1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Februarove babätka 2006

05.03.2006 21:16

Ahojte maminy

MoniMiska

dakujem za privítanie. Ivka - ahoj:-) Vidim ze Meliska je stále také rozkošné babatko ako bola v pôrodke a som rada,že poslúcha a vela spinkáSmile))) Ja som Ti vravela,že tie naše slečny si to vymenia a moja bude doma ako čert,presne to sa stalo:-) Takže moje male vreštadlo ked prespi cez den tri hodinky je úspech a v noci sa mi zobudí po kúpaní a jedení po štyroch hodinách a potom podalších dvoch, takže za 24 hodín prespí 9 a ostatné bud kjíme, talčíme do plienky, alebo plačkáme. Som veľmi rada,že som Ta tu stretla, netušila som, že sem chodíšSmile To kojenie je aj u nás rôzne. Niekedy si potiahne tak 10-15 minút a spinká ako anielik a inokedy, ako teraz posledné kojenie, som pri nej ležala hodinu, ale chvala bohu prekojila sa až do zaspinkania:-))) Mam chvilku klud:-)) Niekedy mam pocit, ze ma má ako cumel,ale ten apriori odmieta:-)) Dávam jej ale presne tolko, kolko potrebuje pit ... Velmi sa nám páčia prechádzky po vonku. Boli sme aj dnes aj včera a vždy nám krásne zaspinkala a spinkala potom ešte hodinku doma pri otvorenom okne, to bolo uplne super:-)) K tým svokrám, ja musím napísať, že to mám, podla vašich skúseností, "super". Moja mama sa prišla na malú pozriet raz, pobudla tu dve hodinky a šla domov a odvtedy som ju nevidela a moja svokra bola za malou dva krat, jedna návšteva bola pat munútova a bola tu dnes jednu hodinu. Obe mi síce telefonujú, najlepšie ked kojím a vtedy telefon nedvíham, ale nechodia sem a "nepomáhajú". Z jednej strany som aj rada, lebo mame svoj vlastný rytmus, ale keby sem tam niektorá z nich dvoch prišla a povarovala mi ju a ja by som sa mohla trošku vyspat, by som nebola proti. No zatím to, s občasným plakaním, zvládame. Ja by som mala otázočku ohladne kúpania, ako ste si to zariadili vy doma? My sme sa snažili zaviezt pravidlo, že kúpeme o deviatej večer, aby dlhsie prespala v noci, ale malá mi vzdy večer zaspí tak, že dnes už nemám to srdce ju zobudit. Po ostatné dva dni som ju budila. Takze zistujem, že nase pravidlo asi fungovat nebude. zelám všetkým krásny týžden:-)

05.03.2006 22:33

silvinka

Kocky, kde len beriete tolko casu sem pisat? Klobuk dolu, ja vas fakt obdivujem. Vzdy ked sem pridem, tak nestiham prejst co je tu popisane Laughing Laughing My raastieme ako z vody, prikladam foto a vsetky pozdravujem! Silvia

05.03.2006 22:37

silvinka

fotka dva

05.03.2006 23:21

silvinka

Ahoj Mon miska, mt kupeme o siedmej, ale mala je taka cula, ze malokedy zaspi pred pol nocou Sad . Dolezite je urobit malemu babu urcitu peridicitu, aby vedelo casom co sa kedy ide diat. A ako, to uz je na tebe. Smile

05.03.2006 23:24

silvinka

Dia, aky je yvoj maly hrozne velky!! Laughing Vidno ze mu chuti papat, gratulujem Smile Baby, my uz mame tento tyzdne sestonedelie za sebou a mam taky pocit, ze uz sme si na seba s malou zvykli a mame to "zabehane", hoci moc casu veru niet nazbytok.

06.03.2006 00:34

+Dia+

Silvi,ale aj vasa Kristinka poriadne narastla, teda aspon na lickach to vidno.Mne sa hrozne pacia vase fotky. Ja by som take s nasim fotákom nikdy neurobila, aj keby ich bolo 1000. Aky fotak mate? Inak ja fakt neviem, ale aj ja som pri malej, ked bola babo nic nestihala a teraz v pohode vsetko stiham. Vcera som bola sama s malym, stihla som komplet upratat cely byt a este aj napiect /nakoniec bol kolácik výborný - zrezala som kraje a dala dopiect vrch/ , varit som nemusla /doniesla mi mamina/, ale aj to by som asi bola zvladla...a este sme boli na prechadzke a okolo 4ej som uz bola pre malu. My kupeme okolo 7ej, podla toho ako je napapany...ale ja stale zabudam na Vigantol Confused , tak mu ho potom kvapkam v noci. Ako ho podávate? Ja ho kvapkam priamo do ust tesne pred kojenim. Aj vasim krpcom tolko trva kym si odgrgnu? Hlavne takto v noci je to onicom, ked tak tvrdo zaspi, tak ho tu drzim a stale nic. Ale keby som ho polozila, tak potom vracka, ked sa preberie.

06.03.2006 04:58

Janett BA

Ahojte babulky, konečne sme doma Wink , už som to v tej nemocke nemohla vydržať... Hneď na začiatok Vám musím napísať, že Dáška je s malou Sáruškou v nemocke, malá dostala silné bolesti bruška, neutíšiteľne im plakala, robili jej vyšetrenia a dnes sa majú vraj už lepšie - Dáška Vás pozdravuje - snáď sa dajú rýchlo do poriadku a čo najskôr ich pustia. No nestihla som všetko prečítať, zajtra budem pokračovať. Domov sme sa dostali až okolo 19 hod, lebo sa prepúšťalo až 9 bábätiek a nám nevyšli na prvú šupu výsledky z krvného obrazu, tak to museli opakovať a my sme museli čakať, ja som len tŕpla, aby nás nepresunuli na zajtra (vlastne už na dnes Wink ). Domka som plakala od dojatia, ako krásne moji chalani vyzdobili bytík - balóniky, girlandy, maľované nápisy... Potom nás čakalo kúpkanie, papkanie a spoznávanie sa s ockom a bračekom... No konečne sme šťastní domka Wink .

