ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Október 2015

bábätká narodené v roku 2015
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Október 2015

Odoslaťod thelittlecoffeebean » St 17.Jún. 2015 10:37

Ahojte mamicky, my koncime 22. tyzden, ale lepsie mi teda nie je. Od tehotenstva k tehotenstvu je to horsie a narocnejsie. Uz sa velmi tesim, ked sa babatko narodi a dufam mi uz prestane byt zle potom. Planujem domaci porod, vy asi pojdete vsetky do porodnice, vsak? Ja som doma s malou dcerkou, takze do prace nechodim a asi ani najblizsie roky nepojdem. Vsetci tu cakate prve babo, ci mate uz doma deti? My cakame tretie. Prajem pekny den.
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Založený: Ne 05.Jan. 2014 16:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod evik.h » Št 25.Jún. 2015 11:29

Zdravim mozem sa pridat? sice som novembrova ale tu je culy ruch :D
cakam prve babo som teraz 21 TT, uz mam aj druhy ultrazvuk za sebou a vsetko vyzera byt ok. Poradne u lekarky ma sklamali, jedine co vzdy urobi je zvazi ma, zmera tlak, za 5 sec vysetri a hotovo. cakala som vacsiu informovatnost. ja ani neviem co sa mam pytat sak neviem co mam od toho cakat.
myzlim ze uz aj pohyby citim, je to take jemne steklenie. Vsetci sa ma pytaju uz kam pojdem rodit a ja nemam este ani nic kupene. Prave rozmyslam nad predporodnym kurzom, chodil niekto? vyplati sa? unas je ponuka 10x 1,5 hodinove sedenia s lekarkami z nemocky za 50e tak sa mi to nevidi zle
evik.h

Založený: Št 05.Mar. 2015 8:56

Odoslaťod Wladka » Ut 30.Jún. 2015 8:41

Ahojte maminky :) tak to ide strasne rychlo vsetko :( uz som v 27. tt ...na oGTT testoch mi vysiel cukor po dvoch hodinach 8,0 co je vraj tehotenska cukrovka :( zajtra idem k diabetologovi, tak som zvedava, co z toho vsetkeho bude. Podla toho, co som sa pytala, tak len nesladka dieta...a to mne tie sladkosti tak chutia :( V piatok uz letime na dovolenku tak dufam bude vsetko ok a uzijeme si to...vy idete niekam na dofcu?
evik.h - moj gynekolog je tiez dost rychly - sup sem a tam a je to...ale pokial ti skontroluje miminko a nevidi ziadne anomalie, tak nema dovod ta "ultrazvukovat" priliz dlho...skus si sama studovat, co je pre dany tyzden tehu "normalne", aku cca velkost a vahu by malo mat mimi (ja mam na to napr. aplikaciu v mobile) a ak ti doktor pocas kontroly povie, ze je nieco ine...zistuj preco...ci je to normalne a prirodzene, lebo ved kazde miminko je ine....mne napr. vsetci hovoria, ze mam strasne velike brusko, ze take mali, ked isli rodit a podobne hluposti...len co ma stresuju...ja som napr. bola s partnerom aj na 4D ultrazvuku v 25. tt, lebo som si chcela dat mimi poriadne skontrolovat...tam vidi doktor vsetko..moj gynekolog ma neinformoval, ci ma mimi nosovu kosticku dostatocnu, alebo ci ma vsetky prstiky a taketo info boli pre mna strasne dolezite...ze ma mozog ok, aj organy, ze nema rastep pery alebo chrbtice...ono to aj gynekolog kontroloval, ale to uz je asi nejaka profi deformacia, ze ich nenapadne, ze by ta to zaujimalo ;)
Co sa kurzov tyka, my sme s mojim partnerom chodili na prednasky...boli 4 (bonding, ulavove techniky pri porode, dojcenie a nosenie miminka, prirodzeny porod)...mne tie prednasky dali strasne vela...zalezi aj od toho, kto ti dane info podava...skus sa spytat kamaratok, ci boli a ci sa im pacilo...radsej by som vsak isla..nikdy nevies, co nevies, dokial to nepocujes 1. krat ;) :) podla mna :) my sme sice platili 3,50€ za par...takze 50 € je dost...ale nezbankrotujes za to :)
Som v 27. tt a mam dvoje body s dlhym rukavikom, dve ciapocky, jedno pyzamko a jednu bluzocku... :D teraz z dovolenky si od sestry donesiem vela veci a este aj sesternica mi vela pozicia...cize nestresuj...mas hooodne vela casu ak mas normalne a nie rizikove tehu.. ;) ale aby som ta neklamala..mame aj postielku a perinky, prebalovaci pultik a kreslo na kojenie ;) ale to sme iba Ikeu vyriesili zatial ;) hihi....tak sa drzte kocky...
Inak...mate uz vybrate meno pre miminko??????????
Wladka

