1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

August 2007

21.02.2007 09:12

MartinaPK

Dobre ranko Laughing Marus ja som tiez Rh- a manzelik je Rh+ Confused robili mi test na protilatky a nastastie bolo vsetko OK. Ze v nejakom 28tt sa test bude opakovat. Tak snad bude zas vsetko OK Razz 3D uzv sa moze robit od 12tt, my ideme 1.3. nech pekne vidime babatko cele Laughing uz sa tesime Razz A vidim ze ste sa bavili o kocikoch. My cakame prve babo a chceli by sme nejaku 3-kombinaciu a hlavne nech sa da s kociarom korculovat. Chcela by som, aby sa dala aj sportova verzia otacat v smere a aj proti smeru jazdy a rozhodne musi mat kociar brzdu. Ale taky kociar som este nenasla. Bud ma brzdu a neda sa prisposobit sedenie dietatka alebo sa da a ten zas nema brzdu Rolling Eyes Tak neviem co teraz. Baby neviete mi poradit, prosim Crying or Very sad Dakujem pekny den

 

21.02.2007 10:08

Adka25

Ahojte, ja som teraz v 14. tyzdni a chystam sa dnes na 3D ultrazvuk na zahradnicku ulicu. Chcem sa vas spytat, ktore ste tam uz boli, ze ako to prebieha, aky je tam lekar, ci je mili a nieco aj k tomu vysvetli alebo ci jet o cisto o tom ze uvidim svoje babo. A este by som chcela vediet kolko taky ultrazvuk trva. Vdaka za odpoved a drzim vsetkym palce aby mali bezproblomeve tehotenstvo.

 

21.02.2007 10:39

Adka - 3D

Elin

Adka, ja som tam bola vcera. Robi to lekar a lekarka. Lekar robi v utorok a piatok. Bol velmi mily tento prvy trval tak max do 20 minut so vsetkym, mama 4 videa a z nich ulozenych dost obrazkov, on ked vidi nejaku peknu polohu tak to tak stopne a ulozi to. Babo je krasne vidiet, povie ti, kde ma rucicky, nozicky, hlavicku, ocka, ustocka atd. Este pred tym si len pozrie to sijove prejasnenie co mas napisane v tehu knizke. Teda aspon to odo mna chcel nech mu ju ukazem a potom povedal ok. Je to komercna zalezitost, teda ide o to len aby si si babo pekne poobzerala nejde o skumanie nejakych rozmerov atd ... to robi tvoj gyn pri normalnom utz. Na druhy idem v 25tt, ten vraj trva trocha dlhsie a je lepsie vidiet crty tvare atd. Na tomto vcera som videla babo komplet cele ako si tam hovie Smile Smile Smile Martinka ja tiez este nemam babo a kociky studujem stale ... moj favorit je bebe confort high trek http://www.bebeconfort.cz/hightrek.php ale nemam s nim prakticku skusenost ani vizualnu Smile preto sa chystam na vystavu do Brna v polovici marca a tam ho budu vystavovat (aj mnoho inych) chcem si k nemu pozriet aj to hlboke lozko, to sa mi tiez velmi paci ... ale asi bude dost malinke ... no ved uvidim. ak by si si chcela o nom nieco prakticke precitat tak tu http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=10257 Ale isto babulky tu co maju uz deticky poradia ovela lepsie!

 

21.02.2007 10:51

mimkab

MartinaPK Ahojček, skús pozrieť stránku www.babetkovo.sk tam je veľký výber kočiarikov, tak si môžeš naštudovať a zistíš ktorý práve chceš a ísť do obchodu kúpiť kočiarik na istotu. Je to super stránka. Aj my čakáme prvé bábo, ale kočiarik nekupujeme, ten mi dá sestra. Sú inak dosť drahé. Confused

 

21.02.2007 10:52

Adka25

Elin, vdaka za odpoved. Este som sa zabudla spytat ci sa robi 3D cez bruchoa lebo od spodu. Mne robil moj gynekolog sijove prejasnenie v 12. tyzdni este od spodu - ale asi kvoli tomu ze je to tak presnejsie. Ale tento 3D sa robi uz cez brucho? Ci sa mylim?

 

21.02.2007 10:53

3D

Elin

Adka, ano cez brucho sa to robi.

 

21.02.2007 10:58

MartinaPK

Baby dik za rady, este popozeram a pobehame aj nejake obchody Razz Ved mame este chvilku cas, xixi Laughing

 

21.02.2007 11:14

mimkab

baby ako si mam dat a kde mam najst ten tiker. Aj ja chcem mať taký ako vy.

