1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208

September 2005

30.01.2006 10:02

Kati

Ahojte, MARIKA Paulinka tam vtedy nebola nastastie :D Tlacivo ti daju na urade prace, soc. veci a rodiny. Ja som si to bola vyzdvihnut na Ostredkoch neviem aka ulica, DENI bude vediet. Len neviem, ci to je podla trvaleho pobytu. Daju ti dve tlaciva, jedno treba dat este potvrdit do soc.poistovne a potom im obidve znova odniest. Mne prisiel aj doporuceny list z roboty, len si musim ist prenho este na postu, takze neviem ohladom coho. ale urcite to, ze to musim ist nahlasit aj do roboty. Chystam sa tam stale, ale furt mi to nejako nevychadza. Confused CATHERINE to mi je luto Crying or Very sad JITKA a co sa tyka dani, nech si to spravit tvoj manzel v robote a potom nech si da spravit aj spolu s tvojimi danami, tym ze si na materskej vam este mozno nieco aj vratia. Nam to minuly rok vyslo celkom dobre.

 

30.01.2006 10:24

marika

KATI hned ma napadlo, ze Vilko je junior spiderman Laughing Uz len ten prevlek mu treba. Ostredky su v petrzke alebo inde Confused: Ja nemam v BA trvale, ja len tlacivo potrebujem a zaslem ho postou ako vsetko ostatne. Zistila som, ze mi chyba prave to , co treba potvrdit na socialke. Je to fakt na hlavu, vybrat si tlacivo na urade soc,veci a bezat s nim na socialku vypisat a spat. To ich asi nenapadlo, ze by ho mohli davat priamo na socialke. Idea

 

30.01.2006 10:30

Mati

Dobry den, MARIKA na Ostredkoch je Urad socialnych veci na Jadrovej 4, ale pokial si dobre pamatam, tak vy nie ste druhy obvod, vsak? Takze tato informacia ti asi nepomoze. Skus si najst stranku uradu prace, soc. veci a rodiny. Ja som si to minule vygooglovala, ale ani za svet si tu adresu nespomeniem. Bola tam prehladna tabulka vsetkych pobociek, podla obvodov. DENI cez vikend sme boli v lekarni Zeleny anjel, kde sme boli spolu ako tehu. Som si spomenula, bo tam bola ta magistra, co minule... :D Klarka vymyslala presne tak, ako volakedy. Kupili sme si dobre cajiky, vcera mi drahy uvaril na dobry spanok a dusevnu vycerpanost, sme spali ako Ruzenky. :D :D :D Tak si vas uz nestihnem pocitat, co mate nove Crying or Very sad , Adelka ma vola. Laughing Pekny den!

 

30.01.2006 10:31

jana-ba

Ahojte,celkom fajn stránka http://www.bbc.co.uk/parenting/

 

30.01.2006 11:57

Deni

Kati: DENI zato ja to plavanie este odkladam, jednak sa mi to zda skoro ked nema Paulinka este uplne pevny rezim, jednak je zima a jednak je podla mna na to este mala. My si to vynahradzame v nasej vani, alebo potom v lete pri mori :D
Kati sa ti necudujem, ved Paulinka uz bola tolko krat chorucka. By som sa bala. Ja sa snazim Riska otuzovat, neprehanam to s babusenim, ale si davam bacha aby ho neprefuklo, aj pri kupkani sa otuzi a sup do tepleho oblecenia. Ja velmi nemam rada zimu tak chcem aby moje dietko bolo odolne chladu.

