1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

01.12.2005 22:40

lujziana

Yvett neboy, zrazu zistis, ako vela Ti teba oddychovat spat a kolko sa naspekulujes okolo jedenia. Inak uplne chapem Tvoje pocity, lebo tiez ma to dost bralo, ze co budem doma robit (aj ked mam planov a planov a Emku a nic nepripravene a neupratane), ale zase v praci uz som nevedela vydrzat, fakt mi to robilo dost problem. Nuz a dnes treti den doma a nic som nestihla, len ist cvicit, k zubarovi,na krv, na postu, do kniznice, vsade rovnaky neporiadok ako pred tym a ani nemam kedy citat alebo robit to co som mala v plane Smile

 

02.12.2005 08:29

*Monka*

dnes posledny den v praci, caka ma rozlucka, som zvedava...tiez si moc neviem predstavit, ake to bude doma, este som doma dlhsie ako tyzden nebola (aj to len raz a na PN) a normalne ma vcera chytala nostalgia Rolling Eyes BABY, chcem sa spytat, ako planujete vybavit postielku Confused: a babo v nej budete davat spinkat do zavinovacky a zakryt dekou alebo budete kupovat paplonik, ktory bude mat od zaciatku???? pls, poradte, nemam odkial vediet a mam z toho gulas.....

 

02.12.2005 09:05

Siska H

Ahoj Monka, ja mam na prykrytie deku , paplonik nebudem davat a tie prve tyzdne az mesiace ho budem davat do zavinovacky aj kvoli polohovaniu, lepsie sa tak manipuluje a dietatko tak vydrzi lezkat, inak nie. No a zaroven to bude mat ako "spaci vak", takze si myslim ze doma ta deka maximalne staci, mozno ani ta nie. Toto mi poradili maminky co uz maju doma odrastene deticky. Pekny den a uzi si ho aj ked je posledny :D

 

02.12.2005 09:49

Denisa DS

Monka to zavisi od toho aka je teplota v miestnosti kde bude babo spinkat a nakolko ho naobliekas... Ale taku dilemu budes riesit aj ked bude vacsie. Ja som to pri dcerke riesila tak, ze mala dost hrubu perinku, pod tym len hole nozky, plus lahky paplonik. Ale v byte sme mali dost zimu.

 

02.12.2005 13:42

Anaj

Lujziana, ja som teraz v 34t, presne 33+5. Tiez ma to kadetade tlaci a na zachod ani nehovorim, pred spanim sa uz snazim vela nepit, lebo prave v noci je to najhorsie, potom sa mi uz vela krat nepodari ani zaspat a Jakub je uz vacsinou hore o 6-tej, no ale aj tak si musim zvyknut na nevyspatie, bude to este veselsie.

 

02.12.2005 14:58

Anet

Ahojte babulky, ja som dnes bola naposledy u mojho gynekologa a buduci tyzden idem na Antolsku. Som v 34tt., male sa este neotocilo a vraj bude velke, takze doktor povedal, ze mam nabeh na cisarsky Sad Mam strasne velke brusko (120cm). Sice uz pred tehotenstvom som mala nadvahu, ale na to,ze som pribrala 9kg je velmi velke. Chcela som sa spytat, ci je jedno kedy pojdem na Antolskej do poradne, kedy su tam? Poradte mi prosim, vobec sa tam nevyznam. Dlho sa v poradni caka alebo je lepsie sa telefonicky objednat? Neviem ako to tam funguje. Dakujem za rady Smile

 