 

21.02.2007 11:28

MartinaPK

mimkab chod na www.tickerfactory.com Arrow tam si vytvor ticker a Arrow skopiruj tusim url adresu do podpisu v nastaveniach na babetku Wink

 

21.02.2007 11:38

AdkaV

Jany: Ahojte kocky. po mesiaci som nazad, boli sme si uzivat teplejsieho podnebia v spanielsku Wink popisali ste toho teda statocne, to ani nedocitam snad od 12 strany!!! aj som sem pisala 2x, ale mi to neodoslalo Sad my mame uz prve vyvojove testy za sebou, malicka ( ha ha mala by byt ) je zdravucka a uz mala minuly tyzden 10cm. takeho super gyn som este nezazila ako sme mali v spanielsku na privatnej klinike. pomeral babatku kazdu kosticku, povisvetloval do botky co robi a preco. ze to vsetko sa da teraz pozistovat!!! no pozerala som ako puk. mozno to robi ajmoja gynda, ale nehovori o tom, tak clovek nevie. a najlepsie, ze je ze necheli za to ani cent a to sme tam boli 2x Shocked a mam odtial 12 fotiek malinkej :D neskor hodim nejaku. AFP testy sa tu v rakusku nerobia lebo zevraju su nepresne, ako ste aj pisali.
Jany, dlzka stehennej kosti sa meria aj tu Laughing Laughing Laughing Laughing je to uplne standardny postup. meria sa obvod hlavicky, obvod bruska, dlzka od temena po kostrc, dlzka stehennej kosti, sleduju sa prietoky, kolko ciev je v pupocnej snure, naplnenost mocoveho mechura, pocet chlopni v srdiecku, tep, zaludok, funkcia obliciek... inak, ta dlzka stehennej kosti sa nemeria preto, aby sme zistili, ci nebude mat male zakrpatene nozicky Laughing Laughing Laughing Laughing - po zisteni vsetkych rozmerov (hlavne obvod bruska, hlavicky a stehenna kost) sa porovnaju, ci vsetky sedia na ten-ktory tyzden tehotnosti. ak su namerane hodnoty take, ake maju byt, znamena to, ze babo rastie primerane, ze napriklad nema abnormalne zvacsenu hlavicku a telicko male, alebo naopak - nejde o iba o nozicky ale o celkovy vyvoj a rast. (takze tie merania, co ti robili, nie su nic vynimocne alebo nieco, co sa robi iba v zahranici - je to uplne normalny morfologicky uzv, ktory sa bezne robi aj tu Wink - a pisem to preto, aby si babulky-prvorodicky nemysleli, ze v SR sme pozadu - nie sme Wink )

 

21.02.2007 13:27

cancan

caute dievcata, no sa riadne cinite. pisete sem ako dive Laughing ja som dnes bola na poradni. celkom milo ma prekvapilo, ze mam uplne normalny tlak, lebo vzdy som mavala nizky a tocila sa mi hlava. Inak co sa tyka vahy, ja som praveze kilo schudla. Ale az tak mi to nevadi, lebo som pred otehotnenim par kil pribrala, takze babo ma z coho cerpat Wink Brusko rastie, tak si myslim, ze je to ok. Podla posledneho UZV som vraj v 13. a nie v 14. tyzdni. Tak sa mi to vsetko o tyzden posuva. Aj na tie odbery na AFP idem az 14.3., tak si este pockam na vysledky. Vsetkym, co to mate v poriadku srdecne blahozelam. Ja maleho na ruky neberiem koli tomu, ze som mala to krvacanie a nechcem zase skoncit v nemocnici. Lekari mi to neodporucali. Pred dvoma mesiacmi vazil vyse 12 kg, tak na dvihanie je to ozaj dost. Niekto sa ma pytal, odkial som. Byvame na Novej Bani. Obcas ideme aj do BA, mam tam svokrovcov aj kopec dalsej rodiny a kamaratov. Sama som tam 3 roky byvala a pracovala. Ten 3D ultrazvuk musi byt super. Tu nic take nerobia Sad Ked som cakala Dominika, tak som si len dala urobit par fotiek. Ozaj date si zistit co cakate? Alebo chcete prekvapko? Pri Domcovi to manzel nechcel vediet, povedala som to vtedy len par ludom. Niekolko dni pred porodom som sa ale prekecla, no co uz. Na internete som videla taku tabulku, kde sa da na cca 85% urcit, co cakate. Mne teraz vychadza dievcatko. Parik by bol super, ale potesime sa aj chlapcekovi. Na Dominika mi to tiez sadlo a ratala som to aj niektorym kamoskam, vsetky to vychadzalo. Celkom sranda... Teraz to uz drahy chce vediet, zrejme to ale budeme pred ostatnymi tajit. Nech maju prekvapko.

 

21.02.2007 21:20

rikinka

[quote="Jany"]Ahojte kocky. po mesiaci som nazad, boli sme si uzivat teplejsieho podnebia v spanielsku Wink AFP testy sa tu v rakusku nerobia lebo zevraju su nepresne, ako ste aj pisali. vidíš JANY, ty si to len s tými AFP potvrdila, čo som už od viacerých počula, že tie výsledky krvi u tehu nie sú jednoznačné a hocikedy len strašia !!!!

 

21.02.2007 21:26

Re: Dobre rano vsetkym!