 

30.01.2006 12:05

Deni

Matul: Ahojte maminy ako sa mate?
Matul vsak o nas citas co nove, ty napis daco. Rolling Eyes Smile

 

30.01.2006 12:30

Deni

Jitka: Baby, co robite dane, prosim vas, kto robi vyuctovanie DPFO, ked sme na meterskej? Zamestnavatel? Potrebujem aj nejake potvrdenie zo soc. poistovne ohladom materskej?
Jitka, vyuctovanie ak si mala iba jedneho zamestnavatela ti urobi tvoja firma, len im to musis podpisat. Je na to lehota do 15.1 zaziadat. ale nemaj stres, oni ti to urobia. Len im este potrebujes dolozit podklady, co je teraz ta novinka, ze mas moznost odpocitat si uhrnne 12t od zakladu dane ak mas zivotnu poistku, k tomu mali poistovne do konca januara posielat potvrdenia. Takze podstatne je zavolat do roboty, lebo tvoj podpis musia mat, ze ziadas o vykonanie rocneho zuctovania. To spajanie vyuctovania s manzelom bude zaujimave az o rok, ak ovsem nebudes mat ine prijmy, vtedy si on uplatni k svojim prijmom aj odpoced tych 87t za rok na teba. Materska sa povazuje za soc davku, nie prijem.

 

30.01.2006 12:40

Deni

catherine:
Sad to je mrzute, tiez sa mi to stalo - ale zvladnete to isto, neboj ..
Catherine, to iste sa nam stalo v piatok u mamy, preto som zostala do soboty a mama ma zamkla, som do flasky len cumel polozila nezastrcila a mama to nasroubovala a vyliala na Riska, kompletne bol mokry a ja som si v ten den odniesla vsetky veci domov, takze nas mrnous bol v trickach a leginach po 4 rocnej Kaliste Smile Ale duchapritomna mama mu rychlo navarila ryzovy odvar bez glukozy. Vraj ked sa pred nim objavila s flaskou az poskocil ako sa potesil, potom ked si cucol, zvrastil celo a vyplul dudel. Lenze mu to nedalo a skusal cuckat dalej, vzdy ho miklo, vyplul a znova chytil. Ty nemas nic zamrazene? Daj vedit, mozem ti poskytnut moje mrazene mliecko. 100% kvalitne. Mozno ju ale uspis, a jednu davku preskocite. Nam sa to vcera stalo, ze kym som to ohriala, tak krpez zaspal a mam jednu flasku v ladnicke. Aky mas system na rychle ohrievanie? Lebo ohrievacku na flase vobec nepouzivam, to by som osedivela, preto aj ked ma to boli v noci dojcim.

 

30.01.2006 12:43

Deni

marika: KATI hned ma napadlo, ze Vilko je junior spiderman Laughing Uz len ten prevlek mu treba. Ostredky su v petrzke alebo inde Confused: Ja nemam v BA trvale, ja len tlacivo potrebujem a zaslem ho postou ako vsetko ostatne. Zistila som, ze mi chyba prave to , co treba potvrdit na socialke. Je to fakt na hlavu, vybrat si tlacivo na urade soc,veci a bezat s nim na socialku vypisat a spat. To ich asi nenapadlo, ze by ho mohli davat priamo na socialke. Idea
Marika, skoda, ze si sa skor neopytala, ja som to moje aj prefotila ale neviem kde je uz som aj mame volala, ci nie u nej, lebo to moje uz je vypisane. Musis zistit najblizsi upsvar niekde v dubravke.

 

30.01.2006 12:55

Pretáčanie

Ivanna

Ahojte maminy, chcela by som sa vás spýtať, čo máte septembrové bábätko, či sa vám už pretáča z bruška na chrbátik, alebo naopak. Môj malý ešte nie, neviem, či má ešte čas, alebo nie. Ďakujem za odpoveď,

 

30.01.2006 13:16

Jitka

Deni dakujem za odpoved. Wink Problem je ten, ze som 2 mes. pred nastupom na matersku bola prezamestnana do inej firmy (len papierovo, lebo stara firma robila nejake zmeny a sefka ma xcela mat aj nadalej pri sebe). No nevadi, skusim zavolat a prezistit.

 

30.01.2006 13:20

marika

IVANNA je to v pohode, nase deticky sa este neotacaju, tak maximalne nabok.

