1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

29.05.2006 13:03

borka

pre TIN:tusim babylove v DM-ku su na plavanie. AJ MY SME SA NATRAPILI PRI SASENKE.TIEZ NAM HROZILO UMELE OPLODNENIE,TAKZE PO STRASTIPLNOM PLODENI A MOJOM RIZIKOVOM TEHU,SEKCII SA NAM DO TOHO MOC NECHCE.PLAN JE 2010.

 

29.05.2006 13:05

lujziana

tak mi to zase zobralo 3x, ale ked napíšem dačo dlhše tak to pre istotu zmaže Evil or Very Mad

 

29.05.2006 13:06

Eugenika

Emla existuje vo forme naplasti aj masti. je to normalne lokalne anestetikum, Trochu moze utlmit vpich na kozi, ale hlbsie sa latka nedostane. Pouzivali sme to v robote (robila som v zdravotnictve), ale len par krat, v podstate to bolo nanic.... Viem, ze existuje viac takychto pripravkov, ale vsetky su na rovnakej baze.

 

29.05.2006 13:06

borka

PRE eugeniku:NO TO JE DOBRE,ZE STACIA PLAVKY.SME NA UM A KAKAME RIADNY BORDEL.takto pocitacujeme.male je pri mne.

 

29.05.2006 13:09

Eugenika

Pre Borku, po UM je uz tvrda stolica? Ja len, ze ci to fakt tie plavky zachytia. V instrukciach maju napisane, ze ak sa niektore babo pokaka a znecisti vodu, prerusia kurz a idu bazen pucovat.........

 

29.05.2006 13:09

Henrik

Karolinka dik, mrknem. Maly vyzera byt spokojny, keby hladoval, zrejme by som si to vsimla, nie? Laughing No, ja mam roziel 13,5 roka... Wink Na rozdiel od prveho, si toto uzivam naplno a je to fajn. Akurat zacinam badat, ze bude problem s rodinnym programom. Starsieho to uz s nami nebavi a samostatny velmi nie je. Nutne potrebuje tatinka a ked chcem klud v rodine, tak aj vikendy som s malym sama.. Ale sem tam sa este dohodneme. Je fakt, ze maleho to s nami nebavilo aj ked este nebol Marcelko na svete...ja mu tam nejako nepasujem.. Rolling Eyes asi puberta Twisted Evil no a to teda zrejeme s Marcelkom nema nic spolocne. Ale keby som mala mat tri deti, tak to dalsie chcem hned, co najskor... akurat si vobec nedokazem predstavit ako by som dve male deti zvladla.... Rolling Eyes Uz by som na to asi bola stara...nervy uz nemam najpevnejsie Laughing

 

29.05.2006 13:10

borka

ved to,ze tvrde nekaka.

 

29.05.2006 13:11

Eugenika

Este ma tam jedna pobavila, zahlasila, ze babatka do vody necikaju (to ked sme rozoberali kakanie a obycajne plavky, moja reakcia bola, ze urcite sa vsetky drobce do vody vycikaju a moc hygienicke to teda nebude...) a ked sme dosli domov a isli kupat, prve co urobila, sa do vanicky vycikala Smile.

 

29.05.2006 13:25

KarolinaP.

Henrik 32 este nie je ziadna tragedia! Ja mam tiez tolko ako ty a to tretie som chcela v 35.Ale zadarilo sa skor a nelutujem! Je sice pravda,ze som bola na rizikovom,kvoli tlaku a bielkovinam v moci,ale co sa tyka deti tak by som mala aj 10 keby sa dalo Laughing A doma mam tiez 2 pubiny, Twisted Evil tak nervy obcas prasknu,ale co uz,aj to patri k zivotu Laughing

 

29.05.2006 13:32

borka

moj zrutik prave zjedol 100 ml hipp-ky.nie je to moc?

 

29.05.2006 13:40

KarolinaP.

