1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Január 2005

16.01.2007 13:41

Sandi

...

 

16.01.2007 13:43

Sandi

zorkove obľúbené:"panči,panči"

 

16.01.2007 13:44

lenka.g

Konecne sa to tu rozbieha, to je super. Wink Sandi, krasne fotky, tortu si robila sama? Je velmi pekna s tymi macikmi. Ja som dala robit a voobec som nebola spokojna!!! Aj chutovo je strasna, este mame skoro celu v chladnicke Embarassed ....Zorko je uz riadny chlap na tej fotke, boze ako ten cas leti.. Ja sa tiez bojim toho dna, ked maly nastupi do skolky, bojim sa vela veci, ako si zvykne byt odomna prec, ci ucitelky budu na neho dobre, ci zapadne do kolektivu...ci to proste vsetko zvladne a bude sa tam tesit Sad ...predsa len, bude to uplne ine, tie ucitelky tam maju tych deti vela, takze ziaden individualny pristup, aky mal u mamicky....A este horsie na tom je to, ze Adamko je dost na mna naviazany.....ach, radsej na to ani nemyslim... Rolling Eyes

 

16.01.2007 13:50

lenka.g

Tak ked sa to tu rozbieha s tymi fotkami, tak aj aj nejake pridavam.... Nas maly monter...tie okuliare nosi od soboty..stale Rolling Eyes Laughing

 

16.01.2007 13:52

lenka.g

dalsia...

 

16.01.2007 13:54

lenka.g

A takto sa mi raz prisiel ukazat z detskej.... Rolling Eyes

 

16.01.2007 13:59

MonikaKN

Ahojte, dievky. Máte krásne fotky, len mám malú technickú poznámku : Naraz môžete pridať až tri fotky, a to tak, že keď si pridáte jednu, zvolíte možnosť " Pripojiť súbor", on sa pripojí, pridáte druhú, opäť dáte "Pripojiť súbor", takisto pro tretej. Až potom dáte možnosť "Odoslať".

 

16.01.2007 22:55

MARCELA SUCHÁ

Ahojte maminky,to som rada,zenie len ja mam obavy so skolkou,uz si pripadam ako sibnuta s toho jak to prezivam a to este rok Exclamation Mate krasne deticky,Sandi,Zorko je velmi vysoky aspon v tej vanicke mi tak pripada a podoba sa podla mna na Teba,sice ocina nepoznam,ale oci ma urcite Tvoje.Lenka,nasmiala som sa s Tvojho montera aky je suprovy.Monika,vitaj,dlho si sa neozvala.moj Adko asi podobne rozprava ako Tvoj,ale hlavne ze maminy rozumeju,ze Wink Ked ulozim vecer oboch naraz,tak to je tiez rusno,kym zaspia.U nas stale krik dostane Davidko,lebo si myslim,ze on provokuje a pritom to je opacne.Adko po nom hadze vsetky plysaky co ma vedla seba v postielke,potom mu ich Davidko vracia,a dookola az kym nezakrocim.S fukanim sviecok u nas problem nebude,lebo Adko fukal aj teraz na vianoce zo svietnika,a to som tiez zapalovala hore dole.Ja sa chystam robit tiez nepecenu tortu piskotovu s pochutkovou smotanou a ovocim,mnam.Moja svokra upecie tortu,takze 2 by bolo vela.Lenka este co sa tyka uciteliek v skolke aj u nas su otrasne,ja si myslim ze ak ich ta robota nebavi,tak nech uvolnia miesto tej ktora by to robila s lasky a nie s odporom.To je moja skusenost pri Davidkovi,v skolke natrafil na rapiu a teraz v skole ma super a teraz vidim kde je chyba,ze ako velmi zalezi od ucitelky.

 

17.01.2007 10:37

Sandi

Ahojte babenky! Takže doma to máme ako som predpokladala Crying or Very sad Muž-zápal priedušiek,Zorka príde dnes pozrieť doktor....od včera sa mu to zhoršuje,má plný nos a škaredo kašle.Isto mu znova naordinujú antibiotiká,keďže má "chytené" priedušky tak ako manžel...Nezvykali sme byť chorlaví,ale v poslednej dobe,odkedy sme sa presťahovali je to často.Asi sme sa ešte nestihli aklimatizovať Rolling Eyes Monika díky za radu s tým postupom posielania fotiek,vyskúšam Wink Vieš,my máme pomalý internet a už len keď posielam jednu fotku,čakám dlho kým sa podarí Rolling Eyes Lenka,Adamko je úžasný ako montér :D Pošli ďalšie foto....Máš pekné kvalitné,ostré fotky.Velmi sa im teším :D Tortu sme si tiež objednali,my objednávame v jednej cukrárni,ktorú máme odskúšanú,takže chutiť chutila,ale...Chcela som na ňu dať spraviť motív-autíčka,ale nespravili.Min.rok nám na ňu spravili včielku aj s nápisom Zorko...pošlem foto...vtedy sme boli spokojní... Tento rok som rozmýšlala,že urobím aj sama tiež nepečenú,ale časovo mi ti nevyšlo.Veď viete-vianoce,nový rok+zorkove narodky-všetko sme mali naraz. Marcelka,čo sa týka Zorkovej výšky,každý mu odhaduje 3 roky.Je vysoký a aj stupaj má velkú,obuv mu kupujeme medzi škôlkárskymi velkosťami. Ale má byť po kom,keďže aj muž meria 190 cm.Aj postavu má celú na neho.Keď sa narodil,celý sa aj v tvári podobal (až velmi)na muža a teraz ako rastie,každý hovorí,že v tvári ide stále viac a viac na mňa.Aspoň niečo Wink Laughing Laughing Baby aj Vaši už videli rozprávku od Disneyho-AUTÍČKA?Ak nie,dávam typ!!!Totižto náš keď sme mu pustili Nema a pod.rozprávky,troška pozeral,ale extra ho to nenadchlo...Akonáhle idú autíčka on pomaly nedýcha...Každy deň mu ich musíme púšťať,keď vypneme telku,povieme mu,že autíčka išli spinkať,hneď ide aj on,no proste hrúza.Už pozná celú rozprávku naspamäť. Keď nedoje papu,pustíme rozprávku a pri nej zje všetko čo mu dáte do úst.Laughing Dokonca aj spieva a tancuje na hudbu,ktorá sa tam hrá.Proste hotový blázon Laughing V poslednej dobe mu kupujeme len veci s motívom tejto rozprávky.VYSKÚŠAJTE!!!Aj vy máte doma malých šoférov!!!! Wink Wink Wink