 

30.01.2006 13:26

Jitka

Ahoj Ivanna, nas sa pretaca z chrbatika na brusko, ale nazad sa mu este nexce. Nic sa neboj. Mam kamosku s 8 mesacnym chlapcekom a este sa nepretaca. Lekarka im povedala, ze to vobec nevadi, ze je lenivsi. Ale zato je to take slniecko usmievave Laughing Kazde dieta je ine, ked pride jeho cas, tak sa pretoci, ani nebudes vediet ako Wink

 

30.01.2006 16:20

Ivanna

Čaute baby, ja som to len chcela vedieť tak pre info. Asi máte pravdu. Pýtala som sa to preto, lebo sme mali problém s dvíhaním hlavičky. Presnejšie so zapadaním hlavičky pri dvíhaní do sedu. Bola som zhrozená z prístupu lekárov a rehabilitačnej sestry. Chodíme inak na cvičenia s nožičkami - vybočený palec. Rehabilitačná sestra si všimla, že náš synček nedvíha hlavičku pri dvíhaní do sedu - vtedy mal presne 3 mesiace. Hneď nás objednala na kontrolu lekárke v ten deň. Samozrejme mi hneď prikázali cvičiť Vojtovku. Že podľa tabuliek by to už na konci tretieho mesiaca mal vedieť. Týždeň som to plná strachu s ním cvičila, že náhodou mu bude tá hlavička zapadať ďalej. Po týždni akoby zázrakom začal tú hlavičku parádne dviháť, akoby žiaden problém nebol. To určite nebolo z toho cvičenia, ale normálny prirodzený vývoj. Ja nechápem tú lekárku. To s tým cvičením nemohla počkať ešte mesiac. Zvytočne mi chlapčeka iba trápili. Preto som taká váhavá, čo sa vývoja týka. Ďakujem za odpovede

 

30.01.2006 16:25

Kati

ahoj Ivanna Smile ani moja Paulinka sa este nepretaca ani na bok, ale ja sa vobec tym netrapim, chvalabohu, ze je lenivsia po mojom prvom spidermanovi to celkom aj vitam :D

 

30.01.2006 16:42

Kati

Ivanna to fakt mohla ta doktorka chvilu s tou vojtovkou pockat. Confused Kazde babo ma svoje tempo. Vidim to hlavne teraz ked mozem porovnavat svoje dve uplne odlisne deti. Tak ako jedno zacne rozpravat skor, ale fyzicky vyvin moze byt pomalsi a naopak. Nie som doktorka, ale riadit sa podla nejakych tabuliek by som sa neriadila. Mam kamosku, co ma obidve det lenivsie a dcera jej este ani v 10 mesiacoch nesedela. Vsetky pomalsie deticky svojich vrstovnikov dobehnu. Smile

 

30.01.2006 16:45

Kati

Inak som sa informovala ohladom toho kocika a napisali mi, ze ho zacnu predavat od druhej polovice marca aj v Poluse. Tak sa pojdem mrknut, predsa je lepsie, ked ho uvidim a odskusam nazivo.

 

30.01.2006 17:33

catherine

DENI: Vdaka, si zlata, no mliecko zmrazene mam a navyse sa mi podarilo dobehnut to... mala som stastie, dnes mam trosku viacej mliecka :D inak k tomu mliecku, nejako sa mi zmenilo, je zlte Exclamation Shocked neviete nahodou co to ma byt? a k ohrievacke: pouzivam ju stale, aj cez noc, lebo natalka pit z didi nevie vobec... Aj som to teraz este skusala, ale pozera na to ako na nieco cudzie a je jej to neprijemne, place a nepaci sa jej to... Sad ivanna: moja natalka sa uz pretaca, ale myslim, ze je to dost rychlo... inak co je to ta vojtova metoda? znie to hrozivo...

