1 2 3 4 5 6 7 8

novembrové babatka 2007

29.03.2007 08:30

Barbora

Dobre ranko. som rada ze si sa ozvala. Myslela som na teba ze co je s tebou. Ja mam tiez termin 7.11. No ja by som mala brat Utrogestan do konca 12tt. Ja uz tiez nemam vobec ziadne priznaky, okrem jedneho a to ze ma navecer zacnu pobolievat prsia, ale nic hrozne. Inac uz som neni ani ospala, zacinam byt pazrava Shocked Tiez sa bojim ci je vsetko OK, muz je zo mna uz na nervy Wink Tinka no mozno sme sa tam aj stretli Wink I ked my sme chodili vacsinou len rano - krv, sono.

29.03.2007 08:45

alexik

Barborka- neboj si uplne ok... budeme sa bat cele tehotenstvo- len medzi tym nasim strachom si musime najst cas na radost z babinka.. Mn pobolieva hlava v takych fazach- rano zacn- potom oklo 10 hodine zmizne potom opat okolo obeda.. nic prijemne alekar povedal ze za to mozu hormony, tak neviem predtym ma halva v tehotenstve nikdy nebolela. Prsia mam raz napnute a bolestive a na druhy den s mi zda- ze vobec nebolia... Shocked Rolling Eyes No manzel by bol zo mna uz na nervy- ale je na tyzdnovke, takze akurat sa mu stazujem do mobilu Laughing .. Vcera ako som isla zo sona som s a zastavila v obchodiku s novorodeneckymi potrebami- a obdivovala vsetko mini- oblecenicko, ponosticky.. a vyskusala par kocikov Laughing - tetky predavacky kukali na mna.. hihi. Nic som nkupila... len sa vytesovala

29.03.2007 08:52

Barbora

Alexik to moja mama je cela bez seba ze bude babka Razz Najradcsej by uz vsetko pokupila. Normalne sa na nu hnevam a musim ju odhovarat ze je to este velmi skoro Rolling Eyes Ale uz mi kupila take male ponozticky - tie su strasne zlatunke Razz , dudlik a termoobal na flasku. To vies, ja som jedinacik a mamina je este aj rozvedena, tak si to vies predstavit.

29.03.2007 09:13

alexik

Barborka- moja najstarsi abola prva vnucka- takze viem co to znamena pre starych rodicov- urcite sa velmi tesia. Moji rodicia sa velmi velmi potesili- len otec mi uz trosku lezie na nervy- stale mi pise smsky- ci uz viem co to bude Laughing . Pre mojich rodicov to uz bude 7 vnuca- takze boli sice poteseni- al e nejake ovacie sa nekonali. Pre svokrovcov to bude 5 vnuca- oni maju len vnucky- takze uz vcera som citila od svokra ten tlak.,,dufam, ze to bude vnuk,,- no s tym ma doslova nastval- pri druhej dcere ma terorizoval cele tehotenstvo, ze on uz musi mat vnuka.. Rolling Eyes potom zas svagrinu- haha kazda z nas ma dve dievcata a ja citim, ze aj teraz to bude dievcatko Laughing . Mne je to totiz uplne fuk- ja moje baby jagy lubim su perfektne a nevymenila by som ich za ziadneho chlapca... :D Ja som vsetky veci, kocik, oblecko aj hracky darovala po rodinach- no uvidime co sa mi vrati spat a co nie. Kocik si chcem kupit ale urcite nie novy. Pri prvom som mala krasny novy drahy kocik- teraz mi je to fuk- len nech je prakticky a pohodlny pre babo. Na nakupy sa chystam v lete a uz sa velmi- velmi tesim Wink I ked teraz budem peniazky pekne 2x obracat v ruke .

29.03.2007 09:19

Barbora

Alexik, ja by som tiez najradcsej nakupovala az na konci leta, no vysvetli to poblaznenej babke Rolling Eyes :D A kde ste vsetky ostatne novembrovky? Katarinka uz asi zarezava v nemocnici a ostatne?

