O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Odoslaťod jumina » Po 16.Nov. 2009 16:07

Zdravim vsetky mamicky. Viem ze tato tema tu uz bola niekolkokrat pretriasana ale skutocne potrebujem radu, ako odnaucit syna od plienok. Bude mat dva roky a sadnut na nocnik od malicka ani za svet, doslova dostane hystericky zachvat placu, kupili sme aj tu detsku misu na WC ale aj tam sa v lete dvakrat opytal ze chce ist cikat a potom si s toho robil srandu a pytal sa kazdych pat minut hoci samozrejme neslo nic, tolerovala som to lebo som si myslela ze sa tympadom nauci pytat, ale nejak po skonceni leta uz ani na tu dosku a len odmieta a vzpiera sa. Ani hrajuci nocnik nepomohol, boli to len vyhodene peniaze do vzduchu. Neviem co mam robit, je uz dost velky aby sa odnaucil od plienok ale zasa uplne nasilu ho tam nechem drzat :no: .Dakujem za nejake typy
jumina

Založený: So 12.Máj. 2007 12:41

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: O par dni dva roky a stale plienky!!!!

Odoslaťod corky » Po 16.Nov. 2009 16:23

Byť tebou sa tým absolutne netrápim, ved ešte nemá ani 2 roky! Naučí sa to, ked príde jeho čas. Skús tento test, či už je pripravený
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article ... ocnik.html
Ja som deti odučala tak, že nikdy nevysedávali na nočníku,a le som ich nechala behať bez plienky, ak mate doma teplo, možeš to skúsiť. Ale ak do týždna nepochopí o čo ide, odlož to o pár týždnov až mesiacov. Nútením nič nedosiahneš, ani roznymi druhmi nočníkov a dosiek na WC (fakt vyhodené peniaze).
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 10:59

Odoslaťod jumina » Po 16.Nov. 2009 16:31

Vdaka. Ten test skusim, a vyskusam ten tip ze ho necham par dni behat bez plienky a uvidime co to s nim sparavi :yes:
jumina

Odoslaťod ivanita30 » Po 16.Nov. 2009 21:37

byt tebou tak by som v klude pockala na lepsie pocasie - u chlapcov je to dost normalne ze im to dlhsie trva. Ak ho budes k tomu nutit tak mu skor mozes vypracovat fobiu a odpor k nocniku a bude vam to trvat este dlhsie. Nic si nerob z nikoho - lebo si viem predstavit ze stari rodicia uz zacinaju hustit ze uz je velky chlapcek a ma ist na zachod a susedkine sieta uz je davno bez plienok a pod ty bud v klude a trosku sa riad aj tym ako je zrely tvoj syn nie ci by uz mal byt bez plienok. Neboj sa do 10tich rokov budezarucene bez plienky :)b
ivanita30
expert

Založený: Ut 20.Jún. 2006 6:24

Odoslaťod Jasmin » Ut 17.Nov. 2009 18:23

no tak ja si nemyslim, ze ani nie 2-rocne dieta je "uz" dost velke na cokolvek. Co ste na pretekoch? kto povedal, ze uz je dost velky na to, aby bol bez plienok? ked to nejde, tak to nejde, preco to silit? urcite sa raz odnauci, ale ked mu z toho urobite traumu, tak bude chodit s plienkami aj ako 3- rocny! Moja dcera sa odnaucila v lete, ked uz mala vyse 2 rokov a este potom aj v zime sa velakrat pocikala a mala s tym problem a pritom je to velmi sikovne dieta, nemala ziadne oneskorenia vo vyvine, len jednoducho v tom asi nevidela zmysel alebo co. Nocnikov sme mali niekolko, sadnut ani za svet, detske dosky detto a nakoniec sa naucila normalne na zachod, tak, ako videla aj nas. Takze klidek, ziadne tlaky na maleho, ziadne blbe pripomienky typu "uz si velky chlapcek, uz je hanba mat plienky, pozri, Janko uz davno plienky nema a bla bla", ani vam by sa nepacilo, keby vas stale porovnavali a stale vam pripominali, ze nieco neviete. Cim vacsi tlak, tym vacsi odpor!
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Jasmin
expert

