1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

13.03.2007 14:09

sirky

vivien - ja pijem vineu (síce s bublinkami), ale mám taký pocit, že mám z nej strašnú ,,kyselinu".

 

13.03.2007 19:33

oswa

Ahojte tehulky-matriosky :D Tak vidim,ze to jarne pocasicjko pozitivne vplyva asi na vsetky..Dnes bolo zase uzasne...Muzik dnes prisiel nezvycajne skoro z prace, o 15, tak sme sa tulali len tak po meste...nadhera... Lubi..tak sa stret5neme na poradni buduci tyzden...ja idem tiez v pondelok..ale idem tak okolo 9-9 30, lebo od 10chodia uz pacientky Sonogovej..ja teraz chodim k Durkechovi..zaskakuje...ale je fajn.. Oladom toho vajicka...o jednom by som mozno vedela, nukala mi ho krajcirka, ku ktorej si davam sit....Lenze my budeme mat od akmaartky, takze ak ho nepredali, mohla by som sa popytat..Vtedy chceli zan 800 Sk, tak daj evdiet, ci mate zaujem..popytala by som sa jej.. NO so svokrom to mate teda perne..Jedna susedka z dvora,kde byvali nasi, tiez mala chlapa ozrana....Ale nasla silu,, odisla od neho, nasla si noveho priatela,aj sa vydala ,ale zial uz aj ovdovela...A jej ex sa sa zrejme upil k smrti...nasli ho po niekolkych dnoch v byte...Brrrrrrrrrr....Ale tiez nasla silu az po mnohych rokoch, ked boli decka (5) z domu.... Sirky..drz sa...Nos tym doktoratom ta teda obdivujem...Ja som n a to teda nemala nervy..A moj drahy si to robil popri uz praci....a bolo to horsie,ako ked bol na skole...lebo sa nevedel k tomu dokopat..Uz mu hrozilo,ze mu prepAdnu skusky, tak som ho k tomu hnala...lebo stacilo uz len spisat tu dizertacku.... vivien..no vas sa teda tie choroby enjako drzia..Ten tvoj maly je asi diost casto chory..ci sa mi to len zda? Ja som si do porodnice zbalila caj pre kojace matky..no uvidim,ci to pomoze :D Izaj..masirujete hradzu??Ja masirujem..ale ci dobre, to teda fakt netusim... Embarassed Wink A aj bradavky, podla odporucania..len ma tym padom viacej bolia... Tak sa drzkajte..idem pozriet nejaky serialik.... Rolling Eyes

 

13.03.2007 20:24

ivus80

Ahojte, Vivien - aj ja som to o Melte pocula. A vraj aj samotne mlieko je dobre. Ale ide o to, ze ked vela pijes hocijakych tekutin, tak prave to blahodarne posobi na mliekotvorbu. Nastastie som ja laktacnu krizu pri Ondrikovi nezazila, tak dufam, ze ma obide aj pri Sebkovi. A dokedy si kojila Adamka? Ja Ondrika 16 mesiacov. Oswa - ja sa snazim masirovat tu hradzu, no akosi mi to nejde. Skusala som aj v posteli po leziacky a aj v sprche, ked cupim, tak uvidim, ci mi to pomoze. Teraz sa mi babetko zobudilo, kope ostosest a mam pocit, akoby mi ruckami hrabkalo po mechure, akokeby sa mi s mechurom doslova hralo, ako s tou hrackou "blbec". Pa

 

13.03.2007 20:53

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká Tak my sme mali zas nakupovací deň.Konečne mám župan,už sú v zásobe plienky,kozmetika,fialová vodička,lieh,cumel a iné drobnosti.Chcela som aj tie jednorazove nohavičky,len ich nemajú.Zajtra dostanú tovar,tak si pojdem kúpiť.A zabudla zabudla som na prebalovacie podložky.Malej sme kúpili tenisky,lebo tie z minulého roka sú jej malé a nechceli sme aby behala v zimných topánkach,keď je takto teplo. Ivuš,niečo na tom pravdy bude s tým počasím a poriadkom doma.Ja si zajtra povysávam a dám niečo oprať,aby na slniečku poschlo prádlo a potom pojdeme s malou von,kým bude pekne.Odrazu sa mi chce chodiť viac von,myslím tým,že nie som taká lenivá. Sirky,niečo na tom pravdy bude s tými vajíčkami.Ale dúfam,že natrafíme na zodpovedného človeka,ktorý nebude predávať havarovanú autosedačku.To by bol riadny idiot. Vivien,to je škoda,že si nemožeš užívať to krásne počasie.Možno bol Adamko chorý preto,že bolo dlho škaredo.To bolo počasie ako stvorené na choroby. Ivuš,kúpila som si meltu.Celkom sa to dá piť.Uvidíme,dokedy mi to bude chutiť. Inzerátov býva v časopise habadej.Hneď jak budem vedieť,že ideme zháňať,budem hladať. Máš šťastie,že máš takú ústretovú ekonomku.Možno by mi to tá predošlá vybavila bez problémov,lebo ma pozná.Táto nemá o mne ani šajnu.Ale veď prinajhoršom je tam šéf,tak sa mohla opýtať jeho.On je v pohode.Podla mňa sa táto koza nerozumie do vela vecí a v tom prípade tam nemá čo robiť. A tie okná-všetko závisí na tom,ako sa budem cítiť.Pravdu povediac teraz je kopec iných vecí,na ktoré nesmiem zabudnúť.Niekedy si aj radšej značím na lístok,alebo si dám pripomienku do mobilu. K svokrovi-ja neprajem nikomu nič zlé,ale on keby sa pominul z tohto sveta,všetkým by sa ulavilo.Veď človek nikdy nevie,čo sa može prihodiť.Len ja nechcem zlé privolávať na druhých,aby sa to nevypomstilo mne a mojej rodine. Oswa,to by bolo fajn,keby sme sa tam stretli.Ja tam mám byť o 10.Len asi pojdem najprv hore na ctg a potom na prietoky.ktovie,kedy inokedy sa uvidíme. To vajko by bodlo,ak ho nepredali.Ak predali,nič sa nedeje.Len my možeme až tak v apríli alebo v máji najneskor. baby neviem,či to je tým, že mi už pokročili týždne,alebo tým že chodím viac von a teda viac behám,ale začínam viac cítiť lonové kosti,akoby sa rozťahovali,alebo ako to mám nazvať.Aj malého hlavičku viac vnímam. Baby,aj vy ste také zábudlivé?Ja niekedy strašne zabúdam.Muž sa niekedy pre to aj na mne zasmeje.

 

13.03.2007 20:58

Ľubica Krištofová

Ivuš a to sa ti malý odstavil sám,alebo si ho ty odstavila?Vydržala si kojiť dlho.Ja som kojila 18 mesiacov a drnda sa odstavila sama.Posledný mesiac bol už taký slabý,pýtala si už len tak sporadicky.

