1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208

September 2005

20.01.2006 19:43

katika

Caute baby, Virginia dik za radu, ked najblizsie pojdem do Blavy tak tam skocim nam by hadam tiez taka stacila vyzerala taka pevna. Tereza jasne ze sme skusali kupat v ovsenych vlockach ale uz dva dni to nestiham, ale sa mi zda ze jej to trochu pomohlo, ta holtova mast ma vobec nenapadla aj tu vyskusam. Inak ja som dnes bola u zubarky som si zas vytrpela znova uz treti krat mi rozvrtala tie dva zuby aj na rengene som bola som im skoro sondu prehltla bo mi chcela az osmicku pozriet a z toho ma davilo no proste zabava, uz zacinam mat depky zo zubarov a to este v utorok idem znova tak sa neskutocne tesim, je tam zlata sestricka ta ma az hladkala po hlave jak male decko bo boleeeeest jak svina. A dnes sme neboli vonku Embarassed Embarassed som bola z tej zubarky taka zlomena a ani v robote som nebola a som z toho viac utahana jak keby som cely den behala. Zajtra ideme na plavanie tak som zvedava, ci Eliska zas bude celu dobu plakat alebo uz bude lepsie. No bezim lebo maluch chce papat

 

20.01.2006 20:29

katika

A este dnesna foto

 

20.01.2006 22:39

catherine

JULIA: to mas super, ze si mozes odskocit do polska, od nas je to predsa len dalej. Ale isla by som... Inak uz sme si pozerali obklady a kachlicky na tu prerabku a tesim sa velmu, bude to strasne krasne take cele novucicke prerobene :D Ale na druhej strane nas aj vela roboty caka. No stoji to za to...

 

20.01.2006 23:41

Kati

Ahojte Smile YANKA prepac, ani som si nevsimla, ze som ti spotvorila nick Embarassed :D Dnes som bola u nasich, aj som chcela ist von, ale som nevzala kocik Confused Sad , lebo som myslela, ze pojdem len na skok, bola som na Zahradnickej konecne podat ziadost o novy vodicak, co mam furt na dievcenske meno Embarassed Smile Paulinka bola cely den nejaka dezorientovana, spala tak 10 minut a potom ked sme prisli domov, spala v sedacke este skoro 2,5 hod. Asi sa fakt najlepsie citi doma vo svojej postielke. KATIKA krasna fotka, ako sa Eliska tesi. Smile Tu bolest zubov ti nezavidim, musi to byt hrozne. Sad JULIA teda Samko je dobry sikulko Smile ked si uz nozicku papa Smile , to nasej Paule este nehrozi, ona je hrozne leniva, este sa ani pretacat nechce. Smile Ale sak sa to niekedy nauci. Smile YANKA to fakt, ze si musela nosit remene? Shocked Som ani netusila, ze su babetka, ktore mozu mat s klbikmi taketo problemy. Ja som Paulinke postolky davala tak maximalne tyzden. Embarassed a nastastie mala hned v mesiaci vsetko ok. TEREZA to mi je luto, ze ste takito alergici. Snad to aspon Adelku obide. Inac aj Paulinke som nasla taky maly ekzem na laktikoch. Zacalo to suchou pokozkou a teraz tam ma uz aj cervene flaky. Davam jej na to holtovu mast, trosku to pomaha, ale nie moc. Musim to povedat dr. ked pojdeme do poradne. A este pripajam foto, kedze mna nikto nefoti, musim sa sama Laughing

 

20.01.2006 23:41

Kati

A este jedna

 

20.01.2006 23:43

yanka

Katika - az ti zavidim tu krasnu fotku-eliska je uplna modelka!! to nase dieta, akonahle uvidi fotak alebo kameru, tak nahodi uplne vazny dospelacky ksicht a skumavo pozera a pochopitelne sa zacne rehotat v momente, ked ho zlozime k tym zubom - citim s tebou - mne sa zuby uz posledne 4 roky kazia len od korena, takze tiez sa mi uz stalo, ze jedna zubarka mi vyvrtala iny zub, bo ma boleli vsetky od toho jedneho a hold sa nestrafila .. tak vydrrrrrrrrrz inak vam poviem - tento tyzden som uplne grogy (som uz pisala vcera), ale uz asposn viem preco - ved som tento tyzden absolvovala s lujzou 3 detske party a 2 navstevy! no kto by z toho nebol unaveny .. buduci tyzden si davame pauzu - tak ci tak ideme v pondelok na ockovanie, takze budeme mat kludovy rezim zajtra bude moja kadernicka magdalenka vo vyvolenych vo vybere - tak som zvedava, ci sa dostane .. je to sranda poznat niekoho, kto sa tam hlasi .. nuz co, aspon budeme mat o com kecat pri strihani .. bru noc