 

17.01.2007 11:18

Sandi

Minuloročná torta...

 

17.01.2007 11:19

Sandi

a ešte jeden záber aj s rodičmi...

 

17.01.2007 14:24

lenka.g

Ahojte. Wink Sandi, aj ten nas je rozpravkovy maniak Embarassed , musime ho az brzdit. On si oblubil rozpravku Doba ladova2, uz aj vie, ako sa vola mamut...stale vykrikuje Mano, Mano...(vola sa Many Wink Laughing )...straaaasen by som mu chcela zohnat rozpravku Cars (Auticka), ale nieviem kde Confused ....on je uuuplne hotovy z auto a vsetkeho, co ma kolesa...viem si ho predstavit, tiez by pri tom ani nedychal... Laughing Sandi, je mi luto, ze su tvoji chlapci chori, teraz je tych chorob strasne vela...dnes mi volala kamoska, ze su v nemocnici so syncekom (1,9r.), ze vracia, ze je na infuzkach..vraj je rozsireny nejaky virus....a ona v 6 mesiaci tehotenstva... Shocked ...chuda, taketo nervy.... Sad Zorko mal krasnu prvorockovu torticku... Wink Utekam dievcence, idem dat Adamka ku starkemu a idem pozriet do nemocnice kamosku so svojim choracikom....ozvite sa..

 

19.01.2007 11:59

Sandi

Ahojte babenky!!! No takže my poctivo užívame antibiotiká-už tretí deň Crying or Very sad Lekár zistil aj malému zápal priedušiek Crying or Very sad No ale už som o niečo kludnejšia,lebo sa zdá že Zorkovi je už o niečo lepšie i keď zatial ťažko vykašliava.V noci už aj lepšie spal.Manžel je na tom ešte horšie,jemu zistili velmi silný zápal priedušiek.A lekár konštatoval,že je to vírusového charakteru Confused V našom okolí je velmi vela chorích...Ešte že sa ja zatial(ako tak)držím....I keď aj mňa škrabká v hrdle a v nosi už tretí deň,zatial sa to nezhoršuje.Niekto musí mať síl starať sa o pacientov,no nie? Wink Ale jedno ma štve,že sme uplne zabudli počas jesene dať Zorka zaočkovať proti chrípke.Pýtali sme sa teraz na to lekára a hovoril,že teraz je to už zbytočné,musíme počkať do ďalšej jesene.A to má ešte len to najhoršie (epidémia) prísť onedlho,na jar....Čo bude potom??? Ja som túto noc skoro vôbec nezažmúrila oka...Stále som počula pískať ten hnusný vetrisko,normálne ma pripravil o spánok Rolling Eyes Bola to hrôza,že?Rolling Eyes A vy ako babenky?Ako ste na tom?A zdravie slúži?

 

19.01.2007 13:43

akvi

Caute dievcata! Krasne fotky ste poslali :D . Aj ja som chcela, ale neviem ich zmensit. Skusila som to v ACDsee, ale tam mi to zmensilo len trochu, viac sa mi to neda a tu mi stale pise, ze je to velke. Tak neviem... Asi to budem muset skusit inak, ale na to teraz nemam velmi cas. Zajtra ideme na Donovaly, len neviem, co budeme robit, ked nie je sneh... Ale radsej budem so sestrou tam, ako sama doma. Muz mi zase ide na sluzobku. Ta vichrica vcera v noci bola fakt hrozna, tiez som sa bala. Stromy pred nasim oknom strasne zohynalo. Brrr Lenka, ak chces ten film Auta, mozem ti ho napalit a poslat. Mame ho tiez, ale Danka to vobec nezaujima. V telke ho bavia jedine reklamy. Majte sa dievcata krasne, skoro sa uzdravte. Na tyzden sa s vami lucim, budem bez netu. Pa pa

 

