1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

september 2007

27.03.2007 12:55

bznka

Caute babenky :D Tak ja som dnes bola rano v poradni a uplne som odchadzala taka nervozna, kedze este mi ani raz nebrali krv - vraj staci ked mi ju zoberu az ked budu robit AFP testy, ja som len chcela vediet aky mam krvny obraz a ako je to s mojim magneziom v tele kedze mam tetaniu. No co uz, ja verim ze lekar vie co ma robit. Ja sa len vazne obavam toho ze to dopadne tak ako v prvom tehu a potom povedia ze sa to malo riesit pocas tehu lebo vtedy to vzniklo. A to som akurat v decembri zmenila gynekologa pretoze predtym som nemala dobre skusenosti. Ten je zatial fajn len sa bojim ze niektore veci nechava na neskoro. Dnes mi nerobil UZV tak drobca som nevidela. ZAskocil ma len otazkou ze preco moje prve dieta bolo take male - /Stevino vazil 2800 a merial 50 cm/ co si myslim ze bolo v pohode na mna, a povedal ze toto sa vyvija tak ako ma len je tiez trosku mensie. No a nakoniec dodal, asi to bude vasou stitnou zlazou. No jednoducho dnes som taka zmatena, moj mangel je uplne nastvany ze mi ani dnes nevzali krv a ze preco su taky lahostajny, ja ho aj chapem lebo vie ako to dopadlo po prvom porode a teraz moj zdravotny stav pripisuju zanedbanenmu prvemu tehu. Dnes je asi den na umyvanie okien, ja uz som stihla umyt tri a stvrte sa mi akosi uz nechce, vlastne aj by som sa pustila don lenze strasne tam svieti slnko a to sa zle umyva jedno som tak zvladla ale dalsie necham asi na poobede alebo na mangela. Aj tak uz si vypocujem kazen preco som umyvala okna ked on povedal ze mam len jedno max. dve a on umyje dalsie. On sa asi o mna normalne boji. Nas syn nam opat pochorel, nekonecne kasle az ho dusi myslim ze ta alergia ho ubija a nici, no zajtra s nim pojdeme k lekarke. Na druhy tyzdnem ideme na alergologiu na kontrolu tak uvidime co povie, ale uz nam da inhalacnu liecbu lebo vraj chyta nabeh na astmu. Chudatko nase. Vy tiez mnohe bojujete s alergiou, ja tam tiez sem tam idem ale som alergicka na nevedia co, kozne testy nepotvrdili nic no a krvne testy ukatuju alergiu ako hrom. Tak som sa preventivne liecila, ved stale som nachladena ale pri prvom tehu som to musela ukoncit a potom somtomu nejak nevenovala pozornost. Tak vam prajem pekny dnicek.

 

27.03.2007 12:58

Petka_Noel

caute, veru dobre, ze tolko pisete, tesim... ja som bola rano na tych afp, zajtra volam na vysledky.. cely clovek ma bolí, vsetky kosti, puká mi v panve, no hroza...nemozem ani poriadne na pravu nohu stupit, hned mi to vystreluje do stehna... no sama si za to mozem, po prvom tehotenstve som bola uplne rozhegana, po pôrode som nic necvicila, nemam ziadne poriadne svaly, co by drzali kosti pokope Rolling Eyes a este aj Noela vlácit naspäť z pieskoviska lebo to uz je mlady pán uplne vystaveny...no nic, musim brat kocik so sebou.. Jancika nechcem otravovat Wink ale keby si mala cas, mohla by si tabulku zoradit podla terminov pôrodov :D díík varim obed, uz sme vsetci hladní Laughing Laughing Terka chúda malý, to je hrozne, ked sa takto trápia detičky chorobami...a ked mu nevies pomoct to je hnusny pocit..nech ti teda rýchlo vyzdravie! snad sa ta astma nepotrvrdí Rolling Eyes

 

27.03.2007 13:04

jina

JANCIKA, ta stranka je fajn napad a je naozaj super. uz sa tesim, ked ju budeme postupne zaplnat. :D moje doplnujuce udaje: vek 25, termin 15.9.2007, pohlavie: prekvapenie a chcela by som rodit v Martine. vdaka. Wink FRIDA, ahoj, pridaj sa, ved mozno aj babatko sa prida k tym nasim septembrovym. Wink

 

27.03.2007 13:06

frida

Jina dakujem pekne,ja mam termin 4.10 ale mozno sa babetko poponahla Smile tak uvidime.

 

27.03.2007 13:17

zuzlik_x

jancika: pozeram, ze sa nam ta tabulka zacina rozpadavat Sad Zrejme je to tym, ze nas je dost a stale dopisujem nove udaje. Uz som z toho bola hodne nervna, lebo som skusala rozne formaty, ale nist. Manzelik bol zufaly zo mna, tak prebral iniciativu a vyrobil nam vlastnu web stranku septembrovky 2007, kde si budeme moct ukladat vsetko co chceme fotecky (detickiek, brusiek, babatiek,...), mozme si tam nahodit kontakty, jasne, ze bude aj tabulka, atd.. Mozme mat tu stranku zaheslovanu alebo len takto volne. Budem rada, ak mi znova napisete, co si o tom myslite, budete posielat navrhy, zlepsovaky, fotecky, atd. Laughing V kontaktoch je e-mail, tak kludne piste, posielajte. Snad sa Vam bude pacit. Manzelik sa nam zahra na administratora, tak ho mozme bombardovat, nech vie, do coho sa namontoval Laughing Laughing Laughing No a tu je link: www.volny.cz/septembrovky2007 papa
Janka ty si nezmar a tvoj mužík tiež Laughing Laughing (nezmar v tom najlepšom zmysle slova) tá stránka by bola fakt super, možno by som tam navrhovala niečo také ako registrácia - každá by tam mala info o sebe, poprípade kontakty na ňu a tak - niečo ako keby každá mala svoju kartu kde by vedela dopisovať info, alebo tak niečo

