1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249

jul 2006

13.06.2006 13:41

limet

A kozmetiku mam zatial jekorisovu mast, neskor sa mi na zadok osvedcil DM Babylove Wundschutzcreme. Este mam Nivea detske mydlo a obycajny olivovy olej na telo. Co som si citala, tak babetkovska pokozka je velmi jemna a netreba ju zbytocne zatazovat kozmetikou. My sme dokonca starsiu nekupali kazdy den, ale asi kazdy druhy, treti. Kazdy den sme jej len handrickou poutierali telicko a zahyby s obycajnou vodou v ktorej bolo par kvapiek oleja. Vy to ako planujete, baby? Mariocka, ake trendy su napr. u vas? Ja mam pocit, ze sa to stale meni...

13.06.2006 14:28

macik

ja uz teraz som rozhodnuta kupat iba kazde 2-3 dni, manzel ten tento nazor tiez podporuje. Ale uvidim v lete, ak sa bude velmi potit, tak asi vlhkou handrickou budem umyvat tie zahyby, pod pazuskami a medzi nozkami. A tie podlozky chcem tiez nosit mimo domu, hlavne ked sa prebaluje niekde na navsteve, tak aby som sa necitila blbo, ked drobec niekomu pocika gauc alebo koberec Smile Mam sice prebalovaciu tasku, ale uvidim, co mi bude lepsie vyhovovat. Co je to ta jekorisova mast? Je to to iste ako rybacia mast? Asi to bude to iste, v tej mojej rybacej je ucinna latka Jecoris...

13.06.2006 15:13

Anonymous

Macik, co sa opuchania noh tyka, skus mlieko - ale aspon liter denne - mne to velmi pomohlo (ked nic ine nepomahalo) - za 3 dni som bola odpuchnuta.

13.06.2006 15:22

jul

Atanerka

Ahojte babky, tak uz sa konecne hlasim aj ja, kosice som otocila bez problemov, mohla som hodit stretko s Lelinkou, len ma to neskoro napadlo. Vsimli ste si, ze uz dost davno neprispela ziadnym pisanickom? LELINKA- nejako ta tu nevidiet dlhsiu dobu SIS- to zehlenie som si aj ja vyxutnavala, a este bol krasny pohlad ked to bolo vsetko povesane v zahrade, proste to tu xvilku zilo nasim ocakavanym Simonkom. Moj otec sa smial, ze Simon sa tu uz roztahuje Smile Luci11- pekny kocik Smile a som sa nasmiala ako si vytvarate dazdive pocasie a kocikjete s plastenkou. A pokemon ma tiez rozosmial Smile Babenky, ak xcete nejake info co som sa dozvedela vcera u nas na predporodnej priprave- tema kupanie a prebalovanie, tak vam hodim par info: OLEJCEK- sa uz tak nepouziva ako kedysi. Treba ho aplikovat iba v pripade, ze dietatko ma vyslovene vysusenu alebo supinatu pokozku. MYDLO- sa pouziva detske, bez prisad, mydlime cele telicko okrem tvaricky. Treba sa sustredit hlavne na kozne zahyby- krk, pazusky, laktiky, nozicky, ritka. DO VODY sa tiez nemaju pridavat olejceky ani ziadne kupelove prisady. OPALOVACIE KREMY- u novorodencov by sa tiez nemali pouzivat. Plati totiz pravidlo, ze take male babatka nemaju byt vobec vystavene priamemu slnec.ziareniu, treba ix velmi xranit- nexodit s nimi na slnko cez obed. MASTICKA na RITKU- velmi dobra rybacia a SUDOCREM. NA PUPCEK- pouzivat lieh kym odpadne pupcek, cistit ho z kazdej strany, vytierat jemnunko xrasticku z pupka. V nemocnici by nas este mali vybavit nejakym framykoinovym zasypom na ten pupcek (pokial neodpadne este v nemocke). PUDER na ritku sa tiez uz velmi neaplikuje, ale v pripade, ze budete manipulovat s pudrom, tak vzdy mimo dietatka, aby to nevdyxlo pocas otvarania a manipulacie s nadobkou. Tak to su take vseobecne rady co ma teraz napadli. Mozno nie so vsetkym budete suhlasit.

13.06.2006 15:33

lucinka11

Ahojte. Dakujem za pochvalu pokemona... Wink ...ale priznavam,nebol to moj napad,ale Stelin,lebo ja pokemonov neznasam Evil or Very Mad Atanerka,super,ze si tu hodila tie info ohladom starostlivosti o babenko... A Lelinka pise skoro kazdy den,aj vcera pisala,a pridavala fotecky novych ulovkov :D ...len ma zmenenu ikonku,tak mozno preto si ju "nespoznala" Wink Ja asi kupim tie podlozky z Tesca,maju teraz dobru akciu... Macik,jekorisova mast je to iste ako rybacia. Sis,dufam,ze mi Stela bude pomahat,tak ako ty pises,vlastne o nicom inom nerozprava...ja sa skor bojim toho,ze ide do skoly a tak...to budu dve velke zmeny naraz....