rikinka

Elin: Marus, ja som bola na 3D v Gyn-Five v BA a tam som sa len docitala, ze medzi 12-16tt vidiet cele babenko atd ... a potom v 25tt zamerane uz iba na tvaricku teda, ze lepsie vidiet crty atd ... http://www.novedieta.sk/novinky/bonusy.html bola som tam vcera a to som bola 17+2. A bolo to fakt krasne!!!! Uplne zlatunke. Platila som 500 a ked pojdem aj na ten dalsi (to som tiez objednana uz) budem platit 1400. Normalne ked sa nejde na ten prvy tusim maju cenu 1900. Aspon tak mi hovoril, ze teraz maju na to akciu. Fotecku by som sem mohla dat, keby som vedela ako Smile Rikinka, ja som presne robila taketo stresy pred 2tyzdnami ... moj gyn vobec cez utz nepozrel, ze v akom som presne tyzdni v case odberu na AFP a tak som tam nadiktovala to co som si vypocitala z utz z pred 3 tyzdnov co bolo 14+0. A este mi povedal, ze to je jedno a bla bla bla a dokonca sestricka na mna pozerala, ze co som tam tak skoro v takomto tyzdni ... Tak som sa na druhy den nastvala isla k znamemu a ten pozrel na utz podla neho som bola 15+3 a hned mi brali krv podla tohoto. Vyslo mi to negativne Smile Vysledok u mojho povodneho gyn som si ani nevolala, nebudem sa zbytocne stresovat, ked tam bol napisany uplne blby tyzden a oni pozeraju do tabuliek predsa podla tyzdnov ...
Ellin no dobre si urobila. Vieš, ked sa výsledky každým týždnom menia, jeden týžden môžu byť nízke-to by bolo zle... kým by zobrali dalšiu krv, čakaš dalšie min.3 týždne, to by už mohli byť vysoké Rolling Eyes ja tiež neviem ako som prišla k toxoplazmoze Shocked to som z toho pafnutá doteraz Sad

 

21.02.2007 21:37

rikinka

Ahojte. Tak vidím, že ste si nevšimli môj príspevok a ani neodpovedali Sad . Nič to. Ked ležím, tak sa mi bruško tak normálne a rovnomerne rozloží. Od dnes rána je to inak. Smile Dnes ráno ležím, bruško sa mi naplo, pozrela som nan a mala som len pol bruška, bábo sa normálne presunulo na jednu polovičku a tam si hovelo Razz Potom sa pomaly asi rozťahovalo, zrejme nožky pretiahlo na druhu stranu bruška a pretože som mala ruky na brušku, tak na tej druhej strane som cítila taký malý kop. Shocked Pekne si to jemne koplo. Arrow no samozrejme to ešte nepovažujem za taký pohyb aby som to povedala dokine, ale bola som v uplnom klude a cítila som ho. Viem na 100%, že to neboli čreva Wink Arrow no a dnes si tak šarapatí celý den. Akoby mu bolo tam pritesno, nevie si nájsť polohu.

 

21.02.2007 21:47

vysledky testov

Elin

Rikinka drzim ti zajtra palce, urcite hlas ako si dopadla. Nech je vsetko do bodky v uplnom poriadku!

 

21.02.2007 21:50

Marysh

Ahojte tak z tych AFP testov som troska vedla. Brali mi krv, ked som bola nejako v 13, takze to bolo asi skoro. Som zvedava, co mi povie zajtra lekar, ked budem volat a ak tam nahodou uz vysledky dorazili. Clovek uz nevie ani, ci tym lekarom moze verit ci nie... Hej, myslela som ten baby board. Myslim, ze to vyuzijeme. Neviem sice, ako sa s tym riadi kocik, uvidime, ked budeme mat. Ale je to dobra vec. Na nosenie v satke sa mi zda maly uz dost velky...to by sa mi viac zdal nosic na chrbat, ale to by som asi z prechadzky dosla domov viac grogy ako deti Wink Uvidime... Rikinka, zajtra sa urcite ozvi, ked budes mat vysledky... inac aj mne sa sem-tam zda, ze sa babenko hybe, ale je to asi skoro este. Take mini bublinkovanie sa mi zda. Uvidime, kedy to bude zretelnejsie... Matje sa vsetky krasne Laughing

 

21.02.2007 21:57

Zuzkaaa

Ahojte, pisete o priberani, ja mam o 1kg viac, takze som na vahe ako na zaciatku tehu. Inak co sa tyka priberania, zalezi od tyzdna. Mne sa inak paci stranka http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=web_content&page=web_content&id_content=220 Ale urcite vela z Vas na nu chodi Smile Kupila som si vcera dobru knihu "Devat mesiacov otazok a odpovedi", vazne je to dobre pisane, pozrite si v knihkupectve. Ma to asi 500 stran a vsetko je tam pekne vysvetlene. Inak to AFP naozaj nie je presne a chybovost je velmi casta, tak netreba stresovat, ked vyjdu "zle" vysledky. Tak pekny vecer

 

21.02.2007 22:43

mia

NAsenka - Phil and Teds - je celkom prakticky ale na moj vkus trochu extravagantny. My asi kupime zooper. Kto sa pytal na RH- ? Ja mam. Rikinka, chapem ze by si sa nevedela zmierit s postihnutym babetkom. Asi ani ja nie. Ale verme ze vsetko pre teba dobre dopadne.

 

21.02.2007 22:46

mia

toto som ja presne pred rokom Smile

 

22.02.2007 12:15

slniecko

Mia, ale aj ostatne s malym rozdielom, to budete mat divoke, drzim palce! Rikinka, drzim palce na vysledky. Ja nemam nic nove, striedavo oblacno, len sa mi pridruzili zavrate. Uz aby to bolo za mnou. Majte sa.

 

22.02.2007 17:01

LuciaG

Yuyka: Ahojte baby, neviete mi niektora povedat, ako sa vlastne pocitaju tyzdne tehotenstva. Ked mi na ultrazvuku minuly mesiac vyslo, ze som v 10w 5d, znamena to, ze som bola v desiatom tyzdni alebo v jedenastom tyzdni, lekar na ultrazvuku mi povedal, ze j to jedenasty tyzden a moja lekarka, ze je to tyzden desiaty.
10w5d by mal byť 11tt. Aj môj lekár to takto ráta.