06.03.2006 05:07

Janett BA

Hmmm a teraz na tému pôrod: ráno som o 7.30 dostala do krčka maternice tabletku na vyvolanie pôrodu, otvorená som bola na 3 prsty. Dosť skoro mi nastúpili bolestivé kontrakcie v 5 min intervaloch, tak som volala muca, ten dofrčal okolo 9 hod. Zo začiatku boli kontrakcie predýchateľné, muco mi strašne pomáhal, tuším funel aj za mňa, šaškovali sme tam s foťákom a s kamerou, hmmm to som ešte nevedela čo ma čaká. Keďže som sa pekne otvárala, dostala som dve infúzky pred EDA - to už boli kontrakcie dosť na nevydržanie. Potom mi anesteziologička pichla EDU - bolesti mierne ustúpili, ale musela som ich predýchavať, lekárky som sa pýtala, že sa mi to nezdá, ona povedala, že keď príde z obedu tak mi ešte dopichne dávku. Medzitým som sa však už otvorila na 9 cm, pri vyšetrení mi odtiekla plodová voda, ale hlavička stále nezostupovala a ja som nepociťovala tlaky na konečník, len sa mi vystupňovali bolesti v podbrušku. No vraj je už na EDA neskoro, lekár mi chcel pomôcť, tak povolil dopichnúť polovičnú dávku, vraj rodiť sa bude až o nejakú hodinku. To však nezabralo a to čo nasledovalo bolo hrozné - hrozné - hrozné... Lekár mi kázal ležať na ľavom boku, lebo malý bol nejako natlačený na pravej strane, keby ste ma videli, keď prišla kontrakcia, triasla som sa ako osika a hrozne som kričala, musela som takto vydržať 20 minút. Nič sa nezmenilo, tak volali pohotovostného lekára, ktorý rozhodol čo ďalej. Tak sa podržte ten milý MUDr. vraj kapacita v Ružinovskej nemocnici rozhodol ťahať malého vákuovou pumpou, to sa nedarilo, tak nastúpili kliešte, bolesti som mala hrozné, zbehli sa tam snáď všetci čo boli dostupný v nemocnici - no cirkus vyše 10 ľudí, dokonca MUDr. Kozelková prišla v bunde, zrejme už bola na odchode z práce, ona mi klačala na bruchu, z opačnej strany pôrodná asistentka tlačila tiež na brucho a ešte jeden lekár, zpredu malého ťahali kliešťami... Vytlačila som ho až na tretiu kontrakciu a najhoršie bolo, že keď vyšiel von neplakal - ja som tam na nich kričala, že prečo neplače - bola som úplne hotová... Môj zlatý mucinko ma upokojoval a maličký začal nakoniec plakať, ja som potom úplne odkvacla, od únavy. Muca veľmi obdivujem, strašne mi pomohol, že tam zostal, posielali ho preč, nedovolili mu ani odfotiť malého keď vyšiel von. Maličkého hneď naložili do takej kovovej krabice a utekali s ním preč... Keď nám ho ukázali, zbadala som tú hroznú modrinu na hlávke, veľmi som plakala a bála som sa čo s ním bude... Malý sa však super adaptoval, aj keď budeme chodiť do poradne rizikových novorodencov a má silnú anémiu, ale ultrazvuk mozgu neukázal žiadne anomálie, čo som šťastná, dúfam, že sa už nič nevyvŕbi. Obaja sme boli na antibiotikách, malému teraz dávam nejaké vitamínové preparáty. A aby toho nebolo ešte málo, tak ja mám reparovaný konečník, bola som na cimpr-campr - šili ma cca. hodinu, budem mať teraz problémy pri vyprázdňovaní a neviem udržať vetry, úplne super - vraj sa to do nejakých 3 mes. upraví - takže čo mi iné zostáva - pekne si doma prdieť... Wink Ale všetko to najhoršie už prebolelo, máme mliečko a sme konečne spokojný doma... Wink Hotový román čo? - ale už viac skrátiť sa to nedalo...

06.03.2006 09:37

andrea23

Jeeezis Janett, chuda nase.. nie roman, ale horor! no ty si si veru zazila asi za vsetky. Nastastie ste v relativne v poriadku a hlavne domka, tak sa rychlo zotavite.. mame rovnakych chlapiskov. Wink s tym sitim som bola na tom rovnako, asi za 2,5tyz. som si mohla sadnut... sa nieje co cudovat pri takych obrikoch... a stolica je uz okej, ale mam velmi vela zeleza denne brat a to nenormalne zapeka... Inak v sobotu som musela malemu kupovat nove vecicky.... c. 68!!!! Shocked Shocked Shocked .... vsatky 62 su nam uz male... a to mame mesiac!!! Chuda Daska, tak sa tesili ze su uz domka... no hadam ich coskoro pustia... maly sa mi celu noc strasne natahoval a tlacil o dusu..ale ani raz nezaplakal...este aj rano... dala som mu preventivne ten Espumizan L...a je zatial dobre... Dius, ja tiez zabudam stale na ten Vigantol..ja mu to davam na lyzicku a tam si odstriekam par kvapiek mliecka a dam mu to zapit mlieckom... Vacsinou si odgrgneme do par min. ale tiez to niekedy trva... v noci si grgol ako spravny chlap v krcme..asi 3x..aj mu vybehlo mliecko..a potom sa mi este v noci asi 3x aj pogrckal...asi sa moc napapkal.. V piatok ideme vazit som zvedava, lebo uz pribera o dusu... ja som uz tabletky dobrala a citim sa dobre.. pokial dlho nestojim, to je mi este na odpadnutie... MoniMiska, tiez kupeme o 7 a vecsinou sa aj rozumne ulozime na spanok... maly je vzdy po kupany culi... Silvi, fakt mate super fotky... ale to bude asi fotografom, ze?

06.03.2006 11:07

silvinka

Dobre ranko kocky, to ani ani neviem kde zacat. V prvom rade prajem daske skore uzdravenie, respektive nech malu prestane boliet brusko cim skor! Janette, vitaj doma. Chudinka, mala si fakt hrozny porod. Je mi to luto. Bud rada,z e je maly okay Smile co urcite si! Moja mala tiez modrinu cez pol hlavicky lebo ju mala velku a tazko sa im tahala a modrina sa do 5 di vstrebala, to nic! Je super, ze to mas za sebou a ze si vonku z nemocky tiez! Smile Kocky, co je to VIGATOL? Dia, tusim ty si to pisala..... Mne kazali lekari kvapkat malej dve kvapky vitaminu D do ust. Aj vy to robite? Ze na kosti. Ona chuda sa vzdy tak zatvari kyslo, ale potom to prehltne Smile A tereaz nase fotky: baby, fotime obycajne, akurat mame dobry objektiv a fotak. Objedktiv asi dolezitejsi ako fotak. Tie portrety, ze pozadnie je rozmazane a kristinka je uple ostra je objektivom. Mame 50mm Canon lens. Neviem, ci sa niektora vyznate v takychto veciach. Ja som sa nevyznala, iba pred par rokmi som tomu prisla na chut:) No a este nieco...najhorsie fotky su fotky s bleskom. To je total neprirodzeene a preziari to babatko a cela fotka potom uz nevyzera dobre. Ale tiez mame zopar takych, hoci malu moc nebliskame. Dnes ideme pozriet nasho tata do roboty a ukazat kolegovcom. Kedze robime v tej istej organizaccii, tak hned pojdem kuknut aj na nasee oddelenie a zabijem dve muchy jednou ranou ako sa hovori. No a este prikladam jednu fotku, nasu prvu babiku co sme dostali, je vacsia zatial skoro ako nase babo Surprised

