Tehotenský test

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Tehotenský test

Odoslaťod dockalova » Pi 27.Apr. 2007 11:42

No, svadba bude dúfam super :D no a potom sa budem sřahovař do Ostravy. Zatiaě neviem kedy presne. Doteraz sme to nechávali tak, že uvidíme, kedy si nájdem tam prácu a moj drahý mi vždy vravieval: "Alebo pojdeš na materskú." :D :D :D
No a tá druhá varianta bude teraz asi aktuálnejšia, čo sme aj celkom radi :D
Zatiaě mi zle nebýva ani mi nevadia žiadne vone alebo čosi podobné. Len mám niekedy strašnú chuť na čosi, čo som už veľmi dávno nemala. Posledne to bola neskutočná chuť na pečenú rybu na masielku so zemiakovou kašou a predtým na varené vajce (čo som predtým nemusela). :wink:
Najviac ma momentálne trápi asi to, že sa nemožem poriadne vyspať, lebo ak si ľahnem na bok alebo brucho (čo mám najradšej a ešte som si to chcela vychutnať, kým možem), tak ma príšerne bolia prsia z vonkajšej strany. Je to normálne? Asi áno, že? Neviete kedy to prejde? Či sa mám s tým zmieriť a zvykať si na spanie na chrbte? :cry:
Asi si budem musieť zvyknúť na veľa nových vecí, že? No nevadí, na toto si budem rada zvykať. :D :D :D
Ivka
dockalova

Založený: Po 16.Apr. 2007 10:26

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod dockalova » Pi 27.Apr. 2007 11:45

Ó, prepáčte, že som tam písala s chybami, ale momentálne píšem na českej klávesnici a neskoro som si to všimla, že oni nemajú ť a ľ. :roll:
Ale určite to prečítate.
Prajem vám pekný víkend, má byť teplúčko a pekne, tak dúfam, že si ho užijete :D
Majte sa pekne babulky :D
Ivka
dockalova

Odoslaťod Miau » Pi 27.Apr. 2007 12:19

Ahoj Ivka, Ty nám chceš zdrhnúť zo Slovenska? No teda! :!: :lol: :lol: :lol:
Čo sa svadby týka, bude určite super! My sme mali tiež perfektnú svadbu, boli tam 2 genarácie (z tretej generácie tam bola len moja omama) a keďže sme obaja folkloristi (manžel hrá na basu, ja na cimbal a spievam, v spievani si však verim viac ako za cimbalom), tak sme mali síce dídžeja, aj púšťal super hudbu, ale potom došli kamaráti hudobníci (boli v podstate 3 muziky, tak to aj znelo parádne) a spustili ľudovky a to sa dídžej už nedostal k práci, hovoril, že sa bavil a bavili sa aj ľudia, vraj na takej svadbe ešte neboli. :D Zaspievali sme si, zatancovali, ani program, ktorý sa bežne robieva na svadbách, sme nerobili, lebo nebolo kedy... :lol: Obrad sme mali o 15.00, hostina začala cca o 16.30 a končili sme okolo 4.00 nadránom. Mali sme klasické jedlo pre asi 40 ľudí (manželova rodina je rozvetvenejšia ako moja) a potom boli švédske stoly, došli kamaráti (tiež cca 40 ľudí), jedlo vyšlo akurát, zostalo len toľko, že sme to v pohode hodili doma do mrazáku.
O pití kávy v tehotenstve si myslím to, čo Amálka, je lepšie, ak si dáš 1-2 kávy a cítiš sa v pohodičke ako stresovať sa bez kávy, trpieť s bolesťou hlavy a nepriamo takto trápiť aj bábätko. Akurát sa vyvaruj, ak sa dá, silných alergénov, lebo tým môžes vraj dieťatku zavariť na alergiu. Ktovie, moje stravovanie, ako som už písala, bolo dosť egoistické, ja som sa neobmedzovala. Len asi prvé 4 mesiace, ale to preto, lebo mi nič nechutilo. Išla som len po kompótoch a detských výživách. Takže za mesiac som schudla 2 kilá... Ale lepšie ako prejedať sa, ako to robila kamoška. Nevedela odolať jedlu. Ja som ani špeciálne chute nemala, jediný raz som kombinovala puding s rajčinami, ale to preto, že som mala veľkú chuť na obidve veci. Dala som si puding, potom rajčinu, potom ešte jednu, pojtom som si uvedomila, aký bol ten puding dobrý, tak som si hodila ešte asi dva (také malinké), dojedla som rajčiny (aj rajčiny, aj pudiny boli 4) a potom som dojedla pudingy... :lol: Ale neprišla som ani náhodou na chuť zelenine, čo ma mrzí, ale čo narobím? :wink:
Miau
Obrázok
Miau
začiatočník