 

27.03.2007 13:27

Nojaad

- Tvoj mangelik je uplne genialny! Je super napad mat vlastnu stranku, kde sa budeme uz vsetky viac menej poznat!!! :D V tej suvislosti si dovolujem mat jeden navrh - mohli by sme ju mat zaheslovanu? Mozno som paranoik, ale som na taketo veci dost opatrna - myslim teraz zverejnovanie fotiek deti volne na nete, lebo nikdy clovek nevie, kde aky uchyl co pozera a co zamysla. A ked tam este mame aj info, ktora je odkial, tak uz uchylovi ku stastiu chyba len to, vycihat si pieskovisko a zahrat sa na mileho pana. Alebo nejaka zienka, ktora nemoze za to, ze nemoze otehotniet, udrie jej to na mozog a rozhodne si vziat cudzie dieta... Sorry, nechcem strasit, ale myslim, ze opatrnosti nikdy nie je nazvys... Takze ja som za pristupove heslo. Ked som maleho hlasila tu do modelingovej agentury a robila som si prieskum, zasadne som vyberala len tie, ktore mali detskych modelov a modelky zaheslovanych a nedali sa pozreat len tak volne a verejne... - ak mas obavy alebo podozrenie, alebo mas proste pocit, ze nieco ma byt robene inak - NEBOJ SA PYTAT A DOZADOVAT SA SVOJHO!!! Mad IDE PREDSA O TVOJE ZDRAVIE A TVOJHO BABENKA, TAK MAS PLNE PRAVO DOZADOVAT SA, ABY LEKARI NIECO NEPREHLIADNI A NEZANEDBALI. NEBOJ SA PYTAT A OTVORIT SI PUSU NA SPRAVNOM MIESTE. Drzim palce. Rolling Eyes Ked zacneme niektore pracovat na porodnych planoch, mohli by sme si zacat vymienat tipy a nazory - kto by tam co chcel mat a preco. A vobec, kto by si ako predstavoval priebeh porodu. Myslim, ze hlavne kocenam, co cakaju prve babo by to pomohlo, co myslite? Wink Nora Nora

 

27.03.2007 13:58

AjaM

jancika, stranka je naozaj super a aj zaheslovanie stranky by nebolo na skodu:))))

 

27.03.2007 14:02

bznka

ja som sa pytala ze ci to nie je neskoro a on povedal ze to toho 17,4. postaci -tak mu verim. Ja len asi zbytocne stresujem. Confused Urcite keby som mala pochybnosti a obavy tak by som si vydobila svoje, este ma jednu zalohu a to mojho prakt. lekara,ktory by mi krvy obraz a stav mojich hodnot kontroloval. No ked som si pozrela tu stranku Janicka tak nenachadzam slov, myslim ze tvoj muzicek je sikovny a velmi nam pomoze a budeme IN : pa

 

27.03.2007 14:09

Anaj

Jancika, dobra iniciativa, stranka bude fajn, ked tam budu aj fotocky a vsetko mozne.

 

27.03.2007 14:20

jancika

Babule, len to tu neprechvalte Embarassed Snad nam spolocne podari vypiplat nielen deturence, ale aj spolocny web, ktory nam bude sluzit na vymenu info, ale aj ako album, tych najkrajsich okamihov Laughing Zhrniem Vase doplnky: 1) Jina - dakujem za udaje, doplnime 2) Web zaheslujeme, len mi dajte navrh ako Vam napisat heslo? 3) Zoradime nasu tabulku podla TP a tiez navrhujem babulky, ktore sa nam velmi davno neozvali a nemame o nich ziadne info a udaje dat na koniec tabulky - ved ked sa nam prihlasia, tak aj ich updatujeme podla TP 4) skusime vymysliet nejake zalozky alebo karticky pre vsetky babulky - len neviem Zuzi ake udaje by sme tam nahodili - tak ako mame aj v tabulke? Alebo navrhujete este nieco ine? Vlozit do galerie alebo pod zalozku uvod? No, budem sa tesit na Vase napady. pa

 

27.03.2007 14:25

jancika

Este som neprivitala Fridu, takze vitaj medzi septembrovkami Laughing Obcas som nakukla k oktobrovkam, tak som Ta tam videla. Chces sa pridat aj k nam? Ak ano, mozem Ta zadat do nasej tabulky, len Ta poprosim o udaje, ak budes mat zaujem.

