SUŠIČKA PRADLA - odporucate?

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: susicka pradla - odporucate?Re: susicka pradla - odporuc

Odoslaťod Zuzulka » Ne 21.Sep. 2008 8:51

sofia.sorakova píše:A po technickej stranke? Vyperie sa pradlo (ja ho mam take zhuzvane, zakliesnene do seba), a potom treba po kusoch vyberat a prekladat do susicky?

tak to sa stáva aj mne, ja proste celú guču prádla prehodím do sušičky a po usušení je to od seba, asi tým, že sa to krúti a prúdi tam vzduch sa to tak "nahuhňá". A mäkké uteráky sú fakt na nezaplatenie... Aj staré čo som mala pred sušičkou som po jej kúpe hneď oprala (aj keď boli čisté) a dala do sušičky... je to paráda, aj keď žerie veľa energie... ale životné prostredie mi to snáď odpustí, lebo šetrím na inom :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Zuzulka
začiatočník

Založený: Ut 11.Júl. 2006 11:29

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod botka » Ne 21.Sep. 2008 11:57

Ja viem sušičku tiež len odporúčať. Po pol roku čo som používala len sušičku som sa snažila vysušiť malej nové šatičky a bodynka vonku na slniečku ale pripadali mi ako šmirgeľ odvtedy radšej kupujem väčšie číslovanie keby sa mi náhodou niečo zbehlo /čo sa mi moc nestáva/ a hotovo. Jedno čo vyberám sú manželove šaty - tu nemôžem riskovať, že sa zbehnú lebo na neho ledva kúpime jeho obrovskú veľkosť. Mám AEG Electrolux spolu aj s práčkou postavené jedno na druhom - je to super, jedna varka sa perie druhá suší a tiež nám ide z práčovne príjemné teplúčko. Suším všetko - ponožky, podprsenky, ešte aj handry čo sú na mopoch- pravdaže zvlášť, hihi.
botka
expert

Založený: Ut 07.Feb. 2006 9:56

Odoslaťod daša » Ne 21.Sep. 2008 14:43

klara píše:
daša píše:jaaaaj, tak ja som stastna prestastna, ze sme si do noveho bytu zadovazili susicku.
Mame komplet, AEG (Elektrolux) susicka je postavena na pracke, je tam aj taky medziclanok, akoby suflik, na tom hned skladam pradlo.

Nikdy som moc zehleniu nedala a teraz davam vdaka susicke este menej, kedze ak ju moc nenarvem, pradlo vychadza pomerne rovne.
Takisto sa mi paci, ze zabudnuta papierova vreckovka nenarobi galibu.

No a este sa mi paci, ze nemam v byte susiak, ze sa donutim veci hned poskladat a neoberam pradlo zo susiaka este 4 dni :lol: :lol:

No a pradielko je makkunke, frote uteraky ostavaju makke a nie ako raspla.

Paradny vynalez :D :D

Zatial som susila vsetko, aj ked je pravda, ze hodvabne veci tusim ani nemam. ale je tam aj taky program.

Daška chcela by som sa opýtať aky presný typ sušičky máš a kde si kupovala,tiež si chcem kupiť a neviem akú?

Mame presne toto, plus sme dokupili ten medziclanok, suflik na skladanie.

http://www.datart.sk/katalog/Set-pracky ... Z-903.html

aj sme to objednali cez net - datart, vyniesli, namontovali a dali instruktaz zadara. Vrelo odporucam.Len kukam, ze obrazok sa uplne nezhoduje, ale je podobna... ak chces, odfitim ti nas set.
No ale suflik v datarte nemaju, muz dokupil cez Hey.sk stal akolo 1000 Sk
Ja a dve krasne kočice
Obrázok používateľa
daša
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 8:36

Odoslaťod Táňa » St 24.Sep. 2008 13:20

Myslíte si, že C-čkovu sa neplatí kúpiť?

Celkom sa mi pozdáva táto: http://www.electrolux.sk/node38.aspx?productid=18328

Lenže ceny sú na rôznych e-shopoch rôzne, našla som konkrétne na túto rozdiel v cene 10 tis. :shock: Nepočuli ste niekto o tomto e-shope? http://www.obchodny-dom.sk/detail.phtml/43419/
Dve pubertiačky a bábo. :)
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 18:09

Odoslaťod zmok » St 24.Sep. 2008 20:19

Táňa píše:Myslíte si, že C-čkovu sa neplatí kúpiť?

