1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78

Májovčatká 2007

30.11.2006 09:49

alenar

adena a o 3D uzv si nerozmýšľala? veď ten je na podrobné sledovanie bábatka najlepší. a ešte budeš mať fotky a záznam, ktorý si môžeš každý deň obzerať. že akú má krásnu a zdravú tú trubicu Wink .

 

30.11.2006 10:09

Bibinka

Tak prd, mám po dovolenke, zajtra tu čakáme veľké rokovanie, takže šéf sa len tak smutne opýtal a to vážne potrebujete tú dovolenku ??? Keď som nechcela, aby mi tu dlhšie smrdel, tak som povedala, nie Twisted Evil , ale aspoň som mu oznámila, že skorej padám domov. Na toto on je fakt super. Ja si tu kýchnem a on ma hneď posiela domov. Je to výhoda, že má toľko neviest a malých vnukov, vie sa vžiť do toho čo cítim a ja to viem pekne využiť. Laughing Laughing Niekedy vzdychám ako v erotickom filme zo 60-tych rokov a on chudák celý na nervy ako mi má pomôcť, ja že na toto už nepomôže nič, len keď si doma ľahnem. On ma pustí domov, a my s Bibákom vyrážame na nákupy. Embarassed Len by ma teraz počul. Laughing

 

30.11.2006 11:15

Adena

alenar...jasne, teraz mam dovod tam ist. Len neviem, ci sa spolahnut len na 3D uzv...

 

30.11.2006 13:38

SoVa

Ahoj, ahoj! Adena, to ma vazne mrzi. Plne Ta chapem, tiez by som na to asi musela stale mysliet. Asi by som chcela vyskusat vsetko, co sa da, len pre pokoj duse. Aj to amnio (pre mna by bol lakavy aj bonus v podobe 100% znalosti pohlavia, ale nepamatam si, ci aj Ty to chces vediet). A aj 3D sono, to stihnes aj do Vianoc, takze cez sviatky uz budes mat aj prve pozitivne spravicky. Tak sa drz, myslim na Teba. Babulky tak to stretko by sme vazne nemuseli zanedbat, zatial to myslim krachuje na vhodnom mieste, tak ak mate este nejake napady kam by sa dalo aj s detmi tak sem s nimi. A dakujem za rady, tak sa asi tej lekarky na to opytam, ale do poradne idem najblizsie az v januari, takze dovtedy si to este urcite rozmyslim Rolling Eyes . Catherine, ako v praci, uz Ti odpovedali na mail? Bapy, ja sa na to sono v 20. tt velmi tesim, tak ma ani nenapadlo, ze by mi mohli povedat aj nieco zle, hlavne popozeraju vsetky organy a mozno uz nieco uvidia aj medzi nozkami Wink Bibinka, som rada, ze je uz lepsie, Janicaaa aj Tvojej Elinke, hlavne vela zdravicka. Janka, nepostrehla som, ako bolo v Prosanuse na ultrazvuku? Tiez zvazujem, ze tam pojdeme, tak dik za info. Pa.

 

30.11.2006 14:16

Adena

Ahojte, tak teraz uz naposledy o mojej amino... Confused mrzi ma, ze vas stresujem, ale je to pre mna naozaj velka podpora...tolko pozitivnej energie... Smile Uz som sa definitivne rozhodla, ze tam na bud. tyzden pojdem. Takze snad to bude pekny Mikulassky darcek. (budu mi to robit v stredu 6.12.) Ak vas toto rozhodovanie bude nebodaj niektoru este cakat, tak vas rada vypocujem a podelim sa o svoje zistenia....dakujem vsetkym co ste ma povzbudili Smile Nejdem vas tym uz zatazovat, ale bola som aj za mojim doktorom a svokra volala svojej znamej primarke a vysledok je, ze pozitiva amino prevazuju rizika...proste tam pojdem a spolahnem sa na profesionalitu lekarov, ktori takychto zakrokov robia spusty... a budem vediet na 100% pohlavie... :D SoVi, uz sa neviem dockat...chcem to vediet Velmi mi odlahlo, ze som si vo svojej hlave uz spravila toto rozhodnutie, velmi ma to ukludnilo a som omnoho pokojnejsia. Zakroku sa nebojim vobec a to cakanie snad tiez nejako prezijem, lebo viem, ze moje babetko je zdrave...na 3D urcite pojdem este pred Vianocami, aby som mala klud.... No a dnes idem so segrou na nejake vian. nakupy, takze dufam, ze budemem mat uspesny zatah.... vdaka este raz...papa

 