 

27.03.2007 14:53

briezka

jancika: Ahojcek! Gratulujem vsetkym babulkam, ktore uz maju uspesne AFP za sebou!!! Citam, ze s tou alergiou nas tu je viac, ale iba ja jedina nevydrzim bez inhalatora Crying or Very sad Dufam, ze tym nijako neskodim drobcovi, ale bez toho niektore noci fakt nevydrzim a pridusit drobca zase nechcem, tak som v bludnom kruhu Crying or Very sad Strasne chcem verit a dufat, ze to po mne nepodedi. Mne ale do sedemnastky nic nebolo, potom som prekonala boreliozu, ktora mi rozlozila imnunitu a od osemnastky sa na mna zacali nabalovat alergie a odvtedy bojujem, takze u mna je ta alergia dost "ziskana", ale zrejme bola aj nejaka predispozicia. Co uz, nic s tym nenarobim a verim, ze babeno je dostatocne silne, aby so mnou zvladalo kychat Smile Ozaj Briezka, ako pokracuju rekonstrukcne prace? Este valcite? Tabulku som doplnila, Bznka-Terka, ospravedlnujem sa, ze som prehliadla Tvoje udaje, ale uz som doplnila. Pozerala som, ze niektore babule sa nam uz davnejsie odmlcali, snad su vsetky v poriadku. Tak zatial prajem krasny slnecny den!!! Pa
nooooooooo rekonstrukcia... o dva dni maju vypadnut chlapi konecne, to jest este ideme pratat, potom podlahy a linka a vstavana skrina a drahy este bude robit v spalni omietku . a hurraaa malovat a dem dom no a neboj ja som sprej mala pri porode, taze pohoda

 

27.03.2007 15:01

frida

Janicka ahoj,dakujem za privitanie,to potesilo Smile Vies ja sa tak tulam po stranke,pisem s oktobrovkami,novembrovkami a teraz som zacala s vami,tak sa tesim :D

 

27.03.2007 15:14

Alisza

Ahojte. Dnes som varila na obed dobrú hustú zeleninovú polievku takú akú máme všetci radi ale absolútne som stratila asi chuť lebo bola taká nemasná-neslaná. To musel prísť na obed až môj drahý aby ju ochutnal a dokorenil lebo ja som nič necítila. Normálne som z toho prekvapená. Rolling Eyes Smile My sme nad menami už tak trochu uvažovali. Pre dievčatko sme sa už dávnejšie dohodli na Viktórii ale kedže mám silného tušáka na chlapca tak nastáva problém. Mená ktoré sa páčia mne sa nepáčia mangelovi a naopak. A navyše mi máme taká ponemčené priezvisko takže to treba k tomu napasovať. Naj by bolo to manželove - Martin ale mne sa nepáči ked sa otec aj syn volajú rovnako. To potom v dospelosti nevedia ktorého človek volá. A tie skratky: M.S. st., M.S. ml. .... no hrôza. Takže neviem ako to dopadne. Určite sa dohodneme v hodine dvanástej. Smile) Kočky, tak Vám poviem, že Vám tie alergie nezávidím. Musíte byť naozaj silné a odhodlané vydržať to, že sa Vám búria hormóny z tehotenstva a ešte aj alergia. Keby sa tak stávalo, že by tehotenstvo tie alergie vyliečilo Smile ... to by bolo. Ale to len fantazírujem. Jančika - ten nápad z www stránkov je super. Razz Tak zatiaľ. Ozvem sa zajtra. Idem na AFP a toxo. Dám vedieť ako to dopadlo.

 

27.03.2007 15:17

diamand

je babulky aj ja sa chcem pridat do vasej webovej stranky ak je to mozne???

 

27.03.2007 15:20

diamand

tak uz nic babulky prave som si vsimla ze aj ja som tam, este by som doplnila nejake udaje volam sa Kristina mam 28r. a co budeme mat to dam vediet o dva tyzdne, teda aspon dufam, ze nam nebude ukazovat ritku Inak bol to super napad

 

27.03.2007 16:08

kamka

AjaM, Zuzulik_x, prave som doumyvala tie okna, teda rada by som Vam helfla, ibaze teraz by som Vam ich mohla umyt leda jazykom, ledva totiz fucim, tak mi vysi skoro na zem /obrazne povedane, samozrejme/ Teda totalne ma to znicilo a to su len styri... Inokedy som to zvladla hravo ale dneska sa uz asi ani nepohnem. A to mi moj manzel este rano pomohol a zobliekol mi aj postelne pradlo, tak som este aj to musela navliect...a navarit... Ale aspon sa mi bude vonavucko spinkat. Jancika, ta web stranka je perfektny napad. Kludne by sme si tam mohli ukladat fotograficky vyvoj nasich drobcekov, od snimok z ultrazvukov az kym budu konecne na svete. Mam takeho silneho tusaka, ze to drobatko, co mam v brusku bude asi chlapcek, neviem preco a manzel mi stale tvrdi, ze on zarabal dievcatko, tak uvidime. Neviem, ci mi nabuduce bude gynekologicka robit aj ultrazvuk ale tusim len AFP testy, tak uvidim. Kazdopadne pri buducej fotecke by som uz mohla vediet, ci je to moje tusenie spravne, teda v pripade, ze bude pozovat ako naposledy Wink Briezka, rekonstrukcii zdar a uz nech ju mate za sebou, na tvojom mieste by som asi spavala uz o siedmej, co by som z toho bola znicena....