Mood: Happy
Založený: Po 12.Mar. 2007 12:33

Odoslaťod anjelicek24 » Ut 17.Nov. 2009 18:36

Neviem, u nas v okoli nebolo 2-rocne dieta bez plienky ZIADNE okrem Sasky.. a to na mna vsetci pozerali ako na exota, ze do coho to uz moje dieta "nutim". Zijeme v Nemecku... Tu sa bezne zacina trenovat okolo 2,5 roka alebo ked dieta proste povie, ze uz plienku nechce... Nikto sa tu nepozastavuje ani nad tym, ked ide dieta este aj do skolky s plienkou. Beru take deti bez problemov. Tu s toho nikto dramu nerobi. Ked bude dieta pripravene, tak sa nauci. Nieco ako "trening" a cirkus okolo nocnika, co slovenske mamicky praktizuju u deti niekedy uz od roka som tu fakt nezazila :no:
ObrázokMake a pregnancy ticker

Maximilian a Alexandra sa tesia na drobatko :)
Obrázok používateľa
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 13.Jún. 2006 20:13

Odoslaťod corky » Ut 17.Nov. 2009 18:40

ked mamičky tak konaju často pod tlakom okolia... tetičiek, babičiek "dobroprajných" susediek ... a často sa tým zbytočne stresujú, lebo to sa urýchliť velmi nedá, maximálne tak može mamička odchytávať, prať a behať s handrou :roll:
moje deti sa odučili okolo 2 rokov, tiež bez nejakého cirkusu ... a čo poznám deti v mojom okolí, skoro všetky sa naučili v 2 rokoch a neskor, poznám aj 3-ročné detičky s plienkami a na noc aj 4-ročných
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Marcela » Ut 17.Nov. 2009 23:31

tak mna to tiez zarazilo, ze je uz dost velky.... Kde beries tu istotu, ze je pripraveny? Nas mal dva vcera a jeho plienky vobec neriesim. Vie na co wc sluzi, aj sa vycika ked dame plienku dole, ale sam nepride a nepovie, ze chce cikat. No a co? Podla mna ma cas.
♥ ja a moji štyria mušketieri ♥
Obrázok používateľa
Marcela
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 22:28

Odoslaťod jumina » St 18.Nov. 2009 13:48

Dakujem Vam a teraz som si uvedomila ked ste tu napisali ze som asi naozaj napisala blbost zeje dost velky, ale ako to tu uz odznelo clovek cele dni nic ine nepocuva od kadekoho ako sa malemu prihovaraju ze ty este nosis plienky ? :shock: a hlavne niektore susedky ze jej dieta uz sedelo od 8mesiacov na nocniku a pod. Da sa to zniest ale ked to clovek pocuje dennodenne tak mi to lezie na nervy :twisted:
Asi som na to zbytocne tlacila lebo uz som bola navnadena s okolia :blush: , moja chyba. Necham tomu cas a urcite to pride :D
jumina

Odoslaťod corky » St 18.Nov. 2009 16:00

jumina píše: niektore susedky ze jej dieta uz sedelo od 8mesiacov na nocniku a pod.
To že dieťa sedí od utleho veku na nočníku ešte neznamená, že sa pýta
Dieťa sa pýta vtedy, ked samo aktívne vie ovládať zvierače, vie prísť a oznámiť rodičovi potrebu, alebo sa samostatne ide vycikať na WC.
Pýtanie nie je, že dieťa vysedáva na nočníku a ked už tam sedí (dostatočne dlho), tak sa mu občas niečo podarí. Ani to nie je pýtanie sa, ked sa matka 300x za den dieťaťa opýta, či ide cikať (a dieťa povie že NIE a o chvílu sa dociká... ), prípadne ho rovno bez opýtania sa sama odprevadí v pravidelných intervaloch na WC p: . Takto to ešte stále praktizujú mnohé mamy a dešte sa vychvalujú, ako sa ich synček krásne "pýta", ale pritom je to len ich "šikovnosť" (či skor námaha).
Dokonca aj detičky vychovávane bezplienkovou metodou sa samé aktívne vedia pýtať (prídu samé od seba oznámiť) a ovládať zvierače až vo veku okolo 2 rokov. Dovtedy to vie matka poznať podla ich typického správania sa, vedia vydržať len krátko - signalizujú, že idú urobiť potrebu (napríklad ked idú kakať stíchnu, prerušia hru) a matka vtedy musí rýchlo konať. Prípadne maju mamičky odsledované intervaly vypráznovania, takže vedia, kedy ich majú dať cikať.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mamina » St 18.Nov. 2009 16:06

