ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Saunovanie deti

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Saunovanie deti

Odoslaťod amarilka11 » Št 27.Nov. 2014 13:34

Ahojte poradte saunujete svoje deti???
Vraj je to to velmi zdrave aj pre deti ja osobne mam velmi rada akukolvek saunu. Dokonca nam to aj lekárka odporúčala kvoli castým laringitidam vraj to ma vyborny efekt samozrejme parnu saunu.
Pytam sa preto ze zvazujem ze by som si aj nieco take kupila...mame zimnu zahradu a mali by sme ju kam umiestnit.
amarilka11

Založený: Pi 26.Sep. 2014 10:13

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Saunovanie deti

Odoslaťod Eva/ redakcia » Št 27.Nov. 2014 14:41

Obrázok používateľa
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0
Založený: Ut 11.Okt. 2005 13:21

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod Kirkuša » Pi 28.Nov. 2014 9:40

My mame parnu, uz som myslim pisala v inej teme fora. Klasika sprchovy kut s navyse parnou funkciou, ktora sa moze aj nemusi vyuzivat. Voslo sa nam to do kupelky, ale upozornovali nas ze je dobre ak ma kupelka okno co nasa ma. Skutocne je dobre mat moznost ju dobre odvetrat po skonceni. Mame teda v kupelke mensiu vanu a este aj tento nacpany kut, co jednak umoznuje rychlejsie okupanie aj vacsieho mnozstva rodiny, odsypa to, ale cez jesen a zimu ta sauna je ozaj vyborna. Deti si na to rychlo zvyknu a pridavaju si postupne stale vyssiu teplotu aj cas. Popravde neviem nakolko to ma vplyv na chorobnost, lebo my sme aj predtym boli cca rovnako chori, obcas sa nieco prilepi, pred rokom kedy nas postihli napr. kiahne apod to neochrani, co je logika, a nejake uplne naburane imunity pri vstupe do skolok tiez nie, ale je to urcite zdrave, a deti si to pytaju a chcu to. Zvlastne ale ze cez leto ani tak nie, to o to cely cas nikto nazakopne, ale ako nahle dojdu chladnejsie dni, zacne stahovanie naroda (rodiny) do sauny...ked mate moznost, ta investicia do toho nie je vysoka, ja to len odporucam :yes:
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod varticek » So 29.Nov. 2014 20:41

Zaujímalo by ma, či sa to deťom páči. Určite je to na imunitu skvelé, ale moji chlapci neznášajú teplo, celé dni za nimi behám s ponožkami, ktoré si neustále dávajú dole a v horšom prípade s kompletným oblečením :-D
varticek

Mood: Happy
Založený: So 21.Nov. 2009 20:13

Odoslaťod Kirkuša » Ne 30.Nov. 2014 7:56

Paci sa im, velmi. Dokonca to beru ako hec, postupne si to predlzovat... Pritom tiez doverne poznam vyzliekanie sa doma aj vyzuvanie ponoziek a tiez presne za nimi len beham s vecami aby sa priobliekli. Asi extremy lákajú alebo co :-)
Inak my sme to mali vyskusane uz na baby plavani a potom na kurze plavania v skolke, tam vzdy sa slo nasledne do saunicky hromadne a nikdy sa im nechcelo von.
Kirkuša + 2svište: šiestak a tretiačka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod Lili007 » Pi 25.Nov. 2016 10:24

Nás syn má rád aj fínsku saunu, dcérka ju neznesie. Do infrasauny ale napríklad nemajú problém chodiť obaja.
Sauna je určite skvelá vec najmä teraz v zime. Ja som mala problém si ju odpustiť ešte aj v tehotenstve. Vidím jej účinky na svojom zdraví, bývala som totiž často chorá a teraz si môžem zaklopať. Deti napr. na infražiariči nahrievam aj počas nádchy napr. Prekrvenie zohráva dôležitú úlohu pri liečbe.
Lili007

Založený: St 02.Sep. 2009 13:02

Odoslaťod vrana80 » Št 27.Júl. 2017 17:35

Starsia chodila na plavanie kde bola aj sauna pre deti ale nevydrzala tam :-)
vrana80

Založený: Ne 08.Jan. 2017 21:00

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používame súbory cookie.