1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Zlatúšikovia máj 2005

21.07.2006 23:15

hromka

caute baby Laughing no dlhsie som tu nebola, boli sme na dovolenke, ak sa to da tak nazvat. isli sme do rajeckych teplic, tak som sa tesila, ze konecne zmena a budeme stale spolu a tak... den prichodu bol krasny, popozerali sme okolie, pri kupeloch hrala ziva hudba a tomino tam robil vsetkym tanecne predstavenie, bolo to hrozne zlate. utekal do stredu takeho nadvoria, kde okolo sedeli ludia a zacal tancovat (pohupuje sa v kolienkach, popri tom sa otaca do obidvoch stran, tlieska si a toci rucickami Laughing ) potom v pondelok sme boli na mensej ture na lietavsky hrad. mali sme aj nosic na chrbat, ten jednoduchy z babylandu. do piatich minut ako sme ho tam dali zaspal, tak tatino ho musel cely cas vliect do kopca na chrbte, ale s nim vybabral Laughing no a po poobednajsom spanku zacali teploty, stale okolo 38,5 - 9 Crying or Very sad a popri tom aj taka redsia stolica. takze stale uzival paralen proti teplote, potom nepomahal, tak sprchy... takze do stredy vecera sme sedeli vnutri a vecer sme isli domov. dr mu nic nezistila, moc mal ok, aj hrdlo, usi, este nam brali vyter z konecnika. ale ona si mysli, ze je to zo zubkov. ale moze byt tak dlho a taka dost vysoka teplota zo zubkov? aky maju na to nazor vasi lekari, co sa tyka zubkov a teploty? na usnom nam povedala ze to bola pravdepodobne nejaka viroza, tak si mozme vybrat Wink ale dnes sa teploty konecne pohybovali okolo 37,5 a nemali sme ziadny paralen. tak toto leto mame take divoke Rolling Eyes my mame byt prvy augustovy tyzden u nasich Crying or Very sad

 

22.07.2006 09:54

Isabel

ahojte, s chorobami sa tusim roztrhlo vreco, ja som dnes rano bola na pohotovosti, nemozem poriadne hltat, mam akutny zapal mandli, dostala som penicilin a 10 dni nemozem ist na slnko Crying or Very sad to je des, zrovna ked je tak pekne a kajka sa moze vonku kupat tak ja dostanem antibiotika. ma porazi. toto leto nam fakt nepraje. neviem co s nou budem robit vyse tyzdna zavreta doma Sad ja by som aj sla von, ze budeme v tieni ale ona v tieni nevydrzi, stale chce behat a nebude trcat pod jednym stromom alebo pod pristreskom Sad doteraz som ju natrela poriadne opalovacim kremom, okuliarky, klobucik a boli sme aj na slnku... baby ja pouzivam ak ideme mimo domu OFF pre deti, to je proti akemukolvek hmyzu, natriem ju opalovacim a na to este ten off, aj ked sme na kupalisku alebo hocikde. kajka dostipana nie je, komare to zastrasi. ja mam krem ale kamoska ma aj sprej ale inu znacku, ten sa mi viac paci, lahko sa to strekne aj na oblecenie a hotovka. na oknach mame sita, tak chvalabohu to zatial pomaha, inac by som ju natrela aj na noc. ale co uz so stipancom to neviem Sad posledne dva dni sme boli na kupku v hainburgu, bolo dobre. az mi bude trochu lepsie tak pridam fotky, teraz som nejaka vyflusnuta, idem si zas lahnut. tak sa majte a uzivajte si vikend.

 

24.07.2006 08:13

Anonymous

Aky ste mali vikend? Laughing My sme v sobotu boli na Ruzinej na vodnej nadrzi (odtial nas po hodinke vyhnala prietrz mracien),ale nedela sa celkom vydarila.Boli sme na kupku v Dolnej Strehovej (je to od nas kusok).Boli u nas aj synovci,tak sa Dominika s nimi vyblaznila. Laughing Ja pouzivam proti komarom tiez OFF pre deti a celkom zabera.Fenistil gel proti svrbeniu nam velmi nezabral. Confused Isabel,tak sa rychlo vyliec. Laughing Hromka,vidim,ze aj vy ste si s chorobou uzili. Crying or Very sad Pekny den Laughing Laughing

 

24.07.2006 12:30

jana v.

my sme mali ocinka minuly tyzden na dovolenke doma, tak som vas zanedbavala. najskor sme boli o nieco dlhsie ako iba na vikend u deda, lebo aj zavarat tam treba a potom sme si robili vyletiky tu po okoli. najskor sme isli na kupko do kovacovej. a ako si tam sedim v tieni na deke a snazim sa uspat malu, vidim, ze priamo k nam si ide rozprestriet deku sesternica od nitry s rodinkou. no a tak sme mali program na dalsie dva dni, najskor opekacka u nich na chate a potom boli konecne pozriet aj oni nas. malej sa vo vode tak paci, ze vzdy, ked sme ju brali z bazena, spustila taky rev, ze vsetci naokolo po nas pozerali, co jej robime. no skoro ako tyrane dieta :D a podarilo sa nam ziskat hrcu na hrcu - vo stvrtok chcela strasne machrovat po vystupeni z auta a nechcela sa chytit otca za ruku, tak spadla a na cele mala malu hrcu. a vcera potrebovala niest vela hraciek a nejako neudrzala rovnovahu, tak narazila do zarubne - a tesne vedla uz zozltnutej modriny pribudla cerstva, modra. kamoska sudkyna sa nam uz "vyhrazala", ze nas zbavi rodicovskych prav... Wink

 

24.07.2006 13:51

Aneta

Ten anonym som bola ja Embarassed

 

24.07.2006 13:56

maj.ka

Isabel, dúfam, že Ti je už lepšie. Pozdravujú Vám Marta s Líviou. Čo je dobré na štípance neviem. Na oknách máme sieťky a vonku nás zatiaľ veľmi nepoštípali a ak áno, tak stačil fenistil. My sme boli v piatok na Zlatých. Bolo nás tam 5 mamičiek s malými deťmi. Najprv som si myslela, že tam dlho nevydržím, lebo Sofia nechce byť v kolese na plávanie. Ona by stále iba chodila a vo vode som ju musela stále držať za ruku, inak bola každú chvíľu pod vodou. Ale ju voda ani veľmi nebaví, lebo v nej nevie poriadne chodiť, tak sa potom prechádzala pomedzi stromami, spala v kočíku a nakoniec sme tam boli do 16.00 a to sme tam prišli o 9.30. Po tejto skúsenosti som sa presvedčila, že pre malé deti je lepšie kúpalisko s detským bazénom. V sobotu sme deťom napustili bazén na záhrade. Sofia v ňom dlho nevydržala, Filip sa zabavil viac. Aj vaše deti toľko chodia? Sofia sedí iba keď je alebo spí. Inak by stále chodila, neposedí ani chvíľu. A tiež je z nej veľký "horolezec". Vylezie všade.