02.12.2005 16:26

Darinka

ETINKA, ja chodím do Ružinova od minulého týždňa každý týždeň vo štvrtok. Predtým som chodila k obvodnému gynekológovi, a ten mi napísal papier - do pôrodnice Ružinov k Mudr. Drábovi, pretože jedna kamarátka sa ho spýtala, či môžem k nemu chodiť, keďže som tam nikoho nepoznala na koho sa mám obrátiť. On má poradnu len v utorok a štvrtok od 12.30 do 15.00, je to veľmi príjemný lekár. Tých lekárov v jednej ambulancii sa tam strieda niekoľko, lebo chodia aj k pôrodom. Je to v časti POLIKLINIKA, č. dverí 41 a je tam napísaných niekoľko doktorov aj s ordinačnými hodinami. Asi o tri dvere ďalej, č. 47 je ARO, kde sa každý deň od 13. do 14. hod dá vybaviť u anesteziologičky papier ak by si chcela epidurálku pri pôrode. Naraz sme boli vnútri asi 6 mamičiek, doktorka nám vysvetlila v krátkosti epidurálku, jej podanie, či nemáme zrážanlivosť krvi, lebo vtedy by si nemohla rodiť epidurálkou, podpísali sme papier a o päť minút sme boli vonku. Ak ešte nejaké info potrebuješ, a ak budem vedieť, poradím. No ja som dnes našrkobila 4 perinky, čo som našla po dcérke, ktoré sú vlastne všetky po mne, aby som ich už mala prichystané, aj na krst, ktorý by sme chceli mať do mesiaca po narodení, a ak by to vyšlo, aj v sobotu 4. februára, kedy je Veroniky a moje dievčatko by tak oslávilo krst i meniny. Uvidíme však, ako sa bude situácia i režim bábätka vyvíjať, tak podľa toho hlavne.

 

02.12.2005 20:00

Etinka

DARINKA, dakujem za info. Ja budem chodit do Ruzinova asi az v januari, kedze mam termin az 31.1., no uz teraz zistujem ako to tam chodi. Neviem este ku ktoremu doktorovi budem chodit, ale pocula som, ze dobra je aj Dr. Vlckova, takze uvidim.

 

02.12.2005 20:43

Ena

: a ja som si zmyslela, ze my by sme mohli mat krstiny 16.4.2006, vychadza to na nedelu a bolo by to presne na nase 1. vyrocie svadby. Sice, krpec by uz mal viac ako 2,5 mesiaca, ak by sa narodil v termine Smile Baby, o prani sme sa uz bavili, tak este podme o zehleni:)) Budete zehlit vsetky detske vecicky, alebo len bavlnene plienky... Vo Svajciarsku sme malemu veci len prali, poskladali a odlozili, plienky mal len pampersy, takze to bola pohodicka.. A prali ste po kupe aj overaliky, deky pred 1. pouzitim a tak?

 

02.12.2005 22:19

*Monka*

Ena, ja budem prat aj overaliky a zehlit vsetky detske veci (zehlenim sa vecicky sterilizuju, ak som to spravne pochopila). akurat deku pred 1.pouzitim si myslim nemusis, aj tak do nej babo budes vkladat oblecene, takze to take akutne nie je ako veci, co bude mat priamo na telo...no a plienky uz mam vyprate a ozehlene,aspon daco............. :D

 

02.12.2005 22:23

Anaj

Ja som pri Jakubkovi zehlila poctivo vecicky, ale fakt je, ze pri druhom dietati clovek uz nie je taky citlivy, no tak tie plienky napr. zehlit uz nebudem, aj tak sme ich pouzivali len na utieranie po grckani a tak.

 

03.12.2005 08:29

Darinka

DOBRÉ RÁNKO! ENA, vieš, že aj pre nás je dátum 16.4. významný? Môj muž má vtedy narodky, a presne v ten deň sme počali bábätko, a ak by sme aj my mali tie krstiny v ten deň, tak naozaj významný dátum... Laughing

 

03.12.2005 12:18

borka

babule,statnicu nemam...vobec neviem co odo mna chceli.nemozem byt teda ani zlostna,lebo aj keby som mala pred sebou podklady,aj tak neviem co vlastne chceli.najviac ma pobavil pan profesor,ktory ma vyhadzoval s tym,ze sa stretneme po porode... Sad hned som mu povedala,ze zas tak skoro nerodim.on zareagoval na plnu hubu,ze teda uz vyzeram na rozsypanie a ze som dost pribrala a to mam 10 kil...toto ma nasralo viac ako to,ze som to nedostala Evil or Very Mad takze idem 15.12.aspon som si kupila cizmy,aby som aspon nejaku radost mala.....