24.01.2007 09:52

Sandi

Ahojte babenky!!!! Nejako je tu smutno,nepíšete a nepíšete Sad My sa už ako tak doliečujeme,hrozne ťažko sa toho zbavujeme Crying or Very sad Chlapi mi ešte stále pokašliavajú,soplia....No hrúza!!!! Rolling Eyes A ešte aj toto počasie tomu len pridáva Rolling Eyes U nás na juhu len prší a prší,celý deň je tma ako o polnoci Rolling Eyes Inak nemám nič nové.....Mrcha sa mi ozvala presne na 28.deň cyklu a zasa je silná a bolestivá už 4.deň Crying or Very sad Lenka,dlho si sa neozvala....Jáj bože,keby si aspoň ty mala dobré správy WinkZ celého srdca ti držím palce Wink Ozvi sa.... Babule píšte,nech je veselšie Wink

 

25.01.2007 12:27

lenka.g

Ahojte maminky. Tak ja sa hlasim po dlhsom case a mam len zle a zle spravy... Sad Najprv som bola chora ja a potom ochorel Adamko. Presli sme si vysokymi horuckami, 40tkami, 2 noci dozadu sme utekali na pohotovost, co mu horucka len stupala....tam nam dali len diazepam, cipky a sli sme domov....horucky uz nastastie nema, uz je lepsie. chuda 3 dni nejedol nic, len pil, aj to som ho musela prosikat....Teraz spinka konecne, tak mam troska klud... Mne dnes dorazila mrcha, dalsia "super" sprava, takze mam radostiii a radostiii..... Rolling Eyes Aspon ze vonka krasne snezi konecne........aj ked my sa mozme len z okna pozerat Rolling Eyes Piste dievcence, nech nam je veselsie.. Akvi, ako dopadli tie testy, co si spominala? Sandi, vy sa rychlo vyliecte, nech uz vsetko zle ide prec....drzim palce. Wink

 

25.01.2007 13:26

Sandi

Ahojte maminy! Lenka,chúďa moje Crying or Very sad Si to teda užívaš naplno Shocked Presne viem čo cítiš....Je to všetko ešte čerstvé aj u mňa.V tom najhoršom musí doraziť všetko aj tá hnusná mrcha... Rolling Eyes Ja sa jej stále neviem zbaviť Sad Už šiesty deň Rolling Eyes Včera ma prekvapil aj manžel so správou,že on už ani nevie či by sme mali mať druhé bábo Exclamation Exclamation Exclamation No predstav si Exclamation Exclamation Exclamation Keď som sa ho spýtala prečo,tvrdí že si nevie predstaviť prežívať všetky tie starosti s bábätkom odznova,aj ten strach keď je bábo choré a tak...No a ja teraz neviem ako mám k tomu všetkému pristupovať Sad Nechcem mať pocit aby to bolo chcené len z jednej strany Sad Vy ste na tom ako?Tvoj manžel sa k tomu ako stavia? Lenka prajem vám skoré uzdravenie!!!Adamko užíva aj antibiotiká?Alebo je len silne prechladnutý?Vieš je mi divný ten prístup na pohotovosti...Veď to si mu mohla dať aj doma Shocked Aj Zorkovi najlepšie na horúčku zaberajú len čípky-paralen.Pritom Zorko počas celej choroby mal len jednu noc zvýšenú teplotu a preitom mal zápal priedušiek... A vy ostatné maminy ako?Píšte,píšte.....

 

25.01.2007 14:16

lenka.g

Ahoj Sandi. Adamko berie aj antibiotika, ma zapal priedusiek. Na tej pohotovosti posobili dost OSPATO Rolling Eyes , posobili takym dojmom, ze naco sme vlastne prisli Evil or Very Mad Confused: ...a to som mala v aute uz zbalenu tasku do nemocnice pre pripad....Ale uz je lepsie, hlavne ze uz nie je teplota... K tomu manzelovi a babu....este minuly rok v lete sme si vraveli, ze zacneme "pracovat" od septembra....no a stale nic. On bol totiz v tom presvedceni, ze raz sup a bude... Rolling Eyes ...vravela som mu ale, ze sa to nemusi darit kludne par mesiacov...a je to tu..... On babo chce, nevidim na nom ziadne pochybovanie, on je o tom mozno viac presvedceny ako ja....tak som zvedava, ako sa "potesi" dnesnej mojej sprave.... Confused .... No co uz narobime, musime si vazit nasich drobcekov co mame, ved su to nase pokladiky a sme za nich velmi vdacni, no nie?.....a druhe pride vtedy, ked bude mat prist.... A k tomu, co naznacil tvoj manzel....ono chlapi maju urcite chvilky, ked zapochybuju o tom, ci mat este dieta...a myslim, ze nie len chlapi....teraz uz vieme do coho ideme, ze to nie su len radosti, ale aj kopec starosti, strachu a pod. V klude sa o tom skuste porozpravat pri pohariku vinka Wink a urcite dospejete k nazoru, ze velmi radi privitate suredenca pre Zorka......drzkajte sa..... Som velmi rada, ze tu mam taku spolubojovnicku, ako si ty.......a aj ostatne dievcence...... pisteeee....