29.03.2007 09:49

Tina

Aj ja som tu Smile a snazim sa presvedcit moj zaludok, ze uz by si mohol dat pauzu... Confused Inak aj ja mam zatial termin na 7.11. Wink ... tak budeme asi viacere strielat z Aurory Laughing Laughing Laughing Pre nasich aj svokrovcov to tiez bude prve vnuca Smile

29.03.2007 11:19

alexik

potom prisiel Velky Lenin volal ludi do boja, v dialke zahrmela revolucna Aurora ja som plne zabudla ze vtedy bola Velka Oktobrova Revolucia... no ked som mala 7 rokov a bola aktivna iskricka Vladinir Ilic Lenin bol moj velikansky vzor Exclamation Laughing Vzdy ked sme isli s ocinom na prechadzku a mna si vylozil na plecia na konika- tak som hned manifestovala tuto basnicku... Laughing som netusila ze raz sa mi aj dieta narodi na tento velky den Laughing

29.03.2007 11:25

frida

felisa,Tinka,Fiore ahojte vsetky...Dakujem,fotku vam poslem poobede,musi mi pomoct drahy ja som v tomto lava.Dnes mam poradnu poobede,drzte mi palce,snad bude vsetko ok.Pytala som sa doktora na to ze ma furt tlaci na cikanie a to je v poriadku,to z toho ze sa zvacsuje maternica,postupne by to malo prestat.Tak ak vam aj tak bude neplaste sa.Patri to k priznakom.Duphaston budem brat este ale len raz za den a potom kazdy druhy den a potom ich vysadime Smile mam takeho zlateho doktora,vsetko mi povysvetloval,povedal aj manzelovi,tak sa tesim z toho a som spokojna,ze som takeho zohnala :D Babulky tu aj vy sa drzte a setrite sa.

29.03.2007 12:47

Fiore

Ahojte tehulky :D Alexik no konecne!!! som sa uz pytala ze co je s Tebou! Tak gratulujem!!! ku chrobacikovi... Wink teraz si to uz mozes fakt uzivat.... ja som este stale v strachu.... Confused dnes neviem preco ale stale sa bojim.... a UZV taaaak daleko... asi az o 2 tyzdne. Ja to nevydrzim...tato ustavicna neistota je fakt strasna.... pocujte Vy tu vsetky beriete ten Duphaston????

29.03.2007 12:55

deyna

ahojte, ja som bola prave na pohovore so sefom, je strasne zlaty, taky mlady chalan o par rokov starsi, kedze som tento tyzden zostavala doma, tak som mu to povedala cez mobil. ale bolo to v pohode, prave vcera naobed sa mu narodil maly syncek(Nitra) takze je velmi chapavy.Dokonca mi radil jednoho pana, ktory za 500,- vypracovaval nejaky kalendarik na pocatie, a zevraj to fungovalo. Pekne sme sa dohodli na predbeznom plane, ale aj tak este pockame aspon do konca 12tt, aby to bolo iste. Kazdy sa cudoval, co je so mnou, tak zatial sa hram na choru, akoze obycajna chripka ma zlozila... Wink

29.03.2007 12:58

Baja

Ahojte budúce novembrové maminky, pridávam sa k Vám, síce som Vás objavila až teraz, ale aspoň budem mať čo čítať. Tak mi dajte čas vstrebať tých x-strán... Ja som z Petržalky, mám 34, ale skôr by som mala napísať, že už viac menej 35, takže sa radím k tým starším. Očakávame druhé, vytúžené bábätko a podľa mojich a internetových výpočtov by to malo byť okolo 10.11. Na ultrazvuku som bola, maličké tam bolo, taký uzlíček, úžasné. Tehotenské príznaky: otrasné, ale nevraciam (aj keď by to asi bolo lepšie), citlivé prsia, pocit zlého trávenia a napuchnutosti (rifle mávam rozopnuté úplne bežne), časté močenie a ÚNAVA. Utešujem sa, že to prejde. Teraz si idem o týždeň po knižku a vstupnú prehliadku, krv mi už brali minulý týždeň, v 10.týždni by som mala ísť zase na prehliadku. Už sa teším. Fotku nemám, zdalo sa mi to také čmuhovaté, radšej až tú druhú. No, tuším som to až prehnala so vstupnými informáciami, idem čítať a všetkým Vám držím palce!!! Baja

29.03.2007 13:02

Fiore

Ahoj Baja :D vitame Ta!!!