06.03.2006 11:08

silvinka

Dobre ranko kocky, to ani ani neviem kde zacat. V prvom rade prajem daske skore uzdravenie, respektive nech malu prestane boliet brusko cim skor! Janette, vitaj doma. Chudinka, mala si fakt hrozny porod. Je mi to luto. Bud rada,z e je maly okay Smile co urcite si! Moja mala tiez modrinu cez pol hlavicky lebo ju mala velku a tazko sa im tahala a modrina sa do 5 di vstrebala, to nic! Je super, ze to mas za sebou a ze si vonku z nemocky tiez! Smile Kocky, co je to VIGATOL? Dia, tusim ty si to pisala..... Mne kazali lekari kvapkat malej dve kvapky vitaminu D do ust. Aj vy to robite? Ze na kosti. Ona chuda sa vzdy tak zatvari kyslo, ale potom to prehltne Smile A tereaz nase fotky: baby, fotime obycajne, akurat mame dobry objektiv a fotak. Objedktiv asi dolezitejsi ako fotak. Tie portrety, ze pozadnie je rozmazane a kristinka je uple ostra je objektivom. Mame 50mm Canon lens. Neviem, ci sa niektora vyznate v takychto veciach. Ja som sa nevyznala, iba pred par rokmi som tomu prisla na chut:) No a este nieco...najhorsie fotky su fotky s bleskom. To je total neprirodzeene a preziari to babatko a cela fotka potom uz nevyzera dobre. Ale tiez mame zopar takych, hoci malu moc nebliskame. Dnes ideme pozriet nasho tata do roboty a ukazat kolegovcom. Kedze robime v tej istej organizaccii, tak hned pojdem kuknut aj na nasee oddelenie a zabijem dve muchy jednou ranou ako sa hovori. No a este prikladam jednu fotku, nasu prvu babiku co sme dostali, je vacsia zatial skoro ako nase babo Surprised

06.03.2006 11:36

andrea23

Silvi, ten Vigantol je prave ten vitamin D. Nas maly dostal fotbalovu loptu origos Fifa 2006, ked bol este v brusko pod stromcek.. Wink no este si ale pockame, kym sa pohraju...

06.03.2006 12:13

Alena Marcisinova

ahojte babulky, zas novy den. Ja uz mam za sebou dnes hematologiu a jednu navstevu doma. Bola malu pozriet moja mamina. Tak konecne uz Sorbifer nemusim uzivat, konecne sa normalne vy.....m. Uz si ho dam len po menstruacii, tak som stastna ako blcha. Andrejka, ty ho stale uzivas? Janett, tak to bol naozaj horor, ten tvoj porod. Chuda, naozaj si si to odskakala za nas vsetky co sme to mali bez problemov. Ale aj Simonko z takeho prichodu na svet musel mat dobry stres. Drzte sa, uz to bude len lepsie. Daska, co je s malou? Tiez ste sa doma dlho neohriali. My sme vlastne tiez tyzden po prepusteni isli naspat. My sme zacali Miu kupkat najskor vecer pred spanim okolo 20 h, ale ako som uz pisala, kupanie poobede sa mi viac pozdava. Aj dnes sa okupkame okolo tretej. Podla toho, ako bude spinkat. DENI, tak tu je recept na OBLIZ SI PRST: CESTO: 5 vajec, 1PL kakaa, 5 PL krystal. cukru, 5 PL polohrubej muky, pol prasku do peciva. Vyslahat cele vajcia s cukrom, pridat muku, prasok do pec., kakao, vyliat na vymasteny a mukou vysyp. plech, upiect. KREM : 2 dl mlieka, 5 zltkov, 100g hladkej muky, 3 PL cukru, HERA. Mlieko, zltky, cukor, muku spolu rozmiesat, uvarit na kasu. Po vychladnuti vmiesat HERU. SNEH :5 bielkov, 200g prask. cukru. Vyslahat nad parou. Naspodku je cesto, potom krem, navrch sneh. Je to mnamka.

06.03.2006 12:17

Alena Marcisinova

my Vignatol tiez zabudame, ale ked si spomenieme, tak ho kvapneme rovno do pusy, ale na cumel a sup do pusy...

06.03.2006 12:53

emona

Ahojte! Dlho som sa neozvala, nechcela som opisovat porod, ale potom, co som citala Janett....uz mozem....som na tom podobne....malickemu nebolo pocut ozvy srdiecka, tak vytiahli klieste.....som takisto natrhnuta a nastrihnuta az po.....Janett tie vetry, to poznam... Maly Aurelko nastastie krical hned, ako ho vytiahli. Mal dorananu hlavicku, aj ju mal prelepenu...uz je to v poriadku. Boli sme doma len par dni a vratila sa mu zltacka (u kliestoveho porodu ma dlhsi priebeh vraj), tak som stravila od 26.2 do 3.3 tyzden v nemocnici, uz na detskom. Aurelko dostaval infuzie do hlavicky, ja som sa tam naplakala ako nikdy....je to strasny pohlad, aj ked ho to asi nebolelo tak ako mna. Budeme prisne sledovani neurologom....kliestovy porod je rizikovy, zatial je vsetko ok. Mliecka som mala v nemocnici pomenej, tak som musela prikrmovat, ale mam uz dost....len neviem, ako teraz prejst na cisto materske...to v nemocnici pred a po kazdom kojeni vazit....a tak vazim aj doma...uz mi sibe z toho. Baby, Vsetkym Vam gratulujem k babetkam! Ani neviem, ako to od 13.2. prebiehalo, ale dostanem sa do obrazu, snad. Drzte sa mamicky aj ratolesti!