Borka,pokial chuti tak je to o.k,ked nebude tak je zle Laughing Inac vcera mi krpec tiez tolko zjedol (jablkovo-mrkvovu) dren. Razz

 

29.05.2006 13:54

Anaj

My mame rozdiel medzi detmi 1,5 roka a zda sa mi to dobre, ale to asi zavisi aj od dietata ako sa vyrovna s novym surodencom, my sme nemali velke sceny,jakub je k nej zlaty, nosi jej dudlik a hladka ju moja moja. Akurat mal vcera 2 roky. toto je moj oslavenec.

 

29.05.2006 14:01

Anaj

kubo

 

29.05.2006 14:02

Anaj

ella

 

29.05.2006 14:06

KarolinaP.

Anaj,obidvaja su zlatunky a tusim sa na seba podobaju! Razz

 

29.05.2006 14:11

Anaj

No veru podobaju, ale nie na mna Sad Laughing . Inac aj vam deti tak skriekaju? Ella ked sa akoze tesi, tak si vyska, ale riadne, isto ju pocuju aj u susedov.

 

29.05.2006 14:34

KarolinaP.

My to zas mame tak,ze najstarsia dcera a najmladsi syn sa podobaju na tatinka! Sad Ale aspon prostredna na mna! Razz A s tym vreskotom?Cim hlasnejsie na neho rozpravam,tak tym hlasnejsie sa smejka Laughing A ked sa mu nieco nepaci tak sa rozculuje aj s gigotanim Twisted Evil No je to nas certik Wink

 

29.05.2006 15:01

*Monka*

ja chcem tiez rozdiel 1.5-2.0 roka, tak to vychadza, aby sme v zime na tom zacali pracovat Laughing uvidime.... oddnes mame nausnicky, bolo to 2x zamrncanie a hotovo.....

 

29.05.2006 15:09

Skoricka

, a kolko mala teraz vazi? 100 g nie je vela, ale na druhej strane deti po 3. mesiaci priberaju menej a Lea ma za sebou velmi tazky zasah do organizmu, takze sa zotavuje pomaly. Neznepokojuj sa, pokial je ona spokojna, tak by to malo byt v pohode, moze ti potom zase pribrat "skokom". Mne tak Misko mesiac stagnoval, ked mal 5 mesiacov - po chorobe a potom pribral zrazu skoro kilo Smile Na prehliadke ste boli? Lebo niektore deticky su take, ze priberu menej na hmotnosti a viac to ide do rastu a potom maju zase obdobie priberania - ako buchticky, treba im dat cas, kym podkysnu Laughing

 

29.05.2006 15:13

Skoricka

Huraaaa, konecne mi zobralo prispevok este z piatku, jupiiii Laughing Preto take oneskorene reakcie, ospravedlnujem sa. , ste s Leou hviezdy! Razz , aj ja kojim poleziacky - v noci, prip. ked je maly "na zaspatie", vtedy ja lezim na boku a maly viac-menej na chrbte, s otocenou hlavou - na zaciatku je na boku, ale ako zaspava, tak konci na chrbte Smile A grgame stale, po kazdom jedle okrem noci, inac by sa Adko pogrckal (aj tak mu casto vybehne, aj ked je poriadne odgrgnuty, lebo je taky pahltnik a strasne rychlo papa)

 

29.05.2006 15:19

cherri

Ahoj mamulky Smile Naša malá Nina škrieka až výska keď si potrebuje odgrgnúť, určite ju počujú susedia aj o 2 posch. vyššie Laughing , inak my máme rozdiel medzi deťmi 2roky+2týždne a som veľmi spokojná, i keď niekedy je veselo Wink , ale nesťažujem sa Razz Anaj: Kubkovi všetko NAJ k narodkám :D Monka: A dávali ste prepichovať, alebo prestreliť?