 

22.02.2007 17:21

LuciaG

Ahojte dievčatá, ale ste tu toho popísali. Dnes aj mňa celý deň pichá v brušku. Trošku sa znepokojujem, ale verím, že do zajtra to prejde a že je to naozaj iba rozpínanie maternice. Marysh - dajú sa kúpiť super nosiče na chrbát. Pozri tu: www.nosime.sk marus - ja som tiež pribrala 2kg. Zuzkaa, ja mám tiež knižku o ktorej píšeš. Vyhrala som ju a naozaj je veľmi dobrá. Keď už sme pri tých nosičoch, plánujete si kúpiť nejaký pre vaše detičky? Ja som pri prvej dcérke mala babyvak (teda aj ho stále mám), ale pre druhé bábätko si chcem kúpiť babyšatku, keďže je flexibilnejšia a babyvak zaťažuje iba jedno rameno. V sobotu ideme do BA na Troch mušketierov Wink . Dcérka bude spať u mojich rodičov.

 

22.02.2007 20:58

babenko

cancan, aku tabulku na urcenie pohlavia myslis? rada by som sa na to pozrela. alebo myslis tie babske povery tu na bbtk? marysh, s tou satkou som to myslela inak - starsie dieta v kociku a mladsie v satke, mojho 14-kg maca sa neodvazim nosit Rolling Eyes slniecko, chudatko, hes hes, ja mam tie nevolnosti uz nastastie odtrpene. rikinka, aj ja uz vyse tyzdna citim take zuchnutia v brusku, ostatne mamicky, vy este nic necitite? vsak sa pochvalte Wink

 

22.02.2007 21:42

Jany

Jany: Ahojte kocky. po mesiaci som nazad, boli sme si uzivat teplejsieho podnebia v spanielsku Wink popisali ste toho teda statocne, to ani nedocitam snad od 12 strany!!! aj som sem pisala 2x, ale mi to neodoslalo Sad my mame uz prve vyvojove testy za sebou, malicka ( ha ha mala by byt ) je zdravucka a uz mala minuly tyzden 10cm. takeho super gyn som este nezazila ako sme mali v spanielsku na privatnej klinike. pomeral babatku kazdu kosticku, povisvetloval do botky co robi a preco. ze to vsetko sa da teraz pozistovat!!! no pozerala som ako puk. mozno to robi ajmoja gynda, ale nehovori o tom, tak clovek nevie. a najlepsie, ze je ze necheli za to ani cent a to sme tam boli 2x Shocked a mam odtial 12 fotiek malinkej :D neskor hodim nejaku. AFP testy sa tu v rakusku nerobia lebo zevraju su nepresne, ako ste aj pisali.
Jany, dlzka stehennej kosti sa meria aj tu Laughing Laughing Laughing Laughing je to uplne standardny postup. meria sa obvod hlavicky, obvod bruska, dlzka od temena po kostrc, dlzka stehennej kosti, sleduju sa prietoky, kolko ciev je v pupocnej snure, naplnenost mocoveho mechura, pocet chlopni v srdiecku, tep, zaludok, funkcia obliciek... inak, ta dlzka stehennej kosti sa nemeria preto, aby sme zistili, ci nebude mat male zakrpatene nozicky Laughing Laughing Laughing Laughing - po zisteni vsetkych rozmerov (hlavne obvod bruska, hlavicky a stehenna kost) sa porovnaju, ci vsetky sedia na ten-ktory tyzden tehotnosti. ak su namerane hodnoty take, ake maju byt, znamena to, ze babo rastie primerane, ze napriklad nema abnormalne zvacsenu hlavicku a telicko male, alebo naopak - nejde o iba o nozicky ale o celkovy vyvoj a rast. (takze tie merania, co ti robili, nie su nic vynimocne alebo nieco, co sa robi iba v zahranici - je to uplne normalny morfologicky uzv, ktory sa bezne robi aj tu Wink - a pisem to preto, aby si babulky-prvorodicky nemysleli, ze v SR sme pozadu - nie sme Wink )
adka vsak to som mala namysli, ze urcite sa to robi vsade len ta moja super gynda mi o tom teda nikdy nepovedala! no a napadlo by ta niekedy, ze aj stehena kost sa meria?! mna teda nie, asi som tupa. a to som si nasla tuto gyndu ako 3 najlepsiu vo viedni. ale zajtra idem ku nej, tak teda ju budem zasipovat otazkami, ked nevie sama rozpravat Wink

 

22.02.2007 21:53

Jany

cacan, ja som myslela najprv ze si nechame babo ako prekvapko. ale potom moja zvedavost zvitazila Smile a povedala som dr, ze ak to vie na 99% tak nech mi to povie. on si vsak nebol isty a len v spanielcine pre seba nahlas si povedal, ze on si mysli ze to bude dievcatko, v tom ze ja neviem po spanielsky Laughing ha ha tak to vieme, uvidime aky bude vysledok. ale na 3D by to mali povedat uz velmi presne. inac baby ja tiez uz tak tyzden citim pohybi. a sranda je ze mala ako by citila, ze v brusku je babo, si laha hocikedy ku brusku! to nerobila. nechapem. rikinka ktory prispevok? ja nestiham vas teda docitavat Sad zuzkaaa, ta kniha je fakt dobra. v prvom tehu mi tiez dost pomohla Wink lucia uzite si musketierov Wink

 

22.02.2007 22:50

mimkab

Zuzkaaa Máš úplnú pravdu o tej knihe. Aj ja ju mám. Požičala som si ju od známej a je výborná. Mnoho som z nej vyčítala. Aj ja odporúčam všetkým.

