1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Zlatúšikovia máj 2005

29.09.2006 21:33

jana v.

zimna vybava? nejake 2 ci 3 ciapky uz mam, vetrovku, overal, pancuchacov som kupila asi 4 plus dvoje sme zdedili. ostatne sa chystam doplnit z vriec po synovcoch, ibaze tie su vsetky v nitre, takze az ked tam pojdeme. a potom co bude chybat, dokupim. samozrejme topanky nechavam az na potom, aby som nekupila nahodou male, alebo prilis velke. neviem, ci vydrzime s jednymi, ci bude treba dvoje. snad jedny postacia, ak sa nebudu prilis premacat.

29.09.2006 21:38

jana v.

dada, nemam ziadne obrazky. a kedze detska izba uz zacina celkom vyzerat ako hotova (nabytok stoji, vymalovane, tapeta je uz doma, len ja hlava dubova, zabudla dnes som lepidlo k nej), tiez uz pozeram po nejakych vhodnych obrazkoch na okno i inde, len vsetko mam take male. a doma ani skener, ani tlaciaren na vytlacenie zvacseniny nie je. nejako to poriesim.

29.09.2006 22:03

MonikaE.

Ahojte, ja len tak na skok, nebola som tu ani nepamatam, obcas vas citam :D Gratulujem tehulkam a pridavam sa - termin mam za necely mesiac, tak uz sa neviem dockat, kedy to bude za nami. dufam, ze deticky mate zdrave. Nina je v pohode, akurat to teraz mame trochu narocne a tiez uvazujem, ako zvladnem dve s necelym 1,5 rocnym rozdielom, ale nebudem prva, nie? Zaradila som sa uz medzi oktobrove babetka Laughing . Drzim vam vsetkym velmi pace. Dobru noc.

30.09.2006 03:06

Erin

Ahojte, Dada napr. na http://www.apples4theteacher.com/coloring-pages/halloween/ najdes nieco. Alebo ak mas cas tak si zadaj do google napr. Halloween colouring a tam uz nejake pumpkins najdes Laughing Tu sa halloween oslavuje vo velkom, prave dnes sa ma mamicky na ihrisku pytali, ze ci uz mam pre malu kostym Confused no neviem naco.....Chris si neoblecie ani saty na traky nieto este nejaky kostym Cool My uz mame na zimu kupeny jeden sveter a 3 nohavice Laughing to uplne staci. MonikaE drzim palce a obcas napis aj nam ako sa mate.

02.10.2006 09:06

Iviatko

ahojte, ak by ste mali zaujem o pancusky za skvele ceny, kuk Smile www.mimibazar.sk/libustek ja som s nimi velmi spokojna Wink

02.10.2006 11:06

maj.ka

Ahojte, len čo si Sofia zvykla v jasliach, už je chorá Sad Má herpetickú angínu. Od štvrtka má vysoké teploty a vyhádzanú pusinku, takže nemôže nič jesť Sad Ešte že ju kojím, stále je na mne prisatá. Asi to chytila od Filipa, ten mal minulý týždeň kašel a aftu v puse. Na jej chorobu nie sú žiadne lieky, iba panadol na zníženie teploty a b-vitamín na zahojenie pusinky. Ale pusinka ju veľmi bolí a žiadne lieky nechce papať Sad Tak na teplotu dávame čipok a b-čko nedávame. Celá je ubolená, uplakaná, už aby jej aspoň teploty prestali. Zimné veci mám po Filipovi a niečo mi kúpila mama na burze vo Viedni, takže nám chýbajú iba topánky, ale tie tiež nechám na neskôr. Majca ja to v práci zvládam v pohode, ako keby som odtiaľ ani neodišla Smile

03.10.2006 08:43

hromka

caute Laughing nejako nemam vobec chut na net, uz mi tusim aj z neho zle Crying or Very sad ale mam na vas taku otazocku. boli ste alebo chodievate niekto na nakupy do rakuska do h&m alebo c&a? aky mate na to nazor, naozaj sa to tam tak oplati? diky majka, sofinke zelam skore uzdravenie

03.10.2006 13:06

majca

ahojte baby! dadi, obrazky na helloween nemame, ale ake su to gelove farby! to asi nebudu farby na sklo, ze?! majka, to ma mrzi, ze je sofinka takto chora, ked mal samko aftik, ja som mu davala tie kvapky priamo do pusky a potom som mu tak 10-15 min nedaval pit, aby si ich po tej puske sam jazyckom ponatieral, ale sofinka ked je taka ubolena, tak si asi nene cha kvapnut, ze?! ale prajeme vam rychle vyliecenie a podareny navrat do jasliciek!!!! hromka, my prilezitostne u rakusku nakupujeme, naposledy som sice v c and a nakupovala vo frnacuzku, a napriklad take tenke bavlnene pulovriky stali po 3 eura za kus, bodinka asi tusim tiez 3 eura kus......, takze podla mna sa to opalti, lebo ja som tu nenasla bodinko pod 200 Confused jednie snad v mothercare, ked je vypredaj!!! no my vegetime, stale sme tolko vonku, kolko sa da, za chvilu budeme muset zacat na vykanie na opatrovanie, tak som zvedava, ako nam to pojde Shocked tak za tial caute!

04.10.2006 09:10

ajojte

Isabel

cafte kocky, v prvom rade pisem radostnu spravu, srdiecko bije takze som aj nadalej tehotna. termin mam zatial stanoveny na 30.4. ale podla uzv je babo cca o tyzden mensie, no to by bola psina keby sa narodilo 5.5. ako kajka Smile ale to je este veeelmi dalekooooo. zase som nejak nenasla cas sem kuknut ale teraz to uz snad bude lepsie, budem castejsie pri pocitaci. jani, dufam ze odber plodovej vody ti dopadne dobre, ze bude vsetko vporiadku. tehulky chystate sa na ten 3D ultrazvuk? ja vaham, je to kopec penazi ale zase to musi byt nezabudnutelny zazitok a uz nikdy nebudem mat prilezitost vidiet svoje dietatko tak krasne v brusku. aky mate na to nazor? minuly tyzden sme boli v medickej, majca nebola si tam nahodou so samkom? lebo jeden samko tam bol Smile inak som bola prekvapena ze som len na piesku naratala 6 oteckov a niektori boli aj fesaci Smile a to som tam bola doobeda. inak je tam vcelku dobre, len keby karinka nechcela mat vsetky cudzie formicky a hracky. fufufu, je to makacka jej vysvetlit ze to neni nase. ja uz mam zimnu vybavu dost nakupenu, mozno este par drobnosti a jedny zimne topanky. kamoskyna sestra mi predala po svojej malej, velmi pekne veci, prijatelna cena a viem po kom to je. maji prajem sofinke skore uzdravenie hromka, ja som bola SSC vo Viedni este pred tym ako sa kajka narodila. myslim ze sa to oplatilo, vecicky boli lacnejsie ako tu a dobra kvalita. jasne ze je idealne ak natrafis na vypredaj ale aj mimo neho sa da dobre kupit. ale neoplati sa ist kvoli dvom veciam, lepsie ak nakupis viac. ja som si vtedy kupila aj teho veci, napr. bluzka velmi pekna ma vysla cca 400 Sk, a tu o takej cene mozem snivat. dada na obrazky sa uz chystam, stranka ktora ma zatial nesklamala je http://www.amoskorea.co.kr musis sa tam prihlasit, ale stoji to za to. su tam krasne obrazky a pridavaju aj nove. naozaj si vyberies.

05.10.2006 11:32

Aneta

Ahojte zlatusikovia Laughing Laughing Davno sme tu neboli.Ale budem sa snazit to napravit. Wink Jednak sme neboli doma,boli sme u nasich lebo bol manzel na sluzobke v Taliansku a jednak nestiham pri mojej zabke vysedavat pred PC. Confused Snazime sa byt co najviac vonku kym sa este da. Laughing v 16. mesiacoch boli nase miery 10,9 kg a 80 cm. Vcera sa nam prerezal 14. zubok. chudatko vcera kakala 5 krat,darmo som ju hned umyla a prebalila,vecer mala zadocek cerveny ako rak. Nastastie sa jej to po Pytiole do rana ukludnilo. Aj my spavame len raz denne,od 12.00-do 13.00 laebo trosku dlhsie,podla toho ako rano vstane. Vcera napr. spala od 13.30-15.00. Tak som si aspon nieco porobila. Laughing Varit jej este varim zvlast,ale pri obede mame vzdy 2 taniere. Jeden ma ona (taky co ma zo spodu prisavku) a v tom ma nasu polievocku,rada lovi mrkvicku a cestoviny a z druheho taniera (v tom ma to co som jej navarila) ju krmim ja. Vacsinou spapa vsetko. Mliecko pije este 2 krat denne,rano ked sa zobudi a vecer ked zaspava. Potom okolo 10.00 ma jogurt s pecivom,poobede na olovrant ovocie (alebo vyzivu) s termixom alebo Nitracikom. Uz len ovocie jej nestaci a vecer ma kasu (ja jej robim nie do flaei ale hustu,niekedy este potom zje broskynku). aNo a pred spanim este deci mliecka. Ochutnavat uz ochutnava skoro vsetko. Zacali jej chutit syry a z polievok ma najradsej paradajkovu so syrom a ryzou. Laughing Laughing Usta sa jej nezastavia ani na chvilu,ale hovori este v "svojej" reci. Vsak aj ten cas pride a ako nam hovori moj otec,potom nam bude beda. Laughing Rozumiet rozumie vsetkemu,co jej poviem. Donesie mi lopatku a metlicku ked ju poprosim, vie zahodit smeti do kosa,podava mi stipce pri vesani pradla...... Velmi sa jej pacia zvieratka,aj prirodopisne filmy,tak obcas spolu pozerame. Laughing Vcera jej Lacko zapol Garfielda a velmi sa na nom smiala aked ho nahanali psi,tak sa rozplakala,ze mu chcu ublizit. tak sme radsej sli von na hojdacky. Laughing Zimnu vybavu uz mame skoro celu. este rozmyslam ci radsej cely zimny overal,alebo radsej kupit oteplovacky s bundou. Ako ste to vyriesili vy???? Confused: V Quelle maju za celkom dobre ceny,tak rozmyslam,ze odtial lebo na MMB som nic vhodne nenasla. No a este nemame zimne topanocky,ale uz by sme ich snad mali tento mesiac poriesit. Wink Tehulky,davajte na seba a na drobcekov pozor a budte hlavne zdravi. Wink Laughing Sofii skore uzdravenie a vesely navrat do jasliciek. Laughing davate deti ockovat prosi chripke. Confused: my nad tym uvazujeme,lebo mozno od februara sa vratim do roboty na polovicny uvazok a to by sla Dominka na tie 2 dni do jasliciek. Laughing My Haloween dako "neoslavujeme",teda nerobime vyzdobu,jednak v meste nemame dvor kde by sme tekvice postavili a jednak je obdobie okolo 1. novembra pre mna smutne . Sad Z HM mi kamoska minule doniesla zimnu ciapocku za 200,-sk (to je si myslim super cena) a bodynko za 320,-Sk .Inak osobne som este kvoli nakupom do Viedne cestu nemerala. tak zatial sa majte a ozveme sa zas. Laughing Laughing