 

03.12.2005 14:20

*Monka*

Borka, skoda, ze to nevyslo, ale sak si nebola prva ani posledna, ktora vyletela zo skusky /vlastne skusenosti¨/ Laughing Laughing Laughing pan profesor zjavne nikdy nebol tehotny, tak si z neho nic nerob....a toho 15teho to zvladnes.......kolko ti este chyba statnic?

 

03.12.2005 17:12

Ena

Babenky, dnes sme mali dobry den Smile) Boli sme vo FOR BABY na Dunajskej a objednali postielku + plus hned kupili kokosovy matrac a potom sme si v BEBETE objednali kocik - Quinny zvitazil v nasej ankete:) A este sm ekupili aj teplomer do vody - takeho modreho hrocha... A ak si kupite decembrove DIETA, tak je tam kupon a v BLA BLA na Kriznej alebo v BEBETE .. a este tusim nejaky obchodik v BA, ale aj ine obchodiky po SK, tak Vam za to daju zadara flasu AVENT 260 ml... A dalsia novinka, na MAnesovom namesti 5,6- na terase, nedaleko TPD a Billy je I , otvorili 1 decembra. Maju tam oblecenie, topanky, postielky, ... vacsinou asi polske veci, TAKO autosedacku som si tam vsimla, aj taku hojdacku TAKO, aj oblecenie som videla polske, body som si vsimla 120 sk, overal za 950 aj za 1200 ... ale fakt pekne veci a pekny obchodik Smile... A vecer ideme do kina na Harryho Pottera, teda, ja ani za nim nejako nesaliem, idem kvoli manzelovi a pukancom Smile))))))))

 

03.12.2005 17:17

Ena

...budeme mat takuto sportovu verziu:

 

03.12.2005 17:17

Ena

takuto autosedacku:

 

03.12.2005 17:19

Ena

a vanicka bude takato, len svetlejsia farba, toto je "navy" a my sme si objednali "steel" , len na nete nie je obrazok Smile)

 

04.12.2005 11:19

*Monka*

Baby, aku kozmetiku pre babo budete kupovat? myslim aku znacku a co vsetko, ci sa oplati nieco z lekarne alebo staci vsetko z drogerie??? a co papierove plienky a obrusky???mate nieco overene a vyskusane? Confused:

 

04.12.2005 12:40

borka

co uz.este mam 1 okrem tejto..... Evil or Very Mad pre

 

04.12.2005 12:40

borka

pre ENU:gratulujem ku kociku..... Wink

 

04.12.2005 12:51

Darinka

Kozmetika pre bábo záleží aj od toho, akú bude mať bábo citlivú pokožku. Moja prvá dcérka mala veľmi citlivú, takmer zo všetkého sa vyhádzala, teda Bubchen kozmetika, olejčeky rôzne, najmä Aviril, aj Nela batole občas. Chodili sme aj ku kožnej a to sa mi najviac osvedčilo, na pokožku používať obyčajnú indulonu, po kúpaní, aj to nie každý deň, detská pokožka si zachováva prirodzené Ph. Po indulone mala krásnu pokožku, takže ani teraz nič okrem nej nekupujem. A na zadoček v lekárni dostať rybaciu mastičku proti zapareninám, aj tá jediná sa mi osvedčila, aj keď je pravda, že smrdí. Podobné zloženie má aj Sudokrem, tiež v lekárni dostať. Čo sa týka vlhčiacich obrúskov, tie som používala len mimo domu, doma keď som prebaľovala, tak čistou teplou vodou a detským mydlom som ju ošetrovala. Asi si ich kúpim v Tescu, myslím, že nevychádzajú draho, zároveň si tam kúpim aj jednorazové prsné vložky na kojenie.

