1 2 3 4 5 6 7 8

jun 2006???

15.02.2007 20:11

yvet13

ahojte,fotku by som rada poslala ale skôr musim na to prísť,ze ako! Malý pred chvílou zaspal tak mám čas si trochu pisat Razz

 

15.02.2007 22:21

Monika1

Ahojte. Tiez by sme sa radi pridali. Nelka sa narodila 20.juna. Stvornozkuje a snazi sa o vsetko postavit a vie sa sama posadit, co myslim, ze bol jej hlavny ciel, to ostatne brala ako take dodatocne objavy. :D Moja starsia dcera Laura doniesla zo skolky kiahne a Nelka ich na 14 den dostala tiez. Takze mame o zabavu postarane. Sad I ked nie je to az take zle, aspon nemame teploty. Chcela by som poprosit o radu. Aku kasu by ste mi poradili. Potrebujem taku co sa najlepsie travi. Mala totizto je hrozny papkac, ale aj ked davam pozor bolieva ju casto brusko. Vyskusali sme HAMI / ryzovomarhulovu ta bola celkom fajn a teraz mame HUMANU krupicovu.

 

15.02.2007 23:46

anjelicek22

Monika1 - my pouzivame ovocnu krupicovu kasu od HIPP, ta je super, malej hrozne chuti a nema z nej ziadne problemy z bruskom. Ale nechce ju papat teplu, len vlaznu az studenu... Ine asi radit nebudem, lebo v Nemecku mame uplne ine znacky ako na Slovensku a nebudem ta posielat to zhanat niekde na koniec sveta Confused Aj z mojej Sasky je hrozny hlados, ten tyzden, co ju uz nekojim, stacil nato, aby v tvaricke hrozne moc pribrala, je to poriadne vidno... Ale radsej takto, ako ked mi papavala tak strasne malo a kakavala na kriklavo zeleno Embarassed Rolling Eyes Shocked Kiahni sa bojim a ja (tie som ako decko nikdy nemala), ani osypky, rubeolu, ci nieco podobneho, to si este uzijem... Inak, slava, konecne zaciname liezt ako "clovek", nie styl plazim sa rychlostou vetra a sposobom hada, ale pekne vystrete rucicky a na kolienkach, no taka som hrda, urobi tak zatial len zo pät krockov, ale takaaa je zlata, ked balansuje rucickou a snazi sa nestratit rovnovahu. Stavat sa stavia coraz castejsie a je si coraz istejsia, ked chce ist na ruky, tak si jednoducho vylezie po mojich nohaviciach hore a natahuje rucky... Potvorka jedna Laughing Yvet- inak ja zmensujem fotky tak, ze si ich otvorim cez Microsoft Office Picture Manager, funkcia Picture/Compress Picture - Web Page. Inak ani neviem, ako by som 1,5 Mb fotku zmensila pod 100kb. Alebo si jednoducho urob ticker ako my. Ja mam svoj na youngnutrition.net - Babyticker, da sa tam dat dost velka fotka...

 

16.02.2007 09:42

jurky

ahojte, Monika1 aj moj drobec je narodeny tiez 20.6. a tie kiahne ti nezavidim, tiez ako anjelicek sa toho desim, le bo som ich ako mala tiez nemala Embarassed Anjelicek gratulujeme k lezeniu, pockaj zachvilku jej nebudes stacit, tak ako ja Simimu.

 

16.02.2007 10:01

Monika1

dakujem anjelicek za tip, vyskusame. Inak z BA mam naskok do Rakuska a kamoska mi hovorila, ze je tam lepsi vyber, aj od HIPP su tam take co u nas nie. Gratulujeme k uspesnemu napredovaniu. Pockaj nejaky ten tyzden a bude behat po celom byte. Nelke to trvalo od prvych pokusov cca 14 dni a uz je sebestacna.Kiahne mame dnes stvrty den a vyzera to najhorsie. Cela je chudatko vyhazana, najma tam kde ma plienocku. Rozmyslam ako jej pomoct, ale okrem natierania, nam doktorka nic ine nedoporucila, ale dufam ze od zajtra to uz bude na ustupe.

 

16.02.2007 12:00

anjelicek22

Monika1 - Sasenka je sebestacna uz dlho, lozi od svojich 6-mesacnin, ale to s tymi kolienkami a rovnovahou (tam bude asi pes zakopany) doteraz nechcelo klapnut. A dostane sa fakt vsade... Dneska sme mali nasu Krabbelgruppe, po asi dvojmesacnej prestavke, no vsetky babatka tam uz lozia, sedia, stvornoskuju, no hroza, desat malych priseriek pokope, no robia dobry cirkus Laughing Saska je asi fakt ten najväcsi cert, urcite ju nebudu mat v skolke radi, kazdemu kradne hracky a bije ich kockami do hlavy, ajajaj... Na zaciatku si posuvame od dietatka k dietatku sasa so zvoncekami dookola a Saska samozrejme, ho chcela mat stale, a tak sa posuvala od mamicky k mamicke a kazdemu toho sasa brala, odstrkovala ho od vlastnej mamy, liezla po ostatnych mamickach, no nic jej neni sväte, nikoho sa neboji... Hodinu a pol v pohybe, to ju znicilo, teraz spi, nezobudila sa, ani ked som ju vyberala z auta a vyzliekala Shocked Ja len verim, ze coskoro dorazi ohradka, co som objednala, lebo strazit ju je dost narocna robota, vsetky rastliny su asi do vysky pol metra uplne osklbane, a ani kocur, co lehava na kresle, uz neni v bezpeci, tam sa vytiahne, postavi a potom ho taha za chvost a usi, minule ho dokonca pohryzla do nohy, chudaka maleho...No vydesila ho na smrt Rolling Eyes Sa tesim, od zajtra chodim plavat, posilovat prsne svalstvo, predtym, nez som bola tehotna som chodila aj dva krat do tyzdna, dost mi to chybalo. Ked mala papa z flasky, tak sa drahy o nu chvilu moze postarat aj sam. Prajeme pekny den