 

13.03.2007 21:07

vivien

oswa: Ahojte tehulky-matriosky :D Tak vidim,ze to jarne pocasicjko pozitivne vplyva asi na vsetky..Dnes bolo zase uzasne...Muzik dnes prisiel nezvycajne skoro z prace, o 15, tak sme sa tulali len tak po meste...nadhera... Lubi..tak sa stret5neme na poradni buduci tyzden...ja idem tiez v pondelok..ale idem tak okolo 9-9 30, lebo od 10chodia uz pacientky Sonogovej..ja teraz chodim k Durkechovi..zaskakuje...ale je fajn.. Oladom toho vajicka...o jednom by som mozno vedela, nukala mi ho krajcirka, ku ktorej si davam sit....Lenze my budeme mat od akmaartky, takze ak ho nepredali, mohla by som sa popytat..Vtedy chceli zan 800 Sk, tak daj evdiet, ci mate zaujem..popytala by som sa jej.. NO so svokrom to mate teda perne..Jedna susedka z dvora,kde byvali nasi, tiez mala chlapa ozrana....Ale nasla silu,, odisla od neho, nasla si noveho priatela,aj sa vydala ,ale zial uz aj ovdovela...A jej ex sa sa zrejme upil k smrti...nasli ho po niekolkych dnoch v byte...Brrrrrrrrrr....Ale tiez nasla silu az po mnohych rokoch, ked boli decka (5) z domu.... Sirky..drz sa...Nos tym doktoratom ta teda obdivujem...Ja som n a to teda nemala nervy..A moj drahy si to robil popri uz praci....a bolo to horsie,ako ked bol na skole...lebo sa nevedel k tomu dokopat..Uz mu hrozilo,ze mu prepAdnu skusky, tak som ho k tomu hnala...lebo stacilo uz len spisat tu dizertacku.... vivien..no vas sa teda tie choroby enjako drzia..Ten tvoj maly je asi diost casto chory..ci sa mi to len zda? Ja som si do porodnice zbalila caj pre kojace matky..no uvidim,ci to pomoze :D Izaj..masirujete hradzu??Ja masirujem..ale ci dobre, to teda fakt netusim... Embarassed Wink A aj bradavky, podla odporucania..len ma tym padom viacej bolia... Tak sa drzkajte..idem pozriet nejaky serialik.... Rolling Eyes
No Oswa mas pravdu, ale to odkedy nastupil do skolky, cize od septembra... Prvy krat bral antib. az teraz odkedy zacal chodit do skolky... Teraz siel do skolky po 2 mesiacoch a vydrzal 4 dni, ale to asi kazde dieta tym musi prejst, kym si zvykne na kolektiv, ja ho nedam uz ked ma troska soplajdy, ale su mamicky , ktore nosia aj nachladene deti a tak to potom vyzera... Teraz ho urcite odhlasim v aprili, aby nebol chory aj drobcek a v maji uvidim...

 

14.03.2007 13:38

ivus80

Ahojte, dnes som spravili reviziu v topankach, zimne som vydrhla, nakremovala a odlozila a prechodne som zase ulozila do prirucnych skriniek. Zistila som, ze ma cakaju tiez nakupy topanok - malemu volake suce, na behanie ich mame doma dostatok Rolling Eyes , no a obaja s manzelom potrebujeme nove tenisky. Ta 7-rocna sestra prave prisla zo skoly a uz asi 10 minut mi tu poza usi vyprava o vlkoch a rysoch ostrovidoch - u nas v dedine je Sprava Narodneho parku Mala Fatra a sidlia tu aj ochranari, no a boli tam na exkurzii. Su tam aj vypchate zvierata.Tak ma zazitky Wink Uz prisla mama, tak mam koniec prednasky :D :D :D Lubi - plne som kojila maleho (teda ze mu to stacilo) tak 7-8 mesiacov, potom som ho kojila len rano, vecer a v noci a cez den okrem prikrmov mal umele mlieko a zhruba po tych 15 mesiacoch uz toho mlieka bolo malicko, len taky zakusok rano a v noci len na take olizanie a ten posledny mesiac to uz viac-menej zneuzival, nenapil sa poriadne, len ma chcel mat pri sebe, tak sa casto budil, trosku lizol a spal dalej. Tak som mu prestala davat uplne, najskor som nocne kvazi krmenie nahradila cajikom alebo mlieckom umelym - podla toho, ako cez den jedol, teda ak som vedela, ze je dobre napapany, tak stacil len cajik. No a potom som mu nedala v noci nic, uhojdala som ho a zaspal. Teraz sa budi raz za noc a vypyta si mliecko, tak mu ho dam, lebo mi cez den absolutne odmieta pit mlieko. Kazdy vecer mu varievam kasu. Dost dlho som mala v prsnikoch mlieko, teda len par kvapiek, ale potom mi doktorka povedala, aby som si riadne vyviazala prsia a naozaj sa mi mlieko stratilo. Takze baby, ked budete chciet prist o mlieko, poriadne tuho si vyviazte prsia!!! Teda kym budete chciet kojit, nie ze Vas napadne davat si tesne veci, aby ste si "neuskrtili" prsia Wink Vivien - aj moja mama (ucitelka v MS) na to nadava, ked vodia mamy soplave deti do skolky. Nie vzdy stihnu sopliky detom utriet, niekedy je ruka sikovnejsia a potom s takou zasoplenou rukou chytaju hracky, ktore zase chytia ine deti a vies, ako to je s detmi - tym je jedno, ze maju spinave ruky, obliznu si ich ani nevies kedy a ako a takto nejako sa siria skolkarske chorobky. Pa

 

14.03.2007 14:53

oswa

ahojte matriosky Laughing Aj vas tak bolia krize a rebra? Ja uz neviem,co s tym... Ivus...tu hrazdu..no je to fakt sranda....pretoze to brucho jednoducho nepusti....a kedze sama neviem presne,ako masirovat..moj drahy by to urcite nevedel...a bolo by mi to asi nejake divne Shocked Nechapem takych ujiov s pivnymi bruchami...ako sa vobec dokazu zohybat a pod...Ja som nemozna a nemotorna..ale ono to brusko je uplne ine, take nepoddajne....nie ako slaninka :D vivien..no toto mala presne mohja asestra, ked jej sli decka do skolky...dovtedy im nic nebolo a potom boli podchvilkou stale chore... Lubi...Takze as tama si stretneme...Inak byva tam teraz vzdy vela ludi,asi im tam ten moj dr.chyba, nejako nestihaju, navye tam posielaju aj ini gyndosi pacienltky...Takze mna tiez najprv sestricka poslala na ctg a potom az robil prietoky.. Tak sa mavajte, idem poukladat tie krpate vecicky do novej skrine, nech uz to ma drobec na poriadku... Wink

 

14.03.2007 15:14

sirky

Ahojte. No ja tiež nepraktikujem žiadne masáže, a hlavne nie teraz, ked sa mi to tam otvára. Baby mám doma takú knižku ,kde je písané ako správne držať a chytať bábo. Je k tomu aj CD. Ked som to pozerala, normálne som zostala v strese, že ved ja toho malého pindíka ani nebudem vedieť chytiť. ivus80 -aj moja mama je učiteľka v materskej škôlke. :D a tiež nadáva, že aké choré deti nosia do škôlky. ale našli sme tam také pozitívum, že možno budú mať tie deti lepší imunitný systém, ked strkajú do úst stále nejaké bacilové hračky. :D

 