06.03.2006 13:37

Janett BA

Babule môj drobec bol dnes od 7 do 12.30 hod hore - nenormálne - stále si žuval rukavice, asi je hladný - prikladala som ho 4 x, mám taký pocit, že mám málo mliečka. Lebo on ťahá na plné gule, až od únavy zadrieme, potom ho preložím do postieľky a spustí, no a to bolo od rána do kola. Nechcem sa vzdávať, ale tato už šiel kúpiť umelú výživu, nebudem ho trápiť hladom, ak sa nebude dať inak budem ho prikrmovať, ale zatiaľ skúsime bojovať. Chcela som priložiť nejaké fotečky, ale nejako to hapruje vyskúšam ešte raz, ak to nepôjde tak potom neskôr.

06.03.2006 13:55

Iviatko

Janett, este raz blahozelame Smile S tym mlieckom...no, ked mas taky pocit...naco ho budes trapit. My sme ho mali veeeela ale nakoniec ked mal 10 mesiacov uz ma odmietal. Sam sa odstavil...najlepsie bolo, ze nevedel pit z flase Rolling Eyes ale uz je to ok. Dokonca mame uz vonku 10 zubkov+ stolicky Cool Prajem veeeela zdravicka a stastia. Uzivajte si to Smile BTW: My sme prve 3 mesiace nespali hodiny vkuse. Maly mal velke probvlemy s bruskom. Ale spal so mnou na posteli, tak som to mala lahsie. To, ze sa na postel nauci je volovina... Teraz spinka v postielke. Takze skus aj to. Posielame bošteky

06.03.2006 13:57

andrea23

Janett, my sme boli presne takto isto dnes hore..mame taky rezim, ale to trva 2 dni a potom sa to prehodi s popoludnim... tiez som ho do obeda 4x prikladala.. ale hladny nebol, ked sme hore tak papa kazde 2hod. viac mu asi travi, ked je hore a nespinka..ale vy ste este par dnovy, tak to by malo babetko fakt este len buvkat..nie? Drzim palce, nech nemusis prikrmovat! Emonka, tak to fakt musel byt hrozny pohlad na drobca. DRZTE SA! Alenka, ja mam Sorbifer 2x denne a este Maltofer..- to je tiez zelezo. No a kazdy den mam jest tie cucoriedky. mne chceli dat transfuziu a zelezo mam mat vraj dlhodobo.... receptik som si aj ja skopirovala...vyskusam ak bude casu a chuti. Wink my ideme dnes prvykrat autobusom..dovalim sa k nasim..to budu cumiet!!! Shocked ..a kusok sa prejdem peso..sa tesim vonku je pekne.

06.03.2006 14:07

andrea23

Janett, my sme boli presne takto isto dnes hore..mame taky rezim, ale to trva 2 dni a potom sa to prehodi s popoludnim... tiez som ho do obeda 4x prikladala.. ale hladny nebol, ked sme hore tak papa kazde 2hod. viac mu asi travi, ked je hore a nespinka..ale vy ste este par dnovy, tak to by malo babetko fakt este len buvkat..nie? Drzim palce, nech nemusis prikrmovat! Emonka, tak to fakt musel byt hrozny pohlad na drobca. DRZTE SA! Alenka, ja mam Sorbifer 2x denne a este Maltofer..- to je tiez zelezo. No a kazdy den mam jest tie cucoriedky. mne chceli dat transfuziu a zelezo mam mat vraj dlhodobo.... receptik som si aj ja skopirovala...vyskusam ak bude casu a chuti. Wink my ideme dnes prvykrat autobusom..dovalim sa k nasim..to budu cumiet!!! Shocked ..a kusok sa prejdem peso..sa tesim vonku je pekne.

06.03.2006 16:43

daša

Caute babulky, my sme este v nemocnici. Zacalo sa to v piatok okolo 10 vecer a mala mala celu noc hrozne krce v brusku, mala ho ako balon a straaasne plakala a to som nic take nezjedla... rano sme isli na pohotovost a skusali jej pomoctrektalnou trubickou, ale nepomohlo to, takze nas okolo obeda hospitalizovali. Mala silnu koliku, robili jej royne vysetrenia, rongen,, sono, kkontrastna latka do hrubeho creva.. chirurgicky je to vsak u poriadku. No ale chytila ju silna zltacka, tak sme tu kvoli nej este stale, celu noc ju nahrievali, ale nastastie aj ocicka tu preliecili, sestricky jej to vedia lepise dat... Ale uz sa fakt tesim domov, z jednej nemocnice do druhej... ufff... Neviem, kedy nas pustia, tipujem stredu, stvrtok.. no ale ked tu vidim, ako su tu deticky naokolo, takk som rada, ze sme natom takto a nie horsie.. Tesimm sa domov a aj na vas.

06.03.2006 16:47

Deni K.

Janett VITAJ DOMA !!! téda, klobúk dole Shocked , normálne sa mi natisli slzičky Confused , ale hlavne, že už ste doma a držím palce, nech ste rýchlo obaja OK ! Wink Emona, podobne - držte sa a nech ste zdravučký Razz No a Dáška ? hádam ich rýchlo pustia domkov, lebo bez nej to tu nie je ono Crying or Very sad Exclamation Diuš, ja si tiež pripadám po tomto druhom pôrode šikovnejšia, aj sa rýchlo zotavujem, aj som menej nervózna, keď malá plačká. Zato Rebeka ma dokáže dobre vytočiť - hlavne keď nemám súkromie ani na vécku, alebo v sprche - takže najnovšie budú asi všetci v škôlke vedieť, aké používam vložky a mastičku na zlatú žilu Twisted Evil Ali dík za receptík, určite vyskúšam - mám teraz strašnú chuť na sladké, aj keď mám ešte +10 kg Evil or Very Mad - no ale čo chcem 2 týždne po pôrode Evil or Very Mad ... ozaj nad tou parou to šľaháš úplne do zhustnutia ? (ma to trošku odrádza, že to bude asi dosť pracné,nie?)

06.03.2006 17:22

Janett BA

ďakujem za milé slová babulky Wink Dáši, nech ste už domka... Skúšam poslať zasa tie fotečky Cool

06.03.2006 17:24

Janett BA

a ešte...