jumina, náš mal teraz dva roky a veselo nosí plienku a ja to vôbec neriešim. teraz som si urobila ten test a vyšlo nám, že nácvik je možný :lol: ale my nie sme v cirkuse a ja ho nejak nemienim cvičiť. Bežne vidí mna, svojho brata alebo ocina ako ideme na záchod - vždy mu hovorím, čo tam idem robiť. Občas sa ho opýtam či mu netreba cikať alebo kakať, občas sa ho opýtam či nechce kakať a ked povie, že áno, tak ho len tak posadím na nočník (on kakaáva väčšinou ráno) - pokiaľ tam cchce sedieť - fajn, pokiaľ ide preč, tak ide preč. Neriešim to. Myslím si, že veľmi dobre vie na čo je nočník, vie, že my plienku nemáme, ale ešte nejak neovláda svoje potreby - resp.nejak ho to netrápi.
Jeho starší brat si v podstate sám zrušil plienku zo dna na den, ked mal dva roky aj dva mesiace - takže pohoda :yes: :wink: Ale potom sme už nemali žiadne nehody
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Odoslaťod 2zabky » St 18.Nov. 2009 16:28

corky píše:Dokonca aj detičky vychovávane bezplienkovou metodou sa samé aktívne vedia pýtať (prídu samé od seba oznámiť) a ovládať zvierače až vo veku okolo 2 rokov. Dovtedy to vie matka poznať podla ich typického správania sa, vedia vydržať len krátko - signalizujú, že idú urobiť potrebu (napríklad ked idú kakať stíchnu, prerušia hru) a matka vtedy musí rýchlo konať. Prípadne maju mamičky odsledované intervaly vypráznovania, takže vedia, kedy ich majú dať cikať.

z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to nie je jednoducho pravda. s malým znakujeme a už asi týždeň používa znak cikať keď potrebuje. keď sme v meste a je v nosiči, udrží moč aj tri hodiny. syn kamarátky (tiež bezplienkáč - má teraz rok) príde k miestu kde majú nočník a ukazuje naň. som presvedčená, že ovláda vedome zvieracie svaly. v prípade, že dieťatko nebolo privyknuté na hygienu od malička, to môže byť vo dvoch rokoch problém a tiež by som ho "nenútila" aby si nevytvoril nejaký odpor k tomu. zrejme bude teraz rozumnejšie počkať až bude večší a pochopí to sám že sa ciká a kaká na záchod.
a zo susedy by som si nič nerobila. ešte veľakrát prídeš do "konfliktu" ohľadne toho akú máš predstavu o výchove dieťaťa ty a iní ľudia. rob tak ako sa ti vidí najlepšie pre dieťa, nie pre susedov, babky, tetky :) aj tak nevyhovieš všetkým
Obrázok používateľa
2zabky
expert

Obrázky: 3
Založený: St 03.Dec. 2008 22:05

Odoslaťod corky » St 18.Nov. 2009 16:46

co píše:
z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to nie je jednoducho pravda. s malým znakujeme a už asi týždeň používa znak cikať keď potrebuje. keď sme v meste a je v nosiči, udrží moč aj tri hodiny. syn kamarátky (tiež bezplienkáč - má teraz rok) príde k miestu kde majú nočník a ukazuje naň. som presvedčená, že ovláda vedome zvieracie svaly.

Super, že sa vám takto darí :)b Ja som písala s jednou BKM kočkou a povedala, že malý sa nepocikal iba kym ho nosila, ked začal behať, stratil o prechodne cikanie záujem, musela ho dosť sledovať, aby sa nepocikal ... ale može to byť individuálne. A tiež že tie detičky vydržia lepšie keď sa nosia a maju blízky kontakt s matkou, a ked su v kočíku, tak sa pocikajú... bohvie, čím to je. BKM nie je len o tom, že dieťaťu nedám plienky, ale velmi súvisí s nosením, používaním látkoviek, je to uplne iný prístup.