14.03.2007 16:47

Lusisia

Ahojte, no vraj materska a oddychovanie... Sa nezastavim Rolling Eyes Ja uz by som chcela, aby sa to narodilo, uz som privelka a vsetko ma boli ;o) A Vy sa mate ako??? Ja uz sa neviem dockat, ked sa zacnu u nas babtka rodit ;o) Som zvedava, kto bude prvy Wink Pripajam moju najnovsiu fotku:

 

14.03.2007 17:30

vivien

, Ahojte, tak dnes som bola na poradni, vraj krcok ma stale 1 cm, tak dufam, ze este aspon tyzden vydrzim... Lusisia riadne brusko, ale krasne :D Inac som mala v noci asi poslickov, zacali ma boliet krize, potom sa mi to tahalo do podbruska, za 10 minut to preslo, ale zlakla som sa riadne... Tak u mna to vyzera na 100 % sekcia, koli predchadzajucej sekcii, pred rokom ma operovali na pruh a maly bol na poslednom UZV koncom panvovym...ale urcite chcem spinal, aj ked sa trosku bojim, ale vraj cely ten zakrok trva 30 minut, ak niesu komplikacie samoska, tak tolko snad vydrzim... Vecer poslem fotku, ja som pribrala zatial 13 kg, tiez si pripadam uz ako velryba, ale nevadi, len nech este aspon tyzden vydrzim... Tak sa majte krasne, papa.

 

14.03.2007 17:53

Lusisia

Vivien, ja Ti tak trosku aj zavidim... Uz mozno za tyzden ho uvidis, ale viem, ze si sa natrapila... Ale o chvilku bude koniec ;o) A uvidis, vsetko bude OK Wink U mna to moze byt este aj 5 tyzdnov!!! Pod tou sekciou myslis cisarsky? Ja som pribrala zatial 14, akurat dnes som za vazila... Ale od originalnej vahy som pribrala nejakych 10, lebo som schudla prve 3 mesiace koli zvracaniu... Ale citim sa akoby som mala asi 100 kil!!!! Hlavne ked sa chcem postavit v noci z postele ;o)

 

14.03.2007 19:53

vivien

Lusisia: Vivien, ja Ti tak trosku aj zavidim... Uz mozno za tyzden ho uvidis, ale viem, ze si sa natrapila... Ale o chvilku bude koniec ;o) A uvidis, vsetko bude OK Wink U mna to moze byt este aj 5 tyzdnov!!! Pod tou sekciou myslis cisarsky? Ja som pribrala zatial 14, akurat dnes som za vazila... Ale od originalnej vahy som pribrala nejakych 10, lebo som schudla prve 3 mesiace koli zvracaniu... Ale citim sa akoby som mala asi 100 kil!!!! Hlavne ked sa chcem postavit v noci z postele ;o)
Lusisia ano sekcia je cisarak. A poviem ti, zeby som radsej este tie 3 tyzdne do terminu rada vydrzala, babatko teraz najviac pribera.

 

14.03.2007 20:04

Ľubica Krištofová

Ahojte baby Tak dnes bolo zase krásne počasie.Doobeda som vysávala a dala som prať dalšie veci pre malého.Drnda mi s radosťou pomáhala.No a poobede sme boli vonku na prechádzke.Nič extra sa neudialo.Akurát jedno čo ma naštvalo,bolo keď mi muž prišiel domov z roboty,že mu volal foter-svokor a vraj by si muž mohol na apríl zobrať dovolenku,že by u nich niečo porobili.Aj som sa naštvala,lebo on nie je nikdy ochotný si zobrať dovolenku,aby sa druhému prisposobil,ale ostatní sa musia prisposobiť jemu.No a trošku som sa aj zasmiala,lebo on keď povie porobíme,tak to znamená že on bude sa len pozerať,popíjať,do roboty len gybicovať a rozkazovať a druhý bude robiť.A čo ma potešilo,že muž mu povedal,že nehrozí,lebo v apríli nás predsa čakajú iné starosti,na čo svokor akože zabudol.Už som sa s manželom dohodla,že aspoň prvý týždeň,čo budem s malým už doma,si zoberie buď očr,alebo dovolenku.Zajtra sa chce dohodnúť s ekonomkou u nich v robote.Ale som mu povedala,že ja to vidím tak,že ešte v apríli poslušne naklusá k svokrovcom a to bez ohladu na to,že tu bude mať už dve deti a všetci si budeme zvykať na to,že nás je viac.A ja ho tu budem potrebovať.Lebo velakrát sa stalo,že som ho potrebovala mať pri sebe a on uprednostnil záležitosti rodičov,ktoré ani neboli neodkladné,boli na poslednú chvílu a so mnou bol dohodnutý na niečom už mesiac.Ja som vtedy ostala na vedlajšej kolaji.Viac menej to už vo vačšine prípadov nerobí,ale ešte sa stane,že je ticho.Ja som zas úplný opak v tomto a otvorím si hubu. Ivuš,ja už mám topánky upratané,ale zimné som nechala tak akoby v rezerve,lebo človek nikdy nevie,čím nás ešte počasie prekvapí. Tvoja sestra musela byť zlatá,keď tak o tom rozprávala.Aspoň vidieť,že ju to zaujíma. Oswa,kríže a rebrá,to je už naša známa rozprávka.Už to volako vydržíme. Mám pre teba jednu pikošku.Viem,prečo Kesegi odišiel.Lebo mu tam ponúkli tolko,čo zarobil tu,keď urobil svoje služby a ešte aj navyše.A tam nebude musieť robiť tolko služieb a zarobí lepšie.Určite sa čuduješ,odkial to viem.Moja sesterka,ktorá býva o dve poschodia nižšie,sa pozná s jeho ženou a tá jej to povedala.Takže takto sa veci majú. Počula som,že si učila chémiu.Viem,že je deciek vela,ale nespomínaš si nahodou na priezvisko Lachová?To je sesterkina dcéra. No a ja pondelok pojdem asi tak,že by som tam bola skor,lebo ako to vidím,tak tam bude zas šóra a prídem o nervy pri tom čakaní.Asi sa zásobím jedlom a pitím,aby som sa tam tak nenudila.Teším sa že sa uvidíme.Hádam budeme mať možnosť si aj pokecať. Sirky,neboj sa že drobca nebudeš vedieť ani držať.Ono to príde samo od seba a za chvílu ti to príde ako samozrejmosť.Teda aspoň u mňa to tak bolo. Lusisia,riadne a pekné bruško.A ja som si myslela,že som ako slon,ale keď vidím,že tvoje brušino je vačšie,tak pohoda.S obratnosťou máš teda asi problémy,čo? Vivien,škoda,že budeš musieť isť zase na sekciu.Alebo si radšej?Hlavne nech to dobre dopadne.Ja som mala malú KP,tak si viem prestaviť,ako sa cítiš.Aj to kopanie je asi iné. Idem si kuknúť TV možno ešte niečo "zobnem".Ak by aj,tak už len ovocie.Majte sa dobre.Ešte sa gulajte.