 

16.02.2007 12:21

Monika1

anjelicek nezufaj. taka podobna ako tvoja bola moja najstarsia Nikola. teraz ma 13 rokov a vyrastla z nej super nezavisle dievca. o vsetko sa vie postarat.

 

16.02.2007 12:59

Monika1

anjelicek. som nevedela, ze uz tak dlho lozite, takze problem je v koordinacii pohybov?

 

16.02.2007 15:28

yvet13

Ja by som sa chcela spytat,ze či už davate svojim ratolestiam jogurty alebo pribinačika? Lebo maleho kojim už len dvakrat denne a to rano a večer,a ked sa naobeduje tak sa trochu napije ale velmi sa mu tahat nechce,radšej pije s fľaše so sosátkom.Túto noc nam malý zase vyvadzal trapia ho prve zúbky ktoré sú už mesiac prerezané ale dako pomaličky rastú a asi preto naš Dadi tak špatne búva,často sa budi a poplačkáva Crying or Very sad !!!Aj vaše sú také mrzuté?

 

16.02.2007 15:58

Monika1

yvett. ani mi nehovor, my sme tam uplne rovnako. Nelka slinta uz asi dva mesiace a vsetko co jej neutecie hryzie. Horne je uz pekne vidno, ale chyba im este tak pol milimetra. Jogurty a uz vobec nie pribinaciky nedavam. Je to este skoro. Pri starsej som zacala s jogurtom okolo 9 alebo 10 mesiaca, ale teraz mi doktorka a aj niekolko kamosiek hovorili, ze sa to posunulo. Nedavam ani zltok, ani jedlo obsahujuce lepok. Ako ste na tom vy ostatni?

 

16.02.2007 18:28

anjelicek22

Nas zubky trapia tiez, minuly tyzden vyrastli tie horne (a to hned tri), este sa s tym trosku trapi... Dolne zubky jej po prerezani (to bolo za jeden den)- teda kym boli uplne vonku - rastli az nieco cez tri tyzdne. Ale spinka lepsie ako predtym, to tak bolo aj pri spodnych, len bola podvecer trosku uplakana... Zlate babo. Monika1 - tak nejako, ale problem to nebude, to ma po mne, potknem sa aj na rovnom chodniku Embarassed Ale nie, ide jej to super, len neuci sa veci v postupnosti, ako je to v tabulkach, niektore veci jednoducho preskoci a neskor sa ku nim vrati... V inom je zasa dost popredu... Ja davam pribinaciky od siesteho mesiaca, u nas jej davam Fruchtzwerge, to je tak akurat porcia, ktoru spapa, niekedy dokonca uz aj dva Laughing Z lepkom si nerobim taku hlavu, dostava vsetky druhy kase a piskoty, podla mna to dost prehanaju, ako nas strasia, a ved uz ma skoro osem mesiacov... Tiez chcem zredukovat pocet mliecnych flasiek na 3 cez den a jednu v noci, jogurt je podla mna super alternativa a tieto pre deti maju dost prisne kriteria, ktore musia splnovat.. Hlavne, ze jej to chuti, napriklad HIPP ovocnu s jogurtom nechce jest ani za svet... Ale kazdy podla seba. Ked si myslis, ze je na to cas, tak mu daj Smile Saska sa na jogurtiky uplne vrha, ma ich omnoho radsej ako ovocnu vyzivu, najradsej bananovy Smile))

 

16.02.2007 19:25

yvet13

Anielicek a Monika,Dakujem za rady!Nas maly sa uz nechce vôbec hrat po sediačky ked je sam v izbičke tak hned kriči alebo plače ( samozrejme sa postavý)aby som sa vratilaNeviem ako ho naučit hrať sa trošku osamote Rolling Eyes A tak to to unas ide celý den,spokojý je len vtedy ked snim šaliem alebo sa prechadzame za ruky po byte :D ,dakujem za radu pri zmenšeni fotiek!Dufam že mi to pôjde Embarassed Ahoj zatial Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

16.02.2007 20:01

yvet13

Náš Dadi Razz Razz

 

16.02.2007 20:02

yvet13

D8VIDKO

 