06.03.2006 17:25

Janett BA

a ešte... Všimnite si tie rozmery detičiek Laughing - boli sme extrémistická izba ja som mala najväčšieho na oddelení a moja spolubývajúca Erika zasa najmenšiu - pekný rozdiel čo??? Laughing

06.03.2006 17:59

mimulik

Babulky, máte krásne detičky. Normálne mi je do plaču, keď to človek pozerá a číta tie horory. Dúfam, že sa budete mať všetky už len dobre. Janett , tak to je pekný rozdiel. Malý vyzerá, že je minimálne od dva mesiace starší. Ale je krásny. Hlavne s tým vyplazeným jazykom. Už sa teším na august. Dúfam, že pôrod prebehne OK aj keď sa bojím ako smrti, a tiež budem také krásne bábo, ako sú tie vaše. Mimulik - August 2006

06.03.2006 19:08

Zuzu

Caute babule, Janett, veeeeela, veeeela zdravicka Ti prajem..teda, ked som si precitala tvoj prispevok o porode, tak mi nabehli az zimomriavky Confused ale mas to za sebou a mas krasne babo :D Inac, ta fotka s najmensim a nejvacsim babom je supis!! Dia, mala este nema dva roky a este sa nevie pytat ani na nocnik, takze ju do skolky nevezmu.. Confused Mozno o rok..a dovtedy budem z nej total sediva.. Deni, ja mam tiez este 10 kg na sebe a len by som teraz zrala a zrala..hruuza...ked to takto pojde dalej, tak do leta zostanem riadna rozkysnuta buchta s previsnutou pneumatikou Confused Confused Dasi, skore uzdravenie Sarinke!! Aj my mame zltacku, ale taku slabsiu..

06.03.2006 20:23

veronika33

Ahojte, no Janett, to sa zle číta, nieto ešte prežíva, prosím ťa, u koho si rodila a kto bol ta slávna kapacita so super rozhodnutím? Prajem ti, nech ste čo najskôr s malým v poriadku a nech ti robi len samu radosť.

06.03.2006 22:12

Janett BA

Veronika bol to MUDr. Harbulák... inak najviac pozornosti mi venoval MUDr. Dráb - doslova a do písmena anjel - on mi povedal, že by určite volil sekciu, chodil za mnou aj na izbu, nemala som ho zaplateného, ale slúbil, že ak by boli komplikácie, že príde za mnou - on ma aj šil a povedal, že si dal záležať - je to naozaj super lekár a človek. Viem, že to ako bolo rozhodnuté bolo veľké riziko hlavne pre maličkého a na veľkej vizite tie slová útechy - našťastie to dobre dopadlo, boli pre mňa ako zlý sen, ako inak to mohlo dopadnúť??? - no zatiaľ som sa ešte poriadne z toho všetkého nespamätala - v noci sa budím s plačom... Sad Drobec konečne zachrapkal a zrazu dostal štikútku, teraz sa mu čká už pekných pár minút, ale neplačká. Čo robíte, keď majú vaši drobci štikútku?

07.03.2006 00:25

+Dia+

Juuj, Janett, mne az zle prislo z tvojho opisu porodu. Uz nech sa len obaja zotavite a nech je vsetko ok... Inak aj my papame niekedy kazdu hodinu a potom mam pocit, ze uz mliekoo nie je a maly este hlada, ale to uz mu poviem, ze dost, trocha si poplace, kym tvrdo zaspi, ale potom spi asi 3 hodiny a mlieko mi uz vyteka...Ja vypijem za den aj 3 Lucky, ked zabudam pit, tak je to horsie. Ja som na tu stikutku pri malej pouzivala taku surovejsiu metodu, ale to uz bola troska väsia. Polozila som ju na postel a ona väcsinou vtedy zacala plackat, ale len na malu chvilocku a hned bolo po stikutke. Toto jedine u nas zaberalo. Niekedy som jej dala trocha cucnut, ale to nezaberalo vzdy.

Alena Marcisinova: my Vignatol tiez zabudame, ale ked si spomenieme, tak ho kvapneme rovno do pusy, ale na cumel a sup do pusy...
Baby, len nezabudajte, ze vitamin D je rozpustny v tukoch, tak to mliecko za tym je potrebne...ja len pre istotu, nechcem mudrovat. Aj ja len kvapnem do pusy a sups mliecko za tym...

07.03.2006 01:40

veronika33

Ahojte februárovky, ja nechapem jedno, ako môže o takom niečom ako je postup pri pôrode, kde začína ísť o život rozhodovať človek, ktorý už v nemocnici nepracuje, má tam len služby. Inak MUDr. Dráb je myslím si väčší odborník ako Harbulák. Robí aj amniocentézy ( v tomto vlastná skúsenosť a veľmi pozitívna), tiež bol môj izbový lekár pri jednej z hospitalizácií a tiež len dobrá skúsenosť s MUDr. Drábom. Ale tesne pred pôrodom som sa na zažitku pri ňom musela zasmiať a keby som ho predtým nepoznala, asi by som si o ňom pomyslela svoje. Bola som dopredu pred pôrodom hospitalizovaná jeden deň pred vypočítaným termínom. Robil mi ultrazvuk na gyn. oddelení a pýtal sa ma s čím ma prijali, ja som mu povedala diagnózu, že oligohydromión, a on na to či neviem hovoriť po slovensky, ja že viem, ale málo plodovej vody je viac slov, tak som použila jedno. Že kto mi to diagnostikoval a vlastne to nie je podstatné, podstatné je čo zistí on a potom mi do papierov napísal:" hraničný oligohydromión" a ešte som sa ho pýtala, koľko asi mala podľa neho váži, tak na to mi povedal, že to nie je predmetom tohto vyšetrenia a bola som vybavená. Mala bola na moje prekvapenie riadne veľka, 4100 g podľa ultrazvukov a diagnóz sa obávali, že bude malá a že bude zaostávať a najoptimistickejšie odhady boli 3300 až 3600g, takže jej pôrodná hmotnosť bol pre mňa riadny šok. Aj keď bola taká veľká, tak mi nespôsobila pôrodom žiadne veľke trhliny, samozrejme ma pri pôrode Dr. nastrihla, ale zošila ma tak super, že hneď na druhý deň som v pohode sedela a dokonca som mala aj stolicu čo sa pri prvom pôrode neda porovnať (normálne som si sadla až mesiac po pôrode a stolicu som mala až po týždni) Mala aj teraz láme rekordy, za 17 dní pribrala 750g, obvodna pediatrička poznamenala, že vyzerá na 3 a pol mesiaca a hmotnostný prírastok - tak taky ešte nemali. Ale nebolo to hneď ružové, keď nás prepustili z nemocnice, bola som dosť nervózna ten deň, lebo začali byť problémy s prepustením ...a doma tiež malá ťahala odošu, ale asi jej skoro nič nešlo, lebo strašne srdcervúco plakala, tak som jej po dvoch hodinách trápenia dala nutrilon (ten sme kúpili pre istotu cestou z nemocnice) zaspala na tri hodiny, ja som pila čaj na kojenie a potom bolo mliečka dosť, na druhý deň okolo obeda sa to zopakovalo, znova som jej dala aj nutrilon, manžel mi ešte v lekárni kúpil homeopatika na kojenie a odvtedy klopi klop je mliečka dosť. Takže Janett, nerob si žiadne obavy, ak máš zatiaľ málo mlieka, tak ho kľudne dokrm, a kým sa poriadne vyspí, tak sa ti mliečko dotvorí. Treba len spať, pozitívne myslieť a veľa piť. Čo sa týka pôrodu, keď to spätne teraz hodnotím, tak bol v porovnaní s inými super. Bola som otvorená na 2 cm, kontrakcie žiadne, tak som tiež dostala tabletku ku krčku a do hodiny som mala kontrakcie a hneď v 2 minutových intervaloch. Boli dosť bolestivé. Po šiestich hodinách som bola otvorená na 9 cm a dostala som aj riadne tlaky. Celá som sa triasla a nebola som schopná chodiť. Ten jeden cm nie a nie otvoriť. Lekárka mi odporúčala horizontálnu polohu, tak som sa snažila postaviť, ale šlo to s veľkou námahou a len na chvíľu. Ešte ma v tých bolestiach vycievkovala, lebo normálne som zo seba dostala len pár kvapiek a plný mechúr bránil v zostupe hlavičky a potom sa do 15 minút malá narodila. Tie bolesti boli hrozné, ale dalo sa to zvládnuť. Asi je fakt podstatné aby pôrod odvádzal lekár, ktorému dôverujete. Ja som tam mala svoju lekárku a vďačím jej za veľa. Prajem všetkým maminám veľa mliečka a len samú radosť z babätiek. Daši rýchlo sa uzdravte nech ste čo najskôr doma.