 

29.05.2006 15:20

Skoricka

K tym rozdielom medzi detickami - my mame 17mesacny odstup a velmi si pochvalujem, aj ked obcas su poriadne narocne dni, ale tie su aj s jednym. Podla mna to je super, chlapci si budu rozumiet, pohraju sa spolu a ten narocnejsi zaciatok sa da zvladnut. Takze vrele odporucam Laughing A Ado tiez poriadne vyska, je to zlate, ale najhorsie je, ze najviac spusti prave vtedy, ked mi Misko spi a budi mi ho - to je jedna z mala nevyhod maleho rozdielu medzi detmi, ale nejako sa mi dari ho pacifikovat (ked nic ine nezaberie, dida vzdy Laughing), takze sa Misko moze v klude vyspat.

 

29.05.2006 15:31

Skoricka

, zelena stolica ta nemusi znepokojovat, ked ti maly pekne papa. Je viac moznosti, preco je zelena: jednak na vzduchu u dojcenych deti oxiduje, takze zelenie, dasia moznost je ta, ze si zjedla vacsie mnozstvo sacharidov a v mlieku bolo viac laktozy - z jej stiepenia moze byt tiez zelensia stolica. Hladova stolica je zelena, velmi objemna a zapachajuca - inac ako si zvyknuta. A babicku pozdravujem, nech si na prikrmy este 2 mesiace pocka, Marcelko urcite nie je hladny,ina by ti vobec nespal, on by si jedlo vyreval, o tom niet pochyb :D

 

29.05.2006 15:45

Anaj

Uz sa vam deti prevaluju na brusko? U nas to stagnuje, ked ma mala to siroke balenie, skoda, ked je vyzlecena, rada by sa prehodila, ale dlho ju tak nemozeme nechat, no ved uvidime, hadam to potom dozenie. kubko mi uz o takomto case sa prehadzoval o sto sest a tiezsa uz posuval dopredu, no nic, kazde dieta je ine.

 

29.05.2006 15:52

*Monka*

anaj, ja ked polozim malu na chrbat, do 10 s je na brusku Laughing uz sa ale neda ustrazit, clovek aby furt hliadkoval cherri, ja som bola na 100 % presvedcena, ze dame prestrelit. ale nasa detska doktorka sa ponukla, ze prepichne, a ze mi za to ruci. mam voci nej doveru, je to fakt odbornicka, tak som zvolila. mala len 2x zamrncala a bolo. diky, pani doktorko Laughing

 

29.05.2006 16:05

Skoricka

, mne sa Adko prevalil parkrat z bruska na chrbatik, naopak este nie, ved to ma este cas, aspon sa nemusime este bat, ze kde sa nam za par sekund ocitnu Smile Ella ma obmedzenejsi pohyb skrz tu Frejkovu perinku, ale nemaj obavy, ona to dozenie raz-dva, az ti bude smutno za tymito casmi, ked len lezka Wink

 

29.05.2006 19:01

borka

my sa netocime... Crying or Very sad dnes sme jej dali nausky.boze,to bolo cirkusu.jedno ucho bolo na 3-ti pokus,2-he na 4-ty.drzali sme ju traja.nebolo to urcite take hrozne,ale mame hysterku,takze to bolo aj s cirkusom.

 

