Vybratie vnútromaternicového telieska

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Vybratie vnútromaternicového telieska

Odoslaťod Renulka23 » Po 18.Feb. 2008 10:41

Ahoj maminy, ak máte niektorá skúsenosti s vnútromaternicovým telieskom a jeho následným vybraním,prosím, napíšte mi.
Pred rokom som si dala zaviesť Multiload Detect aj keď zo začiatku neboli takmer žiadne problémy,teraz je to stále horšie.Môj cyklus sa úplne pokazil.Nemám problém s tým,že by sa predĺžil či skrátil,menzes mávam pravidelne,stále 28dňový cyklus.Ide skôr o to,že zo 7 dňového krvácania je hneď aj 12dní.Pred začatím mávam špinenie 2-4 dni,po odoznení najsilnejšieho krvácania ešte týždeň špiním.Vlastne takmer 3 týždne musím byť stále v strehu a mať poruke vložku,lebo cez deň nemusím vôbec špiniť a v noci zničoho nič začnem.Už ani sex ma nebaví,keď sa musím obávať,že na druhý deň budem znova asi krvácať.Môj gynekológ mi predpísal len tabletky,že je to normálne takéto krvácanie.Viac nerieši.Lenže mňa to nebaví,stále sa len nepchávať tabletkami,to môžem jesť aj HAK.
Chcem si ho dať vybrať,ale najprv musím zmeniť lekára a to už riešim.
V akej dobe sa teliesko vyberá,len pri menzese alebo je to jedno?Môže mi lekár hneď predpísať nejakú antikoncepciu,či je treba čakať?Nerada by som otehotnela hneď po vybratí telieska,veď som si ho dávala preto,aby som si naplánovala druhé bábo kedy ja budem chcieť.Ďakujem za rady.
Samuel 9.11.2005
Renulka23
začiatočník

Založený: Ut 31.Okt. 2006 14:02

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vybratie vnútromaternicového telieska

Odoslaťod jaja1 » Ut 19.Feb. 2008 18:45

Pokial viem, vybera sa pocas menzesu a tabletkovu antikoncepciu ti moze hned predpisat inu.
jaja1
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.