 

24.07.2006 14:39

majca

no baby, vidim, ze choroby tu pekne vyvadzaju, my sme sa akurat smirkom bavili, ze ako pekne sa samko teraz drzi, ked je teplo, tak sme zdravotne uplne ok, iba trosku soplik ma samik, ale je taky vodovy, takze predpokladam, ze zo zubov - uz mame 10 kusov Laughing Laughing a dobiehame sofinku Wink lebo dalsie 2 stvorky su na ceste!!!! mna toto teplo asi zabije Confused vobec neviem, co mame robit, dnes doobeda sme boli v medickej so samkom, chodil a chodil, ani preliezky ho velmi nebavili, skro behal po chodnickoch a travniku, cez viokend sme boli u mirkovej maminy, opat ribezlove kriky Laughing bazen na dvore, nahanacka so zvermi, no proste veget, v sobotu sme boli na bicyklovom vylete na zeleznej - na novom ihrisku, potom pri kozickach a potom este na malom ihrisku pri lanovke a po ceste spat nam zaspal v sedacke Embarassed inak, aj samko sedi, len ked je "priklincovany" - v kociku alebo v sedacke, inak ani za svet, uz aj dnes v meste sa hneval, ze nechcel sediet ale chodit a maly pokladik, minuly tyzden pochopil princip nahanacky, tak sme sa doma nahanali a potom sa nahanal aj sam po obyvacke !!!!!! no proste uzasny bol a strasne sme sa bavili s mirkom Laughing rychlo sa vsetci uzdravte!!!

 

25.07.2006 13:31

maj.ka

majca, na naháňačku sú dobré "skákalky" - tie guličky, čo skáču, keď ich hodíš na zem. To je u nás momentálne najobľúbenejšia hračka. Sofia má dve obľúbené. Hádže si ich o zem a potom ich naháňa :D A ja jej pri tom nemusím asistovať, takže si môžem robiť iné veci Smile Dosť dlho sa s nimi vydrží hrať, pobehá celý byt. Aj Filip v jej veku ich mal veľmi rád.

 

25.07.2006 22:14

majca

majka, myslis take stredne velke lopticky, ktore ked len pustis z beznej vysky tak skacu dost vysoko???? a nie su uplne makke??? mna toto teplo asi zabije, vcera vecer sice poprsalo, ale tych par minut ani len neprecistilo vzduch.......... ako to zvladate vy a krpcekovia???

 

26.07.2006 21:51

hromka

ahojte tak konecne som tu, nam sa potom v sobotu zhorsilo, tomasko mal stale teploty okolo 39 a viac, liek zabral na chvilu, potom boli zabaly a sprcha, chudatko, kazdu noc bol aj hodinu hore, co sme tu hnusnu teplotu zrazali, v nedelu sme boli aj na pohotovosti, tam bolo hrooozne vela ludi. na celu blavu a este nejake okolie je zevraj len tato jedna detska pohotovost na kramaroch. tam mu vysetrlili krv, zapalove hodnoty mal na hranici, tak mu nic nedala a az v pondelok sme dostali antibiotika a konecne sme bez teploty!!!!!! keby nasa dr nemala dovolenku, tak by sa to tak dlho nevlieklo, ona da hned porobit vsetky vysetrenia a je to. majca, to teplo je hrozne a my sme uz viac ako tyzden zatvoreny len doma, tomino uz pobehuje ako taka bludicka po byte, uz ho to hrozne nebavi, ani mna. dnes som s nim vybehla aspon do obchodu. uz sa tesim k tym nasim, tam je v dome aspon chladnejsie. hovoria, ze ked sedia pri telke, zostane im zima na nohy, co sa u nas stat nemoze Laughing baby, ked sa beru antibiotika a uz nie su teploty, tak sa moze byt na slnku (samozrejme neprehanala by som to z dlzkou), alebo to nejako vadi Confused: tu skakalku asi zadovazim tominovi. majka, myslis, ze ju najdem v draciku? isabel, ty sa mas uz tiez dufam lepsie

 

26.07.2006 22:51

maj.ka

Hromka, či môžeš byť s antibiotikami na slnku závisí od druhu antibiotík. Prečítaj si príbalový leták, či slnko nie je zakázané. A keď nie je, tak po 16.00 by som na chvíľu von išla. Treba nájsť chládok a tam si môže Tomáško trocha pobehať. Ak dieťa nemá teplotu, tak môže ísť von aj keď užíva antibiotiká, ale v týchto horúčavách asi treba byť trocha opatrnejší. Skákalky sa dajú kúpiť v hociktorom hračkárstve. Sú to také malé tvrdé gumené guličky. My máme rôzne veľkosti, Sofia má najradšej tie malé, čo majú priemer cca 1 cm. Má ich akurát do dlane. Donedávna ich ešte dávala do pusy, tak som jej ich nedávala, ale minule jednu náhodou vylovila a tak som jej ich už nechala. Všetkým chorým prajem skoré uzdravenie a zdravím prajem, nech ich choroby obchádzajú Smile

 

26.07.2006 22:53

hromka

majka dik za rady Laughing dobru noc Wink

 

26.07.2006 23:15

dada*

Ahojte! Hlasim sa aj ja po dlllllhom case. Priebezne som vas citala ale nestihala odpisovat robili sme doma prerabky a to vsetko porpi malej takze sme fachcili ked spala cez obed alebo dlho do noci a robota ako keby sa nam stale kotila. Pomaly sa ustalujeme. Aj my sme absolvovali pohotovost na kramarach. Jeden stipanec nam hroooozne opuchol vlastne cela ruka samozrejme vikend a Ela hrozne plakala az sa zvijala tak som sa zlakla a povedali sme si ze ideme. Bolo to v sobotu v noci. Doktorka povedala ze teraz je alergicka reakcia na komare dost casta lebo po tych postrekoch prezili len najsilnejsie komare a tie nas teraz davaju do kopy. Dala nam fenistil kvapka a tie zabrali. Inak von chodime az okolo 17tej lebo je strasne teplo. Poobede na chvilu vybehneme ale hned ked sa zohrejeme bezime domov Embarassed Inak neviete mi poradit ktory pripravok do zasuvky proti komarom je dobry a vhodny aj pre nase deti a hlavne ktory tak straaaasne nesmrdi. Mame jeden ale ten ked som dala do zastrcky skoro sme umreli smradom. Kedy sa chystate na ockovanie ja mam volat po 14mesiaci takze na buduci tyzden. A mojej kamoske sa narodili jednovacne dvojicky chlapci su sice malinki lebo museli ist von boli pomochlani do pupocnych snur ale dari sa im a mali okolo 2kg zaspominala som si na moje miminko a tesim sa na druhe o takych par rockov Wink Ok majte sa pekne Smile