 

30.01.2006 19:41

Julia

KATI,Vilko je teda riadny loptos vynaliezavy.Veru mas co robit pri nom. IVANNA - moj Samko sa pretaca do vsetkych moznych stran, snazi sa sadnut si a dokonca ked je na brusku tak aj posuvat do predu.Ale kazde dietatko je ine,kamoska ma dcerku 8 mesacnu,sedi jej uz davno pekne ale nepretaca sa a ani nelozi.Nerob si z nicoho tazku hlavu,ako pise Kati,niektore je rozumovo skor sikovne,ine fyzicky. Zazrak,Samko zvalil 180 ml kaše Shocked ,dala som ho do postielky nachvilu,ze kym si nieco urobim a potom ho uspim a on sam zaspal Shocked Len som zvedava na ako dlho.

 

30.01.2006 19:43

Julia

 

30.01.2006 19:43

Deni

Ivanna, pozeram do knihy a tam pisu, ze mierny pokles hlavy pri posadzovani pasivnom (s pomocou) do 4 mesiacov. Tak ste mali asi aj mesiac cas na take zavery. Ale si myslim ze Vojtovka mu neublizi, nebud smutna. Moj drobec sa pretaca, z brucha na chrbat a mama pocit, ze to vie iba napravo, teda cez pravu rucicku. Niekedy sa mu nedari, a pri odrazani miesto aby sa pretocil, sa nosom smyka po posteli (ryluje). Z chrbatika sa ale nevie otocit iba ak na bok, no ja ho este neucim co z rukami, nech si pekne polezka, kam sa ma co ponahlat, ja chcem babatko este. Ved mu nic neujde. Kedy sa narodil tvoj maly?

 

30.01.2006 19:56

Julia

 

30.01.2006 19:58

Julia

 

30.01.2006 20:02

Julia

 

30.01.2006 20:15

Deni

Dobre je plesaty, ako dtary panko, ci dedo? Smile

 

30.01.2006 20:22

Julia

 

30.01.2006 20:53

Ivanna

Deni: Môj Lukáško sa narodil deň pred tvojím Riškom 22.9.2005. Takže jeden deň rozdiel. Laughing Ja som taká istá, aj ja chcem ešte bábo. Luky mi už tak nepripadá, on už vyzerá ako taký malý chlapček. Kde sú tie časy, keď bol ešte v perinke... Ale veď všetky obdobia sú pekné. Aj by som si pod meno dala fotku. Len neviem ako sa to robí, som tu totiž len druhý deň. Neporadíš prosím? Catherine: Máš pekný nick, veľmi sa mi to meno páči. Vojtova metóda sú - myslím - cvičenia pre bábätká, ktoré nejako zaostávajú vo vývoji. Podarilo sa ňou aj rozhýbať detičky, čo mali obrnu. Ale počula som o nej všeličko - deti pri nej príšerne plačú. My sme ju našťastie cvičili len jeden týždeň a to len 1 cvik, potom už nebol dôvod.

 

30.01.2006 21:38

Deni

Ivanna ja poznam este jedneho chlapceka narodeneho 22. na antolskej. :D Vola sa christianko. Inak vraj malo chlapcekov sa teraz rodi. Min tyzden mi hovorila kolegyna ze 49 dievcat a 19 chlapcov na antolskej. Ten obrazok pri fotke vkladas v nastaveniach do policka Nahrat obrazok postavicky z pocitaca ale musis to mat niekde upravane na velkost 80 bodov x 80 bodov (pixlov) a veľkosť súboru by nemala presahovať 20kB. S tym zmensovanim obrazku ti ale neporadim, ja som si od niekial stiahla take, ze zmacknem zmensit a je hotovo. Len neviem od kial. Mna priserne dnes vecer hlava boli.

 

30.01.2006 21:45

Deni

Fajn ze si nas nasla. Vyzera ze tvoja dr je velmi starostliva, ber to pozitivne ako sport, nez aby nieco zanedbala. A kde sa narodil maly? Posielam fotky ako sa tocil, on ale zle ruku dava, ma ju skrcenu pod sebou.

