ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Odoslaťod jumina » Po 16.Nov. 2009 16:07

Zdravim vsetky mamicky. Viem ze tato tema tu uz bola niekolkokrat pretriasana ale skutocne potrebujem radu, ako odnaucit syna od plienok. Bude mat dva roky a sadnut na nocnik od malicka ani za svet, doslova dostane hystericky zachvat placu, kupili sme aj tu detsku misu na WC ale aj tam sa v lete dvakrat opytal ze chce ist cikat a potom si s toho robil srandu a pytal sa kazdych pat minut hoci samozrejme neslo nic, tolerovala som to lebo som si myslela ze sa tympadom nauci pytat, ale nejak po skonceni leta uz ani na tu dosku a len odmieta a vzpiera sa. Ani hrajuci nocnik nepomohol, boli to len vyhodene peniaze do vzduchu. Neviem co mam robit, je uz dost velky aby sa odnaucil od plienok ale zasa uplne nasilu ho tam nechem drzat :no: .Dakujem za nejake typy
jumina

Založený: So 12.Máj. 2007 12:41

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Odoslaťod corky » Po 16.Nov. 2009 16:23

Byť tebou sa tým absolutne netrápim, ved ešte nemá ani 2 roky! Naučí sa to, ked príde jeho čas. Skús tento test, či už je pripravený
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article ... ocnik.html
Ja som deti odučala tak, že nikdy nevysedávali na nočníku,a le som ich nechala behať bez plienky, ak mate doma teplo, možeš to skúsiť. Ale ak do týždna nepochopí o čo ide, odlož to o pár týždnov až mesiacov. Nútením nič nedosiahneš, ani roznymi druhmi nočníkov a dosiek na WC (fakt vyhodené peniaze).
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod jumina » Po 16.Nov. 2009 16:31

Vdaka. Ten test skusim, a vyskusam ten tip ze ho necham par dni behat bez plienky a uvidime co to s nim sparavi :yes:
jumina

Odoslaťod ivanita30 » Po 16.Nov. 2009 21:37

byt tebou tak by som v klude pockala na lepsie pocasie - u chlapcov je to dost normalne ze im to dlhsie trva. Ak ho budes k tomu nutit tak mu skor mozes vypracovat fobiu a odpor k nocniku a bude vam to trvat este dlhsie. Nic si nerob z nikoho - lebo si viem predstavit ze stari rodicia uz zacinaju hustit ze uz je velky chlapcek a ma ist na zachod a susedkine sieta uz je davno bez plienok a pod ty bud v klude a trosku sa riad aj tym ako je zrely tvoj syn nie ci by uz mal byt bez plienok. Neboj sa do 10tich rokov budezarucene bez plienky :)b
ivanita30
expert

Založený: Ut 20.Jún. 2006 6:24

Odoslaťod Jasmin » Ut 17.Nov. 2009 18:23

no tak ja si nemyslim, ze ani nie 2-rocne dieta je "uz" dost velke na cokolvek. Co ste na pretekoch? kto povedal, ze uz je dost velky na to, aby bol bez plienok? ked to nejde, tak to nejde, preco to silit? urcite sa raz odnauci, ale ked mu z toho urobite traumu, tak bude chodit s plienkami aj ako 3- rocny! Moja dcera sa odnaucila v lete, ked uz mala vyse 2 rokov a este potom aj v zime sa velakrat pocikala a mala s tym problem a pritom je to velmi sikovne dieta, nemala ziadne oneskorenia vo vyvine, len jednoducho v tom asi nevidela zmysel alebo co. Nocnikov sme mali niekolko, sadnut ani za svet, detske dosky detto a nakoniec sa naucila normalne na zachod, tak, ako videla aj nas. Takze klidek, ziadne tlaky na maleho, ziadne blbe pripomienky typu "uz si velky chlapcek, uz je hanba mat plienky, pozri, Janko uz davno plienky nema a bla bla", ani vam by sa nepacilo, keby vas stale porovnavali a stale vam pripominali, ze nieco neviete. Cim vacsi tlak, tym vacsi odpor!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jasmin
expert