05.10.2006 19:23

Erin

Ahojte, babule menila som uz 2 krat doktora tak sme dnes isli k tretiemu v poradi a zaroven nas mali aj ockovat. Doktorka mi kazala "dnes" zahodit vsetky flasky co mam doma s tym, ze som to mala uz davno urobit (podla tabuliek v 12 mesiaci) Surprised No ja neviem mne sa to zda trochu drasticke. Mliecko papa len z flasiek inak pije s pohara so sosacikom alebo dospelackeho pohara. Chris samozrejme zacala plakat ked zbadala novu doktorku a jedine co ju dokaze v takychto situaciach ukludnit je jej decka a dudlik. Doktorka, ked to zbadala tak jej ten dudel zobrala a spravila do neho s noznickami dierku s tym, ze zajtra jej mam tu dierku zvacsit a cochvila sa toho dudla zbavi (no na to som teda zvedava - ale ja to ani neberiem ako velku tragediu lebo ten dudlik mava fakt minimalne).Nezabudla podotknut, ze tiez som to mala davno spravit ked mala 8 mesiacov. Pytala sa ci jej cistim zuby..........jasne, ze ano. Dokonca si ich pyta cistit sama. Kupili sme jej schodiky k umyvadlu a sama si dokaze cistit zuby. To mi doktorka nechcela verit Shocked Samozrejme este jej ich ocistim aj ja ale vie to aj sama ved ich ma len 6. Nato sa pytala, ze ci rozprava > Anetka ta potesim ani Chris nie je priebornicka v rozpravani.......ma svoju rec -usta sa jej nezastavia a sem tam nieco povie zrozumitelne ale zase sa vymykame tabulkam lebo, ze v 16.mesiacoch uz ma vediet 18 slov Twisted Evil Miesano hovori aj po anglicky. Nastastie mam kamaratku Nemku a jej syn zacal rozpravat az ked mal 2.5 roka. To ma ukludnuje. Predsa viacjazycne prostredie urobi svoje. Pytala sa ci pije mlieko naco som jej povedala, ze ano lebo kebyze jej poviem, ze pije stale formulu tak ma tak asi zrovna namieste ukamenuje a na dalsie prednasky o mlieku som uz nemala chut. Kedy ja uz konecne najdem normalneho doktora, ktory nie je lajdak alebo sa neriadi podla presnych tabuliek???? Dost ma to vytaca. Confused

05.10.2006 19:30

Erin

Isabel to je super, ze je vsetko v poriadku.. dufam, ze ti to tak vydrzi aj nadalej. Ja stale zvazujem ci mat dalsie alebo nie ale uzivam momentalne antikon. takze minimalne do marca som rozhodnuta nic nemenit. Potom uvidim ako budem na tom. Hlavne co tu mam kamosky tak vsetci mali druhe tak okolo 2 rokov prveho. Neviem si to vsak vobec predstavit bez akejkovek inej pomoci. Staci ked si spomeniem ako to bolo prve 2 mesiace pri Chris a hned som proti. Este jedna fotecka nasho noveho stoliku. Laughing

05.10.2006 20:20

dada*

Ahojte Smile Zimnu vybavu uz samozrejme mame Smile erin co sa tyka dudla tak ja som jej ho dost skoro prestala davat cez den mava ho len na zaspanie. Vzdy ked sa zobudila a to bola este malinka dudel isiel von z pusy a teraz ked vidi svoju kamosku v kociku s dudlom tak si pyta DUDU!!! TAk sa jej spytam ides spinkat? A je pokoj. Pijeme stale Sunar resp. je ho v kasiach lebo mlieko pit nechce tiez som zastanca sosacikov ja som ju od 9 mes. zacala ucit na sosacik a dudel na flasiach som zrusila. Co sa tyka druheho uz som to tu spominala mne by sa zdal idealze eluska by tahala na tri roky a babatko by bolo na ceste alebo uz aj po ceste Wink v troch rokoch su uz deti uzasne samostatne a sebaobsluha funguje pokial je dieta vedene co moje chudatko je kedze som ucitelka Cool dokonca sa vie pekne vonku sama hrat ja som sice stale nalepena na okne alebo vykukam kazdu pol minutu ale ona ma pocit ze je vonku sama a tvari sa pritom velmi dolezito Cool U nas teraz frci pieskovisko a samozrejme jej babika a kocik. Nechapem jej materinskost lebo chyti babiku za nohy a hlavu jej trepe o pieskovisko! Alebo vyhodi babiku z kocika a vozi koci prazdny Twisted Evil no je to sranda ju pozorovat. Milujem ju kazdym dnom viac a viac!!! Vdaka za obrazky ja tiez neoslavujem halowen ci ako sa tomu nadava ale mam rada tekvice v skolke sme si robili s detmi svetlonosov a jesennu vyzdobu a nejako mi to ostalo takze nastole mam kosik s tekvicou a gastanmi vyzdobene okna a znama veeeelku tekvicu lebo chcem urobit eluske svetlonosa na schody. A chcela som aj keramicku tekvicku ako svietnik ale su hrozne drahe!!!

05.10.2006 20:34

MonikaE.

Erin, preboha, to co mate za doktorku Confused: Twisted Evil Twisted Evil Ved tie nase deti zase nie su az take velke! Prave som niekde citala, ze flasa by sa mala odlozit v 1,5, najneskor v dvoch rokoch. Nina v pohode pije z flase mlieko - formulu a bude ho pit do 3 rokov tak, ako sa to u nas odporuca. Obycajne som ani neskusala a ani jej zbytocne zatazovat traviaci system nebudem..... K cumliku sa neviem vyjadrit, lebo mys me ho nepouzivali takmer vobec. Tak sa drze vsetky.

05.10.2006 20:45

Erin

Skusim jej to mlieko dat s tou flaskou so sosacikom. To som zvedava ako to dopadne. Ale skor si myslim, ze doktorke islo skor o to aby na tej flaske nezaspavala a este pred spanim si umyla zuby. Len aby to nedopadlo ako so mou, ked som bola mala a mama mi zobrala flasu tak odvtedy som nikdy nepila mlieko Rolling Eyes Kase nechce jest ziadne, ani slovenske ani americke. S tym ju neokabatim. Aj Chris ma svoju babiku. Dostala od znamych a ta babika sa ma nakrmit a cika.......ja som jej to ani neukazovala a ona sama si raz sadla k babike a zacala ju krmit. Raz z flasky a potom s prazdnej misky s lyzickou (imaginarne krmenie) No tiez sa pritom dokaze tvarit, ze aka je ona uz velka mamina Laughing Veru tiez vidim v parku deticky roznych vekovych kategorii a ti 3 rocni su uplni nezavisli jednotlivci. Preto uvazujem nad tym marcom aby sa nam narodilo zimne babo.......koli hurikanovej sezone ktora konci v novembri Wink pozrite si stranku www.openplay.sk mozno vas zaujme

05.10.2006 20:52

Erin

Vidis Monika co doktor to iny nazor a co iny kontinent tak asi duplom. Tu mi kazali dat kravske mlieko uz ked mala 12 mesiacov a formulu uplne vypustit s jedalnicka. (ja som to nespravila ) Ale co sa ja cudujem ked je tu materska 10 tyzdnov a potom uz musia ist mamicky do prace takze deti su v jasliach alebo maju opatrovatelku. Akosi je to tu cele zrychlene. Do skoly chodia uz 5 rocni. Sak aj jazdit na aute mozu od 16 rokov.......ale pit alkohol od 21.

