1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331

Október 2006

07.04.2006 13:34

mam1

, ja myslim, ze babo citi vsetko,co citis ty. Uz to nejako prejde. Co je to tyzden oproti celemu zivotu. Tak to vyšlo, že si tam, tak to vydrž. Všetko je na niečo dobre. O Jurka je určite dobre postarane a ty sa staraj o babo, nech sa zbitocne nestresuje, ze preco sa trapis. Ono to citi. Vcera som bola na USG a ked som sa rozosmiala, tak sa zrazu zacalo hybat a prevalovat :D . Takže hlavu hore a premysli si nejaku peknu odmenu, ked sa vratis domov. Dobre jedlo, peknu prechadzku, alebo obrovsky nakup :D . Drž sa a piš :D

 

07.04.2006 13:49

HanaG

Dani, toto sme zažívali aj my s Jurkom, dokonca ešte aj teraz ho to občas chytí, ale už poriedko a dokonca si vyberá, že to s najväčšou pravdepodobnosťou urobí mne. Ale máme na neho takú metódu, že najskôr sa pokúsiť odviesť jeho pozornosť na niečo iné, najúčinnejšie je vymyslieť súťaž, napr. kto bude prvý v kuchyni a pod. a pekne ho dostať tam, kam potrebujeme a keď to nezaberie tak ho potom jednoducho nechám tam, kde je a keď si ho nikto nevšíma, tak ho to prejde a príde sa túliť sám. Potom ho vždy potulkám a poviem mu, ako veľmi ho ľúbim. Najhoršie je zabezpečiť, aby sa mu tam nič nestalo, teda napr. vonku, to podídem kúsok ďalej tak 5 metrov a tvárim sa, že robím niečo náramne dôležité.

 

07.04.2006 13:58

Saša

No baby, to je super ze sme vsetky take ziarive SmileSmileSmile....mne zacali padat vlasy - bomba nie? Andrea - potenie mam tiez za sebou....trvalo to asi dva tyzdne a teraz s tym uz nemam problem. To asi telo nieco riesi... Simi - moj muz prisiel vcera o pol 1 (rano)...tiez bol na nejakom stretnuti na pivku, ale prisiel v normalnom stave a rano poukladal vsetok riad do umyvacky, tak ho nechavam tak. Vcera moja psychika sice bola dost nanic, ale cakaj pomoc od muza.....tak som si povedala ze mu to nebudem vytykat...ved on sam najlepsie vie, ze by mal byt prave teraz doma. Ale zase u nas to je tak ze my chodime von kazdy osve.....teda vacsinou. Spolu ideme do kina, ale zeby sme si isli niekam sadnut, to nie. Minuly rok sme sa dost odcudzili....ja som vsetko stihala sama a jeho som vlastne vobec nepotrebovala a potom som sa zrazu zobudila.....zistila som ze ho musim akoze potrebovat...lebo on si zvykol vsetko nechat na mna. A bola to hlavne moja vina. Keby som hrala neschopacku, tak by mi pomahal viac Smile. Samoska ze to je trochu zart s tou neschopackou. Aha ale to som dost odbocila od temy, ze? Idea Danus - moja celkom kludna dcera mava pravidelne pred obednajsim spankom hystericke vystupy. Jeden cas som sa normalne bala ist domov okolo obeda - to uz asi vedeli vsetci susedia, lebo sme sa pod oknami pol hodinu natahovali, hadzala sa o zem, vrestala - pravidelne ked som mala plne tasky s nakupom atd. Vykrikovala ze nechce ist domov...no citila som sa ako v blazninci. A potom sa ruzova zobudila a uz bola zase ako anjel.....Jekyll a Hyde Smile. Dnes tiez vrestala natiahnuta na zemi v hale, ze sa chce ist hojdat....tak som si isla zapnut pocitac, isla som na WC-ko...potom sa dovalila ku mne a zacala ma strkat, tak som jej dala jednu facku. To sa trochu prebrala a isli sme do izby, kde to zacala skusat s tym ze si nevie vyzliect veci (pricom to ovlada perfektne)...tak som ju nechala a ona sa postupne ukludnila, sama sa vyzliekla a obliekla si pyzamo a pekne zaspala. Niekedy to zvladnem bez kriku a s jednou "vychovnou"...ale niekedy je to u nas okolo obeda dost talianske.....ale musim povedat ze uz to nie je pravidelne, ako pred casom. Posledne mesiace mame prichody domov celkom ok....sem tam je to take ako dnes, ale uz je rozumnejsia a vieme sa dohodnut ze presne kedy - teda po akej cinnosti pojdeme domov atd. Dnes mame poobede nahradnu hodinu hudobnej, tak sa celkom tesim....aj pocko je fajn Smile

 

07.04.2006 14:04

HanaG

Dani a ešte ma napadlo, že Jurko to robí hlavne keď už je veľmi unavený, vtedy stačí dať mu rýchle fľašu kakaa a on sa pri nej ukľudní.Alebo niečo drobné rýchle zajesť napr. banán, či vypiť vodu alebo čaj. Mam, ja si to uvedomujem, ale tie hormóny si proste robia svoje. No sľubujem, že sa skúsim polepšiť, hlavne si ma inšpirovala s tou odmenou. Razz A je mi jasné, že Jurko sa má super, a skôr ma rozčuluje, že on si na mňa nespomenie, to skôr on chýba mne. Naposledy, keď som s ním volala, tak sa ma len vypytoval, kedy príde domov tato. A ja som bola vzduch. Crying or Very sad Pritom tato odišiel hodinu predtým z domu a ja som bola už dva dni mimo.

 

07.04.2006 14:32

Simeonka

Danka, ja som mala rovnaky problem s Terezkou asi od roka a pol do troch rokov..... a ze vraj dievcatka su kludnejsie Laughing Vacsinou nastupuje obdobie vzdoru tak okolo dvoch rokov - my sme vsak sikovnejsi Wink a o ten pol rocik sme si to "pretiahli". Ked Saska opisovala zazitky s obednym spanim, presne mi napadlo : ved aj u nas to tak nejako bolo - chudaci susedia.... byvali sme na tretom (v lete samo, ze pootvarane okna), takze tiez pol sidliska vedelo, ze mila Terezka nechce spat.... no a ked vstala, vsetko bolo v najlepsom poriadku. Dufam, ze Gretka nebude pokracovat v sestrinych slapajach - pri babatku by to bolo veeeeelmi zaujimave. K tym osobam druheho pohlavia: potichucky vsetkym, kt.mate "domackejsich" manzelov zavidim - ale co uz....vybrala som si ho, tak ho mam, ze? Ten moj chodi kazdu stredu na futbal - automaticky pivo!.......teraz uz nie kazdy tyzden (ale ked sme byvali v Dubravke, tak pravidelne) v piatok s kamosmi vecer na pivo.....a medzi tym sa vyskytnu nejake akcie z prace (nastastie ich nieje az tak vela), ale take 3 az 4-dnove akoze skolenia ma uz fakticky vytacaju. Pokial som mala vlastne auto - tak som bola vlastne tiez na vsetko sama. Moj muz tomu hovori, ze som bola "nezavisla", hlavne, ze som mohla (ba priam musela!) nakupovat sama - ked jeho tie nakupy tak ubijaju Rolling Eyes V kazdom pripade, mam taky pocit, ze som aspon mohla kedykolvek niekam uniknut....Teraz s kocikom a malym dietatom sa mi dost tazko "unika" za kamoskami na druhy koniec BA, alebo niekam do obchod.centier s detskymi zariadeniami. No, ale co uz.....kych.linku sme potrebovali viac ako druhe auto - skoda Confused jeeej, ake je to dobre sa takto vystazovat - tusim mi je uz trosicku lepsie.... No, ked sa Terezka zobudi - tak idem "uniknut" z pokojneho dedinskeho prostredia do "ruchu velkomesta"....zoberiem decka a sups do Saratova Laughing Kupim si melir a nejaku farbu na vlasy (v pondelok ma pride domov skraslit kadernicka - jupi), oskusam si jedny nadherne spolocenske saty (Terezka by povedala, ze princeznovske) - co na tom, ze niesu tehotenske. Su z dvoch casti:sukna a korzet- ten ma vzadu snurovacku - tak ju trochu povolim....no vysnivla som si to krasne, uvidim aka bude realita. Pride tam aj mamina - bude vecer s detmi, lebo my ideme ku kamosom na oslavu. Budem robit sofera - skoro po roku, tak sa trochu trasiem, ale raz to muselo prist Wink