29.05.2006 19:09

monica

No k tomu vekovemu rozdielu, my mame necele dva roky medzi detmi a v podstate sme to tak planovali, hoci som chcela 2,5 rocny rozdiel, ale sa nam neplanovane teda zadarilo skor. Myslim, ze dva roky rozdiel su ok, dokonca mam pocit, ze rok a pol je uplne idealne, cize este mensi rozdiel ako dva roky. Hlavne preto, ze to 1,5 rocne dieta sice vyzaduje vacsiu starostlivost, ale zas vacsinou este tolko neziarli, neviem mam pocit, ze akurat tie dva roky su presne najhorsi rozdiel na zaciatku. Dvojrocne dieta je velmi narocne na pozornost, zacina vtedy obdobie vzdoru, oducanie od plienok, ja mam teda pocit, ze ked je 1,5 rocny rozdiel, tak do tych dvoch rokov to druhe uz ma pol roka a uz dokaze byt viac same, uz mozu byt nejake spolocne kvazi hry. Ale samozrejme to zalezi od kazdeho dietata ake je a to nase starsie patri k tym lepsim detom, ale aj tak je to dost narocne, ani nie fyzicky, skor psychicky. Teraz sa rozhovoril a niekedy mam chut ho vypnut aspon na par minut. Ach, keby deti mali taky gombicek, ktorym by sa sem-tam dali vypnut Smile

 

29.05.2006 19:22

Denisa DS

Nasa mala sa rozhodla ze sa neprevaluje. Pred par tyzdnami sa prevalila 3x po sebe z bruska na chrbatik a odvtedy nic, asi mi chcela ukazat pozri mama ja to uz viem a poriadne si to vychutnaj lebo viac sa mi to robit nechce Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes My mame v poslednej dobe skreky ked je unavena, ona si totiz chce cmulat prstek ale ja jej to nedovolim, navliekam jej rukavicku, a cumlik stale nechce Confused

 

29.05.2006 19:33

Henrik

Skoricka vdaka za odborne info. Aj ked sa mi teda zda, ze objemna je dost.. Rolling Eyes No a keby si vedela, cim mi krmila babicka prveho syna.... Embarassed Az mi vlasy dupkom stavaju, ked si spomeniem...Prazila v kastroliku na masle muku s cukrom na taku hustu kasicku a tym mi ho pchala...isto nemal ani pol roka vtedy..presne sa nepametam.... same zakazane veci! No a mrkvove stavicky denne, az bol cely zlty....az doktorka to zrusila..... Rolling Eyes Embarassed Co ja som vtedy vedela? Mala som 19 a chodila som na vysku.. V roku mal 12 kg. Cudujem sa ze nie je alergik a chvalabohu je inak zdravy.. Yvett, stale zabudam k tym topanockam z H&M som chcela..znama kupila malej krasne rurove tusim paikave platenne capacky a nosi ich v kabelke... Laughing Mala smidli nohami a skopava ich. Pritom maju aj pasik cez nart. Ide ich predat na mimibazar...ak by si predsa len chcela... A my mame adidi vystavene v obyvke na gauci a von chodime v ponozkach... Wink

 

29.05.2006 20:05

Anaj

Henrik, ja poznam inu story, ked kamoskin otec natlacil do 4-mesacneho baba bryndzove halusky, ved ze je to chlap a co bude len mlieko ???!!! Ale to bolo tiez uz davno, vtedy sa vela veci robilo inac a s prikrmami sa zacinalo riadne skoro. Ja som zase rada, ze este pije iba mliecko, potom mi pribudne este jedno varenie navyse.

 

29.05.2006 20:20

Henrik

Anaj, to je ina sila... Exclamation Exclamation Shocked No a ked sme pri tom, tak kamoska krmila rocneho syna utopencom- cibula + ocot!!!! Teraz ma tretie babo, decembrove 2005, tak som zvedava, co za experimenty predvedie... :D

 

29.05.2006 21:14

tin

moja Tinka - Valentinka Wink

 

29.05.2006 21:33

Yvett

Tin: rozkošná Nezobralo mi príspevok Evil or Very Mad S tým babyvakom sme tiež začali až teraz, keď bola menšia tak v ňom nechcela byť. A teraz v ňom aj zaspala Wink Beriem si ho aj von, keď nechce byť v kočíku tak vak to istí. Henrik: ďakujem, že na nás myslíš, práve dnes ráno som platila plátenky z MMB, takže ďakujem už asi nebudeme potrebovať. Anaj: z Jakubka už je chlap, v decembri to ešte bolo také bábo :D Skoricka: máš pravdu Lea sa dosť natiahla, možno aj preto nepribrala. No ešte má pekne šunky na stehienkach a dúfam, že zase začne priberať. Inak je Lea tiež trochu lenivejšia, sem tam sa prevalí z bruška na chrbátik, naradšej by sedela to jej zase nedovolím ja. A najnovšie robí mostíky, zaprie sa o hlavičku a nožičky a dvíha zadok a tak sa točí dokola Wink