29.03.2007 13:08

alexik

Dyena mas stastie na super sefka. Mojim sefom je manzel ale inac som aj oficialne naPNke. Ale papiere si aj tak robim- nic tazke a nik na mna nekrici a som domka Wink Ahoj Baja- nic si nrob z toho, ze este nemas fotecku ja som si vypytala az teraz a to bol uz moj treti ultrazvuk. Aj teraz je este babo take rozmazane- ale je uz vidno brusko a hlavicku a naznak noziciek a ruk. Predtym som tiez videla len taku bocku- ci machulku Laughing Fiore- neboj si uplne ok- ale je pravda, ze ked clovek vidi na sone toho cervicka, ze zije a bije mu srdiecko a mrvi sa- tak pociti velku unavu.. dalsie sono mam v 12 tyzdni a ako sa poznam uz za tyzden sa zacnem stresovat Laughing

29.03.2007 14:11

Barbora

Ja som si myslela, ze ked ostanem tehotna, tak budem chodit vysmiata jak slniecko. :D No a opak je pravdou. Stale sa strachujem ci je vsetko OK a kazdy okolo mna vravi ze som nejaka smutna. No co ja za to mozem? Baja aj ja ta vitam Razz

29.03.2007 15:27

stefi

Ahojte, vy ste toho zase popísali... Smile Takže vítam ďalšie tehulky a teším sa, že nás tu stále pribúda. Katarínke držím palce, nech jej všetko dobre dopadne a rýchlo sa vráti domov. Tie infúzky jej bábu určite len pomôžu. Mna už prestali bolieť prsia, takže spávam na bruchu z čoho mám obrovskú radosť, lebo to je moja najoblúbenejšia poloha a ešte si ju chcem vychutnať, kým nemám bruško. Unavená som už pomenej, lebo si stále lahám s malou aj cez den, takže sa to dá. V noci chodievam pravidelne okolo druhej na WC, čo som predtým nehcodila vôbec a zle mi tiež už tak nebýva. Ale nesmiem zjesť duphaston a calibrum nalačno. Tak najskôr raňajky a je to ok. A kedže mi drobec zaspal tak utekám oddychovať aj ja, lebo predpokladám, že bude ponocovať, ked mi zaspala o tomto čase. Sad Držte sa všetky a teším sa na fotečky z ultrazvukov. (frida) Wink

29.03.2007 18:54

Fiore

Frida kde je fotecka? Wink ja bezim z robotky ze uvidim chrobacika..... :D tak dnes mi bolo dooost zle...idem veru nieco do seba dat....inac pribrala som kilo... :D

29.03.2007 19:43

alexik

Fiore ja sa na vahu radsej nestaviam- skusam ju ignorovat.. :D vecer as mi uz zda, ze mam brusko a rano opat nic Laughing Stefi- je super ze si mozes pospinkat s malou- tak len odychuj... ty ides kedy na dalsie sono?? Tusim by sme si mali urobit nejaku tabulku- /aj by som ju spravila- bohuzial nie som technicky zdatna... Confused Embarassed / aby sme mali o sebe nejaky prehlad.. Wink

29.03.2007 21:35

Fiore

jej Alexik....ja som na tom rovnako.... rano nic a vecer normalna bruchana... :D Nooo inac s tou tabulkou to je super napad. Nech mame prehlad!!!! no ja tiez nie som zrovna technicky typ... Confused Baby kto by sa na to dal??? Wink

30.03.2007 07:41

stefi

alexik: Fiore ja sa na vahu radsej nestaviam- skusam ju ignorovat.. :D vecer as mi uz zda, ze mam brusko a rano opat nic Laughing Stefi- je super ze si mozes pospinkat s malou- tak len odychuj... ty ides kedy na dalsie sono?? Tusim by sme si mali urobit nejaku tabulku- /aj by som ju spravila- bohuzial nie som technicky zdatna... Confused Embarassed / aby sme mali o sebe nejaky prehlad.. Wink
alexik idem 13.4 na poradňu, ale neviem či ma bude sonom alebo uzv pozerať. Idem už do jeho novej súkromnej ambulancie, tak uvidím čo všetko tam bude mať. Dúfam, že sono áno Confused

30.03.2007 10:33

felisa

Ahojte vsetky, s tou tabulkou je to fakt dobry napad, skusim sa opytat manzela on by nam stym mohol pomoct ale zatial sa neslubujem, skusim Smile Barborka, bud kludna nie si sama, co nechodis vysmiata ako slniecko, so mnou je to podobne, vcera mi bolo tak divne cely den, a rano som vstala akokeby som ani tehotna nebola, nic! Ani prsia som si nejak necitila, inokedy si ich az chytit musim na chvilu kym sa ukludnia, no ale uz predchilkou mi zas trosicku bolo zle, tak snad je to v poriadku,stresujem tiez manzela Rolling Eyes Prosim vas , vobec som nevedela ze sono a ultrazvuk nie je to iste, aky je v tom rozdiel???