 

27.03.2007 17:17

adkag

Ahojte babenky, no ste tu toho popisali,ani nestiham citat. ale ocenujem novu iniciativu - web stranku - skvely napad :D . My sme boli vcera na AFP,ale vysledky budu do dvoch tyzdnov,tak sa asi zblaznim dovtedy. este mozu vyjst aj skreslene,kedze som mala to krvacanie, aj lekarka to pisala do spravy na genetiku a som sa na to informovala na jednej online poradni a tam mi doki napisal,ze pri krvacani vychadzaju skreslene a nespresne,takze sa uz od nich ustupuje a preferuju sa tie skriningy v 1. trimestri, na ktorych som ja ale nebola,lebo ma moja doki neposlala. aj som na nu trochu nastvana, lebosa o nej hovori ze je jedna z najlepsich v TN a tusim to az tak pravda neni,hlavne ze furt chodi na nejake konferencie a vzdelavat sa a nevie take zakladne veci. alebo mozno nechce svoje zastarale nazory a zvyky menit za nove,neviem. no kazdopadne som zvedava ako nam AFP dopadnu,ale pevne verim ze dobre a ze nebudem musiet ist na amniocentezu. dnes som sa chcela objednat na ten velky UZV v 20tt, ale sa mi nepodarilo dovolat,tak budem skusat zajtra. Inak tie alergie su krozna pliaga, ja ich sice nemam,ale kamoska z intraku ich mavala a to ani nos z izby nemohla na jar vystrcit chuda.

 

27.03.2007 17:34

Simi

Ahojte tehulky Laughing Laughing Tak som sa sem prišla pozrieť po dlhšej dobe, vidím, že sú tu aj nové tváre a potešil ma super nápad s tou webovou stránkou, aj som tam nakukla a som tam!! Laughing Laughing Môžem hneď doplniť údaje, mám 33 rokov, som z ba, ale momentálne žijem v dolnom kubine a aj tu budem rodiť. Detičky ešte nemám žiadne. V pondelok som bola v poradni, ale môj doktor mal dovolenku a zastupovala ho nejaká doktorka, ktorá si ma pozrela len na stole, mali mi robiť aj UTZ-som sa hrozne tešila, že si spravím fotku, bola tam iba sestrička a tá vyšetrujúca doktorka mi povedala, že mi doporučuje, aby som šla na UTZ, keď bude robiť doktor, lebo sa už budú robiť merania, tak aby to robil doktor. Tak si musím zistiť, kedy bude robiť môj doktor, aby som šla k nemu na UTZ. Pekný deň Vám prajem Cool

 

27.03.2007 18:27

bznka

Ale sme sa rozpisali za tie posledne dni, co je fajn. Stale sa tesim ked sadnem k netu a mozem citat. Aspon sa clovek neciti tak osamotene doma, ked prave nikto pri nom nie je. Surprised Okna mam uz vsetky za sebou, mangelko mi to posledne pomohol umyt takze huraaaa..... Rolling Eyes ale neze zacne prsat a opat ten dazd plny piesku, bo to by ma trafilo. A velke upratovanie nechystam, ved skoro stale upratujem a nastastie ten nas bytik este nie je zariadeny tak ze by som toho mala vela. Peniaze akosi na zariadenie nevychadzaju, a kedze sme chceli urobit malemu radost tak sme teraz dost investovali do jeho izby, konecne je sam od Vianoc a aj on a my sa tomu tesime :D Ten nas drobec aj ked je chory tak si neda povedat a stale tu pobehuje jedna radost, ani teplota ho nezmohla. K jedeniu ho treba nutit, no brumikoch by jedol stale a jedna radost. Vitam inak nove babenky medzi nami, ja tiez sem tam mrknem na oktobrovky 07 ked uz nemam co robit a citat.

 

27.03.2007 21:05

frida

Maminky dakujem ze ste ma sem prijali aj ked som oktobrovka Smile

 

27.03.2007 21:24

ajuska

Ahojte, po straaasne dlhom case sa zase ozyvam. Ta web stranka je uplne super!!! Aj tabulka somozrejme. Klobuk dole! K menam, zatial mame vymyslene len chlapcenske meno - Adamko. Dievcenske este nevieme... Ale o dva tyzde ideme na ultrazvuk, tak hadam sa nebude "hanbit" a ukaze sa :D

 

27.03.2007 21:52

monika.r

ahojte, tak si znovu len tak ciiiitam... a samozrejme som nakukla na tu novovytvorenu www, a vidim sa v tabulke Shocked Laughing Laughing tak vdaka Wink mozete doplnit vek 28, dieta samuel, bydlisko presov, nemocnicu este neviem, najradsej by som rodila doma. inak ta stranka je velmi sikovna, jednoducha, prehladna, velmi sa mi paci. Laughing

 

27.03.2007 21:53

monika.r

a este mena: daniel / natasha. ja mam taky silny citak, ze to bude znova chalan Cool a TP 07.09.2007

 

27.03.2007 22:11

kikinka

Aj ja vitam nove kocky. ADKA, ani ja som nestihla ten prvy skrining a takisto preto ze dr. si nevedel precitat a pochopit obeznik. a pritom som ho stym otravovala. ale ked som sa objednavala na ten druhy v 20tt, tam mi sestra povedala, ze vela zien to este nema, lebo lekari o tom nevedeli. tak si z toho nic nerob Wink co sa tyka web stranky, bude faj, ak bude zaheslovana, heslo nam mozes JANCIKA poslat cez ss, ak sa ti bude chciet. oki, dievcence, drzte sa, musim bezat...