 

29.05.2006 22:35

Anaj

ja nemam babyvak, ale klokanku, ale tiez som spokojna, aj dnes sme len tak na rychlo vybehli na trznicu kupit ovocie, tak som mala ellu v tom, jakuba v golfaci, jakub aspon nepobehoval a ja som v pohode nakupovala, pouzivam ju aj vtedy, ked uz nechce byt v kociku, ale sme este vonku s kubkom, tak tam sa jej velmi paci.

 

30.05.2006 02:59

Ena

Borka:k tej mrkvicke, dnes som v nejakej diskusii citala, ze mrkvove flaky treba najprv naolejovat,ze betakatoren je v tuku rozpustny a potom odstranit mastny flak.. tak ked bude Sascha papat oblecena, mozes vyskusat Smile) My sme sa dnes, teda ops, vcera vratili z vychodu od nasich, tak dobieham zameskane, lebo som bola od piatku bez netu.. Smile) K pretacaniu, nas krpec nam tiez uz 2x ukazal, ze sa vie prevratit z bruska na chrbatik a odvtedy nic, aspon ho vsak najdem tam, kde ho polozim.. Dnes si chuda uzilo, pol dna v aute v sedacke...a cesta teraz bola o dost horsia od tej pred mesiacom a pol, lebo vtedy skoro celu cestu prespal a teraz sa mu bolo treba ovela viacej venovat...

 

30.05.2006 08:21

!!!

katiana

Prosim Vas poradte mi, sme u nasich na vychode a maly nam uz treti den kasle. Davam mu Hedelix, ale je to bez vyraznejsieho efektu. Mate s niecim lepsie skusenosti?Dakujem vopred-

 

30.05.2006 08:27

Denisa DS

Ena nestras tou cestou, o mesiac ideme na dovolenku, tak mam pocitat s tym ze sa ani ja cestou nevyspim? Ale vy ste asi isli cez den. Anaj obdivujem ta ako to zvladas s dvoma malymi detmi, naozaj. Ja som potrebovala v sobotu spravit velky nakup na cely tyzden ale starsiu som pre istotu nechala ocinkovi, dve deti a plne obchody v sobotu doobeda je aspon pre mna vrazedna kombinacia...

 

30.05.2006 08:32

Denisa DS

Katiana a inak sa ma maly ako? Ma aj teplotu, soplik? Nemas cislo na svojho pediatra? Ja pri kasli pouzivam Mucosolvan Junior pre starsiu, ale kasel ako taky rychlo nevyliecis, u nas trva tak 10 dni. Inak na pribalovom letaku k tomu sirupu nie je vekove obmedzenie. Ale asi Skoricka lepsie poradi.

 

30.05.2006 08:45

katiana

..praveze je uplne bez teplotky, spokojny , usmievavy.Trochu plnsi nostek ma v noci. Uz zacinam rozpracovavat teoriu nejakej alergie , napr. na perie, ale neviem, neviem...

 

30.05.2006 08:56

Denisa DS

Vies u takych malych deticiek a este ked len kojis ti asi nikto velmi nepotvrdi ze by to mohla byt alergia, aj ked ktovie? Ja som sa tak trapila so starsou, ked mala mesiac zacala kaslat, boli sme s tym viackrat v nemocnici, tyzden doma a tyzden tam, stale dookola, veru na to lekari nevedeli prist preco stale kasle. Postupne s lepsim pocasim sa jej to ale upravilo aj ked mavala stale soplik ktory vyliecil az pobyt pri mori. Mozno aj u vas je to len pocasim, drzim palce nech je syncek rychlo v poriadku.