 

29.01.2007 13:52

akvi

Ahojte dievcence! Tak sme konecne doma. Aj ked tyzden na Donovaloch ubehol straaaasne rychlo. Mali sme uzasne pocasie, kopa snehu, no parada. Daniel nechcel ist dnu, iba by sa sialil v snehu. Uz ked bol uplne zasnezeny a mokry, tak som ho donutila. Cudujem sa, ze nie sme chori, lebo veru na nasej chate mame obcas peknu zimu. Hlavne v kupelni. Ale mozno aj preto nie sme chori, ze sa takto trochu otuzujeme. Dnes ma Danko dva rocky, oslava bude az cez vikend u nasich. Ked si seba predstavim takto pred dvoma rokmi... uf, to bola snad najhorsia a zaroven najkrajsia chvila mojho zivota... Brr az mam zimomriavky, ked si na to spomeniem. Mrzi ma, ze ste chori, to bude aj tym teplym pocasim... Ja tiez nie som fit a na vysetrenia este stale cakam Sad . Danko este nebol nikdy tak riadne chory, ale normalne sa bojim, ked tu pisete o tych teplotach, ako to zvladneme, ked sa nam daco take pritrafi. Clovek sa isto riadne boji.. A na pohotovosti fakt zvyknu cumiet na ludi, ze naco vobec prisli otravovat.. Majte sa zatial dievcata a piste :D

 

29.01.2007 14:14

lenka.g

Krasne to oslavte Akvi.....to je super, ze ste si uzili na Donovaloch, musi tam byt krasne. Deti su naozaj najstastnejsie vonku, ked mozu santit a vyvadzat... Laughing My sme von uz neboli vyse tyzdna, mame druhe silnejsie antibiotika, lebo prve nezabrali.....tak sa trapime...ale uz je nastastie lepsie.... Majte sa krasne a piste. Pa. Wink

 

29.01.2007 14:35

akvi

Skusim poslat dake foto...

 

29.01.2007 19:35

Sandi

Ahojte babenky! Takisto akvi,Dankovi želám všetko najlepšie,hlavne veľa,veľa zdravíčka a šťastíčka k jeho narodeninkám!!!!! My sme už na tom so zdravím chválabohu dobre.Bolo to strašné!Nuž čo,ale aj to patrí k životu.... Crying or Very sad Musíme sa s tým zmieriť.... Sad Lenka,rozhovor s manželíkom dopadol dobre....Má len trocha strach(to mal aj pred tehotenstvom so Zorkom),ale inak túži tiež po druhom!Ani si nevieš predstaviť ako mi "odľahlo" :D Najradšej by som ho už mala v náručí.... :D Ale nič to,my sa dočkáme že?! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Prajem veľa šťastia do ďalšieho mesiaca!!!! Wink Wink Wink Wink Wink

 

30.01.2007 11:14

lenka.g

Ahojte dievcence. tak my sme dnes boli na kontrole s Adamkom, vraj je to uz lepsie, tak som rada....Len ma dojal Adamko u doktorky, mal pozicane auticko od nej a ked ho musel vratit spustil totalny HYSAK, zuril, skriekal...no strasne!!!! Vsetci sa po nas pozerali. Rolling Eyes On ma v poslednom case neuveritelne zachvaty zurivosti, dostane sa vtedy az do amoku a nic ho nevie ukludnit. Mate aj vy skusenosti s takymito zurivymi zachvatmi? A ako ano ako to riesite? Ja som uz z toho na prasky, on dokaze takto vyvadzat aj 5 krat denne... Sad Sandi, tak to je SUPER, ze rozhovor s manzelom dopadol vyborne. Wink Som rada, ze sa tesite na novy prirastok.....tak uz len nech sa zadari. Wink Aj ja VELMI drzim palce tento mesiac... Wink Exclamation

 

30.01.2007 12:05

Sandi

Ahoj babenky! Akvi,Danko je hróooooooózne zlatučký na fotkách!Pošli ešte nejaké :D Lenka,som rada že sa už "doliečujete" a že sa máte lepšie :D S tými záchvatmi,poznáme to až moc dobre....Náš to praktizuje už "dlhú dobu"...Bála som sa že čím bude starší,že to bude horšie....Ale chválabohu sa to nezhoršuje....Ono sa u Adamka začína prejavovať obdobie vzdorovitosti....Podstatné je pri tých záchvatoch zachovať pokoj a hlavne byť kludná.Nie vždy sa to dá(čo je normálne),ale vtedy sa to u neho len zhorší.On ťa ako keby skúša dokial môže.U nás zaberá jediné:rýchlo ho niečím zabaviť,odpútať pozornosť....Niekedy ho necháme vyplakať,alebo vybúriť sa...aj on to niekedy potrebuje....Ozýva sa v nich osobnosť a nemajú to ako prejaviť....Ono to zvykne byť do 3.roku života,potom sa budeme tešiť na ďalšie "zaujímavé" etapy v ich vývoji Rolling Eyes Takže hore hlavu,zvládnete to!!!!Zvyknete si na to Wink

 

30.01.2007 12:58

Sandi

Zorko pri sledovaní TV,pokial idú Cars-od Disneyho..... Laughing

 

30.01.2007 13:04

Sandi

ešte jedna...

 

30.01.2007 13:05

Sandi

Skúšame si novú bundičku a radi pritom pózujeme....