Aj u plienkových detičiek sa stáva, že sa pýtajú len doma a vonku nie. Alebo aj to, že sa už pýtaju a potom sa úplne prestanú na nejaký čas. Ono s cikaním je spojených množstvo povier (napr. že chlapci su v tomto lenivší - u nás naopak, moj syn sa pýtal skor ako sa pýtala dcerka) a existuje aj viac prístupov. Čo funguje u jedného dieťaťa u iného fungovať nemusí, alebo to nevyhovuje mamičke. Ale nechať dieťa polhodinu zbytočne vysedávať na nočníku je pre dieťa trápenie a fakt može len vypestovať odpor, viesť k zadržiavaniu stolice a niekedy narobí viac škody ako osohu. A vydržia tam sedieť len tie kludnejšie a poddajnejšie povahy. Ja mám takého synovca, kym nechodil, sedel na nočníku kolko ho nechali ... aj hodinu by sedel, aj sa tam vycikal, aj vykakal ... ale ked začal chodiť, nikto ho tam už neudržal a pýtať sa začal vo vyše 3 rokoch.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod 2zabky » St 18.Nov. 2009 16:53

Corky - jasné že nechať dieťa vysedávať na nočníku môže u neho vyvolávať nepríjemné asociácie. a čo sa týka BKM u nás bol napríklad taký "zlomový" moment, keď Valér prešiel na tuhú stravu. od cca 5 mesiacov do 7 m sme boli tak "zabehnutí" že sa bez plienky pocikal tak raz za dva týždne. potom keď začal papať tuhú stravu sme mali také prechodné obdobie asi mesiac, že som sa znova musela vrátiť k látkovkám ale nejako som to "vydržala" a teraz je to bez problémov, takže pre mň je to dosť aj o výdrži a teraz som rada že som to nevzdala. uvidím keď budem mať viac detí - aj tých skúseností bude viac :wink:
Obrázok používateľa
2zabky
expert

Obrázky: 3
Založený: St 03.Dec. 2008 22:05

Odoslaťod corky » St 18.Nov. 2009 17:00

co... ved BKM v žiadnom prípade nie je o nekonečnom vysedávaní na nočníku, daš ho tam len ked treba na chvílku a ide sa dalej. takže tam nehrozí, že dieťa bude mať odpor alebo strach z nočníka.

medzi deťmi su fakt rozdiely, naš syn tiež dlho vydrží bez cikania, dcerka behala cikať minimálne 2x tak často ako on
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod uziva » Pi 20.Nov. 2009 0:11

Ahojky, vzhľadom na nočnú hodinu som nečítala všetko, ale k nadpisu: na moju malú by sa hodil nadpis "o par dni dva a pol roka a stále plienky". Ale myslím, že je to v pohode - síce sa pokúšame, niekedy sa podarí, inokedy sa ohlási až po "akcii" do plienky :blush: Na šerblík síce "chodí" už od cca roka, ale je to skôr moja manipulácia - viem, že po naobedovaní sa väčšinou vykaká, takže ju vtedy posadím na šerblík a trafíme sa (aspoň nie je všade rozlíčená :scared: ). Ale to samozrejme nemá nič spoločné s vedomým udržaním moču ani stolice. Vo všeobecnosti sa mi ale Pamersky zdajú tak pohodlné a dobre savé, že vôbec jej nevadí, keď v nich má pustené...Takže: vcelku to beriem, ako to príde - keď jej začne byť prirodzené, že už nechce plienky, povie aj sama. V tomto veku sa nič vážne nedeje...
uziva
začiatočník