Mood: Happy
Založený: Po 12.Mar. 2007 12:33

Odoslaťod anjelicek24 » Ut 17.Nov. 2009 18:36

Neviem, u nas v okoli nebolo 2-rocne dieta bez plienky ZIADNE okrem Sasky.. a to na mna vsetci pozerali ako na exota, ze do coho to uz moje dieta "nutim". Zijeme v Nemecku... Tu sa bezne zacina trenovat okolo 2,5 roka alebo ked dieta proste povie, ze uz plienku nechce... Nikto sa tu nepozastavuje ani nad tym, ked ide dieta este aj do skolky s plienkou. Beru take deti bez problemov. Tu s toho nikto dramu nerobi. Ked bude dieta pripravene, tak sa nauci. Nieco ako "trening" a cirkus okolo nocnika, co slovenske mamicky praktizuju u deti niekedy uz od roka som tu fakt nezazila :no:
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Odoslaťod corky » Ut 17.Nov. 2009 18:40

ked mamičky tak konaju často pod tlakom okolia... tetičiek, babičiek "dobroprajných" susediek ... a často sa tým zbytočne stresujú, lebo to sa urýchliť velmi nedá, maximálne tak može mamička odchytávať, prať a behať s handrou :roll:
moje deti sa odučili okolo 2 rokov, tiež bez nejakého cirkusu ... a čo poznám deti v mojom okolí, skoro všetky sa naučili v 2 rokoch a neskor, poznám aj 3-ročné detičky s plienkami a na noc aj 4-ročných
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Marcela » Ut 17.Nov. 2009 23:31

tak mna to tiez zarazilo, ze je uz dost velky.... Kde beries tu istotu, ze je pripraveny? Nas mal dva vcera a jeho plienky vobec neriesim. Vie na co wc sluzi, aj sa vycika ked dame plienku dole, ale sam nepride a nepovie, ze chce cikat. No a co? Podla mna ma cas.
♥ ja a moji štyria mušketieri ♥
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod jumina » St 18.Nov. 2009 13:48

Dakujem Vam a teraz som si uvedomila ked ste tu napisali ze som asi naozaj napisala blbost zeje dost velky, ale ako to tu uz odznelo clovek cele dni nic ine nepocuva od kadekoho ako sa malemu prihovaraju ze ty este nosis plienky ? :shock: a hlavne niektore susedky ze jej dieta uz sedelo od 8mesiacov na nocniku a pod. Da sa to zniest ale ked to clovek pocuje dennodenne tak mi to lezie na nervy :twisted:
Asi som na to zbytocne tlacila lebo uz som bola navnadena s okolia :blush: , moja chyba. Necham tomu cas a urcite to pride :D
jumina

Odoslaťod corky » St 18.Nov. 2009 16:00

jumina píše: niektore susedky ze jej dieta uz sedelo od 8mesiacov na nocniku a pod.
To že dieťa sedí od utleho veku na nočníku ešte neznamená, že sa pýta
Dieťa sa pýta vtedy, ked samo aktívne vie ovládať zvierače, vie prísť a oznámiť rodičovi potrebu, alebo sa samostatne ide vycikať na WC.
Pýtanie nie je, že dieťa vysedáva na nočníku a ked už tam sedí (dostatočne dlho), tak sa mu občas niečo podarí. Ani to nie je pýtanie sa, ked sa matka 300x za den dieťaťa opýta, či ide cikať (a dieťa povie že NIE a o chvílu sa dociká... ), prípadne ho rovno bez opýtania sa sama odprevadí v pravidelných intervaloch na WC p: . Takto to ešte stále praktizujú mnohé mamy a dešte sa vychvalujú, ako sa ich synček krásne "pýta", ale pritom je to len ich "šikovnosť" (či skor námaha).
Dokonca aj detičky vychovávane bezplienkovou metodou sa samé aktívne vedia pýtať (prídu samé od seba oznámiť) a ovládať zvierače až vo veku okolo 2 rokov. Dovtedy to vie matka poznať podla ich typického správania sa, vedia vydržať len krátko - signalizujú, že idú urobiť potrebu (napríklad ked idú kakať stíchnu, prerušia hru) a matka vtedy musí rýchlo konať. Prípadne maju mamičky odsledované intervaly vypráznovania, takže vedia, kedy ich majú dať cikať.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.