 

07.04.2006 15:38

sonka

Ahoj kočky, no to je dobrá téma, konečne sme prešli aj na chlapov,chichi...Ten môj je dosť často služobne mimo, takže o voľnosť a slobodu mám postarané, ale tento pondelok som zažila presne to,čo Simeonka. Zabudol sa do polnoci s kámošmi, ja samozrejme nervozna doma,neviem bez neho zaspať a ku tomu som mu vyvolávala ako žiarlivá krava /sorry za výraz/. Ja som sama seba nespoznávala kde sa to vo mne berie,našťastie mal pochopenie pre moje tehunálady a žiadna tichá domácnosť ani hádka nebola. Inak aj ja sa potím ako slon, to sa mi predtým absolútne nestávalo a vlasy mám dlhé,suché,také o ničom. Chystám sa ku kaderníčke, nech mi s nimi niečo urobí, už musím aj farbiť,lebo odrastajú.

 

07.04.2006 17:52

Danuš

Baby, dík za povzbudenie s tým mojím malým zúrivcom. Je fajn vedieť, že v tom nie som sama. Ja len - tu v okolí stretám samé kľudné detičky. Ale je fakt, že neviem čo stvárajú doma Wink . Dnes som mala celkom dobré poobedie, keď sa Marek zobudil prišla neter s kamarátkami ( 10 ročná ) a super ho zabávali na ihrisku. Tak bol v siedmom nebi :D . Inak, keď som čítala o týchto našich detičkách, tak som sa v duchu zasmiala, či tým moc nevystrašíme maminy čo čakajú prvé detičky Wink Wink . No mne by sa ani nesnívalo, že budem mať niekedy takéto zúrivé decko Shocked . Cez víkend sa chystáme na nejaký výletík do hory, možno aj opekať. Tak sa teším. Bude to prvý víkend bez snehu Laughing . A som zvedavá ako to Marek zvládne, minulú sezónu sa nosil v turistickom nosiči, ale teraz sa doň už nezmestí. Takže bude šlapať Wink .

 

07.04.2006 21:45

mirusK

ahojte, tak ja zas moc nemám pocit, že som tehotná, ale už by som rada aspoň to bruško Laughing , vlasy mám ako predtým, len sa mi porobili vyrážky na dekolte, ale už mi pomizli a mám pár fajných červených pupákov na ksichte, v robote to zvaľujem na prach :D , lebo sa v našej budove prerába, vrŕta a búra. Ja stále inak neviem, kedy a ako im to povedať, ani šéfovi, ani kolegyni Confused No idem už pomaly spať a zajtra vám prajem pekný deň, my budeme s drahým od seba, on bude pomáhať ocinovi na chalupe a ja pôjdem s načimi, sestrou a jej dcérkou na precházku, ako fajne Laughing tak páááá

 

08.04.2006 09:56

zlatat

Ahojte kočky, ale ste sa rozpísali, normálne nestíham čítať Laughing Laughing Laughing Čo sa týka môjho mužíčka, tak ten si občas vyjde s kamarátom ( Radkovým krstným otcom ) do krčmy na kofolu, ale nikdy tam nie je dlhšie ako 1 - 1 1/2 hodiny. Vždy príde v normálnom čase a predtým ako sa vyberie, tak si vypýta odo mňa priepustku. A navyše, hlavne cez víkend zoberie zo sebou aj mňa. Ináč je stále pri nás - teda ak nie je v práci. Tento víkend robí, takže zase budem sama ( vlastne aj so svokrovcami Crying or Very sad ). S tým spaním bez muža som zo začiatku aj ja mala problémy. Ale musela som si zvyknúť, lebo máva nočné služby, tak inú možnosť som nemala. No najviac ma rozčuľuje to, že musí chodiť do práce aj cez víkend. A to tam je od 6.00 - 18.00 (domov prichádza okolo 19.30 ) na to si asi tak ľahko nezvyknem. No a tie obdobia vzdoru? Jedno už máme za sebou, ale mám pocit, že na Radka ide prvá puberta. Už tak často nevyvádza, ale keď niečo nieje po jeho vôli, tak začne revať, kričať na nás - choď preč, nechcem ťa, nechaj ma,... Ale to je výsledok toho, že keď bol maličký, tak akonáhle niečo nedostal, začal plakať, no a môj svokor nemohol počúvať detský plač, tak mu vyhovel. No a náš milý Radko si na to zvykol a doteraz používa plač ako zbraň na dosiahnutie svojich cieľov. Ale na mňa to neplatí, skôr ma rozčúli a keď nič nepomáha, tak príde na rad jedna výchovná a po nejakom čase ho to prejde a príde sa mojkať a pusinkovať. Dokonca raz ma tak vytočil ( tie moje hormóny vtedy zaúradovali ), že som to akosi nezvládla a vytiahla som varechu a capla mu s ňou po zadku. Jasné, že nie silno, len tak symbolicky, ale zaúčinkovalo to. Teraz, keď už nevie, čo so sebou, tak len vytiahnem varechu, položím ju na stôl a už sľubuje hory-doly, že bude dobrý a bude poslúchať. , aj si tiež myslím, že bábätko cíti všetko to, čo ty. Ja si niekedy hovorím, že možno keby som nebola v tehu vystresovaná a nervózna, tak by možno ani Radko nebol taký nervák ako je. A možno si to len namýšľam, kto vie? Wink Neviem, kto sa tu pýtal na akciu v Lidli na toho barančeka. Tak tá bola do štvrtka. No babenky, prajem vám krásny víkend. Dúfam, že bude teplejší ako predchádzajúce dni, ale zatiaľ to tak nevyzerá, aj keď svieti slniečko. Majte sa.