Celkom sa mi pozdáva táto: http://www.electrolux.sk/node38.aspx?productid=18328

Lenže ceny sú na rôznych e-shopoch rôzne, našla som konkrétne na túto rozdiel v cene 10 tis. :shock: Nepočuli ste niekto o tomto e-shope? http://www.obchodny-dom.sk/detail.phtml/43419/

Táni, C-čková žerie dosť veľa :? Pozerala som tú sušičku, ktorú si vybrala. Ja mám podobnú, stojí na tej stránke o nejaké necelé tri tisícky viac a je to A-čková. Tá ročná úspora energie je celkom slušná. Konkrétne ide o tento model: http://www.obchodny-dom.sk/aeg-electrol ... ela/50548/

No a s portálom www.obchodny-dom.sk mám dobré skúsenosti, behom necelého týždňa od zaplatenia som mala sušičku doma, chlapíci, ktorí nám ju doviezli, ju priniesli až domov, pred nami ju vybalili, mali sme čas pozrieť si, či nie je viditeľne poškodená, vyplnili záručný list priamo doma, takže ty už nikam nemusíš behať a zháňať pečiatky :wink:

Ešte čo sa týka rozdielov v cenách, tie som si všimla aj ja, napr. naša sušička stála v tom čase v Nay bez pár drobných 40 000, a tuto ju mali ešte v lepšej akcii, ako je teraz :wink:
Filip (2009)

Dear God, my prayer for this year is for a fat bank account & a thin body. Please don't mix these up, like you did last year.
Obrázok používateľa
zmok

expert

Mood: Cool
Založený: Ne 22.Jún. 2008 6:31

Odoslaťod Táňa » Št 25.Sep. 2008 10:13

Zmok, ďakujem pekne, idem ju popozerať.
Ináč pozerali sme aj na české e-shopy a tam dokonca vyjdu lacnejšie aj s dovozom a stačí zaplatiť pri prevzatí... :shock:
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod lenusik » Št 25.Sep. 2008 12:20

Tani, aj my sme brali cez tento internetovy obchod komplet vybavenie do noveho bytu - umyvacku, sporak, ruru, vysavac, digestor a usetrili sme na tom celom asi 15tis. Sk. bola som moc spokojna. mali sme to dorucene na dva razy, lebo zrovna volaco z toho nebolo hned na sklade, ale dali mi dopredu vediet, komunikovali, proste pohoda. elektroniku uz zasadne nekupujem v kamennych obchodoch, len poobzeram, cenove rozdiely sa vazne oplati zohladnit.

co sa tyka susicky, tiez budem vyberat len ackovu, ale este neviem kedy, najskor to musim vykseftit s muzom, lebo podla neho vymyslam a susicku nam netreba :roll: :? tak mozno len kupit novu zehlicku a darujem mu ju k narodkam, ked netreba :lol:
lenusik
expert

Založený: Ut 04.Dec. 2007 8:33

Odoslaťod Táňa » Št 25.Sep. 2008 12:32

lenusik píše:Tani, aj my sme brali cez tento internetovy obchod komplet vybavenie do noveho bytu - umyvacku, sporak, ruru, vysavac, digestor a usetrili sme na tom celom asi 15tis. Sk. bola som moc spokojna. mali sme to dorucene na dva razy, lebo zrovna volaco z toho nebolo hned na sklade, ale dali mi dopredu vediet, komunikovali, proste pohoda. elektroniku uz zasadne nekupujem v kamennych obchodoch, len poobzeram, cenove rozdiely sa vazne oplati zohladnit.

co sa tyka susicky, tiez budem vyberat len ackovu, ale este neviem kedy, najskor to musim vykseftit s muzom, lebo podla neho vymyslam a susicku nam netreba :roll: :? tak mozno len kupit novu zehlicku a darujem mu ju k narodkam, ked netreba :lol:

Lenka ďakujem, som rada, že fungujú seriózne....

Môžem Ti poradiť, ako urobiť, aby začal nad ňou aspoň rozmýšľať..... :D - teda, ja som to teraz urobila tak, že som dlhšiu dobu neprala, vlastne mi do toho vošla aj služobka, takže sa naklopila fakt obrovská kopa prádla, + manžel priniesol svoju týždňovú kopu (keďže pracuje mimo) a sám ju po víkende, kedy sme nerobili nič iné, iba prali, vešali na sušiaky, pozerali, či konečne vyschlo.... :D, začal vyberať na nete...... :lol:
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod lenusik » Št 25.Sep. 2008 12:37

Ved prave ja som zacala pozerat po susicke, od kedy mame malu, stale male okolo seba spinavu/opratu/prave sa susiacu horu plienok ( hoci pouzivame jednorazovky, aj latkove idu dobre na odbyt :roll: ) a koopu jej pidiveciciek, plus muzove kosele, nohavice...esteze mi teraz ku kociku stacia rifle, ked by som musela k tomu pridat aj moje kostymy a bluzky, asi by ma slak trafil. a ja taaak nerada zehliiiim :evil: muz si nasiel zalubu v zehleni plienok, aj kosele sem tam pozehli, ale zeby som takto chcela travit vikendy a ako dekoraciu bytu mala rozlozeny susiak, to sa teda nie :wink:
lenusik
expert

Odoslaťod mamina » Št 25.Sep. 2008 14:50

lenušik, tak ako si sa rozhodla??? Ja to pomaly tiež riešim..je tu nejaká značka, ktorú baby opakovane označili ako dobrú???? A vlastne je väčšina za sušičku?