 

20.01.2006 23:54

yanka

KATI - na to, ze si vas fotila sama, sa ti podarila velmi pekna fotka - ako ta paulinka hladka na licku - pjekne no a s tymi klbikmi - je to veru tak. ale hovorim si - vdaka za pokroky v medicine, ze sa uz vtedy vedelo, co s tym treba robit - inak by som dnes mozno nemohla vobec chodit .. a napriek neodporucaniu lekarov som aktivne sportovala, toz mam klby dost zhumplovane a nielen bedrove .. ale vraj keby som nebola vobec sportovala, boleli by ma viacej, lebo by som nemala vytrenovane svalstvo a tym by sa tie klby viac opotrebovavali .. tak kto vie, to uz nezistim .. preto som rada, ze sa lujza v tomto potatila

 

21.01.2006 14:17

Tereza74

Peknucke fotecky ste hodili, babulky. Kati - sa mi zda, ze Paulinka je cela mamina a Vilko je viac na tvojho na manzela, ze? S tym fotenim je to u nas obdobne. Domaci fotograf a kameraman som ja. Uz som aj protestovala, bo ked bude Adelka vacsia a uvidi fotky na ktorych sa hra s ocinom, chyta ocinovi nos, ocino su dviha do vzduchu a skratka vsetko robi s ocinom, bude to vyzerat, akoby mama ani doma nebola :D . Samosko, ze moje protesty mi boli figu platne Sad . Asi sa odfotim po tvojom vzere sama... Smile Tie fliaciky na laktikoch ukaz lekarke, dufam, ze vam to coskoro prejde. Julia - no to ti nezavidim s tym pocitacom... Viem o com hovoris. Ja som tak onehda prisla o 3-rocnu robotu... Jasne, ze som nemala ani jednu zalohu... Zelam ti vela pokoja a malo stresu (ak sa to vobec da) v tychto uzavierkovych casoch a pre istotu si rob kazdy den zalohu dat. Yanka - dobre, ze si sportovala. Ja som taketo odporucania lekarov z toho obdobia posluchla (kvoli chrbtici) a uz som pochopila, ze som neurobila dobre. Asi bol vtedy taky trend - mas problemy s chrbticou alebo klbmi, tak necvic! Dobra hovadina to bola... Catherine - jeeej, to ti teraz nastanu take prijemne prerabkove a zariadovacie starosti. To je mile, ked sa tak buduje rodinne hniezdocko. Ja som to zazivala pred rokom a pol, ked sa dokoncoval nas byt. Katika - fuuuha, tie zuby, no nic moc... Daj vediet ako dopadlo vase plavanie.

 

21.01.2006 16:41

Julia

 

21.01.2006 16:43

Julia

:D

 

21.01.2006 16:45

Julia

:D

 

21.01.2006 18:13

Kati

Ahojte, JULIA pekna stolicka a Samkovi sa v nej paci Smile Ja som skusala dat malu tiez do stolicky ale este v nej bola taka utopena :D TEREZA no s tou podobnostou je to praveze tak, ze Vilko je po mne, vlastne po mojom otcovi a Paulinka zase po svokrovi. Tak si to dedkovci rozdelili. Ale to sa kazdu chvilu meni. Vsetci sice hovoria, ze bude taka ako ja. Smile Ved uvidime. Baby viete co som teraz robila? Som si listovala stare forum a citala prispevky ako sme posupne rodili a pozerala tie krasne fotky. Boze mi to pripada uz tak strasne davno. Nejako je nas tu stale menej a menej Crying or Very sad

 