06.10.2006 08:24

Isabel

erin, podla mna tiez ta tvoja doktorka je pekna drzana. lekar by ti predsa mal kvalifikovane poradit a nie nieco nakazovat pripadne ta za tvoj nazor odsudzovat. kravske mlieko je ovela tazsie stravitelne a detske formule obsahuju vela pridanych vitaminov a mineralov, to v kravskom neni. prave preto mienim davat sunar minimalne do dvoch a mozno aj do troch rokov. ako doplnok vyzivy to urcite nemoze uskodit. pravda je, ze do varenia uz pouzivam kravske ale vtedy sa predsa aspon prevari. kajka pije mliecko 2x denne, rano po zobudeni a pred obednym spanim, cize na mlieku na obed tiez zaspava. zubov ma tiez iba 6, cistime ich vecer pri kupani. podla mna to staci. caj pije z flase zo sosakom a ma este jednu s tou schovavacou slamkou ale mlieko chce iba z flase z dudlom. ked som skusala sosak, tak sa jej nabralo do ust vela, zakuckavala sa, stale si to z pusy vytahovala a vobec mi nezaspala. ja to zatial necham tak, moj brat pil do 6 rokov kakao iba z flase z dudlom a teraz je vcelku normalny, hehe. podla toho co pises je chris sikovna, neviem co tej tvojej doktorke vadi, behat zacala ovela skor ako moja kajka, dokonca uz nechce byt ani v kociku. tak je zrejme viac pohybovo zalozena no a ta moja zase nebeha ako sarkan ale zase jej to viac melie. no a navyse mas pravdu, bilingvarne prostredie urcite urobi svoje. moj synovec sa tiez rozrozpraval po dvoch rokoch, ale teraz len tak ziram co mi ten rozpava, minule mi hovoril nazvy hub v hubarskom atlase. a to nevie citat, takze ich vie vsetky naspamat. dokonca som mu davala chytaky, ze toto je muchotravka a on mi vysvetlil preco to muchotravka byt nemoze, ze ta ma iny klobuk, prsten okolo stonky, dlhsiu bledsiu stonku a tak. no len som oci otvarala aky je sikovny. a teraz nikoho nezaujima ze v dvoch rokoch vedel akurat tak povedat mama a tata. erin, to druhe si sprav tak ako ty chces, ja uz sa teraz pripravujem psychicky na to aky to bude zaberak. mas pravdu, tiez si predstavujem ako to bolo pri kajke, ale vsetky kamosky co uz maju dve ma ubezpecuju ze je to uplne ine. ze uz tolko nad vsetkym nerozmyslas a neriesis vsetko. proste fungujes lebo musis. moja mama mala medzi mnou a brachom iba rocny rozdiel a zvladla to. hovori ze je to dobre, ze aspon to mala rychlo za sebou, ze prve dva roky to bolo o hubu ale potom pohoda. starsi bracho je o 7 rokov starsi a tam vraj uz to bolo ine, uz sa s nami nevedel tak hrat, skor si z nas robil sluhov Rolling Eyes ale tri roky je tiez pohoda. ja by som len nechcela byt zase este o rok dlhsie na MD. no ved uvidime ako budem o 3/4 roka tu vypisovat ze ma beru do blazinca Embarassed Laughing kajku teraz najviac bavi citanie, cita vsetko, najviaz na zachode. kupujem jej uz adamka, je tam veeela detskych obrazkov a v kazdom sa nieco nove nauci, este pred par dnami hovorila na ovecku beee a uz teraz je to oe-ka. chce to citat dokola dokola a kym jej to nezoberiem tak ani zo zachoda nezlezie. a ked jej napriklad recitujem z knizky Moj macik tak vie uz basnicku na konci versa doplnit slovom, jasnacka ze nie vsade ale aj tak ma tesi ze vnima ten rym a vie kde ake slovo patri. ale napriklad az teraz v sobotu sa naucila odrazat na choditku nozickami. viac ju tiez bavi piesok. dada s tym svetlonosom si ma inspirovala, pojdem kupit tekvicu a nieco urobime. potom nezabudni vyzdobu odfotit a pochvalit sa.

07.10.2006 17:05

Isabel

ajojte, tak dnes som skusila rano po zobudeni dat kajke mlieko z flase zo sosakom, cajik predsa z toho pije normalne. polku flase stiahla za rekordnu minutu a pol (normalne jej trva cela flasa aj 10 min.) ale potom prestala pit, vytiahla si flasu z pusy a zacala hovorit ze je tam mliecko, ze vonku je vtacik a bla bla. potom si este par krat cucla ale nic moc. proste vysledok taky, ze vypila iba polovicu davky co obvykle. asi tym ze to pije tak rychlo jej zostane pocit plneho bruska alebo co Sad tak teraz neviem ci to mam skusat dalej a dufat ze si zvykne a postupne aj z tejto zacne pit viac alebo sa vykaslat na to a radsej jej davat z flase s cumlikom len nech vypije 200ml ako doteraz. hm....

07.10.2006 18:01

Erin

Isabel, presne ten isty problem. Skusala som jej vcera rano davat to mlieko z flasky so sosakom a ona tiez vypila len polovicu a potom uz nechcela. Ale zase bola skor hladna a hned zjedla chlebik s cheesecream co inak nechce. Robila som si prieskum medzi mamickami na ihrisku Wink>>>>pozerali na mna ako na cudnu, ze jej davam formulu. Kravske mlieko davali od 12 mesiacov vsetky okrem tych co kojili. Ze formula je ako hlavny chod a zasiti a dieta nema potrebu tolko jest. Povacsina ma 2 rocne deti s vahou cca 15 kg Shocked Tak od vcera davam do flasky polovicnu davku formule a polovicnu davku kravskeho mlieka. Zatial nebadam nejaku zmenu. Prijala to OK. Ak to pojde takto pekne dalej tak nahradim formulu asi uplne kravskym mlieko od 18 mesiacov. Isabel mas inak taky isty termin porodu ako som mala ja pri Chris 30.4. Laughing Knizka Moj macik patri aj medzi nase oblubene. Baby, urcite poznate Teletubbies, tak nas drobec sa ide za nimi zblaznit. Uz to trva par mesiacov.....dokonca som jej musela objednat knizky cez ebay lebo tie su uz neni dostat v knihkupectve a nechcela som aby stale len pozerala DVDcka . Mame snad vsetky diely co boli natocene Embarassed Mne to sice pripada take stupidne lebo tie postavicky ani poriadne nerozpravaju ale co uz ked sa jej to paci.

07.10.2006 20:12

Isabel

erin to o teletubbies som si myslela aj ja a myslim ze kazdy normalne mysliaci dospely clovek co nema deti. az svagrina mi hovorila ake je to dobre, ze tie postavicky dokola opakuju napr. cervena cervena cervena a ukazuju vsetko cervene a ze deti sa tak vlastne ucia. zevraj je to fakt na mozog ked to dlhsie pozeras (ja som to potesenie zatial nemala) ale vraj to tie deti aj nieco nauci. synovec bol tiez do nich uplne hotovy, este si pamatam ako som mu zhanala ruksak v tvare toho fialoveho. az na tom ruksaku som si vsimla ze ten fialovy je cernosko Smile no co uz, ziadna rozpravka neni idealna. ja som bola nadsena ako budem malej pustat krtka a kamoska ma dnes vyviedla z omylu, ze aj krtko sem tam robi pekne somariny, napriklad ukradnu melon a ked im za to chlapik nadava tak zacnu po nom strielat jadierka. no super vychovne, nie? Rolling Eyes ale inak sa mi zdaju tie krtkove pribehy fajn a su to len take desatminutovky tak to sa da. zatial som jej to pustila len raz ale ked isiel dalsi diel zacla vykrikovat adica adica (ten prvy bol ako krtko opravuje hadicu) tak musel ist znovu ten isty. a ked som zahlasila ze staci ze je koniec tak sa rozplakala. a este aj za pol hodinu ked nasla puzzle s krtkom tak placlivo zacla hovorit koneeec koneeec. tak sa jej to bojim pustit znovu ze zas bude cirkus Confused kamoska mi radila vecernicek, ze to dcere vysvetlila ze pozri aj dedusko ide spinkat tak aj my ideme spinkat. tak to by sa mozno dalo. inak kajka vobec nepozerava telku, ja sa vacsinu casu zdrzujem v kuchyni a pracovni a ona je pri mne. do obyvacky moc nechodime, telku pozeram len ked spi a aj to nie casto. A co vy ostatne, ako ste na tom s pozieracom casu? Pozeraju vase deturence? Neplacu ked uz nemozu? A vydrzia nieco sledovat?

07.10.2006 21:49

dada*

Ahojte Smile Aj ja pouzivam na varenie kravske. Robila som zapekane cestoviny s fazulou z konzervy a karfiolom cele som to zaliala paradajkovym pretlakom a postruhala syr Ele to veeeelmi chutilo. Co sa tyka pozerania pustime si niekedy cez den minimax a su tam rozpravky ktore milujem ale skor ja ako Ela ona chvilu pozera a potom sa hra ale uplne ju chytil NODDY milujeho stale ho spomina a staci ked jej tatinko zapiska melodiu a uz zacne vykrikovat Noddy Matta(opicka Marta)...Polda(policajt). Mne sa tam paci viacero rozpravok Miss spider ta je krasna a poucna Pizla Mzik... no ja si ich normalne pozeram Smile Eluske este ucarovala Bambulka vudy ked zacne melodia tak spusti Babulta... Noddyho sme jej vytlacili z internetu a zaramovali do ramcekov a ma ich nastene Smile Inak vcera som bola v carfure a kupila som tam kraaaasnu tekvicku keramicku na kahancek a stale len 49sk zatial som videla za 199sk tak ma to velmi potesilo Smile No idem aby sme boli trocha s muzom robi cez vikend a viac sa nevidime ako vidime Smile

07.10.2006 22:27

maj.ka

Ahojte, Sofia je už zdravá :D Bola to hnusná choroba. Päť dní mala teplotu nad 38, stále sme jej dávali panadol a sprchy, aby sme jej ju trocha zrazili. A popritom mala celú pusu, jazyk a ďasná vyhádzané nepríjemnými výražkami, takže nemohla jesť Sad Neviem, či by sme neskončili v nemocnici, keby som ju ešte nekojila. Stratili sa je líčka, nožičky má ako špajdle. Ale už od štvrtka sa to zlepšuje a už aj papá, ale stále keď papá, tak je pomaličky a dáva si pozor, či ju to nebude bolieť. Vo štvrtok a piatok sa varovala s ockom, ja som bola v práci. Zvládli to super. Som zvedavá, ako bude zasa vyvádzať v pondelok v jasliach Confused Čo sa týka mlieka, tak Sofia pije MM. Sem tam jej dám deci formule, väčšinou do pohára so sosákom, vypije tak polovicu. Ona celkovo pije dosť málo Confused Cumel nebol u nás veľmi obľúbený a cca od 10 mesiacov ho nemá. Až teraz v jasliach si ho vypýtala, lebo videla iné deti, ale učiteľka hovorí, že sa s ním viac hrá ako ho cumle. Televízor takmer nepozerá, ani ja Cool Zapínam jej ho, keď jej idem strihať nechty a snažím sa nájsť prírodopisný film o zvieratkách. Tiež som uvažovala, či je kúpiť DVD s Teletubies. Filip ich pozerával veľmi rád. Dada, keď si opisovala, ako Ela narába s bábikou, to ako keby som videla Sofiu :D Jazyček má pekne podrezaný. Sama sa niekedy čudujem, aké slová už ovláda. Momentálne je obľúbené slovo bibička (rybička), bublinka a sama. Všetko chce robiť "sama" a je z nej riadny jedoš. Za hodinu sa jeduje aspoň raz. Tekvicové obrázky od isabel sú pekné, ale akosi nestíham robiť jesennú výzdobu. Budem si šetriť sily a nápady na vianočnú.