 

28.03.2007 08:19

ZuzanaM

Simi: Ahojte tehulky Laughing Laughing Tak som sa sem prišla pozrieť po dlhšej dobe, vidím, že sú tu aj nové tváre a potešil ma super nápad s tou webovou stránkou, aj som tam nakukla a som tam!! Laughing Laughing Môžem hneď doplniť údaje, mám 33 rokov, som z ba, ale momentálne žijem v dolnom kubine a aj tu budem rodiť. Detičky ešte nemám žiadne. V pondelok som bola v poradni, ale môj doktor mal dovolenku a zastupovala ho nejaká doktorka, ktorá si ma pozrela len na stole, mali mi robiť aj UTZ-som sa hrozne tešila, že si spravím fotku, bola tam iba sestrička a tá vyšetrujúca doktorka mi povedala, že mi doporučuje, aby som šla na UTZ, keď bude robiť doktor, lebo sa už budú robiť merania, tak aby to robil doktor. Tak si musím zistiť, kedy bude robiť môj doktor, aby som šla k nemu na UTZ. Pekný deň Vám prajem Cool
Ahoj Simi, coze ta priviedlo do DK? Zeby manzel Wink ? Je to moje rodisko, tak som sa velmi potesila spriaznenej dusicke. Ako dlho zijete v Kubine? Zvykla si si? Mna to zavialo do N. Zamkov, ale ani po dvoch rokoch som si nezvykla Sad . Snad sa to dietatkom vsetko zmeni... Zuzana

 

28.03.2007 08:34

ZuzanaM

Ahojte babulky Sotva stiham citat vsetky prispevky :D . V piatok ma caka spominana amnioc., takze sa zajtra hlasim do nemocnice. Vsetkym Vam dakujem za povzbudive slova a prajem len najlepsie vysledky vsetkych testov. Uz teraz sa tesim, co nove si precitam v sobotu, ked sa vratim domkov. Janicka - www stranka je super, zaheslovanie by naozaj bolo na mieste a heslo.. to sa da vyriesit e-mailom alebo ss :D Uz sa tesim, ako sa nam stranka pekne rozrastie. Upratovanie a okna uz mam ako tak za sebou, ale netreba to prehanat a traba zapojit manzelikov. Ten moj sa nastastie nevzpiera a stale sa chodi vypytovat, s cim mi moze pomoct. Este ze ho mam ten moj poklad. A alergie a lieky.. moj nazor je taky, ze si treba aj po lekaroch vsetko overit. Ja chodim k plucnemu uz asi rok, lebo mam problemy s prieduskou, ale alergie nezistili ziadne. Lieky co mi lekar naposledy predpisal by sa vsak v tehotenstve nemali a jedny kvapky sa vobec nesmu. Tak som bez liekov na bylinkach a ovoci, pouzivam tiez spominanu Vincentku, ci uz ako sprej a lebo na pitie. Problem je ze nie vsade ju maju (myslim ako mineralku vo flasi. Sprej sa da kupit v lekarni). Z

 

28.03.2007 08:49

ruzicka

Ahojte tehuľky, priznávam, že toto fórum som občas sledovala, ale ešte som sa do debaty nezapojila. Ale už som si povedala, že hádam by už bolo na čase... Aby som sa v skratke predstavila. Volám sa Jana, mám 30 rokov (zatiaľ Smile ), toto je moje prvé tehotenstvo a termín máme naplánovaný na 4.9.2007. V pondelok som si bola akurát pre výsledky skríningu a keďže boli všetky negatívne, odchádzala som od doktorky veľmi spokojná, keďže sa už blížim k rizikovej skupine. Musím povedať, že mám veľmi pohodovú doktorku. Dostala som odpovede na všetko, na čo som sa pýtala a čo ma znepokojovalo. Krv mi prvý krát brali už v 10tt a vyšli mi veľmi dobre. Možno pomohlo aj to, že som pred tehotenstvom bola pravidelným darcom krvi. No a teraz sa už vytešujeme na utorok po veľkej noci, kedy pôjdeme na druhé sono. Chcela som sa vás popýtať, že ako ste na tom s priberaním? Ja som skončila 17tt a ešte stále som nepribrala. Bruško sa mi už síce pomaličky zaokrúhľuje, ale to je asi tak všetko. Mám sa začať obávať alebo je to ešte v poriadku. A pritom jedávam ešte o čosi viac, ako pred tehotenstvom. A otázka číslo dva. Máte niektorá nejaké osobné skúsenosti s pôrodnicou v Banskej Štievnici? Lebo my sme sa rozhodli, že budeme rodiť tam. Čo som pozerala ich stránku (www.porodnicabstiavnica.sk), tak tam boli samé pozitívne ohlasy a tiež som sa pýtala jednej kamarátky, ktorá tam v decembri porodila syna. Proste zatiaľ ma len utvrdzujú v mojom rozhodnutí. Len som sa akosi nikde nedopracovala k informáciám o novorodeneckom oddelení. A to by ma ešte tiež zaujímalo, lebo dôležitý je nielen prístup k mamičke, ale po pôrode hlavne o toho drobčeka, čo sa narodí. Myslím, že na prvý krát by toho bolo asi aj dosť. Všetkým vám prajem čo najpohodovejšie tehotenstvo a veľa pekných dní...

 

28.03.2007 10:09

briezka

cafte tak len tak v rychlosti aby som nespamovala davam link : http://www.babetko.sk/forum/download.php?id=119169 jo a vcera ma nabuural jeden puk stala som davala prednost v jazde a on ma nevidel chudacik.

 

28.03.2007 10:21

ruzicka

briezka: cafte tak len tak v rychlosti aby som nespamovala davam link : http://www.babetko.sk/forum/download.php?id=119169 jo a vcera ma nabuural jeden puk stala som davala prednost v jazde a on ma nevidel chudacik.
Ahoj Briezka, je nejaký "špéci" dôvod, prečo mi ten link nechcelo otvoriť a napísalo mi, že nemám oprávnenie???