07.03.2006 04:05

Janett BA

Babule, umelé mliečko je ešte zabalené - úspešne bojujeme Wink . Krpček práve dopapkal a zaspal. Ja inak dojčím drobca cez klobúčiky ( ten kto tento zázrak vymyslel by mal dostať prinajmenšom Nobelovu cenu Laughing) , pravé dido dáme občas aj bez klobúčika, ale ľavé mi načal už v pôrodke. Ufff a tá bolesť na začiatku, keď sa prisaje auuuuu - bolí to aj vás? Ja zatiaľ normálne nesedím, jediné miesto kde sa mi dá sedieť je toto naše kreslo pri počítači, ale aj to som napnutá ako guma v trenkách Wink , pri jedení klačím pri stole ako havo, alebo papám na stojáka, zachvíľku zabudnem používať príbor, lebo väčšinou všetko tlačím lyžičkou a v druhej ruke držím tanier Laughing ...

07.03.2006 07:42

Alena Marcisinova

Ahojte , Janett, skus sediet na nafukovacom kolese. Ak mas nejake doma od leta, tak to vyskusaj, je to dobre. Ja kojim bez klobucikov, ale parkrat sme skusali aj klobuciky. Ja som ale mala pocit, ze mi nevytiahla mlieko tak "do dna" ako bez. Mna to stale pobolieva, ale iba zciatok, inac si moje bradvky na to uz zvykli. Mna by zaujimalo, v com mate deticky cez den. Myslim to tak, ze v zavinovacke alebo bez. A tiez v noci. My ju stale do nej balime, zda sa mi tak spokojnejsia. Hlavne na spanie. Ale je dost velka, tak neviem dokedy ju tam budeme balit. Mali sme dobru noc, v noci bola hore iba dvakrat. A vzdy po papani pekne zaspala. Ani raz nekakala, zato rano to mala az za usami. Deni, ten sneh najskor vyslaham bez pary aj s cukrom do tuha a potom pokracujem nad parou asi 5 min. Nie je to tuhe, ale take kremove.

07.03.2006 08:07

Janett BA

Pekne sme sa napapkali a už hajame, dnes som zhodnotila, že moje bradavky su o. k. tak sme išli na ostro Laughing . Inak mažem si ciciky tou mastičkou z DM-ky a myslim si, že je uplne super a nemusí sa umývať, som zvedavá čo urobia moje didiny bez klobúčikov Wink . Pôjdem si asi trošku hajnúť, aby som načerpala sily...

07.03.2006 10:57

andrea23

Caute maminy, nasa noc tiez s dvoma budeniami... maly v noci strasne chraptel, tak som bola stale hore...ach tie sopliky. V noci sme nedali varit sol, tak suchy vzduch brutal..aj ja som mala problem rozpravat. Inak mam perfeknu odsavacku.. mala nadobka s dvoma hadickami..jednu si dam do ust a druhu malemu do nosteka..a taham z neho sopliky...ono to ide potom do tej nadobky(nie mne do pusy) Laughing .. fakt je super. a teraz sa podrzte!! stalo to iba 20,-sk Shocked ... ta balonikova je uplne na prt. Toto je ako na ten vysavac, ale namiesto vysavaca taham ja.... sice prikon 1600W nemam ale ujde to!!! Wink Janett, fajn ze mas mliecko... v nemocnici su stresy, tak mozno aj preto bol problem s mlieckom. Doma ide vsetko lepsie.. Ja cez ten klobucik nerada kojim...mne to pustalo strasne krv, ale to len na zaciatku..odvtedy som to neskusala. A boli ma to este stale, ale nechcem to zakriknut..lepsi sa to!!! uz vydrzim bez podprsenky!!! S tymi mojimi ceckami aj tak mam furt galeje.... jeden nonstop naliaty a druhy skoro prazdny...no ale je o polovicu mensi...a bradavka tiez. Vyzera to hrozne. len dufam, ze sa to do leta zlepsi, lebo inak si nebudem moct dat ani tricko a budem chodit v svetroch. Dasi, drzte sa tam!!! a ponahlajte domov!!! Wink vcera sme isli tym autobusom a na moje prekvapenie sama ochota... sme sa potulali potom po vonku a skoncili u nasich..domov sme prisli po deviatej. uz sme potom nekupali, napapkali sa..maly bol este 2hod. hore a ja som stale cakala, ze ideme papat a on nic..sa zobudil potom po 5hod. takze dnes som sa aj celkom vyspala. Sice rano som bola strasne nervozna a nadavala az sa barak triasol.. tlacil pri papani a bradavku mi natahoval az ma isli roztrhnut. dnu - von...