 

30.01.2007 13:15

akvi

Caute dievata, tak to akoby ste hovorili aj o mojom Danielovi - s tymi zachvatmi zurivosti. Aj my s tym bojujeme a veru najlepsia pomoc je odputat pozornost. Ale nie vzdy sa to da. Napr. dnes som opekala masko na obed, horuci olej len tak frkal a mojho syna chytil amok Evil or Very Mad , ze sa nemoze divat. Tak sa aspon hodil o zem a hroooozne reval. No co som mala robit? Maso na oleji, syn tlcuci sa o zem, moje nervy na prasknutie. Ked som doprazila, zo zurivca bol zrazu anjelik. No co narobite.... Danielko vam vsetkym dakuje za blahozelania :D :D :D Aj vam to tak rychlo ubehlo? Boli to tazke dva roky, ale zaroven straaaasne kraaasne! Az mi je smutno, ze to pomaly konci... Som rada Sandi, ze sa ti pacia danielkove fotky, este daco poslem aj z oslavy. Aj Zorko je krasny chlapcek, ma uzasne ocka. A pri tej telke - aj Daniel tak zaujato pozera, ale len reklamy. Najradsej ma O2. Lenka, posli aj ty dake fotky. :D Majte sa zatial pekne. Pa pa

 

30.01.2007 16:49

lenka.g

Ahojteeee... Wink Krasne fotecky ste poposielali. Zorko aj Danko su krasne deticky. Zdaju sa mi strasne velki, uz taki chlapi......a mne sa zda ten moj Adamko este taky drobec :D ...Tak vam aj ja posielam zopar fotiek Wink

 

30.01.2007 16:55

lenka.g

Este nejake...

 

31.01.2007 19:03

Sandi

Lenka,krásne fotečky!!!!! :D :D :D Na jednej sa hrozne divím,tam kde má Adamko šampón na vláskoch,ako to v klude zvláda Shocked To keď náš Zorko uvidí šampón,najradšej by utiekol z vane...Velmi trpí (a my tiež,manžel mi musí pri tom pomáhať,inak by som ho neudržala)a nevieme ako ho na ten proces umývania vláskov privykať.... Rolling Eyes Poradte! Hneď ako budem môcť,pošlem aj ja zasa nejaké fotečky! Wink

 

31.01.2007 19:04

Sandi

Marcelka,Monika,čo je s Vami? Dlho ste sa neozvali.... Sad

 

31.01.2007 21:09

lenka.g

Ahojte babky. Wink Sandi, Adamko od malicka nemal problem so samponom na hlave a umyvanim vlaskov. Mozno to bolo aj tym, ze sme chodili do plaveckych jasliciek od jeho 4 mesiacov, tam sa aj ponarali a podobne.......aaaaaale.......horsie je na tom to, ze v poslednej dobe tak isto zacina protestovat a to nie len s umyvanim vlaskov, ale celkovo s umyvanim....robi riadne sceny Rolling Eyes . Neviem, co sa mu porobilo, akoby ziskal k vode odpor. No uvidime, ako to bude pokracovat....Zorko nema rad umyvanie vlaskov od narodenia? Co mate inac nove dievcence? My sa uz pomaly doliecujeme, dnes sme boli aj troska von. Ale vidno uplne na Adamkovi, ze je este slabucky. A riadne pochudol, uplne mu zmizli jeho gulatucke licka. Sad Aki su vasi drobci papkaci? Moj je straaaaaaaaaaasne vyberavy, je len par jedal, ktore zje...vacsinou ryza, masko...... zemiaky mozem len snivat Confused .... Piste a poslite nejake foecky... Wink

 

01.02.2007 09:19

MonikaKN

Ahojte, maminy. Chodím sme len čítať vaše príspevky, lebo už týždeň ná Ali ATB, my s Maťkom máme 5 dní črevnú chrípku, tak, chúďa, nemôže nič jesť. Zemiak, ryža, zapražená polievka,sucháre, nesladený čaj,... A on tak ľúbi jesť ! So šampónom starosti nemám, skôr s oplachovaním vláskov. Ale z vody ho dostať je umenie. Veľmi miluje vodu. A konečne sa nám rozkecal. Každý deň sa naučí nové slovíčko. Doteraz bola Ali "nana", teraz je "aji", auto nie je dzzz, ale "ato", telefón nie je priloženie ruky k uchu, ale "ajó",... No, hádam sa už počlovečí. Už sme aj dali prihlášku do škôlky, len sa ešte musíme odučiť od plienok. Zatiaľ ho neštve, ani keď je pocikaný až po brucho, zahlási len kakanie. Tak hádam na jar sa nám to konečne podarí. Na záchode obsedí, ale keď z neho má ísť niečo von, tak začne vrieskať a trepať sa dole. Záchvaty máva odmalička, keď niečo nie je po jeho vôli, vypučí brucho, napne sa a začne vrieskať. Ale stačí, keď prejdem bez povšimnutia okolo, on prestane, príde ku mne, poľúbim ho a je kľud.