30.11.2006 14:47

bapy

Adena, urcite ti odlahlo, ked si sa rozhodla definitivne co spravis a ja na tvojom mieste by som konala rovnako. Je fakt, ze som v mojom okoli nepocula o nikom, koho babatku by amnio nejako fatalne ublizila, takze urcite pozitiva prevazuju negativa - presne ako pises. Velmi velmi na teba budem mysliet (ja idem 6.12. na ten UZV v 21. tyzdni, tak tiez budem mat zaujimaveho Mikulasa - dufam, ze dostanem darcek v podobe tych najlepsich sprav...Smile) Sova, Bibinka - dakujem za povzbudenie, naozaj som asi privelky stresor alebo som proste podlahla zlemu dojmu z vyjadrenia lekara... Sova, tiez tajne dufam, ze sa o tyzden dozviem pohlavie babatka Smile Inak baby mate nejake vnutorne presvedcenie alebo tusenie, co to bude? Myslim tym pohlavie babatka Smile Ja som sprvu mala presvedcenie, ze chlapcek, potom som si bola neista a teraz ked uz babatko citim a brusko sa zacina tvarovat, zas si myslim, ze chlapcek. Aj ked vsetci okolo mna tvrdia, ze dievcatko. Inak citam, ze mnohe mate problemy s pletou...to ja som mala cely zivot problemy a teraz si tak neskutocne uzivam!!! Staci, ze si dvakrat denne oplachnem tvar, kremujem sa detskym kremom - obcas a make-up vobec nepotrebujem... A to som cely zivot, odkedy si pamatam, riesila pupaky, cervene flaky, jazvicky... Je to sila Smile Podla toho by to mal byt chlapcek, vsak? Tak nejako sa to tusim hovori Smile Pekny dnik a hore hlavicky, nebudte smutne a ustrachane, lebo nase babatka vsetko precituju s nami! Adena, potom napis co pekneho si nakupila... Ja sa konecne tiez chystam na nakupy darcekov, aj ked sa mi moc nechce a ani nemam velmi napady, uf. Alenar - na tom 3D UZV pozeraju babatko aj zo zdravotneho hladiska, robia aj prenatalnu diagnostiku? Je to na poziadanie alebo automaticky? Lebo mna moj lekar presviedcal, ze je to len komercia a ze oni sleduju len to, aby zaber resp. video bolo co najlepsie... Ale objednala som sa tam a aj ked vaham, asi tam predsa len pojdem...

 

30.11.2006 14:57

Juuulia

jaj baby... myslim na kazdu z vas..kazda ma svoje starosti.. asi musime prezit to obdobie do konca roka..kazda teraz nejake testy , vyslekdy....citam toho tolko... namyslam si vsetko mozne... pocitam kedy sa co stihne.... tiez tam budem buduci tyzdne volat ohladne vysledkov..lebo na poradnu idem az v 19 tt, a to je neskoro keby trebalo roibt nejaku amnio...ten clanok o amnio bol super..a iste by som sla.... ak to bude potrebne... je dobre ze tu ste... lebo rozpavat o tom niekomu kto tehotny nie je a nepriziva to co mi... kde ti kazdy povie. len ze sa nemas stresovat.... sa ani neda... tak nam vsetkym prajem nech to mame za sebou..a uz len psieme ktoru ako kope babatko..., ktora kolko pribrala...a tak.. a to nas este cakaju stresy zo srachu pred porodom hihihihihi.. mame to tazke

 

30.11.2006 15:21

alenar

bapy - k tomu 3D uzv - ja nie som nejaký nadšenec "3D kvôli chutným fotkám", ale neexistuje lepší uzv, ktorý by ti prekontroloval bábatko. viacero lekárov si o tom myslí, že je to tvrdý biznis a asi aj je, ale jeho vypovedaciu schopnosť uznáva každý lekár. a som presvedčená, že keď tam pôjdeš s tým, že si mala zlý triple test, tak ti bábo prekontrolujú tak podrobne že až. aj keď to nie je lacné, podľa mňa žiadne peniaze nestoja za ten kľud, čo budeš mať, keď ti povedia, že trubica, všetky možné uhlopriečky a ostatné lekárske drísty sú oki. po zlom triple teste by sa mi len za zadkom dymilo, ako by som uháňala na 3D Wink .

 

30.11.2006 16:15

Adena

alenar... :D viem, ze sa to tu uz niekto pytal, ale neviem, ci mam povedat, resp. konzultovat s mojim doktorom, ze chcem ist aj na 3D... na poradnu (a predpokladam ze aj na UZV) idem 11.12., to bude 20tt. Ak budem dovtedy cakat na to, co mi povie moj doki, tak asi ma uz do vianoc nikde neobjednaju.... neviem, ci sa objednat a zamlcat to, alebo sa objednat a na poradni priznat....viem, ze si to musim vyriesit sama...to je len tak nahlas rozmyslam. Mozno poradite....

 

30.11.2006 16:20

majkas

adena, ja by som sa ucite objednala a potom to dokimu povedala, je to tvoje babo a tvoje rozhodnutie. myslim, ze sa nemoze urazit .... pretoze chces vediet na com si.

 

30.11.2006 16:21

majkas

baby, inak v noci ma zacalo boliet brucho - take normalne menstruacne krce. potom to preslo, poobede to znovu zacalo. nekrvacam, nespinim, tak neviem, ci je to spojene s rastom brucha alebo sa mam zacat bat ....

 

30.11.2006 16:25

Juuulia

Majkas..a nic si nezjedla,??? boli ta to skor dole alebo hore.. moze to byt ten rast maternice.. niektore baby to tu spominali... tak uvdis..ak bude boliet aj zajtra..hmmmm.ale zajtra je uz piatok... tak uvidsi ako v noci....