 

27.07.2006 09:54

Anonymous

Ahojte! Laughing Laughing U nas je teraz komarov pomenej a ked nas aj postipu v noci,tak to za den-dva zmizne.Ja jiej uz na to nedavam nic,iba ked sa skrabe.To jej dam Fenistil kvapky,zaberu skor ako gel.Ten si hned zotrie. Confused Hromka,skoro sa uzdravte. Tie horucavy a horucky dokopy nie je nic moc. Confused Baby,davate deturencom pri vysokych teplotach Diazepan? Confused: Ja som zatial nedavala,ale uz asi budem,lebo mi v pondelok kamoska pisala,ze su s malou v nemocnici (mali k nam prist tento vikendna navstevu).Jej dcerka dostala febrilne krce a bolo to vraj hrozne. Twisted Evil Len jedno nechapem,dala jej aj Diazepan a aj tak ich dostala. Pred tym ich nikmdy nemala (to uz ma 3 roky a kopec horucok za sebou). Confused My sme von chodit mohli ked sme brali lieky,to fakt zavisi od druhu antibiotik. Lopticku skakalku mame aj my jednu z Dracika,ale dakde sa nam stratila.Nemali sme tu najmensiu a aj tak skoncila v puse,tak teraz som aj rada,ze sa stratila. Wink Dada,ked ti Ela strajkovala s mlieckom,za aky cas ho potom zas chcela pit??? Confused: Dominika strajkuje uz asi tyzden a dostanem ho donej len ked uz zaspi a vypije ho v spanku. Confused Vcera mi dala k meninam krasny darcek (oslavujem na Annu kedze Aneta v nasom kalendari nie je),zacala sama krasne chodit.Tak teraz uz len beha a tesi sa z toho. Laughing Zvyknu aj vase deturence kreslit? Confused: Dominke sa paci,ked jej dam cerucku alebo pero a ona si cmara po papieri.Jsen ze musim byt pri nej,lebo inak skonci ceruza v pusinke. Laughing A starsne rada sa mi prehrabuva v kozmetickom kufriku kde mam veci na licenie.Potom ma napodobnuje akoze sa aj ona maluje.Je zlata. A straaaaaaaasne rada sa obzera v zrkadle.Staci jej povedat,ze aka je kocka a okamzite sa na posteli postavi a uz sa obzera v zrkadle. Laughing darmo,je to zenska. Laughing Dobre,uz musim ist makat.Poobede pride kamoska s priatelom,tak chcem narobit nejake zeleninove salaty a studenu tortu. Laughing

 

27.07.2006 13:21

Aneta

Zas som sa zabudla prihlasit. Neviem preco ma to odhlasuje. Embarassed Confused

 

27.07.2006 22:07

ajojte

Isabel

ajojte baby, kajka uz tiez konecne sama bezka, po byte ako sarkan. ja ju doma nechavam iba v gatkach a niekedy iba na holo. potom bezka a bucha sa dlanami po pupku. to je take srandovneeee. a mame take uteraky ktore maju jeden roh ako kapucu a vcera vecer to mala na sebe a behala s tym po byte, no ako trpaslik, strasne bola chutna. ale potom sa jej uz od unavy plietli nozicky a padala tak sme jej to zatrhli. ja uz sa citim lepsie, antibiotika nastastie zabrali. pre zmenu sa snazim viac pracovat takze v kazdej volnej chvilke pracujem. ani bohvieako neupratujem, kvety polievam az ked vadnu a tak. to co upracem alebo uvarim je s karinkou, akonahle zavrie ocka alebo ju niekto varuje tak uz aj sadam k praci. peniazky sa nam rozhodne zidu. my sme dlho pouzivali do zasuvky Raid, trochu smrdi ale dalo sa to prezit. ale tento rok to ani nepouzivame, tusim mame hustejsie sita na oknach alebo co. aneta, aj karinka rada kresli. a ked chvilu nedam pozor tak to tiez nedopadne najlepsie (vid foto). dada, kajka ma ockovanie az v oktobri. osypky, rubeola a mumps sa ockuju medzi 15-18 mesiacom, tak vasa lekarka to tusim ockuje nech to ma co najrychlejsie za sebou Smile ale ja som rada ze kajku nebudu ockovat v tomto teple... tak idem zas pracovat, papa

 

28.07.2006 18:46

dada*

caute. tak konecne je tu vikend a pre nas konecne nie je sama robota az do noci. budeme mat s kamaratmi opekacku na pocest dokoncenej prerabky. Ela sa zacala strasne blaznit a hrozne ma rada kamosky hned ked nejake "babatko" pride ide sa potrhat od stastia a vsetko mu dava. Az pokial nezacne skrecat to nema rada hned odchadza po svojich. V izbe este nemame urobeny schod ale Ela vie vyliez hore a minule chuda mala saty prislapla si ich a padla do zadu na hlavu skoro som umrela. ale uz je dobre trochu sme si poplakali a hotovo. a dnes si zase privrela prsty do komody mame novu poskladanu s dvierkami a samozrejme ze tam hned vliezla a zasivala sa az do koncilo prciviknutymi prstami.dnes sme sa straaaasne nahanali a bolo to super bola az cervena od smiechu.no pisem otrasne ako prvacik slohovu pracu ale nejako mi z toho slniecka nepali. co sa tyka mliecka tak po par dnoch sa jej to vzdy upravilo ale teraz si ho tiez pije tak ako sa jej zachce ale jeme vela vanilkovych termixov jogurtov pribinacikov syreckov a zacali sme sunku hydinovu.no a zeleninku jej uz vobec nedlavim ale papa take ako my.davate uz detom na obed polievku a druhe.ja som jej po polievke zacala robit salamkovy chlebik so sunkov. Isabel co sa tyka ockovania je uz to chcem mat za sebou tak som aj rada Wink tak pekny vikend.