09.10.2006 21:06

Isabel

maji daj vediet ako to tvoja princezna zvladla v jasliach po chorobe, drzali sme vam dnes palceky. ja som inak zistila ze kajka tiez pije malo cajika ale ked jej dam zo "zakazaneho" poharika, cize z takeho z ktoreho sa vylieva napr. z poharika so slamkou alebo z takej flasky od dzusika co ma navrchu ten cucacik co sa otvara potiahnutim hore tak vypije ovela viac. ale vtedy musim davat pozor, lebo ona je schopna vypit 2.5 deci caju naraz a potom cucka a zacne vypluvat alebo vylieva, zoberie si servitku (alebo hocijaky papier po ruke napriklad sek na poistku k autu Rolling Eyes ) a utiera to. na to jedovanie...hm...akurat dnes sme skonstatovali ze mala je v poslednych dnoch nejaka mimoriadne hlucna. ale vykrikuje az to trha usi. aj predtym ked nieco chcela tak si zakricala alebo ked sa jasi ale teraz sa taaaaak jedujeeeee. no hruza Evil or Very Mad tusim uz zo zasady ak sa na nieco bude jedovat jej to nedam len aby som ju to oducila. mam pocit ze mi z toho hlava odleti do vesmiru. Shocked Confused a keby to bolo jeden krat denne. lenze ona je schopna sa jedovat za hocico. vymysli si ze v tomto momente chce vidiet z okna, je jedno ze umyvam riad, stane si pod okno a kriciiiiii. pocitam ze susedia na konci ulice pri tom hukote zatvaraju okno. dada, dik za tip na obed, niekedy uz fakt nemam bunky, aj ked som na stranku zase pridala nejake receptiky, nove napady sa vzdy siknu. noddyho sme videli jednu cast, kajku to az tak moc vtedy nezaujalo, mozno skusim teraz znovu. mne sa ta rozpravka pacila Wink a este na zaciatku septembra sme boli na ranci pri modre (bratislavcankam a okoliu odporucam). kajka tam videla svinky, kozy, zajace, psy a koniky. uprimne povedane najviac ju zaujimali psy. ale kedze kozy sa na psy podobaju tak aj tie boli zaujimave Smile svinka mala akurat mlade tak to bolo strasne chutne vidiet prasiatko vo velkosti morskeho prasiatka Smile

09.10.2006 22:26

maj.ka

Isabel, držanie palcov pomohlo :D Sofia zvládla jasle super, iba pred spaním si trocha poplakala, inak bola v pohode. Na ranč sa pôjdeme pozrieť aj my, boli sme tam pred pár rokmi s Filipom. Dnes ma riadne vytočila svojím jedovaním. Boli sme na nákupe, Filip dal do košíka prince jogurty s guličkami. Keď ich zbadala, tak samozrejme chcela guličky. A ako začala vyvádzať keď som jej ich nedala Shocked začala sa stavať v košíku, jedovať sa a vrieskať. Bála som sa, že vypadne z košíka, ale keď som ju zobrala na ruky, tak mi skoro spadla z nich. Celý obchod sa za nami otáčal. Asi s ňou nebudem môcť chodiť na nákupy, lebo je pažravá a všetko chce jesť, keď jej to nedám, vyrobí scénu. Bude to ťažké odnaučiť ju od toho.

09.10.2006 23:40

dada*

Ahojte Smile Aj nasa ela straaaasne rada pije so sosacikovych flias a ked leje tak vytahuje kapesniky z krabicky a vsetko utiera aj mna Wink Ela sa tiez jeduje nastastie ju to napadne raz za cas ale to vtedy veeeelmi zvysim hlas ako hrom chcem jej dat pocitit ze nemusi mat vsetko hned a zaraz lebo si ONA zmysli no a ked zacne skriekat jedovate ako opica veru mi aj ruka vyleti a capnem jej po puse nie nejaku hroznu aby ste si nemysleli len taku aby som jej zakryla usta a vtedy uz vie ze to prehana a stichne. Dnes sme vyrezavali svetlonosa aj som si myslela ze to bude hltat ocami co to vyrabam ale nasadla na odrazadko a vozila sa po dvore teraz ju to velmi bavi. My sa chystame ist do ZOO vynahradit si vikedn bez tatinka tak sa tesim!!! Som zvedava co na Elu. Minule sme boli na kuchajde a fascinovali ju kacky co sa pasli na brehu nahanala ich o dusu az kym chudence nedobrovolne nepoodlietali naspat na vodu a potom prisla kumne cela zmorena si sadla a oddychovala Cool No a prikladam fotecky mojej tekvickovej vyzdoby Laughing

10.10.2006 00:39

Aneta

Dada,ta vasa vyzdoba je pekna. Laughing My chodime krmit kacicky do parku na jazierko. Tiez je z toho Dominika cela nadsena. Laughing A velmi ju fascinuku lietadla,aj v telke aj na oblohe. Nikedy si ja ani nestihnem vsimnut a ona uz krici,ze TAM a ukazúje prstekom. Laughing Ocinko sa tesi,ze mozno bude modelarka po nom. Laughing Jedovat sa jeduje skoro kazdy den,napr. aj ked sa jej nieco nedari. A samozrjeme najviac,ked nieco nemoze. Confused Ak to uz prehana,tak ju capnem po zadku. Ale niekedy nezaberie ani to,tak ju necham a ju to prejde. Laughing Cajik pijeme s fiasky so sosacikom,ale niekedy aj z normalnej flase s cumlom a mliecko len z takej. Vsak ked pride ich cas,tak flasu odlozime a bude len normalny pohar. Podla mna aj tie pohariky kadejake su len modny vystrelok, ved v podstate aj z toho naustku musi tahat takisto ako z flase a s pitim z pohara to nema nic spolocne. Confused A cumel je podla mna tiez dost diskutabilna vec. Lisia sa na to nazory,tak pediatrov, stomatologov ako aj psychologov. Myslim,ze rodic je ten,ktory by mal vycitit,ze kedy sa uz dieta bez toho zaobide. Dominilka hlada cumel a svoj podbradnicek,ked je ospala alebo velmi rozrusena,vtedy ju to ukludni a prestane plakat. Zacne chodit po byte a hlada a dookola opakuje kym nenajde vetu KDE JE? (jedina veta ktoru povie) Cez den sa snazim cumel odkladat tak aby k nemu nemala pristup,lebo si ho veru rada len tak strci do pusinky a potom je cela od slin ( to veru nema rada). Rada by som ju od cumla oducila a aj od flasky do 2 rokov. Wink erin,ta tvoja doktorka nema chybu. Ja na tvojom mieste, no neviem akoby som reagovala a hlavne ked ten cumlik prepichovala pred Chris ked bola este k tomu rozrusena,no nebolo to urcite ani vychovne ani prosfesionalne,skor nasilnicke a drze. Twisted Evil Maja, Sofia to s vahou raz-dva dobehne. Dominika ked bola v juli chora,tak to co schudla pribrala za 2 tyzdne (cca 500 g). Hlavne,ze je uz zdrava Laughing My sme teraz dako trosku pochoreli. Dominika ma len nadchu slabsiu (uz jej konci),ale mna to chytilo poriadne,aj nadcha,aj brhlem a hlas mam no hroza,este k tomu ma bolia aj priedusky,tak sa nalievam bylinkovymi cajmi a dufam,ze to prejde bez liekov. Wink Skusim sa opytat este raz na vas nazor na ockovanie zlatusikov proti chripke? Confused: Date ich ockovat Confused:

10.10.2006 00:46

Aneta

A este k pozeraniu telky. U nas sa TV zapina len vecer pred spravami. Dominiku fascinuju reklami (vtedy ani nedycha no a najviac reklama na T-mobile,vtedy vyska od radosti a tancuje na hudbu). To len dokazuje aky maju reklami silny vplyv na deti. Confused Inak pozeravame obcas vecernicek,tam sa jej najviac paci Deusko,ale ked sa blizi k domceku,tak spusti plac,ze odisiel. Ma rada aj filmy o zvieratkach. Minule ju nadchol dokumentarny film o mrozom mladati vychovavanom v zajati,tak sla k obrazovke a hladkala ho a ked sa kupal,tak chcela sa aj ona a nechapala,ze do telky nevieme vojst,no jasne,ze to skoncilo placom. Minule jej muz zapol Garfielda,tak normalne 15 minut sedela a pozerala a nahlas sa smiala,no ked ho zacali nahanat psi,tak sa rozplakala,ze mu chcu ublizit. tak sme sa sli radsej hrat. Laughing S tymi teletubies ste ma inspirovali. Wink

10.10.2006 19:24

dada*

TAk u nas je veselo Ela si uz vie sama otvorit vsetky dvere da sa na spicky chyti klucku a je tam Wink je to sranda straaaasne sa z toho tesi ja uz menej Cool Co sa ockovania tyke s manzelom sme sa o tom rozpravali ze by sme sa vsetci dali zaockovat ale ako je to s ockovanim deti si musime este vyzistit. Inak aj ja som prechladnuta mam nadchu Elinka sa zatial drzi verim ze jej to ostane!!!

