi 27.Jan. 2017 13:45

Odoslaťod gituschaa » Št 25.Máj. 2017 9:54

@malcica ako si teraz na tom? Ešte stále pretrvávajú takéto depresie?
„Vraví sa, že deti, blázni a filozofi hovoria pravdu. Preto sa deti bijú, blázni zatvárajú a filozofi nechápu.“
gituschaa

Založený: Št 23.Jún. 2016 7:21

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.