 

22.02.2007 22:57

mimkab

babenko Aj ja cítim vyše týždňa také bubliny v podbrušku, to som nikdy nemala, takže viem že to nie su črievka. No ale čo ak sa náhodou mýlim? Sú to naozaj prvé pohyby??? Je to milé, ale nie je to ešte priskoro? Asi ano, keď som prvorodička a pohyby by som mala cítiť okolo 20 tyždňa.

 

23.02.2007 11:20

Zuzkaaa

Ahojte, no ja sa presne zamyslam, ci urcite rozlysim pohyby babetka a crievok. tak si teraz hovorim, ze kedze je to prve babo, tak ho asi este nemozem citit, kedze som len na zaciatku 17.tyzdna. A vlastne ani nic neobycajne necitim. Myslim, ze sa asi vsetky sledujeme a uz tak velmi chceme citit babo, ze si to velakrat aj myslime. Aj ked verim, ze mnohe z vas, najma tie, co cakate druhe babo, uz pohyby citite. Vraj je to uzasna vec, tak aj ja sa uz velmi tesim. Dnes som bola u doktora, ale neordinoval, tak mi aspon sestricka dala vysledky AFP, su ok. Dufam, ze vsetky mate vysledky dobre,aby sme sa zbytocne nestresovali. uz si sa spojila s doktorkou, vies nieco nove? Pisala si, ze si prisla k toxoplazme, takze Ti to potvrdili? Nejaka som z toho zmatena, asi som poriadne necitala alebo co. A to, ze ta boli spodok nemusi byt, ze Ti posunula maternica, mozno sa len roztahuje. Uz aby si sla do roboty, lebo sa prilis sledujes a stresujes. Ja som v praci uz 2.tyzden, je to super, lebo mi uz sibalo Smile Tak verim, ze su to iba Tvoje chmurne myslienky a budes Ok. Daj vediet, prosim Z.

 

23.02.2007 12:18

slniecko

Ahojte! Babenko dakujem! Ja tiez citim take bublinky, ale u mna je asi fakt este skoro, aj ked je to velmi podobny pocit. Ale mozno sa len uz neviem dockat. Rikinka, mas uz nieco nove? ALebo sa bojis zavolat? Ja vzdy sa bojim volat, aj ked o nic nejde, ale nechcem vediet .... alebo chcem, ale len dobru spravu a tak vaham aj den-dva. Ale aj tu na babetku bola nejaka maminka s toxo a ma uplne zdrave dietatk - tusim Rimanka, ti doktori furt len strasia.

 

23.02.2007 13:11

babenko

lekar mi hovoril, ze babatko robi uz aj kotrmelce, a ja som si ista, ze to nie su creva, a mamicky to vycitia, ci to bola ich ratolest alebo ich len naduva Wink a poculi ste uz o tej povere - treba si zapamatat datum prvych pohybov a o 5 mesiacov by sa malo narodit. ja si to uz nepamatam, ci sa maly narodil naozaj o 5 mesiacov, ale moja mamka sa dusuje, ze ano!! Cool rikinka, ja chodim velmi casto na WC, a mam spadnutu maternicu, treba ju posilovat urcitymi cvikmi, len sa mi moc nechce Embarassed

 

23.02.2007 15:08

mia

V 17. tyzdni citit prve "bublinkovanie" nie je podla mna az take nezvycajne. Aj pre prvorodicku. Ja som tiez citila. I ked niekedy je to nejasne ci je to babo alebo creva, ale o 2 - tyzdne to budes vediet presne rozlisit, a potom si budes moct aj povedat, hento vtedy to bolo babo. Smile

 

23.02.2007 15:16

nasenka

ten kočár Phil and Teds sa mi zdá taký najlepší pre náš vekový rozdiel. Ten čo si si ty vybrala je peknučký a tiež by som o takom na tvojom mieste uvažovala. Len u nás bude vekový rozdiel 2 r a 3 mes. a dvojíčkový kočár sa mi zdá veľmi nespratný a na to čo moja malá sa bude chcieť sem -tam zviesť až zbytočne veľký! Rolling Eyes Pohyby už cítim aj ja (večer, keď si ľahnem na chrbát), včera večer teda riadne, až som vykrikovala celá šťastná, ale tiež sa mi to zdá, že je to skoro (keď všade čítam, že druhorodička v 17 tt a prvo - v 20 tt), ale som si istá že to bolo ONO! Je to úžasné a neopakovateľné! :D To pichanie mávam aj ja, dokonca ma pichľavo bolia aj kríže a včera ma boleli aj slabiny, a v panvovej časti.... Shocked až som sa bála, ale už je to lepšie. Toto som pri prvom teho zažila až v 9 mes., že ma bolela panva...no dúfam, že sa nič vážne nedeje. Shocked Shocked Shocked o tej povere som veru nepočula, ale dobre vedieť...idem počítať. Wink Iháč tá tabuľka na moju malú vôbec nesedela...mne by podľa nej vychádzal chlapec! Ozaj baby, neviete mi náhodou poradiť, aké je to DVD cvičenie pre teho od Czoborovej? Ja asi budem musieť začať cvičiť, lebo ma bolievajú kríže! Rolling Eyes

 

23.02.2007 15:33

Zuzkaaa

dakujem moc za info o citeni pohybov. Tak a budem sa sledovat este viac :D Prajem Vam pekny vikend, snad bude pekne pocasie...