 

30.11.2006 16:34

majkas

nezjedla som nic, co by mi mohlo uskodit, tak snad to bude rast maternice, su to take klasicke menstruacne krce .... uvidim v noci, a keby daco tak aj cez vikend funguje v ruzinove pohotovost.... a

 

30.11.2006 16:38

bapy

majkas aj mna v tej dobe tak bolelo brucho ako popisujes, neboj. ono totiz za chvilku poriadne narastie...resp zacne poriadne rast. keby sa ti to ale predsa nezdalo, urcite navstiv lekara... alenar - ja nastastie mam triple test v poriadku...Na 3D UZV som sa objednala davno, lebo to treba dost dopredu, teda aspon v gyn-five maju dost natrieskane terminy... Povedala som si vtedy, ze sa objednam a stale si mam moznost rozmysliet ci tam pojdem. Moj doktor nespochybnuje moznu kvalitu toho vysetrenia, on to skor myslel tak, ze to vysetrenie nie je zdravotne zamerane, ale asi tam rovno zavolam zajtra a spytam sa. Ja idem o tyzden na to morfologicke sono k svojmu doktorovi, tak sa trochu bojim, ale verim, ze dopadne dobre a potom asi na ten 3D nepojdem. Adena - s tvojim doktorom to vobec nemusis konzultovat, je to len tvoja vec, ci tam pojdes. Potom mu samozrejme mozes doniest spravu z toho 3D UZV ukazat...mne lekar sice povedal svoj nazor - pisala som o tom pred chvilou - ale zaroven povedal, ze je to aj vec financii a ze ked na to mam, tak je to moja vec ci tam pojdem, je len na mne a ked mi daju nejaku spravu, nech mu ju donesiem ukazat. Drzim palce!

 

30.11.2006 20:24

Janka

SoVa si sa pýtala na ten 3D, idem v pondelok do toho PRosanusu, my ideme hlavne pre to že boli sme aj pri Ninke a teraz by som ani nešla ale keď sa jedného dňa budú deti na to pozerať a uvidia že Ninka má a druhé bábo nie? Hm Smile tak my máme tento dôvod a tak sa tešíme aj že uvidíme pohlavie - možno... Sranda je tá že do Gyn Fivu sa objednáva dva mesiace dopredu mne dali termín na 16.1 - nejdeme tam stojí to 2 tisícky inak, a v Prosanuse mi dali termín na druhý týždeň.... tak neviem či majú toho málo :)ale urobí mi to pán doktor Gažo medzi pacientkami a dokonca mi povedali že je najlepšie prísť okolo 19 tt kdežto v GynFive to robia do aleluja a potom vlastne nevidíš nič iba tváričku ... Tak uvidíme snáď budem spokojná kočky určite poinformujem .... Zajtra ráno mám poradňu ... snáď je všetko ok, a Ozaj už odvčera Smile síce len sem tam ma poteší keď v klude sedím a to málokedy sa mi podarí Smile takže tak

 

30.11.2006 20:38

Janka

Bapy ja keď som bola na uzv 3D pri Ninke tak pani doktorka to brala ako diagnostický ultrazvuk, všetko dôkladne pozrela, nie je to iba o kráse, dokonca sa tam vraj dá zistiť omnoho viac ako pri klasickom uzv takže je to aj na prospech veci myslím si....

 

30.11.2006 21:47

catherine

baby ak chcete potesit detsku dusicku, mozete konkretnemu dietatu z detskeho domova poslat hracku, po ktorej tuzi: http://www.rozhlas.cz/darujhracku/portal ja krd som si to prezerala, mi do placu bolo, hned som si ich 7 vybrala Sad

 

30.11.2006 21:49

catherine

 

30.11.2006 21:55

zuzi

Ahojte, nejako nestiham, tak az teraz citam a je toho dost. JANICAAA no my ten 3D UZV odkladame, az kym sa vsetko vyriesi s tymito nestastnymi testami, tiez mi robili tripple etst a riziko Down som mala vzhladom k veku 1:600 a vyslo mi 1:235. V Hlohovci je aj hvezdaren aj planetarium ako mi manzel hovori, on je odtial, ale neviem presne kde, vraj na druhom kopci, ako oni byvaju, takze na nejakom kopci Wink Ja som sa konecne dozvedela aspon nejake spravy, teta robi na Kramaroch a rozpravala s tym profesorom, na ktoreho som ja nemala stastie a vaj tieto opakovane odbery na tripple test posielaju na kontrolu niekam do Londyna, tak by mali byt uz naozaj presne, sam pan profesor je nastavny na to, ako nekvalitne sa robia, ze nemaju v labakoch vybavenie a potom im chodi kopec zien uplne vystresovanych zo zlych vysledkov a on by vraj poistovnam zakazal preplacat tieto rozbory, ak nie je to potrebne vybavenie, ale nie to som chcela, ale ked teda vyjdu dobre vysledky, tak ma poslu na nejaky geneticky podrobny UZV a malo by sa uz definitivne potvrdit, ze je to OK, alebo ak budu zle, tak mi navrhnu amnio a tu mi urobia bud hned v stredu, alebo vo stvrtok, podla toho, kolko budu mat ludi.... tak som zvedava, uz nech je utorok a viem vysledky...

 

