Samovysetrovanie prsnikov

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Samovysetrovanie prsnikov

Odoslaťod Jaa » St 14.Feb. 2007 22:22

Pocujte, ako si samovysetrujete prsniky ? Vsade je plno navodov na to, ale ja stale neviem napr. to, aky tlak prstami vyvinut, ci silnejsi alebo slabsi, toto mi nie je jasne. Tak isto neviem, aka je normalna konzistencia prsnikov - ci je normalne citit nejake nerovnosti alebo co, proste neviem. Viete mi poradit ?
Jaa

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod krt » Št 15.Feb. 2007 8:16

Citit tie nerovnosti je uplne normalne. Ked si to prechadzas opakovane, tak si viac-menej zapamatas, kde sa co vyskytuje, aka nerovnost a aky utvar. Ide o to, aby si zachytila, ked by sa tam vyskytlo nieco nove, co tam predtym nebolo, tak vtedy poplach (aspon mierny, lebo novy utvar moze byt cysta a nic zvlastne sa nedeje). A aky tlak treba vyvinut? Taky, aby si to dokazala dobre skontrolovat, ci sa tam nieco neobvykle nevyskytuje. A tie polohy, v akych to treba samovysetrovat, a ze pocas menstruacie, to je v kazdej prirucke.
krt
pokročilý

Založený: Št 31.Aug. 2006 0:10

Odoslaťod silviadd » Ut 07.Aug. 2007 12:55

Minule ako som bola u gynekologa mi to presne ukazal. Das si ruky za hlavu a prsnik si prehmatavas vzdy do kriza t.j. pravou rukou lavy prsnik atd. Povedal mi, ze ide o to aby prsnik bol rovnakej konzistencie vsade - ziaden tvrde hrce, zatvrdliny atd. A treba si skontrolovat tu jamku pod pazuchou - uzliny. tam to musi byt hladke, ziadna hrcka.
Treba sa kontrolovat tak 1x do mesiaca.
Snad som ti trosku pomohla

Silvia
silviadd
začiatočník

Založený: So 11.Mar. 2006 12:47

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.