 

14.03.2007 21:03

ivus80

Ahojte, Oswa - ked zastonem, ked sa zohybam alebo ked sa k manzelovi v posteli otacam ako kombajn, tak mi vzdy povie, ze co tak fucim, ze co mi zase je. Ja mu na to vzdy poviem, ze mu uviazem na brucho 11 kilovu loptu, ze co na to potom povie :D Podla mna ti s pivnym bruskom su uz na to zvyknuti a vedia, ze tam je len samy tuk. My mame v brusku cloviecika a mame o neho prirodzeny strach, takze sa mnohokrat mozno aj bojime spravit prudsie pohyby alebo pritlacit. Je mi na smiech, ked si masirujem tu hradzu, ze ako asi vyzeram a pre istotu si ju masirujem tesne pred spanim, ked uz vsetci ostatni spia, aby si nemysleli, ze si "robim dobre", co tak stonem :D :D :D Sirky - neboj sa, drobca budes vediet chytit. Ja som sa bala, ako ho budem kupat, lebo som nikdy predtym tak malicke babo nekupala, mama ma k tomu nikdy nepustila, bala sa a dokonca, ked som bola prvy den z porodnice doma, tak sa spytala, ze ci chcem, aby mi okupala maleho :D :D :D No este v porodnici som sa divala, ako ho sestricka kupe, aj mi to vyborne vysvetlila, ze co a ako drzat, ako obratit a pod. a tretie kupanie som uz zvladla uplne sama. Cool Maleho som chytila, poobracala, vyumyvala. So mnou na izbe bola 32rocna mamina a ta sa odhodlala kupat prvykrat male az na prehovaranie sestricky a to v predposledny den pobytu v porodnici. Ruky sa jej triasli teda statocne. Ale naucila sa :D A mas pravdu, deti v kolektive su potom ovela odolnejsie ako deti, co su doma. Ja som sice chodila do skolky, ale asi len rok, dva a potom bola mama s nami doma, lebo sa narodil brat. Ked som potom bola prvacka na ZS, tak som bola casto chora, no celkovo ja som casto chora, na mna sa len niekto pozrie a uz ma minimalne boli hrdlo. Nastastie nie v lete, lebo milujem zmrzlinu akehokolvek druhu. A preto som bola prekvapena, ze ked u nas v januari, februari zurila chripka, tak ja som bola zdrava. Wink Lusi - super :D Ozaj, ja som dnes posledny den na rodicovskej, od zajtra som uz na materskej. A dnes ma Ondrik presne dva a pol roka :D Vivien - neboj sa, zvladnes to!!! Vydrzis!!!! Lusi - nestazuj sa na kila :D , ze nemozes vstat z postele. Radsej nevstat z postele kvoli kilam ako kvoli nedospavosti. Viem o com hovorim. :D Vaz si chvile nepohody, kym si mozes este oddychnut. Ked sa drobec narodi, na oddych budes len spominat. Akurat dnes som rozmyslala, ze by som si mohla spravit takyto rezim dna. Rano by sme vstali tak do osmej, naranajkovali by sme sa, pripravila by som si vsetko na varenie a isli by sme vonku. V ramci doobednajsieho vonkovania by som nakupila, vybavila postu a ine veci, co sa daju robit vonku (napr. aj zehlenie Cool ), potom okolo desiatej by som sla dnu (ved uz bude skoro leto a aj tak neodporucaju byt po tej desiatej, jedenastej vonku), kde by som navarila, upratala a ine domace hluposticky, no a po tej tretej zase vonku az do kym by sa mi chcelo. V lete byva vonku dlho pekne a vonku by som zase robila rozne roboty, co sa daju vonku robit. No a potom vecer o siestej kupanie, vecera a ulozenie najprv maleho, potom starsieho na spinkanie. Plan mam, ale ako sa poznam, tak na milion percent ho nebudem moct dodrzat Rolling Eyes :D :D :D Ale snaha tu je a to sa ceni :D :D :D Ja si naplanujem vselico, no pride maly general a ten vsetko zariadi inak :D :D :D Ale aspon takto nejako priblizne by som to chcela zvladnut. Uz sa celkom tesim, poobede je tu vela mamiciek s kocikmi vonku, vcera sa stretli pred domom 5 kocikov a deti sa uz nedali zratat, co tam tolko pobehovalo :D Aj dnes sme boli so susedami vonku, popijali kavicku a debatovali o vselicom :D Je to super, rychlejsie ujde ten cas, normalne sa nemozem dockat, kym budu tri hodiny poobede (vtedy zacina materska seansa :D ). Lubi - "gybicovat" Confused: ja som si vzdy myslela ze je to "kibicovat" :D :D :D Niekedy ti nasi muzi su popleteni :D Nastastie moja svokra skor povie muzovi, aby bol pri mne, aby mi pomahal, aby si ma vazil a svokrovi to je jedno, ci mu muz pride pomoct alebo nie, lebo oni dvaja ked spolu robia, tak sa len hadaju, tak sa ani nejako nehrnu spolu robit, iba ked je to ozaj nutne. Aj na stavbu chodi svokor pomahat vynimocne, ale vzdy, ked ho poprosime, tak pride, nepovie nie, iba pokial ma vazny dovod. Tak pa

 

15.03.2007 13:12

ivus80

Ahoj, Oswa - chodia mi Nivea maily a teraz mi prisiel o masazi hradze, tak som Ti ho skopcila: K uvoľneniu pôrodných ciest patrí masáž hrádze. Hrádza, ktorá bola pred pôrodom masírovaná, sa stáva elastickejšou a pomáha k rozšíreniu pošvového vchodu. To všetko uľahčí vytlačenie hlavičky Vášho bábätka a najlepšie rozvinie hrádzu tesne pred pôrodom. Môžete tým predísť preventívnemu nástrihu. Ten je veľmi diskutovaný, ale príliš sa nerozpráva o tom, že hrádza musí byť na pôrod dostatočne vopred pripravená. Masáž sa vykonáva výhradne až ku koncu tehotenstva, teda od 35. až 36. týždňa. Masáž vykonávajte jedenkrát denne po dobu 5-10 minút. Veľmi dôležité je dodržovanie hygienických pravidiel ? masáž je najvhodnejšie vykonávať čistými rukami po kúpeli. Dôležitou súčasťou sú čisté rastlinné oleje, bez ktorých nie je možné masáž vykonávať, alebo niektorý z prípravkov určených priamo pre masáž hrádze (v ponuke v lekárňach). Tkanivo hrádze bude spočiatku pôsobiť pevne a stuhnuto, po niekoľkých masážach však zjemnie a bude pružnejšie. Technika masáže Posaďte sa do pohodlného polosedu s podopretým chrbtom a s pokrčenými nohami mierne od seba. Naneste masážny olej na prsty a do pošvy zaveďte dva prsty (ukazovák a prostredník) až po kĺby uprostred prstov. Prsty položené vedľa seba sa mierne rozťahujú, až kam nám to hrádza dovolí. Každou masážou to bude o kúsok ďalej. Pohybujte prstami na okraji pošvy do strán, ako keby ste opisovali písmeno "U". Snažte sa v oblasti hrádze čo najviac uvoľniť a potom zvýšiť tlak roztiahnutými prstami smerom dole ku konečníku cez pošvovú stenu až do chvíle, keď pocítite jemné chvenie. V polohe vydržte, kým chvenie neustúpi. Nakoniec masírujte tkanivo hrádze zhruba minútu smerom dopredu a späť? rovnakým smerom bude počas pôrodu postupovať hlavička bábätka. Upozornenie Masáž vykonávajte opatrne, aby nedošlo k poraneniu či opuchom. Nedotýkajte sa konečníka, vyhnite sa tlaku na močovod, aby nedošlo k jeho potlačeniu alebo k prípadnej infekcii. Masáž nevykonávajte, ak trpíte vaginálnou infekciou (výtok, opar). Ak si nebudete istá správnou technikou, obráťte sa na pôrodnú asistentku alebo požiadajte o konzultáciu sestru na predpôrodnom kurze. Isto Vám rady poradia. Zistila som, ze si hradzu masirujem inak Rolling Eyes , no co - snaha bola :D :D :D Polepsim sa Wink