Založený: Ut 13.Feb. 2007 13:21

Odoslaťod dockalova » Pi 27.Apr. 2007 12:47

Puding s paradajkou, no to je teda kombinácia. Asi by ma nikdy nenapadla a ani ma neláka. Ale počas tehotenstva sa chutiam a kombináciám chutí medze nekladú, že? :roll:
No a tá vaša svadba musela byť naozaj super a riadna zábava. Mne sa tiež páčia ľudovky. Dobre sa na ne človek pozabáva. Vo februári sme boli na plese JZD na Morave a tam sme sa zabávali len na takú muziku a bolo super :D :D :D
Takže si viem veľmi dobre predstaviť, že sa na vašej svadbe všetci super bavili :cry:
Ivka
dockalova

Odoslaťod Amália » Pi 27.Apr. 2007 20:31

Miau-takže si moja krvná skupina-folkloristka.To som sa neskutočne potešila.Spev ĺudoviek a k tomu s dobrou muzičkou,tak to je moja srdcovka.Cimbal som tiež skúšala,ale prenechala som to spolužiaške,ktorá ho študovala a bola a je v tom nesmierne dobrá.Ivka,paradajky a puding je jedna z tých zaujímavých chutí.No pokiaľ ťa nechití chu´t na kyslú kapustu,hneď na to na horkú čokoládu a v momente aj na "čipsy" a ešte keď to skombinuješ všetko do kopy,tak normálne to pripadá ako poriadny "blivajz".Ale preˇmňa to bola v prvom teh.jedna z tých najzvláštnejších kombinácií a chutí,aké možu existovať.No,ale aj tak,ja teh. a porod považujem za ten najvätší a najkrajší zázrak na svete.No a na záver:Ivka,Ivka-tak za kopečky,za kopečky...........................? No toto :wink:
Amália

Odoslaťod Amália » Pi 27.Apr. 2007 20:33

Baby,sorry za chyby,ale nemám pri sebe škuľky.Tak na to nejak moc nevidím.Ale podstata tam je.
Amália

Odoslaťod Miau » Ne 29.Apr. 2007 6:58

Ahojte, ešte som zabudla napísať, že mi na začiatku tehotenstva strašne smrdeli cigarety. Normálne mi nesmrdia (myslím v podnikoch alebo ak si zapáli môj drahý), ale vtedy... :evil: Ja mám dosť slabý čuch (alebo všetci okolo mňa sú prevtelení stopovací psi), no celé tehotenstvo som mala čuch silný a na začiatku som zacítila - na voľnom priestranstve, že fajčí človek idúci predo mnou 5 metrov, čo bežne necítim (dokonca ani keby fajčil 1 meter odo mňa). Fakt sa tehotenstvu pre niečo hovorí "druhý stav".
Ivka, spomínala sí, že Ťa bolia prsia. :x Mňa boleli prsia na začiatku tehotenstva, neviem už ako dlho, ale možno tie 2 mesiace, myslím, že dlhšie to nebolo. Asi to bolí preto, lebo sa aktivujú mliečne žľazy, si myslím. To povolí, neboj sa. A snáď sa stihneš ešte pred pôrodom vyspať aj na bruchu. :lol:
Čo sa folklóru týka, tak naň zvykáme aj našu Ľubku a okrem iného ju pri ľudovkách uspávame. Mám pocit, že čím rýchlejšia pesnička, tým skôr naša babulka zaspinká. Mne pri ľudovkách často chodia zimomriavky, ako je tá hudba krásna! :wink: Chystáme sa na folklórny festival na Myjavu (to mám z BA najbližšie) a plánujeme zobrať aj Ľubku, ale boli sme, keď sme ešte nemali malú, na Detve a vo Východnej. To sú zážitky! :D
Miau
Obrázok
Miau
začiatočník