 

08.04.2006 10:17

andream

prajem pekny den vsetkym, tak babenky velmi ste ma nepotesili s tymi babatkovskymi pocitmi. nase babo sa bude asi stavat rovno na hlavu, ked ho ovplyvnia moje prve 3 mesiace. teraz uz som ok, no radsej na to nejdem mysliet. nalady babatka este zvladnem, len nech je zdrave. dnes som sa pradne napapala - mala som chobotnice - moje najoblubenejsie jedlo, len som sa ho bala jest odkedy som tehu, tak som si to dnes vynahradila a nevedela skoncit. inak velmi nic nove, tak idem pozriet, co davaju v bedni. papapa a+brusko

 

08.04.2006 14:26

Anonymous

To som ja Zlaťa, zabudla som sa prihlásiť. , ja som na tom rovnako ako ty. Tiež nemám pocit, že som tehotná. Žiadne bruško, vlasy rovnaké ako predtým, len pár vyrážok navyše. Nevoľnosti mi už pomaly prechádzajú ( len keď to s mojou pažravosťou preženiem, vtedy mi je zle ). Akurát som sa dnes konečne pustila do umývania okien, aj sme si s Radkom ozdobili okná Veľkonočnými obrázkami, a už cítim, že ma trochu pobolieva bruško. Aj som cvične upiekla barančeka so zajačikom, tak ich teraz ochutnávame. Mňam. Laughing Aké je u vás počasie? U nás je nádherne. Svieti slniečko, a aj sa trochu oteplilo. Ale počula som , že v pondelok sa má znovu ochladiť. Typický apríl. Crying or Very sad

 

08.04.2006 19:22

sonka

Ahoj kočky-tehulky, prajem vám všetkým krásny víkend. Aj tu v KE bolo dnes nádherne. Včera som bola na návšteve u kámošky-tehulky a bola som úplne unesená z kočiara ktorý kúpila, nový model Chicco, niečo nádherné, ale 25 tisíc, to už je suma na nádych výdych ako sa vraví. Ja premýšľam stále, kam budem chodiť s kočiarom, keď máme TP v októbri, do novembra nikam a potom v zime,no ktovie ako to bude.

 

08.04.2006 20:53

mirusK

sonka neboj, budete obaja s bábätkom radi, že môžte aspoň nachvíľu vypadnúť von, aj keď len blízko okolo domu. Neodporúča sa chodiť s malinkým bábätkom, keď je moc pod nulou, ale v novembri ani v decembri zas až také hrozné teploty nie sú. Tak ja budem naše furt brať von, nech sa vyvetrá, veď čo doma? Rolling Eyes

 

08.04.2006 22:13

Simeonka

Caute kocky.... tak dnes bolo fakticky nadherne....aj zajtra by malo byt, tak to dufam vyjde Smile My sme boli skoro cely den vonku, teda muz a decka...motkali sa okolo domu a ja som doumyvala konecne zbytok okien, tak mam kraaaaasny pocit z dobre vykonanej prace :D Vcera som to soferovanie zvladna na jednotku, teda aspon muz povedal... hoci mi bolo skoro na odpadnutie. To hrdlo ma bolelo - hadam viac a viac - teplota so mnou lomcovala, bolel ma cely clovek. No ale dala som si na noc paralen a asi som sa z toho vyspala, lebo dnes mi bolo, az na to hrdlo, celkom dobre. Tak uvidim, ze co zajtra.... Ozaj, kupila som si tie saty...teda nie tie, ktore som chcela povodne (hoci aj v tych som bola princezna - Terezka povedala Wink ), ale tiez nadherne....ked sa konecne naucim sem vkladat fotky, tak Vam ich ukazem Laughing Len dufam, ze mi brucho dovtedy nenarastie do slonich rozmerov - za dva mesiace by som ich hadam este mohla obliect. Inac, postupne sa o mojom tehotenstve dozveda "cela tlupa" znamich - takze nam chodia gratulacne sms-ky a telefonaty....totizto sme pred par dnami oznamili aj Terezke, ze budeme mat babatko Laughing Cize, ta mala klebetnica, uz kazdemu, koho stretne, vyklebeti, ze mama ma braceka v brusku... Shocked Lebo sestricku Gretku uz ma, takze teraz logicky nasleduje bracek.... Laughing Laughing Nuz, nech len ma pravdu Wink Idem uz spat, nech som rano schopna zase fungovat....dobru noc.

 

09.04.2006 10:37

Anonymous

Zdravím všetky maminy, tak sa konecne ozývam po dlhej dobe od môjho prvého príspevku. To moje polročné drobčiatko mi zatiaľ nedovolilo viac ako vás v rýchlosti čítať. Tak som rada, že som si konečne našla trošku času. Maminy - SIMEONKA, DANUŠ a pod. - fakt nestrašte s tými detičkami. Ničoho sa nebojím tak ako toho, ako zvládnem dve deťuše do roka. Tak podľa vašich skúseností vidím, že sa mám na čo tešiť - vzdor, poobedné spanie atd. No nič, budete dávať rady Smile . SONKA - ja mám prvé bábo tiež v októbri a chodili sme von skoro každý deň. Niekde som čítala, že malé detičky môžu chodiť v zime na prechádzky do mínus 5, tak my sme to aj praktizovali. Naobliekala som malú, seba a išli sme. Peťka zatiaľ nemala - chvalabohu - žiadne problémy s prechladnutím a tak, myslím, že sme robili dobre. Každý nám na zimu odporúčal kočík s veľkými kolesami - aby sa dobre išlo po snehu - mne sa samozrejme viac páčil s malými - tak sme ho kúpili. Ale ostatní mali pravdu. V snehu s tými minikolieskami - no narobila som sa ako kôň. Ale zima prešla, teraz je to už ok. Športiak som teraz už kúpila s väčšími. Treba si to dobre rozmyslieť... Tak, babule, krásny zvyšok víkendu a dúfam, že si nájdem čas častejšie. Čaute!!! :D

 

09.04.2006 14:05

mirusK

ahojte, ako trávite krásnu nedeľu? asi všetky von, keď tu nik neni, však? my pôjdme trošku neskôr, elbo u nás sa ešte len varí Embarassed chcem sa opýtať, či beriete nejaké tehu vitamíny Wink ahojte, pekný zvyšok víkendu :D

 

09.04.2006 14:10

zlatat

Ahojte holky, , som s tebou. Aj mňa včera tak rozbolelo hrdlo, mám ho dobre zapálené. Ani sa nečudujem, keď nám po škole behá celá kopa usmoklených, ukašľaných a ukýchaných žiakov. Dúfam len, že ma to rýchlo prejde. Kloktanie mi zatiaľ akosi nepomáha. , aj ja mám doma jedno októbrové dieťa. Narodil sa 28.10. a chodila som s ním bez problémov vonku. Prvý týždeň po návrate z pôrodnice som s ním vonku nešla, ale potom som ho nechala vonku 5 min., ďalší deň 6 min,... Tak som to postupne predlžovala. Pritom som ho poriadne zababušila a keď mal mesiac dokonca som ho nechala vonku chvíľu spať. To ste ale mali vidieť, čo robila manželova babka ( vtedy mala 91 rokov ). Že ho nesmiem nechávať vonku... skrátka stará škola, kedy ani žena ani bábo v šestonedelí nesmeli vystrčiť vonku čo i len nos. A poviem ti, nemali sme problémy so žiadnymi chorobami. Možno raz do roka dostal slabšiu nádchu, z ktorej sa veľmi rýchlo dostal. Iba teraz keď začal chodiť do škôlky, začal byť chorľavý. Holky, čo máte doma synov, aj vy máte s nimi také problémy ako ja? Ide o to, že ten náš zázrak musí každú hračku, čo dostane zničiť. Práve teraz som ho pristihla ako si vonku zobral malú motyčku a začal s ňou búchať po autíčku. Samozrejme, že už je z neho asi 20 častí. A to je pri každej veci. So všetkým musí trieskať, hádzať o zem, no a tie hračky toho veľa nevydržia. Nič nepomáha ani dohováranie, ani krik... Už som z neho zúfalá. No a o poslúchaní ani nehovorím. Zakaždým mu asi 5x musím niečo povedať aby niečo urobil, a on sa aj tak tvári, že nič nepočuje. No a mňa potom tak vytočí, že nakoniec vytiahnem varechu, ukážem mu ju a až potom urobí čo má. Odkedy som tehotná, tak si pripadám ako ježibaba. V práci som kľudná, tam ma ani jeden žiak nedokáže vytočiť, ale doma? Bez problémov ma vytočí 3 1/2 ročné dieťa. Embarassed Bože, len nech to malinké v brušku je dievka. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