 

30.01.2006 21:53

katika

Ahojte baby a vitam ta Ivana aj Lukaska. No ja mam taky isty nazor ako baby, kazde babo ma svoje vlastne tempo a nie sa riadit nejakymi tabulkami. Kati spiderman je riadny vymyselnik si uzijes s nim Laughing No a Samko je sikovnik s plesinkou :D paradne si uz nozky pod seba dava. No a teraz sa vam idem postazovat, lebo mam depku a nervy uz z tej mojej potvorky. Tak papat uz chce v noci kazdu hodinku-dve a to s takym revom vstava uz sme vsetko mozne skusali aj ci brusko neboli aj prdiky proste nic nepomaha, mi zdrapi ruku a cuca jak keby nikdy nepapala. Cez den to je to iste akurat nechce spat vobec a ja som uz z nervami pomaly v koncoch, som dnes uz revala jak koza, co som nevedela co s nou. A tak sme revali obidve Crying or Very sad Crying or Very sad Hadam je to len prechodne, lebo uz sa citim ako neschopna mama co nevie svoje dieta utisit a zruti sa.

 

30.01.2006 21:58

katika

Deni to je super, perfektna dokumentacia. Risko je sikovnik bez plesinky Laughing Laughing

 

30.01.2006 21:59

katika

No a idem sa ja rychlo osprchovat, lebo Eliska spi uz hodinu, tak aby som to stihla kym sa zobudi Evil or Very Mad Evil or Very Mad

 

30.01.2006 22:09

Deni

Neboj Katika aj my mame malu plesinku, niekedy odfotim, stalo sa to behom par dni. Smile No s tym krmenim neviem, co mam ja kamosky tak pri laktacke len donemoty prikladali, ak ta to neboli, tak by to nemal byt problem, ak to vsak nebude koncit ten plac, tak asi len odstriekat davku, miesto toho dat umele a pri dalsom kojeni dat prso aj odstriekane. Posielame spinkajuci pozrdav Eliske. Zaspal vcera, pokym sa mu mliecko ohrievalo. Catherine ja ohrievam tak, ze vo varnej konvici dam zohriat vodu, co je o chvilku a do plechaca polozim flasu, zalejem to tym a o chvilu je to teple. Totizto, ked na neho pride hlad, tak place a toto je teda asi najrychlejsi sposob. Hadam raz ten ohrievac na flase aj vyuzijem.

 

30.01.2006 22:32

Ivanna

Deni: Jééééj, to je dobré. Aké podarené. Tuším už idem spať. Dobrnú noc. Nabudúce vyskúšam tie fotky

 

30.01.2006 22:33

Kati

No baby krasne fotky ste popridavali Smile JULIA no super, Samko uz aj o chvilu lozit bude Smile a aky malicky bol ked sa narodil a pozri ho Smile , ze 180 ml kase Smile Vsak sa necuduj, ze hned zaspal, to muselo dat roboty tolko kase spapat :D Cool KATIKA neviem ako ti pomoct, ako casto kaka Eliska? Moznoze jej fakt uz tvoje mliecko nestaci. Ja som Vilka zacala prikrmovat od 5. mesiaca, lebo mu moje mliecko uz nestacilo, lebo dva tyzdne nekakal, vsetko spotreboval. Skus zavolat doktorke, co ti povie, mozno ked ju trosku aj dokrmis, nebude pytat tak casto. DENI aky namnozeny Risko :D Baby dnes boli moje deti zlate, Vilko samozrejme v ohradke pri Paulinke a naznasal jej tam kopec kniziek a cital jej, medzitym 100 x vyliezol a vliezol naspet. Takze musim davat pozor, aby ju svojimi strmymi pohybmi nahodou nebuchol. No mame to vesele. :D Aj ja sa tesim, ze mam este babetko :D , ktore sa nikam neponahla. Smile

 

30.01.2006 22:35

Kati

DENI super fotky, Risko ako krasne spinka Smile Ja som malu tiez vzdy tak chcela odfotit, ako mi spinka na pleci, je to hrozne podarene, ked maju tie babenka tu pusu taku pootvorenu. Len nas nema kto odfotit, lebo takto spinka jedine v noci.