30.03.2007 11:04

alexik

Felisa sono a ultrazvuk je to iste... tusim odborne s tomu vravi ultrazvukova sonogarfia, ci Nie?? tak sa mi aspon zda- No mne dnes opat absolutne nic nie je. Bola tu babica a kontrolovala nam bytik Laughing to je sranda... ze ci mame teplu vpodu a elektriku atd... Shocked dnes opat hadzm do seba piate cez deviate... Cool len prsia ma opat bolia. Neboj felissa aj ja mam dni, ked mi nic nie je ani prsia ma nebolia- cloveku uz sviha... teda aspon mne urcite.. Laughing

30.03.2007 11:41

Barbora

Ahojte babulky Wink Tak ako mne nic nieje cele tehu. Teda asi 5 dni som mala zaludok na vode, ale inac pohoda. Dnes ma ale boli hlava, asi mam nizky tlak. Rolling Eyes Mna prsia zacinaju vacsinou boliet az navecer a cez den ked ich necitim, tak si ich len mackam, ci su este zvacsene Rolling Eyes Razz Akoze ked mne nehrabne z tohoto tehotenstva, tak uz asi nikomu Laughing

30.03.2007 12:25

stefi

alexik: Felisa ... tusim odborne s tomu vravi ultrazvukova sonogarfia, ci Nie?? tak sa mi aspon zda- No mne dnes opat absolutne nic nie je. Bola tu babica a kontrolovala nam bytik Laughing to je sranda... ze ci mame teplu vpodu a elektriku atd... Shocked dnes opat hadzm do seba piate cez deviate... Cool len prsia ma opat bolia. Neboj felissa aj ja mam dni, ked mi nic nie je ani prsia ma nebolia- cloveku uz sviha... teda aspon mne urcite.. Laughing
ja som si doteraz myslela, že sono je to čo sa zavádza do pošvy, teda ultrazvuk zospodu a klasický ultrazvuk je zvrchu - cez bruško. Confused Apon lekár mi stále vravel, ked som chodila na folikulometriu že ma pozrie sonom a ked idem na ultrazvuk tak povie - pozriem vás ultrazvukom. Confused: Confused:

30.03.2007 12:27

stefi

Barbora: Ahojte babulky Wink Tak ako mne nic nieje cele tehu. Teda asi 5 dni som mala zaludok na vode, ale inac pohoda. Dnes ma ale boli hlava, asi mam nizky tlak. Rolling Eyes Mna prsia zacinaju vacsinou boliet az navecer a cez den ked ich necitim, tak si ich len mackam, ci su este zvacsene Rolling Eyes Razz Akoze ked mne nehrabne z tohoto tehotenstva, tak uz asi nikomu Laughing
:D :D pohodaaaa barborka pohodaaaa. V druhom trimestri to bude oveľa lepšie. Pamätám sa ako som ešte pri dcére v druhom trimestri behala po meste od rána do večera a nemohla som sa vybiť. Toľko energie som mala. Chcela som byt maľovať, premiestnovať nábytok atd..

30.03.2007 14:36

deyna

Ahojte babulky, kolke z Vas uz videli srdiecko a v ktorom to boli tyzdni? Ja uz sa neviem dockat.

30.03.2007 16:08

Barbora

deyna mne doktor povedal v 7tt ze uz je vidiet srdiecko, ale ja osobne som ho nevidela Laughing

30.03.2007 18:06

frida

Ahojte moje zlate vsetky.Ospravedlnujem sa ze som sa neukazala skor aj s tou fotkou.Nehnevajte sa no mam uz ju v pocitaci a neviem ako ju sem na forum dam,tak idem skusat.Bola som v poradni,vsetko je ok,teraz idem 20.4 a 21.4 idem na odber krvi tie Afp testy ci ako sa to vola.

30.03.2007 18:14

frida

Pomozte mi ja sa vzdavam,ze je fotka velka ako ju zmensim a na aky rozmer?

30.03.2007 18:52

Moje bobatko...

frida

:D

30.03.2007 18:54

frida

Ahojte tak poslala so vam sem fotku...skoda ze tam nie je vidno ako malo otvorenu papulku.

30.03.2007 19:17

Fiore

Frida kraaaasne :D som stale netrpezlivejsia..... :D Deyna ja som bola zatial raz na UZV v polke 6tt a uz bolo vidiet srdiecko!!! Bilo ako zvon :D Ale je uplne normalne ked sa vidi okolo 8 tt.. zavisi to od toho kedy bolo babenko splodene ci na zaciatku alebo na konci cyklu...kedze sa to rata od poslednej menstruacie... Wink Kedy mas UZV?