21.01.2006 18:36

katika

Caute baby, tak mi sme zas prezili uplakane plavanie uz som z toho nestastna, lebo aj vyspinkana bola aj napapana, takze nic z tohto jej nemohlo byt, tak sme dospeli k zaveru, ze jej prekaza ten hluk lebo deticky tam kricia a ozyva sa to tam strasne, nic ine nas nenapada a aj som sa s jednou maminou rozpravala a vraj aj mi to robil maly zo zaciatku a ze je to tym hlukom. Uvidim ako to prebehne v pondelok ale ak sa to nezmeni tak prerusime kurz a vyskusame o mesiac. U nas zas snezi to zas bude vyzerat sa ani z vchodu nedostaneme, Julia pekna stolicka a Samko je tam dobre vyrehneny. Eliska ma tiez tie suche miesta na laktikoch a je to aj cervene sa mi zdalo ze uz jej to prechadza, ale zas to ma vyraznejsie my ideme v stredu na ockovanie uz nech to mame za sebou.

 

21.01.2006 19:34

katika

A este posielam Elisku dnes. Yanka si nemysli ze sa mne Eliska smeje do objektivu to ja si nastavim a robim jej opicky kym sa zasmeje aby nezistila ze ju fotim inak sa tvari ako kakabus.

 

21.01.2006 21:43

yanka

katika: A este posielam Elisku dnes. Yanka si nemysli ze sa mne Eliska smeje do objektivu to ja si nastavim a robim jej opicky kym sa zasmeje aby nezistila ze ju fotim inak sa tvari ako kakabus.
no ved to - aj ja to tak robim, len mam akysi oneskoreny fotak, lebo ked zmacknem spust tak aj tak to odfoti az o par sekund a kedze to tam najprv zasvetielkuje tak lujza okamzite zvaznie .. skusim zistit, ci sa to svetielkovanie neda zrusit a potom sa mi mozno konecne zadari viac vyrehotanych fotiek .. tvoje su veery good JULIA - Samko sa mi velmi paci s knizkou - vyzera tam velmi mudro a dospelo :D

 

21.01.2006 21:49

Kati

YANKA ja ked si nastavim fotak na cervene oci, tak vtedy mi exponuje neskor, ze si najprv predbleskne. ked ho mam na portret, odfoti skoro hned. Skus pospekulovat. Smile Alebo si najprv zaostrim, chvilku podrzim a az potom cvaknem a vtedy cvakne okamzite. Smile Dnes sme zase robili nejake fotky z kupania Smile

 

21.01.2006 22:01

Kati

Baby kde ste vsetky? Rolling Eyes Sad Uz 3 dni sme na jednej strane. Rolling Eyes

 

21.01.2006 22:01

yanka

KATI - myslim, ze to bude ono (redukcia na cervene oci) .. tak to skusim vypnut a uvidime .. paulinka je kocka - zda sa, ze sa rada kupe, ze? my sme dnes poprvykrat vyskusali spolocne kupanie s bambulou v riadne naplnenej vani a lujze sa to velmi pacilo - mala uzasny vyraz, ked zistila, ze pri rozhadzovani rukami a nohami to spliecha Laughing Laughing

 

21.01.2006 22:04

Kati

YANKA vidis, skus to prestavit. Paulinka sa kupe rada, najradsej s tatinom, tiez rada kopcuje nozickami. Dnes sa tak podarene vo nanicke smiala, ze som drahemu kazala nech foti, ale samozrejme, akonahle zbadala fotak po usmeve ani stopy. Confused :D

 

21.01.2006 22:08

Kati

KATIKA to mi je luto, ze Eliske sa na plavani nepaci. Asi jej fakt vadi ten hluk. Niektore deticky to nemaju radi. A keby si teraz nejake plavania vynechala a pokracovala potom na jar. Dalo by sa to tak? Dufam, ze ti to neprepadne kebyze sa rozhodnes to odlozit. A co zub?

 

21.01.2006 23:52

catherine

cauko cauko! JULIA krasne fotecky KTI ja to tiez nechapem, kde vsetci zmizli, od tej hadky je to take kadejake... Ale verim ze este par dni a rozbehne sa to... Smile

 

22.01.2006 10:36

yanka

catherine: cauko cauko! KTI ja to tiez nechapem, kde vsetci zmizli, od tej hadky je to take kadejake... Ale verim ze este par dni a rozbehne sa to... Smile
no, poniektore kocky pisali, ze nestihaju, lebo robia ucto .. plus je vikend, takze je kazdy s familiou .. tiez nestiham vela prispievat - teraz len na chvilku, lebo bambula spi a manzel isiel vyzdvihnut svokra a svagrinu, bo nam idu montovat tu umyvacku, toz o chvilu idem pripravovat obed - takze budem rada, ak sa sem vobec dostanem este dnes vecer .. skusim aspon pridat jedno foto, aby sme sa prehupli na druhu stranu Laughing Laughing Laughing ..