Založený: Pi 20.Mar. 2015 14:57

Odoslaťod thelittlecoffeebean » Pi 03.Júl. 2015 3:00

Ahojte zienky, tolko som sa dokrutila v posteli, az som musela na chvilu vstat a robit nieco ine. Ja som na glukozovy test nesla, cukor v krvi ani v moci nemam a ani ziadne ine predispozicie na cukrovku, tak sa mi zda zbytocne zatazovat organizmus tolkym cukrom. Tiez mi strasne chuti sladke - kolacik, zmrzlina, sladka kava... Inac, zistila som, ze v Nemecku je tehotenska cukrovka az ked je hodnota po dvoch hodinach nad 8,5. Zaujimave, ze u nas je to inac. Wladka, mozes to spomenut tomu diabetologovi, zaujimalo by ma, co na to povie.
Ja trpim a cakam na oktober. Dufam, ze vy ostatne sa mate lepsie.
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod Tinka29 » Ut 14.Júl. 2015 13:03

Ahojte maminky, ale nam to leti. Aj ja som bola na GTT teste a vsetci ma strasili jake je to strasne nechutne a jak mi z toho bude zle, ale mne to dokonca este aj chutilo :D ja som tiez zavislacka na sladkom, takze teraz cakam ze co mi povie moj lekar, lebo vysledky posielali jemu. Teraz som v 26 tt a kupila som krpatemu na pohode patchworkovu perinu a to je vsetko, ja planujem kupovat vecicky az od septembra, ked budem na materskej, budm sa musiet nejako zabavit abysom neklednila doma a nezrala :D ale dost veciciek som aj podostavala, mam vanicku, vybracne lehatko a dost oblecenia od narodenia az do 6 mesiacov :) Aj vas tak ti drobci kopu? ja mam pocit ze ten moj kope nonstop :) Pekny den vam prajem :wink:
Tinka29

Založený: Po 02.Mar. 2015 12:35

Odoslaťod Wladka » Po 07.Sep. 2015 7:54

Ahojte maminky...uz je september a zacina nam plynut posledny mesiac...teda mne sa z neho uz ukrajuje... :) minuly tyzden malo nase dievcatko vraj 3050g ;) ale beriem to radsej s rezervou :) pomaly uz balim tasku do nemocky a dnes ideme na prehliadku porodnice...brusko mam uz poriadne velike a o nocnom spanku len snivam...lebo chodim nonstop cikat a malinka sa vrti tiez najradsej vnoci ;) vy ste ako na tom??? Tiez chodite ako kacicky,vsak v tom nie som sama????? Pekny dnik vam prajem :)
Wladka

Založený: Pi 20.Mar. 2015 14:57

Odoslaťod Luscy » St 30.Sep. 2015 0:40

Ahojte zienky :) uz sa vam to krati, tesim sa s vami :) prajem Vam rychle porody a prekrasne zdravucke vonave babatka :) myslim na Vas. Drzte sa. :wink:
Luscy

Založený: Pi 13.Mar. 2015 11:34

Odoslaťod thelittlecoffeebean » So 03.Okt. 2015 23:34

Ahojte mamicky, tak my sme este stale 2v1, ale uz sa neviem dockat. Toto tretie tehotenstvo je ozaj velmi narocne, fyzicky aj psychicky. Chodim ako kacicka, ale spim celkom dobre, babo ma nebudi ani cikat nechodim. Asi sa mi zvacsila kapacita mechura... Termin mame 21.10., tak uvidime dokedy ma este potrapi. Nie je to ziadna malina, najtazsie tehotenstvo. Drzim palce vsetkym mamickam.
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2015

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.