16.02.2007 20:10

Monika1

anjelicek. ja by som s tym lepkom ani jogurtami nerobila hlavu, len Laura aj Nelka maju traviace problemy. U Laury presli az okolo 4 roku. A preto som opatrnejsia aj pri Nelke. Vies, ja som uz osem mesiacov nespala, tak sa snazim problemy eliminovat. Takze postupne. Uz sme objednane aj na gastro, len na Kramaroch kym daju termin, trva to vecnost a inde mi ju nevysetria. Ja osobne mam podozrenie na alergiu na kravske mlieko alebo minimalne intoleranciu laktozy. Budem stastna, ked sa ani jedno nepotvrdi, ale potom nech mi niekto vysvetli, preco ma mala take problemy s bruskom. Sad

 

16.02.2007 20:19

yvet13

Ahoj Monika,dúfam že s malou v Kramaroch dobre dopadnete a všetko sa na lepsie obrati!!!!!! Rolling Eyes Držim palce Wink

 

16.02.2007 20:48

anjelicek22

Monika - my sme boli na kramaroch na gastre - u detskej doktorky sme boli v piatok a termin sme dostali hned v pondelok, nevedela som, ze je tam taky natlak... Ale super gastro doktor je aj na Zaporozskej v Petrzalke (sukromny), doplatis si 200 korun a vezme ta hned bez objednania. Kamoska chodi ku nemu, vraj je super. Nam tiez tipovali alergiu na kravske mlieko, ked mala Saska 6 tyzdnov hnacky, ale nakoniec sa ukazalo, ze to vsetko bolo zo stresu, ze som ja mala skusky a na nu sa to len prenasalo... Nic ine nenasli ani na Sone a ani nikde inde... Dufam, ze vam nic nenajdu, ale chapem, preco sa bojis nejakych potravin. Saska inak znasa vsetko fakt dobre, doteraz sme nemali problem zo ziadnou potravinou (okrem uplnej neznasanlivosti mrkvy Laughing Laughing ), tak radsej na to, ze by mohla mat nejaku alergiu, ani nemyslim... Yvet - Saska sa vie celkom dobre hrat sama, ale ked ju nepocut, je jasne ze zasa robi nieco, co nesmie Confused Je asi posledne dieta, co nevie sediet, jednoducho ju to nebavi... Hrozne rada sa stvera hore po schodoch, zajtra musime rozhodne namontovat aj na dolne schodisko zabranu.

 

17.02.2007 12:17

lucifuk

paulina: podla mna nezje malo, ale aj tak je taky chudulinky makaronik, teraz moze mat nieco malo cez 8kg a ma 74cm. neviem, mam pocit, ze je to trochu malo. aj ked nasa pedi vravela, ze je to ok. asi sa stresujem nadarmo.
My mame 8700 g a 76 cm a sme "tabulkovo" akurat - niezeby mi na tom zalezalo, to je len konstatovanie - takze sa nastresuj, aj vy ste v pohode! hadia noha: Ozaj, ten sed na patickach skusa aj nas maly, dnes som ho prichytila, ze najradsej pred chladnickou pri magnetkach a pri hrazdicke!
haha, som pisala, ze 8700 g, tak dnes sa ale brutaaaaaaalne posr..... a uz mal len 8600 g Shocked ale nevadi, ved aspon rastie a furt sa pohybuje, tak to spali asi rychlejsie... Ale sranda je, ze my nie a nie prekrocit 9 kg

 

17.02.2007 12:27

lucifuk

Monika1: yvett. ani mi nehovor, my sme tam uplne rovnako. Nelka slinta uz asi dva mesiace a vsetko co jej neutecie hryzie. Horne je uz pekne vidno, ale chyba im este tak pol milimetra. Jogurty a uz vobec nie pribinaciky nedavam. Je to este skoro. Pri starsej som zacala s jogurtom okolo 9 alebo 10 mesiaca, ale teraz mi doktorka a aj niekolko kamosiek hovorili, ze sa to posunulo. Nedavam ani zltok, ani jedlo obsahujuce lepok. Ako ste na tom vy ostatni?
Hovoris mi z duse, pribinacika (riadny tvaroh) mu nedam hadam ani na 1. rok, jogurt chcem dat od 9 mes. - som si citala v Betynke Special Jidelnicek pro nejmensi, ze najlepsie biely, probioticky, len jogurtova kultura a mlieko - ziadny skrob, prisady, cukor, zelatina a neviem, ale na zaciatok sa mi nepozdava ani smotana- kedze mi odporucali Sabi, ale v nom je smotana, tak ten zatial nie. Mam vybraty Rajo Klasik a Vitalineu ale tmavozelenu, ta svetlozelena je sladena. Zltok som skusila teraz pred tyzdnom, ale len kuuusocek, lepok este nemal okrem par chlebovych omrviniek...