 

22.01.2006 11:42

catherine

YANKA: ja by som tie Lujzina vlasky zjedla, take su rozkosne... Ta nasa bamblka sice tiez vlasky ma, ale su uplne biele, takze nic nevidno, iba na svetle... inak v poslednom case sa mi snivaju take hrozne sny... v jednom som zistila 20 km od zenskej, ktora mi strazila malu, ze je masova vrahyna a nemohla som sa vratit a malicku si vziat... no a v tom druhom moj manzel dakoho zabil v hadke, prisli kuklaci a vzali ho. pritom zabili moju mamu. A nakoniec maja odsudili na trest smrti a ja som ostala na krku s hypotekou, malou a otcom, ktory sa z toho psychicky zrutil... Confused Som zvedava, co bude zajtra Sad

 

22.01.2006 11:44

catherine

A s tym vikendom je to asi pravda, len moj manzel je v robote,a ja stale prekladam, tak som si ani nevsimla ze uz je vlastne vikend... Shocked Uz sa mi pomaly kratia prazdniny a od 15. 2. idem do skoly Sad sice iba tri hodiny do tyzdna, ale malicka mi bude aj tak chybat... Embarassed

 

22.01.2006 11:54

catherine

 

22.01.2006 19:12

katika

Caute baby, Kati no dalo by sa prerusit kurz a o mesiac ho dokoncit, su tam strasne zlati a radi vyjdu v ustrety, uvidim ako bude zajtra a dam vediet. Yanka, mala je uplne uzasna mne sa strasne pacia spiace babetka su take na spapanie. Catherine to si mala teda kruty sen, aj mne sa minule snivalo ze sme boli na tom plavani a dala som malu podrzat nejakej mamine a ta mi ju slahla do vody Crying or Very sad tak som sa cela spotena zobudila a vrhla sa na postielku ze ci tam je mala. Zub zatial v pohode dufam ze v utorok pojedem k zubarke posledny krat.

 

22.01.2006 19:18

katika

a este pripajam foto

 

22.01.2006 19:22

katika

a este jedna s oblubenym zajacikom

 

23.01.2006 01:24

Tereza74

No vazne to tu nejak zamrzlo. Sad Sad Snad je to len docasny stav... Nadherne fotecky ste hodili. My sa zajtra chystame do Lomnice, si neviem predstavit, ze tam ma byt v noci -25 C. Katika, aj u vas je asi celkom veselo, co sa mrazu tyka.. Smile Len neviem, ako to nase cestovanie dopadne, lebo rano idem volat lekarke, pripadne sa u nej aj zastavime. Adelka ma stale tie hnacky. Kaka sice len 2-3x za den, ale uplne riedke a zelene (fasa tema) a uz je to 2 tyzdne. Nezda sa mi, ze sa s tym vysporiadala Adelka sama, tak ako mi lekarka povodne hovorila. Davam jej ryzovy odvar a pridala som uz aj mrkvovy. Inak normalne pribera a netvari sa nejak specialne mrzuto. Brusko ju tiez neboli, tak som z toho jelen.... Confused Ze by jej uz moje mlieko nestacilo??? Alebo nejaka alergia??? Fakt neviem. Inak z tej mrkvy aj ryzoveho odvaru sa strasne vytesuje. Chyta lyzicku obidvoma rucickami a pcha si ju do ust. Je strasne podarena. Tak sa teda zatial s vami lucim a dufam, ze o tyzden tu najdem opat rozprudenu diskusiu.