07.03.2006 11:18

andrea23

A este jedna super sprava...odmontovali si z auta repraky a vosiel nam tam kocar!!! parada... Wink nejake fotecky mojho chrustika.

07.03.2006 11:25

katik

Mamicky strasne rada vas citam hoc moj tp je az v juni..janette hlavne ze ste uz ok aj ked taky porod musi byt riadne na psychiku:( ale uz ste doma tak fajn..dasenka skore uzdravenie a vsetkym praijem len a len radost z babatiek Smile

07.03.2006 12:16

katik

Baby a este jedna otazka do plena:) krstine svoje ratolesti? resp uz mate po? moja svokra tvrdi ze to treba cim skor tak do tyzdna..ale neviem si predstavit ci ja budem schopna nieco take urobit do tyzdna vstat a krstit:) co vy nato? kedy planujete? dakujem.

07.03.2006 12:35

emona

Ahojte! Janett - drzim palce s mlieckom, neboj maly Ta roztaha...Ja som bola nutena este v porodnici brat par dni tabletky na zastavenie laktacie, mala som problemy zdravotne...nakoniec sa to ukazalo ako omyl a rozbiehala som mlieko na druhykrat. Medzitym som bola zase s malym v nemocnici, a tam sme museli vela papat a priberat kvoli tej zltacke, tak som dokrmovala po kazdom kojeni. Teraz sme doma a stale dokrmujem po kojeni, aj ked ma maly dve tretiny mlieka odo mna. Uz sa chystam prejst cisto na materske, ale trochu sa bojim...ci nebude hladny...zatial je to tak, ze sa sam nezobudi na kojenie, budim ho ja kazde 3 hodiny, tak asi je dost prepapany (zostalo mi to z nemocnice, tam som ho musela budit a on len spal kvoli zltacke). Chcem nech si pyta sam, ale sa aj bojim, ci budem mat dost...Musime bojovat! Pridam Vam aj fotky.

07.03.2006 12:48

emona

Este foto

07.03.2006 13:18

andrea23

Co sa osobne tyka nas, tak my krstenie planujeme asi najskor az na jar skor leto...ked bude uz teplo.(ak nejake vobec bude, ja som skor za to v neskorsom veku a dat dietatu na vyber.. pokial uz bude schopne rozhodnut sa a porozumiet tomu) Kde by sme sa teraz teperili, ked je takato zima... a uz nikdy by som nesuhlasila s tym ze 1tyz. po porode... Shocked Najskor sa daj dokopy po porode..tyzden sa mi zda fakt moc skoro. No to je ale moj pohlad, kedy sa to tykalo nas. Katik, tak moc drzkam palceky a prajem bezproblemove tehotenstvo a porod. Wink

07.03.2006 14:39

katik

Vela vela mliecka vsetkym a zdrave babatka..tak ja uvidim ja som chcela az tak o mesiac dva a svekra ze kdeeeee to nikde nemozes ist s nim von kym nepokrstis..ale povery,asi by dostalo z oci ci co:)

07.03.2006 16:04

andrea23

Svokra, svokry... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ach jo... netreba si nechat do toho kecat... no ja krstenie pocuvam furt kedy bude... ked vzdy poviem ze este nevieme, tak som ako na koni... a k tomu dodam, ze neviem ci vobec nejake bude... Twisted Evil Razz he he ale ako som pisala az ked bude teplejsie... asi... kde ste vsetky? my sme prave prisli z prechadzky domkov a maly este chrni.. no inak spinka cely den..takze hura brebdena noc..

07.03.2006 16:06

Ivka M.

Tak Janett ja ťa obdivujem!!! Musiš byť fakt silná žena!!! Malý je chutnučký. Alenka, ja mám moju malú celý deň v perinke. Ale už jej ju nezaviažem, lebo jej je mala a vždy jej trčia nožičky. Laughing Celý deň ju mám uloženú v lehátku. Mám pocit, že sa jej tam spinká lepšie ako v postielke. Je tam taká schúlená asi jej to pripomína bruško. Baby, ja mám jedno prso ako šupka, zdá sa mi prázdne a ovisnuté a druhe sa mi vždy pekne naleje mliečkom. Neviem, či to je tým, že som jej zo začiatku davala len z toho jedneho prsa mliecko a z toho druheho som si odstrekovala mliecko, lebo som mala hrozne ubolenu bradavku, tak som si ju potrebovala preliecit. Teraz jej uz davat z obidvoch papkat, striedam to po tých 15 min. ale stale sa to nechce upravit. Vždy sa mi do dalsieho kojenia, ten jeden naplni mlieckom menej a ten druhy viacej. No a po kojeni, ked mi vsetko " vycicá" ma neskutocne svrbia prsia aj bradavky. Neviem sa doskrabkat. Ale potom si ich namastim a trosku to prejde. A odporučam túto mastičku. Treba ju dat namiesat v lekarni. BOROVA VASELINA 27,5 G. BALZAM PERUVAN 4,0 G LANOLIN 90,2 G VASELINA PLAVA 31,0 G Už sa tu o nej písala, je fakt dobrá. Omnoho lepsia ako kalciova masť. Mna neskor uz neboleli bradavky, ale dvorec a tak som si vzdy po kojeni namastila touto mastickou dvorec. Do dalsieho kojenia ma to uz vobec nebolelo. Teraz si uz na prsia nedavam nic. Uz su otukane. No a teraz tu masticku pouzivam na Meliskin zadocek. To mi odporucili v lekarni, ze ked ju celu neminiem, mozem to davat malej na ritku.

07.03.2006 16:13

Ivka M.

Ešte som chcela ohladne odgrgavania. Ked ju vecer kojim, musim sa priznat, ale niekedy ju ani nedam odgrgnut. Ona je v noci hrozne leniva pit. Vzdy mi zaspi asi po 3 min. Tak niekedy kojenie predlzi aj na hodinku a pol a potom nakoniec obidve zaspime. Zobudim sa prelaknuta asi po 2 hodinach, ze ved som ju nedala odgrgnut, ale ona sladko pri mne spinka asi jej to nejako neprekaza. Je mozne, ze ma potom z toho tie prdiky??? Dogrcat sa mi nezvykne. Len velmi malo kedy.