 

04.12.2005 12:57

Darinka

Keďže už chodím do Ružinovskej pôrodnice, chcem ešte doplniť zoznam vecí pre maminy, ktoré tam budete rodiť. Pre bábo na pobyt v nemocnici tam potrebujete: jednorazové plienky, vlhčiace obrúsky, deku, čiapočku a rukavičky Pre odchod z nemocnice pre bábo. 3 ks bavlnených plienok, jednorazové plienky, poštolkové nohavičky, obrúsky vlhčiace, perinku alebo zavinovačku, fusak alebo deku Pre maminu v nemocnici: prezúvky,ponošky, šlapky do sprchy, toaletný papier, mydlo, zubná pasta, kefka + ostatné hygienické potreby, 3 ks uteráky, prsné vložky, 1 balík vložiek. Ak budete mať manžela pri pôrode, tak pre neho prezúvky + zaplatených 500 Sk.

 

04.12.2005 15:19

Denisa DS

Ja suhlasim s Darinkou co sa tyka kozmetiky, kupila som si detske mydlo na kupanie+ do vody harmancekovy extrakt z lekarne, nechtikovu indulonu na natieranie, detsky zasyp - na miesta ktore sa zvyknu zaparit (pazusky, krk,...), rybacia masticka, na zadocek mokru plienku... Cim menej chemie tym lepsie, mne to radili uz pri Terezke a nemala som problemy, neskor som pocula ako sa deti zvyknu z roznej detskej kozmetiky vyhadzat...

 

04.12.2005 15:24

Denisa DS

A plienky asi treba skusat ktore sadnu, nie vzdy su najdrahsie najlepsie, napr. Pampers su dost o nicom, ale ono sa to meni aj s vekom babatka. Musim priznat ze nemam vela skusenosti s roznymi znackami, kupovali sme stale take lacnejsie, z nich su asi najlepsie plienky z Lidla v tych mensich balikoch ak sa za tych par mesiacov co uz plienky nepouzivame nejako nezhorsili.

 

04.12.2005 17:43

lujziana

Ahojte babule, k tej kozmetike doplním, teda potvrdím, že menej je niekedy viac. Napr. na Kramároch nám teraz na profylaxii vraveli, že napr. vlasky bábetku stačí šampónovať raz za dva týždne. Ja osobne (a myslím nie len ja) mám najhoršiu skúenosť s kozmetikou Johnson, Emke sa z nej narobili lupiny a fakt dlho sme sa ich nemohli zbaviť. S rybacou masťou mám dobré skúsenosti a mne sa nezdá, že až tak smrdí. Len sa horšie perie z bavlnených plienok. Inak mne tiež lekárka vždy odporúčala modrú indulónu, alebo na telíčko olivový olej. Smile

 

04.12.2005 17:45

Ena

Borka : ) K tej kozmetike, my zatial kozmetiku nemame ziadnu, zatial len vlhcene utierky pampers, kupime asi tu rybaciu mast na zadocek, nejaky olejcek, potom lieh alebo neviem co to presne je na kypet pupceka.. Mozno este aj fyziologicky roztok NaCl - vo Svajci sme s tym malemu cistili ocka + plus sem tam trocha prskli do nosteka... je to v podstate 0.9 % roztok kuch. soli, len je to sterilne, take male ampulky. No a potom nejaky kremik proti chladu - teraz mame doma z nejakej vystavy taku 30 g vzorku winter cream -ALTERMED baby, tak vyskusame a ked sa osvedci, kupime vacsie balenie Smile , z dalsej vystavy mame ako vyhru Detske telove mlieko s obsahom bisabololu OLI, tak aj to vyskusame a este detsky krem SEBAMED proti zapareninam.. tak najprv vyskusame a potom budeme nakupovat vo velkom. A uz sme kupovali len plienky, zatial pampersy + prisla nam vzorka huggies, tak aj to vyskusame a na cistenie usiek, nosteka - tie vatove tycinky co su sirsie, kupila som v DM babylove, tie vyjdu lacnejsie ako chicco. A este chcem kupit odsavacku hlienov a ostatne veci asi potom podla potreby a podla toho ako bude drobcek reagovat na tie pripravky.... lebo kadza detska ritulka je ina Wink) Pri jednom baby sme pouzivali len pampers wipes- vlhcene utierky a ziadne kremy a bol v pohode, pri dalsom vlhcene utireky a rybaciu mast, dalsie zas ziadne utierky a pri kazdom prebalovani oplachnut zadocek pod tecucou vodou,,,, takze uvidime.. Smile