 

23.01.2006 07:28

catherine

 

23.01.2006 11:10

Julia

Caute maminy.Vidim ze to tu akosi stoji,asi vsetky nestihate ako ja.U nas je otrasny mraz,takze neviem kedy sa najblizsie vonku dostaneme.Stale len doma cumakujeme.Dnes nam dokonca namrzli okna aj zvnutra. Shocked Tak som oskrabavala.Konecne som trosku upratala doma,este podlahu musim umyt.Poobede idem ku kozmeticke obocko dat upravit,lebo sa nemozem uz na seba do zrkadla pozerat. TEREZA74 - ked som Samka neprikrmovala,tak kakal uplne riedko,casto az taku vodu.Teraz ked uz papa mrkvicku a tak,tak sa mu kakacka zahustila.Zachvilu sa zobudi,tak ide obedovat,to zasa bude cela kuchyna dorobena.Super ze Adelke chuti takto papat odvar,take zlatucke su tie deticky ked chcu same papat,ze? :D :D :D

 

23.01.2006 11:11

Julia

Caute maminy.Vidim ze to tu akosi stoji,asi vsetky nestihate ako ja.U nas je otrasny mraz,takze neviem kedy sa najblizsie vonku dostaneme.Stale len doma cumakujeme.Dnes nam dokonca namrzli okna aj zvnutra. Shocked Tak som oskrabavala.Konecne som trosku upratala doma,este podlahu musim umyt.Poobede idem ku kozmeticke obocko dat upravit,lebo sa nemozem uz na seba do zrkadla pozerat. TEREZA74 - ked som Samka neprikrmovala,tak kakal uplne riedko,casto az taku vodu.Teraz ked uz papa mrkvicku a tak,tak sa mu kakacka zahustila.Zachvilu sa zobudi,tak ide obedovat,to zasa bude cela kuchyna dorobena.Super ze Adelke chuti takto papat odvar,take zlatucke su tie deticky ked chcu same papat,ze? :D :D :D

 

23.01.2006 11:13

Julia

Caute maminy.Vidim ze to tu akosi stoji,asi vsetky nestihate ako ja.U nas je otrasny mraz,takze neviem kedy sa najblizsie vonku dostaneme.Stale len doma cumakujeme.Dnes nam dokonca namrzli okna aj zvnutra. Shocked Tak som oskrabavala.Konecne som trosku upratala doma,este podlahu musim umyt.Poobede idem ku kozmeticke obocko dat upravit,lebo sa nemozem uz na seba do zrkadla pozerat. TEREZA74 - ked som Samka neprikrmovala,tak kakal uplne riedko,casto az taku vodu.Teraz ked uz papa mrkvicku a tak,tak sa mu kakacka zahustila.Zachvilu sa zobudi,tak ide obedovat,to zasa bude cela kuchyna dorobena.Super ze Adelke chuti takto papat odvar,take zlatucke su tie deticky ked chcu same papat,ze? :D :D :D

 

23.01.2006 11:15

Julia

 

23.01.2006 13:04

jana-ba

Baby,práve prežívam historický okamih.Lydka zaspala pomocou dudlíka v autosedačke a ešte tam spinká.Už 10 minút.Ten pocit sa nedá opísať.Prvýkrát spí bez prsníka v puse.Možno už aj nám konečne nadišiel čas,keď sa začneme trénovať v normálnom spánku. Čítala som vás asi pred hodinou a už som zas zabudla na čo všetko som chcela reagovať.Yanka,ten spinkajúci strapúšik je na víťaznú fotku,nádhera. Julka,je neuveriteľné,čo všetko spraví ani nie mesačný rozdiel medzi detičkami.Samko je už veľký chlap,čo strčí našich prckov do vrecka a nádherne tróni. Terezka,je úplne super,že si vystopovala,z čoho sa vám ten exém vyhadzuje.Ja zatiaľ fakt netuším.A keď sme už pri tom-zážitky z kožného.Na Kramároch sú tri ambulancie a my sme spravili tú chybu,že sme šli do tej, kde nikto nečakal a už viem prečo.Doktor nás ani poriadne nepozrel,napísal nám Fucidin a Ichtiolovú masť a keď som mu povedala,že to nám dala aj obvodná a keď to nezabralo poslala nás na kožné zahlásil,že to nevadí a o týždeň máme prísť na kontrolu.A prvýkrát sa mi stalo,že som niekde bola s bábom a nikto sa mu tam neprihovoril ani neusmial.A to mala Lydka super náladu,džavotala a smiala sa.Takže kašleme na nich,liečime sa homeopatickým krémikom Halicar a homeopatikami Lycopodium a tento týždeň pôjdeme k dospeláckemu kožiarovi, u ktorého sa liečil svokor.Fakt som si myslela,že keď idem s exémom,budú sa snažiť vystopovať príčinu a liečiť tú a nie lokálne následok,ktorého keď sa krémikmi zbavím objaví sa inde.Nezaujímalo ho vôbec,čo Lydka je,v čom periem,nič, čo by s tým mohlo súvisieť. Katika aj my sme si včera užili pplač v súvislosti s vodou.Išli sme Lydke spaviť radosť z kúpania a napustili sme jej veľkú vaňu.Keď jej chcel muž umyť chrbátik,ponorila nos do vody a skoro sme ju utopili.Chúďa tak sa zľakla,že sme mali čo robiť ju utíšiť.Ale aj tak som bola asi vystrašenejšia ako ona Rolling Eyes Aby ste toho nemali naraz veľa,ozvem sa o chvíľu,ak to pôjde Razz ale zatiaľ astále spinká.Už pol hodinu. Som to pechválila,už prísavníčime :D

