Ked nie je babo dost velke

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ked nie je babo dost velke

Odoslaťod aminka » Ne 27.Aug. 2006 19:44

Ahoj! Som v 31. tyz. tehotenstva a na poslednom sone lekarka krutila hlavou, ze nase babatko nie je uplne v poriadku. velkost hlavicky a bruska nezodpoveda danemu 31. tyzdnu, len 27, pricom nozicky ma velkostou Ok v 31 tyzdni. Vraj to nemusi nic znamenat, ze sa to ukaze o 2 tyzdne. Nemusi, teda znamena, ze moze.
Prosim vas, nemali ste niektora podobny problem - teda vase babatko- a co to moze znamenat? :?: Da sa to riesit? Viem, o dva tyzdne sa dozviem viac, ale to cakanie.... Dakujem!
aminka
začiatočník

Založený: Ne 27.Aug. 2006 18:56

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ella » Ne 27.Aug. 2006 20:00

ahoj, ja som na tom bola podobne, ked mi v 38tt lekar povedal, ze babo je nejake mensie (asi na 35tt) a ze najlepsie by bolo ostat na infuziach v nemocnici. bohuzial moja mama bola vtedy na/po operacii a musela som sa o nu postarat, nastastie to dobre dopadlo, mala sa narodila 3 dni po termine cisarskym (lebo bol problem s ozvami), mala 2760g a cca 47 cm... dnes je z nej riadna certica. drzim palce, nech to dobre dopadne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ella

Stastie, unav sa...

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:18

Odoslaťod aminka » Po 28.Aug. 2006 11:35

Ella: Dik, velmi si ma povzbudila! A prosim ta, mala si problem aj s prietokmi? Lebo u mna je prave to ine, ze problem s prietokmi tam nie je tak ma preto nemoze poslat na infuzky.... Diky!
aminka
začiatočník

Založený: Ne 27.Aug. 2006 18:56

Odoslaťod ella » Po 28.Aug. 2006 12:51

praveze este ked ma zakazdym pri uzv a dokonca aj v den terminu porodu vysetrovali, tak prietoky boli uplne OK... cele tehu bolo podla mna OK, ja sama som pribrala iba 5.5 kg, ziadne zvracania a pod... neboj, bude to dobre, drzim palceky!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
ella

Stastie, unav sa...

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 17:18

Odoslaťod Na+Na » Ut 29.Aug. 2006 13:25

Aminka,

to, ako babatko pomeraju na sono, zalezi od toho, ci je dobre otocene, ci lekar dobre moze odmerat hlavicku a ostatne parametre, myslim, ze sa meria priemer hlavky, dlzka stehennej kosti etc. ak sa mu jeden z parametrov nepodari dobre odmerat, moze cely vypocet byt zly a babatko prilis male alebo velke, neboj, ked pojdete nabuduce, urcite to vyjde lepsie :-)))

Aj moja kamaratka malu prenasala a bola velmi drobna, narodila sa taka velka v 41tt ako moje baby v 36tt. Moje boli podla tabuliek a jej babo samozrejme uplne malinkate!
Na+Na
pokročilý

Založený: Po 28.Nov. 2005 19:45

Odoslaťod Monika » Ut 29.Aug. 2006 20:56

aminka píše:Ahoj! Som v 31. tyz. tehotenstva a na poslednom sone lekarka krutila hlavou, ze nase babatko nie je uplne v poriadku. velkost hlavicky a bruska nezodpoveda danemu 31. tyzdnu, len 27, pricom nozicky ma velkostou Ok v 31 tyzdni. Vraj to nemusi nic znamenat, ze sa to ukaze o 2 tyzdne. Nemusi, teda znamena, ze moze.
Prosim vas, nemali ste niektora podobny problem - teda vase babatko- a co to moze znamenat? :?: Da sa to riesit? Viem, o dva tyzdne sa dozviem viac, ale to cakanie.... Dakujem!

Ahoj tiez viem co prezivas,mne tiez lekari vraveli ze syn nezodpoveda sonu,a je o 2 tyzdne pozadu.Tiez ma strasili vsetkym moznym,aj tym zemoze sa narodit postihnuty,nebude poriadne vyvinuty,.Zacali mi to vraviet cca 30 tt a odvtedy som sa i bala ist na sono.Vsetko bolo ok,len to sono vzdy nedopadlo podla toho ako si lekari predstavovali.A napokon vsetko dobre dopadlo,syncek je zdravy ako repa,a teraz uz je riadne sidlo z neho.
A este i tak sa mi syn narodil skor asi o dva tyzdne ,(mal byt marcovy a skoncil februarovy :D ) z mierami 3250g a 50 cm.
Takze nic sa neboj a drzim palce nech je i u Teba vsetko ok....
Obrázok používateľa
Monika

snad sa vsetko zlepsiiiiiiiiiii..

expert

Mood: Scream
Založený: Št 20.Okt. 2005 19:58

Odoslaťod Iwa » So 02.Sep. 2006 15:04

Mne lekar podla uzv povedal tyzden pred porodom, ze maly je velkostou na 35 tt. A narodil sa mi valibuk sice len 50 cm, ale mal 4120 g. A den predporodom odhadli jeho hmotnost na 3400 g.
Pri prvom synovi, ked uz bolo jasne, ze musim porodit predcasne, tak jeho vahu odhadli na 2300 g a mal 2050 g, ale zase bol strasne dlhy, 48 cm.
Tie uzv vysetrenia su fakt len orientacne :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Iwa
pokročilý

Založený: Št 10.Nov. 2005 16:32

Odoslaťod kacena » So 02.Sep. 2006 20:50

Ahoj

Tieto merania su naozaj len orientacne.Mne cely cas hovorili ze baby su uplne rovnako velke a nakoniec jedna mala 2475g 45cm a druha 3110g 49cm. Takze sa nicoho neboj urcite bude vsetko ok
Obrázok
Obrázok používateľa
kacena

expert

Založený: Pi 24.Feb. 2006 14:55

Odoslaťod Sixtin » So 02.Sep. 2006 21:48

Aminka, nie je kazde babatko podla tabuliek. Ani moja nebola, rozmer hlavicky, noziciek, bruska zodpovedal roznym tyzdnom tehotenstva, hlavicka bola vacsia, telicko akoby zaostavalo v raste... lekari to nazyvaju strasidelne - asymetricka hypotrofia :? Vzdy som mala male brusko a v 34tt mi zistili zle prietoky a tu asymetricku hypotrofiu a ine problemy. Velmi som sa bala. Hned ma hospitalizovali, potom sa prietoky nastastie upravili. Nebud vystrasena, hlavne nech su prietoky OK. Babatko moze byt aj drobnejsie, stihlejsie. A kazdy lekar nameria na UZV ine hodnoty, aj tie odhady hmotnosti su orientacne. Moja mala sa nakoniec narodila normalne v 38tt a mala 2540 g a 47 cm a bola uplne zdrava a zivotaschopna, po 3 dnopch nas pustili domov. Prajem tebe aj babatku vela zdravia a pohody.
Sixtin
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 8:06

Odoslaťod Sixtin » So 02.Sep. 2006 21:50

duplicitny prispevok
Sixtin
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 8:06

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.