 

05.12.2005 09:46

borka

pekne rano.....

 

05.12.2005 10:06

Ena

Ahojky, takze to uz mame "len" za Smile)

 

05.12.2005 10:07

borka

chvalabohu,muz mi vcera povedal,ze si ma uz nevie predstavit bez brucha :D

 

05.12.2005 10:30

Etinka

Bambulky, vcera vecer som uz mala opuchnute clenky. Je pravda, ze som cely den stravila na nohach, pretoze som mala nakupnu horucku, ale doeraz som s tym ziadne problemy nemala. Ma niektora z vas podobne problemy? Ako mozem predist opuchom? Sediet s vylozenymi nohami ma nebavi, potrebujem pohyb. Neezistuju nejake cajiky alebo nieco ine.

 

05.12.2005 10:35

Etinka

Borka, mne moj drahy povedal, ze mi brusko strasne pristane a ze ma bude musiet udrziavat v takomto stave castejsie. Este nemame ani toto babo doma v postielke a on uz mysli na dalsie.

 

05.12.2005 10:39

Ena

a ja som sa vcera tiez trocha vytesovala, stretla som sa s 2 kamoskami - netehulkami a boli hotove z mojho bruska Wink) poviem rovno, zavideli Smile) hi hi Smile) Etinka: na opuchy neviem, ja s tym nastastie problemy nemam, ale zato mna zas pali zaha a boli chrbat Sad Smile

 

05.12.2005 10:43

Ena

baby som sa nevazila od poslednej poradne 15.11. tak kazdemu vravim, ze mam navyse +8 kg... ale ktovie kolko je to uz naozaj Smile)) ale naco sa stresovat, ze ?Smile) Dalsia poradna 13.12. tak sa potom odvazime Wink) Inak, dnes mam upratovaci den a pracujem stylom, povysavam jendu izbu a pridem mrknut co nove na nete, zas jendu izbu .... myslite, ze do vecera to tu dokoncim ?Smile)))) Sice, ved aj zajtra je den Smile) a keby som vsetko naraz porobila, budem sa nudit, no nie ?Smile

 

05.12.2005 11:22

Etinka

Ena, sme na tom rovnako,ja som dnes chcela vyzehlit 45 plienok, zatial mam len 15 a kazdu chvilu oddychujem a kukam co nove na nete. Dufam, ze to stihnem, lebo chcem ist do obchodiku BLA-BLA po flasu.

 