 

23.01.2006 15:07

catherine

 

23.01.2006 15:47

Kati

Ahojte Smile tak sme doma, lebo von sa ist neda Sad aj ked z okna to vyzera ako idealny den Smile YANKA perfektne vlasky ma Lujza Smile a to jej ich tak ceses, alebo jej tak super stoja same? Smile CATHERINE ja som tiez mala take hororove sny, sme pozerali tusim predvcerom s muzom taky horor v telke o lodi duchov a ja som potom nemohla spat, co som furt to mala vsetko pred ocami a este sa mi o tom aj snivalo. Este aj muz ma strasil. Confused :D Natalka je zlatunka, asi bude blond po maminke, ze? TERZA keby Adelke tvoje mliecko nestacilo tak by nekakala viac dni, lebo by vsetko spotrebovala. Takze si myslim, ze v tom to nebude. Mozno to bude tak ako hovori Catherine. A cudne, ze jej nezabera ani ten tyzovy ci mrkvovy odvar. hm. Co vravela doktorka? JANAba super, super, Smile gratulujeme k dudliku, aj ked lydka vie, ze mamin cicik je lepsi :D A to uz co je za cloveka, ked sa ani babetku neprihovori. Confused Paulinka mala na laktikoch ekzem, naprv to bolo hrozne suche a potom aj cervene, tak som jej davala na to holtovu mast a za tri dni jej to preslo a ma to uz pekne jemne. To je dobra mast, len strasne smrdi. Confused :D Chudatko Lydka sa musela zlaknut v tej vanicke, takto sa mi vtedy zlakla Paula, ked spadla z tej vanicky, tiez som bola hotova a vystrasenejsia viac ako ona.

 

23.01.2006 15:50

Kati

KATIKA to je Eliska v ohradke? Paci sa jej tam? Ja som rozmyslala, ze tiez uz vytiahnem ohradku, aspon tam bude pred vilkom v bezpeci. Laughing

 

23.01.2006 16:16

jana-ba

Hurá, dnes už druhý spánok s dudlíkom a bez prsníka.To vyzerá na oslavu.Najviac sa asi aj tak bude tešiť tato,že ma bude môcť konečne Lydke na chvíľu ukradnúť Wink Tento týždeň ju skúsim nechať spinkať aspoň cez deň v tej sedačke a od budúceho týždňa začneme trénovať postielku. Až teraz plne chápem pamätnú vetu zo S ebou mně baví svět:Co ty ženský děti naučí,jíst,spát,čúrat a kadit.No uznajte,neučí sa práve to najťažšie zo všetkého,čo sa musia v živote naučiť.Zlatá Teória relativity a vybrané slová. Kati,to je super,že ten exém Paulínke prešiel,dúfam,že aj my úspešne zabojujeme. Dnes,keď som pozerala z okna,som mala pocit,že ide jar.To slniečko bolo úžasné.Sa neviem dočkať toho,že vytiahnem športový kočiarik a pôjdem na trh na mladú zeleninku.Už aby to bolo.