09.04.2006 14:15

nelly.p

Tak sme dnes urobili jarné upratovanie. Väčšinu roboty urobil môj muž, ja som mu len "asistovala". Laughing , on mi fakt pomáha ako môže, odkedy som tehotná, ale aj predtým zvykol, len nie toľko. Neviem si predstaviť, že by som ťahala celú domácnosť sama. Hoci napr.varenie, pranie a žehlenie je len moja "parkety", ale tieto činnosti robím rada. , môj manžel nechodí nikam, ani keby som ho poslala, stále chce byť len so mnou, najmä teraz. Prihovára sa bábätku v brušku. :D On je taký domased, a vlastne aj ja. Smile , aj so mnou hormóny točia... Sad Včera ma napríklad rozplakala Pošta pre teba, keď otec po 18 rokoch konečne mohol stretnúť svoje dcéry. , môj manžel robí v SBS a tak veľmi dobre viem, čo je to byť v noci bez neho. Sad Chodí vyslovene na nočné 10x do mesiaca+každý víkend jeden deň ťahá 24ku. A to všetko za 40Sk/hod. Crying or Very sad Je to smutné, ale je to tak. , ja chobotnicu milujem! Aj to je dôvod, perčo musím každý rok na dovolenku do Grécka, hoci toho roku nepôjdeme Crying or Very sad Ale aspoň mám bábätko v brušku. :D :D :D Je také krásne počasie, že ešte asi pôjdeme na prechádzku. Užite si ho aj vy ! Wink

 

09.04.2006 14:24

zlatat

Skúšam, ako sa pripájajú obrázky. Čo poviete na tento kočík?

 

09.04.2006 14:27

zlatat

Supeeer, podarilo sa. Laughing Laughing Laughing

 

09.04.2006 16:12

mirusK

Zlatka, to v tomto veku sú asi všetky deti nahluchlé. Aj sestra má dcérku, ide mať 4 roky, a už dlhšiu dobu jej treba všetko opakovať, alebo treba nakričať, alebo už neviem čo, tiež je z toho na nervy. Malá sa ešte tak kukne, keď jej vraví na niečo, že to nemôže a just! Takže to je asi aj jedno, či chlapec, alebo dievča Rolling Eyes

 

09.04.2006 16:24

HanaG

Ahojte kočky.- Tak ja sa hlásim z domu. Včera som sa v nemocnici rozčúlila a podpísala odchod domov na vlastnú žiadosť. Len potom som začala zažívať šoky. Nohavice, v ktorých som išla do nemocnice mi padali a to pred odchodom z domu som si myslela, že domov ich budem musieť mať rozopnuté. Tak doma som utekala hneď skontrolovať váhu. Od utorka som tam schudla 2,5 kg. A to som ešte mávala nejakú stravu z domu. Takže teraz sa pomaly doma vykrmujem. Včera som sa celé popoludnie premotala vonku. Bolo tak krásne a ja som sa mohla slobodne po vonku pohybovať. Razz Najviac som bola dojatá z Jurka. Celý deň chodil za mnou a len samé mamička. Bol úplne ako môj tieň. Dnes je tu už v pohode, už je aj s tatinom. Dnes doobeda plietli tatino s Jurkom korbáče, tak sa potom vytešoval a lietal s ním po dvore. Dani ten výlet Ti závidím. Minulý víkend som mala aj ja také plány, že už tento víkend vyrazíme na výlet, ale keď som takmer celý týždeň preležala v posteli, tak som taká trošku slabá, ale chystám sa s mojimi chlapcami navečer vybehnúť niekde na takú malú prechádzku. Zajtra idem ku gynekologičke, tak som zvedavá, čo mi povie. A potom vo štvrtok mám ísť na AFP testy. Tak uvidíme, ako pochodím. Majte sa pekne a užívajte si nedeľu. Razz

 

09.04.2006 16:37

Saša

Ahojte - Danus ako bolo na vylete? Hani vitaj naspat doma a nezabudni sa este setrit. Smile My sme boli vcera v meste na zmrzke - teraz si akurat jeden chlapik otvara zmrzku u nas pri dome, tak neviem neviem...myslim ze napriek tomu ze by sa to nemalo, budem tam castym hostom Embarassed Dnes sme boli doobeda v kine - prvy krat aj s Terezkou na Dobe ladovej 2...celkom to vydrzala...aj ked obcas si sadla na schody atd. Ale nebola taka dobra zabava ako jednotka a Terezka sa stale pytala ze kde je chlapcek Smile lebo ten sa jej na jednotke pacil najviac Smile...teraz sa uz hodnu chvilu chystame na kolotoce....dufam ze odideme z domu pred zotmenim Smile. Tesim sa na cukrovu vatu Wink ...a mam zase o necele dve kilo viac...myslim ze budem v priberani viest Smile

 

09.04.2006 16:53

Danuš

Ahojte, Zlatka, ten kočík vyzerá super. Aj tie kolieska vyzerajú do každého terénu :D . Ja si tiež myslím, že s tými chlapcami je to hrozné. Veď ja sa tu tiež na drobca stále sťažujem. Hanka, to je čudné, že si schudla. Doma to ale rýchlo dobehneš. Navaríš si všetko na čo máš chuť. Môj drobec tiež teraz lieta s korbáčom Laughing . Výletík nám včera dopadol dobre. Marek kráčal celú dobu sám, až som za nimi nestačila Wink . Večer patrične padol od únavy skôr do postieľky Laughing Laughing . Včera sme mu už dali na dvor aj pieskovisko a tak už je vo svojom. Sedel by tam od rána do večera.

 

09.04.2006 18:17

sonka

Ahoj kočky, všetkým krásny nedeľný večer... Ja mám dnes krízu ako hrom, oblieva ma pot, je mi zle od žalúdku, cítim sa mizerne ako keby na mňa šla chrípka, tak polihujem a motkám sa a nič sa mi nechce,nič mi nechutí. Zajtra idem ráno na poradňu a odber na AFP, tak dúfam,že to dovtedy prejde. Hani - tak witaj doma, ako to že si doma? čo ťa našťvalo , že si podpísala reverz z nemocnice? Si mi pripomenula tiež jednu situáciu z môjho mesačného pobytu v nemocnici. Mala som na izbe jednu kravu /sorry/ so syndrómom ranného vstávania a obrovskej bezohľadnosti. V noci čo najhlučnejšie chodenie do vécka, ráno o štvrtej sprchovanie, mobil na plné pecky celý deň. Po pár dňoch som bola taká vystresovaná /ku tomu moje krvácanie/, že som chcela podpísať reverz. A záver bol taký, že pri mojej žiadosti a jej odôvodnení, že takto sa ďalej nedá lekár zavolal tú moju spolubývajúcu a v ten deň si aj balila švestky a ostala som sama ďalšie dni. A ešte jedna otázka. Ja som tzv. riziková, so syndrómom zanikajúceho dvojčaťa, s počiatočným krvácaním v tehotenstve, s hematommi a ešte vcestnou placentou. Nie je podľa Vás poradňa raz za 3 týždne málo???