Odoslaťod dockalova » Pi 11.Máj. 2007 13:24

Ahojte Babulky, :D :D dávno som sa neozvala, ale mala som nejaký frmol. Ale už je to v pohode. Na tom sone to dopadlo dobre. Doktor povedal, že odozvy srdiečka sú dobré a že termín pôrodu mu vychádza na 27.12.2007. Tak som zvedavá, či sa trafí :D
Dnes ma doktor strašne vystrašil. Mala som od rána také zvláštne špinenie (ako keď začína cyklus), tak som sa zľakla a hneď som zavolala na mobil svojmu doktorovi a on mi povedal, že to nie je normálne a môže to byť predčasný potrat. Tak som hneď k nemu vystrašená naklusala, ale nakoniec mi povedal, že je všetko v poriadku a že to má na svedomí placenta, vraj by to malo prestať. Že to zvykne bývať pri fyzickej námahe alebo styku. Ja som ho ubezpečila, že ani jedno som včera nemala. Tak mi radšej odporučil nemať pohlavný styk tak do 12-13 týždňa. Uf! :roll:
Dúfam, že to s tými prsiami sa ukľudní čo najskôr, lebo na to niesom zvyknutá a poriadne sa v noci ani nevyspím, lebo sa na to vždy zobudím, keď sa prehadzujem.
Snáď bude všetko OK :wink:
Ivka
dockalova

Odoslaťod Miau » So 12.Máj. 2007 21:03

Ahoj Ivka, som rada, že si sa ozvala. :) Chvalabohu, že Tvoje špinenie nič neznamená,
drobček musí v brušku sedkať aspoň od Mikuláša! :lol: Aj si ho na ultrazvuku videla? Koľko teraz asi meria? A čo si mala s placentou? V ktorom si teraz vlastne týždni? Inak, mohla by si si urobiť ticker, som zvedavá, aký vyberieš, ak sa rozhodneš.
Miau
Obrázok
Miau
začiatočník

Odoslaťod Roberttas » St 16.Máj. 2007 21:27

Ahoj Ivka,myslím na teba,teda na vás,ako sa držíte a ako rastiete.Š pinenie som mala pri prvom tehu aj ja,ale na druhý deň sa to utriaslo.Vždy si všetko treba utvrdiť u lekára,veď istota je guľomet.Tak sa mi držte a nech je všetko ako má byť. :lol: :lol: :lol:
Ailáma
Roberttas
začiatočník

Založený: So 21.Apr. 2007 13:14

Odoslaťod Rebeka Rees » Št 19.Feb. 2009 0:18

ahojte dievčatá! máte prosím vás nejaká podobnu skusenosť ako ja? robila som si 3 tehotenske testy. všetky ukazali slabučku čiarku, ale až po niekolkych hodinách! možno aj po viac ako piatich hodinách. takze tri su pozitivne, a posledny, ktorý som si robila je negativny. Menzes mi meška dnes 4.deň. Čo si o tom myslite? Mala niektorá nejakú podobnu skusenosť? Ďakujem!
Rebeka Rees

Založený: So 24.Jan. 2009 17:09

Re: Tehotenský testRe: Tehotenský test

Odoslaťod vacanze » Št 19.Feb. 2009 1:03

Rebeka Rees píše:ahojte dievčatá! máte prosím vás nejaká podobnu skusenosť ako ja? robila som si 3 tehotenske testy. všetky ukazali slabučku čiarku, ale až po niekolkych hodinách! možno aj po viac ako piatich hodinách. takze tri su pozitivne, a posledny, ktorý som si robila je negativny. Menzes mi meška dnes 4.deň. Čo si o tom myslite? Mala niektorá nejakú podobnu skusenosť? Ďakujem!

pockaj dva dni a urob test znovu, ak si ozaj tehotná HCG tehu hormon stupa v krvi velmi rýchlo a kazdý den sa zdvojnasobuje, jeden den je ciarka slabsia na druhy uz moze byt silna, ciarky po niekolkých hodinach smerodajne nie su, najma ak sa Ti len zdaju, alebo su prislabé, mala som tak a tehu som na 10000% nebola, potom som mala ciarku po asi 5-10 minut slabucku a to som tehu bola, najlepsie vyskusat test opat s odstupom 24-48 hodin od posledneho testovania, takisto sa odporuca ranajsi moc, ale nemusis tak, staci ak dlhsie nejdes na wcko a je tam vacsi koncetrat, snad vycerpavajuca odpoved :lol:
Ked Vám hodia pod nohy polená zakúrte s nimi
Obrázok používateľa
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Založený: So 10.Jún. 2006 19:17