 

23.01.2006 16:20

jana-ba

Catherine,z akého jazyka prekladáš.Až si mi výčitky svedomia nahnala.Som angličtinárka a moja angličtina je už úplne v ťahu.Od apríla som doma a nič poriadne som s ňou nerobila.Asi najjvyšší čas začať Embarassed

 

23.01.2006 16:36

yanka

Laughing Laughing spiaci strapusik dakuje vsetkym za komplimenty .. ja ju obcas aj ucesem - ale to, co je na fotke, nie je vysledok cesania, ale niekolkych pohybov hlavy sem a tam - to sa jej zelektrizuju vlasky a potom to takto vyzera .. dnes sme absolvovali ockovanie - po pichnuti len na sekundu skrivila tvaricku a potom uz sa rehnila na doktorku .. zato doma bola trocha umrncana. teraz spi svoj dlhy poobednajsi spanok, tak uvidime, aka bude ked sa zobudi .. zda sa, ze tento tyzden asi budeme vsetky sediet doma - co som pozerala predpoved, tak az tusim okolo stvrtka by sa malo "oteplit" do minusov prijatelnych pre prechadzku s malym babom .. uff, neviem, ako to vydrzim - asi sa budem musiet ist poprechadzat aspod do obchodaku, aby ma tu nepiclo JanIBa - gratulujem k dudlu - odteraz to bude uz len lepsie! k tym ekzemom sa vam skusim zajtra/napozajtra popytat maminy (koziarky) - ak mi povie nieco prinosne, dam vam vediet jaj, a vytesujem sa, lebo uz mame namontovanu tu umyvacku riadu - dakujem velmi tomu, kto ju vynasiel .. taky mam teraz poriadok v kuchyni :D .. najlepsia bola moja mama a svokor: mama sa opytala "to na tie 2 riady si potrebujete kupovat umyvacku?",a svokor: " a co budes teraz robit s tym casom, co usetris umyvackou?" .. tak ja teda idem rychlo nejak plodne vyuzivat cas .. Laughing Laughing Laughing ..pa

 

23.01.2006 17:00

Kati

YANKA mozno si to uz pislala, ale aku umyvacku ste presne kupili. Nemozes mi hodit nejaku linku? Ja furt dumam a neviem podla coho sa mam riadit. Confused Inak nemame doma ani jeden rozok, aj by som isla do obchodu, ale nechcem malu tahat do toho mrazu. Confused A drahy je este v robote. Inak som vam zabudla napisat, ze sme sa vcera na Paulinke smiali, robila take divne pohyby, nozickami sa odrazala a krutila ritkou ked lezala akoby tancovala, taka bola smiesna a zlata, ze sme ju hned aj nafilmovali. :D Pretacat sa este nechce, ale dnes som skoro odpadla ked lezala pod hrazdickou, chytala hracky a chytila sa ich tak pevne a dvihala pritom hlavu akokeby si chcela sadnut. Shocked Som nechapala. :D

 

23.01.2006 17:11

catherine

No, vidite, ked nemozeme, von, tak to tu roluje jedna radost... :D my sme tiez uvaznene... Ale ako som sa pozerala z okna, pripadala som si ako v lete, to slniecko a tak... uz aby bolo, sadneme s majom na bicykle, malu sup na sedacku a pojdeme k jazeru, ktore je od nasho bytu vo vajnoroch tak 5-10 minut. Potom este piknik, jasenie sa na trave, to bude parada... Razz Cool jana-ba: prekladam z anglictiny a francuzstiny... Ked som sa rozhodovala o povolani, vyberala som si medzi opernym spevom a jazykmi a velmi dobre som urobila, teraz som doma s malou, mozem sa jj venovat a zarabam z domu... Smile Tak som si to vzdy predstavovala, deti dokonale spojene s "karierou" (akebo skor zarabanim penazi, lebo karierista nie som) Smile Inak som zistila, ze s tym mlieckom je to sranda - (aby ste boli v obraze. natalka pije odstriekane, takze presne viem kolko ho mam) ked si malo odstriekavam, znizi sa mi tvorba. no ale ten efekt sa dostavi az o tri dni. Takze napr. ak som si v pondelok zriedkavejsie odstriekavala, v stredu mam menej mliecka. A naopak... Takze teraz, ked ho mam malo, odstriekavam si vela, aby mala mala co pit a o tri dni cakam privalovu vlnu, to zas bude... Laughing no, napisala som to dost chaoticky,m ale preco to pisem: viac z vas hovorilo, ze mavate laktacky, tak by vam mozno toto pozorovaniemohlo pomoct, ked deticky menej piju, par dni na to sa to znizi ...