 

28.07.2006 22:57

Aneta

My mame ist na ockovanie podobne ako Dada medzi 14.-16.mesiacom.Doktorka nas objednala na zaciatok septembra.Snad uz take horucavy nebudu. Wink Ja este zeleninku varim zvlast,ale vzdy si potom da aj so mnou.Vcera jej napr.chutila moja paradajkova polievka so syrom. Tiez uz obcas dam aj sunku,ale viac jej chutia suche salamy (jasne,ze zje len kusok). Jogurtikov tiez papame vela,s Pribinacikmi si teraz v lete davam pozor. Wink Laughing Vcera som jej kupila kuracie prsia,ze jej ich dnes urobim aj do mrazaku a dnes ked som ich chcela vait,tak uz boli pokazene a hrozny smrad z nich. A pritom boli cely cas v chladnicke a mali byt dobre minimalne do zajtra. v tomto teple sa vsetko strasne kazi. A velmi sa bojim salmonely Evil or Very Mad .Chuda kamoska je s malo zavreta na infekcnom so silnou salmonelou (mala ma uz aj krv v stolici). Crying or Very sad Isabel,ked budes mat chvilku,hod dake foto z dovolenky. Wink Dada,prerabku bytu v takom teple veru nezavidim. Confused Hlavne,ze uz to mate hotovo. A co ste vlastne vsetko robili? Pekny vikend Laughing

 

29.07.2006 13:33

majca

ahojte, tie vase babulky su take krasne Laughing Laughing Laughing dufam, ze na druhy sup sa aj nam podari dievcatko /aj ked teda este nic nechystame, aspon takto snivame Laughing / dadi, hod aj fotos po prerabke, nech sa inspirujeme Wink v tomto teple to musi byt hroza makat v dome a v kope prachu a bordelu uuuufffff nas caka iba mala vec - zacala sa nam zduvat stierka na chodbe a samko samozrejme chodi a odlupuje to Shocked tak to musime dat urobit, ale mam z toho paniku, ked si predstavim oskrabovanie hladnej stierky Rolling Eyes a ten prach potom vsade brrrr a tiez snivam o novej kupelni, kedze cely byt sme uz urobili, zostali nam len kupelna a wc, tak ked sa financne pozviechame, pustime sa do toho, uz planujem, buram, prerabam a menim a stahujem vsetko v hlave, chodim do kupelne a potom to v duchu hodnotim, no proste na to sa celkom tesim, aj ked na cas potom asi pojdem s malym k mamine Wink baby, uz sme vyskusali aj vajnorske jazero, je vyborne, cistunke, na plazi su velke sutre, samko sa tesil a z vody sme aho ako vzdy museli pacit pomali heverom a bol plac Wink Laughing nepoculi ste o tom, ze za kupanie v cunove maju byt pokuty???? dadi, aj mne samko spadol zo schodika, ja osm si dala k umyvadlu schodik, nech ho nemusim stale dvihat, a ked som raz zabudla zavriet dvere v kupelni a bolo 30 sekund ticha, sla som to nom patrat a uz som len v zrkadle oproti kupelne videla, ako samko pada dozadu......tiez mi nebolo vsetko jedno, ale vzal to pomerne dobre, poplackal si, ale ked som mu odputala pozornost, uz bolo ok, ale celkovo mam pocit, ze samko je pomerne odvazny typ - vylezie na kazde schody, ktore su v dohlade, ale dole chce schadzat tak, ako my Confused a nie cuvanim, minule sa rozbehol dole kopcom a keby somho v poslednej sekunde neschmatla za ruky, tak by letel hrozne dole....no proste treba mat oci a ruky asi uplne vsade ............ salmonely sa trochu bojim aj ja, nerada by som zase hostovala na infekcnom, to by bolo zle........ tiez stale vsetko ovoniavem, ci to ok, asi som sibnuta, ale pribinaciky v tomto teple vobec neriesime, jogurty jeme iba doma a ked ideme von, tak ho radsej na mieste kupim a hned zjeme tam, nic nikam neprenasam, maximalne ovocie a piskoty....... a co s tym nasim stretkom, ozaj???? a neviete co je s babami - adelkou, erin????

 

30.07.2006 12:03

Isabel

aneta, tusim sa dominika nejak vytiahla, uz sa mi nezda taka baculka ako bola, ale nam rastu tie nase detvaky, co? karinka ma dnes 1 rok 2 mesiace 3 tyzdne a 4 dni Smile chichi zatial este fotky z CD nemam postahovane, musim sa k tomu dokopat, nejak ale popri robote neni cas. pridavam aspon fotku z plitvickych jazier, konkretne najvacsi vodopad, stavili sme sa tam cestou domou dada, tiez gratulujem ze to mate za sebou, ja si nieco take ani nechcem radsej predstavovat. mam horory ked mam povysavat a umyt dlazky v celom byte, sa na to dopredu psychicky pripravujem a predstava ze mam mat vsetko zas..ne, tak to by ma zabilo Rolling Eyes Shocked Laughing kajka tiez chodi dolu schodmi ako my, jednou rukou sa drzi mna a druhou zabradlia alebo steny. ide jej to dobre Smile

 

30.07.2006 16:25

majca

no baby, ja som to s tym nasim zdravim uriekla Shocked s amko dostal horucku, cez obed 38,5, tak som dala paralen, o 4 uz mal zase 38,5, tak dostal ibuprofen a spinka, som zvedava, co nam povie zajtra doktorka, lebo fakt nic ine nema iba takuto horucku, ale fakt hori!!!!

 

30.07.2006 22:29

maj.ka

Samkovi prajeme skoré uzdravenie. Budú to zúbky alebo dáka viróza? Nás zatiaľ choroby obchádzajú (klop, klop na drevo Cool ) Ja pri teplote nedávam diazepan. Podľa mňa sa lieky typu diazepan nemajú dávať preventívne a už vôbec nie malým deťom. Febrilné kŕče má iba isté percento detí, nechcem mojim dávať také lieky zbytočne. Ak by ich už dostali, tak potom, ale inak nie. Sofia je tiež veľká parádnica. Keď jej niečo oblečiem alebo ona si "oblečie" alebo ju pochválime aká je kočka, tak sa hneď uteká pozrieť do zrkadla. Dievčatá to asi majú zakódované v génoch :D A prezývame ju horolezkyňa. Vylezie všade, denne ju min. 10x skladám z chodby zo stoličky, na ktorú vylezie a kričí: "On! On!" (čo znamená Von! Von!) A do týždňa z nej tak 2x spadne Confused Vylezie na šmyklavku a dolu hlavou sa po nej spustí, vylieza na nočný stolík, na stolík v obývačke.... Minule nemala na jej jedálenskej stoličke pultík a vliezla do nej. Na očkovanie ideme 16.8., presne na 15. mesiac. Dávam ju očkovať aj proti pneumokokom, preto ju idú očkovať v 15. mesiaci, lebo v septembri bude mať druhú dávku pneumokoka. Dada, prerábku Vám nezávidím. Vôbec si neviem predstaviť, že by sme ju robili pri deťoch. Nám by sa zišlo vymaľovať minimálne kuchyňu, ale nie som si istá, či sa toto leto rozhýbeme Confused Ja už zasa plánujem prerábku detskej izby, ktorú budeme robiť takto o rok Cool Na obed dávam Sofii iba jeden chod. Potvorka už vôbec nechce "detské" jedlá - výživu, kašu. Je to čo my. Už jej ani nevarím zvlášť. My si jedlo dochutíme na taniery, alebo niekedy jej odoberiem do osobitného hrnca. Zajtra ide Filip na dovolenku s našimi a v utorok ideme s manželom a Sofiou na výlet do Košíc. Manžel tam má služobku, tak sa s ním zvezieme. Manžel odtiaľ pochádza, tak budeme obchádzať kamarátov. Vrátime sa až v piatok. Stretávku si môžeme dohodnúť na 2. augustový týždeň. Mne je jedno, ktorý deň to bude.