 

15.03.2007 17:10

katy22

caute aprilove matriosky :D ako sa mavate? ja som dnes bola na poradni, nalez je v poriadku, doktorko sa pochvalil, ze steh pekne drzi. tak som mu povedala, ze ma kvalitne zasil Laughing no a buduci tyzden mi ten steh odstrani a povedal, ze uz sa mozem rozrodit aj "na stole" . tak sama som zvedava. chcela by som ho este ukecat na jeden uzv, nech viem aka bude bambulka velika. ale asi je to aj tak jedno. Cool inak sa citim uz ako velryba, v noci sa mi neda spat. jedinou utechou je, ze malinka sa krasne mrvi a uz ju coskoro vystiskam nazivo. ja som teraz mala vytiahnute sijacie stroje, tak som tyzden ine nerobila len sila a obsivala. ako sa poznam, pol roka sa k tomu nedostanem. no a uz si chcem orobit poriadok a definitivne prichystat vsetko na prichod babetka. pribrala som 9kg, co si myslim je slusne, ved zaklad som mala vynikajuci Embarassed . ale uz sa tesim, ked "zhodim" dake kila na sale. ja sa uz normalne tesim. za posledne dva dni porodili kocky, co sme spolu chodili na cvicenie pre tehulky, tak ma akosi mraz obchadza, ze UZ je to tu. opatrujte sa snad sa mi zadari castejsie prist.

 

15.03.2007 19:16

sirky

Ahojte baby. No dufam, že máte prevdu a moj materinský inštinkt mi napovie ako toho malého chytať. inak dostala sa mi do rúk dobrá kniha ,,Dieťa a ja". Je tam písané o pôrode ale z pohľadu bábätka. Veľmi zaujímavé a dojímavé čítanie. Vlastne až teraz som si uvedomila že ten pôrod vôbec nie je o mne ale o tom malom. My sme iba také stroje, ktoré pomôžu malému na svet, ale najväčšie zmeny a prekážky musí prekonať to bábo. Jaj už sa neviem dočkať, taká som už na neho zvedavá. Veľmi sa tešíme. Manželko už chytá mierny chaos z pôrodu a tak. čo mám potom hovoriť ja? :D

 

15.03.2007 21:03

ivus80

Ahojte, pozerali ste spravy? O tom 6 kilogramovom babetku :D Riadne chlapisko :D :D :D Sirky - veru, pre dietatko je to ovela tazsie prist na svet, ako pre nas maminy ho porodit. Ved si predstav, chudatko, 9 mesiacov zije v tme a hluku a zrazu jeho ocka uvidia oslepujuce svetlo, zvuky su odrazu uplne ine, nerozumie tomu, ako sa vlastne dostalo cez malinku dierku. Ja som raz citala velmi pekny komentar k fotke cerstvo narodeneho babetka - Ked sa pozriete na jeho zvraskavenu tvaricku, pochopite, ake tazke je narodit sa. Pa

 

15.03.2007 21:28

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,asi sa mi poplietli písmenká.Ale mi si aj tak rozumieme,nie? Svokor predsa nedal pokoj a zas otravoval manžela,že zajtra ide do Pd a či by ho nemohol potom odtial zaviesť domov.Ráno pojde autobusom a chudáčik poobede už nemože.Tak manžel je mäkkýš,pojde a potom od nich pojde do roboty,lebo má nočnú.Teda začína o 17.Tak som sa naštvala,povedala som mu,že keď ho tu najviac potrebujem,aby mi aj s niečim občas pomohol,lebo sa ledva hýbem,tak sa na mňa kašle.Vraj sa nemám hnevať,že mi to vynahradí.No to som zvedavá kedy a ako. O tom velikom valibukovi som to videla.Je to sila.Tiež určite nie je čo závidieť.Má riadne šunkofleky,čo? Smile Ten komentár k fotke nemá chybu. Moj brat sa vraj teší,že uvidí našu sadrovu bábiku.On tak volá babatká,keď sa narodia,lebo majú vraskavu tvaričku.No,trošku divné pomenovanie,ale neberiem mu to. Ja sa neviem dočkať toho momentu,keď uvidím mojho malého krásavca.A možno budem aj plakať,keď bude už vonku,samozrejme od radosti a dojatia.Lebo ja som strašne citlivý človek.Minule dávali Križovatky medicíny.Doktorka porodila sekciou v ťažkých podmienkach a normálne ma to dojalo a mala som čo robiť,aby som sa nerozplakala. Baby,aj vy ste teraz také plné emocií?Myslím tým,že skor vás niečo vytočí,alebo poteší,alebo dojme,atď.?Ja sa to snažím udržať na uzde,ale niekedy to nejde.

 

15.03.2007 22:26

Lusisia

Ahojte, Ivus, to masirovanie hradze je super, dik za skopirovanie, ja som si ju doteraz len natirerala mandlovym olejom, ale teraz uz aj bdem vediet ako... No a 10 minut som to niekdy nerobila Laughing Zajtra idem na kontrolu a chcela by som doktorku ukecat nech ma posle este na jeden ultrazvuk, lebo ma vsetci strasia, ze som prilis velka... Tak radsej nech mi porod vyvolaju v 38 tyzdni, akoby som mala prenasat a potom by ma museli otvorit, lebo maly sa nepretlaci... Ja neviem, toho sa strasne bojim... katy, som rada, ze je vsetko v poriadku, za chvilku uz budeme mat po tom, ja sa uz strasne tesiiiiim!!! Stale ale neverim, ze o chvilku budem mamina... Dobru nocku!

 

16.03.2007 09:31

vivien

Ahojte, tak som bola v nemocnici na kontrole, maly sa otocil hlavickou dole, tak sa tesim, bola som aj za chirurgom, co operoval na pruh, tak mi povedal, ze z jeho strany by som mohla rodit spontanne, tak uvidime ako to nakoniec bude... Najradsej by som prirodzene... Uz sa trosku otvaram, ale hlavicka este vraj nieje nizko v porodnych cestach, tak dufam, ze este chvilku vydrzim s bruskom... Tak sa zatial majte pekne, posielam este aktualne brusko, pa...