10.10.2006 23:34

Aneta

Dnes Dominika vonku spala 2 hodiny,az ma nohy boleli od tolkeho prechadzania sa. Laughing Inokedy vonku spi maximalne 45 minut. Dnes sa prekonala. Laughing Mne doktorka povedala ohladom ockovania proti chripke tolko,ze ona odporuca,ked dieta pojde do kolektivu. Myslela tym jasle,ci skolku. My sa zaockovat dame. Wink Dominka este na klucku nedociahne,ale rada za sebou zatvara dvere a potom sa zlosti,ze ich nevie otvorit,zatial dociahne len na kluce vo dverach. Laughing

11.10.2006 20:52

maj.ka

dada, urobila si peknú výzdobu :D Čo sa týka očkovania proti chrípke pri Sofii ešte neviem. Budúci týždeň ideme na druhú vakcínu proti pneumokokom a spýtam sa lekárky aký ma na to názor. Ostatní sa dáme zaočkovať. Filipa bude lekárka očkovať vtedy, keď aj Sofiu proti pneumokokom, tak som zvedavá, ktorí z nich bude viac vrieskať Smile Dvere Sofia zatiaľ neobjavila. U nás bývajú zatvorené iba vchodové dvera a dvere na WC, tak možno nemá motiváciu a asi by ani nedočiahla. Dada, aká vysoká je Ela, že už dočiahne na kľučku?

11.10.2006 21:50

dada*

Ahojte Ela je dost vysoka aspon vsetci okolo nas to tvrdia Smile a minule som ju porovnavala s jednym 20mes. chlapcekom a boli vyskovo rovnaky Wink Merala som ju a ma 83cm podla tabuliek je to max. vyska stred je 76 a min. 72cm. No da sa naspicky naciahne sa za kluckou a uz je otvorene. Strasne sa z toho tesi. Inak dnes dost hnusne padla a hlavou buchla o roh stola bol to teda plac ale este strsnejsi nastal ked som jej chcela dam na hrcu studeny obklad. Ja som sa chcela spytat na vas nazor co sa vitaminovych doplnkom pre deti tyka. Ja chcem kupit pre mna a manzela spektrum pozerala som pre deti vsetky su od 3 rokov a Cbion ci ako sa to volala bol vo forme kvapiek a sirupu. Tak neviem ako sa mam rozhodnut. Ja mam s vitamnmi veeeelmi dobre skusenosti vzdy som ich zacala uzivat na jesen a choroby ma naozaj obchadzali.

11.10.2006 23:51

Aneta

My sme dnes mali taky obycajny den. Doobedu sme boli v obchode, potom cestou spat zaspinkala a poobede sme boli na hojdackach a pobehat si. Laughing Akurat som dovarila fazulovu polievku s udenym maskom na zajtra, dopisem a idem spat. Wink Co sa vitaminov tyka,tak my s manzelom uzivame od jesene do jari Megacecko a zinok alebo ja zvyknem ABC Spektrum. Ja popri tom pijem raz denne caj Roibos,ten tiez zvysuje imunitu. Dominike som zatial ziadne vitaminy nedavala,ale ten CEBION C- vitamin mi uz tiez odporucali a rozmyslam nad tym. Vraj sa dava len par kvapiek denne do cajika. Nuz myslim,ze uskodit to urcite neuskodi. Wink Aj vas vase deticky tak radi bozkavaju? Laughing Dominika ma bozkava hlavne vtedy,ked je unavena,alebo papa vo svojej stolicke,nakloni sa,naspuli pery a pyta si boztek. Je to hrozne mile,vtedy je na zjedenie. Laughing Vcera zas bola nad ranom od 5-6.00 hore (neviem preco,lebo nezvykla,tak som sa robila,ze spim),pekne lezala otocena ku mne a hladkala ma po tvari a este si pri tom sepkala,ze jaaaaaaaj a potom zaspinkala. Laughing Tak idem aj ja do hajan. Laughing

12.10.2006 12:34

maj.ka

Na vitamíny som sa pýtala lekárky a odporučila mi kvapky Cebion-multi. Práve som ich cestou z obeda chcela kúpiť v lekárni, ale nemali ich. Tak ich kúpim zajtra. Kvapky sa mi zdajú pre Sofiu najvhodnejšie, lebo je to malé množstvo a ľahšie ich do nej dostanem ako napr. 5 ml dákeho sirupu. Ja mám veľmi dobré skúsenosti s homeopatikami. Už asi tri roky s Filipom od októbra do marca užívame raz týždenne oscilococcinum a chorí nebývame veľmi. Ale pre Sofiu to ešte asi nie je vhodné.

12.10.2006 18:41

Aneta

Maja, vdaka za tip na vitaminy. Laughing A j ja mam pre vas jeden tip!!! :D Dnes som v Hypernove kupila Sunar-vanilka 600g za 239,-Sk, normalne byva za 299,-Sk. A pritom nemali ani vyznacene,ze by bola akcia. A vsimla som si,ze aj ostatne boli v takej cene. Potesilo ma to a za to,co som usetrila som jej aspon mohla kupit penu do kupela,velmi rada sa s nou Dominika hra. Laughing

13.10.2006 10:54

jana v.

Erin:
dlhsie som tu nebola, tak hned reagujem, na to co postupne citam. flasku na mlieko/granko nemame, to pije petka s pohara so sosakom (bez ventilceku proti vytekaniu), ale vecernu kasu len z flasky (priznam sa, ze z taniera som este neskusala). flasu s dudlom este pouzivame doma na dzus, caj , vodu. von mame poharik, co nevyteka. dudlik nepouziva, nikdy ho nechcela, namiesto dudla ma lavy palcek - mozno este horsie ako dudel, lebo dudel mozes zobrat, palec nie. a umele mlieko nikdy nechcela, my sme aj kasu zacali varit po kratkom experimentovani s "umelymi" z kravskeho v 7,5 mesiaci, ine odmietala. a moja znama vravela, ze tiez jej vsetci kazali, nech uz vezme malej flasu, ze uz by mala pit bez dudla. a vysledok je taky, ze aj teraz, v 12tich rokoch dcera vypije denne aj v lete 2-3 deci vody, dzusu a pod., viac do nej nedostanu. tak si myslim, ze radsej dlhsie z flase, ako vobec nic. a petka tiez nerozprava nasou recou, akurat zo 2 tyzdne, co obcas povie "mama", ostatne jej nerozumies, aj ked niekedy sa tak na mna pozera a rozklada, akoby nieco super dolezite mi vysvetlovala. inak to je naozaj divne s tymi doktormi, ked sa riadia presne podla tabuliek. nasa lekarka len skonstatovala, ze je mimoriadne leniva, ked sa v 8ich mesiacoch petka neprevracala, hoci sa vedela, ale urobila to tak 2-3 razy do tyzdna. zato teraz kym jej zalozim plienku ju musim ponahanat po celej posteli, za zasady sa prevracia na brucho a reve, akoby som ju tyrala. jednoducho je to vzdy boj. a robi to odvtedy, co som ju cez tie tepla v lete nechavala bez plienky.

13.10.2006 19:10

Erin

Baby, dakujem Vam za odpovede k tomu mojemu dotazu. Wink My sme kupili tiez vitaminy pre Chris akurat vcera. Prvy krat bola chora ked mala 15 mesiacov na SK a potom ked mala 16 mesiacov tak to vyzeralo na tu tzv.6 nemoc. Mala teplotu, bola vyhadzana. A teraz ked ma 17 mesiacov tak sa mi zda, ze na nu nieco "lezie" vcera kychala a pokasliava. Tak ju dopujem tymi kvapkami. Nechcela by som aby teraz byvala chora kazdy mesiac Crying or Very sad A este k tomu jej vyliezli spodne dvojky takze uz mame 8 zubov :D Tiez dociahne na "klucku" - ale my mame gulu. A to nie je teda vyhra lebo ked zisti, ze staci posunut koleckom tak sa moze sama zamknut v miestnosti. Confused Na ihrisko chodi mamicka s dcerkou narodenou koncom aprila 2005 a ta je uz mesiac bez plienok. Normalne sa pyta sama na zachod. Ale to je Vam take dobre dieta. Poslucha na slovo. Nevymysla neplechu. Chris je pri nej ako z besnych vajec. Len s chalanmi by sa hrala, lozila na stomy, ani z oci jej obcas dobre nekuka. Vzdy ide samozrejme opacnym smerom ako ja. V kniznici katastrofa, vsade ticho len ju je tam pocut, vyhadzuje knizky z regalov. To iste na nakupoch. Na nakupy chodime zasadne spolu s manzelom lebo on sa s nou hra v detskom oddeleni s hrackami a ja nakupujem.

13.10.2006 21:59

dada*

Ahojte. Aj Ele vcera zacali sople kychala prskala na vsetky strany davala som jej nasivin a dnes jej nic nie je. Len sa mi zda ze menej je Sad dnes dokopy nic nezjedla co sa jej nestava. A hrozne sa jej zmenili chute predtym milovala spenat a sosovicovu polievku a teraz to nechce varila som jej vybornu sosovickovu so smotanou a dve lyzicky prevalovala v puse ako keby jedla kamene. Dajte baby nejake typy co jej mam navarit uz nemam fantaziu Sad Dnes sme boli konecne v tej ZOO a bolo to super!!! Nebolo vela ludi a bolo krasne prijemne svietilo slniecko Eluska si to vyslovene uzivala tooooolko zvieratiek nevedela kde skor pozerat a my vlastne tiez velmi sa to tam zmenilo a k lepsiemu nastastie naposledy som tam bola pred par rokmi zo skolkou a vyzeralo to biedne teraz si tam tie zvieratka ziju ako vo vaticke i ked su v klietkach. Fakt velmi odporucam a teraz je akcia ze ked si zakupite listky v ZOO tak potom s nim mozete ist do Aulandie do aquaparku a mate 15% zlavu za kazdy listok zo ZOO. Domov sme prisli prijemne unaveni ved sme tam bruzdali 4 hodiny Wink Ela spala ani nie pol hodinku a potom sa v Dinoparku zobudila aj som bola rada ze to neprespala. Ale ona je v pohode nema kriticke chvile ked nespi potom slape ako hodinky az kym ju neoulozime spat.