 

31.07.2006 00:03

Aneta

My sme dnes povodne chceli ist do Sturova,ale nakoniec sme sli do Bojnic a bolo velmi fajn,aj pocasie akurat.Pacilo sa nam! Laughing Laughing Majca,snad to budu naozaj len tie zubky.Drzim palce!!! Majka,s tym Diazepanom mas pravdu.Je to len oblbovak a clovek nikdy nevie ako dieta aj na taky liek zareaguje.Dufam,ze nieco take ako febrilne krce riesit nikdy nebudeme. Wink Nech sa vam v Kosiciach vylet vydari. Laughing Isabel,Dominika sa nam naqozaj nejako vytiahla.Ma uz vyse 80 cm a dako sa aj tie pneumatiky s noziciek stratili. Aj ja som bola ko mala baculata a potom som podrastla a vzdy som bola stihla. Laughing

 

01.08.2006 21:04

dada*

Ahojte. Tak uz aj my mame 8 zubov vysli nam uz dvojky hore aj dole. A meriame 81cm no a vazime 11kg. Isabel chcela by som ta poprosit poslala by si mi tie kompletne tabulky co sme mali od narodenia ja som si udaje nikde doma nezapisovala a chcem si ich zapisat posli mi to prosim sukromnou spravou viem ze keby som listovala v historii tak to niekde najdem ale takto je to pohodlnejsie Wink aspon pre mna Laughing DAKUJEM!!! Durhy augustovy tyzden sme v Tatranskej Lomnici a potom ideme k svokre. Ok idem pozerat toho blazniveho Monka Wink

 

02.08.2006 12:24

jana v.

fiiha, kolko noviniek a zaujimavosti som sa podozvedala. zacnem najskor chorymi - rychlo sa uzdravte! u nas je to v poslednom case tusim naopak - mala zdrava, len mna trapia migreny a obcas aj "plavajuci" zaludok. ten zaludok mi je jasne z coho - pricina ma uz 9 tyzdnov a 22 mm, ale tie migreny, neviem... ked mi minuly tyzden bolo najhorsie a bola som z malou doma sama, tak ta bola taka zlata, ze som sa skoro rozplakala. cely cas, kym neprisiel muz (asi 3 hodiny) som sedela v kresle a len ju obcas napomenula, co nema robit, ale inak sa prehrala sama, pochodila cely byt, poroznasala veci vselikade, ale skoro ma nepotrebovala. co sa tyka toho jedenia, tak petka mava dni, ked vela nezje a dni ked sa nejde dozrat. ako vcera - na ranajky aj pol krajicka chlebika s prazenicou (asi tak z pol vajicka) plus este ked videla mna, tak pol krajicka so syrcekom a 2 deci granka (zatial davam len to jahodove), na desiatu uz ani neviem presne co prehryzla, po spanku dost vela polievky a asi po 20 minutach, ked som jedla francuzske zemiaky, tak aj ona mi zacala vyjedat zemiaky atiez toho malo nezjedla. navecer si ju vzala svagrina a starka jej dala morcacie masko na smotane s cestovinou - povedali, ze zjedla skoro tolko, co 7 rocny synovec (ten velmi nejedava). vecer este kasu. pomedzi to este nejake kukuricne hady a marhule. sunku ani salamu mi zatial nechce. ja tiez nechavam petku behat po byte len tak bez plienky, len musim davat pozor, lebo bud si ocika papucky, alebo bez papuciek sa zase moze smyknut, ked sa vycika. a v poslednom case sa zacala stavat z nocnika v momente, ako sa vycika, ci vykaka. a minuly utorok mala hviezdny den, ale ciastocne mojou vinou. rano som ju dala na nocnik, len doteraz neviem preco po dlhom case na posteli. kym som dosla z vecka ja, tak nocnik bol vyliaty na mojej posteli - to bolo prvy krat, co ju napadlo ostavit sa s neho. poobede sa jej podarilo sa tak bleskovo postavit po vykakani (ja som si pri nej len do pohara lievala vodu na pitie), sadnut si vedla nocnika a vopchat ruku do hovienka, ze som nestihla sa ani spamatat. jadnoducho "islo jej", ako sa vravi. musim uz ist, lebo mam kopu riadu, som si chvilku uchmatla, lebo inak by som sa sem zase nedostala. majte sa zatial.

 

02.08.2006 13:05

majca

JANKA, BLAHOZELAME!!!!!!! ja sa dost tesim na dlasie babetka, co nam tu pribudnu, tak si davajte na seba pozor, same zdravicko vam zelame a plavajuci zalodok nech rychlo odplava!!! a ty mas vlastne skoro 1/4 tehotka uz za sebou......a kedy mae termin???

 

02.08.2006 14:27

Ahoj, rada by som sa k Vam pridala

matrinka

Ahoj, volam sa Martina a mam Riska, ktory sa narodil 1.maja 2005. Mala som trochu problemy s pocitacom, ale rada by som sa zapojila do Vasej diskusie a ziskala novych kamaratov pre seba a hlavne pre Riska, akurat nejde mi vlozit novu spravu. Neviete mi poéradit. :D Martina a Risko :D Rada by som sa poradit so svojimi radostami aj problemami, pripadne sa stretnut.

 

02.08.2006 17:13

majca

ahojte Maťka a Riško, vitajte, smelo sa k nam pridajte, kamošov berieme Laughing Laughing ak vieme, tak aj poradime Wink len zatial nam to so strekom nejako velmi nevyslo, ale snad s to v najblizsej dobe napravi Laughing Laughing odkial ste??? asi teda z ba alebo nedaleka, vsak? novu vlozis cez tlacitko pridat odpoved, ale niekedy sa stava, ze dlhsie spravy neprechadzaju, tak to nevzdavaj Wink

 

03.08.2006 16:13

jana v.

ahoj Risko, to budes z nasich zlatusikov najstarsi. vitame aj maminku. majca, bez urazky, ale vas z ba je dost, mohla by to byt aj zastupkyna ineho mesta, ci dediny, nie? ale to zrejme hovori zo mna len slepa zavist, ze si mozete dohodnut stretnutie a aj prist, lebo dohodnut si mozem aj ja, ale pri tom by to skoncilo... Sad termin mam 4.3. zatial je vsetko OK, aj ten zaludok uz ustupil. horsie je, ze by som stale iba zrala. Crying or Very sad a to som sa po petke este nedostala celkom na predchadzajucu vahu, lebo som sa s dietami nijako nestresovala, ked sme sa uz dlhsie pokusali a nedarilo sa. takze myslienky na idealnu hmotnost odkladam, ked dodojcim druhe (tretie predbezne neplanujeme).. Wink

 

03.08.2006 16:19

jana v.