 

09.04.2006 18:18

mirusK

hani to je super, že si už doma :D dávaj na seba (teda vás) ale pozor a schudnuté kilá treba vrátiť späť :D Ja som sa vážila včera u našich, vážim sa iba na ich váhe a mala som o kilo menej, hm, takže som ešte nič nepribrala, je to normálne???? Confused:

 

09.04.2006 19:06

zlatat

, to je fajn, že si už doma. Pekne papkaj, navar si samé dobrotky a kilečká pôjdu naspäť. Aj ja som sa dnes vážila a furt nič. Stále stojím na váhe. A to nemôžem povedať, že by som sa v jedle obmedzovala. Práve naopak. Predtým ako som otehotnela som večer jedla len ovocie, príp. zeleninku a teraz si dám celý krajec chleba, na obed si občas dám aj dupľu. Tiež rozmýšľam, či je to normálne, že nepriberám. No možno potom neskôr naraz priberieme za mesiac aj 5 kg. Laughing , rozmýšľam, ako často som chodila do poradne, keď som čakala Radka - tiež som vtedy bola na rizikovom, ale mám pocit, že asi tak ako ty, len na USG som bola dokopy asi 12x. Ozaj, skoro sa uzdrav. Ak môžeš, vylež to v posteli, daj si teplý čajík s citrónom a medíkom, paralen a vypoť sa. Mňa zatiaľ bolí len hrdlo. Nemám také stavy ako ty. , aj mne sa veľmi páči ten kočík, len s kolesami sa mi nezmestí do kufra a predávajúci mi nevie povedať rozmery po odmontovaní kolies ( ani to nevie s určitosťou, len si myslí, že sa tie kolesá dajú dať dole). Ale myslím si, že kolesá takéhoto typu by sa mali dať dole, že? Nemala som taký kočík, tak neviem. , vďaka za ukľudnenie. Už som si myslela, že len ja mám také "hluché" a neposlušné dieťa. Už aj zabudol, že keď niečo chce, má si to pekne poprosiť.

 

09.04.2006 19:36

mirusK

Zlatka, voľáko máme toho dosť spoločného, aj tie kilá Laughing :D sranda

 

10.04.2006 03:38

andream

velmi sa s tebou tesim, ze si doma. ja som prevracala 2 dni. myslim, ze som to lepsie zvladala, ako pred tym, ale ked som dnes zistila, ze som zase schudla pol kila, tak mi fakt nie je dobre. celkovo som uz schudla 5.5kg a neviem si predstavit, ako ich zacnem naberat. ja som pred tym velmi rada jedla a teraz (ked by som sa mala dobre stravovat) mi to vobec nejde. som z toho smutna. tak ako vidis, velmi dobre som nedopadla s tymi chobotnicami. boli to asi moje posledne, kym bude babatko vonku. my ich najprv uvarime potom namarinujeme (2dni) a potom ugrilujeme a su take fantasticke. aj my ideme dnes na prechadzku - manzel ma volno, tak sa pojdeme vyvetrat. uz sa tesim, posledne 2 dni som bola zavreta doma. nam krasne svieti slniecko. tu totiz celu zimu svieti slnko, lebo je chladnejsie, nie je tym padom tak vlhko, takze vobec nie su oblaky a neprsi. len v byte zacina byt kosa a uz sme predali ohrievace a elektricku deku, tak budeme mrznut. inak ma velmi potesilo, ze maminy s oktobrovymi detmi pisu, ze chodili von. predstava, ze budeme celu zimu iba doma nie je zrovna povzbudzujuca. takze kocik s velkymi kolesami potrebujeme, hmmm. tak som rada, ze sa vam dari a prajem, aby maminy deticky posluchali. papa a+brusko

 

10.04.2006 12:08

Saša

Sonka - ja napriklad nemam ani v knizke ziadnu zmienku o tom zeby som bola rizikova....ale ultrazvukov mam za sebou uz ani neviem kolko. Teraz ma uz na dalsi neobjednali, tak neviem kedy pojdem. Ale na AFP idem aj ja tento tyzden....tak som zvedava, ze na kedy ma potom doktorka objedna. Ja uz ani neviem, ze ako sa mam k sebe spravat - ci som rizikova, alebo nie. Tak dodrziavam poloklud....vyslovene nelezim, ale snazim sa zase vela nechodit. Sice aj tak napr. nevydrzim dlho stat - napr. v obchode za pokladnou ked je vela ludi. Teraz by som si chcela ist kupit nejake kvety na balkon....lenze zase ist na druhy koniec mesta - od nas do Hornbachu a naspat to mam 20 km. Nejaka som leniva Smile este aj soferovat Smile.

 

10.04.2006 12:16

dennisa

Ahojte baby! tesim sa s Tebou z tvojho prichodu domov, doma je doma. My sme vcera boli na vylete v Ziline, trosku sme pominali korunky- kupila som si jarnu bundu- taku volnejsiu, lebo k tehot. nohaviciam, co som si kupila mi moje obtiahnute veci nejdu. Boli tam aj kolotoce, Laurika sa povozila. Chudinka v piatok mala hnacku, doniesla nieco zo skolky. Ale uz je dobre. Inac, o ktorom kociari ste tu prednedavnom pisali, co sa daju dat dole kolesa? Lebo ako to tu citam, na zimu nam treba s velkymi kolesami a nam sa to do auta bez zlozenia kolies asi nezmesti.

 

10.04.2006 13:07

Danuš

Ahojte, tak ja mám za sebou zasa "vracaciu" noc Crying or Very sad Crying or Very sad . Už si začínam myslieť, že sa to so mnou bude ťahať až do konca. , kde sú v Žiline kolotoče ? Teraz mi prišlo smiešne, že sa pýtam na kolotoče s mojím roztraseným žaludkom Wink , ale drobca by určite potešili. K tomu kočíku. Ja mám po Marekovi kočík Dimex a ten má veľké nafukovacie kolesá, ktoré sa jednoducho nasazdujú a zhadzujú. Sú na nich také dva gombíky - stlačím a je to dolu a naopak. Ale toto je asi na všetkých nafukovacích kolieskach samozrejmosť. Aspoň si myslím.

 

10.04.2006 13:13

dennisa

Danuš: Ahojte, tak ja mám za sebou zasa "vracaciu" noc Crying or Very sad Crying or Very sad . Už si začínam myslieť, že sa to so mnou bude ťahať až do konca. , kde sú v Žiline kolotoče ? Teraz mi prišlo smiešne, že sa pýtam na kolotoče s mojím roztraseným žaludkom Wink , ale drobca by určite potešili. K tomu kočíku. Ja mám po Marekovi kočík Dimex a ten má veľké nafukovacie kolesá, ktoré sa jednoducho nasazdujú a zhadzujú. Sú na nich také dva gombíky - stlačím a je to dolu a naopak. Ale toto je asi na všetkých nafukovacích kolieskach samozrejmosť. Aspoň si myslím.
Danus kolotoce su pri OC Duben, tam sme boli nakupovat. Celkom sa mi to pacilo. Dik za odpoved ohladom tych kociarov. Asi to budem musiet tak robit- kolesa dolu a sup do kufra. :D Prajem Ti nech ti tie nevolnosti skoro prejdu, uz by bolo teda nacase, no nie?

 

10.04.2006 13:56

sonka

Ahoj kočky-tehulky, tak som práve došla z poradne, vyrazila som znova neskoro,lebo ráno mi bolo zas neznesiteľne zle, naprázdno ma napína, no hnus. Drobček sa má dobre, šantil na ultrazvuku, placenta stále dole, takže bezo zmeny.Robili mi aj kontrolný ster kvôli tej infekcii a na krv na AFP mám prísť až o týždeň, lebo vraj musí byť dokončený 15TT a to ja ešte nie som, takže by výsledky neboli optimálne.