 

16.03.2007 10:24

oswa

Ahojte matriosky.... Laughing Tak ako sa vam vodi? aj vy sa citite ako velryby na suchu? Uz sem-tam zavidim tej mojej susedke,ze sa s malu spaciruje po vonku.... Jedna moja kolegyna mi akurat oznamila,ze caka chlpaca..jej to kazdy tuzden menia..tak sa nespoliehajte,ze viete,co cakate :D Embarassed Rolling Eyes Prvykrat jej povedali chlapca, potom dievcatko a teraz zase chlapca..ale vraj uz na 100%... Moje prave rebro ma stale boli viac a viac...Este 2 tyzdne Exclamation Confused: Exclamation A potom budu zase ine starosti....ale uz sa na to moc tesim....a moj maqnzel mozno este viac... No co sa tyka priberania, tak ja mam 11...a vazne nechapem,preco priberam...Ked uz 3 mesiace jem uplne rovnako a dookola to iste.... Nas caka pohodovy vikend...poslusne zajtra naklusame k svokrovcom na obed (posledna vecera:-)) a poobede ma synovec oslavu..tak parada,nevarim...Manzelik slubil umyt zajtra okna, tak poperiem zaclony a vlastne uz by malo byt vsetko pripravene na prichod najdolezitejsieho clena..Teda co sa poriadku tyka:-)) Idem si poumyvat dlazky a povysavat (podarilo sa mi rotrieskat pohar), nech mam cez vikend pokoj... sirky...zabudni na knizky a brozury..POdla mna matersky instinkt je viac,ako nejake knizocky...Nemzoeme zase vsetko brat doslovne, aj ked tam pisu vela dobruych veci..Cstokrat zbytocne tie mudre rady stresuju.... Lusisia...noooooooooooooooooo..teda vazne dobre brusko...Ja ja sa sem pokusim hodit to moje...nech je sranda.... vivien..myslim,ze cisar trva kratsie,ako 30 minut... Exclamation Laughing A tiez pekne brusko Lubi..to o tom KOszegym som vedela...ved je to logicke....ze ked ma sam ambulansiu, vsetko pojde jemu..takto mal v nemocnici pausalny plat a bolo jedno, kolko mal pacientiek a zakrokov...akurats a munv pondelok chystam zavolat, uvidim,co mi povie primar, ze na kedy to vidi Shocked a uvidim,co mi povie...A od kohoze ty vies, ze ja som ucila chemiu?? Laughing No to meno mi nic moc nehovori..ja som ase az tak dlho neucila..skor by mi napovedalo,ze kto jej bol triedny....UCila som ju?a odporucam ti prist tak pred 10, pretoze prietoky ti bue robit urcite primar a ten obi ificialbne do 10,potom ide Sonoghova..Ja pridem asi tak okolo 9 15...Inak ja som rpi taje casti,ked Lou rodila, veselo plakala..bola som doma sama, tak co... ivus..ja masaz robim rano, ked spravim rannu ocistu...A mam pokoj...lebo ma to dost obtazuje...Kedze si tam dole ledna dociahnem..a ze tam vobec nevidim,to ani asi nemusim hovorit Cool Ten pokec s kamoskami to normalne zavidim, tie moje subud bezdetne a pracujuce,alebo detne a pracujuce ...tazke doobeda nie je doma nikto..Uz sa dom afaklt nudim..POznam vsetrky hlupe serialy...upratane mam...Doetrzz mi to neprislo,ale tieio posledne "cakacie" tyzdne su na porazenie...A dik za tu masaz...No inak to 6 kg babo ma fakt dostalo... katty....aj ja ked som chodila na pripravu, medzitym tam porodili 3 babenky..Neboj, aj na nas raz pride rad Razz Exclamation Exclamation Embarassed A vsetko naj k sobotnajsim meninam... :D Wink Tak sa babenky amvajte, idem poupratovat.....papa

 

16.03.2007 11:03

sirky

Ahojte! Jéj baby, aké máte pekné brušká! Smile Ja už sa neviem dočkať toho dňa D. Som zvedavá ktorá to bude mať prvá na svete. lebo je nás tu dosť s takými približne rovnakými dátumami pôrodu. Kočky inak nemala sa mi len tak náhodou odplaviť tá hlienová zátka, keďže som otvorená na dva prsty? lebo ja sa teraz dosť sledujem, ale nič som si nevšimla. :D. Práve mám také divné pocity v bruchu, ako keď mám mať menzes. Dufam že to nie je nejaký príznak pôrodu. :D Včera som chcela ísť do školy kôli tomu doktorátu, no radšej som to odvolala. Volala som tomu docentovi,že prečo neprídem. On sa len zasmial, že ved možno by to nejak odrodil, keby ma to tam chytilo. Smile

 

16.03.2007 14:00

Janey

Ahojky, dlho som sa neozvala.Dufam že si ma ešte pametáte.Prave sme prišli z nemocnice. Tuto správu píšem lavou rukou lebo pravou si už držim moju princezničku Narodila sa mi 9.3.2007 o 0:15 važila 2530 g a merala 45cm Naša Charlotte je v poriadku tak isto aj ja. Skusim to dohnat a prečítqť si vás .Porod som mala lahký :D :D :D Papa

 

16.03.2007 14:20

sirky

Janey - tak to vám moc moc gratulujem. Normálne ti závidím. Ja sa už malého neviem dočkať. Musí to byť krásny pocit....

 

16.03.2007 14:23

sirky

Janey ked to dobre rátam , tak sa ti malá narodila v 37 tt. ? Ale nebrali ju už ako predčasne narodenú však?

 

16.03.2007 14:39

hudy

Ahojte maminky, Janey gratulujeeeem. Aký je to pocit držať to drobčiatko? Určite skvelý, že? Ja som dnes bola pre výsledky z krvi a mám zvýšenú zrážanlivosť, tak mi musí manžel pichať každý deň injekcie. Máte to niektorá? Vraj to má 90% tehotných žien. Už sa nám to veľmi rýchlo kráti. Držím vám všetkým palčeky. Dúfam, že sa do pôrodu ešte ozvem. Papa a pekný víkend...

 

16.03.2007 15:42

katy22

hudy: Ahojte maminky, Janey gratulujeeeem. Aký je to pocit držať to drobčiatko? Určite skvelý, že? Ja som dnes bola pre výsledky z krvi a mám zvýšenú zrážanlivosť, tak mi musí manžel pichať každý deň injekcie. Máte to niektorá? Vraj to má 90% tehotných žien. Už sa nám to veľmi rýchlo kráti. Držím vám všetkým palčeky. Dúfam, že sa do pôrodu ešte ozvem. Papa a pekný víkend...
ahoj hudy, ja si picham od 10tt fraxiparin. ved uz to mas za par, to vydrzis. da sa to v pohode zvladnut. sama si picham do stehna a muz mi do ramena. musim miesta vpichu striedat, lebo sa mi tvoria tak ehrcky pod kzou. inak sa nezlakni dost stipu tie inekcie, ale vraj to tak ma byt. drzim place. Wink ja mam uz ramena aj stehna dopichane. uz sa tesim ako si to budem opat po porode pichat do brucha, tam som to najlepsie znasala.