13.06.2006 15:44

martuska

Lucinka - ahoj!!! akurat som tu trosku zavitala aby som zistila ako sa mas lebo si mi uz dlhsie nenapisala SS Crying or Very sad ale v pohode Wink nehnevam sa Wink teda dufam ze ti dosla ta moja posledna SS co som pisala o porode a tak.... tak to je super ze uz mas tolko veci ....kocik je nadherny tak nech ti dobre sluzi a si s nim spokojna a aj ostatne veci su velmi pekne. Uz sa ti to tiez krati...joj sa tak tesim na spravicku od teba ze je mala na svete. Som rada ze sa mas dobre aj ze je Stele lepsie. Uzi si este poriadne slniecka a potom hor sa rodit Wink Takze ty si uz doma na materskej? Ako si sa rozlucila v robote? v pohode? Na pripravy chodis a poctivo cvicis? Wink

13.06.2006 15:45

lelinka

ahojte tetusky Laughing Atanerka, tu som, len som nebola doma, tak som nepisala a o chvilu zasa idem na vylet, beriem havinku ku kamoske sa vybehat, lebo som ju cely den nechala samu a chcem to odcinit Laughing , inak tiez som myslela na stretko, ked si pisala, ze si v Ke .... len uz si vcera nepisala a nevedela som, ci tu este si, asi uz nie, co? ale dufam, ze aspon po porode, ked pridete s babetkom, tak sa stretneme Inak baby, Nikoleta, Naya, Sis, vy ste tiez psickarky, moja havka nejakym nedopatrenim nemala pol dna vodu a teraz mi kaka cervenu kakanicu, nic cervene nejedla, takze to moze byt krv Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad , neviete, z coho to moze byt, nemoze to byt z dehydratacie ? alebo ja neviem, bojim sa, inak je cula, bavi sa a tak, ale posledne dni ma taku plakaciu naladu a vela knucka, parazity nema Crying or Very sad Crying or Very sad Prepacte, ze to sem davam, viem, ze to sem nepatri, ale bojim sa velmi a veterinara uz dnes nestihnem

13.06.2006 15:47

jul

Atanerka

Luci11- jeeej naozaj, az teraz som si vsimla tie Lelinkine prispevky, ze to su vlastne od nej. Sranda, ta ikonka ma uplne pomylila Smile Hlavne som rada, ze je v poriadku.

13.06.2006 15:52

lelinka

Lucinka, nadherny kociarik, presne takato farba sa mi lubi, ale z nasho kociarika taketo farby neboli, tak mame nieco podobne v kombinacii s modrou sedacku :D , inak z toho pokemona som sa rehlila este asi hodinu Laughing Laughing Martuska, sorry, ze sa zamiesavam, citala som o tebe na junovkach porod a podobne, blahozelam ku krasnej Ninke Wink

13.06.2006 15:55

lelinka

Baby, ja sa asi zasamovrazim Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad , pokusal ma nejaky hmyz, kedze neviem kedy a ako, tak neviem ani aky Sad a ja mam alergiu na zihadla, strasne mi to puchne, mam to pri lakti a uz nevladzem ani ohynat ruku, joj, preco na mna pada vsetko naraz Crying or Very sad , teraz ani neviem, co skor, ci pohotovost alebo veterinar Crying or Very sad Crying or Very sad , asi sa na to vykaslem a idem prat detske veci

13.06.2006 15:57

Re: jul

mrlka

Atanerka: Ahojte babky, tak uz sa konecne hlasim aj ja, kosice som otocila bez problemov, mohla som hodit stretko s Lelinkou, len ma to neskoro napadlo. Vsimli ste si, ze uz dost davno neprispela ziadnym pisanickom? LELINKA- nejako ta tu nevidiet dlhsiu dobu SIS- to zehlenie som si aj ja vyxutnavala, a este bol krasny pohlad ked to bolo vsetko povesane v zahrade, proste to tu xvilku zilo nasim ocakavanym Simonkom. Moj otec sa smial, ze Simon sa tu uz roztahuje Smile Luci11- pekny kocik Smile a som sa nasmiala ako si vytvarate dazdive pocasie a kocikjete s plastenkou. A pokemon ma tiez rozosmial Smile Babenky, ak xcete nejake info co som sa dozvedela vcera u nas na predporodnej priprave- tema kupanie a prebalovanie, tak vam hodim par info: OLEJCEK- sa uz tak nepouziva ako kedysi. Treba ho aplikovat iba v pripade, ze dietatko ma vyslovene vysusenu alebo supinatu pokozku. MYDLO- sa pouziva detske, bez prisad, mydlime cele telicko okrem tvaricky. Treba sa sustredit hlavne na kozne zahyby- krk, pazusky, laktiky, nozicky, ritka. DO VODY sa tiez nemaju pridavat olejceky ani ziadne kupelove prisady. OPALOVACIE KREMY- u novorodencov by sa tiez nemali pouzivat. Plati totiz pravidlo, ze take male babatka nemaju byt vobec vystavene priamemu slnec.ziareniu, treba ix velmi xranit- nexodit s nimi na slnko cez obed. MASTICKA na RITKU- velmi dobra rybacia a SUDOCREM. NA PUPCEK- pouzivat lieh kym odpadne pupcek, cistit ho z kazdej strany, vytierat jemnunko xrasticku z pupka. V nemocnici by nas este mali vybavit nejakym framykoinovym zasypom na ten pupcek (pokial neodpadne este v nemocke). PUDER na ritku sa tiez uz velmi neaplikuje, ale v pripade, ze budete manipulovat s pudrom, tak vzdy mimo dietatka, aby to nevdyxlo pocas otvarania a manipulacie s nadobkou. Tak to su take vseobecne rady co ma teraz napadli. Mozno nie so vsetkym budete suhlasit.
Dakujem Atanerka je to fajn usmernenie, tiez som par veci uz pocula ako pises.... no mna zaujalo to ze nema sa pouzivat krem na opalovanie a nevystavovat slniecku to je jasne ale aj v tieni opaluje slniecko.... ani vtedy sa nesmie pouzit? ja mam trochu obavy len tak vybehnut von s malym babenkom ak budu horucavy jul-august aj v tieniku bez kremu...... a zase ho naobliekat nemozem do dlhych rukavov ak bude teplo.... to nespominali na tej prednaske? alebo co si myslite vy?

13.06.2006 15:58

mrlka

lelinka: Baby, ja sa asi zasamovrazim Laughing Laughing Laughing Laughing , pokusal ma nejaky hmyz, kedze neviem kedy a ako, tak neviem ani aky Sad a ja mam alergiu na zihadla, strasne mi to puchne, mam to pri lakti a uz nevladzem ani ohynat ruku, joj, preco na mna pada vsetko naraz Crying or Very sad , teraz ani neviem, co skor, ci pohotovost alebo veterinar Crying or Very sad Crying or Very sad , asi sa na to vykaslem a idem prat detske veci
natri si to octom....uvidis co to urobi....

13.06.2006 16:00

zvedava

Mariocka, diky za info ohladom toho streptokoka, ja sa tym nestresujem, vsak doktorka dobre vie co robi, len ma to prekvapilo, ze mi nic nespominala. Idem k nej opat o tyzden, tak sa jej na to spytam, ale predpokladam, ze to bude to iste ako u teba a ze sa to bude liecit az pri porode. Co sa kupania tyka, kamosky mi radili, ze mam kupat babo sice kazdy den, ale len cca 2y do tyzdna s nejakym mydlom alebo samponom a vo zvysne dni len v cistej vode. Myslim, ze v lete sa babo kazdodennemu kupaniu aj potesi a neskor uz bude dost aktivne na to, aby sa spotilo cez den, tak bude opat treba kupat kazdy den. Co sa veci do porodnice tyka, uz mam nakupene vsetko, teraz to len periem (v pripade novzch veci ako podprsenky a veci pre babo) a potom bude velka sranda, ako to budem do nejakej velkej tasky balit :D Na Kramare si musim totiz brat aj tanier, pribor, pohar, to je vazne neuveritelne, ako zle su na tom... Chvalabohu, detsku kozmetiku im dodava firma J&J, tak aspon s tym si nemusim teraz lamat hlavu a po navrate z porodnice kupim podla toho, ako bude mala na tuto kozmetiku reagovat.

13.06.2006 16:00

lelinka

mrlka, dakujem, skusim to, niekedy nerozmyslam

13.06.2006 16:11

jul

Atanerka

LELINKA- s tou tvojou havinkou moze byt cokolvek- moze to byt nieco napr. s traviacim traktom, ale nemoze to byt aj gravidita? U mojho psika to raz bolo v suvislosti s vackami, mal ix zapalene, musel mu ix doktor vytlacit a nasadit antibioticku liecbu. Radsej hned zajtra vyhladaj zverolekara.

13.06.2006 16:18

lelinka

Atanerka, vacky su ok a crievka by mali byt tiez, pravidelne ju kontrolujeme, lebo ako steniatko mala problemy s parazitmi a z toho ma citlive crievka dodnes, joj neviem, veterinar robi len do 16, takze dnes uz ho nezastiheme .... ale pockam na manzela a ked bude knuckat aj vecer, pojdeme na pohotovost, moja chuderka, nebyva chora, ale prezila si toho uz vela , ked sa narodila .... joj a inak gravidita urcite nie, pocas harania bola prisne kontrolovana

13.06.2006 16:27

jul

Atanerka

MRLKA- k tomu slniecku a kremom- ze babatko mame prekryt plienockou, pripadne aj na tvaricke. Osobne si myslim, ze ked obcas pouzijes ten krem na tvaricke tak to nie je nic strasne, stale lepsie ako uplne nic ak nie je dobre ukryte pred slnkom. Ale ze zvysok telicka nex je radsej prekryty niecim lahsim. ESTE k TOMU KUPANIU- ze mame dopriat babatkam kupanie kazdy den, uz len preto, ze oni vodu zboznuju ( ale asi ako ktore, alebo to zavisi aj od nasej obratnosti ako si pri tom poradime, a ci nieco pri kupani dietatka nerobime zle) LELINKA- aj kruzok cibule si mozes dat na ten postipanec.

13.06.2006 17:24

lelinka

Atanerka, dakujem aj tebe za radu, zatial skusam ocot, ale iba to prestalo palit a boliet, puchnem dalej .... cibulu som doma nenasla, asi pojdem kupit ... len teraz neviem, ci to moze mat vplyv na babo, ze mam takuto reakciu na hmyz .... fnuk Crying or Very sad , nechcem ist zasa do nemocnice, ked som bola mala, spadla som do osieho hniezda a odvtedy takto reagujem na niektore druhy hmyzu Sad , ale odvtedy ani nemam velmi v laske nemocnice

13.06.2006 18:22

jul

Atanerka

LELINKA- na babatko to urcite vplyv nema. Ale mala by si sa pripravit na to, ze sa ti to teraz v lete moze hocikedy stat, a mala by si mat pre seba v zalohe nejaky ucinny liek, ktory ale babatku neublizi. Na jednom fore som nasla, ze sa po ustipnuti moze uzit Synthophylin, ten nema na babatko vplyv. Ale to je aj tak najlepsie sa poradit s lekarom. Teraz hlavne klud a pokoj, je dolezite, aby to u teba nevyvolalo nejaku prehnanu reakciu, neviem totiz do akej miery si alergicka na postipanie. Snad sa nedusis.

13.06.2006 18:52

lelinka

Atanerka, keby to bolo zihadlo, tak sa zacnem dusit skor nez to opuchne, mam to vyskusane, na ostatne ustipnutia reagujem miernejsie, dusit by som sa zacala asi neskor, ak vobec, nastastie toto konecne ustalo, asi zabral ocot konecne, som si vydychla, sice mam este laket ako balon, ale uz dalej nerastie a viem ohnut ruku, takze zrejme ustupuje .... teda dufam, dakujem za pomoc .. vobec som nemala zistene, ake lieky na to mozem v tehu, nejako som s tym neratala .... musim k tomu zacat pristupovat zodpovednejsie

13.06.2006 19:00

SIS12

Lelinka, netusim, urcite by som ju vzala k veterinarovi alebo aspon zavolala a spytala si. Mrlka, tiez si myslim, ze niecim by sa natierat malo, lebo aj v tieni opaluje, ja mam tu novu niveu 50 faktor pre babetka a urcite male natriem. Kupat planujem kazdy den, uz len preto, aby sa vytvoril nejaky ritual, ze okupat a spat, ale asi len v cistej vode. Lucinka, to je prave dobre, ked Stela zacina skolu, ze Ta najde vzdy doma aj rano ju mozes vystrojit alebo mozes pre nu chodit s kocikom a ona moze pred spoluziackami frajerit a kocikovat Smile Ja si este teraz pamatam, ako mama chodila pre mna alebo ako mi vzdy mavala z okna, co keby nebola na MD, tak by nemohla Smile

13.06.2006 19:12

martuska

Lelinka - nevadi ze sa zamiesavas Wink a dakujem za blahozelanie. Inak aj ja obcas idem tu k vam na julovky a napriek tomu ze som ti to nikdy nenapisala myslim na teba aby si v pohode donosila babo a mala co najlahsi porod a zdrave babo. Zasluzis si to !!! Podla tickeru sa ti to fakt krati a tak ti prajem este raz vsetko dobre a tiez sa tesim ked si tu budem moct precitat ze sa narodil Tomasko (inak nadherne meno). Ja som dala svojmu prvemu babetku ktore som potratila v 6mesiaci meno Tomasko takze je to taka moja srdcovka. Wink

13.06.2006 19:24

timsi

LELINKA: čo sa týka havíka, náš NEO ešte taký problém nemal, ale LINDA - trasličí pudlík u maminy to mala niekoľko krát. Mama ju necháva voľne sa vyvenčiť a ona už má svoje cestičky, no sú ľudia, ktorí kuracie kosti po obede vyhadzujú von oknom - že pre psov a vždy mala LINDA potom po venčení - najmä v noci krvavú stolicu - čo sa jej asi kostičky pozapichovali do čriev. O deň, až dva ale bola vždy v poriadku. Neviem čo to môže byť ono, ale je to jedna z možností.

14.06.2006 06:46

Sovicka

Ahojte kocky, je tu este niekto? Ja dnes akosi nemozem spat Sad , chodim po byte uz od 4-tej, uz som aj navarila... Vcera som absolvovala poradnu, Dr. mi predpisala zelezo, 100 ks, vraj aj ako prevenciu proti strate krvi pri porode. Dufam, ze sa mi kvoli nemu nepokazi stolica Embarassed Aj vy ho beriete? Odporucila mi aj Tantum rosa. Prisli mi aj papiere na odber pupocnikovej krvi, uz len poslat spat a zaplatit Wink

14.06.2006 07:43

lelinka

Dobre ranko kocky Martuska, ani nevies, ako velmi si cenim tvoje slova, dakujem Smile Timsi, s tymi kostickami mas pravdu, aj som premyslala, ci nieco take nepojedla havka ... ved uvidime, dnes ju este odkontrolujem pri venceni a poobede by sme zasli na veterinu, keby ze sa to nezlepsilo, lebo uz je kludnejsia a prestala knuckat Sovicka, ja tu tiez strasim od rana asi od 6, len som bola leniva napisat, poslende dni nemozem spat, buntosim uz o 5 rano, inak zelezo beriem aj ja, koli anemii a tiez koli strate krvi pri porode a aj ked ma dr upozornovala, ze budem mat problem so zapchou, tak mam prave opacny problem .... vkuse ma prehana Sad

14.06.2006 08:24

Nikoleta

No Lelinka snad to s havinkou bude dobre :D Martuska uz ked si k nam nakukla tak aj ti blahozelam k malej Ninke (tiez som mrkla junovky a citala som si porod Wink ) tak nech sa vam dari :D :D :D A teraz babatka.... KUPANIE... pred tym som kupala kazdy den, Elinku uz ooovela menej, v podstate som ju kupala 1 az 2x za tyzden a zvysok som ju sprchovala cistou vodou, niektore dni, ked nebolo v lete velmi teplo som ju len utrela vlhkou plienkou. OLEJCEK naozaj nie je nutny kazdy den, pokial si to pokozka nevyzaduje. a do kupela je vhodny olej ked je to zase potrebne, teda nejake exemy atd. Opalovacie kremy... nepouzivala som pri takychto malinkych babatkach, ani minuly rok pri Elinke, myslim, ze nebudem ani teraz. Je pravda, ze aj odraz slnka je nebezpecny, ale radsej dam dieta do tiena tak, aby nan slnko vobec nemalo sancu Wink teda ak sa mi to takto podari Wink Rolling Eyes PUPCEK, neutierat liehom pri kazdom prebalovani, lebo to velmi vysusuje a to moze sposobit opatovne krvacanie z rany. PUDER urcinte nie.

14.06.2006 08:33

macik

Dobre ranko, teda pre mna je 8:00 extremne skoro, takze tiez dnes buntosim Laughing Ale idem zase zehlit, nech uz to mam z krku, a to sa da len takto zrana... Nikoleta, pri tvojich skusenostiach si tvoje rady hned kopirujem a ukladam do PC! Len by som mala este jeden dotaz: ten lieh a gazove stvorceky na cistenie pupceka, staci to kupit az po odchode z porodnice? Davaju to obvykle v porodnici? A treba pupcek prelepovat alebo nechat volne schnut? Leli, drzim havinke palecky, nech to nic nie je a nech je zase o.k. Musim sa vam pochvalit, prvykrat v zivote sa mi podarilo dopestovat nejaku tu balkonovu kvetinku, obvykle mi vsetko vzdy uschne, tak dufam, ze tato vydrzi. Prikladam fotecku Wink

14.06.2006 08:42

Nikoleta

Macik pokial viem, na Kramaroch je v zakladnej vybave pre babo aj flasticka s liehom a vata, ale treba to potom este doma dosusovat, takze potrebujes aj domov. Ved lieh do zasoby sa zide vzdy Wink tak si radsej kup. Ja som pupceky nikdy neprelepovala, nechala som volne pod kosielkou...

14.06.2006 08:43

Naya

Ahojte maminecky, teda ale ste tohopopisali Smile Vobec som nemala cas citat,robim totiz muzikovi tabulku so vsetkymi hotelmi na slovensku a surfujem hore dole,kade tade a na babetko cas neostal Confused Lelinka - davate havinke paptaj nejake kosticky? Hlavne tie stehenne z kurata su nebezpecne. Alebomozno nieco spapala ked sa vencila. Kazdopadne keby sa to nezlepsilo, tak veterinar Lucinka - peknucky kociarik mate. A tvoja Stela vyzera na riadnu sibalku :D U nas sa vcera kocikovalo o 106. Bola tu na navsteve kamoska co zije na Hawaii aj s deturencami. S 10 mesacnou a 3 rocnou. Nas kocar sa vozil vo vsetkych verziach... Kozmetika - kazdu vec mam inu - mydlo Seba med,olivovy olejcek, jekorisovu masticku... Asi az ked bude babako vacsie takprejdem na jednotnu znacku. Tie intenkonencne podlozky pre dospelakov su vacsie a tusim maju aj vacsiu absorbciu. Detske som si kupila Babylove . Mrlka - ja idem rodit do Ruzinova. Akurat dnes sa chystam na EKG a vybavit si EDA

14.06.2006 09:07

lelinka

Naya, no jo, isto zajdeme za veterinarom, ked sa to nezlepsi ... ale vyzera, ze uz je ok, vonku isto nic nepojedla, davame na nu strasny pozor, ale kosticky z kurata mala v sobotu, hehe a teraz chrape (vid foto, len tu spinu na nohach si nevsimaj, rano bola s muzom vonku a nechal ju pohrabat mokru hlinu Evil or Very Mad ) , tym chrape, myslim doslova chrape, naucila sa asi od manzela Laughing Laughing , inak myslela som na teba v pondelok rano, ked som na jojke videla spot o jednom zakovi Laughing Laughing , tak paradne dristal, sme sa s muzom rehotali, hotovy politik Macik, krasne kvietky, drzim prsty, aby vydrzali, mne sa tiez nikdy nic nepodari vypestovat a ak aj ano, tak nie udrzat Twisted Evil Inak este som zabudla vcera napisat k tej kozmetike, ja som tiez nivea pozitivna, ako Sis, vsetko mame z nivei, vacsinu tej kozmetiky pouzivame aj my s muzikom, tak dufam, ze aj babo si zvykne, akurat na ritku chcem kupit rybaciu masticku v lekarni

14.06.2006 09:10

lelinka

no super, fotecku mi nechce zobrat Crying or Very sad

14.06.2006 09:20

lucinka11

Dobre rano tehulky :D Dnes ma caka poradna,a potom zivnostensky urad...fuj Evil or Very Mad ...nemam rada vybavovacky...A poobede chcem ist na pripravu,.jooooj,ale sa mi nechceeee.... A preco je vonku pod mrakom? Stela isla po 10 dnoch do skolky,som hnusna,ale budem uprimna...teraz mam doma brutalnu pohodicku...sedim pri pocitaci a pijem cajicek Cool Lelinka,ze Nivea pozitivna,chichi.... Hava mi je luto,ale aj nasich pes to mava,presne ked sa naje kosti....Ale mozem sa spytat aj manzelika,ze co to este moze byt...aj ked neviem,ci si bude nieco pamatat...on totiz vystudoval veterinu,ale hned po skole zacal pracovat pre farmaceuticku firmu...su to uz 4 roky,ale malo by mu v hlave este nieco ostat....ale budem s nim az vecer....

14.06.2006 09:21

lucinka11

Jeeeej,Lelinka,havko je krasny,a ako mu je dobre... Mr. Green

14.06.2006 09:26

lelinka

Lucinka, dakujem, si zlata Smile , inak super fotecku si si dala, taka svieza a vesela Wink

14.06.2006 09:32

lucinka11

Dakujem,lelinka,ale nie som velmi spokojna Evil or Very Mad ,lebo fotecka je nejaka rozmazana...musela som ju totiz velmi zmensovat...a manzelik povedal,ze sa to uz lepsie neda...ale ja mu neverim Confused Lelinka,ked ty si vkladala svoju fotku z pocitaca,tiez si musela tak veeeelmi zmensovat?Lebo my mame v pocitaci same obrovske fotky...

14.06.2006 09:37

lelinka

no ja som tiez musela zmensovat, tiez mam vsetky fotky dost velke a tu, co mam ako ikonu som mala nascanovanu v najvyssej kvalite, takze bola obrovska .... ale sa cudujem, ze ma vobec taku kvalitu, lebo pred tym mi vsetky fotky romazavalo .... Sad

14.06.2006 09:39

jul

Atanerka

Dobre ranko maminky, u nas v BB to vyzera celkom nadejne, ze bude pekny den, ved uvidime ci sa to nezvrtne. Ja som dnes dlllho pospala do 8.30, to uz davno nie. LELINKA- ja ked som v KE, tak sa tam pravidelne budim rano o piatej. To je tam asi nieco v ovzdusi Smile A som rada, ze havinka je uz na tom lepsie. Tie kosticky vedia narobit sarapatu, moj muz sa smeje ked mu zakazujem davat nasmu hafanovi kuracie kosti, ze co je to za psa, ale ja dobre viem preco nedavat, neraz som uz investovala do injekcii, ked mal z kosticiek problemy. MACIK- krasne kvietky. U mna sa kvietkom nejako extra nedari. A este ma napadlo ohladom PUPCEKA ked som citala Nikoletin prispevok- upozornovali nas, aby sme ho drzali v suchu, hlavne ked kupeme babatko, aby sa tam nedostala voda. Ak sa aj dostane, netreba panikarit, ale proste dat si zalezat na tom, aby tam ta voda nesla.

14.06.2006 09:45

Anonymous

Lucinka - ved prave preto chcem EDA lebo sa veeeeeelmi bojim Embarassed Lelik - inak ten baby gym je krasnucky. Aj ja som nad nim premyslala, ale vodela som aj inde, tak sa neviem rozhodnut. Ale kazdopadne mam ho objednany ako darcek u kolegov v robote :D Macik - krasne kvietky. Ja mam ako zahradnik-zaciatocnik zatial vsetky rastlinky len take listove zelene. Akurat sa chystam jednu presadit, dufam, ze nezdochne... Siska - aj ja mam praci tyzden. Az teraz zistujem kolko som si toho naskreckovala :D Ale zehlit sa mi nechceeeeeee Baby odkedy som na materskej mne sa vobec nechce spat Shocked Buntosim uz od pol siedmej

14.06.2006 10:12

Naya

ma to odhlasilo Embarassed

14.06.2006 10:16

timsi

Ahojte! Tak ja už mám odber protilátok za sebou, už len čakať na výsledok. Keďže som si bola krv zaniesť sama, opýtala som sa laborantky, ako sa riešia zvýšené protilátky. Vraj ak mi ešte nepodali Rhegu, ktorú som dostala aj po pôrode Timiny, tak sa skúša podať najprv tá (aby sa znížila hladina protilátok) a ak nedôjde k znižovaniu, obyčajne sa vyvláva pôrod,, aby sa protilátky nedostali k bábätku. Takže prosím držte mi palce. Okolo 14-15:00 hod budem volať kolegyni, aby mi pozrela výsledky v nemocničnom PC.

14.06.2006 10:21

timsi

LUCINKA: no moja Timea pekne chodí stále do škkolky, občas ju vezmeme na obed, alebo ju odhlásim v piatok. Podľa niektorých ľudí je to nepochopiteľné, prečo si ju nenechám doma, ale okrem toho, že mám mať kľudový režim sa Timea doma nudí - poviem to tak otvorene, pri ničom totiž nemá trpezlivosť - nedá sa aj variť, upratať a ešte sa aj hrať. Timina je tvor spoločenský a určite je jej lepšie s kamoškami v školke. Snáď to bude trochu iné, keď nebude sama. Bude nám tu všetkým veselšie a bude mať aj povinnosti ako staršia sestra.

14.06.2006 10:40

mrlka

ahojte babenky, ste tu niektora prvorodicka ktora nechodila na tehot.cvicenia? Mna nejak pochytila depka ze som nebola ani na jednom a ked pocuvam ako sa lekari spoliehaju ze vies co mas robit pri porode...no neviem neviem..... Na prednasky o porode do ruzinova teraz pocas MD chodim ale cvicit som pocas prace nestihala a teraz to uz nechcem riskovat 3tyzdne pred porodom.... Cvicim len take natahovacky doma,strasne mi opuch.nohy takze sa citim ako mala srecica :D

14.06.2006 10:50

lienka*

Ahojte tehulky, ja som uz druhy tyzden doma, cerpam dovolenku a zajtra si idem pre papier na matersku. Tiez si uzivam domacu pohodicku, ale musela som si prisposobit denny rezim. Rano odnesiem maleho do skolky, aj ked spociatku protestoval ze bude so mnou doma, no potom som ho presvedcila ze este do konca juna vydrzi. Potom chodime na kavu, bud ku mne alebo k niektorej z 5 kamosiek ktore su doma na MD, stretavame sa rano v skolke a spolu prekecame doobedie Embarassed . Vcera sme boli u susedy co ma tyzdnove babatko, to je take malinke... ale uz sa tesim na svoje. Jedina nevyhoda je to, ze nemam pristup k netu. V robote som mala casu a casu a teraz len ked odbehnem k nasim, lebo ako naschval mam manzela s notebookom na tyzdnovkach Crying or Very sad No uz som stihla poprat detske vecicky, dnes sa idem vytesovat ked ich budem zehlit. Tak idem na to, lebo sa zase zamocem a krasny den za nami.

14.06.2006 10:52

jul

Atanerka

MRLKA- to neva ze si nexodila cvicit. Tie cvicenie raz za tyzden (teda aspon my sme to tak mali) tak bolo sice fajn, ale na kondicke to nepomohlo. Tam skor islo potom o tu druhu cast- teoreticku a nacvik dyxania. Dolezite je, aby si vedela co robit ked odtecie plodova voda, ked zacnu kontrakcie, ked krvacas.... a taktiez to dyxanie. Ako predyxat prvy tlak na konecnik, a potom ako dyxat ked uz su kontrakcie, ako dyxat pri tlaceni babatka... Toto je to najdolezitejsie, ale aj tak niektore zeny zlyhavaju pri porode, aj ked to maju nacvicene. Ono je to skor cele o tej psyxickej priprave- aby si sa nebala, aby si bola v kontakte aj s inymi tehulkami, vymena skusenosti... proste aby si bola na cely ten proces pripravena psyxicky. Ja osobne som velmi rada ze som sa toho zucastnovala, neviem ci som len teraz taka hrdinka, ale vobec sa nebojim porodu, velmi sa tesim, proste si verim ze s tym tlacenim to nemoze byt take strasne a ze tu prvu fazu nejako pretrpim. Zalezi mi len na tom, aby som hned pocula plakat drobceka a aby bol v poriadku. Takze ked xodis na tie prednasky, tak to je uplne v pohode. A vela sa toho priucis aj tu od ostatnyx Laughing

14.06.2006 10:57

lelinka

mrlka, no minimalne som tu okrem teba ja, tiez ma obcas chyti panika, ale mne tie tehu cvicenia zakazovala dr, teraz uz by som mohla chodit, ale uz sa na to necitim a tiez neviem, ako to zvladnem .... spolieham sa skor na to, ze mi pomoze dr alebo sestricky a ak nie, budem improvizovat Cool , beriem to tak, ze ina moznost nie je a snazim sa na to radsej nemysliet, doma cvicim na fitlopte a citam knihy, net a podobne

14.06.2006 10:57

mrlka

Atanerka: MRLKA- to neva ze si nexodila cvicit. Tie cvicenie raz za tyzden (teda aspon my sme to tak mali) tak bolo sice fajn, ale na kondicke to nepomohlo. Tam skor islo potom o tu druhu cast- teoreticku a nacvik dyxania. Dolezite je, aby si vedela co robit ked odtecie plodova voda, ked zacnu kontrakcie, ked krvacas.... a taktiez to dyxanie. Ako predyxat prvy tlak na konecnik, a potom ako dyxat ked uz su kontrakcie, ako dyxat pri tlaceni babatka... Toto je to najdolezitejsie, ale aj tak niektore zeny zlyhavaju pri porode, aj ked to maju nacvicene. Ono je to skor cele o tej psyxickej priprave- aby si sa nebala, aby si bola v kontakte aj s inymi tehulkami, vymena skusenosti... proste aby si bola na cely ten proces pripravena psyxicky. Ja osobne som velmi rada ze som sa toho zucastnovala, neviem ci som len teraz taka hrdinka, ale vobec sa nebojim porodu, velmi sa tesim, proste si verim ze s tym tlacenim to nemoze byt take strasne a ze tu prvu fazu nejako pretrpim. Zalezi mi len na tom, aby som hned pocula plakat drobceka a aby bol v poriadku. Takze ked xodis na tie prednasky, tak to je uplne v pohode. A vela sa toho priucis aj tu od ostatnyx Laughing
dakujem pekne,si zlata, ja sa porodu zatial nejak nebojim vobec mi neprichadza nejaky strach asi preto ze z reality neviem co od toho mozem cakat,precitala som si rozne brutalne zazitky z porodov aj tie uplne rychle a spontanne ... Na prednasky chodim ale to su len o porode,sestonedeli co treba robit a tak...teraz bola o epi a bud.tyzden idem na dojcenie a starostlivost o babatka....

14.06.2006 11:19

macik

Ja som sa tiez ani len "nepohla" pocas celeho tehu... najskor som si robila velke plany a ked ma nechali na PN-ke kvoli predcasnym kontrakciam a nariadili setriaci rezim, tak som nejak logicky vychadzala z toho, ze asi cvicenie k tomu nepatri. Ale ja som aj strasne leniva, takze mi ten pohyb moc nechybal. Inak o dychani nemam ani paru... sice som chodila na predporodne kurzy, ale tie boli skor take teoreticke a moc sme si to dychanie necvicili. Takze sa spolieham "na prirodu" Laughing , ze to nejak zariadi. No trochu alibisticky postoj Wink , ale uz si s tym nejdem lamat hlavu... A na kurzy dojcenia som zacala chodit tiez, tak tie sa mi zatial zdaju celkom prospesne.

14.06.2006 11:31

jul

Atanerka

Jedno co nam sestricka na tyx cviceniax prizvukovala bolo, ze treba pocas kontrakcii dyxat- proste rozdyxat tu bolest, ze to pomoze. Riadny nadyx nosom a vydyx ustami, hlasno, aby ste sa poculi. Ked sa kontrakcia bude zvacsovat a zryxlovat, treba aj dyx tomu prisposobit. My sme to trenovali nasuxo, vobec si neviem predstavit ake to bude v realite, ale to vraj prideme na to, ako zosuladit ten nadyx a vydyx s kontrakciou. LEN NEZABUDAJTE DYXAT- nahlas a zhlboka, pomahajte si tym. Ja to uz obcas skusam, ked mi zacnu vystrelovat bolesti z xrbta, ale pouzivam to take plytke ryxle dyxanie- nadyx ax vydyx ustami ( psickovske dyxanie), take pumpovanie. A mozno ze aj to, ze sa sustredim na dyxanie, tak ta bolest asi ryxlejsie prejde, nevnimam ju az tak. A pripadne na upokojenie zaradim to hlboke dyxanie. Nebojte, urcite to dokazeme, toto su aspon pomocky Smile

14.06.2006 12:12

mrlka

Atanerka: Jedno co nam sestricka na tyx cviceniax prizvukovala bolo, ze treba pocas kontrakcii dyxat- proste rozdyxat tu bolest, ze to pomoze. Riadny nadyx nosom a vydyx ustami, hlasno, aby ste sa poculi. Ked sa kontrakcia bude zvacsovat a zryxlovat, treba aj dyx tomu prisposobit. My sme to trenovali nasuxo, vobec si neviem predstavit ake to bude v realite, ale to vraj prideme na to, ako zosuladit ten nadyx a vydyx s kontrakciou. LEN NEZABUDAJTE DYXAT- nahlas a zhlboka, pomahajte si tym. Ja to uz obcas skusam, ked mi zacnu vystrelovat bolesti z xrbta, ale pouzivam to take plytke ryxle dyxanie- nadyx ax vydyx ustami ( psickovske dyxanie), take pumpovanie. A mozno ze aj to, ze sa sustredim na dyxanie, tak ta bolest asi ryxlejsie prejde, nevnimam ju az tak. A pripadne na upokojenie zaradim to hlboke dyxanie. Nebojte, urcite to dokazeme, toto su aspon pomocky Smile
vdaka za instrukcie,tak si to aspon doma precvicim to dychanie na sucho :D prave chystam tasku do porodnice,uz skutocne do velkej tasky balim veci....mam z toho nejaku zalud.nervozitu.... inac neviem ci naschval alebo omylom mi v zdravotnickych potrebach predali porod.vlozky mini.... ja som nevedela ze je viac druhov az teraz som si vsimla

14.06.2006 12:19

bet

Ahojte! To som ja, bet, čo som sa k vám pridala asi ako posledná - v nedeľu som tu bola prvýkrát a kým som si prečítala všetko, čo ste odvtedy popísali - UFF Wink Asi sem budem chodiť pravidelne, aby som stíhala... MRLKA - kedy máš termín?Ja 2.7. a budem tiež rodiť v Ružinove. Chcela som absolvovať psycho-profylaktickú prípravu a predstavovala som si to tak, že tam prídem, 30 minút budeme cvičiť a 30 minút nám budú rozprávať nejaké teoretické veci o pôrode. Nakoniec som tam chodila na cvičenie (na prízemí v nemocnici - rehabilitačné oddelenie), ktoré obsahovalo hlavne také uvoľňovacie a posilňovacie cviky a tá fyzioterapeutka a pôrodná asistentka v jednej osobe nám vysvetlila, ako sa dýcha pri kontrakciách. Neviem, či to pomôže, ale vyzerá to byť celkom fajn technika. Inak žiadna špeciálna teória alebo psychická príprava. Chystám sa tiež v pondelok na prednášku o dojčení. Tento týždeň som na prednáške nebola, lebo sa chystám rodiť bez epidurálu. SOVIČKA - Ako znášaš to železo? Mala si obavy, či to neovplyvní stolicu. Ja ho užívam už vyše mesiaca (Maltofer Fol) a veru sa mi zmenila konzistencia Rolling Eyes Moja stolica je teraz dosť tmavá a redšia. Som naštvatá, lebo sa mi po veľkej potrebe ťažko utiera, miniem 5násobne toľko papiera ako predtým. Embarassed ČO DO PORODNICE? - Ja som sa riadila papierom, ktorý som dostala v Ružinove v teho poradni od sestričky. Ale som napríklad nevedela, že si treba doniesť podložku pod seba a že vložky musia byť špeciálne materské (niektorí ich volajú pôrodnícke), bez akéhokoľvek "igelitu", ktorý býva na spodnej strane bežných vložiek. Tak som si potom kúpila v lekárni tie materské. A tiež som nevedela, že po pôrode sa nemôžu nosiť nohavičky a tá vložka sa len tak drží medzi nohami. Aby sa rana mohla dobre zahojiť, musí to byť priedušné. Som tu inak čítala niečo o sieťových nohavičkách. To by mohlo byť celkom dobré riešenie. Baby, kde ste ich kúpili? A čo plienky pre dospelých - tie fakt treba? Inak moja taška do pôrodnice je oveľa väčšia ako som predpokladala, ale na druhej strane som tam nebalila príliš veľa vecí typu "toto by sa mohlo zísť", lebo nemám rada preplnené cestovné tašky a potom je v tom neporiadok a človek nevie veci rýchlo nájsť. Dúfam, že keď niečo budem potrebovať, manžel mi to donesie. Len neviem, ako je to vlastne v Ružinove s návštevnými hodinami... Minule jeden známy chcel v sobotu ráno priniesť žene do pôrodnice odsávačku a vraj mal problém s vrátničkou Sad Sorry, že som sa tak rozpísala. Ale vy všetky určite rady čítate a na moje otázky s radosťou odpoviete. Ešte sa tu musím trochu rozkukať, na tomto fóre; zistiť, ako si vytvorím ten ticker, že koľko má moje bábätko a vôbec som zatiaľ nepochopila, ako sa prezerajú fotky, čo ste tu pripichli. Vaša nová júlovka Bet