 

10.04.2006 14:41

Simeonka

Ahojte kocky, vy tu uz o AFP, a ja este nemam ani prvy ultrazvuk (teda okrem toho potvrdzujuceho tehotnost) :D Ale ved zajtra sa to zmeni.... Ja ked som bola na rizikovom s Terezkou, tak som chodila do nemocky kazde dva tyzdne, aj ultrazvukov som mala pozehnane - tak sa o mna starali, ze mi az zabudli spravit glukozotoler.test Laughing Ale vooooobec mi to nevadilo.... Babule, ktore ste nepribrali - nemajte strach, ono vas to este pocka....ved babatko si vezme co potrebuje, takze o to strach nemajte.... ale tych pat kg, co Andream stratila - lekar o tom vie? Hadam sa to o chvilu zlepsi.... Hanka, vitaj doma - tak mi napadlo, ked som citala, ako Ti Jurko robil "tien", ked si prisla z nemocnice - ze kolgyna je so synom tak naviazana, ze ked istla rodit druhe - tak rumazgali obaja pri vstupe do nemocnice, a to potom za nou ani nemohol prist na navstevu, lebo tie rozlucky boli hotove slzave udolie....no taky mamickin cecik Laughing Ked sa vratila z porodnice, tak ju sledoval na kazdom kroku, na WC-ko ju odprevadzal, spolu krmili aj mladsieho braceka, ked sa v noci zobudil,....no proste si ju kontroloval, ci znovu nahodou neodide. To mi je take zvlastne, my sme to nikdy nezazili.....niezeby Terezka za nami neplakala, ale jej sa dalo vsetko pekne vysvetlit - a aj ked nepochopila, tak sa aspon tvarila, ze chape Laughing Asi su dievcatka samostatnejsie - v tomto veku. Aj preto by som chcela mat syna - takeho maznacika Wink . Terezka sa neda mojkat a Gretka je sice pritulnejsia, ale chlapci su, ze vraj aj tak iny.... Ela, kedy sa narodila Tvoja dcerka? Bude mat surodenca, este do svojich prvych narodenin, alebo mozno prave na tie? Neboj sa, zvladnes aj obe naraz - len s tym obliekanim v zime to bude horsie. Rocne este nepochopi, ze ma chvilu cakat, kym oblecies mimi.....ale ved to si najdete system. Hlavny je rezim - znie to tak vojensky, ale je to tak a deti to miluju (dava im to pocit istoty) Wink Inak, uz som kraaasna Shocked - bola tu kadernicka, spravila mi melir aj nieco postrihala, aj Terezku som trosicku dala - tak mozu prist kupaci Laughing .....

 

10.04.2006 16:14

Anonymous

ahoj tejulky Smile ked tak citam vasu diskusiu,vyzera to,ze ste takmer vsetky o 3-4 tyzdne dalej ako ja. prave mi zacal 12tt a moje zaludocne stavy bohuzial pretrvavaju Confused a uz takmer pravidelne aj vecerne bolesti hlavy. zajtra mam druhu poradnu aj USG. celkom sa tesim,ako cervicek podrastol. aj ked,samozrejme,mam aj iste obavy,ci je vsetko ok. od minuleho tyzdna,ako nemocnice strajkuju,mam v robote brutalny chaos a aj dost velky stres. pracovala som aj v sobotu. a este sme cez tyzden vymienali okna na dome,takze mam vsade prach ako v novostavbe,hoci som to uz 3x vysavala aj umyvala podlahy. okna velkoryso poumyvali chlapi,ale aj tak to nacasovanie nebolo moc idealne,lebo neviem,co skor. ci dvihat sefove telefony,alebo behat s handrami Rolling Eyes dufam,ze zajtra nebudeme mat zase plny spital novinarov a dostanem sa do tej poradne..

 

10.04.2006 16:47

Danuš

, aj ja mám 12 týždeň a žalúdočné stavy veselo pokračujú. Nevedela som, že aj Martinská nemocnica ja v štrajku. Inak mám tam príbuzných medzi lakármi. Určite sam tam v najbližších mesiacoch chystám, aj kuknúť tú pôrodnicu, určite sa tam veľa zmenilo od kedy som tam bola. , to bolo zlaté s tým chlapčekom tvojej kolegine. To u nás nehrozí. Marek nie je vôbec "tulko". Ale dnes ho musím pochváliť. Pekne išiel na obed do vnútra, vôbec neplakal, ani sa nezlostil. Vonku mi natrhal kvietky a povedal, že ich ide dať do vodičky. Popri tom som ho nenápadne umyla a odlákala spinkať Laughing Laughing Laughing . , robila som tie kávové mufiny. Nemala som oriešky, tak som ich nahradila kokosom. Boli výborné, chutili Laughing Laughing .

 

10.04.2006 17:25

nelly.p

, teším sa s tebou, že si už doma.. Home sweet home :D , som rada, že ti muffiny chutili, niekedy aj ja improvizujem, keď mi chýba nejaká surovina. Smile Inak, ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Už ma tlačí aj tá sukňa na bruchu, musím si zajtra dať tie tehotenské rifle, ale krajčírka mi ich neskrátila dosť, tak ich povláčim po zemi... Crying or Very sad Akosi sa necítim dobre vo svojej koži. Kto to povedal, že tehotné sú šťastné ? Zdám sa sama sebe ako slon, a to som pribrala od decembra len 6kg, nuž od začiatku tehotenstva zase len 4kg. Je to veľa či málo za 14 týždňov ? A to hlavne ten druhý a tretí mesiac mi bývalo konštatne zle, teraz už len ráno po raňajkách. Confused , normálne ti závidím tých 5 kg mínus, i keď on the other side, nie je to bohviečo, keď všetko vyvrátiš. Sad Majte sa, babule, zajtra večer som back.

 

10.04.2006 18:37

zlatat

Ahojte holky, konečne som sa pred pol hodinou dostala domov. Mali sme klasifikačnú poradu, ktorá bola neskutočne dlhá. Nepamätám sa, kedy sme naposledy mali poradu, ktorá trvala skoro 3 hodiny. , keď si písala o synčekovi tvojej kolegyne, mala som pocit, že čítam o mojom Radkovi. Aj on je od malička taký mamičkár. Veľakrát nemôžem ísť ani na WC. Hlavne v noci. Zakaždým sa zobudí, keď vstávam z postele a začne plakať. Ani tatino nemôže ísť k nemu a utíšiť ho. Trochu sa obávam, ako to bude znášať, keď budem v pôrodnici. A čoho sa ešte viac obávam je, že bude neskutočne žiarliť na bábo, keď ho budem kojiť. On totiž doteraz na to nezabudol. Veď ako by aj mohol, keď som ho prestala kojiť len pred 7 mesiacmi. Wink písala, že každé nafukovacie kolesá sa dajú dať dole, tak ma potešila. Potom stačí len sledovať rozmery v zloženom stave. Otázka len znie, koľko cm treba potom odpočítať. Ináč dnes ma kolegyňa neskutočne potešila. Povedala mi, že už mi začína trčať bruško. Zaujímavé, že mne to tak nepripadá. Laughing Ale obyčajne to je tak, že druhí vidia aj to, čo my nie. , moja sesternica je zdravotná sestrička a býva v Martine. Robila v nemocnici, ale myslím že už pár rokov robí v dojčenskom ústave. , to je super, že je bábo OK a že sa mu darí. Teším sa s tebou. Ja idem hneď po Veľkej noci na USG, tak sa neviem dočkať.