 

30.01.2006 22:56

marika

JULIA tod priklad ake su deticky rozdielne. Samko spapka 180ml a my sa stale tocime pri 90ml len 1krat denne mozno 120ml ale priberame dost. Nase baby sa tiez narodili s nizsou vahou a vtedy lahsia Danielka (teraz 7,5kg) uz davno predbehla Dominiku.(7,2kg). My sme Vojtovku necvicili aj ked som s tym aj trocha ratala pri dvojkach. IVANA aj my sme mali starosti , lebo babenky nam nechceli dvihat hlavicky ked lezali na brusku, no Dominike uz to ide a Danielka ani teraz nedvihne hlavicku, lebo vzdy vystrci zadocek hore, takze jej pomaham, pritlacam jej ritku k posteli a az vtedy zacne trosicku dvihat hlavicku. Ja sa pre to netrapim, kamoska so starsimi dvojkami mala ten isty problem a az z toho vyrastli, ich cas prisiel neskor. DENI super fotecky. Razz Razz Razz

 

31.01.2006 09:35

catherine

ahojte baby! Tak tu vcerajsiu stratu sme zvladli, len som musela odzstriekava aj v noci, ale som rada aj tak... musim inak zacat makat, lebo profak mi sice diplomovku schvalil, teda to co som napisala,m ale do 15.2. mam mat dalsich asi 20 stran Shocked a to som este ani necitala knihu, podla ktorej to mam robit Sad Sad A okrem toho budeme teraz potrebovat peniazky, tak musim aj prekladat, no neviem co skor. o tom ze tu je neporiadok, alebo ze treba zehlit mozem iba snivat.... Confused

 

31.01.2006 09:38

Julia

MARIKA - ja som sa poriadne divila,ze kolko zjedol,on tak maximalne 100 vzdy vypil a ked ho kojim tak 2-3 minutky a hned revy,lebo ma plne brusko. DENI - krasne fotky,Risko je tiez sikovny,ked sa uz takto obracia. KATI - Vilko je teda zlatucky,ze takto svojej sestricke cita :D To musela mat Paulinka zabavu :D

 

31.01.2006 09:59

jana-ba

Ahojte,Katika spinká Eliška s tebou?Možno ťa potrebuje pri sebe.Skus si s ňou ľahnúť a nechať jej prsník k dispozícii.Možno ti dovolí chvíľku oddýchnuť.A čo zuby, nemôžu to už byť potvorky? Ivana naša lekárka až v piatom mesiaci kladie v rámci psychomotorického vývinu otázku,či sa dieťa snaží otočiť na bok, s tým,že stačí snaha,výsledok ešte nie je dôležitý.Otočenie na bruško ju zaujíma až po 6.mesiaci. Julka,aj kmarátkina malá mala presne také vlásky a plešinku ako Samko a ich pediatrička malú Ninku volala Lenin Laughing Je to zlatučká hlávka. Dnes išiel náš tatinko neskôr do roboty,tak stihol likvidovať rannú galibu v plienke.Lydka tri dni šetrila,tak sme mali durch aj chrbátik.A takto to u nás vyzerá po kakaní

 

31.01.2006 10:01

jana-ba

Nevieme sa vynačudovať z toho,akú babskú ritku má tá naša kráska.Úplne hruškovú.