 

17.02.2007 12:32

lucifuk

Monika1: anjelicek. ja by som s tym lepkom ani jogurtami nerobila hlavu, len Laura aj Nelka maju traviace problemy. U Laury presli az okolo 4 roku. A preto som opatrnejsia aj pri Nelke. Vies, ja som uz osem mesiacov nespala, tak sa snazim problemy eliminovat. Takze postupne. Uz sme objednane aj na gastro, len na Kramaroch kym daju termin, trva to vecnost a inde mi ju nevysetria. Ja osobne mam podozrenie na alergiu na kravske mlieko alebo minimalne intoleranciu laktozy. Budem stastna, ked sa ani jedno nepotvrdi, ale potom nech mi niekto vysvetli, preco ma mala take problemy s bruskom. Sad
ano toto sa casto zdoraznuje, ze tie problemy mozu prist neskor, okolo 3 rokov. Mne jedna kamoska vravela, ze ked sme sa bavili o stravovani a vravela som, cim sa riadim, ziadny tvaroh, lepok a pod. pomale zavadzanie prikrmu, ze mi neverila, ale ma krstna a to jedlo velmi skoro vsetko a bez rozmyslu a teraz ma rok a chodia po lekaroch, nevedia, co mu je, ma asi alergie a traviace problemy, takze uz viac veri, ze to moze byt tymi prikrmami ( inak, niekedy aj dospeli behaju po gastre a nevedia im dlho prist na to, co to je a potom zistia celiakiu), takze som si povedala, ze slimacim tempom nic nepokazim, ved deticky maju na to cas a aj tak do roka ma prevazovat mlieko...

 

17.02.2007 17:10

Monika1

anjelicek. snazila som sa najst si sukromneho a bola som aj v Medifere u doktorky Ciernej, ktora ordinuje aj na Kramaroch, ale ona jej vysetrenia nerobila a skonstatovala, ze ona to vidi, tak, ze je v poriadku a keby sa mi nieco nezdalo nech ju necham objednat na Kramare. tam som volala 2.2. a dali mi termin na 12.3. a to sa ma snazili dat co najrychlejsie. O tom doktorovi v Petrzalke som nevedela, skusim ho nakontaktovat a uvidime. Chodis este do skoly? Pretoze ja tiez. Na aku fakultu a ktory rocnik si? Ja chodim tretim rokom na Pravo na UK a teraz ma cakaju este skusky v letnom semestri a potom bakalarska statnica v juni. Inak dnes sme mali hroznu noc. Nelka zaspala az o 2.30, resp. ona spala ale len na rukach, ked som ju dala do postielky hned spustila plac, bolelo ju brusko. Rano som vstavala skoro, mala som prednasku a tak som si bola v skole trochu oddychnut od ruchu domacnosti, zato manzel si ho pekne uzil za cely tyzden pri tych nasich troch kockach Twisted Evil

 

17.02.2007 17:13

Monika1

yvett, ten tvoj Dady ma ale okale. Strasne je zlaty. Ja som vzdy chcela chlapceka a tak mam tri dievcatka :D Kocky poradite mi ako sa davaju fotky, ale tie malicke, ktore sa objavia vzdy s mojim menom? Alebo kde si to najdem?

 

17.02.2007 23:48

anjelicek22

Monika - NO to su teda dost brutalne terminy, co by robili, keby malickej fakt volaco bolo Shocked Evil or Very Mad ?? Ja chodim tiez na UK - manazment, ale len 2. rocnik, predtym som chodila dva roky na ekonomicku, ale ked som zistila, ze som tehotna, radsej som isla sem, je to distancne, sice si dost zaplatim, ale je to luxus chodit len na skusky, dostavat materialy cez mail az domov a hlavne ze mozem s priatelom a nasim zlatickom byvat tu v Nemecku. Musela som zacat od 1. rocnika (teda som sa dva roky na ekonomickej drtila uplne zbytocne), minule leto to bola dost sranda, termin som mala 23. a poslednu skusku som robila 21. No teda dost mi lepilo, ze porodim niekde cestou v autobuse, to vtedy bolo vonku dobrych 34 stupnov Rolling Eyes Ale moja malicka si pockala a narodila sa az 26. Smile Ty mas tri dievcatka? To je podla mna uplne super, moj priatel ma z prveho manzelstva uz dve a ta nasa je tretia, uz si z neho robim srandu, ze len dievcatka dokaze (uz sme stanovili termin dalsieh otehotnenia - po bakalarskych skuskach buduci jun Laughing ) Uz teraz sa na dalsie babatko moc tesim, ked bude take ako Sasenka, tak uplne super... Len priatel ma v sebe dvojickovsky gen... Tak toho sa znacne desiiiim... No nebudem sa tu rozplyvat... Zacala som brat HAK, obycajny Cilest, vraj pomaha zrekonstruovat prsne tkanivo - no podla mna to aj zacina posobit, uz to neni take hrozne, ako ked odislo mlieko a prsia len tak viseli... Brrr... Ja som tak na Cilest reagovala vzdy, ked som mala 17 som si tak zväcsila prsia o cislo, takze dufam, ze to bude fungovat aj teraz... Ale dost z toho rastie brucho, uz zasa vyzeram ako v 4. mesiaci. Lekarka hovorila, ze ho odporuca na zrekonstruovanie len asi dva mesiace, inak je to na pecen brutalna zataz... Potom si dam predpisat nieco ineho... Inak Sasenka dnes po PRVY raz prespala celu noc, od pol osmej vecer do siedmej rana. No mala som chut otvorit sampanske a poriadne si s drahym pripit. Dufam, ze to bude aj dalej pokracovat, vyzera to, ze spi omnoho lepsie, odkedy je u seba v izbe a hlavne, odkedy ju nekojim, neni v noci hladna. Prajem vsetkym sladke snicky Smile

 