 

30.05.2006 09:09

Elena H.

Ahojte januarovky, chcela by som vas poprosit o radu. Onedlho bude mat dcerka 4 mesiace a ja zacinam uvazovat ako mam pomalicky postupovat s prikrmmi. Katuska je na umelom mliecku Humana, nemala som dost mlieka. Este doteraz ma to velmi trapi, ze nie je kojena, ale co uz. Nepomozem si. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

 

30.05.2006 09:56

tin

Ena aj mi ideme štvrtok na východ tak sam zvedavá na tu cestu. A k tým plienkam na kúpanie - moja známa tiež chodila so synom pláva't do Alvy a dávala mu obyčajné slipky. A nič jej nepovedali. Tak potom nechápem význam čohokoľvek na detičkách keď to aj tak prepišajú alebo prekakajú. A kde je potom tá vysoka hygiena ? Moja pediatrička mi ešte dávnejšie vravela, že nie je problém da't potvrdenie pre dieťa, ale ona ma na to plávanie svoj názor a pár nemilých prípadov.... No ale dúfam že budeme odolní voči všetkým infekciám. Včera sa mi prvýkrát podarilo poslať fotku, tak od radosti posielam ešte jednu - môjho smejka :D

 

30.05.2006 10:15

Eugenika

No my sa netocime este vobec. Chodim s malou aj na babetkovske cvicenie - Babyfit, ale napriek stimulaciam sa jej aj tak nechce. Chcem sa opytat, nechavate drobcov na zemi? Ona je inac velmi sikovna a velmi pevna, ale to otacanie proste nie. Crying or Very sad

 

30.05.2006 10:22

*Monka*

eugenika, mala sa toci na posteli, na zem ju moc nedavam, zvlast teraz,ked je taka kosa. inak to moze byt aj tym, ze ak mas trosku silnejsie babo, tak sa bude otacat neskor, ono je asi rozdiel rozpohybovat 6 kg a 8 kg, nie? moja sestra ma maleho syna - 1 rok, a ten bol riadny zrutik, a tiez vsetko dohnal, aj ked mu to trvalo vsetko dlhsie.

 

30.05.2006 10:49

tin

Eugenika - moje šidlo sa už mesiac pretáča na bruško a teraz už sem tam aj späť. Ja ju mám vždy na posteli, ale veľmi často ju nechávam rozbalenú na podložke aj 15 - 20 min niekoľkokrát denne. Vtedy má nožky volnejšie a viac si ich precvičuje. Nehovoriac o tom, že keď je rozbalená ide sa od šťastia potrhať. :D A teraz už keď si ju chcem posadiť tak ako spružinka vyskakuje rovno na nohy. Na to cvičenie s ďeťmi som chcela chodiť aj ja , ale na internete majú kurzy plné Sad teším sa na pondelok , keď vás uvidíme Wink

 

30.05.2006 11:05

Eugenika

Ja som zacala davat na zem deku a tam sa hrame. Dufam, ze aj plavanie jej trosku pomoze. Co sa tyka vahy, je uplne v pohode, taky priemer. Licka ma tucnucke, ale inac sme chudi, skusim poslat foto, ak mi to pojde. Asi ju skusim tiez nechavat viacej holu, len ked teraz sa ochladilo, troskus a bojim, aby mi neprechladla.

 

30.05.2006 11:12

nas drobec

Eugenika

...a takto sa kupeme v hypermangane Laughing

 

30.05.2006 11:14

nas drobec

Eugenika

...a takto som ju nacapala v kociku Shocked Laughing :D

 

30.05.2006 11:38

triss

ahoj Eugenika, aj ja chodim na babyfit, v stredu 12:30 na Nevadzovu. Chodime na ten isty kurz??? :D