 

28.03.2007 10:29

diamand

Dobre ranko babulky, ako sa citite? Ja v pohodicke v piatok uz budem mat vysledky krvnych testov tak som zvedava ako to dopadne - dufam ze vsetko bude ok. Pomalicky rastieme, uz mi to brusisko dost vykuka. My tu mame dneska v Londyne pekny slnecny den dufam ze to vydrzi este do konca tyzdna a potom v sobotu sup na lietadlo a caka nas dvojtyzdnova dovolenka na SK - posledna Crying or Very sad tento rok, v lete uz budeme moc velky. Pekny dnik

 

28.03.2007 10:34

jancika

Ahojcek! Tak ste zase kus popisali a mam co citat. Pozbierala som dalsie udaje, ktore doplnime a na heslovani sa pracuje. SS spravy sa daju poslat hromadne, alebo budem musiet rozposielat jednotlivo? Neviete niektora poradit? Ruzicka vitaj u nas!!! Mna zaujalo ako pisete o Banskej Stiavnici, iba si neviem dost predstavit, ak ste z Bratislavy a okolia ako sa to riesi s dochadzanim do BS? Ked na Vas pridu porodne bolesti, trufnete si utekat do BS? Resp. mesiac pred porodom uz dochadzate na kontroly do porodnice (neviem, ci mam pravdu, este som nezazila Laughing ), tak to budete raz tyzdenne dochadzat do BS? Nie je to uplne za rohom, tak ma to zaujalo. pa

 

28.03.2007 10:36

jancika

briezka: cafte tak len tak v rychlosti aby som nespamovala davam link : http://www.babetko.sk/forum/download.php?id=119169 jo a vcera ma nabuural jeden puk stala som davala prednost v jazde a on ma nevidel chudacik.
Ahoj Briezka, je nejaký "špéci" dôvod, prečo mi ten link nechcelo otvoriť a napísalo mi, že nemám oprávnenie???
Jeeeej briezka, to ste ale pekna dvojka (ci uz vlastne trojka) Laughing Laughing

 

28.03.2007 10:47

ruzicka

jancika: Ahojcek! Tak ste zase kus popisali a mam co citat. Pozbierala som dalsie udaje, ktore doplnime a na heslovani sa pracuje. SS spravy sa daju poslat hromadne, alebo budem musiet rozposielat jednotlivo? Neviete niektora poradit? Ruzicka vitaj u nas!!! Mna zaujalo ako pisete o Banskej Stiavnici, iba si neviem dost predstavit, ak ste z Bratislavy a okolia ako sa to riesi s dochadzanim do BS? Ked na Vas pridu porodne bolesti, trufnete si utekat do BS? Resp. mesiac pred porodom uz dochadzate na kontroly do porodnice (neviem, ci mam pravdu, este som nezazila Laughing ), tak to budete raz tyzdenne dochadzat do BS? Nie je to uplne za rohom, tak ma to zaujalo. pa
Ahoj Jancika, no ja to s tým dochádzaním nebudem mať až také komplikované, keďže som pôvodom zo Žiaru, čo je 30km od Štiavnice. Čo mám info, tak s tými kontrolami je to tak, že tie musíš absolvovať už v Štiavnici, aj keď dá sa s nimi dohodnúť, že to nebude presne vždy v jeden deň a môže to byť aj trošku nepravidelne. Všetko závisí od okolností. A pred pôrodom sa to dá riešiť ubytovaním v hotelovej časti priamo v nemocnici. Keď to na teba príde, tak sa už len presunieš na pôrodné oddelenie. Len čo sa týka cien v hoteli, je potrebné si to pozrieť na stránke, lebo to fakt netuším... A čo sa mi na ich prístupe ešte páči je, že jednak si to môžete ísť pozrieť, povodia vás po celom oddelení a všetko vám poukazujú. Ďalej návštevy ťa môžu prísť pozrieť viac-menej kedykoľvek, nerobia s tým problémy a pokiaľ už máte dieťa, tak si ho môžeš zobrať so sebou. Ale to mám len s ich stránky a presné podmienky si tiež treba preveriť priamo na mieste.

 

28.03.2007 11:03

zuzlik_x

tiež ma zaujali otázky ako mala Janička ohľadom príchodu do pôrodnice, s tým ubytovaním je to fajn, len to tam pôjdeš koľko pred pôrodom - 2 týžne? a ak budeš náhou pranášať týždeň dva, tak človek strávi mesiac v hoteli?, poprípade to na teba príde o 15 dní skôr, čo potom? neviem.... ja by som sa na také asi nedala nahovoriť, aj keď tá Štiavnica má super referncie, ale však to je každého osobná vec. A čo sa týka že pred pôrodom ti poukazujú celé oddelenie a tak, tak čo viem tak to funguje aj vo všetkých v BA, len sa musíš nejak dopredu dohodnúť

 

28.03.2007 11:09

briezka

briezka: cafte tak len tak v rychlosti aby som nespamovala davam link : http://www.babetko.sk/forum/download.php?id=119169 jo a vcera ma nabuural jeden puk stala som davala prednost v jazde a on ma nevidel chudacik.
Ahoj Briezka, je nejaký "špéci" dôvod, prečo mi ten link nechcelo otvoriť a napísalo mi, že nemám oprávnenie???
musis pozerat prihlasena a pojde, neviem o inom

 