 

31.01.2006 10:02

jana-ba

A takto včera vyvalovala blbáky Shocked

 

31.01.2006 10:31

Julia

Jana-ba - tak uz aj Lyduska cita :D Take zlate su tie nase deticky.Ale Lyduska ma pekne vlasky,ziadna plesinka, tak pekne rovnomerne ich ma - teda aspon na fotke. Chcem sa opytat,ze preco vacsina ludi ked prikrmuje,alebo krmi umelym mliekom,tak kupuje bebu alebo nutrilon?Viem ze su aj ine znacky,napriklad sunar,ten viem ze este ja ked som bola mala mi ho mama davala.U nas napriklad kazdy koho poznam dava len bebu, aj v lekarni mi hovorila ze 90 % ludi kupuje bebu.Je vlastne medzi tymi mliekami nejaky rozdiel?Alebo je to len o reklame a znacke.Lebo napriklad nutrilon sa pise,ze je dobry na brusko kvoli bakteriam,ale beba ma tiez mlieko bifidus na brusko a aj sunar je teraz premium s tymi bakteriami.Ja som kupila teraz tu bebu2 bifidus,ze ked nebudem moc nakojit alebo do tej kase,co sa mlieko pridava.Pisu tam ze je dobra pri prechode z materskeho mlieka a tak.Ja mam v tych mliekach chaos,v lekarni povedala ze aj tak to je skoro to iste vsetko,len nejake mensie rozdiely su tam. Dnes som z jedneho prsnika nekojila 12 hodin - lebo vecer sme dali kasu,v noci z praveho a az rano z laveho a vobec som ho nemala nejaky plny.Som sa poriadne cudovala,ze co sa to deje.

 

31.01.2006 10:43

Julia

A citala som,zevraj by sa detom do 1 roka nemalo vobec davat mlieko normalne,len toto pokracovacie umele - teda pokial nie je stale dojcene.To fakt? Na a este sa chcem opytat na lepok,ze niekde pisu,ze sa moze od 6. mesiaca,niekde o 7. alebo 8.Kase som pozerala tie napriklad osemzrnne,tak tam je napisane od ukonceneho 6. mesiaca,tak neviem. Mam kamosku,co ma 8 mesacne dievcatko.A ona zacala jej davat po 3 mesiacoch ovsene vlocky,pudingy, krupicu a potom az zeleninu.A ze teraz uz je uplne vsetko s nimi.Stale ju dojci,ale tie pudingy robi normalne s kravskym mliekom.Chcela som sa s nou poradit,ze co dava ona papat.Tak sa do mna pustila,ze hlavne nech nedavam tie kase detske a umele mlieka,ze akurat tak alergie z toho bude mat. Shocked Shocked Shocked

 

31.01.2006 10:51

Julia

Ale mam otazok,co? Smile Samko spinka uz dve hodinky,tak pisem kym mozem.Potom bude dve hodiny zobudeny,naobeduje sa a pojdeme nachvilku von.Rano bol taky zlatucky,zobudil sa, napapal,ja som isla do sprchy, najest sa a on sa uplne kludne hral v postielke s hrkalkami - teraz ma novu zalubu - buchat do hrkalo nohami,nie rukami.Fakt sranda,co on vyvadza.Za pol hodiny sa dokaze aj o 180 stupnov otocit.Len ma problem v postielke,ze sa zasekne medzi tie tycky,lebo je dlhy :D Niekedy sa mu podari odtial dostat,lenze ked sa zasekne tak,ze je na brusku,obidve nohy mu trcia z postielky a niekedy aj jedna ruka tak spusti taky krik ...... :D Uz koncim,treba mi nieco poucovat.Vcera nam dosiel od jednej firmy vzajomny zapocet a tam nejaka faktura napisana, 4 mesiace stara,co vobec nam nedosla.Tak na to cumim,ze co to ma byt.A este k tomu aj dph na nej je.Asi ma fakt svihne,musim tam dnes zavolat.Ja teda ani nahodou nemienim prerabat este septrembrovu dph,som zvedava ako to poriesime. Evil or Very Mad CATHERINE - drzim palce,nech to vsetko postihas.Si sikulka ze aj robotu aj skolu zvladas.