18.02.2007 10:00

jurky

Monika1: anjelicek. ja by som s tym lepkom ani jogurtami nerobila hlavu, len Laura aj Nelka maju traviace problemy. U Laury presli az okolo 4 roku. A preto som opatrnejsia aj pri Nelke. Vies, ja som uz osem mesiacov nespala, tak sa snazim problemy eliminovat. Takze postupne. Uz sme objednane aj na gastro, len na Kramaroch kym daju termin, trva to vecnost a inde mi ju nevysetria. Ja osobne mam podozrenie na alergiu na kravske mlieko alebo minimalne intoleranciu laktozy. Budem stastna, ked sa ani jedno nepotvrdi, ale potom nech mi niekto vysvetli, preco ma mala take problemy s bruskom. Sad
ano toto sa casto zdoraznuje, ze tie problemy mozu prist neskor, okolo 3 rokov. Mne jedna kamoska vravela, ze ked sme sa bavili o stravovani a vravela som, cim sa riadim, ziadny tvaroh, lepok a pod. pomale zavadzanie prikrmu, ze mi neverila, ale ma krstna a to jedlo velmi skoro vsetko a bez rozmyslu a teraz ma rok a chodia po lekaroch, nevedia, co mu je, ma asi alergie a traviace problemy, takze uz viac veri, ze to moze byt tymi prikrmami ( inak, niekedy aj dospeli behaju po gastre a nevedia im dlho prist na to, co to je a potom zistia celiakiu), takze som si povedala, ze slimacim tempom nic nepokazim, ved deticky maju na to cas a aj tak do roka ma prevazovat mlieko...
Presne ako hovoris lucifuk, ja som tiez velmi opatrna a urcite mu nezaskodi, ked pojdeme na vsetko pomaly. Ja osobne som silna alergicka a moj manzel ma tiez alergiu, tak sa snazim u maleho eliminovat vsetko, co by mu mohlo uskodit. Ja aj ten zltok dam az po jednom roku. Len dufam, ze sa mu ziadna alergia neprejavi a ak ano, aspon nebudem mat vycitky, ze som robila nieco zle. Lebo babetka su take zranitelne a hlavne teraz sa im vyvija imunita, tak netreba harazdovat s ich zdravim. A tak ako vravis, teraz sa to nemusi prejavit, ale ked budu starsie, ano.

 

18.02.2007 15:16

Monika1

anjelicek. ja som bola na tom minuly rok so skuskami podobne. Poslednu som robila 15.6. ale ja som sa velmi neobavala, ze by som porodila, skor som si to priala, ale to sa mi nesplnilo. Vsetky kocky mam vyvolavane, takze som si pekne 20.6. docupitala do nemocnice a bolo. Ja nemozem HAK brat, lebo to na mna velmi posobi, priberam, bolia ma lytka a preto mam tri deti Twisted Evil Prave sa rozhodujem, co idem urobit, aby uz ziadna slecna nebola, to zeby som mala chlapca by ma ani nenapadlo :D . Inak co to je za manazment, ake su skusky, kolko ich je za semester? My mame za rok tak 17/18 skusok. Pytam sa preto, lebo predtym ako som sa dozvedela, ze som s Nelkou tehotna som rozmyslala, ze by som si este k pravu pribrala, tak v stvrtom rocniku manazment.

 

18.02.2007 21:48

andrea ko

Ahojte staré i nové maminy. v poslednom čase som sa stala len čitateľkou vašich správ, ale ten lepok ma akosi vyprovokoval. páčil sa mi ten názor o slimačom tempe. ale!! gastroenterologička, ktorej veľmi verím a je na Slovensku dosť uznávaná tvrdí, že lepok treba vyskúšať veľmi pomaly, ale už od siedneho mesiaca. neviem, prečo , ale ona sa práve tejto oblasti zvýšene venuje, takže jednodňový rožok a chlebík sú podľa mňa na skúšanie dobré. mojej terezke to ožužlávanie dva-trikrát za týždeň veľmi chutí. čo sa týka kaší, dávam jej ju občas - kedže máme od narodenia veľký problém s nadúvaním, dávam jej len jednu odskúšanú a to je hipp ovocná. z toho žĺtka som zmätená. asi pred mesiacom som jej ho dvakrát dala, ale pootom zasa nie. tak , ja neviem. už som nebola dlho na poradni, ale kedže každá lekárka hovorí niečo iné.....kým donedávna som vám závidela, čo vaše deti robia, terezka začala akosi všetko naraz. lozí, sama sa pekne posadí,stavia sa, robí ťapušky a pápá a už dvakrát sa akosi zvláštne vypýta la na nočník kakať. nevie, no možno je to len náhoda, ale potešilo ma to. :D

 