 

23.02.2007 17:49

Jany

my sme boli dneska na kontrole, tak gynda mi posunula termin az na 28.8., ale ze nabuduce mi to presne povie. babo prave spinkalo, tak sa toho moc nedialo v brusku. ale inac vsetko ok Smile ja mam kocik jane slalom a som s nim velmi spokojna. je velmi dobry na dlhe prechadzky aj do lesa lebo je lahky, dokonca sa super s nim korculuje. nevihoda je ze je trosku vacsi, ale ma to aj svoje pozityva. ale v poho sa zmesti do kufra. do mesta by som si asi kupila nieco ine Wink

 

23.02.2007 22:48

rikinka

Mad Mad Mad baby ja som taká nasr.ta pre to zdravotníctvo v tomto štáte Exclamation Exclamation Tak pomaly 3 týždne čakam na výsledky krvi, včera som ich mala mať, lekárka že zavolajte dnes, volam - samozrejme so strachom - dnes, ona že nič, ale že zavola do labaku a skusi aspon telefonicky zistiť. Tak výsledky sú, ale šefka, primárka alebo aká jej chmára Mad je dnes služobne mimo a ona to musí ešte posúdiť, odobriť, takže mam volať až v pondedol okolo 11hod. Arrow je toto normálne? Tak ide tu o zdravie bábetka, aj o moje zdravie Exclamation Som vkuse v nervoch, zle spávam, myslím na hocake somariny..... je to hrozné Exclamation Arrow takéto výsledky krvi, pri ktorých ide o život bábetka by sa mali robiť rýchle a promptne, a nie čakať, kedy sa im zaplní celá tá sada s ampulkami alebo skúmavkami, aby ušetrili Exclamation Exclamation Pretože tak to robia. Arrow Neviem, koľko skúmaviek vojde do tej jednej sady, ale ak napr. takých 15ks, ja som bola pred 3 týždnami vraj 7, tak zbohom. Skorej umrem Exclamation Exclamation Arrow na napálená som riadne Mad Arrow s tými pohybmi - druho a viacrodičky cítia pohyby dieťaťa skor ako prvorodičky a samozrejme že ich aj lepšie rozoznajú ! Ale ja tieto pohyby a kotrmelce síce cítim, neviem, či mam dokine hovoriť, že som pocítila pohyb. Ja skôr za taký riadny pohyb cítim taký riadny kop. Akože spomenúť jej to spomeniem, ale skôr taký riadny pohyb budem brať za prvý pohyb.... Shocked noo, už som sa sama zaplietla... motám jedno cez druhé. Arrow idem si dať ešte 2 palacinky so slahačkou Embarassed a hajať. Zajtra začína letný semester Confused

 

24.02.2007 12:00

rikinka

no a tak mi povedz, ak sú tie výsledky AFP nejednoznačné a nepresné na kieho frasa ich berú a zavádzajú tehulky Exclamation Mad .... som síce doma, no nesledujem sa nejako moc. Teraz hlavne rozmyslam a čakam na tie výsledky a to duplom ked mi tie toxo vyšli Sad . No čítala som tu vela dobrých správ od báb, ktoré to mali a boli aj s bábetkami OK. Tak ja verím, len ešte vyčkať. Arrow a do práce nepojdem, kým dokina nedovolí. No bojí sa ma pustiť. Mam dosť stresujúcu robotu, to by som niekedy musela celý den predychavať aby som na niekoho nevyskočila Laughing Arrow a ten spodok.... ked sa roztahuje maternica, boli ma v podbrušku, taká mierna bolesť. Ale táto bolesť je iná. To už viem rozoznať a viem, že to nie je rozťahovanie maternice. Uvidím, čo mi povie v pondelok dokina. Som sa jej od nervov a strachu aj zabudla v piatok na to opýtať Exclamation Confused Smile vieš kolko sa ja musím odhodlavať aby som zavolala o výsledky Confused: No ked je pri mne manzel, tak ten stojí nalepený na mne dovtedy, kým dokinu nevytočím a nespojím sa s nou Rolling Eyes Smile a ked mas spadnutú maternicu nemás také bolesti niekde dole? Akoby ti islo niečo vypadnúť? Ja mam aj bolesti pri chôdzi, nie stále a nie až také silné, ale sú ..... Rolling Eyes pekný víkendík všetkým

 