 

07.02.2007 21:30

chiarka

Ahojte maminky. Tak konecne som sa sem dopatrala.Dakujem. Mne sa chiarka narodila 22.1 2005 Momentalne sa trapime s odnaucenia sa od plienok.Mne to zatial velmi neprekaza, len znami reaguju inak.Ze je uz velka, a je to hamba. Chiarka vyzera uz skoro na 3roky. Ma 15kg a je aj vysoka.Vy ste na tom ako? Confused:

 

08.02.2007 09:49

Sandi

Ahojte babenky! Konečne som sa dostala k PC.....Mali sme doma lietačky,o mesiac chceme v celom dome meniť okná za plastové a hladali sme tie "najlepšie ponuky"...Chválabohu máme to za sebou a už len čakám na marec(to bude zasa upratovania Rolling Eyes ) a potom už budem najšťastnejšia.... Lenka neboj,onedlho bude Adamko taký istý valibuk ako bol....On to raz dva dobehne.Zorko mi s jedlom nerobil žiadne problémy,len od jeho 1.roka z ničoho nič odmieta všetko mliečne.Lekár nám vtedy povedal aby sme si z toho nič nerobili,že telo same pýta to čo sa mu žiada.Ale objavili sme chvalabohu jeden jediný druh tavenéh syra,ktorý spapá(syrokrém smotanela) a jogurt zje len keď má hrozne velikánsku chuť ...Aj to len niektorý...v poslednej dobe začína tiež vymýšlať a to tak,že odmieta zemiaky,ale hranolky zje Rolling Eyes ,velmi velmi lúbi ryžu,cestoviny a všetky druhy mäska....Čo sa týka polievok,nehrozí Sad Umývanie vláskov neznáša už od narodenia....Hrozne pritom vrieska a bojí sa,že sa mu voda dostane do nosa....Kúpanie má docela rád....ale po celý čas nám vo vani vraví z hrôzou v očkách"vlásky nie"... Babenky píšte a poposielajte nejaké fotečky!Aj ja sa budem snažiť.... Lenka a želám vela síl v ďalšom snažilkovskom mesiaci Wink Wink Wink Myslím na teba!!!! Wink Wink Wink

 

08.02.2007 10:05

Sandi

Ahoj Chiarka!!! Vítame ťa medzi nami....Konečne máme medzi "našimi"chlapcami aj dievčatko....Popíš nám o vás viac info,poposielaj fotečky Wink budeme sa tešiť Wink Aj Zorko je dosť veliký....On meria 92 cm a váži 14,5 kg.Aj jemu typujú 3 roky...Čo sa týka plienok,nechápem tvoju vetu:trápime sa s odnaučením sa od plienok.... Shocked Shocked Shocked Prečo sa trápite????Panebože to nesil!!!U Zorka ešte tiež vôbec nehrozí vzdať sa plienok a vôbec mi to nevadí...Sem tam ho skúšame posadiť na WC,ale on len sedí a nič...Ja ho chcem začať navykať úplne pomaličky keď sa nám oteplí,na jar,v lete...s tým že vtedy bude môcť behať nahý po byte aj na dvore a on sám musí pocítiť,že je mu tak lepšie... Vieš keď to budeš siliť,malá ti môže dostať z toho aj strach a bude to ešte horšie Sad A to, čo vraví okolie a známi,to ti môže byť ukradnuté....Vôbec to nepočúvaj,Chiarka je tvoje bábo a nie ich!!! Wink Prajem vela síl aby se to zvládli! Pa a píš.... Wink

 

08.02.2007 10:14

Sandi

Macelka,čo je s tebou????Dlho sa neozývaš!!!! V tých vašich Krompachoch,to bola teda poriadna tragédia Crying or Very sad Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Keď ukazovali včera v správach ukážky z pohrebu,slzy mi stekali potokom Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Strach a hrôza!!!!Čo všetko sa už v tomto štáte može stať,že baby????!!!!! Shocked

 

08.02.2007 13:32

akvi

Caute dievcence! Konecne som sa dostala k PC. Mam za sebou par vysetreni, zatial je to celkom ok, ale este cakam na dake vysledky. Ale mam sa uz lepsie. Veru, Sandi, s tym oducanim od plienok mas pravdu. Netreba to silit. Aj ked Danko sa uz uspesne pyta, ale my sme ho vobec nenutili, prislo to same od seba. A poviem vam, niekedy som z toho cikania zufala, pretoze je zima. A castokrat ho nestiham vyzliect a ocika si gatky. Veru, nechajte to na teplejsie dni. Alebo taky overal. Je priam nemozne stihnut ho vyzliect. A s tym papanim - u nas je to zatial fajn. Danko vobec nie je vyberay. Zje vsetko. A vazi 15kg a ma 88cm. Kolko maju ti vasi? Oslava narodenin u nasich dopadla fajn. Sviecku sme museli zapalovat aj desat krat, tak sa mu pacilo ju sfukovat. A tortu sme mali zelatinovu s ovocim. Keby ste videli ten ksicht, ked ju prvy krat ochutnal! Najprv to vyplul, ale potom zistil, ze je fajna sladka, tak sa do nej pustil. Majte sa zatial pekne a piste! Chiarka, napis daco viac o sebe, nech ta lepsie spozname. Pa pa

 

08.02.2007 13:43

akvi

Este par fotiek...