28.03.2007 11:52

AjaM

ahojte, no Briezka ty mas uz takeho synatora a ja ze mas doma nejake batola:))) Aj brusko mas krasne....Smile)) Pozerala som si porodnicu v BS, vyzera super....no snad aj Kramare coskoro zrenovuju.... Porodnicu si kazda mamicka moze pred porodom pozriet aj na Kramaroch a dokonca tam je tiez neobmedzeny (teda okrem casu ked je vizita a izieb ) rodinnych prislusnikov. TEraz po rekonstukcii by tam mali byt aj nadst. izby....ked to pocula moja dcera rozhodla, ze ona pojde so mnou do porodnice:))))) Dokonca aj kupat babatka mozu oteckovia...... Nedaju sa uplne porovnat sukromne a statne porodnice...no aspon sa snazia:))))

 

28.03.2007 12:02

monika.r

jancika, mam jednu technicku otazku: ako mozeme pridavat fotky na tu webku? budeme to moct robit same alebo bude treba fotky poslat tebe, resp. adminovi na mail? asi to este nie je doriesene... len tak mi napadlo, ze sa opytam.

 

28.03.2007 12:07

katika

Caute babenky. No ohladom BS ja som tam rodila a mam to skoro 100km a da sa to v pohode zvladnut. Staci tam prist v 37tt a potom kazdy tyzden az do porodu ale da sa dohodnut aj len na dva krat ako chcete. A neviem preco by som tam mala prist dva tyzdne a byt tam ubytovana sak staci ked pridu porodne bolesti nebojte vacsinou trvaju dost dlho na to aby ste tam tu cestu zmakli. My sme boli s manzelom v apartmane aj s Eliskou co som aj chcela takze sme to mali ako dovolenku ja by som nedovolila aby mi za rohom do dietata pchali glukozu a ine hovadiny takto som ju mala pod kontrolou a ked som potrebovala sestricky vzdy pomohli. No a detska lekarka tam dochadzala kazdy den lenbo ju tam nemaju neviem mozno sa uz nieco zmenilo a kontrolovala vsetky babetka. Ak mate este otazky tak vam rada odpoviem :D Inak www stranka je super napad dakujeme

 

28.03.2007 12:25

briezka

he ze synatora, zbojnik je to , a poriadny.... po rodicoch :D

 

28.03.2007 12:41

Anaj

Ruzicka, bud rada, ze si nepribrala, to este pride, neboj sa, ved niektore baby v prvych mesiacoch aj schudnu, ked im je zle. Ja som sice pribrala pri oboch detoch, ale po porode som schudla v pohode, ale mala som este menej ako pred otehotnenim, kojenie, lietanie okolo deti, no 20 kil pribrat nechcem, ale hadam to nebude take hrozne, jest mu chuti, ale mame aj vela pohybu s detmi... Inac mena to je u nas problem, nevieme sa zhodnut, asi si pockame na pohlavie, ak sa ukaze a budeme sa sustredovat uz len na dievcenske alebo chlapcenske. Ja by som rada Hannu alebo Ninu a chlapca Martina alebo Lukasa, ale manzel ma uplne iny vyber...

 

28.03.2007 12:56

jancika

Ja sa tiez stotoznujem so Zuzkinymi otazkami, taktiez som nad tym premyslala. Stranku Stiavnice som si pozrela a nevahala by som ani chvilu, keby sme taku porodnicu mali v BA alebo okoli, ale Stiavnica mi uz pride riskantna. Nehovorim, ze musis porodit cestou Laughing, ale trmacat sa uz v bolestiach v aute asi tiez nie je najprijemnejsie, prist to moze aj o polnoci, tiez ziadna vyhra, to je podla clovek rad, ze sa presunie vramci BA, no a co som citala, tak su deticky, ktore sa prihlasia na svet aj do 1,5 hodinky a to uz by mi prislo dost "na knap" az ohrozujuce. Pocitala som uz vela prispevkov tu na babetku a porod mi pride ako maximalne nevyspytatelna vec Shocked Ak by som mala ist do Stiavnice, tak asi len na vyvolanie porodu, teda ist skor a dohodnut si presny termin, ale opat sa moze stat, ze male sa moze pytat na svet aj tri tyzdne vopred - nejako som sa zamotala a nijako mi to nevychadza Laughing

 

28.03.2007 13:01

jancika

monika.r: jancika, mam jednu technicku otazku: ako mozeme pridavat fotky na tu webku? budeme to moct robit same alebo bude treba fotky poslat tebe, resp. adminovi na mail? asi to este nie je doriesene... len tak mi napadlo, ze sa opytam.
Monika to fakt neviem, musim sa opytat mojho "admina" Laughing Laughing On je v tychto veciach samouk, ale bavi ho to, tak preto sa nam do tej stranky pustil. Uvidime, co vsetko bude vediet spravit :D

 

28.03.2007 13:01

katika

No to je jasne ja kebyze som z BA tak asi tiez nejdem ale ja budem rodit radsej v aute ako u nas v porodnici Laughing Vy tam mate predsa vecsi vyber.

 

28.03.2007 13:15

Anaj

Ja som kubka rodila v topolcanoch a som z ba, ale bola som hospitalizovana skor kvoli tlaku a aj som prenasala, takze ta cesta s kontrakciami odpadla, bola som tam spokojna, ale do vody som rodit nemohla kvoli tlaku, ale v pohode, ellu som rodila v ruzinove, ked som aj jeho normalne a dalo sa.