 

16.03.2007 15:43

katy22

zelam vela zdravicka a vela mliecka

 

16.03.2007 15:49

oswa

Janey........ no ajsnacka ,ze si ta pamaatme...Tak to Ti uprimne v dobrom asi vsetky zavidime....Uz sa tesime, ekd si najdes cas...aby si popisala podrobnosti... Jaaaaaaaaaaaj...keby sme u vsetky mali drobcekov..Inak paradny datum...skoro na den zien Laughing katty...ja sice nepicham to co ty..ale inzulin..takze o injekciach viem tiez svoje..Nastatsie inzulinky su malicke, tenke ihly..Dufam,ze po porode s tym konecne seknem.... Iank dnes je krasne..maly sa cely den hmyri, dala som si salku kavy, tak bude vyvadzat asi az do vecera..Ale uz je to len take hmyrenie..aj ked rebra z toho bolia teda statocne... takze prvy cloviecik je uz na svete....Uvidime, kto je dalsi na rade Wink

 

16.03.2007 16:57

vivien

Ahojte... Tak mame prve aprilove babatko :D Janey srdecne blahozelam, vela zdravicka, vela mliecka.

 

16.03.2007 17:21

Janey

Dakujem za gratulácie skusim pridať nejaké foto. Skoro sa nam to na MDŽ aj podarilo, ale to nnevadí. My sme boli v stredu na výstave v Nitre a vo štvrtok o 5:00 ráno sa mi pustila plodová voda. Ale nič ma nebolelo tak som si nebola istá či mám ísť do nemocnice alebo ešte nie. Išla som za manželom že asi pojdeme do nemocnice... on sa len usmial a nechcel mi veriť. Kým som sa sama oholila on si stihol ešte v klude pospať. O nejakej siedmej som volala na číslo zachrannej služby že mi odteká plodová voda že či mám ísť už do nemocnice, a baba na druhom konci sa začala smiať že samozrejme že mám už ísť. Tak asi o siedmej sme išli. Prijali ma v pohode na kramároch. Ležala som na čakačke do siedmej večera a stále som nemala bolesti a bola som otvorená na 1 a pol prsta, tak mi pichli injekciu na uvolnenie a od bolesti. A to ma "naštartovalo" začala som mať kontrakcie a po polnoci sa mi malá narodila. Manžel ledva stihol dobehnut lebo sestričky mi stále hovorili že ešte nemusím volať že je ešte skoro. Ale ja som aj tak zavolala . Na tretie zatlačenie bola malá vonku. Rodila ma taká mladučká porodnička velmi bola zlatá. A odobrali mi aj tu pupoč. krv. nA KRAMáRE nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Všetci tam boli uplne super, sestričky aj lekáry... dokonca aj strava ušla, len toho bolo velmi malo... takže som bola stále hladná a to ohrozovalo aj moje mlieko, ale našťastie sa mi rozbehlo a už celkom uspešne kojím aj ked na začiatku mi malu dokrmovali mliečkom od inej mamičky , samozrejme sterilizovaným... Smile Tak sme to uspešne zvládli. Som zvedavá ktorá bude dalšia... ale myslím že už sa to tu rozbehne. Hlavne sa opatrujte... zatial papa čakaju ma mamičkovské povinnosti. :D

 

16.03.2007 17:23

Janey

konečne doma...

 

16.03.2007 17:41

sirky

Janey - tie fotky sú nádherné. inak ja mám také isté hniezdo aj paplon ako ty , len v žltom. :D no som zvedavá čo mi v pondelok povie lekár. som zvedavá či som stále otvorená na dva prsty alebo malý potlačil a dierka sa zasa zväčšila. :D

 

16.03.2007 18:00

vivien

Janey mala je nadhernaaa :D :D :D

 

16.03.2007 20:30

Janey

Aj mne sa velmi páčia , v nemocnici soen jam ich urobila vyše sto... len ja som velmi pribrala v tvári.. to ani niesom ja.... Smile dnes sa chcem odvážiť že kolko som schudla pri porode

 

16.03.2007 20:36

Ľubica Krištofová

Ahojte Janey,gratulujem k malej.Fotky sú parádne. Oswa,budem sa snažiť,aby sme tam boli čo najskor.My najprv zanesieme našu drndu k našim,bude s mojim ocinom a muž pojde so mnou.Mne je v podstate jedno,kto mi bude robiť sono.Len Sonogová bude mať určite kopec pacientiek a to by sme tam boli do neviem kedy.No a čo sa týka tvojho gyndoša,tak ja si myslím,že urobil len to,čo robia aj ostatní ludia,že ideme za lepším platom,keď máme takú možnosť.Ja som nevedela že si učila chémiu,len minule keď sme so sesterkou kecali,tak si nám prišla do reči.Lebo ona vie,že chodím sem na forum a hovorila som jej,že sme sa našli dve čo sme z jedného mesta.Pýtala sa ma na meno a jej dcéra podla toho vedela,že si to ty.Takže asi takto.A ako dlho si tam vlastne učila? Kúpila som si tie jednorázové nohavičky tam na námestí.Kolko krabičiek si si ty kúpila,ak sa smiem spýtať?Ja mám zatial jednu krabičku a neviem,či si mám ešte kúpiť,alebo pošlem manžela,keď budem potrebovať.A mám aj čiarové kody Canpol babys,tak ich pošlem s tým kuponom,čo je v Mama a ja.Možno nás vytiahnu,keď nie,nevadí.Za vyskúšanie nič nedám.Ja som si už zvykla,že posielam všetky možné súťaže.Možno raz aj niečo vyhrám. A ako sa má tvoja susedka s malou?Zanedlho aj nám všetkým pribudnú drobčence. Vivien,to je super,že sa malé otočilo.Ak budeš mať to šťastie,tak ťa nakoniec možno tá sekcia aj obíde.To by bolo fajn,však? My tu máme švagrinku,zajtra príde aj jej priatel.Chceme osláviť malej narodky.Je to o trošku skor,ale nevadí.Bude nás tu nakoniec málo,lebo neprídu svokrovci a nakoniec nepríde ani bratova žena s malou,lebo sú choré a nebolo by dobré,keby sme to chytili od nich.Takže tu budeme my traja (štyria),švagrinka s priatelom,naši a možno príde aspoň brat,keď má baby choré.Čo už.Na krstinách sa nám to možno vynahradí,ak konečne pridu všetci,ktorých sme pozvali. Ja si teraz idem dať ešte trošku ovocia (nechala som rozmraziť jahody) a pojdem asi spať.Už sa zvyknem zobudiť o osmej,aj keď nespím v kuse celú noc.Ale najlepšie na tom je,že keď sa zobudím,tak som vyspatá a vobec nezívam.