Nemám čas to čítať celé :oops: :oops: :oops: Voľakedy som to tu už aj ja riešila, ale vtedy sme ešte mali veľmi ďaleko ku kúpe sušičky :lol:

Inak, mne vychádza nay ako jeden z najdrahších obchodov...teraz ma nenapadne názov, ale tu na nete je nejaká stránka kde hodíš konkrétnu značku a typ a ono ti to vyhodí kde je to najlacnejšie....a veru bývajú to dosť výrazné rozdiely :shock:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod Táňa » Št 25.Sep. 2008 14:58

mamina píše:lenušik, tak ako si sa rozhodla??? Ja to pomaly tiež riešim..je tu nejaká značka, ktorú baby opakovane označili ako dobrú???? A vlastne je väčšina za sušičku?

Nemám čas to čítať celé :oops: :oops: :oops: Voľakedy som to tu už aj ja riešila, ale vtedy sme ešte mali veľmi ďaleko ku kúpe sušičky :lol:

Inak, mne vychádza nay ako jeden z najdrahších obchodov...teraz ma nenapadne názov, ale tu na nete je nejaká stránka kde hodíš konkrétnu značku a typ a ono ti to vyhodí kde je to najlacnejšie....a veru bývajú to dosť výrazné rozdiely :shock:

Mamina, ja som viac menej rozhodnutá pre túto, čo mi odporúčala Zmok: http://www.aeg.sk/node146.asp?ProdID=15591
Mala som vyhliadnutú inú, porovnateľnú, ale s C-čkovou spotrebou, no cenový rozdiel nie je medzi nimi veľký.

Len musím zistiť, či sa dá postaviť na našu práčku.
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod daša » Št 25.Sep. 2008 15:05

mamina, kuk na moj prispevok cosi vyssie :D
Ja a dve krasne kočice
Obrázok používateľa
daša
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 8:36

Odoslaťod Kirkuša » Št 25.Sep. 2008 16:23

Baby este dam do pozornosti ze ked uz si vyberiet konkretny typ a neponahla vam to az tak velmi, je dobre pockat na novorocne zlavy v priebehu januara, byvaju velmi vyrazne, aj minuly rok som toto sledovala a bolo to uplne ze :shock: :shock: :shock: supeeeer.
Kirkuša + 2svište: štvrták a prváčka
Obrázok používateľa
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Založený: Ut 07.Aug. 2007 6:44

Odoslaťod mamina » Št 25.Sep. 2008 17:13

Kirkuša, to je dobrý dotaz :wink: Nám to akurát vychádza na sťahovačku beho januára-februára :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod katinka » Št 25.Sep. 2008 18:59

kirkusa a boli v zlavach aj uplne tie najnovsie typy? ja mam vyhliadnutu bosch-ku, ktora este niekde ani nie je na sklade, tak neviem, ci sa oplati cakat. som na nervy, lebo peniaze momentalne potrebujeme na buranie a zalohu za stavbu, ale v mikrodvojgarsonke styria plus permanentne dva susiaky plne pradla je dost nanic. zaberu nam pol "obyvacky" :roll:
Obrázok používateľa
katinka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:49

Odoslaťod najjanka » Št 25.Sep. 2008 21:10

Dievcata, kedze do obchodu s elektonikou sa z pochopitelnych dovodov nedostanem, poradte. Existuju susicky len s hlbkou 60 cm alebo su aj uzsie, ako byvaju aj pracky, napriklad 45 cm?

Ja som si povodne nechala miesto na susicku pri kotli, ale potom som si nad pracku dala policky a susicka sa uz nezmesti.
V malej kupelni by sa mi zmestila susicka s hlbkou 45 cm, 60-ka asi nie, kvoli dveram. :?
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
najjanka
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 14:51

Odoslaťod zuzkaK » Pi 26.Sep. 2008 13:37

ja som tiez velmi spokojna so susickou, uz si neviem predstavit domacnost bez nej:)))
my mame tuto
http://www.obchodny-dom.sk/aeg-electrol ... ela/50548/

tiez sme si ju kupili cez teto int. obochod a som max. spokojna. Az na to, ze rozmery co udavali neboli pravdive. My sme potrebovali presne 60 cm hlboku, no nakoniec ma mozno aj 65 cm ak beriem aj ovladanie....
K susicke, je dost hlucna, ale mne to nevadi, ale nevydava tolko tepla ako ostatne, pretoze ma iný princip susenia... to sme potrebovali, lebo sme ju trocha zastavali... no a je en. A. Inak pred troma mesiacmi ju mali vo výraznejsej zlave. Tak mozno fakt po novom roku budu lepsie ceny.
zuzkaK