 

28.03.2007 13:45

keksik

ahojte dlho predlho som tu nebola a teraz ani nestiham vsetko citat.Ta tabulka je fakt super tak doplnim aj moje udaje.Pochadzam z Kosic ale byvam v Rakusku-Vieden.Rodit budem tiez vo viedni Wilhelminenspital. Mojmu babetku robili zaciatkom marca presvetlenie sije co bolo v poriadku-lekar bol fakt super.Velmi mily a stale si robil srandicky a ked nam zmeral babetko tak pritlacil sondu silnejsie o brucho a male sa zacalo tak mrvit.Malo o pasticku opretu hlavicku no nadhera.KEd pozeral lekar babetko tak hovori-aha ma aj mozog tak to bude urcite chlapec!!!Akoze my dievcata ziadny nemame!Pekne! Twisted Evil Ale bol fakt zlaty.Cez slzy stastia sme sa z muzikom rehotali.Tu uz som sa musela rozhodnut v 12.tyzdni kde chcem rodit a tam mi aj robili ten ultrazvuk s presvetlenim.Uz som v tej nemocnici prihlasena na porod.Raz tyzdenne sa robia prehliadky oddelenia mamicky sa mozu prist pozriet.A este kazdemu babetku narodenemu vo Viedni davaju velku krabicu plnu oblecenia,masticiek,kremikov.A su 2rozne krabice bud pre novorodeniatko alebo 1.rocne babetko.Takze zatial som tu velmi spokojna uvidime ako to pojde dalej.Dokonca lekarka a porodna sestra s ktorymi sme robili v nemocnici vstupny pohovor, su slovenka a ceska.Takze sme sa vyrozpravali a nasmiali. Inak mne nerobili ziadne AFP testy neviem ci tu sa nerobia ci co,Mozno nechcu zbytocne stresovat ked bolo to presvetlenia v poriadku.ale krv mi brali len na zaciatku tehotenstva,inak vysetruju len moc papierikmi.Najblizsie idem 13.4. ku svojmu gynekologovi a v nemocnici mam 10.5. organovy ultrazvuk,8.6. glukozovy test. Tak dufam ze lekari vedia co robia. Vsetkym nam drzim palce aby sme mali krasne zdrave babetka a co najlepsie vysledky vsetkych testov a vysetreni. Aha a mena-no najviac sa nam paci Natalia a Tobias.Ale to sa mozno este zmeni. Este sa chcem opytat ci mate niekto skusenosti z napravanim alebo masazou chrbtice v tehotenstve.Mna seklo medzi lopatkami a tazko sa mi dycha.Diki a drzte sa vsetky!!!

 

28.03.2007 13:48

zuzlik_x

Jani máme na to asi fakt ten istý názor..... Laughing

 

28.03.2007 13:54

ruzicka

no keby som bola z BA, asi by som si to tiež zvážila, lebo predsa len je to dosť. Aj keď, podľa toho, čo som čítala na stránke, tak tam absolvovalo pôrod vcelku dosť mamičiek aj z BA. Ale pri tých infoškách, ktoré mám ohľadom okolitých pôrodníc (myslím tým Banskú Bystricu, Žiar nad Hronom a Brezno), tak nie je veľmi o čom sa rozhodovať. Štiavnica proste vyhráva. Jana

 

28.03.2007 13:57

keksik

cafte tak len tak v rychlosti aby som nespamovala davam link : http://www.babetko.sk/forum/download.php?id=119169 jo a vcera ma nabuural jeden puk stala som davala prednost v jazde a on ma nevidel chudacik. _________________ Briezka mas krasne brusko.A tie nohavice su mi tiez povedome.Nekupila si si ich v optime?LEbo ja mam take iste a tam som si ich kupila z toho malickeho butiku.No a hruuuza.Putko sa mi odtrhlo,nitky mi kade take visia.Niesom spokojna ale co uz.A to som ich este neprala-sa boojim.a reklamovat nemozem lebo niesom teraz v KE a dojdem az v maji.Hmmm.No za 1650sk uz mohla byt aj kus kvalita! Sad Aspon moja skusenost!

 

28.03.2007 14:12

kamka

Caute maminy cakatelky a aj tie co uz drobcekov doma mate. Teda Briezka, fakt krasne brusko a tvoj "drobec" je tiez zlaty. Ty si nejake dva tyzdne dopredu, tak mi ta tvoja fotecka pomaha, ze ako asi budem vyzerat, lebo mi ideme v aprili na svadbu a mam dost dilemu, co si obleciem. Mam objednane dve take elegantne topy a suknu uz mam, len neviem ako mi to sadne.... V krajnej nudzi som mala nachystane este jedno triko, ale neviem neviem, ci sa do neho zmestim tak, aby som nevyzerala, ze som zhltla melon Embarassed ... Inak dneska som nejak mimo, asi pojdem hodit slofika. S tymi porodnicami, teda fakt dufam, ze tie Kramare dokoncia v dohladnej dobe. Kedze to malo byt hotove uz minuly rok v novembri, tak fakticky neviem... S tymi tehotenskymi vecami je to tu v PK dost na houby, je tu az jeden obchod aj to mam pocit, ze by som si tam nieco vybrala mozno keby som mala patdesiat rokov... no a o cenach sa radsej ani nevyjadrujem. Uz teraz si nadavam, ze som si ja nespravila vybavu ked som bola v USA, tam to vychadzalo na par korun a vyzerali super. Vtedy som ale nechcela provokovat, vsak co keby sa nam to babo hned nedarilo... a teraz si nadavam...No nieco najdem, aspon dufam... 4. aprila idem na tie AFP, vy uz skoro vsetky viete ze je to v pohode, tak som nejako na ihlach, uz nech to mam za sebou....