ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

November 2013

bábätká narodené v roku 2013
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: November 2013

Odoslaťod nagyangi » Št 16.Jan. 2014 22:42

Ahojte! Prajem vám tiež šťastný nový rok, veľa zdravíčka hlavne našim drobcom. V pondelok mala naša Patrícia 2 mesiace, váži 5 500 gr. Spinká pekne aj cez deň, aj v noci, ťahá väčšinou 3 hodiny, už sa stalo že aj 4, ale aj keď je hore, nemá žiadny problém ležkať aj 1-2 hodiny, keď je v pohode( napapkaná,tak "poctivo"odgrgnuté, prebalená a práve sa jej neštikútka...tak ju ani nepočujem...už len vidím, že zaspala ani neviem ako. Neuspávam. V noc spíme bez cumlíka. Na rukách moc nie je, len toľko, čo je potrebné.Nosím ju občas len hlavne za účelom, aby držala hlavičku. Krásne sa usmieva a snaží sa "komunikovať". Už mi povie "HE". Zbožňujem tie jej našpúlené ústočká:)
Synátor už týždeň maroduje so zápalom priedušiek, ocko to už má za sebou a mňa 3 dni bolí hrdlo a začínam kašlať.Začal som užívať Homeogene 9,dúfam, že zaberú. Bojím sa aby to nechytila aj maličká. Apropo....dnes večer(po 9 týždňoch od pôrodu) som dostala menzes. Ako ste na tom vy? Po pôrode som krvácala 4 týždne.
Držte sa.
nagyangi

Založený: Ut 22.Mar. 2011 18:09

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod modroocko » Po 27.Jan. 2014 10:52

Ahojte!

Nagyangy tak ja ti malú Paťušku úplne závidím. Náš si vyžaduje hodne veľa pozornost, buď je nacucnutý, na rukách, alebo v kresielku ale musím sa s ním rozprávať. Ešte ráno celkom vydrží, kým si robím raňajky, tak ho mám na kuchynskej linke a pozoruje čo robím, rehoce sa na mňa tak sú to také milé chvíľky :adore: .
Horšie to je k večeru, to posledný týždeň zvykne odrevať chvíľku, ako keby mu nestačilo mlieko, veru včera dostal večer umelé z fľaše. Idem zavolať laktačnú poradkyňu a snáď tá fľaša bola len výnimka.
Ja som ešte menzes nedostala a dúfam, že tak skoro ani nepríde. Snáď som to teraz nezakríkla. :mrgreen:
Krpec bude mať zajtra tri mesiace, včera som ho vážila - 5860 g, pekne si priberá.

A čo ostatné bábätká?
modroocko

Založený: Po 18.Mar. 2013 21:02

Odoslaťod diorko » Pi 21.Feb. 2014 8:54

Ahojte maminky!Strasne rychlo to leti!Moja Nela sa narodila 7.11 (49cm a 2720g) cisarskym rezom a uz sme teda spolu takmer 4mesiace.Strasne ju lubim,kazdy den viac:-)Prespime celu noc takmer od narodenia.Na zaciatku sme ju museli este budit,aby pekne priberala.Od zaciatku kojim aj prikrmujem.Menstruacia je uz spat.Akurat brusko este musim dat do poriadku,inak som spat na predporodnej vahe!Rada by som vam vsetkym takto oneskorene popriala zdrave a spokojne dietky nielen v tomto roku!
Drzte sa!!!
diorko

Založený: Pi 08.Mar. 2013 16:49

Odoslaťod nagyangi » Pi 14.Mar. 2014 21:50

Ahojte maminky. Včera mala naša Patrícia 4 mesiace a po doobedňajšom dojčení sa na mňa krásne usmiala a ja som nečakane objavila prvý prerezaný zúbok! :) :clap: Máme to za sebou takmer bezproblémovo. Dúfam, že to tak pôjde aj ďalej. Čakáme na ďalšie zúbky:) :dance:
nagyangi

Odoslaťod modroocko » Po 28.Apr. 2014 10:13

Ahojte novembrovky!
Nas Jurasko ma dnes presne sest mesiacov. Je to vyrehotane zlaticko, najradsej je stale na niekom nalepeny, takze vela satkujeme. Vediet to skor tak usetrime peniaze za kocik :wink: .
Od piateho mesiaca sa pretaca na brusko, plazit sa este nevie, zubok ziadny, slova ziadne :lol:
Chuti mu vsetko co mu dame jest, ci zelenina, ci ovocie.

Co mate nove vy?
modroocko

Založený: Po 18.Mar. 2013 21:02

Odoslaťod nagyangi » St 14.Máj. 2014 10:10

Ahojte. Naša Patrícia mala včera 6 mesiacov.Je to šťastné a večne usmiate dieťa, ešte sa neotočila na bruško,iba na bok, stále viac a viac sedíme, ale ešte to nie je stopercentné... Na brušku pekne dvíha zadoček a ťahá pod seba nôžky, len s rukami si zatiaľ nevie rady....Asi 3 týždne už prespíme celú noc, spinkáme v kuse aj 10 hodín. Aj cez deň si pospinkáme min. 2x tak 2-3 hodinky. Ešte papáme aj mamkine mliečko (asi 3x za 24 hodín), okrem toho Sunar, so zeleninky sme už papali mrkvu, zemiak, brokolicu, pasternak, kaleráb,tekvicu. Čo ste dali okrem týchto papať vašim drobcom vy? Papáte už aj výživu s piškótami? My ešte nie, nepamätám, kedy som to dávala pri prvom dieťati, ale asi už jej dám ochutnať. Majte sa, držte, nech sú vaše ratolesti zdravučké, nech rastú do krásy a robia vám len samú radosť.
nagyangi

Odoslaťod Micufinka » So 24.Jan. 2015 21:25

Ahojte !
Veľmi dlho som tu nebola a vidím ze uz asi nepisete. Annalena má už 14 mesiacov. Uz sme prekonali nespočetné bronchitidy
a presne na Vianoce ovčie kiahne. Ako sa majú vaši drobci? ????
Micufinka

Založený: Po 03.Jún. 2013 20:41

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.