Založený: Po 06.Aug. 2007 22:20

Odoslaťod lenusik » Pi 26.Sep. 2008 14:34

ahojte,

mamina, asi budem nakoniec cakat na tie novorocne zlavy alebo ak tak, este byva na vianoce akcia na splatky bez navysenia -ak splatis do 9 mesiacov, to sa tiez oplati a nie je to taka palka na jeden raz. uvidim, co bude, problem je,ze tiez budem potrebovat poriesit priestor v kupelni, pomohlo by mi, keby bola susicka uzsia, ako pise najjanka.ale este som taku nevidela :( a burat novu kupelnu, to by bolo na rozvod :lol:
lenusik
expert

Odoslaťod Táňa » Po 29.Sep. 2008 8:20

zuzkaK píše:ja som tiez velmi spokojna so susickou, uz si neviem predstavit domacnost bez nej:)))
my mame tuto

tiez sme si ju kupili cez teto int. obochod a som max. spokojna. Az na to, ze rozmery co udavali neboli pravdive. My sme potrebovali presne 60 cm hlboku, no nakoniec ma mozno aj 65 cm ak beriem aj ovladanie....
K susicke, je dost hlucna, ale mne to nevadi, ale nevydava tolko tepla ako ostatne, pretoze ma iný princip susenia... to sme potrebovali, lebo sme ju trocha zastavali... no a je en. A. Inak pred troma mesiacmi ju mali vo výraznejsej zlave. Tak mozno fakt po novom roku budu lepsie ceny.

Nakoniec som si túto objednala cez český internetový obchod, vyjde to ešte o niekoľko tisíc menej ako najlacnejšia cena u nás, aj s dopravou, tak som zvedavá.
Keby sme ju súrne nepotrebovali, počkala by som ešte.
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod katinka » Po 29.Sep. 2008 19:56

tani a cez aky?
Obrázok používateľa
katinka
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:49

Odoslaťod botka » Ut 30.Sep. 2008 12:26

Aj ja mam doma tuto susicku a som veeeeeeeeeeeeeeeelmi spokojna.
botka
expert

Založený: Ut 07.Feb. 2006 9:56

Odoslaťod Táňa » Pi 03.Okt. 2008 12:24

katinka píše:tani a cez aky?

Doma mrknem do mailu, dnes by mala prísť, v stredu mi volali, že ju posielajú.
Na slov. e-shopoch bola vypredaná, som zvedavá, koľko vyjde celkovo so všetkým.
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod Táňa » So 04.Okt. 2008 22:47

katinka píše:tani a cez aky?

Cez tento: http://www.pracky-lednicky.cz/

Žiaľ, včera neprišla, zrejme trčí niekde v sklade niektorého kuriéra. :(
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod Táňa » Št 23.Okt. 2008 13:54

Sušička je už nejakú dobu doma, vyšla nás o 4050,- Sk menej ako v najlacnejšom slovenskom e-shope aj s dopravou a medzičlánkom s výsuvnou doskou a to k tomu prepočítavali nejakým divným kurzom... :?
Len na nej ešte neviem sušiť.... 8)

Kto máte túto sušičku: AEG-Electrolux LAVATHERM 59840 , nehodíte sem nejaké fígle ako na ňu? Napr. posteľné prádlo som už tretí-krát vysušila tak, že je prakticky nevyžehliteľné a to som použila program na post, prádlo + funkciu proti pokrčeniu.... :( asi som niečo urobila zle....
Obrázok používateľa
Táňa

expert

Odoslaťod Mischa: » Pi 24.Okt. 2008 9:56

Pokial si mozes dovolit investovat, tak si kup Miele s vyvodom vzduchu (nie kondenzacnu). Ja som mala predtym Elektrolux pracko-susicku, to bola katastrofa. Je sice drahsia, ale vydrzi ti minimalne 20 rokov.
Teraz susim UPLNE vsetko, vesiak vobec nepouzivam, treba zvolit spravny program a vsetko je super, okrem toho ma programy napr. aj na prevetranie cisteho pachnuceho oblecenia (cigarety) a program tepleho vetrania napriklad na silonky a hodvab. A susi velmi rychlo, okrem toho ich pracky aj susicky maju specialny bubon, ktory setri oblecenie.
Mischa:
expert

Založený: Ne 31.Dec. 2006 15:50

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.