Január 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Január 2014

Odoslaťod cottoncandy » Št 23.Júl. 2015 12:55

Ahojte, pozdravujeme z dovolenky...práve sme sa vrátili z Tatier a do konca týždňa ešte budeme u našich na Kysuciach. Je nám fajn, leto v plnom prúde:)
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy
Založený: St 08.Dec. 2010 12:30

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod egiginka » St 19.Aug. 2015 22:24

Cafte, no schladilo sa nam, som taka stastna:) No idem sa pochvalit, uz sme par tyzdnov bez plienky Noc aj den:), no anad to uz tak ostane, pfuj pfuj pfuj, uz sa pekne pyta, dokonca aj mimo domu, co bol este tyzden do zadu problem, ale ciastocne to vyriesil kabelkovy skladaci serbel, skvela vec :))))

a inak ako ste si uzili leto? co mate vy nove, okrem par CM , maju uz vase dwti vsetky zuby?, co sa hravate? co uz vedia?

my sme sa twraz rozkecali, snazi sa vsetko pomenovat a opakovat a jednoduchymi vetami povedat, no uz sa tesim na normalne vety:) Som povyrabala niake vrecuskove aktivity a aj niake zamenila, tak mame plno zabavy do dazda;). Snazime sa teraz farby ucit,, priradovat rovnake k rovnakemu ci uz obrazok, alebo farba, sama od seba pocita do 5, snazi sa pimenovat koho pozna a vztahy ( to je mamiska) :))) a aj logicky priradit pes: buda... pavuk: pavucina... a aj materialy, co je co:) a milujeme zvieratka:), Zatial kocky nas moc nelakaju ani lego, skor knizkt;), miluje hovorit co vidi na obrazku. A vy som zvedava, vzdy date niake typy:)))

A ty little??? ako babo v brusku:), uz sa ti to blizi:)
egiginka
začiatočník

Založený: Ut 24.Sep. 2013 11:30

Odoslaťod thelittlecoffeebean » So 22.Aug. 2015 21:18

Ahojte, tak my stale cakame, som teraz v 32. tyzdni, leti to. Babo si kope, vlastne teraz sa tam uz len tak prevaluje. Zda sa, ze je dole hlavickou, lebo ma kope do rebier. Zatial vyzera byt vsetko ok na dalsi domaci porod, tak uvidime, co z toho bude. Ale som registrovana aj v porodnici, keby sa mi nieco nezdalo, tak pojdem tam. Ale radsej by som ostala doma. Tiez som rada, ze tie tepla presli, nedalo sa zit.
Tak teraz este nejake dva mesiace a budeme piati, s troma detmi to bude isto sranda.
Inac nasa januarova princeznicka sa ma velmi dobre, stale je to taky drobunky chrustik, ale je sikovna, uz si bezka, aj rozpravat by chcela, ale este to nejde. No nasi su trojjazycni, tak mozno aj preto, kym si to utrasu, ktora rec je ktora...
Pozdravujem vsetkych, majte sa.
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Založený: Ne 05.Jan. 2014 16:45

Odoslaťod egiginka » Št 10.Sep. 2015 17:27

LITTLE, ha posledny mesiac:)))) to uz dogulas:) potom mi, nam snad das vediet, ze co ako:)))... My pri druhom tiez rozmyslame nad domacim.:)
egiginka
začiatočník