Založený: Št 04.Dec. 2008 22:58

Odoslaťod corky » Pi 20.Nov. 2009 8:56

uziva, skus na pár dní menej kvané plienky, alebo latkovky, či to zaberie a bude jej vlhko vadiť
moj syn sa začal pýtať tak, že manžel kupil zle plienky (obyčajné tesco zvrchu igelitové) a jemu to vadilo, že mal zadok mokrý, chcel plienku dolu, tak som mu ju dala dolu a viac plienku nechcel, ani inú.
ale su aj deti, čo im to absolutne nevadí a chodlili by aj pol dna maokrí, alebo aj s iným obkladom na zadku :scared:
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod uziva » Pi 20.Nov. 2009 13:21

corky píše:uziva, skus na pár dní menej kvané plienky, alebo latkovky, či to zaberie a bude jej vlhko vadiť
moj syn sa začal pýtať tak, že manžel kupil zle plienky (obyčajné tesco zvrchu igelitové) a jemu to vadilo, že mal zadok mokrý, chcel plienku dolu, tak som mu ju dala dolu a viac plienku nechcel, ani inú.
ale su aj deti, čo im to absolutne nevadí a chodlili by aj pol dna maokrí, alebo aj s iným obkladom na zadku :scared:

no presne, corky, na to som myslela...že dám látkovky (veď ja ich už tuším ani nebudem vediať nasadiť :blush: :)) ) Myslím, že som to aj čítala v nejakom mamičkovskom časopise. Aj keď v lete som ju nechávala behať holú a keď sa pocikala, tak len zlato povedala, že ojóóóój a veselo behala aj s očuranými nohami ďalej :))
uziva
začiatočník

Založený: Št 04.Dec. 2008 22:58

Odoslaťod corky » Pi 20.Nov. 2009 14:10

ja som u syna skušala odložiť plienky ked mal asi rok a pol a vobec to nemalo význam, bud sa docikal hocikde a potom sa schoval (hoci sme ho nehrešili!) alebo zadržiaval, na nočník sadnúť nechcel
a potom zrazu sam od seba sa začal pýtať, lebo mu vadila ta nie dobrá plienka, mal mesiac pred 2. narodeninami ... týžden pred tým som si robila ten test (čo som davala link) a vyšiel mi taký hraničný výsledok - že už by sme aj mohli začať, ale može to ešte aj trvať

naždé platí niečo iné, jednemu vadia ocikané veci (pekné gaťky s oblúbeným motívom), inému nepohodlná vlhká plienka, dalšie sa poteší malej odmene za pekný výkon na nočníku (napr. nálepka) ... treba skúšať čo zaberie

dcarka sa napr. začala pýtať, ked sa jej podarilo ocikať postel u milovanej starkej a tá u za to vyhrešila (čo sa robiť nemá, ale u nás zabralo :clap: ). Už aj predtým sa pýtala, ale nie na 100%, mali sme vela nehôd.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod bagetka » Pi 20.Nov. 2009 14:47

U nas to mladsi skoncil asi v 2 rokoch a 2 mesiacoch, a tiez som bola z toho na nervy pretože starší bol v tomto šikovnejší :D a zabralo ze som mu zobrala plienku a nechala len slipky. Teraz aktuálne som chcela zrušiť plienku aspon počas obedneho spánku, stále som vyčkávala kým bude suchá a nikdy nebola, tak som mu ju proste zobrala asi pred 5 dnami a čuduj sa svete vydržal, nepočural sa. Teraz už len ten nočný spánok vyriešit, ale na to mame ešte čas. Horšie je že mi uplne prestal kakavat do serblika, na zachod vobec nechce iba do plienky. Neviem ako budem toto riešit.
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod marulienka » So 21.Nov. 2009 12:26

ahoj jumina,

ja som sa normalne musela pozret, ci som to nepisala ja, lebo takto isto som to popisovala nedavno ja, totalna kopia naseho Jakubka.
Narodeniny mal 24.9. a na nocnik si sadol doborovolne 23.9.!
Tiez chytal hystericky zachvat, ja som z toho bola na nervy, lebo leto uz skoncilo a v zime oducat dieta nie je nic moc.
No podarilo sa nam to.
Ja som ho prestala nutit, nocnik som mu ani nepripomenula a odrazu sa vypytal sam. Proste na to dozrel. Potom bol chory a bol zavrety stale vnutri a za par dni bolo po plienkach. Zo dna na den sa proste zacal pytat na serblik, obcas to este nestihol, no po 2 tyzdnoch sa uz ani 1 nepocikal, teda ani si necvrkol.
Teraz dostava plienku iba na noc, tiez je casto sucha.
Myslim, ze netreba dieta nutit, jasne, niektore deti neprotestuju a sadnu si, ucia s dlho a je to pozvolne.
Ale myslim, ze pri tych nasich, ked chytaju zachvat, radsej im to nestazujme nutenim, neboj, on do toho dorastie, vyspeje, no co, bude mat dlhsie plienku, a co? Za tych par korun ti to nestoji, aby si ho vystresovala do vycerpania...
Vydrz a on sa to nauci.