 

10.04.2006 19:07

mam1

Ahojte tehulky :D cez víkend som sa rozprávala s kamoškou s októbrovým bábom a potvrdila mi veľké kolieska a vysoký kočiar, aby bábo bolo čo najvyššie od zeme. V pohode chodila vonku celú zimu. Teraz ide meniť kočiar za špotrovejší. Ak plánujete aspoň dve detičky, má to ešte tú výhodu, že dva kočiare sa nezničia tak, ako jeden a obidva sa dajú použiť pri druhom chrústikovi a budú dobre vyzerať. Tak neviem. A hlavne, veľká vanička, lebo v zime treba toho do kočiara požehnane. Moje nevoľnosti už ako tak ustali, už zvraciam len tak každý tretí deň. Dnes ma pobolievalo v podbrušku, tak som v práci skončila skôr a bežala domov. Pospala som si a už je to ok. Asi to rastie. Je to také zvláštne. Každý deň je pre mňa prekvapenie i obava. Neviem, ktorý pocit je ešte v poriadku a ktorý už treba brať vážne. Ale bábo rastie a ja už som tehotná na prvý pohľad. Už to nemusím nikomu oznamovať :D

 

10.04.2006 21:09

HanaG

Čaute maminy, tak ja som bola dnes u gynekologičky nahlásiť sa, že som doma z nemocnice. Trochu sme podebatili o živote v nemocnici a celkom ma pochopila. Podľa sona, ktoré mi robili v nemocnici mi preložila AFP testy na utorok po veľkej noci, lebo, že musím mať ukončený 15 týždeň. Tak to by som mala byť 15 + 3. A urobí mi aj poradňu. Dohodli sme sa, že zatiaľ ma na rizikové nevypíše (nemyslím si, že brušná chrípka je dostatočný dôvod) a po veľkej noci pôjdem do práce. Jurko nie je vôbec mamičkár, on je skôr tatičkár, ale cítil, že som dlhšiu dobu nebola doma a nemohol sa ma nabažať. Keď som bola v lete operovaná, tak chodil za mnou často a vôbec mu nevadilo, keď odchádzal. Ja som dnes trénovala, ako to bude s dvomi deťmi. Razz Mala som sestrinho 16 mesačného Ondríka a Jurka a boli sme na pošte, nahlásiť Jurka, že po veľkej noci začne chodiť do škôlky a tak. Potom sme po obede boli na prechádzke. Ale varila nám babka. Tak neviem, ako to budem zvládať. Aj keď je pravda, že potom sa budeme s babkou striedať, ale pri troch deťoch. A synovec je teda za troch Jurkov. Zajtra babka zahlásila, že ide dobeda na výlet a budem s nimi sama, aj variť budem. ha-ha to budú zážitky. Držte palce potom napíšem. Prajem Vám pekný zajtrajší deň.

 

10.04.2006 21:10

mirusK

ahojte kočky, ja som dnes bola u zubárky, povedala, že všetko je v poriadku, tak som si vydýchla, predsa len k zubárke chodím s malou dušičkou Sad Ja idem do poradne v utorok bud. týždeň, som zvedavá, chcem poprosiť dr. nech mi to moje mimčo ukáže Laughing dnes som si kúpila super tehu gate, lebo som si chcela nejaké normálne, len väčšie číslo a naštvali ma, lebo také akosa mne páčili väčšie nemali Evil or Very Mad , tak som to vyriešila takto. Môžem ich nosiť už hneď, len ešte počkám, lebo v robote to ešte nevedia a robím s kolegyňou a tá by isto obzerala strih a to neschovám Rolling Eyes Ako je fajne maminám na materskej, že nemajú dilemu, ako to oznámiť v práci Confused ahojte Smile

 

11.04.2006 05:21

andream

caute, ja som zatial bola iba 4x u lekarky, kt. je vlastne ako obvodacka u nas, vedela, ze chudnem, naposledy u nej to boli 4kg. nebola som zatial u ziadneho gynekologa, alebo porodnika, tu to tak nefunguje, chodis k obvodakovi, az po vyssie stadium teho a potom zacnes chodit do centier, kde sa rodi (nerobia v nich ultrazvuk, na to su iba specializovane pracoviska). asi zalezi aj na koho narazis, mojej kamoske sa venovali viacej. ja mam zatial za sebou krv v 5.tyzdni, ultrazvuk a krv v 12.tyzdni. vobec neviem, co robi moja placenta (na margo toho, ze babenky ju spominaju), na ultrazvuku nam pani povedala minimum, sustredila sa na merania a ked som sa pytala, ci mi povedia nieco blizsie, odporucili ma na obvodacku, vraj oni neprezentuju vysledky, len ich posielaju mojej lekarke. moja lekarka si precitala jeden riadok, kt. jej napisali ako vysledok a to: "normaly vyvoj v 12.tyzdni, dalsie vysetrenie odporucane v 18.-20. tyzdni" a pozrela 3 hodnoty z krvi - pricom 2 sme jej vysvetlili my, ona by pozrela iba downov syndrom a popriala nam stastny let. takze ku lekarke pojdem asi az v 16-17 tyzdni, ked dorazime domov. takto to teda funguje tu, a to je vraj naozaj tak, pretoze majitel firmy, v kt. robi manzel (ma vsetky mozne poistky) jeho zena bola za cele teho na ultrazvuku 3x, pani ma nad 35 rokov, tak jej robili amnio, nieco pokaslali a zostalo jej malo plodovej vody, babatko sa narodilo s pokrutenymi nozickami, ale kedze posledne sono mala v 18-tom tyzdni - vtedy sa tu totiz robi posledne a ked je vsetko ok, tak na 98% uz to bude v poriadku, viac sono nerobia. bol strasne nahnevany, pretoze keby urobili dalsie sono, zistili by to a ak sa mu pokrutili az na konci, mohla predcasne rodit, alebo mohli nieco urobit. a to podotykam, ze ja by som mala tie sona iba 2. boze dufam, ze vas velmi nenudim, ale asi tak. asi si teda viete predstavit, ze sa celkom tesim domov, dufam, ze to nevyzeralo, ze sa velmi stazujem, ale tiez by som to nase babo chcela vidiet castejsie. inak moja obvodacka bola zlata, ale odborne - fakt neviem. no a to keby som vam napisala zazitok z pohotovosti, ale to uz by bolo asi naozaj vela na citanie. to je super, ze babo je ok, rada by som nejak vyjadrila svoju podporu s rizikovym teho, ale nejak mi nic nepripada vhodne, tak len prajem, aby vsetko dobre dopadlo. no a to samozrejme prajem vsetkym maminam. si ma pobavila, ja mam tiez teraz 64kg. (ake je to relativne, ja som smutna, ze iba a tebe je to az az.), ale hovorim, ze som pred tym rada jedla. ani neviem, co este dodat, uz som tusim na dnes dost napisala, vcera sme boli na tom vylete, bolo fakt super, len to vozenie v aute mi nerobi dobre, este ked soferujem, tak to zvladam lepsie. vidim v pocasi, ze sa vam zase ochladi, asi to leto caka az kym sa my dovalime, aby sme si to potenie zase uzili. tak sa majte pekne holky papa a+brusko

 

11.04.2006 07:52

Saša

Dobre ranko babulky - ake prijemne je na rano si vas precitat Smile. Sedim si s kavou pri compe, dieta je v nasej posteli a pozera Minimax....je chvilu klud. My mame dnes krizovu cestu pre matky u nas v kostole, ale neviem ci to tam nasa beba vydrzi. Detske omse zvlada, toto je ale predsa nieco ine. Tu je skaredo, prsi, zima je no nic mov. A to som pozerala ranne spravy, ze mam v noci primrzat...to je hadam zart Sad. No aspon skusime s Teou jej novy dazdnik Smile Kupila som vcera v Hornbachu begonie a netykavky....tak neviem ci ich nemam schovat donutra - co mi poradite? Kupila som si aj taky jeden hak na zabradlie, pripada mi to skor ako logicka hadanka, resp. rebus, ze ako tam ten kvetinac uchytim Laughing. Danus zavidim ti tie muffinky Smile. Ja som si kupila tvaroh ze urobim taku cover verziu americkeho cheesecaku, ale zatial tvaroh uspesne sedi v chladnicke Smile. Andrea - ja ti verim ze to nie je lahke - nebyt sledovana. Ja som tiez v prvom tehu vsade citala ze na "zapade" sa robia 2-3 ultrazvuky a cca 2 vnutorne vysetrenia. Tiez sa mi to nezdalo, lebo ja by som stale chcela vediet ci je babo ok. Aspon kym zacne kopat Smile. Uz sa na to hrozne tesim, lebo aspon budem vediet, ze je tam zive a ok. Pri tom stalom spineni, je toto moje tehu cekom adrenalinova zabava. Vcera som jednu pani stretla a povedala mi ze som vraj schudla Sad...asi tak zle vyzeram ci co - lebo som uspesne nabrala od decembra 6 kg.....tusim Nelly pisala ze tiez ma tak. Budem sa s tebou kamaratit Smile Smile Smile Tak vam dnes zelam vsetkym prijemny den... a nezmoknite!