Matka, s tymi spravami to moze byt aj tak, ze mne ked neprechadzali (pomalsi server, alebo privela uzivatelov - predtym sa to stavalo castejsie, babetko sa asi "upgradovalo"), tak som si to jednoducho skopirovala do wordu, ulozila a ze potom skopirujem a odoslem nanovo. chyba!! z wordu ked vlozis text, stale bude "bliakat", ze je to nejaka chyba formatu. ale da sa to tak, ze skopirujes do notepadu a z neho ti text uz odosle. inak by v tom nemal byt az taky problem, mozno ti bude stacit len prax, a tu ziskas lahko, ked si budes s nami pisat.

 

05.08.2006 22:42

dada*

Ahojte mamule. Blahozelam Janke k babatku!!!! Jeeeee to bude radosti to aby si potom pisala do dvoch diskusii Laughing Inak ja vikendujem zase pracovne este vselico dorabame a ja vymyslam a doladujem detaily. Neviem ako vase ratoslesti ale Eluska zacala byz strasny mamin CECOK Wink stale sa na mna vesa a vsetko musime robit spolu no je mi to take smiesne lebo ona sa vzdy javila taka samostatna jednotka. Ale niekedy mi je tatina luto ked ho odstrkuje a leti za mnou Rolling Eyes Inak citala som v novom cisla mamaaja je clanok o mamickach co sa zoznamili na babatkovskom fore su tam aj fotky zo stretnuti. No mohli by sme aj mi nejake naozaj dat. Ale ja nesoferujem takze aj keby som isla tak by ma muz musel doviest a potom odviest a odbiehat z roboty a to nema rad tak neviem ci sa zucastnim Sad V stredu ideme do Tatier vyzera to na dazd tak sa "tesim" Crying or Very sad Ok idem do hajan Surprised

 

06.08.2006 14:22

jana v.

dakujem, dada, za zelanie. niekedy nestiham tuto nasu, tak neviem ako by to bolo s dvoma diskusiami. teda okrem nejakych jednotlivych reakcii na ine otazky. my uz mame o zabradlie na chodbe oprete dosky skoro na celu detsku izbu. bude modro-hneda a uvidime ako vypali v zavere. poviem vam, ze sa uz strasne tesim, ked bude stat aspon 1 skrina, lebo momentalne mam malej veci po skatuliach po zemi a problem mam aj nieco najst, aj zabranit malej prehrabavat sa mi tam. ale zajtra sa uz do toho pustime, lebo dnes este musel ist muz odsluzit pravidelnu nedelu v mesiaci a potom uz ma dlhuuu dovolenku (teda ak ho zase neodvolaju). uz sa tesime. petke vysiel pred 3 dnami 5. zub. a tiez je tak trochu ako ela - stale chce byt pri mne, alebo ma aspon mat v dohlade, ked niekde sme spolu. ale nie je to az take, ze by ostatnych odmietala. ked vidi otca, az tak vyska a v pohode ide aj k inym. a davam ju obcas na 2-3 hodiny svokre alebo svagrinej. nech si trochu zvyka aj bezo mna. a ked sme u otca, tak ten ju zobere do kocika aj na 3 hodiny a ponavstevuju pol dediny. mozno preto nie je s nou problem, ze by sa bala cudzich ludi, alebo ze by musela byt neustale len so mnou.

 

06.08.2006 14:28

jana v.

vam som sa tusim este nepochvalila - petka mala 3 dni super zabavu - hadzat korytnacke do vody rozne veci. napriklad fungl nove sandalky, ktore este nemala ani na nozickach, rozok, flasku s dzusikom, zaslepku do zasuvky, hracku na baterky... teraz sme tam uz dali sklo, ale este tam zostala mala medzierka na dychanie, takze verim, ze tam este nieco vtlaci. chuda korytnacka. ale tak trosku je to vina nasho ocka, ucil malu, ze aj korytnacka musi papat, tak ju krmievali spolu...

 

06.08.2006 21:04

maj.ka

Jani, blahoželám k bábätku a prajem hlavne veľa zdravia. My sme sa dnes vrátili z Košíc. Trochu sme si výlet predĺžili Smile Mali sme sa dobre, aj počasie nám vyšlo. Sofia cestu aj pobyt zvládla super. Bola som z nej prekvapená, že s ľuďmi, ktorých videla pár minút sa bez problémov "bavila", išla im na ruky a nechala sa odniesť aj mimo nášho dohľadu. Všetkým sa páčila Smile Veľaa ľudí bolo prekvapených ako rozpráva. Snaží sa opakovať všetko čo počuje. Párkrát už napr. povedala "ahoj" Smile Teraz má veľkú zábavu, keď ukazuje, kde má oko ona aj všetci čo sú naokolo. Keď všetkým "vypychne" oči :D , tak začne ukazovať nos, ucho, vlasy, koleno ... :D

 

07.08.2006 21:11

maj.ka

dada, ak nemáš auto, tak sa môžeme stretnúť niekde blízo vás. Navrhni, čo by ti vyhovovalo, myslím, že my "mobilné" sa prispôsobíme. Ja sa teraz môžem stretnúť hocikedy do konca augusta. Potom to už pre nás bude pasé, lebo od septembra nastupujem do práce.

 

07.08.2006 21:34

majca

baby, my sme tu do 17. 8. vratane, takze ak to stihneme dovtedy, budeme radi Laughing Laughing ja nastupujem do prace "az" v novembri.....a zatial neviem, ako budeme riesit samka, ty majka to ako urobis so sofinkou??? kto vam s nou bude??? mate babky na dochodku alebo nieco ine???? my sme rozmyslali nad nejakou maminou na materskej, ale iba do aprila, lebo od maja chceme dat samka do skolky - jasliciek - od maja preto, aby bolo za nami to obdobie chorob a aby nebo o to viac chorlavy aj kvoli inym detom, tak snad nas plan vyjde - uz len najst maminu, ktora sa na to podujme a vybrat spravne jaslicky.......