30.11.2006 22:32

Jenny Sky

Ahojte maminky! Tak už zase nestíham Sad Včera večer Jakubko začal kašľať a sopliť a do rána bol jasný Sad Po obede sme boli u lekárky a musíme ísť aj ráno na výtery, tak sa teším na tie teátre, čo tam bude Jakubko vyvádzať Laughing Ale dúfam, že sa to čoskoro zlepší a nebude to nič vážne. Takže sa k tomu začínam zase napchávať vitamínmi, aby som odolala vírusom. Inak Jakubkova doktorka na mňa pozrela a hovorí, bude to dievča. Tak som zvedavá, či sa jej to splní Razz Nuž ja neviem, chcela by som dievča, ale stále viac začínam mať pocit, že to bude opäť chlapec, ale uvidíme, hlavne aby bolo bábo zdravé, to je najdôležitejšie. Mrzí ma, že máte niektoré problémy s tými testami a musíte sa stresovať. Hlavne treba myslieť pozitívne Razz Myslím na Vás všetky a dúfam, že v konečnom dôsledku sa všetky budeme tešiť z krásnych a zdravých bábätiek Razz Čo sa týka stretávky, tak asi nám to naozaj viazne na mieste. A toho 15.12., čo je jediný voľný termín v Hojdane to už viacerým nevyhovuje, tak veru neviem. Asi by bolo naozaj najlepšie stretnúť sa u niekoho v obývačke, ako to tu už niekto spomenul, len to by musela byť poriadne veľká obývačka a manžel s pevnými nervami Razz Každopádne tuho rozmýšľam, či ma ešte niečo nenapadne, dúfam, že to nebude vírus, ale geniálna myšlienka Razz Opatrujte sa a pohladkajte brušká Razz

 

01.12.2006 08:28

Macaca

Ahojte, mamule! Tak ja sa hlásim - včera som to akosi nestíhala... Confused Ale bola som ráno na poradni a všetko je ok - dokonca aj výsledky tých blbých testov vyšli vraj pekne, takže som celkom rada, že nemusím behať na ďalšie odbery a nemusia ma zbytočne trápiť po tých vyšetreniach, ako píšete vy. Normálne s vami súcitím a keby sa dalo, tak to pošlem niekam preč. Lebo to je fakt asi nenormálne - výsledky sem, výsledky tam a niekedy sa nezadarí a je oheň na streche a jedna perfektne vystresovaná mamina už ďalej nemá možnosť žiť v kľude! Ale verím tomu, že sú to len blbé štatistické chyby a nič sa nedeje a v máji sa narodí (teda aj celý budúci rok a vôbec by som neprotestovala, keby aj stále) kooopec len tých zdravučkých a silných deťúreniec, ktoré budú ešte len potom trápiť svojich rodičov... Rolling Eyes Wink My dnes odchádzame s manželom na víkend do Tatier, takže si ideme trošku oddýchnuť (to hlavne on, lebo ja oddychujem doma sem-tam celé dni... Laughing ) a zrelaxovať. Je tam aj vitálny svet, tak sa teším na pár inhalačných sauničiek, ktoré môžem, ale na zvyšné sa budem len pozerať - sľubujem! Wink V tých inhalačných je 37´C, takže tie nie sú nebezpečné a v ostatných je cca 42´C, takže tým sa pokúsim vyhnúť. A, samozrejme, suchú 100´C - ňovú saunu obídem oblúkom... Laughing A už sa teším na bazénik...plávanie mi minule spravilo taaaak dobre...a dáme si aj masáž, takže víkend - dúfam - bude skvelý. To máme namiesto svadobnej cesty... Laughing Takže ja vám, babenky moje, prajem tiež krásny víkend, oddýchnite, Bibi, ty sa lieč z toho tvojho prechladnutia, nech nemusíš k urológovi..., ostatným chorým detičkám prajem skoré uzdravenie, nech ich bacily rýchlo ujdú preč a všetkým maminám veľa síl - hlavne tým, ktoré vás trápia na tej genetike... Držím prsty! Pá-pá. Macaca

 

01.12.2006 08:36

Adena

Dobre ranko! majkas...ja som tiez mavala take ako menstruacne bolesti (nemozem ale povedat, ze krce) a asi to rastlo brusko. Ak by sa ti to ale nezdalo, radsej sa stav u dokiho. Ja som teda vcera mala poriadne krce, ale v crevach...som myslela ze zosaliem, vsetko mi to tam zblnkalo - myslela som na vas vsetky, ktore ste mali nedavno problemy s kapustou Smile Ja ani neviem co som pojedla...teda viem, opekane zemiaky s tatarkou. Po dllllhej dobe som mala klasicku tatarku z obchodu....vecer ked som sa stazovala, tak mi manzelik hovori: To mas urcite z tej tatarky, mne bolo zle uz ked som ta videl kolko si si jej tam dala... Embarassed Rolling Eyes zuzi...tak to vyzera, ze tie kramare su predsa len asi lepsie (ze do Londyna...wow), na americkom odo mna vlastne len chceli, ci pojdem na amino, alebo nie (ale ja som uz mala spraveny aj druhy odber...) Samozrejme mi to predtym vsetko vysvetlili. Akurat ta cakaren na kramaroch je asi dost zla... Velmi budem na teba mysliet, nech su tie druhe vysledky fajn, a ak by aj nie, to vobec nic neznamena...urcite mas tak ako aj ja zdrave babetko...drz sa!!! Babulky, vcera som splnila ulohu a so segrou som pokupila skoro vsetky darceky Shocked Najskor sme sa teda len asi hodinu a pol poflakovali po obchodoch a nic...a ked sme to uz chceli zabalit, tak sa to rozbehlo....supeer. Uz nam ostavaju len dvaja manzelovi bratia - najtvrdsi oriesok....15-rocny pubertak a 22-rocny staaasne "stylovy" chalan... Rolling Eyes ale to asi necham na mojho manzelika, nech im nieco vymysli...vzdy sa to da zachranit nejakym trickom (ako kazdy rok... Smile ) Tak uz teda koncim...huraa, piatok :D ideme na vikend ku rodicom. Svokrovci maju vo firme Mikulasa, tak tam pojdeme. Manzel si dal podmienku, ze prideme len ak nam nedaju balicek :D :D Viete si to predstavit, ze nas Mikulas kazdy rok pred vsetkymi (asi 40 ludi) zavola pre balicek a mame recitovat basnicku Rolling Eyes :D :D Ako male deti...najme, ked niektori zamestnanci firmy su mladsi od nas... Rolling Eyes Rodicia argumentuju tym, ze my sme ich deti... Smile co je sice mile, ale ta hanba...Uz sa neviem dockat, kedy bude male na svete, lebo potom uz bude mikulasa dostavat ono...Viete si ma predstavit ako recitujem basnicku s takymto bruchom :D :D (Inac, Mikulas je z toho vzdy trochu mimo, lebo on dostane zoznam a ked precita nase mena a postavia sa taki stari capi... :D :D :D ) No ale uz naozaj koncim....tak sa majte krasne...a pekny piatok!!! Papa