30.03.2007 19:20

frida

Dakujem Fiore :D ved o chvilku aj ty budes mat take foto ze?Maminky a co mate nove?Mate este nevolnosti?A ktora z vas tu bere duphaston?A magnezium?

30.03.2007 20:12

Fiore

Frida ja Duphaston neberiem...vlastne beriem len vitaminiky a kyselinu listovu.... UZV mam az o 2 tyzdne.... a zle mi je teda poriadne....aj teraz tu fuciiiim....mne zacalo byt zle az okolo 7tt takze este to asi potrva... Sad ale aspon viem ze sa nasa fazulka ma k svetu... Wink

30.03.2007 22:23

lin

ahojte maminy a buduce maminy. mozem sa pridat? cakame druhe babetko a TP vychadza na 2.11. takze k nasej trojrocnej slecne pribudne bracek abo sestricka :D

31.03.2007 07:55

felisa

Dobre rano!, vitaj Lin! V ktorom si tyzdni? Frdida krasna fotecka! Ja som srdiecko este nevidela, bola som na UTZ na konci 5teho tt a doktor nic nehovoril , len som videla ciernu gulku takze verim ze v stredu 4.4 uz srdiecko uvidim Rolling Eyes ! Mne je zle len tak mierne, sem tam ma napina, ale vacsinou je mi tak tazko na zaludok a nemam chut na jedlo, ak tak len na nejake vybrane jedla....a tesim sa na tu zvysenu energiu o ktorej pisete, to by sa mi fakt pacilo Razz Ako sa dnes mate? Chystate sa niekam na Velku Noc?

31.03.2007 10:00

deyna

Ahoj Fiora, ja idem na UZV v stredu 4.4, to by som mala byt teoreticky uz v 8tt, tak uvidime. Frida, ja stale beriem duphaston a kyselinu listovu. inak nic, duphaston mam do stredy, tak uvidim, co mi doktor povie. stale mi byva zle a som strasne nafuknuta. Vcera som sa bola prejst po obchode, ze si aspon kupim nieco na jedenie na co budem mat chut, ale absolutne nic, zo vsetkeho na co som pozrela mi bolo zle. jedine, co mozem su banany.

31.03.2007 11:00

felisa

Ja beriem Duphaston, calibrum a kys. listovu, ale s calibrom teraz neviem, doktor mi ho odporucal ale endokrinologicka nie, lebo sice stitnu zlazu mam v poriadku aj vsetky hormony ale mam nejaky maly uzlik ktory sa zatial nezmenil a calibrum obsahuje jod- a vraj by sa mohol ten uzlik zaktivizovat nadmernym prijmom jodu, tak neviem, zatial mam este tabletku na zajtra a potom neviem. Bojim sa nebrat calibrum babyplan, aj ked viem , ze nie vsetci lekari to odporucaju. Bol niekto z vas na vysetrenie stitnej zlazy v suvislosti s tehotenstvom? Vraj skoro kazdy 2hy-3ti clovek ma problem so stitnou zlazou len sa o tom malo vie a malo sa to vysetruje....

31.03.2007 13:24

Majka

Ahojte novembrovky ... mozem sa k vam pridat? Som sice kratsie tehu ako vy, mne zatial vychadza termin podla poslednej mrchy na 28.11. ale kedze je to november, radim sa k vam ... aj ked moze to byt aj december ... Smile takze som momentalne v 6 tt ... mam za sebou prve sono, bola som vcera, kde som prvy krat videla nasu fazulku, zatial teda iba malu bublinku, ktora plava vo vacku ... ... rada Ta tu vidim ... neviem, ci si na mna este pamatas ... isteho casu, ked som este chodila na tento net a na tehu priznaky sme si pisali, dokonca sme niektore cykly tahali spolu, aj zaciatky, aj ovu aj konce ... a vidis, kto by to bol povedal, ze sa to tak bude tahat aj dalej a stretneme sa na novembrovkach? Mne o Tebe pisala aj Lelinka, ze si tu na tomto mesiaci a vidis, a som tu uz aj ja ... tak Ti gratulujem k tretiemu vytuzenemu tehu Smile

31.03.2007 14:21

Fiore

Ahoj Majka, ahoj Lyn :D vitame Vas medzi nami!!!! joj ako sa nam to tu krasne rozrasta... :D Felisa ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy.... ked som mala 16 tak som brala akesi tabletky a potom uz nic....teraz som len kontrolovana a zatial to bolo v poriadku. Mam vlastne chronicky zapal stitnej zlazy. No a teraz na buduci tyzden idem na odber krvy kde mi skontroluju aj hormony stitnej zlazy...tak snad to bude v poriadku!!!