drzim palce
Marulienka
marulienka
začiatočník

Založený: Po 02.Apr. 2007 13:17

Odoslaťod Alusa » So 21.Nov. 2009 16:41

ahojte suhlasim s vami ze surenim sa od plienok neodnauci.Moja mala ma 3roky a stale ma plienky(ale narodila sa predcasne v 28tt. a nemala ani kilo).Teraz mame malu 4mesacnu sestricku,co je financne dost narocne kupovat dve plienky.
Alusa

Založený: Št 07.Sep. 2006 9:55

Odoslaťod corky » So 21.Nov. 2009 20:44

bagetka píše: vydržal, nepočural sa. Teraz už len ten nočný spánok vyriešit, ale na to mame ešte čas. Horšie je že mi uplne prestal kakavat do serblika, na zachod vobec nechce iba do plienky. Neviem ako budem toto riešit.

pri nočnom spánku skus zistiť, kedy ciká, či náhodou neciká hned ráno po zobudení, potom by si mu mohla vziať plienku, ale rano si budeš musieť vžda švihnúť a bežať na nočník hned, ako sa zobudí. Deti v hlbokom spánku väčšinou necikajú. On možno cíti istotu plienky, takže pustí, ked ju nemá, vypýta sa.
Ja som vzala plienky na spanie hned, ako sa pýtali spolahlivo cez den, asi 2 týždne potom, nehodu sme mali asi 3x u syna (a t bola tak trošku aj moja chyba, lebo na mna kričal ja som hned nebežala :blush: ).

S kakním vylučne do plienky mame skusenosť pri dcere, ona sa pekne vypýtala, povedala, že ide kakať, ale nesadla na nočník, kakala len do plienky. Nechal sme to tak, kym ju to smo prejde. Ked som nedala plienku, zadržala stolicu a potom ešte len začali ozajstne probmy :( Trvalo to asi pol roka po tom, ako sa začala pýtať.
Obrázok
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod bagetka » Ne 22.Nov. 2009 15:10

Vďaka corky, fakt poteší že niesom jediná kto má s tým problém :) S tým kakaním presne ako píšeš, on sa nepokaká, vždy povie ale ked ho posadim na WC alebo šerblik tak nič. Par krat som mu povedala ze mu tu plienku proste nedam a on to samozrejme zadržal, tak som si povedala ze toto nema význam ešte si navodime nejake zavazne problemy so zapchou a to fakt nepotrebujem. takže chce to asi len čas. Všetkým mamičkám držim palce pri riešení plienkových problemov. :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
bagetka
začiatočník

Založený: So 21.Mar. 2009 14:25

Odoslaťod najJulinka » Ne 22.Nov. 2009 16:41

Tak my máme skoro 2 a pol a bez plienky nehrozí... Ani by mi nevadilo, keby sme nemali mať v decembri neurologicku kontrolu a očakava sa od nás, že bude bez plienky... :crazy: :crazy: :crazy: Ale dlabem na to.. .Aj keby som chcela od augusta je mala každé 2 týždne chorá... Takže mam asi aj výhovorku, ktorá obstojí...
Inak Lucinka moc plienky nekce... Ale neujak ju to netankuje ked sa popišá... Proste celá nadšená začne ťapať rukami, že "mok(r)e" (: (: (: (: (: Občas na nočník posadíme.. .raz mi zdrhla zo šebla nahatá, ja som prebalovala akurát najmladšiu a jej za behu (!!!) zo zadku produkt vypadol a ani sa nepozastavila nad tým... ked som jej ukázala, tak ešte na mna sa dívala, jak keby ja som to tam doprostred kuchyne zložila.... .... no má to v paži.... :))
Obrázok
Obrázok

"...děti pro radost a radost pro děti..."

Obrázok
Obrázok používateľa
najJulinka
expert

Založený: Ne 11.Jún. 2006 13:29

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.