05.12.2005 11:33

Henrik

Caute babulky. Borka, nic si z tej statnice nerob, zvladnes to neskor! Aj tak Ta obrovsky obdivujem, ako si sa dokazala ucit a tak... Ja som uz popravde davno "vypustila"... v robote robim same hovadiny, este ze mi to toleruju... Vobec sa uz nedokazem sustredit a k nicomu donutit...vobec si neviem predstavit, este sa aj ucit. Obdivujem Ta! Ena, takze uz mate ten kocik? Nezobrazilo mi prilohy, neviem preco... Kupili ste Quinny, ako si chcela? Mna caka posledny tyzden v praci, hoci som sa tam este dnes od rana nedostala... Smile Mam tu majstra, co mi dokoncuje vstavanu skrinu pre Matka. Konecne si snad budem moct poukladat veci a zacat robit poriadok pred Vianocami. Nad nami prave vymienaju okna...oproti prerabaju byt, stale sa nieco deje...tak mam pocit, ze aj ja musim co najviac stihnut....zacina mi asi sibat... Dala som si renovovat detsku postielku, vybrusit a natriet matnou farbou na slonovu kost.. som zvedava, ako to dopadne... Snad nebudem nakoniec predsa len kupovat novu, manzel by to asi nepredychal... Aj toto mi vravel, ze to chcel brusit a lakovat on..... Rolling Eyes Shocked Laughing Z prace chodi asi tak okolo 21:00...takze do nejakeho roku 2008 by to mozno stihol... Tak som mu to rychlo vysvetlila...zda sa, ze pochopil... Laughing

 

05.12.2005 11:52

Ena

: hej , objednali sme quinny spotovy s vanickou aj autosedackou maxi cosi, zatial nas to stalo len 2000 sk zalohu, ale ta poriadn apalka pride az ked dovezu kocik Smile) ja som uz pokrocila, uz mi ostava povysavat len jendu izbu.. ale mam cas cely den, lebo dnes cakam na "majstrov" jeden pride montovat merace na radiator a hned s nim dalsi, co bude davat nejake domceky proti mravcom po bytoch...a ze budu chodit dnes a zajtra medzi 11;00-20:00, takze mozem sediet doma cely den Smile) : tak utekaj pre tu flasu, lebo ze len do minutia zasob Smile)) : ta statnica v pohode, teraz si to bola omrknut a nabuduce sa im tam predvedies a bude to za jedna :Smile a aspon si budes dlhsie pamatat co si sa ucila Wink)) Som sa uz dnes pohravala aj s myslienkou umytia okien, ale oplati sa, ked zacalo prsat ?Smile) neoplati, tak to zas presuvam na neurcito... v nojhorsom pripade spustime zaluzie a je uklizeno Smile) Ale zas, chcem sparvit nejake window color obrazky, tak by sa to asi zislo lepit bna ciste okno Smile

 

05.12.2005 11:53

Ena

jaj a baby, co dnes varite na obed? Ci mate zasoby z nedele?Smile Lebo my nie Sad Sme vcera nevarili, boli sme na obed u svokricky Smile

 

05.12.2005 12:05

*Monka*

Ena, ja som dnes doma 1 den, tak si to vychutnavam. a navarene mam zo vcera, to bola podmienka Laughing Laughing Laughing mozem ja za to, ze u nas vari chutnejsie manzel??? dnes som bola na poradni, +10 kg, uff........este ma caka jedna poradna u mojho lekara a potom uz len v porodnici, som zvedava.....

 

05.12.2005 12:15

Denisa DS

Baby to dnes mate perne dni, ja uz dnes budem len oddychovat... Vstavali sme s malou o pol piatej, rozhodla sa ze uz jej stacilo, mam za sebou uz tretiu jazdu v autoskole aj nejake behanie a nakupy v meste, akurat mi stacilo...

 

05.12.2005 12:28

Ena

nasla som teraz na nete tento clanok: http://aktualne.centrum.sk//zaujimavosti/clanek.phtml?id=271762 davate si zamrazit pupocnikovu krv?