07.03.2006 16:16

Ivka M.

Monimiska, prihod nejaku fotku. Som zvedava na Mišku, kolko narastla a či sa nejako zmenila. Dnes sme boli na kontrole a moja mala ma 4300g. A to som mala pocit, že schudla, lebo už nema take velke lička ako v porodnici. Alebo sa to len mne zda???

07.03.2006 16:33

Deni K.

Ahoj babule, Janett ešte raz rýchle uzdravenie Exclamation Exclamation Exclamation , malý je rozkošný bucko Wink Ali, ja mám tiež malú celý deň v perinke (takej tenšej) a na noc je v perinke hrubej (klasika vankúš). Ona mi najlepšie spí, keď je riadne zababušená Cool . Čo sa týka grgania - v noci ani my negrgáme, ale v postieľke má malá nadvihnutý matrac, takže spinká vo vyvýšenej polohe a na boku, takže, keď sa aj stane, že si grcne, ide to pekne von Wink . Mám tento spôsob odskúšaný už od Rebeky, lebo keď som ju v noci nosila grgať, vždy sa mi zobudila, a aj tak negrgala Rolling Eyes ... a ani v noci neprebalujeme. A krstiny rozhodne počkajú, novorodenca ťahať medzi množstvo cudzích ľudí je hlúposť, kašli na svokru. Daj sa pekne po pôrode do poriadku ty aj drobček a potom si môžete organizovať "spoločenský život". Rebeka mala krstiny keď mala 6 mesiacov, a Bibka tiež bude mať tie svoje keď bude trošku väčšia Wink Aďka ako dávate "variť soľ" Shocked ? Aj my máme suchý vzduch tak hoď tip. Laughing

07.03.2006 17:03

Zuzu

Caute baby, Adi, vies co je dobre na upchaty nostek?? materske mlieko, normalka nakvapkat do jednej a druhej dierky, to mi poradili v nemocke, lebo tam bol strasne suchy vzduch a fakt to funguje, vraj je MM dobr aj na zapalene ocka, posobi antisepticky, ale to uz posudit neviem, neskusala som.. Deni, a ke d sa Ti mala pokaka v noci, nechas ju v tom?? Matko mi totizto vcera spal od pol deviatej vecer do pol piatej rano Shocked , normalne som ho musela budit na kojenie..a potom sa mi p.o.s.r.a.l o tej piatej a mne sa ho nechcelo prebalovat, tak som ho tak nechala este dve hodinky, ponevac, som strasne leniva.. :D :D potom som sa bala, ze v akom stave mu najdem zadocek, ale bol v pohode.. :D A my sme tiez nekrstili..ani Nina neni este pokrstena..my sme teda rodkovia, co.. Rolling Eyes Confused Smile

07.03.2006 17:34

andrea23

Deni, mame jednoplotenku a tak... Laughing davame to na najslabsie a pomaly sa pari. Ale dr nam vravela, ze staci pod radiator plech s vodou a solou. Zuzu, mliecko do nosteka? sranda...to som este necitala.. Wink no ale vyskusam..mame taky slany roztok a tym vytierame. No a ja sa teda s tym posieranym seriem.... v noci ho po kazdom papani prebalujem a uz som to tusim pisala, ze ho nechavam odbaleneho..len v uvolnenej jednorazovke..dobre ho pozakryvam a niekedy tak zaspime aj na hodku..drzim mu nozky a ma ich krasne teplucke... vtedy sa skoro prekaka az na onen svet. a je hned kludnejsi..inak sa strasne natahuje a tlaci..takto si pekne kopka.... , vyskusaj to mozno sa malej uvolni brusko a pojde jej to lahsie... tusim som uz niekde pocula, ze aj tie grgy suvisia s nafukovanim.. ale niesom si ista. Ja ho tak nechavam kazde dve hod. aj cez den.... uz nie na hodku, ale tak 10min. resp. kym kope a tlaci. Ali, ja mam maleho cely den v obyvacke na prebalovacej podlozke...super vec ta podlozka! A v zavinovacke, tiez ked lezka tak je uvolnena a az na ruky ho zabalujem.no uz len tak tak ale mesti sa.... som pisala, ze malemu som kupovala vecicky c. 68 Shocked Shocked Shocked stale som v soku...je dlhy jak slizisko! Pritom mame s muzom 170cm ja a on 175cm...

07.03.2006 17:48

andrea23

Ivka, to co pises o tom prsu poznam..uz som to tu vypisovala velakrat..no ja mam ten isty problem... ale ja ho tak mam uz 4tyz. a mliecko tam stale nieje.. len trocha . A tiez som urobila to iste co ty... dala som bradavke oddychnut a len odsavala, ale len nejake 3dni... a takto to dopadlo. Aj ho prikladam, ale som na tom rovnako..este mam jeden a ten staci za oboch. No hlavne teraz je fakt o polovicu mensi..ako som uz dnes pisala.

07.03.2006 18:02

silvinka

Andrejka, ja som sa ale rehotala na tvojom komentari ohladom krstenia, ze hovoris ze nevies a ze mozno ani ziaden krst nebude. Laughing Laughing Laughing To je super, mala by si prist k nam a priucit ma takymto vyrazom! Ja by som dala najradsej malu pokrstit v maji/juni ale nie robit z toho oslavu pre celu velkorodinu, skoda ze nemozeme tam byt iba my dvaja a mala a treba pozvat cele osadenstvo. Daska uz je doma z nemocnice? Katik a dedicky netreba krstit do tyzdna. To tak bolo v minulom storoci, myslim tym 19te, lebo v tom case sa verilo, ze ak dietatko umrie a vtedy bola umrtnost velka, tak akk by nebolo pokrstene, tak by slo do pekla. Nie je to vymysel, studovala som etnologiu a tam sme sa to ucili Smile aj spustu inych veci ako kutna plachta, to prosim zena do konca sestonedelia musela byt v rohu miestnosti za plachtou a iba jedna osoba ju mohla kukat a byt tam s nou... Laughing Laughing Laughing Katka a uz sa ti to krati, 25ty tyzden, to som bola akurat na tom farebnom ultrazvuku a akurat mi riadne zacinalo rast brucho. dali sme par novych fotiek do galerie, tu je link http://www.menyhart.net/gallery/v/kristinka/