Odoslaťod Rebeka Rees » Št 19.Feb. 2009 9:46

Dakujem Miss, naozaj je tvoja odpoved vycerpavajuca:-) Moje prve dieta sa "objavilo na teste" tiez po nejakych troch hodinach, tak som si myslela, ci tie zeny, ktore hovoria, ze test im vysiel zle - teda negativne a pritom boli tehotne, nevyhodili test hned po tych inkriminovanych 5.-10.minutach, ale neskor tam ciarka bola, akurat ze chudacisko test bol pomalsi. Neviem, to je len moja dedukcia:-) Mozno si len sama davam stale nadej, ze aj tak som tehu :wink: Tie moje ciarky boli sice slabucke, ale boli pekne viditelne, videl ich aj manzel, tak to uz je co povedat :D No nic, tak skusim opat zajtra... :o
Rebeka Rees

Odoslaťod vacanze » Št 19.Feb. 2009 10:41

Rebeka Rees píše:Dakujem Miss, naozaj je tvoja odpoved vycerpavajuca:-) Moje prve dieta sa "objavilo na teste" tiez po nejakych troch hodinach, tak som si myslela, ci tie zeny, ktore hovoria, ze test im vysiel zle - teda negativne a pritom boli tehotne, nevyhodili test hned po tych inkriminovanych 5.-10.minutach, ale neskor tam ciarka bola, akurat ze chudacisko test bol pomalsi. Neviem, to je len moja dedukcia:-) Mozno si len sama davam stale nadej, ze aj tak som tehu :wink: Tie moje ciarky boli sice slabucke, ale boli pekne viditelne, videl ich aj manzel, tak to uz je co povedat :D No nic, tak skusim opat zajtra... :o

no moze byt...nikdy nevies napis potom ako to dopadlo dnes, najma ak Ti meska a nemeskalo Ti u mna ked meskalo len 1 den znamenalo, ze som tehu :)
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Rebeka Rees » Št 19.Feb. 2009 14:07

Ja som to mala presne tak isto, mavala som pravidelne ako hodinky, este aj v rovnaku hodinu som dostavala stale. Ale po porode syna sa to nejak pomenilo a hlavne, ked este stale kojim, tak mi to chodi vselijak. Inak dnes mi to nedalo a pozrela som sa do kosa a bol aj ten stvrty test uz pozitivny :) Tak som naozaj zvedava!
Rebeka Rees

Odoslaťod vacanze » Št 19.Feb. 2009 20:23

Rebeka Rees píše:Ja som to mala presne tak isto, mavala som pravidelne ako hodinky, este aj v rovnaku hodinu som dostavala stale. Ale po porode syna sa to nejak pomenilo a hlavne, ked este stale kojim, tak mi to chodi vselijak. Inak dnes mi to nedalo a pozrela som sa do kosa a bol aj ten stvrty test uz pozitivny :) Tak som naozaj zvedava!

kedy testujes opat?
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Rebeka Rees » Pi 20.Feb. 2009 14:18

Dnes som testovala prvym rannym, a ciarka sa uz rysuje - po 5.hodinach, ale nejaka slaba sa mi zda. Neviem, co si mam o tom myslet, 5 pozitivnych testov ( roznych znaciek), ale vsetky az dlho dlho po dobe odratania vysledku. Dnes mam taky pocit, ze uz uz dostanem menzes, stale chodim na zachod, ci uz neprisiel, lebo mam uplne take iste silne bolesti ako pri tom a stale nic, neprichadza. Ale uz by tie testy mali podla mna rychlejsie zaznamenat tehotnost, ved uz mi meska 6 dni. Fakt neviem, ale ta neistota ma ubija :(
Rebeka Rees

Odoslaťod Rebeka Rees » Pi 20.Feb. 2009 14:22

A hlavne sa mi to zda dlho, lebo datum pocatia mam uplne jasny - 31.januara. To by naozaj uz mal zaznamenat hned jak ten papier ocuram kazdy tretotriedny test!:)
Rebeka Rees

