Bolestivé prsia

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Bolestivé prsia

Odoslaťod JankaD » Št 06.Júl. 2006 10:02

Ahojte babenky.
Určite viaceré z vás máte problémy s bolesťami a napätím pŕs a to nie len pred menštruáciou ale aj nezávisle odnej. Mne sa občas stáva, že mám citlivé prsia, bolestivé, navreté a cítim v nich napätie aj celý mesiac. Môže to byť hormonálnymi výkyvami? Mala by mi moja lekárka urobiť hormonálny profil automaticky pri takýchto príznakoch? Alebo je to úplne normálne?
Vopred ďakujem za vaše postrehy a rady.
Janka
Obrázok
JankaD
začiatočník

Založený: St 09.Nov. 2005 18:11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hela17 » Št 06.Júl. 2006 21:21

Ja som trpela sekundárnou sterilitou, mala som problém s hormónmi - chodili mi hore-dole a boli mesiace, keď som mala napäté a tak bolestivé prsia, že som ani nemohla spať na bruchu. Môžeš to mať z nejakej nerovnováhy hromónov, ale každý je iný, je lepšie ísť k lekárovi.
Hela17
pokročilý

Založený: St 10.Máj. 2006 16:10

Odoslaťod JankaD neprihl. » Pi 07.Júl. 2006 7:23

Heli, aj si bola nejako liečená?Tažkosti ti potom ustúpili? Otehotnela si? :)
JankaD neprihl.

Odoslaťod Hosť » Pi 07.Júl. 2006 14:10

Janka, ak sa snazis otehotniet tak urcite chod s tymto problemom k lekarovi, mozno mas zvyseny prolaktin a ten brani otehotneniu.........
Alenka.
Hosť

Odoslaťod Hela17 » Pi 07.Júl. 2006 17:20

Ahoj, presne tak. Je možný práve ten zvýšený prolaktín. Ja som ho mala zvýšený práve v čase, ked som mala tie problémy s prsiami. Mne robili hormonálny profil asi tak každé 2 mesiace. 1,5 roka po potrate ma kontrolovali, raz bol vysoký prolaktín, raz som mala viac mužských hormónov, raz toto, raz tot, nedozrievali mi vajíčka a pod.
Po hormonálnej stimulácii mi po 1,5 roku povedal lekár, že nevidí veľkú nádej na otehotnenie, nech sa na to pripravím. Prišla som domov, vypila fľašu šampanského, vyplakala sa a o mesiac som bola tehotná. Tomu nechcel veriť ani môj lekár. Asi tak na 45. deň cyklu som otehotnela. Proste zázrak. Ale pravda je, že som sa nalievala aj na litre myším chvostom a alchemilkou. Neviem, či veríš na bylinky, ale toto sú typicky ženské bylinky. A teraz už aj verím.
Hela17
pokročilý

Založený: St 10.Máj. 2006 16:10

Odoslaťod JankaD neprihl. » Po 10.Júl. 2006 8:00

Helenka, ďakujem za odpovede :wink: .
V auguste idem na kontrolu, tak sa o tom skúsim porozprávať s doktorkou, nech mi prípadne urobí aj ten horm. profil, lebo tie prsia ma bolia už tretí týždeňa je to príšerné.
A na bylinky verím, samozrejme :P Veď ak nepomôžu, určite neublížia.... :lol:
JankaD neprihl.

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 2 hostí.