14.10.2006 17:33

dada*

Ahojte Smile Dnes sme boli trosicku v meste tak vam davam do pozornosti ze v Tescu na kamennom je zase vypredaj oblecenia a su tam krasne bodycka s dlhym za 70sk, nohavice, saty,tricka s dlhym... ja som kupila Ele krasne rifliky na traky za 98sk!!! A este ked kupujete detickam knihy na obchodnej je veeeeelka predajna LACNA KNIHA nakupila som tam pre moje zlaticko leporela za 29sk male knizocky po 9sk a krasnu knihu o myskach za 39sk. Nase nechutnenstvo stlae trva nechce velmi papat a ked aj nieco zje tak ju napne a sabli Sad ale inak sa na tom naramne zabava tak teraz neviem je jej nieco alebo nie Wink mozno ma len nejaku slabsiu crevnu lebo my sme s manzelom taku jednodnovu prekonali Smile Inak v ZOO bola taka obrovska vstupna tabula a na nej krasne kreslene zvieratka tak som si ju pofotila a chcem sa z nej motivovat a urobit pre elu dokoraciu na stenu obkreslim to na karton a vymalujem temprekami...no potom dam vediet ako to dopadlo Wink

15.10.2006 11:28

jana v.

dada, ja ked nieco neobkleslim, tak to vyzera strasne. z vytvarnej na zakladnej som mala vzdy jednotku len preto, ze ostatne boli jednotky, lebo z dvojek a trojek by nevysla Crying or Very sad tak obdivujem vsetkych, ktori ked nakraslia postavu, tak sa podoba na cloveka, tie moje tazko... a dakujem za typ s tym tescom,pojdem pozriet do toho nasho. sme sice tento mesiac s peniazmi natenko, ani na zimu zatial nic viac nepotrebujem (az "prax" ukaze, ci naozaj), uz mi chybaju len nejake body bez rukavom a s dlhym rukavom. erin, ja osobne si myslim, ze nech je radsej dieta zive, zvedave, ved musi zistit, ako cely tento nas svet funguje. ak by malo byt take disciplinovane uz teraz, tak by podla mna mohlo mat problemy neskor, napr. ze vsetko, co ma urobit, potrebuje prikazat. a mozno aj s presadzovanm v kolektive. mala mi uz na rukach zaspala, tak padam varit, poobede dojdu z brigady na zahrade aj svokra, tak mi treba este rezne a salat, lebo zo vcera uz pre vsetkych nebude.

15.10.2006 22:15

jana v.

ahojte, ja sa tak vytesujem, z som uz aj vsetkym dobrym kamoskam mail pisala. teraz totiz mozem okupovat pocitac kolko chcem, muz je v robote. a teraz preco sa tesim. Petka od utorka spavala obednajsi spanok v novej detskej a v piatok uz aj v noci. myslela som, ze ju necham zvykat dlhsie len cez den, ale ona sa vzdy, ked sa niekto opytal, kde bude buvat, rozbehla do detskej. a vrchol bol, ked som jej navliekla "dospelacky" paplon a dala na postel - najskor odniesla paplonik, potom aj vankus zo zuzou (baba, s ktorou spavala). a potom odviedla mna do spalne a ukazovala, ze to mam dat do postielky. a ked sa pytam, ze kde bude buvat, tak isla do detskej. budem vidiet, ako to bude pokracovat dalej. zatial su tie noci celkom v norme, teda, ze k nej musim aspon raz zajst - prvu noc to bolo 3 razy a nakoniec som tam zostala, druhu noc sice len raz, ale to sa na hodinu prebrala do bdeleho stavu Crying or Very sad , ale aj take noci obcas byvaju. uvidim dnes. a este sa tesim, ze vlastne dnes som presne v polovici druheho teho a mala uz si na nieco zvykla, co s tym suvisi. ozaj, tusim som spominala, ako mi place pri prezerani albumu. najskor som myslela, ze to ziarli, ked vidi niekoho znameho, co drzi "nejake" babo (ju) na rukach, tak som jej vcera na skusku ukazovala svadobny album. a ona plakala aj nad tym. momentalne si to zo srandy pre seba vysvetlujem tak, ze je ako indiani, co sa kedysi bali fotiek, vraj kradnu duse. Laughing a vazne netusim, ako to riesit, lebo fotky, co su vycapene na chodbe na nastenke jej takyto zalostny plac nesposobuju. Confused: asi pojdem pozriem poradnu psychologa tu na babetku.

16.10.2006 09:58

Isabel

ahojte, jani, tak ti uz trochu zavidim ze mas polku teho za sebou, ja este iba koncim treti mesiac. som si myslela ako si toto druhe teho budem vychutnavat ale opak je zatial pravdou. hocikedy sa mi chce spat, hlavne poobede, ale kajka ako najust sa vtedy zobudi a uz je aktivna. pri kajke som samozrejme chodila do prace, tam clovek na spanie ani nepomysli lebo ma ine aktivity, ale doma, ukladam pradlo a uz sa mi ziiiiva :D gratulujem k spaniu vo vlastnej izbicke, urcite to bude uz len lepsie. ta zelena na stene je velmi pekna. mne sa to zdalo este skoro dat kajku do vlastnej postele, aj sme sa s manzelom akurat dohodli ze kupime dalsiu detsku postielku a nebudeme kupovat velku postel. kajka ma totiz taku detsku postielku ktora sa da po odobrati tyciek zmenit na malu detsku postel, moze v nej kludne spinkat cca do 5-6 rokov, je ovela vacsia ako bezne detske postielky, ked sa narodila davali sme ju do nej po sirke Laughing najviac ma v tej velkej posteli brzdi to, ze ked sa v noci zobudi tak bude z postele vyliezat. a vecer pri zaspavani a podobne. ako povedal manzel, akonahle dame prec tycky tak sa mozme rozlucit s kludnym spanim. prosim napis, ako si mala zvykla na velku postel, ci ti v noci nevylieza a tak. na druhej strane raz tym prejst budeme musiet a neviem ci by nebolo lepsie teraz ked sa este nenarodil dalsi problem k tomu Wink vy ostatne ste na tom ako s velkymi postelami? dada dik za ten typ na tesco, skusim nabehnut do pezinskeho, mozno tam este nejake zvysky zostali ak nie tak skusim zlate piesky. a tie knizky pojdem urcite pozriet, malej chcem kupit na vianoce, kazdy jej urcite kupi hracky ale ona tak rada ciiita. teraz som jej kupila knizku malovane citanie, je to text doplneny obrazkami, teda napr. na ihrisko si beriem kyblik, lopatku a loptu. ale ten kyblik, lopatka a lopta su tam nie napisane ale nakreslene a ja citam text a kajka hovori obrazky. zatial ju to moc nebavi, skor hovori oblubene obrazky z tej strany napreskacku ale aj tak je to zabava. vrele odporucam. dada ja som varila vcera spanielske vtacky. jedlo pre mna dost neoblubene ale ked to spravim doma ja tak mi to vcelku chuti. kajke to chutilo tiez, ale ona tam mala iba vajicko a uhorku bez slaninky a parku Smile a knedla v stave, to teda ona mooooze :D az sa jej guce za usami robili Smile som rozmyslala ze nabuduce sa nebudem babrat so zatacanim ale ze to masko uvarim samotne a uz do hotovej omacky na tanier pridam vajicko a uhorku. nebude to taka babracka. knedlu som robila vlastnu ale nebolo to bohvieco, bola nejaka zbita, asi som malo miesila Rolling Eyes a rozmyslam nad plnenou paprikou, uz sme dlhsie nemali... do zoo som chcela ist aj ja, len som sa tam nejak nedostala. snad buduci vikend. to s aulandiou je super, ja som tam este nebola. ako si spokojna? vitaminy som este nedavala, zatial neni chora (klop klop) tak este pockam. erin, tak uz je kajka jedina co ma iba 6 zubov? gratulujem k zubkom, mozno aj preto tie choroby. tiez suhlasim s janou, bolo by mi divne keby kajka posluchala, ani si to neviem predstavit Laughing a o co vacsiu radost mam ked sem-tam posluchne Exclamation :D kajka sa stale pyta iba na kakanie, cikanie je iba na mojom odhade. nejak sme sa stale dopredu nepohli, ale nevadi, casu dost. aneta, karinka tiez tak rada bozkava. u nas sa bozkavaju vsetky hracky navzajom aj s karinkou. a ked stretne kamosa Matka tak prve co je dostane Matko pusu Smile az sa s kamoskou smejeme ako sa vzdy nanho vrhne Laughing oki, koncim, musim prispievat castejsie nech potom nepisem take litanie. toto co tu citate pisem asi na 5x do textaku a potom to na babetko vlozim, naraz to nemam sancu. tak sa majte a aj vy napiste Cool

16.10.2006 11:41

jana v.

isabel, ked sa mala zobudi poobede, tak zlezie a pride aj s papuckami v ruke. v noci ked place, tak zvycajne este nie je prebrata, tak mi staci trosku ukludnit, pohladkat, pripadne chvilku si k nej lahnut (tuto noc uz len 2 razy a ukludnena bola za 2 minuty, hura!!) na tvojom mieste by som to vyskusala bez tyciek - a to ju vtedy chcete dat do detskej izby? neviem, ale mozno, ked sa budete mat aj druhe a budes ho musiet v noci kojit a vtedy ti tam dolezie aj kajka, to bude asi dost narocne. a takto si snad postupne do porodu zvykne na postelovu "slobodu". alebo sa este dlho vmesti do verzie s tyckami? na druhej strane, aby nemala vela zmien naraz, aj noveho surodenca, aj menej pozornosti z vasej strany, atd. a k tej zelenej - mam uz aj zelenu kacickovu tapetu, co chcem dat na stenu okolo posteli a schodov, len nemam cas. a nabytok sme urobili modro-hnedy. najskor sme aj uvazovali nad tou zelenou, ale potom sme povedali, ze ved to je detska a ma to byt pestre. ked to bude ako tak, tak mozno hodim aj fotky. este nemam zaclonu a koberec a este musime dorobit policu na knizky a hracky, ale chyba nam cas a tento mesiac mame aj rozpoctove provizorium - dako sa nam rozkotulali peniazky rychlejsie, ako bolo potrebne.