 

01.12.2006 08:46

zuzi

Ahojte, MACACA krasny vylet a uzite si to Smile ADENA ten Mikulas je dobry, uzite si ho aj vy a vezmi si aj balicek vsak povedz ze pre babo, potrebuje Smile . Aj ja sa vzdy vyhovaram, ked mlsam Wink Ja som vcera co-to pokupila na Mikulasa pre manzelika, som zvedava, cim ma prekvapi on Smile . Chcela gy som s Veronikou ist na Mikulasa, sme si to naplanovali tu na babatku na nasom fore, kde si piseme, tak dufam, ze sa tam dostaneme, uvidime podla toho utorkoveho vysetrenia, ale ked, tak by som chcela byt este v stredu doma, som strasne zvedava, ako bude Veronika reagvat na Mikulasa. Vlani to este nevnimala... No a co sa tyka toho odberu a Londyna, no to su uplne interne spravy, tiez by som to inak nevedela, keby mi to teta nepovedala, takze nevies, mozno aj tvoje opakovane sa tulali kade tade. Pekny piatok a este krajsi vkend. my sme vcera dost ponocovali, planovali sme zariadenie obyvacky, kedze to mame zatial len tak provizorne, tiez sme sa nedavno stahovali a trosku sme sa pri tom zabudli. tak uz sa tesim na poobedie, ze si lahnem s veronikou, som uplne grogy...

 

01.12.2006 09:34

Bibinka

AHOJTE MAMINY, dneska nemám čas Vám ani napísať. Od rána makám ako šrúb. Píšem ako žeravá a o 10.00 má prísť na návštevu ešte aj generálny. Rolling Eyes Dneska ráno som videla z autobusu mŕtvolu Shocked skoro som odpadla. Bolo to ráno pri Starom rozhlase. Ale keď tí ľudia sú ako sprostí. Dali sme tam tie pletivové zátarasy, aby tade nechodili a stále tám niekto prebieha. Ja som už navrhla, keďže nám ich stále ničia, aby sme tam natiahli elektriku. Ja viem drastické Embarassed , ale účinné. A babenky aj ja chcem ísť na Mikuláša. Zarecitujeme Vám aj básničku. Aj môj svokor robieva deťom Mikuláša, lenže mi tam ideme až o týždeň na víkend. Inak ja som si vydobila u všetkých, ktorý nám budú dávať Mikuláša (my si totižto meníme aj s našimi, svokrovcami aj s mojou sestrou), že musí niečo priniesť aj bábovi. Veď mamina mu to prefiltruje. Laughing Laughing Ja už mám balíčky (teda riadne balíky Laughing ) pobalené. Už čakám nával nedočkavcov. Tak sa majte babenky, ja idem makať.

 

01.12.2006 11:11

Adena

..tak som sa objednala na 3D do gynfivu na 18.12....mam to pod nosom, takze nejdem vymyslat... Trochu ma zaskocili, lebo to brali ako rozdielne, ked by som chcela len natocit kazetu a ked chcem aj diagnostiku. Ja som povedala, ze chcem, aby ho skontrolovali a oni, ze to je vlastne vysetrenie a ze kto ma posiela Shocked No, tak som zvedava, co mi povie moj doki...v kazdom pripade idem 11.12. na poradnu, tak sa asi priznam a uvidim....

 

01.12.2006 11:18

Janka

Adena a ty kam chodíš k lekárovi?

 

01.12.2006 12:34

bapy

Adena, tak citam, ze predsa je to tak, ze v tom gyn-five nerobia diagnostiku automaticky...inak ja tam idem o den neskor ako ty, teda zatial som rozhodnuta, ze tam idem...tomu svojmu Dr sa priznaj, ved nema preco sa k tomu postavit nejako negativne, skor si myslim, ze by ti mohol dokonca dat nejake odporucanie a poprosit ich, aby babo skontrolovali v tom gyn-five... drzim palce Macaca ten vikendik trochu zavidim, ale v prvom rade ti prajem aby si si ho poriadne uzila Smile

 

01.12.2006 13:05

Adena

ja chodim do probiosu v ruzovej doline... urcite sa este spytam doktora, co mi povie, lebo mozno ma aj on na nejaky podrobny UZV posle, tak aby ma tolko neultrazvukovali...ak by bol problem, hadam to 3D budem moct este aj zrusit, nie?...ja som sa len bala, aby mali este pred vianocami volno, tak som tam hned volala... bapy, tiez som bola prekvapena, tak pani co so mnou hovorila povedala, ze na 3D robia nahravku a ked chcem aby ho aj diagnostikovali, tak to je vysetrenie a ci som ich pacientka, kto ma poslal, ci mam odporucenie... Rolling Eyes ked som povedala, ze to si zatial len sama sukromne zistujem, tak mi vazne oznamila, ze si to budem musiet uhradit... (vsak s tym som ratala) Tak teraz dufam, ze ma fakt objednali na to 3D... Rolling Eyes tak sa teda spytam dokiho, mozno mi napise aj nejaky papier...a bohvie, mozno s nimi nema dobre vztahy a posle ma dokelu...