 

07.08.2006 21:57

Aneta

Ahojte! Takze Janka aj my sa pripajame k blahozelaniam k babatku. Laughing Laughing nestiham ani odpisovat.Ta moja potvorka uz spava cez den minimalne. Confused Novinku mame,ze je na svete 9.zubok. Dnes sme mali prvy vacsi pad,lebo frajerka sa naucila vyliezt na gauc a potom po nom beha,tak to aj dopadlo,ze letela dolu ako taka hruska .Nastastie nic vazneho,len oskrete licko. Laughing Rozpravat nahovori vela,ale rozumie tomu len ona.niektore slova sa snazi napodobnit,ale ked jej to nejde,tak to povie vo "svojej" reci. Ja sa do prace chystam o rok. Confused A Dominika vtedy pojde do jasliciek. Dada,prijemnu dovolenku.Nech sa vam pocasie umudri. Laughing

 

08.08.2006 09:59

jana v.

petka si tiez len nieco v tej svojej hatlanine, obcas akoby sa snazila napodobnovat, ale este vlastne poriadne ani mama nepovedala . zato rapoce o106. a do roboty sa chystam najskor v 3 rokoch petky, ale mozno vydrzim az do 3 rokov druheho. uvidime podla okolknosti.

 

08.08.2006 16:26

hromka

ahojte Laughing Laughing janka, blahozelam k babetku a tesim sa s vami Wink vitame medzi nami matku a riska dovolenka u nasich sa vydarila, nie ako ta v rajeckych. stale sme boli vonku, vnutri hadam iba spal a jedol Laughing tak sme sa tam zrekreovali po tej nasej chorobe. my sme mali ist na ockovanie 21.8. ale koli tej operacii sa to posunie, lebo musi byt medzi tym 3 tyzdne rozdiel. inak majca, teba som sa chcela spytat, ked ste uz absolvovali nemocnicu. da sa tam prihriat vlastene jedlo alebo urobit mlieko a pod. a co sa tyka postielky, tak tam je prikryvka a tak? ak ta nieco napadne, tak porad, co by sme si nemali zabudnut vziat so sebou. vdaka Wink my uz skoro vobec nemame problem ked sme vonku, ze tomasko odbieha kade daate, ale pekne ide za nami a poslednou dobou nam aj poda ruky a ide tak s nami Laughing ale ked vidi nieco zaujimave, tak toto neplati Laughing rozpravame tiez vela. dost rozprava aj vo "svojej" reci ale vela aj pekne zrozumitelne. pekne vie povedat ako sa volame - mata, bobo, toma Laughing a naucili sme ho odpoved na otazku co robi tatino v robote? maka Laughing hovori to tak strasne zlato Laughing a este vselico opakuje co pocuje. proste je ukecany Laughing a s tym ukazovanim je to presne ako u sofinky. povie oko a ukaze svoje oci a potom vsetkym naokolo, dalej nos... dada, peknu dovolenku Laughing

 

08.08.2006 16:54

hromka

konecne zopar foto z dovolenky. je to z toho jedinevo vyletu na lietavsky hrad Laughing Laughing

 

08.08.2006 17:18

hromka

a este nieco

 

08.08.2006 17:23

hromka

a este Laughing

 

08.08.2006 22:16

maj.ka

majca, Sofia bude chodiť do jaslí. Sú to súkromné jasle v Pezinku. Bude tam 10 detí, jasle sú v rodinnom dome. Už sme sa tam boli párkrát hrať na dvore, aby sa trocha zoznámila s prostredím a tiež aby som si ja "omrkla" učiteľku. Obom sa nám zatiaľ páčilo. Na dvore je tam Sofia už ako doma. Učiteľka je milá, k deťom má dobrý prístup. Detičky vyzerajú byť spokojné. V pondelok sme boli na chirurgii. Asi pred týždňom Sofia spadla a na pravej dlani mala odreninu, ktorá sa jej zapálila a zdalo sa mi, že tam má malé kamienky. Trocha jej to zahnisalo, tak sme išli lekárke a tá nás poslala na chirurgiu. Odtiaľ nás poslali na rontgen. Kamienky tam podľa rontgenu nemá, tak jej s tým nič nerobili. Kázali mi ranu namáčať do repíka a krémovať. A celkom to pomohlo. Ešte to nemá úplne zahojené, ale vyzerá to už dobre. Sofia aj po chirurgovi chcela, aby jej ukázal pupok :D Dnes sa je zasa na nohách niečo vyhodilo. Poobede mala na stehnách a lýtkach veľké, červené vystupujúce fľaky. Asi alergická reakcia na voľačo. Nesvrbelo ju to a pomaly fľaky mizli, tak sme ani neboli u lekárky. Robila som banánovo-tvarohový zákusok, v ktorom bolo mrazené lesné ovocie, tak asi z toho sa vyhádzala.

 

08.08.2006 22:37

maj.ka

Majca, v súvislosti s nástupom do jaslí, mi detská lekárka odporučila dať Sofiu zaočkovať proti pneumokokom. Vraj to znižuje aj chorobnosť na ochorenia bežné v detskom kolektíve. Skús sa poradiť so Samkovou lekárkou.

 

08.08.2006 23:27

Aneta

Majka,my sme mali tak raz z nicoho nic po kupani take flaky na chrbte.Este vo vani to nemala,ale kym som ju osusila a sla ju obliect,tak to uz mala a aj si to skrabala.Tiez sme k doktorovi nesli a iba som jej to natrela Fenistilom a za par minut to zmizlo. Wink Prosi Pneumokokom ju chcem zaockovat tiez,ale az na rok,tiez pred nastupom do jasli. Wink Dominika tiez strasne rada ukazuje,kde co ma a vonku zas chce dat kzdemu ovoniavat kvietky. Laughing Niekedy zasnem,ze aka je rozumna,ze comu vsetkemu rozumie.poviem jej nech ide posteklit ocka,tak ide,poviem jej nech si ide pre caj do spalne tak si pon ide a pod. Laughing Uz sa naucila ja vyliezt na postel,tak vylezie a potom tam tancuje. staci ked pocuje hudbu,mozme byt hocikde,hned tancuje.Este aj v kociku sa zacne hned natriasat. Laughing Hromka kedy to presne idete do tej nemocnice? Tie fotky su podarene. Laughing

 

09.08.2006 15:01

prvykrat

GabikaB

Ahojte babuly, ja som to tu objavila az teraz,. Ale predsta som sa sem dostala. My sme tiez majovy 2005. takze ked si citam vase prispevky, tak sa velmi zabavam, elbo to ako by som naseho maleho videla. :D . Inac neviem kto to pisal, ze pojde do jasli,tak nas Oliverko uz chodi od jedneho roku a je to v pohode, Je pravda, zeraz je trosku chory. Ja som ho nestihla dat predtym zaockovat proti pneumonokom, a kedze je teraz chory, tak ho chcem dat zaockovat az potom ked bude 100% v poriadku. Maly jasle miluje Vzdy bol velmi spolocensky a miloval vela ludi okolo seba. Vsetko dobre!