24.02.2007 12:52

AdkaV

babenko: lekar mi hovoril, ze babatko robi uz aj kotrmelce, a ja som si ista, ze to nie su creva, a mamicky to vycitia, ci to bola ich ratolest alebo ich len naduva Wink a poculi ste uz o tej povere - treba si zapamatat datum prvych pohybov a o 5 mesiacov by sa malo narodit. ja si to uz nepamatam, ci sa maly narodil naozaj o 5 mesiacov, ale moja mamka sa dusuje, ze ano!! Cool rikinka, ja chodim velmi casto na WC, a mam spadnutu maternicu, treba ju posilovat urcitymi cvikmi, len sa mi moc nechce Embarassed
no, povera ako povera. kedysi sa termin porodu urcoval prave podla prvych pohybov. mne to napriklad vyslo na den presne! prvorodicke sa k datumu prvych pohybov prirata presne 4,5 mesiaca, druhorodicke 5. ja som pri tominovi citila pohyby v 19.-tom tyzdni prvykrat. mala som termin podla PM 13.8., no podla prvych pohybov mi ich lekarka vyratala na 5.8. a kedy sa narodil? no 5.8. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing (na poslednom UZV mi lekar hovoril, ze babo je o cca tyzden vacsie, aj sa o tyzden skor narodil)

 

24.02.2007 15:53

Soňa_

ahojte dievcata...tak som po dvoch tyzdnoch spat....som si tyzden odlezala u Kocha a teraz tyzden doma.. Crying or Very sad ..tie bolesti, ktore ste tu spominali- tak ja som ich mala vyse mesiaca a ked som bola na poradni lekarka len zdesene konstatovala, ze mam uplne padnutu maternicu...takze pozor na to kde vas to boli... Exclamation Exclamation radsej chodte hned na vysetrenie, pretoze nam sa tazko ta bolest posudzuje...tiez som si myslela, ze sa mi len rozpina maternica... Crying or Very sad musela som si to poctivo odlezat a az teraz po takmer 2 tyzdnoch bolesti prestali...nateraz je zase vsetko v poriadku, ale musim si davat pozor a co najviac oddychovat a lezat...ach ta figura!!!! no ale priorita je priorita...uz som taka okruhla... Embarassed Embarassed minuly tyzned mi robili AFP- a vsetko je uplne v poriadku...na UZV babo spalo otocene chrbatikom, tak sme ani nemohli patrat co by to tak mohlo byt...ked to bude robit stale,budeme mat prekvapenie :D prajem kraasny vikend..papa

 

24.02.2007 19:35

nasenka

Gratulujem všetkým babenkám k dobrým výsledkom AFP! :D Soni a ty si cítila aké tie bolesti? A cítila si ich stále, či len niekedy? Rolling Eyes

 

24.02.2007 20:29

babenko

adka, takze to nie je ziadna povera.. a ked uz spominame, ako to bolo kedysi, mna velmi zaujalo, ako sa pred modernou dobou urcovalo, ci je zena tehotna - "lekari" sa jej opytali, ci kycha a ci nema zimnicu. mile, nie? aj ja som na zaciatku kychala a bola mi stale zima Wink sona, to ma mrzi, 2 tyzdne si odlezat..ufff. to si mala naozaj take velke bolesti?

 

24.02.2007 21:03

cinsky kalendar

cancan

dievcata, tak ja vam sem pripojim tu tabulku,kde si mozete pozriet, co sa vam asi narobi. vraj to vzniklo v Cine. tu je link na clanok, kde sa o tom nieco pise: http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=aktualita&id_aktualita=%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20303 sialena adresa, snad to pojde otvorit. ak nie, tabulku najdete v prilohe, aj je tam citatelnejsia. ak uz mate nejake deticky, mozte si to spatne pozriet, ci to sedi. staci vediet kolko ste mali rokov, ked ste otehotneli a aky bol kalendarny mesiac. som zvedava, ake budete mat vysledky Rolling Eyes Nasenka, pytala si sa na DVD Zory Czoborovej. Ja mam video kazetu s cvikmi pre tehotne aj pocas sestonedelia. Mozno je to to iste. Tie tehotenske som pravidelne cvicila (teraz pri malom nestiham Embarassed ), je to fajn. Ak nemas kam chodit cvicit na profylaxiu do nemocnice, tak odporucam. Ja este pohyby necitim, na poslednej poradni mi doktor povedal, ze ako druhorodicku ma to caka tak koncom marca. tak neviem, ked som inak bola na sone, babo robilo pekne kotrmelce. bolo to fakt zlate :D este pekny zvysok vikendu vsetkym Smile

 

24.02.2007 21:37

Marysh

Ahojte, mne to podla tabulky vyslo, na M vychadza chlapec a teraz dievcatko:-) Jej, to bude fajn. aj tak si myslim, ze to bude baba, takisto ako moja sestra a par kamosiek... taky pocit. Po dvoch tyzdnoch sme sa s lekarom dopracovali k vysledkom z toho Innsbrucku a je to vsetko v poriadku. Len neviem, ci mi nebola krv brana skoro, lebo mi ju brali v 12tt a mala by sa brat az v 16... alebo to tu maju nejakko inac... neviem Rikinka, to mas pravdu s nasim zdravotnictvom... nechavat tehulku v takych stresoch tolke tyzdne... to je dost nezodpovedne... Ked budes nieco vediet, ovzi sa prosim. Drzim prsty velmi... Inac aj ja citim bublinkovanie, zda sa mi to skoro, ale nie je to ziadny poriadny pohyb ako prvy pohyb v prvom tehu. Vtedy to bol kopanec a ja som vyskala od radosti ako blazniva. Majte sa krasne a nadherny pokojny a nicim neruseny vecer :D

 