 

05.12.2005 12:29

Ena

krpec mi prave spravil v bruchu taku mexicku vlnu ze az Smile))) normalne mi to potom bude chybat, to jeho vrtenie Wink)

 

05.12.2005 13:27

tin

tin

ahoj baby, dnes som posledný deň v práci Laughing . Aj sa teším aj rozmýšľam čo budem robiť doma kým príde deň D. Závidím vám čo mate vlastné byty a pomaly si upratujete a chystáte izbyčky pre babetka. My sme zatiaľ u brata v podnájme a až koncom januára by sme sa mali sťahovať do svojho. Tak teraz sa budem nudiť a potom nebudem vedieť čo skôr Crying or Very sad . Ináč Ď za rady o kozmetike, ja som si všetko nechávala až na chvíle keď už budem doma, ale poteší ak niekto poradí Smile

 

05.12.2005 13:33

*Monka*

Ena, zmrazit pupocnikovu krv si nedavame. Tu v CR bola minule reportaz so zdravotnikmi o vyuzitelnosti takejto krve pre dieta abo niekoho z rodiny a ver, ci nie, vsetci sa zhodli na tom, ze takato krv zivot dietatu nezachrani a dokonca sa neda na vela chorob pouzit. Pani, co vlastni firmu na odber tejto krve, davali otazky, a na to, ze mala vystudovane pravo a bola aj porodna asistentka, vobec sa nechytala.....a dokonca vyslo najavo, ze aj keby lekari tu krv chceli pouzit, nemozu, pretoze sa nemaju o co opriet zo zakona....

 

05.12.2005 13:57

Ena

, ja uz mam v tom riadny gulas... ale stale su tu myslineky, co ak nieco a my tu krv zmrazit nedame, na druhej strane, 25 000 je dost... ale tiez si myslim, ze z vacsej casti toje len BIZNIS. A co ostatne baby,

 

05.12.2005 14:11

Etinka

Ena, ja som bola rozhodnuta, ze pupocnikovu krv zmrazit dame ,ale ked som zacala zistovat informacie a zvazovat pre a proti, tak teraz som si uz neni az taka ista ci sa to vobec oplati. Takze ja tiez este neviem.

 

05.12.2005 14:14

Kerina

babenky tak ja som dnes v noci mala tie falošné kontrakcie, myslela som že ma rozhodí, som dýchala z hlboka..našťastie to prešlo...opuchy nôh nemám..len už sa mi za posledný týžden stalo že prsty na rukách mi opuchli pupočníkovú krv si nedávame zmraziť, tiež som videla už 2 reportáže ohľadom toho, plus neičo bolo v TV novinách, reklama dosť tlačí na nás aby sme sa potom cítili ako krkavčie matky čo nespravia pre svoje deti nič...a v prípade choroby sa stále nájde darca v rodine ..to tam hovorili a aj to že pupoč.krv zachráni život len v pírpade 1 choroby o ktorej som ešte ani nepočula... čo sa týka kozmetiky tak tiež odporúčam modrú indulonu, a Aviril baby červenú z lekárne, tiež sme sa od Johnos vyhádzali, ešte som používala Oli detskú penu do kupela - 2-3 kvapky, a nezabudnite ešte na vetríkovú masť /my sme mali Dr.Hoj/ ale v lekárni dostanete aj iné

 

05.12.2005 14:49

Anonymous

Kerina, falosne kontrakcie?? uff..nedes ma.......este na to nie som pripravena, vianoce idu, tak nejako nestiham Laughing Laughing Laughing

 

05.12.2005 14:52

*Monka*

jak anonymny, ked som automaticky prihlasovana??? Evil or Very Mad

 

05.12.2005 16:51

lujziana

Ahojte dievcata, tak ja uz som si zacala pre pokoj na dusi balit tasku, sice este nemam hromadu veci, ale hadam sa mi podari to dat cim skor do poriadku. Dokonca ani vianocne darceky este nemam, tak som v miernom strese Rolling Eyes Citim sa ozaj ako buldozer a neviem si predstavit este cca +- mesiac takto vydrzat. Inac zistujem ze po piatich rokoch uz som celkom mimo aj co sa tyka tej kozmetiky. Tu pupocnikovu krv tiez nedavame odoberat. Je to fakt vela penazi a zaruky dost male. Dokonca aj hematologovia maju na to pomene nejednoznacny nazor.