Odoslaťod Jaanka » So 12.Sep. 2015 20:25

CAute, tak už máme po lete... ale ja som rada, tie horúčavy nemusím, ani Matúš nechcel spať. Cez leto som si pekne oddýchla, mala som dosť dovolenky (však som si usušila cez materskú...) no a už nám začal frmol - robota, jasličky, škola - čakajú nás vybrané slová a násobilka... asi budem trapná, ale už sa teším na vianoce... :yes: Ideme už aj bazén pobaliť, tak pomaly aby sme robili vianočnú výzdobu :no:
Inak je náš Matúško strašne šikovný, debatuje už vo veľkom, behá ako ďas a papá aj za dvoch. Našťastie všetko vybehá, takže má sotva 11 kg. Akurát s plienkami to teda ani neskúšam, jednak nechce sedieť na nočníku, aj keď v jasličkách vraj sedí, aj sa vyciká, doma sni za svet :no: a jednak mám pocit, že si to ešte neuvedomuje, takže to ani nebudem siliť, Lenku som tiež odúčala až keď mala 2 roky a 3 mesiace, no potom to bolo za 4 dni a bol pokoj cez deň aj v noci. No veď uvidíme... PApá už skoro všetko, veľa opakuje, slová aj aktivity, rád sa hrá s kockami, "kreslí si" a číta.
Tak zatiaľ, prajem peknú jeseň :yes:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jaanka
pokročilý

Založený: Pi 22.Sep. 2006 11:31

Odoslaťod egiginka » Ut 29.Sep. 2015 20:39

Cafte:), niak to tu stagnuje:(, ste zdravi? okolo nas same chripky, tak verim, ze rychlo tieto epidemie odidu:) My fajn sa mame, vykecavame uz vo vetach, este nam nejde cisto pismeno r a s a niekedy l, ale inak celkom sa snazi, aby sme jej rozumeli:), UZ ma okolie nahana, ze kukat skolku, lebo su preplnene, no desim sa toho a vsak ti je taka diba kym bude mat 3, ale najradsej by som to tahala dlhsie doba s nou, takze zrazu prichadza aj na mna ta blba otazka, co sa kazdy pyta " a kedy bude druhe " :)))))), povodne som chcela 5-6 rokov, no ale aj 3-4 by mozno... no depka;))))

Inak na uz zase zacali kruzky, co je fajn, tsktiez budem teraz musiet uz trosku riesit pracovne veci, tak aj k mame bude chodit:, Velmi nas bavia montessori hry a aktivity, co by hrala v kuse:), Posluchat, snazime sa ist " nevychovou" a konceptom vychovnym od Naomi Aldort, co nam funguje, takze my fajn a vy, co nove?
egiginka
začiatočník

Odoslaťod thelittlecoffeebean » So 03.Okt. 2015 23:44

Ahojte mamicky, my este stale drzime pokope, termin mame 21.10. Je to velmi narocne tehotenstvo, niekedy sa pytam, ze precoooo? Uz sa neviem dockat konca toho utrpenia, uz niekolko mesiacov mam v kuse kontrakcie, zavrate + starost o dve male deti a domacnost, no ziadna sranda to nie je. Ale tak snad to dobojujeme do stastneho konca a potom sa uz aj nadychnem. Mam obrovske brucho a este sa stale chce zvacsovat... Kope jak dive... Urcite sa ozvem, ako sme dopadli, ci to uz bude doma alebo nie... pozdravujem.
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod thelittlecoffeebean » Po 02.Nov. 2015 0:14

Ahojte, tak uz dycham normalne :-) Porodila som doma podla planu, bez asistencie. Vsetko prebehlo v poriadku, silne kontrakcie len 1,5 hodiny, potom par silnych zatlaceni a mala som malicku v naruci. Takze mame dve dievcata, tesime sa velmi. Kojim obidve, je to dost zaberacka. S tromi detmi je to narocne, ale dako ich vypipleme a bude lepsie. Ako sa vy ostatne mate?
Obrázok
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod cottoncandy » Št 12.Nov. 2015 14:12

coffeebean, veľká gratulácia, držte sa dievčence, myslím na vás...sem už chodím minimálne, bo je to tu mr´tve, le stále som na svojom blogu...papa
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy
Založený: St 08.Dec. 2010 12:30

Odoslaťod egiginka » Pi 14.Apr. 2017 18:14

Ahojte, napadlo mi sem nakuknut, keby aj vas napadlo : tak nam sa vo Februari narodilo dalsie dievcatko tiez 21. :) Z Karolinky snad uz bude slolkarka, je sikovna, zdrava a mame sa super... som zvedava ci este sem niekedy kuknete
egiginka
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.