16.10.2006 20:20

Isabel

jani, kajka spava v detskej sama uz od pol roka. nie som krkavcia mater ale jednoducho dovtedy bola kazdu hodinu az hodinu a pol hore. vyskusali sme vsetko mozne vratane spania v manzelskej posteli a nic nepomohlo. tak isla do svojej izby a odvtedy je to so spanim lepsie. najprv spavala 2 a pol a neskor aj 3-4 hodky. a odkedy nekojim v noci tak celu noc. to uz mala ale skoro rok. bola to dost fuska chodit v noci kojit do jej izby ale aspon sme sa lepsie vyspali. teraz je uz zvyknuta sama. postielku ma naozaj velku, rozmer tusim 70x140 cm, no bezne postielky nam pri nej pripadaju dost malinkate. ako som pisala, planovali sme ze v nej bude spavat do cca 5 rokov. teraz fakt neviem. tiez sa bojim aby s tym novym babom nebol na nu prilis stres, ze ked mi zacne babo v noci plakat, kajka sa zobudi a pride za nami? mozno bude lepsie ak bude v svojej starej znamej postielke a zaspi rychlejsie. ked sa v noci sem-tam zobudila a ja som sla za nou tak to bolo len horsie, hned chcela ist na ruky a bol plac a tak. tak sme ju nechali par krat chvilku (2-5 min) poplakat a uz spava celu noc. niekedy ju aj pocujem mrnkat ale to sa sama otoci na druhy bok a spi dalej. tak sa mi moc nechce to menit. ale fakt neviem... ked budes mat izbicku dokoncenu tak urcite pridaj fotky, nech sa pokochame. ja mam zelenu strasne rada. steny som sice dala vymalovat na bledozlto ale doplnky mam jasno zelene. napriklad na zaclone su zelenkave niektore prvky a taku tu zavesnu sietku na hracky sme kupili zelenu a zelene ramiky na fotky a najnovsie zelene stolicky MAMUT z IKEA. stolik nemaju Sad inak nebojte, nemame vsetko zelene, iba to co som vymenovala. nabytok je normalne blede drevo a ostatne je farebne. aj ked farba na koberci tiez prevlada zelena Embarassed Shocked ups, tusim uz radsej nic zelene nekupim. ale hovori sa ze zelena ukludnuje a kajka je aktivna aj za troch tak viac zelenej nezaskodi Laughing

16.10.2006 21:14

jana v.

Isabel, mne sa aj marilo, ze kajka spava uz sama, len som si nebola ista. nedalo mi a bola som odmerat tu postielku, je 60x120 matrac, takze tvoja je vacsia. tak by to mohlo byt v pohode. myslela som totiz na to, ako mala v cca 2 rokoch svagrina problem, ze jednoducho synovec, ked sa torchu otocil, tak uz narazal do tyciek a tak nakoniec musel spavat v ich posteli. pritom matko je z tych mensich deticiek na svoj vek. ale 70cm na sirku je predsa len o nieco viac. teraz som docitala este vase zvysne odpovede (nejako som pozabudla, ze som to nedocitala), tak som zostala vyvalena, ze uz niektore deticky si otvoria dvere. nasa dociahne na kluciky, ale na klucku urcite nie. a ani nema motivaciu mozno, lebo podobne ako majka mame zatvorene jedine vchodove a zachodove dvere. a este obcas byvaju zatvorene tie, kde ju zavriem ja, ked vesiam pradlo. petka sa totiz naramne bavi na davani stipcov dole zo susiaka (nechce mi podavat ani pradlo, ani stipce), takze ked vesiam jednu vec treti krat, tak ma to naozaj prestane bavit... a na poslednej poradni bol moj manzel, lebo v ten den som bola na amnio, a vysku si samozrejme nezapamatal. obcas aj lutujem, ze som suhlasila, aby isiel on, lebo neviem poriadne, co vravela doktorka. proti chripke ju asi ockovat nedam. a z "celade vitaminovitych" berieme zatial len fluorove tabletky na zubky. inak som rozmyslala, ze ich asi zacnem aj ja, lebo ma uz par dni pobolivaju horne aj dolne zadne lave zuby. neviem, ci tam mam kaz, ci sa mi tlacia zuby mudrosti (ze by som konecne dostala rozum? Laughing Laughing ). budem musiet ist k zubarovi. len ked ten moj je este v nitre a nemala som odvahu ho zmenit, ze budem sklamana. a s televizorom sme na tom tak, ze ked ju posadim na nocnik, tak aby som ju chvilku tam udrzala, tak jej pustim televizor. okrem toho si obcas, mozno kazdy druhy den pustime 1-2 rozpravky o krtkovi. inak moj muz televizor pouziva dost casto ako zvukovu kulisu, resp. ked nieco pozera a potom sadne za pocitac, tak telku nevypne a nedajboh mu ju vypnem ja. ale oni to maju v rodine, svokra (co su tiez 3 ludia) platia za elektrinu skoro raz tolko, ako my, a ze vraj pranie plienok je drahe, hahaha. tam kedykolvek prides a su doma, tak je pusteny minimalne jeden televizor, aj ked nikto nepozera. to moju babku na nich, do smrti si budem pamatat to jej pamatne "zadus to svetlo/ten televizor, ked si tam neni/ked nepozeras". koncim, este povesiam pradlo a mozno sa pustim do zavaranin v chodbovej skrini, to si uz slubujem 3 tyzdne. teda nie ze by som ich isla jest, iba poupratovat a prazdne pohare budem moct zniest do pivnice, ked uz bol manzel taky laskavy a svoj bordel si odniesol do nasej novej garaze, co som mu kupila, aby som ho nemala stale na ociach - tak to zo srandy prezentuje pred kamaratmi. Smile

16.10.2006 22:00

dada*

Ahojte Smile Tak nam idu asi dalsie zubky lebo sme mali kakaci den Wink bola zlata vzdy sa vypyta na nocnik ale boli sme vonku a hovori mi "KAKA" a ja hned milacik nemam tu nocnicek...a uz som pocula ze tlaci a potom si zatlieskala ako ked sa vykaka do nocnika tak som ju hned prebalila Smile dobre sa nam zozimilo Sad uz davate detickam pancuchy? Ja uz som videla v parku deti s pancuchami ale to este minuly tyzden aj si hovorim ked ja vytiahnem pancuchy tak to uz bude naozaj oficialna zima Wink Eluska mi robi ohromnu radost velmi vela rozprava vie si pekne vsetko vypytat a ked sa robim ze jej nerozumiem tak ma jednoducho chyti za ruku dovedieme tam a ukaze mi co vlastne myslela. Inak aj ja pouzivam telku ako zvukovu kulisu a preto mame pusteny minimax... Kupili sme dnes ten Cbion je to vitamin C vhodny ako prevencia aj proti nachladeniu...no ja jej ho zacnem davat 10 kvapiek do cajiku denne. Verim ze choroby nas budu obchadzat Cool Co sa tyka izbicky keby sme mali detsku tak urcite Elu ucim na svoju izbu ja som v tom "krkavcia mater" ale myslim ze deti sa maju ucit na svoj priestor aj teraz vlastne ako keby zaspavala sama lebo ju ulozime a do rana ani o nej nevieme Smile i ked sme v jednej izbe. Urbila som jej vsak taky kutik kde ma policu z Ikea s tymi kastlikmi milujem ju lebo je pre deti prakticka vyberiem jej jednu debnicku napriklad s kockami potom ich dame naspat a zasupneme. Dnes bola uzasna lebo si vysypala cely kos s hrackami a zrazu som vytiahla taku hraciu zaujimavu hned ju chcela tak som jej ju polozila na stol a povedala jej ze kym si neuprace tie rozhadzane hracky s ktorymi sa nehra tak jej to nedam. Skusala na mna fory ze par hraciek nahadzala do kosa a isla si ju zobrat ale som jej ukazala NONO najprv uprac aj slzy isla hrat ale potom videla ze somnou nepohne a krasne si hracky ulozila a vitazoslavne si tu hraciu zobrala Rolling Eyes Inak ten vypredaj je najlepsi v tescu na kamennom... v Palaci uz toho vela nebolo Sad