18.02.2007 22:14

anjelicek22

andrea ko - ja tiez nie som aktivista nejakych brutalnych prikrmov s obsahom lepku (mozno to tak vyznelo), to urcite nie, ale podla mna tiez uz treba zacat babatka zvykat, ked budu ako v bavlnke tak dlho, mozno sa creva uz nedokazu tak prisposobovat ako v prvom roku. Mozno je to blbost, ale urcite sa najde doktor, ktory ti bude tvrdit aj toto... Podla mna je ovocna HIPP najlepsia, ale vzhladom na Saskine fazy chcem-nechcem kasu, jej do nej i tak vela nedostanem. Mame este ryzovu proti hnacke a kasu krupicnu Bebivita na spanie (tu ale neje skoro vobec, vecer je na to prilis unavena). Chlebik u nas lekarka odporucala najskor od 9. mesiaca, tak toho sa budem drzat, ale Babykekse a piskoty su podla mna znacne neskodne. Ten zltok som jej zatial dat neskusala, ale ani ma to nejako nelaka... Super, ze Terezka zacala dohanat nasich chlapcekov Laughing Saska este stale nesedi, ale uz si nerobim hlavu, v sedacke sedi uplne rovno, aj ked sa o mna opiera, na to este urcite prijde, ako to pojde samo... Ale lezie uz na kolienkach ako drak, netusila som, ze bude vediet vyvinut taku rychlost... Mne sa uz to plazenie zdalo dost rychle... A ked sa postavi, uz vie zliezt dole, takze ju uz musim zriedkavejsie zachranovat. A rastie jej 6. zub!! Uz je ho vidno, zatial mala pravu dvojku a obe jednotky, teraz ide aj lava dvojka. Aj vam sa zdaju tie horne zubky o tolko väcsie ako tie dolne?? Len by ma to zaujimalo, lebo tie Saskine su teda dooost velke. Monika - My mame sedem skusok za semester, ma to vela spolocne s ekonomikou, dva roky je anglictina, ale rozhodne nic, co sa dalo nezvladnut. Ved sa kukni na www.fm.uniba.sk - studium, distancne studium. Alebo na stranku, ktoru robi moja kamoska, je to sice druhy rocnik, ale i tak www.manazment.wbs.cz Uznavaju vela skusok, tak minimalne prve dva roky sa ti bude vela predmetov zhodovat. Ale vsak si precitaj... A inak aj ja z HAK hrooozne priberam, preto som predtym mala nizkohormonalnu, ale vysledkom je nasa Sasenka Embarassed Ale ked sa mi z toho za dva mesiace upravia prsia, tak dva mesiace vypasene brusko znesiem...

 

18.02.2007 22:19

andrea ko

teda, Saska je velmi sikovna. mi zatial nemame ziaden zub. esteze mam tie skusky za sebou Smile - teda uz asi 4 roky. zelam vam, aby vas to bavilo a darilo sa vam. ako to vyzera s recou. Co saska hovorí. moja terezka sa do slabík napúšťa. už dva-tri mesiace hovorí len ááááá, je , ge he a nič viac. nie je to málo?

 

18.02.2007 22:20

andrea ko

huráááá, po mesiaca som ja hlúpa pochopila z vašich predchádzajúcich rád, že skopírovať treba stredný html. no ,to mi teda trvalo. konečne tu mám svojho krpca

 

18.02.2007 22:33

andrea ko

Ešte by som sa vás chcela spýtať na jednu vec, ktorá sa tu ešte neobjavila. keďže sa blíži leto a krpček bude mať rok, uvažujem o kúpe káričky. mám športový kočík, ale keď ho prerobím na káričku, je veľmi ťažký a zle sa ovláda - s terezkou má 28 kg.nechcela by som však dať viac ako 3000. ak náhodou máte dobrú skúsenosť s nejakou značkou alebo neznačkou, budem veľmi vďačná. na internete som našla všelijaké, ale sú veľmi drahé.

 

19.02.2007 08:34

hadia_noha

Andrea ko ja mam sportovy Chicco Ponee XS ( http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/na-prechadzku/6m-plus/Sportovy-kocik-ponee-xs ), kupila som ho na inzerat za 3300 a bol ako novy, som s nim velmi spokojna, je lahulinky (5,8 kg) a dobre sa ovlada. Akurat ma hneva, ze to predne madlo sa neda odobrat a oprat a je z takej chulostivej ciernej latky, podla mna sa hned okope, ked uz bude dancul behat. Budem tam musiet usit nejaku odopinaciu ochranu. Ak chces kupit cisto novy, tak skus pozriet tu: http://www.babyandshop.sk/sportove.htm, su tam aj take okolo 3000-3500Sk a ja by som si z nich vedela vybrat. Ak chces radsej taky na inzerat, tak odporucam sledovat ponuku na mimibazare: www.mimibazar.sk, napriklad teraz tam jedna pani predava CHICCO Ct 0, 5 za 2700Sk, ale daju sa najst aj vyhodnejsie, ked clovek dobre natrafi.

 

19.02.2007 08:40

hadia_noha

Monika1 ak chces taky metrík s fotkou, ako mame pod prispevkami, tak si skus nejaky vytvorit napriklad na www.lilypie.com. Ked budes mat hotovy, na poslednej stranke ti ukaze 3 HTML kody, ten prostredny skopirujes do svojich Nastaveni do kolonky Podpis. A bud si nastavis, aby sa zobrazoval vzdy, alebo pri odosielani prispevku zaskrtnes policko Pripojit podpis. Ak chces mat aj ikonku pod svojim menom (ako mam ja hadiu nohu), tak si treba najprv vytvorit malinky obrazok u seba na pocitaci a potom ho nastavit v Nastaveniach dole v najspodnejsej casti Obrazky postaviciek. Ak by sa ti nedarilo, napis, urobim ti podrobny navod krok-za-krokom s obrazkami Razz .