 

08.02.2007 22:56

MARCELA SUCHÁ

Ahojte maminky,tiez som sa dlho neozvala,lebo som velmi nemala cas sa dostat k pc.Mali sme oslavy,potom boli polrocne prazdniny,mala som brata na navsteve,takze frmol.Adrianko co sa tyka sviecok tak ten tak isto fukal o dusu,nocnik nadale nehrozi Twisted Evil obleceny nan sadne,ale ked mu poviem alebo sa ho spytam ze dame dole plienocku a pod cikat,on normalne dostane zlost a krici,STACI Rolling Eyes Uz som sa bola informovat u kolegyniach v lekarni ci dostat cvicne nohavicky,takze sa mi nato opytaju.Kamoska mi poradila,nechat ho v pancuchach.No ked si predstavi vsetko ocikane,to ma nelaka.S recou,skoro kazdy den sa mu potari trocha nespisovne,ale predsa nejake slovicko,ked citame s Davidkom slabikar,skusa opakovat dnes to bol PETER-PEPEJ.sPIEVAME SI ajjaja ku ku ku a on vrti zadkom jak tanecnik,alebo fiju fiju fiju zimny... a on fiju fiju fuka.dedo je dodi,povie ti-cho,som rada ze sa uz rozhovoril,uz len ten nocnik.SANDI,co sa tyka tej tragedie,tak tu rodinku poznam s videnia,vies co taky veriaci milujuci skromny ludia aky oni su,kolko grazlov beha po svete a nic im nieje,to je taka strasna nespravodlivost Exclamation Exclamation Exclamation Ja si neviem vôbec predstavit,ze by sa nieco take udialo v mojej rodine.Stale myslim na to ako a kedy to povedia Jakubkovi,to bude strasne Crying or Very sad Este co sa tyka papania,tak to sa Adrian trocha pokazil,ranajky skoro denne 250ml mlieko,o 2hod,jogurt,cerealie,to o.ki,obed-3lyzicky polievky,5druheho Sad ,okolo14.30,15.00 banan,mandarinka do vecere somariny,medzitym 2xkusne do nejakeho peciva a pred spanim 250ml mlieka.Ma aj vyzivne latky,ale je strasne na cukriky a ja ho to neviem odnaucit,hlavne ked prideme k babicke a dedkovi.Babi ani tak nie,ale dodi,staci ze Adko pride k nemu a do ucha dodi-tukik,a dodi je cely bez seba a mu povie pod,a Adko ide Rolling Eyes Caute a piste.

 

09.02.2007 10:59

Sandi

Ahojte babenky! Akvi,krásne fotečky!!! a tá torta! mňam,mňam!!!! Nemám rada sladkosti,ale s takejto torty by som si veru dala.....Tolko ovocia....bože až mi slinky tečú.... To ste mali objednanú,alebo ste vy taký šikovní?Lebo to by som si u vás dáku rezervovala.... Som rada že vyšetrenia máš zatial O.K. A aké máš problémy? Marcelka,vieš ako sa hovorí:na chudáka sa zosype aj to posledné h.....Nechcem byť neslušná,ale tiež ma štve keď človek vidí tých všelijakých vagabundov čo behajú po svete,cigánov atď....Nič sa im nestane....U nás na ulici máme jeden cig.dom a na plote im visí plynomer ledva na kábliku,každý si s toho h....robí,ale keď si predstavím že by to rachlo Shocked ,bývame 3 domy od nich....Keby to aspoň neulížilo okoliu,tak by mi veru ani nevadilo že by to rachlo Laughing Keby ste videli ten neporiadok u nich na dvore,žijú bez okien,bez strechy,ten zápach čo od nich vanie,no hruza....Veď isto to poznáte,sú všade Rolling Eyes A deti kotia jedna radosť.....Nie ako my,nevieme pomaly ani otehotnieť,alebo otehotnieme,ale s kopcom komlikácií...Nuž ale hlavu hore,že Lenka....Dlho sa neozývaš....Dúfam,že si O.K. Exclamation Exclamation Exclamation Babenky píšte Exclamation Exclamation Exclamation

 

09.02.2007 11:15

Sandi

posielam nejaké fotečky....Novšie zatial nemám stiahnuté.... Zo zbierky nášho modelingu....

 

09.02.2007 11:17

Sandi

ešte...

 

09.02.2007 11:18

Sandi

...

 

09.02.2007 13:38

akvi

ahojte dievcata, ked tak pozeram na Zorkove fotky, strasne sa podoba na Dankovho kamarata Miska, lepsie povediac na syna mojej kamaratky, lebo moj syn sa s detmi este stale nevie hrat, iba ich pozoruje, alebo opakuje po nich. Ako su na tom ti vasi? A ta torta, Sandi, no neverila by si, kolko som sa s mamou hadala, aby ju spravila takuto. Je to len piskota natreta lekvarom, na nej ovocie a zaliata zelatinou. Ta piskota mala povodne dvojnasobnu hrubku. Tu som prvu "zrusila". Potom mala nasledovat daka plnka - ja neznasam plnky a nevidim dovod davat to synovi. Takze som zrusila aj tu. A bola z toho obycajna mala torta bez presladenej plnky. A vsetkym velmi chutila - doslova sme ju zozrali na posedenie Laughing Marcelka, iste si rada, ze sa Adko rozhovoril a nic si z toho nerob, ze komoli slova. Daniel rozprava sice vela, ale cudzi mu vobec nerozumeju, ja musim tlmocit. Ale mam z toho srandu a strasne sa bavim na jeho slovach napr. mojky su ponozky, bondiky su gombiky, tizoj je televizor. :D :D :D No a tak dalej. Najlepsie slovo je momentalne "pino" - pismeno. Viete si predstavit, ked to zacne vykrikovat na ulici. Embarassed Pozerame na JOJ-ke tu sutaz Pali vam to - odtial sa naucil to "pino". No sranda... :D Majte sa dievcata. A hlavne piste! Pa pa

