Vianočné ozdoby na stromček

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vianočné ozdoby na stromček

Odoslaťod lubena9 » So 30.Nov. 2013 22:05

U nás máme taký pekný zvyk, vždy s blížiacimi sa Vianocami vyrábame ozdoby na stromček. Na Vianoce samozrejme detičky tieto ozdoby darujú dospelákom a tí ich vyvešajú na stromček.... Keď skončia vianoce, aj ozdoby sa schovávajú splolu so stromčekom ... a vždy na ďalší rok povešáme aj "staré" ozdoby a po štedrej večeri tradične pribudnú ďalšie - nové darčekové ozdôbky. Najzábavnejšie na tom je to, že všetky deti chcú mať práve svoj výrobok na stromčeku čo najvyššie a tak aby bola ozdoba čo najlepšie vidieť :)... Je to veľmi mile .... Potom každý rok len rozmýšlame, kto, kedy, ktorú ozdobu vyrobil :D ... Môj osobný názor je taký, že ručne vyrobený darček od detí je to najkrajšie (samozrejme z hmotných vecí), ktoré môžeme pod stromček dostať .... Dúfam, že sa v tejto téme dostaneme aj k rôznym nápadom, či technikám aké rôzne ozdoby na vianočný stromček sa dajú detičkami (i dospelákmi :) ) veľmi jednoducho vyrobiť .... :babo: :clap: :sm :dance: :hard:
lubena9

Založený: So 30.Nov. 2013 21:14

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vianočné ozdoby na stromček

Odoslaťod petenka » Ne 01.Dec. 2013 10:03

My budeme pred vianocami spolu s detickami piect medovnicky, ktore potom rozvesiame na stromcek. Je to ovela lepsie a hlavne zdravsie ako salonky :)
petenka

Založený: Po 30.Máj. 2011 12:35

Odoslaťod parfem » Ne 01.Dec. 2013 17:40

Obdivujem maminy,ktore si vianočne ozdoby vyrabaju sami.Kamoška zvolila tento rok biele gule na stromček.Ale kedže pekne biele gule nezohnala,vyrobila so synom sama.Ked mi ich ukazala,neverila som vlastnym očiam.Polystyrenove gulky obalene bielym satenom a pošpendlene striebornymi guličkami a motylikmi.Naozaj nadherne.
parfem

Založený: Št 28.Nov. 2013 21:10

Odoslaťod gabikas82 » Ne 01.Dec. 2013 17:49

My tiež vešiame na stromček medovníčky, pekne ich ozdobíme a na stromčeku krásne ukážu :)
Obrázok používateľa
gabikas82

Obrázky: 11
Založený: Ut 26.Nov. 2013 19:31

Odoslaťod petenka » Ne 01.Dec. 2013 21:07

Ako sa vyrezu z polystyrenu gulky?
petenka

Založený: Po 30.Máj. 2011 12:35

Odoslaťod panibo » Po 02.Dec. 2013 7:44

Aj my budeme piecť perníčky a vystrihovať rôzne vločky , ktoré následne nalepíme na okno. Z polystyrenu guľky ja vyrezávam lyžičkou pologuľatou na zmrzlinu. No vy zrejme máte na mysli iný tvar guličiek. My využívame väčšie s polomerom aspoň 3 cm.
panibo

:)

Založený: St 27.Nov. 2013 12:26

Odoslaťod jerguska » Po 02.Dec. 2013 8:14

Petenka- polystyrenove gule či gulicky roznych velkosti bezne zohant vo vsetkych kreativnych obchodíkoch prip. objednat cez net.
My tiez vyrabame vianocne ozdoby a to z dovodu toho, ze kazdy rok si zmyslim inu farebnu kombináciu, co sa vzdy stretne s nepochopenim mojej polovicky :whist:
A aby nas to teda vela nestalo, vyrabame tzv."motane gule". Baloniky na vodu naplním vodou a obmotávam niťou. Ponatieram stetcom . Natieram "vodnym sklom" (kupite vo farby-laky) , necham uschnut a balonik prepichnem..voda vytecie...a gula je na svete.
Nasla som na nete aj fotopostup
http://alex1creative.blogspot.sk/2010/1 ... -gule.html
...
jerguska

.

začiatočník

Založený: So 12.Jún. 2010 14:36

Odoslaťod terezka921 » So 25.Jan. 2014 16:35

aj my s deťmi stále vyrábame niečo nové, oni sa potom každému chvália, čo vytvorili :-) pomôcky tiež väčšinou nakupujem v obchodíkoch s kreatívnymi potrebami, s mnohými vecami sa inšpirujem na www.sashe.sk a tesne pred vianocami som objavila jeden obchodík, kde som si znovu doplnila zbierku vianoných ozdôb https://www.facebook.com/media/set/?set ... 494&type=1
už sa teším na veľkú noc...
Obrázok používateľa
terezka921

Založený: Ut 09.Okt. 2012 22:24

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na HAND - MADE Darček

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.