 

23.01.2006 17:15

catherine

YANKA: aj my mame umyvacku, tiez ma majo dost dlho prehovaral a teraz je to moj najoblubenejsi kus nabytku, co mame. Akoby mi niekto chodil riady umyvat zadarmo Laughing keby este aj na zehlenie nieco vymysleli, nebola by som proti... Smile

 

23.01.2006 17:18

yanka

Kati: YANKA mozno si to uz pislala, ale aku umyvacku ste presne kupili. Nemozes mi hodit nejaku linku? Ja furt dumam a neviem podla coho sa mam riadit. Confused
kati, kupili sme tuto: http://www.hej.sk/biela-technika/obchod/1239/45-cm-siroke/bosch-srs45t02eu/ .. neviem ti poradit, coho sa drzat pri vybere - my sme si boli najprv pozriet umyvacky v normalnom obchode a tam sme si dali poradit od predavaca - odporucil nam tuto .. urcite sme mali nejaku predstavu max.ceny + energeticka narocnost + spotreba + hlucnost a samozrejme kvalitativna trieda "A" .. tato ma oproti inym porovnatelnym navyse tusim moznost automatickeho programu - t.j. ona sama si reguluje dlzku a teplotu podla toho, aka a dokedy spinava voda odteka - to chcem vyskusat dnes vecer .. a paci sa mi, ze ukazuje, ako dlho este bude program trvat

 

23.01.2006 17:23

yanka

catherine: keby este aj na zehlenie nieco vymysleli, nebola by som proti... Smile [/color]
noooo, na zehlenie by sa dala vymysliet nejaka studentka raz do tyzdna, co by ti s tym prisla pomoct .. oproti umyvacke ma tu vyhodu, ze ti nezberie miesto v byte,ked sa ti prestane pacit, mozes ju vymenit za novsi model, nemusis ju odniest do specialneho zberu na recyklaciu bielej techniky .. ma len tu nevyhodu, ze ked ju potrebujes mimo dohodnuty schedule, tak si hold musis ozehlit sama :D:D:D:D Laughing

 

23.01.2006 17:27

catherine

YANKA a vies ze som na to uz myslela? Ale pripada mi to take lenive, ze: "to si uz ani ozehlit sama nevies???" Tak s tym este stale bojujem, ale mozno to tak raz ozaj skonci... :D Aj pred vianocami som jednu chcela, ale tiez mi to nedalo, stale mam pocit, ze mam byt taka perfektna, ze vsetko stiham sama... Taka blba predstava o zene v domnacnosti a neviem sa jej zbavit... Ale na stahovanie si jednu urcite zaplatim, co tam bude so mnou vsetko upratovat a hlavne robit vsetky prace, ktore sa mne nebudu chciet Cool Laughing

 

23.01.2006 17:32

Kati

aj ja chcem taku studentku co by mi kazdy vecer zbierala po celom byte hracky a ukladala na miesto Laughing

 

23.01.2006 17:36

Kati

Yanka vyzera dobre Smile myslim ta umyvacka :D Ja by som chcela s antikorovym dezenom, kedze budem mat kuchynu v tom duchu ladenu a neviem ci vstavanu alebo volnu. To este musim premysliet. Vcera som pozerala aj onetwosold.sk a mali tam jednu co povodne stoji vyse 25 tis a dnes sa uz aukcna cena vysplhala na nieco cez 13 tis. Som aj rozmyslala nad nou, lebo bola antikoro vstavana, tiez sirka 45, ale potom, ze este pockam, az tak mi to nesuri, lebo kym ja budem mat novu kuchynu... bude aj paulinka rozpravat... Confused :D

 

23.01.2006 17:48

yanka

catherine: YANKA
ja sa na to pozeram inak - okrem toho, ze davam niekomu pracu, mam menej stresov a viac casu na lujzu, manzela a na seba, co zase prispieva k pohode doma. ja mam maminu taku perfekcionistku a myslim si, ze keby namiesto vyglanceneho bytu si so mnou radsej niekedy zahrala pexeso alebo sa so mnou porozpravala, ze by to bolo prospesnejsie .. tot tolko moj nazor .. samosebne - keby sme nemali korunky na studentku, tak ani nepipnem, ale ked sa da, tak to vyuzijem - sak som studovala a makala v robote pre to, aby som sa mala dobre a lepsie ako nasi a nie preto, aby som si/im dokazala, ze viem zvladnut este viac veci naraz .. tak! .. poznamka na koniec - lujzine veci zehlim sama