31.03.2007 15:29

Majka

dakujem Fiore ... no trvalo mi asik dve hodky, kym som si vas tu od zaciatku precitala, aby som bola v obraze ... takze napisem este nieco viac o sebe ... volam sa Majka, som z BB (asi jedina z tej strany), mam 30 rokov, teda teraz v lete uz 31, s manzelom sme spolu necely rok manzelia, v juli mame prve vyrocie, ale zaroven 8 rokov, co sme spolu ... snazilkovali sme 1,5 roka, toto je nase prve babatko a zaroven moje prve tehu ... dufam, ze vsetko bude OK ... trochu sa obavam, ako vy ostatne, ale to je asik na zaciatku pre kazdu normalne, hlavne, aby sme boli vsetky OK co isto budeme aj s nasimi fazulkami ... mali sme problem s otehotnenim, ja mam za sebou laparku, niekolko IUI ale neuspesnych a vieme, ze problem bol na muzikovej strane ... uz sme absovlovali prve stretko v centre v Martine a uz sme mali ist na prvy zakrok, ale mrcha nedosla a je z toho tehu, tak sa nesmierne tesime ... z rodiny to zatial vie len moja svagrina, ktora je lekarnicka a zasobuje ma vsetkymi liekmi ... nikto iny to zatial este nevie ... chystame sa este nejaky ten tyzden dva pockat a potom to oznamime ... na prvom sone mala nasa fazulka resp. vacok 8,8 mm fazulka bola o nieco mensia, dr. povedal, ze je tyzden rastom pozadu, ale nam to nevadi, my to isto rychlo dobehneme ... z liekov uzivam tiez Duphaston, ako vacsina z vas, ale ja ho beriem 3x1 kedze sme mali problem otehotniet a zaroven mam znizeny progesteron a zvyseny prolaktin ... a moje priznaky? uz nejake 4 dni pred terminom mrchy som pocitovala citlive prsia, ktore mam az do dnes, a bolia stale a vkuse ... asi to bude tym zvysenym prolaktinom ... ani dotknut sa ich nemozem, byva mi casto nevolno, ale skor tak, ze sa mi kruti cely svet, musim vela pit vody a potom jasne, ze aj vela cikam, tiez sa budim v noci na cikanie a smadi ma, sa smejem, ze spim ako ozran s flasou pri posteli ... na zvracanie mi nebyva a dufam, ze ani nebude, ale niektore zapachy ma obcas napinaju alebo mi je z nich zle, kruti sa mi hlava a tak ... dnes som jedla na ranajky vajicka, co ja nezvyknem a nejako mi nesadli ... uz som myslela, ze pojdu von, ale predychala som to nejako ... no a tehu knizku tiez este nemam ... idem v utorok na prve velke krvne testy, tak mi ju vraj daju zaroven s tymi testami, resp. vysledkami ... no nejako som sa rozpisala, ale chcela som napisat nieco na uvod ... Laughing Laughing

31.03.2007 15:38

Majka

este som chcela k tej Tvojej praci, tusim Ty si to pisala, ze Ti tu zmluvu predlzili zas tak, ako si mala ... ja som na tom podobne, mne konci rocna zmluva v praci k 31.4. a tak este tiez nemozem v praci oznamit, ze som tehu, aj ked ja by som uz podla dr. mala byt radsej na PN, aby bolo vsetko OK, bo mam aj dost stresujucu pracu, co ani mne ani fazulke neprospieva, ale tiez "musim" pockat, kym mi zmluvu predlzia, mali by mi tiez na dobu neurcitu a potom pojdem okamzite na PN, tak dufam, ze mi to predlzia ako chcem ... mrzi ma, ze Tebe to nevyslo ako si cakala, takze Ta v tomto uplne chapem a dufam, ze mna nejako v praci neobabru ... bo mas pravdu, bez prace na materskej a bez penazi ... aj ked je rozdiel SK a Italy ... ale aj tak je to nic moc ...