17.10.2006 09:27

Isabel

jani, ja musim mat zatvorene vsetky dvere v byte, do obyvacky dvere nemame tak tam mame zabranu zo starej postielky. kajka totiz velmi rada "upratuje" Rolling Eyes cize vybera zo skriniek. tak si napriklad v spalni otvori skrinu a povytahuje mi zo suflikov vsetky ponozky a gatky. a v jej izbe si vybera veci zo suflikov a v kupelni praci prasok a v zachode toaletak a o tom ako v obyvacke prenasa hore dole flase s alkoholom z barovej skrinky sa radsej rozpisovat nebudem. takze vsetko pozatvaram a sme vacsinou v kuchyni, predsieni a mojej minipracovni. tam som spodne dve police z kniznice vypratala a ma tam hracky. a jedine co ako-tak respektuje ze nesmie chytat pocitac. ostatne je o vecnom dohadovani ze to nema vyberat a ma to dat na miesto. niekedy posluchne a niekedy nie. no co uz. uz sa normalne hanbim ako dlho som nedala tabulku so zlatusikmi, popiste mi prosim vase miery este raz a ja ju sem pridam. kajka ma 79cm a na klucky zatial nedociahne. ja ju meriam sama doma, mame taky ten metrik na stenu a nastastie par sekund dokaze stat pekne opreta a nehybat sa. dost som bola prekvapena ze za mesiac narastla o 2 cm. a pritom vazi 10,5 kila. bohviekolko uz nepribera. vecernicek teraz chodi bob a bobek ale nejake nove diely, moc ma ani nebavia, nejake su divne. kajku to tiez nebavi, pozrie si deduska vecernicka, potom ako idu v klobuku a otoci sa chrbtom a zacne vymyslat. potom uz pozrie zase iba ked dedusko ide s havom spinkat. ale napriklad krtka dokaze pozerat celeho a ani sa nepohne. jani, upratovanie ani nespominaj, ja uz to odkladam a odkladam. ale budu nam za nejake dva tyzdne menit okna tak uz sa mi ani moc extra upratovat neoplati, iba tie bezne veci. vsetko vacsie nechavam napotom. to budem mat take skorsie vianocne upratovanie Rolling Eyes dada nad tymi pancuchami som uz aj ja uvazovala, manzel uz aj do mna vrtal ze co jej nedam pancusky, ale podla mna sa vonku fakt dost hybe. ma na sebe bundicku a hrube rifle a ponozky co su skoro az podkolienky. ale fakt sa dost ochladilo takze na neskorsie poobedie uz asi budem od dnes davat pancusky aj ja. dada to ucenie na vlastnu izbu alebo vlastny priestor s tebou suhlasim, cim skor tym lepsie. bola som v tescu v pezinku, tam to tiez nebolo bohvieco. tie rifliky za 89 su chutne, este mali ale ja uz mam gati nastastie dost. chcela som tie bodynka ale dlhorukavove uz nemali Sad kupila som aspon 2 s kratkym rukavom, davam jej ich na doma ako tielko a na to uz iba tensiu mikinu s dlhym rukavom. mali ich po 50,- a su to tie hrubsie, podla mna super cena. kamoska teraz chcela v mothercare kupit 7x tielkove body a jedno vychadzalo na 160,- to sa mi zda uz fakt dost. su sice kvalitne ale za 160 kupim v normalnom obchode kvalitne s dlhym rukavom.

17.10.2006 12:48

jana v.

a ja som dnes uz aj pancusky dala. chodime doobeda totiz na piesok a ten je teraz, zial, o tom case este v tieni a dnes o 9tej bola nula v tieni na stvrtom, tak som dala. a aj preto, ze som uz nemala ciste a suche ziadne fleesove teplaky. a vcera som sa nakoniec k tej skrini nedostala, aj ked som si isla lahnut az o pol jednej. ale zato mam uz druhy krat v tomto roku nalakovane nechty. prvy krat to bolo, ked som isla na ples. povodne som si isla len ostrihat na nohach, ale potom si vravim, ze idem pozriet tie laky, ci este nie su vyschnute, a kedze neboli, tak som si nalakovala. inak ja taketo "sporty velmi nepestujem", to ma len obcas chyti. mala mi uz zaspala, tak idem sa naobedovat a daco spravit.

17.10.2006 18:22

Erin

Ahojte, ale ste toho popisali Laughing V prvom rade dakujem Dade za dobry napad s tym ZOO. Myslela som na to uz davnejsie ale zabudla som Confused Tak som zistila, ze najblizie zoo je od nas 50 minut na sever alebo na juh tak skocime aj my pozriet. Chris bude asi cela bez seba lebo ta zvieratka zboznuje. Uz hovori vtacik Laughing tie ma asi najradsej. Stale pozera na oblohu a ukazuje. Je tu vela druhov vtakov aj papagaje. Momentalne sa jej pacia husenice a mravce. Skratka asi vsetko co sa hybe. Cool To je super Jani, ze uz ste si zvykli na vlastnu postielku v izbicke, len tak dalej a do konca tehotenstva bude mala pripravena na prichod surodenca. Isabel ja som unavena a nemusim byt ani tehotna Laughing Najhorsie su rana lebo ja nie som "ranny vtak" ja som skor ten typ "sova". Tiez mame taku velku postielku s vnutornymi rozmermi 70x135 cm tak pocitam, ze nam vydrzi dlhsie. Ja zatial nic nemenim a vsetci spavame v spalni a Chris v postielke. Mame sice 3 izby ale z tej druhej spalne mame teraz playroom kde sa hravame a mame tam pocitac atd. Nechce sa mi to menit, zatial nemam taky padny dovod ako vy tehulky !! Inak ja som vam vcera zistila, ze Chris vyslo naraz 8 zubov. Vsimla som si len tie spodne dvojky ale vcera mi dovolila sa pozriet na dasna a bola som teda dost prekvapena.Takze mame 14 zubov vonku Laughing Tie vitaminove kvapky co davam Chris obsahuju vitamin B (podporuje chut do jedla) a Chris som si vsimla, ze chce viacej jest. Dokonca az tak, ze si sama pyta, co predtym vobec nebolo. Vzdy som ju musela s jedlom nahanat a teraz papa konecne super. Som tomu velmi rada. Co sa tyka TV tak som sa smiala lebo aj ja mam taku "uchylku", ze ho pouzivam tu v usa ako podmaz, ked sme doma (co je samozrejme malo lebo vacsinu sme vonku a ked Chris spi tak ja som na PC) Viem, ze to nie je dobre ale mne to pomaha s anglictinou a dufam, ze to ma nejake priazdnive ucinky aj na Chris ked pocuje anglictinu. Inak na SK som TV vobec nepozerala lebo mna tam nic neoslovilo z tych tv programov. Isabel tu tabulku staci aktualizovat ked budu mat drobci rok a pol (18 mesiacov) Wink Co ty na to? Inak Kajka je baculka!!!! Je vidno, ze jej chuti papat.

17.10.2006 22:56

dada*

Ahojte Smile Dnes som rano dala malej tie kvapky Cbion na lyzicku s cajíkom a nasledovala pekna "sablicka" mozem jej to nakvapkat aj do caju ako citron ze to bude pit potom cely den Smile Inak Isabel chcela som sa spytat tie vtaciky si robila z akeho masa? Davate uz detom ine masko ako hydinu ci zajacinu? Priznam sa ze ja davam malej malo masa a ked tak jej nechuti a vypluvame inak ani my s manzelom nejeme maso iba v nedelu Wink Ele som robila zemiakove pyre a do toho jej tatinko zamiesal zeleninku s polievky veeeelmi jej to chutilo. Baby dnes som veru nasadila pancuchy boli sme rano vonku a mala skoro zmrzla a este ked sedi v bugine tak sa jej vyhrnu gate a ma hole litka. No uz budem musiet vybrat velky kocik lebo mi ta zabka v bugine zamrzne. Fuuuuuuuj je tu nahle zima tento rok su neni v rocnych obdobiach ziadne prechody zrazu teplo a teraz zrazu zima Sad dufam ze to nebude mat dopad na nase zdravie Wink Erin ZOO je uzasne urcite si to uzite i ked vam sa uz zacalo terarkom nad kontajnerom ten pavuk je dobry "masnak" Twisted Evil a este sa vam priznam s malou uchylkou mame maleho pavuka v zachode v kute a uz sa ho neviem ako dlho chystame zabit ale uz je nam ho luto ma tam taku skarocku a v nej byva a ked sedi na zachode tak vzdy vylezie a "sedi" s nami Laughing minule som nacapala muza ze ho krmi!!!! No to uz nam asi urcite sibe. Teraz je nas domaci pavuk na mna do krvi urazeny lebo minule mal na pavucine taky chumacik asi nakladol mlade a ja hned na to "tak to teda nie roztahovat sa mi tu nebudes" a chumacik som stiahla toaletnym. On zaliezol a odvtedy ked som na zachode uz nevylezie mame tichu zachodovu domacnost Cool (to moje rodinkovanie s pavukom ma je nasledkom mojho sledovania rozpravky o pavucej rodinke Miss spider....inak si to vysvetlit neviem Smile No dost bolo mojej telenovely a nasom pavukovi pekny tyzden Smile

18.10.2006 11:22

jana v.

dada, my uz dlho papame aj ine masko - hovadzie, ci bravcove. my musime mat masko aj cez tyzden, lebo moj manzel pove, ze mu mozem vysmazit aj karfiol, ale s reznom Laughing . samozrejme, ze nie je to az take, ze nic ine nezje. my mame sportove golface, co som vyberala, ze snad aj na zimu budu dobre - sedak i nanoznik je hrubsi a kolieska su vacsie a hrubsie. tak verim, ze s nim vydrzim. ak nie, vytiahnem stary. od nas je zoo dost daleko, ale mozno na rok, ked bude mat mala 2 roky a bude si podstatne viac pamatat, tak sa vyberieme do bojnic. sorry, baby, viem, ze vacsinou ste z ba a kriveho slova na vas nepoviem, ale moj muz blavu nejako nemusi, aj tam ide len ked sa uz nemoze tomu vyhnut. ale ked mi obcas povie perlicky o bratislavskych kolegoch, tak to sa mu ani necudujem. aj ked sam prizna, ze nemoze hadzat vsetkych do jedneho vreca, ale uz to raz ma v podvedomi, tak si to len tak lahko odtial nevymaze.