 

01.12.2006 14:02

bapy

ADENA - tak ja ti priblizim moje skusenosti, co mam zatial - moj doki mi v stredu spravi morfologicky UZV, ktory sa bezne robi cca v 20 tt vsetkym tehulkam, trva vraj 15 minut a babatko bude dokladne pozrete. Avsak kedze v mojej rodine boli dve babatka s hydrocephalom, moj doki zvazuje, ze ma navyse posle na konziliarny UZV, ktory trva dlho a robi ho niekolko lekarov naraz - tam by som sla asi o tyzden. Pokial viem, tak kazdy gyndac ma nejaku dohodu s nejakym konziliom v nemocke, kam posiela taketo pripady. Ja som sa ho pytala na 3D a on mal dost zamietavy postoj, vraj to nie je zamerane na diagnostiku a je to komercia, aj ked samozrejme, ked na nieco narazia - nahodou, tak napisu spravu pre gyndaca... Vraj to konzilium je lepsie. Ale ja som rozhodnuta takto: ak ma po tej strede posle na konzilium, tak tam pojdem a na 3D tym padom nejdem - aj ked som objednana na 19.12. A ak ma na konzilium neposle, tak na 3D idem a uz sa len musim rozhodnut, ci sa budem dozadovat diagnostiky alebo nie, lebo ako pises (a tak som si to aj myslela...), su to dve odlisne veci u nich. Totiz moj gyndac je dost mudrlant Smile takze beriem ho trochu s rezervou, hlavne, ked ma na nieco uplne vyhraneny nazor.

 

01.12.2006 14:18

Adena

bapy...presne tak to mam zatial vymyslene aj ja. Ak by ma moj doktor nikam neposlal, tak som rozhodnuta ist na 3D, nech pred vianocami viem aspon nieco. Ak by ma poslal do nemocnice na nejake to podrobne UZV (ako pises konziliarne), tak nebudem za 3D vyhadzovat peniaze (ale o peniaze vobec nejde) a hlavne nebudem babo vystavovat tolko krat ziareniu... Ten tyzden uz do vysledku amino vydrzim. Ja idem na poradnu v 20tt, a ten 3D mam zatial v 21tt. Objednala som sa tam preto uz teraz, lebo ked sa moj doktor 11.12. nebude k nicomu mat, resp. to bude brat na lahku vahu, tak by som uz asi mala problem zohnat termin na nasledujuci tyzden... No som fakt zvedava, aky ma na 3D nazor, lebo este o tom vobec nebola rec...

 

01.12.2006 14:20

Janicaaa

Ahojte, Adena, verím že sa cítiš lepšie ak si sa už definitívne rozhodla čo urobíš, a je to tak dobre a tak to aj bude. Ten 3D ultrazvuk, ja by som sa moc nespoliehala, že tam povedia niečo zlé. Bavila som sa o tom so švagrinou, ktorá má kamošku lekárku, tá robila v súkromnom centre a vraj oni z etického hľadiska nesmú vravieť zlé správy. Vraj len dobré. Neviem či to je určite a všade tak, len píšem čo mi ona vravela. Zrejme aj preto tam objednávajú až po tom 20 týždni, kedy už by mal byť ten morfologický ultrazvuk. A čo sa týka porady s lekárom, môžeš mu to oznámiť, on ti to zakázať nemôže. Sondujem aj ja tie UZV tak už viem že Ginfiv 2000 Hlohovec 600 a prosanus? Kde to je koľko to stojí? Poradte niekto:) Inak ja si myslím, (podľa chutí aj pocitov - sú rovnaké ako pri Eli) že teda bude dievča, aj ked môj muž sa vymačkol že by chcel chalana. Ale som mu to zavrhla s tým, že kto vynosí tých milion handier po Eli. Tú obývačku som ponúkala ja a stále to platí, manžela vyženiem ak to bude nutné, alebo odíde aj sám ak ho budete nudiť:ň)))))) Macka uži si to aj za násSmile Adena, tak to by som ťa chcela vidieť ako recituješSmile))) Ale čo sranda musí byť nie? A dostaneš mňamku, mne už nikto nič nedá Crying or Very sad Ale volala mi kamoška, že ona organizuje Mikuláša, vraj kúpila kostým a donútila nejakého pubiša aby si to navliekol a obchodil známych, ale kedže sme mimo DNV tak máme ísť k nim, lebo on ešte nešoféruje. Už vidím našu Eli ako huláka odušu. Ale Kamoška povedala, že deti sa budú vzájomne morálne podporovať, že revať sa nebude. Tak som Eluške ukazovala už Mikuláša v novinách a v knižke aby bola pripravená chudatko :D Tak idem odviezť syna k mamine, nech máme troška kľud od neho aj on od nás a večer ešte hádam nakuknem. Majte sa krásne a príjemný víkend

 

01.12.2006 14:22

zuzi

ADENA na podrobny UZV v 20 tt ta lekar urcite posle, robi sa najcastejsie v nemocnici, kde babatko podrobne prezru, pomeraju, zhodnotia, ten musi mat absolvovana kazda tehulka pokial viem. Prosanus, ak si ich klient 1000,-, ak nie 1500,-. Kamoska, co bola v Hlohovci hovorila, ze jej pri tom 3D UZV prepinal na 2D a kontroloval aj vady a vsetko, co treba, tak ako na tom morfologickom...