31.03.2007 18:19

bocian

čaute baby. Alexik, Tina, Barbora- termín pôrodu máme všetky rovnaký! 7,11,2007... :D a ohľadom toho bz som sa vás aj chcela opýtať, či vám termín stanovili len podľa termínu PM alebo až po sono??? lebo ja podľa "nich"- (podľa PM), keď som bola akože v 6.tt, na sono povedali, že som v 4.tt a o 10dní som už bola akože v 7.tt..a to tiež nepovedali, že (je predsa rozdiel byť v 1. dni 7.-ho týždňa a v 7.-mom dni 7.-ho týždňa, nie?? tak len preto sa vás pýtam, že podľa čoho vám to určili.. Rolling Eyes Rolling Eyes inak v tom akože "7.tt" mal moje mimi iba 8mm.. a tu som čitala, neviem ktorej malo v 8tt už 2cm.. ja už neviem, podľa mňa ja budem určite rodiť neskôr.. papa, idem sa napiť..som stále smädná..

31.03.2007 18:23

bocian

deyna, ja som v 7.tt srdiečko krásne videla, silno bilo, bola to asi polovička celého babetka.. :D :D :D ale možno bolo miminko len tak vhodne uložené, že som to videla.. lebo na sono pred 10dňami som nevidela ani ja , dokonca ani doktor vôbec žiadne miminko, ešte sa ma aj pytal, či je to žiadane tehotenstvo Evil or Very Mad Evil or Very Mad a či som nekrvacala alebo nemala nejaky vytok.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad tak som sa vtedy zľakla.. (keď človek číta o zamlknutých potratoch..a tak..)

31.03.2007 19:00

alexik

velmi velmi ti gratulujem, som totalne hotova, ze ta tu vidim- lebo naozaj vela starych snaziliek z tehotenskych otehotnelo- ako Barborka Jonny , TInka ja a ty.. je to super spravicka- velmi s a tesim s Vami... Co s a tyka velkosti fazulky- ono ten jeden tyzden hore dole... neboj vy to dobehnete.. na sone su vzdy nejake rozdiely- ja som pri obidvoch dcerkach skakala plus minus tyzden.. Si na PN- ke?? snaz sa velmi odychovat a - juj, jasne, ze som na Teba nezabudla.... ved sa volas ako moja dcera... Wink Bocianik- ja som teraz na poslednom sone mala termin na 9.11- ale ja si nechavam termin mrchy- zatial s a len opieram o moje skusenosti, ze deti s mi narodili podla terminu mrchy a nie sona.. Wink aj tak kazde sono som mala iny tremin- to by som s zblaznila stale ho prehadzovat... takto je pre mna 7.11 a basta na VOSR Laughing

31.03.2007 19:10

alexik

Bocianik- vobec sa nevzrusuj nad rozmermi babatka- je dolezite aby rastlo do dlzky.. mne lekar povedal, ze je velmi tazke zmerat kolko babo meria presne- jeden lekar sa posunie o jeden mm dole o druhy mm pri hlavicke a uz vyjde ina hodnota a iny den a tym aj TP.. Okrem toho babatka do su skrcene a a maju ohnute chrbatiky- mozno jeden tyzden na sone bude viac vystrete a bude sa zdat dlhsie a o dva tyzdne naopak... Mne pri babulach vychadzali sklzy- a najvacsie ked sa uz merala hlavicka a stehena kost atd... mavala som napr hlavicku velku 12 plus 5 dni a nozicku len 10 plus 3- tak som stresevala.. ale narodilo sa mi krasne babo a dokonca ma mala velmi dlhe nohy- a na sone je vychadzali vzdy aj o 2 tyzdne mansie... Wink

31.03.2007 19:16

alexik

este len dopisem Wink Mne lekar povedal, ze mimi v 8 tyzdni koniec 8 tyzdna maju priemerne 2cm-, ja som sa to na neho pytala, lebo ked meral mimi tak povedal, ze od hlavicky po zadocek ma 1.5- tiez neviem ci je to malo ci vela- ale ja som spokojna.. Ak tvoje mimi malo v 7 tyzdni 7mm a bude rast 1mm za den tak bude mat tiez 1,4-1,5mm :D - teda som ja ale matematik Shocked Laughing za pripadne preklepy sa vam vsetkym ospravedlnujem Embarassed