 

11.04.2006 10:29

Danuš

Ahojte, to máme zase upršaný deň. Ešte netuším čo budeme s Marekom robiť. Asi vymyslím nejaké výtvarné aktivity Rolling Eyes . , tie kvetinky by som pre istotu z balkóna stiahla. Alebo ich poriadne obliekla Wink . Ozaj, čo to je americký cheesecak? , to bude zaujímavé keď prídeš k slovenskému Dr. s lekárskymi výsledkami v angličtine. Pochybujem, že sa s tým každý slovenský doktor dokáže popasovať. , ja už vážim 65 kg ( zvláštne, že priberám, keď tak vraciam Shocked ). Ale nejako ma to netrápi. Po prvom tehotenstve viem, že tento proces priberania sa nedá nejako extra ovplyvniť a po pôrode snáť pôjdu kilečká rýchlo dolu. - aj mamičky na meterskej musia tehotenstvo oznámiť v zamestnaní . Ja som to ešte neurobila. Ale už vidím ako budú všetci kukať Shocked Shocked . Tiež sa na to extra neteším. Ale je fakt, že je to iné keď tam musíš ešte min. do septembra zotrvať. Nie každý to v práci z kolegov musí zobrať v pohode. Určite sa všade nájdu ľudia s pichľavými poznámkmi. A tie sa v tehotensve horšie znášajú. Držím palčeky, aby si to skoro oznámila a všetci ti úprimne zablahoželali k očakávanému bábu. Viem si predstaviť, ako každé ráno v práci rozmýšľaš ako im to povedať. Skús si všetkých zainteresovaných zavolať a povedz to naraz všetkým a máš pokoj. Ja som sa pri prvom tehotenstve tomuto vyhla. Hneď na začiatku mi bývalo zle, Dr. ma vypísala na PN, a keď som sa ani po troch týždňoch nevracala, tak to už všetkým bolo jasné Laughing . Keď som sa vrátila po PN do práce, tak si už všetci rozprávali, že pôjdem na materskú.

 

11.04.2006 13:27

Misica

Ahojte spadol na server. A to prave dnes ked som mala spravenu robotu a mohla som si hodinku surfovat a skecnut si Sad Vcera som bola v poradni a zistili sme ze od prveho vazenia som pribrala len 800gramov. Ale brucho mam uz riadne, tak si s tym nerobim starosti. To skor moj manzel sa strachuje, ze je to malo. A to som nevracala, iba mi nechuti, ale jem. Dnes som si obliekla do roboty teho nohavice a tricko. Ked si to uz dnes nevsimnu studenti tak su uplne slepi Cool hadam im konecne dojde, preco chcem od nich aby vyliezli na radiator a zatiahli cierny zaves na okne, ked idempremietat hoci som to predchadzajuci rok robila sama. Este vzdy mate chut na jahody. myslim, ze jeto uz vazne, este ma to nepreslo Laughing zariadte niekto lepsie pocko, uz mam toho plne zuby. Wink

 

11.04.2006 14:16

Saša

Ahoj tak my sme uz doma - vonku je skutocne nadherne, zima, fuka no parada. Bola som na tej krizovej ceste a bolo to super. Aj Terezka tam vydrzala, lebo potom jedna mamina urobila pre deti divadlo aby mohli ist matky na spoved - teda neviem ci ste veriace, ale ja som nebola riadne dlho na spovedi - tak teraz mam dobry pocit. Danus cheesecake je taky kolac - moze byt uplne ze s roznymi prichutami, najskor tvarohovy a naspodku je take zvlastne cesto. Ked som bola v USA, tak som pracovala v restike a tam som si chodila tieto cheesecaky po kuskoch odkrajovat. Mozno Andrea nam povie viac, ale raz som napisala na babetko.sk s radou o recept a jedna baba mi poradila ze rozdrvit kakaove bebe keksy, dat do tortovej formy, poriadne zaliat rozpustenym maslom (aby vznikla taka masa) a navrch dat vyslahany tvaroh so Salkom aj s trochou zelatiny, aby to drzalo. Da sa to stuhnut a je to fajne. Ale toto je fakt len jeden z mnohych sposobov, prepokladam ze jeden z tych najjednoduchsich Smile.Skusim ten moj prispevok najst v starych diskusiach - lebo to budu aj tri roky...tak neviem

 

11.04.2006 15:04

Misica - recept na trotu pre deti a tehotne

Anonymous

Ja robievam tiez tvarohovu tortu, ale trochu inak. Robili sme ju aj re nasu krstnu dcerenku, ked mala jeden rok (ale v ten den dostala hnacku, tak si to neuzila Crying or Very sad ) Upeciem piskotove cesto v tortovej forme. Mam doma super recept, do ktoreho sa nedava tuk. Ale musim presnejsie pozriet ako sa to pecie. Ale mozete pouzit akykolkve recept na piskotove cesto. Ked to vychladne dam na to dva tvarohy vymiesane s jednym vanilkovym cukrom a trochou citronovej kory. Povrch oblozim ovocim a zalejem zelatinou. Ja b som to mohla jest do nemoty a ani nemam velmi vycitky svedomia. kamaratka miesa tvaroh so slahackou ale mne sa to zda zbytocne - tolko mizernych kalorii. Smile Dobru chut

 

11.04.2006 15:49

Saša

Fiha aj to vyzera dobre Misica - a piskotovy korpus robis aky? Myslim kolko vajec atd.

 

11.04.2006 17:23

sonka

Ahoj kočky-tehulky, pridávam sa k postrehom z dnešného škaredého počasia, tu v KE od obeda tak leje a fúka,že ak by bolo ešte trošinka chladnejšie, tak možno aj sneží. No neviem,neviem,či sa to do Veľkej noci nejako umúdri. My sa chystáme so známymi na chatu a to som plánovala vyhrievať sa na slniečko, ale možno nebude na ktorom. Inak sa nalievam čajom, ležím, chrípka našťastie neprepukla, iba sa o mňa šuchla, tak to snáď čoskoro prejde úplne, lebo vychádzky von mi chýbajú. Čo sa týka toho oznámenia v práci, tak u mňa všetci v kolektíve vedeli, že sa dlhé roky snažíme a tak som im to oznámila hneď v ten deň ako som to mala potvrdené z krvi a všetci sa tešili. Už síce menej keď som o pár dní nato skončila v nemocnici a všetci si uvedomili, že návrat asi nebude možný, ale aby som sa nenudila, tak mi kolegovia nosia domov spisy a robím domka vtedy, keď sa mi chce a mám náladu.