 

19.02.2007 08:46

hadia_noha

Andrea ko alebo este mozes skusit vydrazit kocik za chrumkavu cenu tuto: http://www.mimiaukcie.sk/nove_aukce.php?cat=3

 

19.02.2007 09:07

Monika1

dakujem za info anjelicek a hadia noha. tak sa idem skusit potrapit stou fotkou :D

 

19.02.2007 09:55

anjelicek22

andrea - ja si tiez chcem kupit Jogger v aprili, ked uz bude teplo, aj som si vybrala, cez e-bay sa daju celkom dobre vydrazit. Nas kocik + Sasenka je tiez 25 kg, tak to uz v lete nemienim vlacit. Teraz je to fajn, kedze sa Saska este v pohode zmesti do vanicky, len som jej trochu podvihla chrbatik, aby videla von, a je uplne spokojna... Zatial som kupila na nakupovanie tie najjednudochsie golfove palice, za nejakych trapnych 27 eur, vyzera hrozne, moj drahy sa ani pozriet na tu vec nemoze, ale ja uz nemienim chodit nakupovat s celou autosedackou, uz to ani hore na vozik nevylozim... A na sedenie len tak v tom drziaku je este dost mala, a ak je unavena, uplne sa zvezie na stranu a to teda vyzera hrooozne zufalo. Tak si ju prevazam v tejto prisernosti, ale jej sa to paci, ked ju niekde pristavim, osahava vsetko, a predovsetkym, ked ideme nakupovat oblecko ci nieco podobneho, tam ani velke voziky nemaju a s kocikom je jej vzdy hrooozne teplo. Dolezite pre Jogger je pre mna, aby mal vpredu otocne predne kolecko a rucnu brzdu, aby som sa mohla zo Sasenkou chodit korculovat, to sme minuly rok robievali od jej narodenia az do oktobra, je to podla mna dost dobre na postavu. Len bez rucnej brzdy by to bolo na zabitie... K tomu rozpravaniu - Saska tiez nie je nejaka skvela, ale uz vie povedat mam a bubo, na co som teda znacne hrda, ale hovori to len mimovolne, bez nejakeho hlbsieho zmyslu. Podla mna sa teraz sustredi na motoricky a nie na psychicky vyvoj. Vzdy sa da len jedno... Inak je to na krpcov moc Smile

 

19.02.2007 09:57

Monika1

andrejka ko. kedze mame obe bruskove deti mohli by sme by sme si vymienat skusenosti s vyskusanymi potravinami? vy ste o nieco starsi, co je pre nas vyhodou Twisted Evil . ake mas skusenosti so zeleninou a ovocim? a co jej uz vsetko davas? Nelka sa v noci koji, rano jej dam Nutrilon HA, potom ma ovocie na desiatu, vacsinou frutapura/jablko, jablkomarhula, jablkoslivka/ alebo hipp/marhula, jablko/, surove jablcko jej davam len ked ma redsiu stolicu. Obed zelenina alebo zelenina s maskom, zacinali sme hipp, ale teraz jej uz viac chuti to co jej navarim. Kojenie, potom Nutrilon, kojenie a Nutrilon. Davala som aj ako prvu veceru kasu ale po skusenostiach som ju radsej opat nahradila mliekom. teraz sa chystam kupit tu hipp ovocnu ako ste mi poradili s anjelickom. Kiahne nam zacinaju schnut a dufam, ze uz budeme moct ist konecne aspon v stredu vonku, lebo chuda uz ani nevie co to je. Sad

 

19.02.2007 10:01

andrea ko

hadia noha a anjelicek 22, dakujem za super rady, idem to popozerat

 

19.02.2007 10:03

Monika1

s rozpravanim sme na tom tak, ze svojho casu, cca mesiac dozadu, hovorila te-ta, ta-ta. Na co bol moj manzel patricne hrdy , mysliac si, ze je to vedome Twisted Evil , dokonca raz povedala mama, ked sme boli nakupovat, ale potom ako zacala napredovat v stvornozkovani a snazi sa postavit a ist, tiez sa to utlmilo ako hovori anjelicek, to kam a ako rychlo sa dostanu je pre ne dolezitejsie ako nejake rozpravanie. Ale poviem vam pravdu mne to ani moc zatial nechyba, dost co mi tu rapocu Nika s Laurou, ked sa prida aj Nelka, tak to bude parada Razz , najma pre moje usi.

 

19.02.2007 10:03

andrea ko

Monika 1, najskor ti napisem, co nam neurobilo dobre - ryzova kasa, spenat. a samozrejme, ja od porodu nemozem zjest nic, co by nafukovalo - nic cerstve, kysnute...

 

19.02.2007 10:07

andrea ko

my sa kojime takmer tak isto, ako ked bola uplne babo , papame az na obed - vzdy jej varim, ona mi tie kupovane nechce - davame mrkvu, vyvariť petržlen, zemiak alebo bezvaječné cestoviny- písmenká, cukinu a brokolicu + kuracie mäsko. potom kojenie, na olovrant banan a jablko- postruhané. skusila som aj marhulu - ok, ale z broskyne hipp sa vyhádzala, vecer jej obcas dám kasu, podla toho ako je po kúpaní hladná - ci ma moc šklbe za pyžamo :D. obcas jej dam na desiatu bebe susienku alebo starší rožok

 

19.02.2007 18:02

andrea ko

hadia noha, ten tvoj chicco je uzasny. uplne som sa donho zalubila. akej farby ho mas? a baby na internete pisali, ze je uzky pre dieta na spanie - co si o tom myslis? je naozaj krasny - teda zatial len na pohlad.