31.03.2007 19:51

Majka

tak to som rada, ze si na mna nezabudla ... ja si Ta stale pamatam, par krat som sa dokonca zberala TI napisat aj SS ale ako som prestala chodit na tehu priznaky a to bolo uz davno, tak som sa sem uz ani nedostala, obcas mi nieco o Tebe napisala Leli a to bolo vsetko ... ale ako vidis, som tu zas a stretli sme sa na jednom mesiaci, aj ja sa z toho tesim ... a tiez sa tesim s ostatnymi dlhodobymi snazilkami aj z tehu priznakov ... tak matne si pamatam Tinku a to je asik vsetko ... tak ostatne pardon, ale asik som tam uz potom nechodila v case, ked aj vy Smile som zatial nie na PN, aj ked uz by som mala byt, v praci to mam dost ruzove na stresy, takze sa hlavne musim ukludnovat ... ale to vies, praca s ludmi, to da zabrat, tak teraz cakam kym prijmu novu babu, zaucim ju, pockam na predlzenie zmluvy a padim na PN co najlepsie az do porodu ... len sa bojim, ze akurat tie prve 3 dolezite mesiace, ked sa babatko vyvija a ja mam byt v klude to tak nebude Crying or Very sad baby ja som este zabudla napisat, k tym mojim priznakom ... ze tiez som stale velmi unavena, to znamena, ze sa mi stale drieme, oci mam ako olova, viecka mi stale padaju, furt zyvam a spala by som skoro vzdy ... hehe ... a tiez ked vela chodim tak som unavena a fucim ako parna lokomotiva ... dnes sme boli na nakupe v tescu a ledva som dosla domov a uz som si musela lahnut a uz pocas nakupu som vydrulila skoro pol litra mineralky ... no ja neviem, co budem robit v lete a v pokrocilom tehu Very Happy

31.03.2007 20:44

lin

ahojte dievcata. nestiham vas citat a mam trochu zmatok. ja som v 9tt. neuzivam nic len vitaminy calibrum. a u dokora som bola zatial len raz ked som zistila ze som tehu.to bolo v 6.tyzdni. v utorok idem prvy krat do poradne tak uvidime. hadam mi da aj tehu knizku a uz budem naozaj tehotna Laughing mne sa vobec nezda ze som tehotna nemam ziadne priznaky len ma bolia prsia. musim ist.uspat malu este sa vratim teda dufam Wink

01.04.2007 09:03

felisa

Ahojte mamicky, uz je toho citania naozaj pozehnane Razz Vitaj ! Aj my s manzelom budeme mat tento rok-v septembri, len nase 1vyrocie Razz V porovnani s vami sme tehotneli kratsie- pol roka,ale tiez uz toho bolo dost na psychiku a prave ked som sa nastvali a povedali sme si , ze v lete ideme na Rodos a hotovo a tam sa to musi podarit, tak uz som bola vlastne tehotna! Je to zvlasne , ale o takych pripadoch, ze uz je parik pripraveny na zakrok alebo maju vybavenu adopciu a vtedy otehotneju som pocula dost casto....Tak nech je vsetko v poriadku! Co sa tyka toho stresu v praci, nedavno som citala clanok, ze mierny stres je dobry a vraj nervoznejsim mamkam sa plod vyvija lepsie a rychlejsie ako tym kludnym, hm, ktovie co je na tom pravdy. , to co si pisala o termine porodu, podla mrchy to je ten vypocet, ktory sa da vypocitat aj tu na nete? Majka, mne sa zda, ze uz nie som taka unavena ako predym, ale citim sa strasne slaba, bola som zvyknuta hybat sa a teraz sa len"setrim" , uz sa neviem dockat mája, dufam, ze uz budem moct zacat mierne cvicit. dzrim palce na odbery, urcite dobre dopadnu!! Ako vidim zase som tu rano prva :D

01.04.2007 09:38

alexik

Felisa- ano ja mam tak vypocitany termin porodu- podla sona na 9.11. - ja si nechavam ten termin podla PM- lebo si myslim,ze kazde sono mi daju iny TP.. Ale ja viem kedy som otehotnela- a ak si ty nahodou otehotnela pred prichodom mrchy, ktora jasne uz neprisla, ci na zaciatku cyklu- tak potom je aj vidno velky sklz na sone... Vtedy je dolezitejsie asi sono a podla neho urceny termin, dolezite je to najam pri odberoch v 16 tyzdni na AFP a aj v 12 tyzdni ked pozeraju prsviteeni sije... vtedy je doelzite sa nepomylit v tyzdni veku plodu- lebo vychadzaju skreslene vysledky. Ale na tota upozorni lekar ak mas velky rozdiel medzi TP podla mrchy a podla sona... ja pekne varim aj som si pospratovala a decka si teraz lepia hrad- nasla som podnet tu na babatku... ked neveim co varit- teiz kuknem do receptov na babatku.. som uz zavislak... Laughing