 

01.12.2006 14:25

bapy

Adena, ja som sa tam objednala uz poriadne davno, lebo som pocula, ze to tam maju natrieskane a ved tam nemusime ist, ak sa aj rozhodneme na poslednu chvilu inak, no nie? Je to otazka jedneho telefonatu, ze nemozem prist.. To by som samozrejme urobila, nech si tam mozu objednat pripadne niekoho ineho... Neboj, vsetko dobre dopadne... Ja mam tiez strach, ale snazim sa ho drzat na uzde, aby to babo necitilo... Ja som mala triple test sice v poriadku, ale ten hydrocephalus neukaze a ani mnohe dalsie vyvinove chyby nie, ten test je hlavne o pravdepodobnosti mozneho vyskytu DS a razstepu neuralnej trubice a myslim, ze omnoho horsie je mat nejaku geneticku zataz, pripadne prekonat v tehu nejaku chorobu, ci brat nejake vaznejsie lieky, ako mat nie idealne hodnoty AFP... Velmi drzim palce... A inak mohla by si hodit nejaku inspiraciu na vianocne darceky, pripadne aj na obchody, kde ste nakupovali... Smile uprimne zavidim, ze si to takto pekne vybavila za jedno poobedie - mna to len caka...

 

01.12.2006 15:30

majkas

ahojte, tak som sa konecne dostala k precitaniu novych info vidim, ze sa nevieme zorganizovat na to stretko, Janicaaa ponuka svoju obyvacku, ja som za .... tak navrhujem konkretne (a dufam, ze ma neukamenujete), lebo vianoce sa blizia a tesne pred nimi si uz asi nikto nenajde cas, Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation termin: 9.12.06 (sobota) o ??? (navrhnite, podla toho ako spavaju vase deticky) miesto: Janicaaa - obyvacka (janicaa, kde byvas ??? tusim BAIV ?) kazdy nieco donesie na jedenie a pitie + papuce (+vankus pod zadok Embarassed ) Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation napiste, ci vam vyhovuje miesto, cas. .. prosim o konkretne odpovede - prijdem; neprijdem; lebo to mam daleko, lebo sa mi nechce, lebo medved, .... ; neotravuj snazila som sa zvyraznit miesto a cas stretnutia, ale nebola som uspesna, tak snad to nepreletite a precitate si to.

 

01.12.2006 15:51

bapy

Majkas, ja som zatial za... ak budem v BA, tak pridem - kedze jedine moje dietatko spi este u mna v brusku, tak casovo mi to vyhuje hocikedy, predpokladam, ze na neskoru noc to nedohodnete Smile potom napiste co konkretne by malo byt to "nieco na jedenie a pitie" Smile papuce a vankus si predstavit viem Smile

 

01.12.2006 15:51

Adena

Janicaa...z toho Mikulasa mam take skusenosti, ze niektore malicke deti su uplne v pohode a nadsene a dievca, co chodi uz skoro do skoly revalo ako tur, zaliezlo do kuta a hodinu ho nemohli odtial vytiahnut...takze asi mozes cakat vselico. Niekedy su prave take male deti velmi smele a az tie vacsie sa boja a hanbia... No, teraz uz ten 3D necham tak, pockam na poradnu a potom uvidim. Hadam ma nezjedia, ked im tyzden dopredu zavolam, ze tam nepojdem.... Tak, moj kratky vianocny zoznam (neviem, ci niekoho bude inspirovat, lebo nic extra som nevymyslela...) mamina: make-up + tenky pulovrik do kostymu tatino: nieco medzi mikinou a bundou. Taka sportova vec na leto na tricko... svokra: bordovy spolocensky sal (ma v strede dieru a da sa nosit ako ponco) svokor kosela+kravata (klasika) sestra: pyzamo a este ti moji dvaja svagrovia.... Inak boli sme v Palace, na Zl.pieskoch. Vsetko sme nakupili tam. Je to trosku od ruky, ale nie je to tam take prepchate ako teraz vsade (ale treba pocitat so zvysenou hustotou... Smile ) Babulky,pekny vikend prajem vsetkym....papa

 

01.12.2006 15:56

Adena

ANO, hlasim, ze pridem ja + papuce + vankus + nieco pod zub... mohli by sme spravit zoznam zucastnenych a rozdelit, kto co...(ja teraz moc sladke nemusim, takze ponukam nejake dobrotky z utrzeneho mikulasa vymenou za chipsy Smile)))

 

01.12.2006 16:02

Adena

Janicaa ... no pekne sme sa ti tam nasackovali Smile inak, mas 100 bodov uz len za ochotu. My bohuzial nemame obyvacku vhodnej velkosti a uz vobec nie kutik pre deticky....zatial

 

01.12.2006 16:18

majkas

adena, my mame len jednu izbu Embarassed (zatial) a priestor medzi postelou a telkou pol metra Embarassed

 

01.12.2006 16:21

zuzi

Ja som tiez za to stretko, JANICAAA dufam, ze to s nami vydrzis, snad nabuduce sa podari potom zorganizovat aj nejake to MC, pripadne budeme striedat obyvacky Smile . No termin mi zatial vyhovuje, snad budem pohybliva...A kde vlastne Janicaaa byva?