 

19.02.2007 18:53

hadia_noha

andrea ko je fakt, ze ked sa sklopi na lezanie, tak je dost uzky, ma zboku take polstrovane opierky, a tie tam asi robia ten dojem ... ja mam Dancula strasneho hrocha a vojde sa donho aj s kombinezou a vyspi sa pohodlne, ale vobec by som sa nehnevala, keby to operadlo bolo o par centi sirsie. Tu na fotke vidno farbu, nie je taka svetla ako na tej fotke, co je na www.chicco.sk:

 

19.02.2007 19:10

anjelicek22

Inak otazocka na vsetkych, kolko vasi malicki este spia? Saska dnes spala celu noc az do pol deviatej, od desiatej do jednej a od stvrtej do siestej. Mne sa to zda teda dost ze moc... Pripajam fotku maleho zlodeja

 

19.02.2007 20:09

andrea ko

je super, ze tak vela spi. ved sa vie pekne unavit...a aaspon si aj ty odpocinies alebo porobis. my spime do pol deviatej asi od desiatej vecer s tym, ze sa budime na papanie aj 4-5 krat(ale spime spolu, takze je to jednoduche). rano spi pol hodinu okolo 10 a poobede vonku zvyčajne 1,5 -2,5 hodiny. mam kamaratky, ktore su ,,velmi nestastne", že ich deti spia len hodinu a pol denne.

 

19.02.2007 20:34

hadia_noha

ja spanie nekomentujem, Dancul spi, ako sa mu zachce andrea a tento by sa ti pre Terezku nepacil? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=948207

 

20.02.2007 09:49

Monika1

anjelicek, ty provokater :D . Vcera cez den a potom aj vecer spala super a tym Myslim, to ze doobeda 1,5h, poobede 2h, vecer isla spat o 19.30 a potom sa kojila o 22.00, 2.00, 5.00 a o 7.00 bola hore. Takze perfektnych 24h, ale vobec nepochybujem, ze dnes mi to vynahradi. Sad

 

20.02.2007 09:52

andrea ko

hadia noha, ten kocik nie je zly, ale ja urcite nechcem dva držiaky, ale spojenu ručku, pretože tak sa lepšie ovlada jednou rukou. dik

 

20.02.2007 10:34

kris

Ahoj maminky, ja s mojím Arturom vekovo patríme do vášho klubu, ale nezvyknem často prispievať, kedže nie som velmi ukecaná :D Chcem sa len opýtať, či vaše ratolesti spávajú ešte 2x za deň, alebo už len raz? Nám sa totíž posledný týždeň velmi zhoršil nočný spánok, večer nie a nie zaspať, horko-ťažko zaspí až okolo 20.30/pred tým spal už pred 19.30/ , často sa yobudí aj niekolko x za noc, kojím ho však už len raz za noc.Ráno je hore už o 5.30 Rolling Eyes Samozrejme, že potom je strááášne unavený/9hodín spánkuje podla velmi málo/, do tej 10tej už nevydrží držať očká otvorené, tak som ho dnes uložila skôr, ale myslím, že to nie je riešenie.Pred tým spával doobeda od 10tej do 11,5, čiže 1,5hodiny a poobede 30-45min.Teraz, ked si pospí poobede, tak večer spať ani za svet..Tak neviem, myslíte, že je ešte skoro na jeden spánok denné?

 

20.02.2007 10:47

anjelicek22

Ahoj Kris, Artur je super pekne meno Smile Dolu som to pisala, Saska spava 1x3 hodiny cez obed a 1x2 hodiny poobede, doteraz spavala 3x, teraz to zredukovala na dva spanky, ale spi o to dlhsie... Na jeden spanok je este dost skoro, ale poznam babatka, co nespia cez den ani to, ale to ta asi velmi neutesi Confused Ked to spocitam je to 5 hodin cez den a 11,5 - 12 v noci, tak to je skoro ako novorodenec Shocked Laughing Cool Monika - to s tym nocnym vstavanim ti nezavidim, ale pripomina mi to poslednych sedem mesiacov zo Sasenkov, ked vstavala fakt kazdu noc minimalne 3-4x na kojenie. Teraz z flaskou je to maximalne raz za noc, niekedy uz vobec nie. Vcera som kupila protismykove nazuvky pre saskine kolienka, uz ich ma oblecene, vyzera, ze to fakt funguje a ma v tom lepsiu stabilitu. Na parketach si inak pri svojjich pokusoch postavit sa vzdy nabila nos...

 

20.02.2007 10:47

Monika1

kris. Moja Nelka este spava 2x. Ale Laura, teraz ma uz 4 a 1/2 roka v osmom mesiaci presla, resp. ja som jej to upravila, na 1x do dna prave pre problemy so spavanim vecer /chodila az okolo 22.00/. Potom spavala na obed cca 2h a vecer isla medzi 19.30 a 20.00 spat.