25.02.2007 15:50

LuciaG

Ahojte dievčatá. Ja už dávno cítim akúsi "aktivitu" v mojom brušku. Nie sú to samozrejme ešte kopančeky, ale také čosi, akoby sa "hodila malá rybička do vody". BTW. Mušketieri boli super Wink

 

25.02.2007 21:17

babenko

cancan, vdaka za link, vyzera to, ze to funguje.. Wink mam naozaj chalana a pravdepodobne to bude dievcatko Laughing

 

25.02.2007 22:02

Jany

tak ja som asi to percento co to nesplna, mali by sme mat doma chlapceka Smile ale podla utz by teraz malo byt dievcatko a to plati, tak tak. inac tie bolesti v panve mam aj ja. lenze z ineho dovodu, mne sa pri prvom porode posunula jedna strana panvi o 2mm. soms i to pred tehu stahovala pasom a to ma to aj prestalo bolet. ale teraz to zasa zacina. tiez pri chodzi niekedy, tak snad sa dam po porode dokopy Confused

 

26.02.2007 10:28

sonca

caute babulky, ja sa k vam teda pridavam tiez, i ked mozno neskoro. my by sme mali mat termin okolo 18.8.07, takze by som mala byt v nejakom 16. tyzdni. chcela som sa vas opytat, ze ako viete, ze to babeno je v poriadku? Ja sa furt bojim, ze nieco nie je v poriadku, asi sa moc ponahlam, ale uz by som ho chcela citit, aby som mala taky skutocny pocit, ze tehotna som. Rastie vam uz brusko? dik cafte

 

26.02.2007 11:43

Zuzkaaa

Rikinka, co ja viem, tak AFP moze vyjst zle apotom robia dalsie testy a tam sa iba malokomu potvrdia zle vysledky. Naozaj myslim, ze len nejaka 1 zena z 50, ktora mala zle AFP to ma potvrdenie i v dalsich vysetreniach. Preto sa netreba stresovat, ked vyjdu zle prve vysledky. Dufam, ze budes ok. Hlavne sa snaz byt v klude a vsetko komunikovat lekarke, aby si nieco nezanedbala a potom si nieco nevycitala. Radsej si to popis a budes potom viac kludna Smile Jasne, ze do roboty nechod, pokial mas problemy a pokial Ti to lekarka nepovoli. A ved aj tak mas toho dost v skole, tak co sa budes stresovat este viac, nestoji to zato, ved babo je prednejsie. Veeelmi Ti drzim palceky, nech je vsetko OK. Sonca vitaj! No ja mam teda brusko uz riadne... Smile

 

26.02.2007 12:45

karinnkaa

Ahojte Tehulky ja som Vam tak prechladla, kaslem na svet cely den a noc a dnes rano som bola na krv na AFP, vysledky vraj budu za 10 dni... super, taka nemocnica do kt. chodim je vraj najlepsia v meste a blbe vysledky az za 10 dni, to je otras. Okrem toho moje prechladnutie ci virus neviem ako dokaze ovlypvnit taketo vysetrenia. To som velmi zvedava. Vcera som mala cely den bolest v podbrusku, na pravej strane, tahava, nie pichlava. Dnes ma to neboli vobec, tak neviem co to mohlo byt. tak sa majte zatial. pa karin

 

26.02.2007 17:39

Yuyka

Ahojte, tak mne to tiez podla tej tabulky z Ciny nevychadza. Mali sme mat chlapca, ale mame babu. :D Inak dnes som sa docitala v novinach, ze aj nemocnica s poliklinikou vo Zvolene kupila 4D ultrazvuk. Je to super , ze konecne aj na stred. Slovensku je moznost 4D ultrazvuku, nemusim ist az do NZ al. Hlohovca. :D Nasenka, stale ta bolia krize? No ja som z toho uplne hotova. Vcera som presla asi 500m a umierala som od bolesti. Klby, chrbat, doma som sa potom nevedela postavit z gauca. Co sa tyka pohybov, v prvom tehu som ich citila v 19.tt, teraz este nic. Majte sa pekne, pekny zvysok dna.

 

26.02.2007 18:12

rikinka

konečne dnes som sa aj dožila výsledkov, no to tiež len tak, že dokina volala na hygienu, lebo výsledky ešte nedorazili... tssssss..... .... takže AFP budem mať až v stredu ..... čo sa týka toxo.... vravela že titery sa postupne len znižujú, čo je dobré, no stále je to pozitívne. Riaditelka hygieny sa vyjadrila, že zrejme som toxo prekonala v minulosti a preto som asi aj v 3/2006 potratila, a že sa podla nej nemám obávať, že bude bábo postihnuté, no moja dokina chce ešte dalšie výsledky a dalšie vyjadrenia, aby nemala zle svedomie, tak idem ešte /neviem presne kedy/ do Popradu na infekčné za nejakou v tomto smere odborníčkou, čo povie ona na výsledky. A to budem mať už aj AFP, lebo pre kartu si mám ísť v stredu. teba poráža pri čakaní 10 dní a ja som čakala skoro mesiac. Už ani neviem, kedy som sa normálne vyspala Sad . Vo štvrtok mam zase súdne konanie o zmenu priezviska u dcéry, dalšie stresy.... Rolling Eyes , no ale som si povedala, že ten rok 2007 asi bude takýto pestrý celý Confused