 

10.08.2006 09:50

majca

ja len velmi rychlo, lebo chlapi odisli a ja si idem lahnut Laughing Laughing hromka, my sme boli na infekcom, takze ja som mala povinnu nemocnicnu stravu, ostatne oddelenia to maju tusim tak, ze maminy si zabezpecuju stravu same, my sme mali pre samka prisnu dietu, takze on nemohol nic mimo toho, co ma priniesli z miestnej kuchyne, ale u vas to bude inak podla mna, kamoska bola s malym na chirurgii a aj malemu davala vlastne jedlo ak sa to, co dostali, nedalo zjest....mlieko mali tiez tusim svoje co sa tyka spania, postielka klasika - kovova, perinky v pohode, ale prines si v malom kvapkatku olej na tu postielku, lebo nasa tak vrzgala, ze kym som zatiahla bocnicu hore, samko sa zobudil Sad je tam aj taka pani, ktora zabezpecuje program pre deticky a nosi hracky a tak, ale opat - my na infekcnom sme boli zatvoreni na izbe vkuse!!!! takze ja by som urcite vzala digi teplomer - tam maju iba rychlobezky a toho ja som sa bala Shocked , plienky a vsetku hygienu, maju sice detske pyzamka, ale ziadna valna slava, takze my sme mali svoje veci, nejake knizky a hracky by som asi vzala, knizk su fajn, ak bude mat infuzie, aby nemusel byt priviazany v postielke, mat ho na kolenach a citat......my sme to tak prezili........ priprav sa na to, ze steny su presklenne od stehien hore, takze ziadne sukromie, ak narazite na pipi sestricku, tak vas bude chodit v noci kontrolovat a pri tom si zazne Mad /skusala som sa dohodnut, ale nie vzdy sa to dalo..../ v principe je to prezitelne, ale vela vela trpezlivosti!!!!! ak by ta este cokolvek napadlo, tak sa spytaj, mna uz nenapada nic...... inak, aj samko je taka "paradnica" jak vase baby, ked mu poviem, aky je fesak, tak bezi pred zrkadlo Wink vcera sme mu kupili plne topanky c. 23 Exclamation sandalky 22 su mu uz akurat, ja neviem, vyzera v tom ako kocur v cizmach, ale ked on ma taku velku tapku Cool my ideme do jasli az od maja /tiez sukromne a- asi na blumentalskej alebo na kramaroch, ste uvidime/, ale predtym urcite budem riesti ockovania, aby smeboli co najmenej chori, tak to snad zmakneme.....my ideme na 15-mesiacne ockovanie v piatok, inak nasa 15-mes. vaha je 9820g a vyska 80cm Laughing zatial papa

 

11.08.2006 22:12

hromka

majca dakujem

 

12.08.2006 13:01

ajojte

Isabel

caute babizne, tak som tu konecne aj ja. mala spi, tak snad jej to chvilu vydrzi nech vam daco popisem. v prvom rade GRATULUJEM janke, prajeme s karinkou vela zdravicka a nech buduce babatko krasne rastie. vitam novych clenov Smile v kazdej volnej chvilke pracujem aby som zarobila nejake korunky, ide to pomaly a hlavne s milion prestavkami kvoli malej. maji, ja ta obdivujem ako si dokazala vecer pracovat. ja ked uspavam malu, v tom tichu a tme, vyjdem z detskej a som cerstva akurat tak do postele. vela mi nechyba aby som nezaspala priamo vedla jej postielky, este ze ta roztahovacia postel je taka strasne nepohodlna, inak by uz marian spaval sam Laughing tak sa snazim robit cez jej obedny spanok alebo ked sa aspon chvilocku hra sama. ale to je skoro vobec, neviem, citam ze vase deticky sa trochu prehraju aj same, kajka nechce, akonahle ma tu vidi sediet uz sa mi taha na kolena Rolling Eyes vcera sme boli s manzelom prvy krat od kedy sa narodila sami vonku, dali sme si pecenu hus a lokse v slovenskom grobe. mali sme tu totiz navstevu z ciech a o malu sa postarali dedko a babka. no boli sme prec od stvrtej asi do osmej, okupat a spat uz som davala zase ja. ale aj tak to bola prijemna zmena. predtym som bola prec bud ja alebo marian ale nikdy nie spolu a ak ano tak aj s malou a je pravda, ze vtedy sa obaja dospeli nemaju sancu naraz najest Laughing vy uz pisete ako date deti do jasli a ja zatial iba zacinam uvazovat nad skolkou. ale vobec nie som rozhodnuta kedy a hlavne kam. nemala by som problem nastupit do prace, urcite by ma s radostou privitali, ale neviem si este predstavit ze kajku dam cuzdiemu cloveku. kazdy den robi tolko pokrokov, rozprava tiez uz pekne, takmer vsetko rozumie a zopakuje skoro vsetko (no dobre, elektromagneticky este nevie zopakovat Laughing) ale ked je s cudzimi tak je skor ticho, je uplne ina. aj ked sme s kamoskami s ktorymi sa stretavame casto. a ked sme pri tom stretnuti, tak kedy sa stretneme? mne je to jedno, nikam sa nechystam, iba v pondelok a stredu mozem iba do pol piatej, potom plavame. a o kolkej sa stretneme? ci na cely den? a spat budu v kocikoch? a keby nas malo odradit skarede pocasie, tak to nie, vraj je na palisadach nova pekna herna pre deti, este sme tam neboli ale mozme to vyskusat, je tam sedenie s kavou pre mamicky a vela hraciek pre deticky. nevyhoda je 50 Sk/hod. vstupne, ale jednorazovo sa to da prezit, nie? ale to len keby bolo skaredo, ked bude pekne tak mozme v sade janka krala, za leberfingerom je detske ihrisko, vraj pekne. tak co, uz o tom tolko nepisme ale stretnime sa Smile co tak trebars v utorok o 9.00 v sade janka krala pri vychode z auparku? navrhla som termin, teraz ho mozme upravit a utriast a hotovka. :D

 

13.08.2006 22:07

maj.ka

Mne to v utorok nevyhovuje. Na 9.00 idem do práce dohodnúť detaily môjho nástupu. Ešte mám program na štvrtok. Inak sme voľné. Doobeda mi to celkom vyhovuje. Na mieste mi nezáleží, prispôsobíme sa. Isabel, mne sa tiež nechce večer si sadať k práci Confused Ale najťažšie je začať, keď začnem, potom to je už v pohode. Ja cez deň robiť nemôžem. Sofia spí cez obed 1- 1,5 hodiny a zatiaľ mám vždy nejakú robotu v domácnosti. Alebo ak je Filip doma, tak som s ním. A Sofia sa väčšinou po 3/4 hodinke zobudí a často potom pri nej zaspím Cool A keď je hore, tak to neurobím nič.