 

01.12.2006 16:40

majkas

janicaaa, dufam, ze ma nezabijes Embarassed Embarassed zuzi, navrhni dennu hodinu. kedy Ti mala spi ??

 

01.12.2006 16:45

Janka

Bapy a ty máš kde gyndoša? Lebo ja som bola dnes v poradni Smile a môj doktor mal tiež zamietavý postoj dosť ma to prekvapilo ale povedal mi nech idem Smile veď budem mať peknú pamiatku a obrázok Smile)) a tiež je mudrlant... Ja chodim k Janekovi je hrozne fajn Smile a Ninku odrodil ako super profík Smile Janicaaa ten PRosanus je na Daxnerovom nám. to je pri Záhradníckej, bývalý Medius.. majú aj web www.prosanus.sk

 

01.12.2006 19:14

zuzi

Veronika spi cca od 12:30-13:00 do tej 15:00 vynimocne dlhsie. Takze niekedy poobede? Po 16stej? Podla toho ako spinka Elinka a teda aj ostatne deticky...

 

01.12.2006 21:16

SoVa

Ahoj, ahoj! Supeer, stretko na obzore! Hura :D :D :D . Tak teda, ak Janicaaa naozaj suhlasi, ze nas vsetky prichyli aj s detickami. Inak Danielka spava presne ako Zuzina Veronika, takze cas je idealny. 9. 12. sme sice chceli oslavovat, ale ved mozeme aj v nedelu, aspon dufam. Takze predbezne so mnou pocitajte. Ozaj a kde teda byvas, Janicaaa, nech kumstim nad dopravou tiez sa pridavam k Adene vymenim sladke za slane, ani to cipsy to nemusia byt Cool . Janka, dik, sorry, myslela som si, ze si uz bola tento pondelok Embarassed , juj ci som len v tehotenstve zabudliva Wink . Inak ja ten surodenecky problem riesim opacne, kedze Danielka taku pamiatku nema, tak sa bojim, aby jej potom nebolo luto Rolling Eyes. Macaca, krasny vikendik Smile . Jenny Sky, drzim palce, nech Jakubko rychlo vyzdravie. Pa.

 

01.12.2006 21:20

zuzi

 

01.12.2006 21:26

SoVa

zuzi:
Dakujeme krasne :D :D :D .

 

01.12.2006 22:10

Jenny Sky

Ahojte maminky! Tak sa stalo to, čoho som sa obávala. Jakubkov vírus sa usadil v mojom hrdle a nose a tak si teraz stereo smrkáme Sad Ešte ráno som bola ok, ale okolo obeda mi začalo byť už divne a teraz je to už jasné. Našťastie zatiaľ nemám teplotu, tak dúfam, že to bude mať len takýto priebeh. Každopádne, Janicaaa, vďaka za ochotu nás privítať u vás doma. Môžeš si určiť členský poplatok na osobu Razz My by sme s Jakubkom určite chceli prísť, ale len v prípade, že dovtedy budeme úplne zdraví, lebo by som veľmi nerada roznášala vírusy medzi tehotné mamičky s deťmi Exclamation Ale keďže je to za týždeň, budeme robiť všetko pre naše skoré uzdravenie Smile Takže, termín nám vyhovuje a čo sa týka času, tak Jakubko spáva od 13. hod. do asi 16. - 17. hod., on je taký spachtoš, ale keď niekam máme naplánované ísť, kľudne ho zobudím skôr. Takže ako písala Zuzi, po tej 16. hod. by to vyhovovalo aj nám. Papuče a vankúšiky si prinesieme. Ja som sľúbila, že niečo dobručké upečiem. SoVa, Danielke tiež prajeme všetko len to naj k narodeninkám Twisted Evil Ešte ma napadla jedna vec k 3D ultrazvuku. Tiež mám jeden termín do Gynfivu na 8. januára, ale rozhodla som sa, že tam nepôjdem, takže ak by niekto náhodou chcel tento termín, rada ho poskytnem. Takže maminky opatrujte sa a papajte veľa vitamínkov, aby ste nedopadli ako ja Sad

 

01.12.2006 22:13

Jenny Sky

SoVa. ešte malinká oprava, neviem ako sa mi k tomu narodeninovému želaniu dostal tento Twisted Evil , mal tam byť Razz

 

02.12.2006 11:13

Janicaaa

Babule, tak naša obývačka je pre vás otvorená, ste u nás vítané, len taká maličkosť bývam v Stupave Shocked Čo je trochen mimo BA, ale chodía nám sem modráky. Musíme sa dohodnúť nejako s dopravou, aby niekto nemal problém sa sem dostať. A ešte jedna maličkosť. My máme večer akciu z manželovho hokejbalu, ale aj tak sa mi tam nechce takže je to v pohode. Naša Eli spáva do takej 14,30-15,00 takže o tej 16,00 to vyhovuje aj mne. Uvidíme ešte čo na to ostatné, ale Bibi to nemá ďaleko a Stupava vie určite kde je. Tak sa teším a dúfam, že nás bude čo najviac. Škoda, že nie je leto, dalo by sa to urobiť aj na terase. Ale v lete chceme spraviť aj pieskovisko a hojdačku a dať do poriadku dvor (je tam hrozný bordel), tak ak sa vám bude páčiť, v júni sa môžme stretnúť aj s kočíkmi, terasa je velikáááá. Teším sa!!!!

 

02.12.2006 11:13

Janicaaa

Zabudla som Danielka všetko naj naj najlepšie!!! Laughing