 

10.02.2007 12:30

lenka.g

Ahojte dievcence. No vy ste sa krasne rozpisali. Wink My sme uz chvalabohu zdravi, Adamko sa uz aj troska zagulatil Wink . U nas je to s hovorenim tak kadejako, nieco uzrozpravame, ale nejak velku slovnu zasobu Adamko nema. Povie, mama pod, oco, staci, paci, oko, nos, pupo (pupok), najnovsie je uplne uneseny z rozpravky Doba ladova 2, takze stale hovori Mano (Many), Eja (Eli) a najviac kokoiii (krokodil)....tak si pomenoval prehystorickeho jastera Laughing ...... Nocnik, resp. zachod nic moc, akurat sa snazime rano kakavat do zachodu, co sa ako tak dari.... Sandi, dakujem za prianie k uspechu tento mesiac, aj ja vam VEEElmi zelam, nech to vyjde Wink . Ja som bola vcera a preventivnej u zenskej, vraj je vsetko OK, este ma na kadejake preventivne sona poslala, takze budem behat Rolling Eyes Majte sa krasne zatial, utekam sa venovat Adamkovi, uz par dni vobec nechce spat cez obed. Evil or Very Mad ....celkovo vymysla so spanim.... Rolling Eyes ...ako su na tom vasi drobci?

 

10.02.2007 19:34

Sandi

Ahoj Leni,som rada,že si sa ozvala....a že ste už zdraví..... Wink Čo sa týka spánku,náš Zorko sa polepšil k dobrému.....Cez deň nám zaspí okolo 11.00 hod. a večer medzi 19.00 a 19.30 hod.A to tak že ho uložím do postele,prikryjem a vyjdem....On zaspí úplne sám....Sme prenáramne šťastní,lebo predtým sme s ním museli poležať v posteli aspoň pol hodinku....No nechcem zakríknuť,ale dúfam že mu to takto vydrží čím dlhšie Wink Wink Wink My sme sa snažilkovali tento mesiac "poctivo"(ovulovala som z so zdravého vaječníku),takže uvidíme....Ako slepý povedal a uvidel h.... Laughing MS čakám budúci piatok Rolling Eyes A ty si na tom ako?

 

10.02.2007 22:09

lenka.g

Ahojte maminy. Wink Sandi, my sme snazilkovali ako tak poctivo, ale myslim, ze este som nemala ani ovulaciu (ja to totiz neviem uplne rozpoznat Embarassed ). Mam totiz dlhsi cyklus, takze to mavam neskor. Akosi sa ani nesledujem, ani neviem, kedy mam MS dostat. Embarassed Tento mesiac je cely akysi divny. Kazdopadne snazit sa musime nadalej. Chcem sa opytat taku intimnejsiu otazku, ako casto je najlepsie sa snazit podla teba? Niekto hovori, ze s odstupom par dni (tak 2-3), niekto ze aj kazdy den....tak ja uz fakt neviem... Rolling Eyes Embarassed Laughing Obaja chlapi mi uz spia, zase Adamko dnes vyvadzal pri zaspavani....nakoniec sa mu to podarilo o 21:00 Rolling Eyes . U nas je to naopak ako u vas, nam Adamko od narodenia do skoro dvoch rokov zaspaval krasne sam, ako mal mat 2 roky nastal zlom a bezproblemovemu zaspavaniu bol koniec Confused ...No hadam sa to polepsi..... Pisteeeeee.......

 

11.02.2007 10:54

Sandi

Ahoj Leni! Ja ti aj troška závidím že ani nevieš kedy máš ovuláciu....Vieš,nie je to dobrý pocit,keď sa v noci zobudíš na kŕče v podbrušku,alebo si cez deň musíš v rýchlosti čupnúť Rolling Eyes také sú silné...Podobne ako pri menzesi,ibaže tieto sú len v jeden deň,v jednu hodinu a trvajú tak zhruba 10 min.Mám vtedy pocit akoby sa mi prevrátil celý spodok....Ja to mám len odvtedy ako mám tie cysty Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad A to my je ajtak nanič vedieť kedy mám ovuláciu,lebo otehotnieť môžeš podla mňa aj dni okolo nej...To ťa obdivujem že nesleduješ,kedy čakáš MS...Ja tak tíško sledujem kalendár a čakám Wink Ale nie je to dobré,viac to potom prežívam Rolling Eyes S tým snažilkovaním,tiež neviem ako je to najlepšie....Keď som so Zorkom nevedela otehotnieť,vtedy sme sa poctivo snažilkovali a nič.Tak sme potom skúsili tiež tak v rozmedzí 2-3 dní a zasa nič.Potom keď sa podarilo to sa pamätám že sme sa v ten mesiac snažili poctivo....Vidíš to sa nedá určiť Sad Ono podla mňa to je len vecou náhody....aby boli spermijky v správny čas,na správnom mieste.... Laughing Hlavne tá jedna,najdôležitejšia Laughing Držím palce a ono tá radostná správa // príde vtedy,kedy má prísť...,kedy je nám to súdenéWink Zatial pa.....