Odoslaťod vacanze » Pi 20.Feb. 2009 19:52

Rebeka Rees píše:Dnes som testovala prvym rannym, a ciarka sa uz rysuje - po 5.hodinach, ale nejaka slaba sa mi zda. Neviem, co si mam o tom myslet, 5 pozitivnych testov ( roznych znaciek), ale vsetky az dlho dlho po dobe odratania vysledku. Dnes mam taky pocit, ze uz uz dostanem menzes, stale chodim na zachod, ci uz neprisiel, lebo mam uplne take iste silne bolesti ako pri tom a stale nic, neprichadza. Ale uz by tie testy mali podla mna rychlejsie zaznamenat tehotnost, ved uz mi meska 6 dni. Fakt neviem, ale ta neistota ma ubija :(

to je nejake divne, ono to vyzera, ze tehu nie si, HCG by stupat malo, na Tvojom mieste ak by si nedostala do pondelka mala by si zajst za Dr. ci sa nejedna o nejaky problem :?
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Rebeka Rees » Pi 20.Feb. 2009 21:16

To aj mňa mätie, že viem, že by HCG malo stúpať, ale ono to vyzerá, že je stále rovnaké, ale ja osobne si myslím, že som. Nikdy v živote som nemala také dobré nechty ako teraz, iba raz - v tehotenstve:) Takže uvidím, čo sa z toho vykluje nakoniec.
Rebeka Rees

Odoslaťod vacanze » So 21.Feb. 2009 9:25

Rebeka Rees píše:To aj mňa mätie, že viem, že by HCG malo stúpať, ale ono to vyzerá, že je stále rovnaké, ale ja osobne si myslím, že som. Nikdy v živote som nemala také dobré nechty ako teraz, iba raz - v tehotenstve:) Takže uvidím, čo sa z toho vykluje nakoniec.

no uvidis, ale chod k dr. lebo to moze byt mimomaternicove, alebo cysta najma ak HCG nestupa je to velmi divne
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Kalea » So 21.Feb. 2009 10:43

Rebeka Rees píše:Dnes som testovala prvym rannym, a ciarka sa uz rysuje - po 5.hodinach, ale nejaka slaba sa mi zda. Neviem, co si mam o tom myslet, 5 pozitivnych testov ( roznych znaciek), ale vsetky az dlho dlho po dobe odratania vysledku. Dnes mam taky pocit, ze uz uz dostanem menzes, stale chodim na zachod, ci uz neprisiel, lebo mam uplne take iste silne bolesti ako pri tom a stale nic, neprichadza. Ale uz by tie testy mali podla mna rychlejsie zaznamenat tehotnost, ved uz mi meska 6 dni. Fakt neviem, ale ta neistota ma ubija :(

Po piatich hodinách by test, ak bol negatívny, už mal dávno odpočívať v koši :wink: . Z údajov po piatich hodinách nerob žiadne závery. Ak sa Ti druhá čiarka neukázala do zopár minút (myslím, že pri väčšine testov je to 5 minút), nemala by si byť tehotná. Radšej navštív lekára.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Re: Tehotenský testRe: Tehotenský testRe: Tehotenský test

Odoslaťod vacanze » So 21.Feb. 2009 11:35

Kalea píše:

Po piatich hodinách by test, ak bol negatívny, už mal dávno odpočívať v koši :wink: . Z údajov po piatich hodinách nerob žiadne závery. Ak sa Ti druhá čiarka neukázala do zopár minút (myslím, že pri väčšine testov je to 5 minút), nemala by si byť tehotná. Radšej navštív lekára.

tiez si to myslim, test po 5 hodinach :shock: , 12 hodinach, 24 hodinach, preco sa nedrzat planu a kuknut ho najneskor po 10-20 minutach od pouzitia? po týždni meskania men. je strasne maly predpoklad, ze by test nebol pozitivny vobec, alebo po odstatom starom teste nejaka slaba ciarka
Obrázok používateľa
vacanze

expert

Odoslaťod Rebeka Rees » So 21.Feb. 2009 18:48

Kalea - obidve moje deti sa "objavili na teste" az po niekolkych hodinach, preto som nevyhadzovala ani tieto testy. Miss - este pockam zopar dni a potom sa vyberem k doktorke.
Rebeka Rees

Odoslaťod Frida » Po 23.Feb. 2009 12:16

Rapi Preg :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Frida

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Ut 27.Feb. 2007 13:06

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostí.