1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Februarove babätka 2006

30.11.2005 18:24

Zuzu

JEEEEEEEEEEEEEEEJ, podarilo sa..Dik DASI :D url=http://www.TickerFactory.com/] [/url]

 

30.11.2005 18:29

andrea23

No Dasi vitaj veru bolo na case. Wink Co nove by som ti poradila fakt neviem, myslim, ze si uz urcite skusila vsetko. Drzim palceky nech ti to rychlo prejde. Mrknite sem... nasla som nieco nove.. samozrejme kocariky. Wink http://www.dema.sk/baby%202005/baby05-12.9.html

 

30.11.2005 18:38

daša

Andrejka, tie kociky su krasne,ak by som nemala, tak by som pouvazovala...ale bacha na tie rucky co su oddelene ako na bicykli a na male kolesa, niektore tipy to maju... A ozaj, nema sa babo otacat az tak v 34 tt? Ved nepanikarte! Wink Laughing

 

30.11.2005 18:39

Deni K.

Ahoj Dáši Laughing Laughing Laughing ...skúsim [/url]

 

30.11.2005 18:45

zrzka24

babule ja cakam babetko az v juli ale zaujimalo by ma aku velkost oblecenia ste pokupovali miminam??Ja este neviem ani co budem mat ale ked idem okolo detskeho obchodu tak mam strasne nutkanie nieco kupit:)Len ta 56 sa mi zda hrozne malicka

 

30.11.2005 19:03

andrea23

Zrzka gratulujem Ti. Exclamation :D S tymi velkostami je to individualne.. ja som kupovala c.56(body, dupy, komplety) a asi dvoje dupacky po c.62. Ono je to tazko lebo nevies ake babo sa narodi.. ci bude vacsie alebo mensie. Ja som zozaciatku stale trvala na tom, aby som mala nafukovacie kolesa.. ale teraz uz moc v nich nevidim vyznam. A nechcela som tie male ako si Daska pisala. Preco nie tie male? Ja som uz zabudla aku vyhradu som mala. Potrebujem hlavne lahky a aby vosiel do Golfa(W). Nechcem investovat vela, lebo je to len na chvilu..

 

30.11.2005 19:50

+Dia+

Caute, my sme dnes boli na sono v 30.TT, všetko je ok, len zase tak čudne pozerali na brucho, vraj či to zodpovedá 30.týždňu. Malý má 1350g. Janett, jedna baba u nás má takýto kočík, je fakt krásny naživo, už ho obdivujem od leta. A dnes som ho tiež videla a nevŕzgal. A existuje aj záruka a rôzne názory na kočíky. Čo jednej vyhovuje, druhej nemusí, nie? Nedaj sa odradiť jedným názorom. Ale keď chceš overenú kvalitu, daj si inzerát na plico alebo atlantico s navetou a sedačkou aiste budeš spokojná. Plico má okolo 8kg, je fakt ľahučký, ešte aj teraz ho niekedy trepem hore, ale už mám dosť. :D Tak ja už zase musím letieť...

 

30.11.2005 20:00

Ixinka

ahojte babenky, nebojte sa o mna, ja tu stale nakukujem, len akosi nestiham pisat, lebo v praci je toho dost... Crying or Very sad a kebyze mam otvorene nase forum, tak by som nic neurobila ako sa poznam... Laughing ja som bola dnes rano na kontrole po 2 tyzdnoch a pytala som sa na ten glukozovy test, tak mi bolo povedane, ze ten mi uz robili Confused: Exclamation je pravda, ze v knizke uz mam v danej kolonke vypisany udaj, ale ja si nepamatam, ze by som pila nejaku cukrovu vodu ako vy baby Rolling Eyes a vraj mam cukor v norme, akurat pojdem 12/12 pustit zilou na nejake testy, ktore sa robia este raz...no som zvedava... Surprised jo, a na matersku by som mala podla vsetkeho nastupit 12/01...som sa pytala doktora, ci mi ju nemoze posunut o tyzden neskor, no chuda, asi ma nepochopil celkom, lebo mi odporucal zobrat si dovolenku na zaciatku januara.... Laughing a nejako ste ma navnadili na babovku, tak uz rozmyslam, ze cez vikend urobim tu vasu hrncekovu..ja mam tiez recept na skvelu babovku, ale nie je hrncekovy... Shocked a prave teraz idem tiez robit spenat... Rolling Eyes

 

30.11.2005 20:41

andrea23

Ixinka to je teda haluz s tymi glukozovymi testami. Aj ja chcem ist uz na sono!! Exclamation Ja sa uz s vami pre dnes lucim. Dufam, ze sa v noci vyspim. Wink Do zajtra papa

 

30.11.2005 22:00

Janett BA

Ahojte babule, normálne sme nemali 4 hod. prúd a ja som robila palacinky pri sviečkach - no katastrofa Laughing , našťastie ich plnil muco Cool ... Nič som sa ešte neučila, no a ani neviem, kedy sa budem, zajtra ma čaká aj poradňa - skoro som na ňu zabudla Shocked, do práce musím odniesť ukončenie PN, vytlačiť si tam ťaháky a vybavovať papiere na pôžičku - vidím to tak na celý deň a skúška je už v piatok 15.30 hod. Pôjdem sa na to asi pozrieť teraz, ale vidím, že vôbec na to nemám náladu, tak neviem či nad tým nezachrápem... Confused Daši som rada, že ti je už lepšie a bábätká sa majú otočiť vraj do 32 tt - tak som zvedavá či to Simčo do vtedy zvládne. Ixi, to je nejaká haluz - tú sladkú vodu a dve hod. čakania by si si určite pamätala Shocked . Ufff - ja mám takú chuť na bryndzové halušky - zajtra už konečne nie som PN - tak pôjdeme dakam do reštiky a dám si... mňam - mňam Razz

 

30.11.2005 22:15

Ixinka

povedala by som, ze poriadna, ale na druhej strane ja sa nestazujem... Laughing no ja som tiez so spenatom velmi rychlo skoncila, ked som zistila, ze nemam doma ani cesnak a ani muku na zahustenie Rolling Eyes som ja ale dobra kucharka... Embarassed ta moja mala zubrienka sa vrti jedna radost a obcas ma zaujimavo okopava z vnutra...a tiez asi este nie je otocena hlavickou dole...podla mna ju mam este stale umiestnenu bokom, alebo ze by sa stale este tocila hore dole? no ja z babule niekedy neviem vyjst ako sa vrti a prekruca hore dole... Rolling Eyes janett a nepripiekli sa ti palacinky? Laughing a neboj, skusky zvladnes lavou zadnou a ked ti nahodou budu robit problemy, tak na nich otrcis brusko a maly Simco ich posle tam tam... Laughing

 

01.12.2005 10:03

Tana

Tak na sone v podstate všetko ok. Akurát, že budeme mať zrejme prekvapenie. Ten zákerák sa nám otočil riťkou. A to si manžel išiel oči vyočiť. Už teraz nás neposlúcha Smile No a čo sa týka polohy, tak vraj je dobré cvičiť v mačací chrbát (10-15 min.), alebo v takom polokľaku sa lakťami opierať o fit-loptu a dýchať. Niektoré bábätká sa potom otočia, možno tým, že majú ťažšie hlavičky a pracuje gravitácia. Neviem na akom podklade je to odporučené. A vraj pomáha aj keď mu tíško "dolu" pustíte z walkmena al. diskmena hudbu. (Neviem sa vyjadriť, aby ma nezacenúrovalo Confused ) Pri Vašom "kávovom zrnku". Zvedavé bábätká sa budú točiť za zvukom. Len treba odhadnúť, aký štýl sa mu páči. Laughing Tak môžete to vyskúšať. Teraz, kým ešte majú priestor na akrobaciu. Výsledok nezaručujem. Jednu radu mi dali na profylaktickej príprave a druhú sesternica.

 

01.12.2005 10:22

Janett BA

Dobré ránko tehule, dnes nám krásne svieti slniečko - hmmm a vidno tu z toho prach tak hovado... Laughing Do kníh som sa nepozerala a normálne uvažujem nad tým, že pôjdem až na ten januárový termín... Uvidím, čo to spraví dnes Rolling Eyes . Mám toľko povinností a nič sa mi nechce - taká som lenivá... Confused Toľko optimizmu pokope... Laughing

 

01.12.2005 10:38

andrea23

Dobre ranko, tak dnes sme buvkali celkom dobre. Maly bral na maminu ohlad. :D S tou hudbou je to sranda..ja mu pustam CD od Materny(Mozart a Verdi) a ked sa tak moc hybe, tak sa ukludny...vacsinou je do 3 pesnicky tisko. Ale vcera v noci som pocuvala Cd 2x a nic nepomohlo. Janett drzim palce a neubehaj sa v meste. Tak aj ja letim fuc.... huraaa nakupy

 

01.12.2005 11:52

daša

Caute, tak ja som sa az teraz zobudila.. Janette, sup do ucenia, v januari to bude este horsie... Dobre sa mi hovori, ked mna nic take necaka.. Mas moj obdiv Wink To je haluz s tou hudbou pri "kavovom zrniecku" - aj ked my tam mame minimalne zrno Wink , ale neviem, co jej mam pustat, lebo minule ked som bola na jednom takom takmer koncerte, kde dost busili do gitary a bicich tak i o dusu tancovala v bruchu - tak mozno by sa tiez teraz otocila za nejakou rockovinou Laughing Idem si urobt cestovinky - mnam. Tak zatial...

 

01.12.2005 12:49

Tana

Ahoj Dáši, tak už lepšie? Možno to bude malá rockerka. Budúca superstar roku 2022 Laughing Alebo to bolo spôsobené skôr vibráciami Smile Ja tiež keď chcem manžela vytočiť, tak sa mu vyhrážam, že budem krpcovi púšťať Horkýže slýže. Nemá preto pochopenie, asi je na také veci už starý Wink A najväčším trestom by bol Mikla. On ho jednoducho neznáša. Tento hudobný žáner mi pripomína chatovačky. Veru by som sa na nejakú divokejšiu nechala nahovoriť Smile Ibaže tam nie je vhodné prostredie, takže to ešte budem musieť na dosť dlhší čas oželieť. Nechýba Vám občas trochu zábavy?

 

01.12.2005 14:08

daša

Jaaaj Tani, jasne, ze chyba... Zabava, zurky, to bolo moje....aj sa celkom tesim, kedy na nejaku pojdem, ale to az tak najskor o rok Rolling Eyes Ale neva, teraz ma caka ina zurka a na tu sa tiez teda tesim Wink

 

01.12.2005 14:31

Tana

A to ešte furt šťuchám do muža, kam ma vezme na Silvestra a on vraj budem sedieť doma! Mad Tak to bude papučová kultúra! Možno ho nahovorím pozvať pár pokľudnejších priateľov Confused Ak povolí...

 

01.12.2005 14:41

andrea23

Babule az tie nase "zrna" dozreju bude zur kazdy den... to bude kolotoc! Wink Ja sa na Silvestra celkom tesim... pekne pred telkou, na bruchu chrumky, vedla zakusky, ocka a ja neviem co vsetko...mnam ham mnam ham Surprised :D

 

01.12.2005 14:52

daša

No tak nejak si Silvestra predstavujem aj ja..same dobrutky okolo, babula vo mne a bubak vedla mna Laughing Jeja idems i nieci dobre urobit, mam chut na sladke. Rolling Eyes

 

01.12.2005 15:13

Tana

Ja už mám dva dni chuť na nivovú pomazánku, tak dnes si ju urobím a hrubo natriem. Ešte musím splašiť čo najmenej umelo dopestovanú paradajku

 

01.12.2005 15:21

Janett BA

Čaute, Sad som bola sfúknutá na poradni, že som tlustá... Rolling Eyes - to ste mali vidieť ten môj racionálny nákup - celozrnné chlebíky, acidko s obsahom tuku 1%, nízkotučný syr a nízkotučný jogurt... Wink Inak, je všetko asi o. k. - lekárka mi nič dokopy nepovedala, ako obyčajne... robila mi ster a bola dosť nepríjemná, odozvy srdiečka nerobia, lebo zariadenie na to sa jej pokazilo a nové nemá a vraj to nie je povinná robiť na poradni, lebo to sleduje na UZV Confused . Ďalšiu poradňu aj UZV mám 22.12. Inak povedala mi, že môžem nastúpiť na materskú aj tých 8 t. pred pôrodom t. j. 27.12., že ako sa rozhodnem - tak neviem čo mám robiť Rolling Eyes

 

01.12.2005 15:41

Tana

Janett BA: Tak to je sila. A opraviť sa ten prístroj akože nedá? Niekedy ma naozaj tí doktori šokujú. Človek, aby si pomaly nosil aj prístroje so sebou...

 

01.12.2005 16:57

daša

Janette, tak to je fakt sila ta tvoja lekarka najradsej by som ju prehla cez koleno a .... Evil or Very Mad 27.12? Jeej! Asi chod, nie, ved to uz nie je taky rozdiel a a pupukom kazdy den mimo roboty dobry, nie? A aspon sa ti to bude dobre pocitat vsetko, ked to tak pekne uzavries na konci roku.... Alebo sa dohodni k 31... Alebo vies co? Necham to na teba Wink Laughing Ja idem do poradne 13.12. tak so zvedava, co mi povie... To budem v 30 tt tak by asi zas mohla urobit UZ? Minule mi ho nerobila... A veru, ked tak nad tym uvazujem, aj ja by som asi prijala tych 8 tyzdnov, ved ked som medzi ludmi, furt nieco lapnem...

 

01.12.2005 17:49

Deni K.

daša: No tak nejak si Silvestra predstavujem aj ja..same dobrutky okolo, babula vo mne a bubak vedla mna Laughing Rolling Eyes
... no a na budúci rok si to môže bubák s babulou vymeniť Laughing Embarassed Laughing Sorry Dáši, ale to si tak nahodila, že sa nedalo nechať to len tak Wink Tak Janett, aj ja som dnes mala palacinky, so šľahačkou a čokoládou ... a vôbec, kašli na doktorku, sladké je dobré na nervy a budeš mať kľudné a spokojné bábo Razz A ako ste sa nakoniec rozhodli s tým sympatickým kočíkom Confused: Baby, tak ja idem zajtra ŽIŤ Exclamation Exclamation Exclamation Kolegovci v práci robia koncoročné posedenie (pri jedličke Laughing ) tak ma pozvali Cool No väčšinou to prebieha v tanečnom a alkoholickom opojení, tak som zvedavá, čo tam budem robiť ja (asi zapisovateľku Confused ), ale som rozhodnutá ísť Exclamation To viete, po troch rokoch doma a pred sebou ďaľšie tri roky .... sa teším na hocijakú "priepustku" Laughing

 

01.12.2005 17:59

daša

Deni, si ma fakt pobavila , ani som si neuvedomila, ako som to napislala Laughing Deni, a ty nerobis v salone pre psov? Ci to je nieco ine? Inak, moze to byt zabava pozerat na santivych kolegovcov Wink U nas na veceru to dnes istia jaternicky Laughing

 

01.12.2005 18:09

Janett BA

Deni - ja som už prekočíkovaná, dnes sme už volali aj do Senice do Demy, ale tá ich super štvorkombinácia má skoro 20 kg - zatiaľ nič nekupujeme - robíme iba prieskum trhu Laughing Laughing Laughing . Ešte som sa neučila... Rolling Eyes A ste všetky provokatérky s tým jedlom - toto by fakt mala byť stránka pažravé februárovky, ale ja chudera tuším priberám aj za vás... Cool Laughing

 

01.12.2005 18:35

Elena H.

Ahojte pazravky, Laughing tak zajtra uz idem k rodicom do BA a budem tam az do marca, takze asi sa tu dost dlho neozvem, lebo nasi nemaju este internetovu pripojku a ani pevnu linku. Ale pokusim sa zajst do nejakej internetovej kaviarne. Daska poslem ti na email moje tel. cislo a keby si bola taka zlata, ci by si mi brnkla, ked sa dohodnete na nejakej stretavke, bola by som veeelmi rada. Laughing Inak straaasnu chut ste mi narobili na sladke, doma nic nemame tak som uplne zufala. Rolling Eyes Este sa sem dnes mrknem, zatial sa majte krasne. Wink

 

01.12.2005 18:39

Deni K.

Dáši, so mnou je to tak, že som bola zamestnaná a popri tom som podnikala - máme rodinný dom a v ňom obchod "Chovateľské potreby" a aj "Salón pre psov" - som majiteľ aj zamestnanec aj všetko Laughing (som šikovnááááááá Wink ). No a posledné 3 roky som na materskej, som predavačka, strihačka a ešte aj mamina Razz a keďže byť maminou je super, tak budem dvojnásobná Laughing Janett, ty si hotový postrach predajcov kočíkov Cool daj bacha, aby si nevylepili v o obchode tvoju fotku s nápisom ..."UTEKAJME, UŽ IDE" Laughing Laughing Laughing ... a keď už je reč o tých pažravých februárovkách ... : HRNČEKOVÝ KOLÁČIK 2 hrnčeky hrubej múky 1 hrnček cukru 1/2 hrnčeku oleja 1/2 hrnčeku mlieka 1 prášok do pečiva 2 vajcia Všetko spolu zmiešať, vyliať na vytretý a vymúčený plech, naukladať ovocie (hocijaký kompót, alebo banány) posypať mrveničkou (nemusí sa) a upiecť. 180 stupňov asi 25 min. Vychladnutý pokvapkať čokoládou (tie čo moc pribrali čokoládu vynechajú Shocked )

 

01.12.2005 19:03

daša

Deni, tak to si potom fakt sikovnica sikovnaaaa Wink Laughing Laughing Laughing Ale manzela dufam, nestrihas na pudla, ze? Smile A dik za hrncekovy kolac - urcite si recept opisem. Eli a to cislo mi urcite hod a stopro sa ozvem, ked budeme nieco pachat a dufam, ze budeme, ze baby??

 

01.12.2005 20:07

Elena H.

Takze babenky ak uz s vami nebudem, tak vam vsetkym prajem hlavne zdrave deticky a pohodovy porod. A aby som nezabudla STASTNE A VESELE VIANOCE A VSETKO DOBRE V NOVOM ROKU. Laughing PA-PA

 

01.12.2005 21:29

Deni K.

Eli, drž sa a priebežne nakukuj Exclamation .. a nezabudni poslať fotku s 8-mesačným bruškom Wink Dáši, Laughing Laughing Laughing - mangela ani susedov nestrihám - ja strihám len jedince, ktoré majú zaočkovanú besnotu ! Cool Cool Cool (...ešte by som voľačo od nich chytila ... Rolling Eyes ) ... dobrú noc Wink

 

02.12.2005 04:13

Janett BA

Dobré ráno - vlastne dobrú noc - práve som sa doučila - idem trošku do hajan o 7.00 hod vstávam, ak by som sa neozvala, tak mi držte palce 15.30 mám skúšku... Sad Shocked Rolling Eyes

 

02.12.2005 08:42

emona

Ahojte! - ja som to s druhým pilierom pochopila tak, že keď budem na materskej, t.j. tých 28 týždňov, tak mi bude platiť štát. Potom na rodičovskej - čo môže byť až do 3 rokov dieťaťa - ak si nebudem platiť sama, tak mi nebude platiť nikto. To už štát neplatí. To je nové tuším len od septembra, predtým platil štát aj počas rodičovskej. Ohľadne týchto vecí ja sa chodím informovať na www.porada.sk: http://www.porada.sk/t4050-p40-matersk-dovolenka.html napríklad, ale je tam viac diskusií o materskej. Treba tam trochu hľadať. Tam nájdeš aj o tom zvýšení materskej. Ale tuším tam písali, že to už nejde, že to Sociálna poisťovňa zatrhla. Skús. A ešte na blog.sme.sk si nájdi Mihal a on o tom písal tuším...

 

02.12.2005 08:51

emona

Táňa -ha, kým som to napísala, tak si stiahla svoj príspevok? Laughing Laughing Laughing Tak čo, odpovedám bez otázky. Wink Inak, - držím palce!!!!!

 

02.12.2005 09:40

Tana

Ja len preto, že nerada, by som to rozvírila, neviem, zdá sa mi to provokačné. Práve preto, že všetci len špekulujú, ale ešte som nepočula o niekom, komu by to vyšlo. Alebo sa aspoň nepochválil. A taktiež by som nerada niekomu nasadila chrobáka do hlavy a nebodaj mu uškodila Exclamation My sme to s manželom tiež študovali a v podstate to je diera v zákone. Len neviem, či si to už Soc.poisťovňa neopatrila nejakou internou smernicou. Tak sorry za môj postup, ale je lepšie trocha obozretnosti. A za to dôchodkové ďakujem za radu. Ešte si to overím. Potom Vám dám prípadne vedieť.

 

02.12.2005 09:52

Tana

SOM Z TOHO UROBILA KOVBOJKU, SORÁČ. Ale tak dlho mi to už vŕta v hlave a predsa mám pocit, že to nie je úplne podľa fair-play. Na druhej strane, prečo by mi tento štát nemohol trochu prilepšiť, keď zase plánujú zrušiť nezdaniteľnú položku a nahradiť ju nejakým bonusom, čím na nás opäť len zarobia Sad

 

02.12.2005 10:27

andrea23

Ahojte tehulky. Dnes mame ranko opet plne slniecka. :D Baby vy ste fakt z toho urobili kovbojku. Wink Som mimo, ale to bude tym, ze sa mi chce spat. Asi.. Dasi, tak co uz je lepsie.. Janett ja by som bola mimo, keby som sa do rana ucila a hned aj tak skoro vstavat.. drzim palce nech Ti to vyjde. Wink Deni vdaka za recept..vyskusam :D Ja sa pomaly chystam uz piect vsak vianoce su za dvermi.

 

02.12.2005 10:35

Tana

To už chcete piecť? Veď keď dnes napečiem, v pondelok už nemáme ani jeden koláč! Môj muž má rád sladké...

 

02.12.2005 10:52

andrea23

minuly rok som piekla na konci novembra.. niektore musia odstat, aby zmekli. Na buduci tyzden sa uz do toho pustam. Teraz rychlo premyslam co na obed.. muzik necakane pride na obed a nic nemam. Hlava mi ide prasknut co premyslam.. ale uz mi asi svita.. Idea Wink h

 

02.12.2005 11:40

daša

Andrejka, dik, je mi lepsie, ale ze by som sa citila fit - ato anizdaleka Janett, fuuha, do 4 sediet nad skriptami a potom o 7 vstavat... A napis ako si dopadla, drzim palce! Emona a Tani, tak teda, nerozumiem, ale neva.... A Andrejka, ved neupec sa k smrti! Wink Laughing

 

02.12.2005 13:02

Alena Marcisinova

Ahojte, tak konecne som sa sem usadila aj ja. Tak co Andrejka, co si vcera malemu nakupila? Ja som obzerala nejaku matersku podprsenku, ale stale neviem aku velkost mi bude treba. Mne prsia nejako nerastu, doteraz nosim tie, co som nosila aj ako netehotna. Ja by som mala najradsej veci do porodnice uz nachystane. Mam strach, ze ma to chyti nepripravenu. Ja som tu na nete vcera prave prezerala nejake vianocne recpty, nieco som aj odpisala, ale aj tak si spravim asi len take overene. Ale medovnicky uz asi naozaj pomaly vypekat. U nas to tiez dlho nevydrzi, ja som hlavne stale v lineckych, tie mozem hocikedy.

 

02.12.2005 13:05

Alena Marcisinova

...ozaj, kolko Vas uz ma kocik? Ja by som aj mala vybraty, ale neviem, kde ho budem parkovat do februara. Neviem sa rozhodnut, ci to este nieje skoro.

 

02.12.2005 15:28

andrea23

No vcera som sice bola v meste a asi po prvykrat som nic nekupila. Isla som s muzickom na obed a trochu som pobudla u neho v praci...a sup aj domov. Strasne sa tesim na zajtra, lebo ideme uz asi zajednat kocik a tiez dokupit vybavicku. Vyzdvihneme postielku a este k tete pre vybavicku po bratrancovi.. som zvedava co tam najdem. Confused: Alenka ja sa tiez bojim, ze ma to chyti nepripravenu... mam pekne zoznam a uz iba odskrkavam. Co som sa pytala na kociky, tak vsade je to tak ze si ho objednas a ked sa babo narodi prides si pren. Co je dobre..aspon to nebude zavadzat. Podprsenku som dostala od kamosky. Ona ju nemala ani raz, tak uvidim ci ju aspon ja vyuzijem. Kupila som si teraz o 2cisla vacsiu(ja som sa teda zvacsila) a ta sa mi strasne dobre nosi. Neviem si ju vynachvalit.

 

02.12.2005 15:36

andrea23

Dasi, neboj neupeciem sa. Wink Co by potom maly zo mna mal. Veru ja si uz niekedy pripadam ako nenormalna... Mr. Green vcera som robila listkove... Ked som nebola teho, az tak som veru nepiekla.. teraz po novom premyslam ci si nekupim radsej nejaku omalovavanku. :D Wink Shocked

 

02.12.2005 16:02

daša

Andrejka, tak trosku ti aj zavidim, aj ked to nie je pekne, ze sa uz takto oddvas vecickam, pripravujes sa... to sa u nas este bohuzial neda, nie je kde a nije ako... Na to nastahovanie cakam ako na spasenie. Nastiastie mam kocik Laughing zatial, az do porodu ho skladujem u maminy... Inak, co sa tyka takych tych veciciek (skoro som napisala s preklepom ceciciek Laughing ), okolo hygieny babatka, to nemam ani potuchy, myslim aku masticku treba na co - co na pupcek, co na zapareninky, co na umyvanie - aky druh kozmetiky je najlepsi - lebo nie vzdy je pravidlo, cim drahsia tym lepsia - nejde o cenu ale o kvalitu a tu si moja a aj vase babuliatka zasluzia... Ale kupila som minule manikuru pre babatka a odsavacku hlienov - aspon nieco. No a postielku estetakisto nemame - aleto snad nebude problem zohnat takpovediac "zo dna na den".

 

02.12.2005 16:24

andrea23

Dasi, dufam, ze sa vam to coskoro podari s tym bytom..verim Ti ake musis mat niekedy s toho nervicky. Jedna zdravotna sestra mi povedala aby som nekupovala kozmetiku, pretoze nevies aku bude mat babo plet a co bude pre neho najlepsie. Zevraj sestricka v nemocnici povie(asi sa ale musime spytat) aka bude najlepsia. A to nieje uz potom problem poslat muzicka do obchodu s papierikom. Aspon toho mojho s papierikom, lebo keby nemal hlavu na krku, tak ju urcite niekde zabudne. :D

 

02.12.2005 16:59

emona

Dáša -na začiatok kozmetiku vraj netreba. Na pupočník sa dáva 60% lieh,ten zasušuje, kým neodpadne, na zadoček masť s rybím olejom, alebo Aviril baby alebo aj skoro každá kozmetika detská má aj krém na zadoček..., telíčko zo začiatku zvyknú potierať čistým olivovým olejom z lekárne, až neskôr používajú voňavé kozmetické vecičky...Aj na umývanie zo začiatku len voda čistá (môže byť prevarená) a mydlo detské bez farbív, to vraj stačí aj nie každý deň - bábo je čisté aj bez mydla a vonia samo o sebe. :D :D To zvyknú kupovať mamičky.... Wink Potom neskôr berú aj kozmetiku klasickú detskú...

 

02.12.2005 17:29

andrea23

Fuuuha nieco nove som sa dozvedela..Emona dik Wink Ja som zatial okolo toho moc nezistovala, ked som bola upozornena, ze mi v nemocnici povedia co bude najlepsie.

 

02.12.2005 18:01

Zuzu

Cauko baby.. Emona, co sa tyka tej kozmetiky, to iste pouzivam u nasej Niny...a to mi doporucili aj v porodnici..ziadna ina kozmetika, len rybia mast na zadocek, modra indulona na tvar a oliv. olej z lekarne na telo..a na pupik lieh..A musim poklopat, ale zatial nemala ziadne zapareniny ani vyrazky..(okrem potniciek v lete) Rolling Eyes A este ste babky pisali o tom druhom pilieri, tak ja len na okraj, ze ja som do druheho piliera vstupila asi pred 4 az 5 mesiacmi a to uz som na rodicovskej dovci, ale pokial viem, plati to za mna stat, lebo ja nic neplatim a peniaze mi chodia pravidelne na ten "dochodcovsky" ucet..velmi sa v tom nevyznam a priznam sa, ze velku hlavu si z toho nerobim, ale chodia tam prasule, myslim, ze to je 1000 Sk mesacne, co to posiela soc. poistovna.. Zelam Vam krasny weekend a prijemne vypekanie.. :D