 

31.01.2006 11:44

jana-ba

No, to je fakt zvláštna teória o alergiách,ale nejak hore nohami pomotaná. Aj naša doktorka odporúča Bebu.Neviem s tými mliekami,nie je to o obsahu kravskej bielkoviny?Alebo možno lepšia reklama.

 

31.01.2006 11:51

marika

JULIA pytala si sa na rozdiely v umelom mlieku. Podla mna je to dost len o reklame. Moje zname pouzivaju rozne znacky, jedna lekarka, z vlastnej skusenosti tvrdi, ze najkvalitnejsi je hamilon, my sme zasa na nutrilone a dalsie kamosky zasa Bebu a Sunar papkaju. Ja som chutnala rozne a Nutrilon je urcite chutnejsie nez Beba. Dolezite je u malickych deti NESTRIEDAT znacky, ak si uz raz babo zvikne na jedno, tak pri tom aj zostat, ale ak to dieta odmieta jest , tak zmenit. Z vlastnej skusenosti viem, ze ked sme chceli zmenit znacku, tak babulky mali obrovske bolesti asi 6hod placu vkuse. Ale ak uz budu starsie, tak podla mna nevadi zmena. KRAVSKE mlieko urcite nie, obsahuje napr. vela bielkovin, tym sa prekroci odporucana davka.Treba mat na mysli, ze zavadzanie prikrmov je zataz pre este plne nevyvinute oblicky a prave preto je tu vyssia pravdepodobnpst vzniku potravinovych alergii. Do konca 6.mesiaca len bezlepkove kase.

 

31.01.2006 12:00

Kati

Ahojte, bola som v robote sa opytat na ten rodicovsky prispevok. Musim si dat pisomnu ziadost do roboty, lebo inak mi daju absenciu Shocked JULIA k tvojim otazkam: Je v podstate jedno, ake pokracovacie mliecko das, Hovori sa, ze Nutrilon sa najviac podoba materskemu mliecku, ale v podstate su vsetky dobre, inak by ich nepustili na trh. A to uz je len potom o reklame tej ktorej firmy. Ja som daval Vilkovi Sunar, zdal sa mi chutovo najlepsi. Nutrilon je podla mna tukovejsi. Bebu mi vobec nechcel. Kravske mlieko odporucaju davat az od 2.ROKU, dovtedy pokracovacie umele. Ja som tak tiez davala. A o tych alergiach neviem, to ma z kade taku informaciu ta tvoja znama Shocked Vidis, co clovek, to iny nazor. Ale podla mna by som 3. mesacnemu dietatu ovsene vlocky rozhodne nedavala, lebo obsahuju lepok a ten sa moze az po 7. mesiaci bezohladu na to, ci je dieta kojene alebo nie. Vsak na trhu je dost bezpekovych kasi. A pokial sa vo vasej rodine vyskytuje, alebo vyskytovala CELIAKIA tak potraviny, ktore obsahuju lepok, cize aj vsetko z muky az po roku.

 

31.01.2006 12:05

Kati

Presne ako hovori marika, kravske mlieko obsahuje vysoky podiel bielkovin a nie je prisposobene traveniu tak malickych deti. Ked budes robit neskor krupicovu kasu, mozes ju urobit z umeleho mliecka aj ja som to tak robila. A nic sa nestane, ked zaradis lepok aj az po 8.mesiaci.

 

31.01.2006 12:06

marika

Myslela som PREDCASNE zavadzanie prikrmov nie je dobre pre oblicky. Kazde dieta je ine, aj v tomto, jedno zladne viac ako napr. tvojej kamosky. Dalsia znama zasa po roku davala dcerke vsetko uz aj korenene , lebo sa jej nechcelo zvlast varit a chudatko dievcatko malo casto bolesti bruska. Samko je fakt sikovny. Razz LYDUSKA ma fakt nadherne krivky, musim sa pozriet na tie nase, ako sme na tom Razz