 

16.03.2007 20:59

ivus80

Ahojte, Lubi - jasnacka, rozumieme si :D A emocie - teda ja viacej teraz revem, aj dnes som si odrevala, vytocil ma manzel Rolling Eyes Uz to ani neberiem vazne. Sirky - aj mna dnes pobolievalo brucho, ako keby som mala dostat menzes. Som zvedava, co z toho bude alebo nebude. Este nemusi byt nic, este mam 6 tyzdnov do terminu. Janey - jeeeeeeeej. Gratulujem :D :D :D . To mas take male vrabciatko, drobciatko. Super, tak si teda Ty prva Cool A porod si mala super, prajem nam vsetkym, aby sme mali taky porod :D Krasna princeznicka Ti zmenila zivot od zakladov, ze? :D Lubi - aj ja posielam kade-tade do vsemoznych sutazi a uz som aj take drobnosti vyhrala, co velmi potesi. :D Tak prajem, nech Ta vyzrebuju :D Wink Tak sa drzte, idem este cosi upratat a pojdem spinkat. Pa

 

17.03.2007 10:24

ivus80

Ahoj, Lubka - vsetko najlepsie k meninam, zdravie, stastie, pokoj, lasku a hlavne bezproblemovy porod a krasnucke zdravuce babetko Wink Janey - normalne som nemohla zaspat, co som na Teba myslela, ze ako Ti je uz dobre so svojou princeznickou nadhernou. Veru - ked ju vidim v tej perinocke, tak by som veru uz aj ja chcela, no ked si predstavim ten kolotoc okolo drobca, tak som rada, ze som este cela. :D Ondrejko zacal vymyslat v noci, rozhodol sa, ze sa bude pytat aj v noci, uz treti den sa pyta trikrat cez noc, mal aj plienku suchu, takze som poriadne nevyspata Rolling Eyes To je asi nacvik, ked pride malinke, nech si zvykam na nedostatok spanku. Janey - drz sa, pekne koj, ozaj, ako Ti to ide? Vedela si to hned alebo Ti to trosku trvalo, kym si na to prisla? Lebo ja som to hned nevedela, povedali mi len tolko, aby som si dieta prikladala kazde tri hodiny, ale ako, to uz nikto nepovedal Evil or Very Mad Ale bola som hodena do vody a naucila som sa plavat. A to som mala precitane strasne vela o technikach kojenia, dokonca som v porodnici mala vsetky cisla casopisu Mama a ja, kde bola len malicka zmienka o kojeni. Tak pa

 

17.03.2007 14:04

sirky

Ahojte. Baby ja mám taký pocit, že sa mi rebrá na pravej strane ochvíľu prederú cez kožu von. Chudátko malé, už tam má asi strašne málo miesta. Janey - mne na Kramároch robili odber plodovej vody, všetci tam boli veľmi zlatí. Tiež tam bola jedna taká mladá lekárka ( Kováčová), veľmi bola milá a ochotná.

 

17.03.2007 17:24

Janey

Ahojky, Ivus, ten kolotoč je fajn... kojenie mi samozrejme hned neišlo ale na kramároch bola jedna strašne zlatá pani... laktačná poradkýna pani Marika a ona sa nám venovala od nevidím do nevidím len čo sa týka kojenia. Vššetko nám trpezlivo vysvetlila. No ale tam tak málo varili že som nemala vlastne z čoho mať mlieko takže na nejaký šiesty den som mala krízu a bola som bez mlieka. Musela som si ísť vypýtať... Hlavne baby vela jedzte a relaxujte... aby ste mali dosť mliečka... Smile Ja ho mám teraz fajne dosť až mi tak kvapká... Malá sa mi ale nevie velmi dobre prisať tak používam klobučiky od Aventu a aj taku mastičku na bradavky tiež od aventu. jesuper. Mám preistotu kupenu aj bebu a veru v noci sa mi zišla lebo sa mi nestihli dosť naliať kým bola malá zase hladná... Takže ja vlastne kombinujem. Manžela som sa pýtala či chce malu prebaliť ..l už bolo asi dvanásť hod. v noci. A on sa ma opýtal..: Teraz v noci??? no pochopíte to ? akoby ju stačilo prebalit raz za den... :D Je strašne krásna , prajem vám aby aj vaše detičky boli také krásne a hlavne zdravé... :D zatial sa majte utekám mamičkovať :D :D :D

 

17.03.2007 17:29

Lusisia

Ahojte, JANEY, GRATULUJEM!!!! Tak si prva Wink Mala je nadherna, tak v dobrom Ti aj trosku zavidim, ze si nemusela ist tymi poslednymi tyzdnami tehotenstva... Tak vela zdravia a mliecka, CMUK Wink Ak si dobre pamatam, tak Ty si robila pre tu anglicku rodinu v BA, ze??? A planovala si ist hned po porode naspat do roboty??? Este stale to mas na plane? Velmi by ma zaujimalo, ako to budes zvladat, lebo aj my asi take nieco budeme robit na par hodin... Ked bude mat maly asi mesiac... My sme mali vcera tiez vzruso, mysleli sme si, ze mi odtiekla voda a koli tomu mojmu Strep B ma hned zavolali do nemocnice... Tak zacali panikarit, lebo nevedeli hmatom zistit, v akej polohe je maly... Tak pome na sono... Taka som bola z toho paf, ze som sa jej aj zabudla spytat, ci je to naozaj chlapcek Rolling Eyes Laughing No ale nakoniec zistili, ze maly ma hlavicku na 4/5 dolu, preto si neboli isty, lebo ju uz vraj poriadne necitili... Tak ze sa mam pripravovat, ze do 2 tyzdov tu uz urcite bude.. Ale ze kludne aj skor... A ta voda, to bola len nejaka ina voda, vraj su tam dva druhy, zadna a predna... Shocked No tak sme zase mudrejsi a vieme, ze drobcek je dobre otoceny a chrbatik ma vonku, takze sa ripravuje a dufam, ze to vsetko dobre pojde, ked to na mna pride... Pekny vikend Wink

 

17.03.2007 17:48

Zzuzi

:D :D :D Ja som tu len tak na rýchlo a rýchlo uz aj utekám si lahnut, len som bola hroooozne zvedava, či tu nastali nejaké zmeny :D Ja som este stále 2v1 - nastastie a dúfam ze este taký týzden to potiahneme, no bolo by to super, keby to ta placenta este vydrzala. Chodím často na monitoring, tak dúfam, ze to mame pod kontrolou. Je mi luto, ze tu nemôzem chodit častejsie, však ja to potom napravím Wink Tak sa drzkajte a nech vam všeeeetko dobre dopadne a nech sú všetky "aprílové" babatka zdravučké Wink :D

 

17.03.2007 20:19

Janey

Ahojky, Lusisia máš pravdu ja som robila pre tých angličanov, ale žial odišli do polska takže mi to celé padlo. Ale inzerat som si dala. takže čakám. Chcela by som robiť aspon cez výkendy ked bude Igor - manžel doma. tak cca 5 -6 hod. Chcem si odstriekavať mlieko alebo ju bude v tom čase kmiť bebou, Malá má teraz trojhodinový režim. Takže ked mi zaspí a asi pol hodku sa neprebudza tak viem že kludne možem skočit aj do obchodu ked ju má kto postrážiť. Chcem sa vás skusenejších spýtať. Neviete ked malu krmim svojim mliekom, aj bebou a mám pre nu aj feniklový čajík či to nevadí? myslím také kombinovanie... Chcem sa to spýtať aj lekárky len ma zaujímalo aké stým mate skusenosti. Ja stále romyšlam nad tým že či mám dosť mlieka... Lebo malá sa mi stále dožaduje. Tolko knih som prečítala ale stále som z toho akosi v pomykove. Akoby som ani nevedela čo mám robyť ... asi nad tým príliž rozmýšlam a zbytočne sa trápim. No budem vdačná za akukolvek radu

 

17.03.2007 21:38

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,ďakujem za gratuláciu.Predstav si,svokrovci poslali po mužovi mne aj malej korunky,že si máme niečo kúpiť.Tak sme išli neska do mesta.Malej sme kúpili také perfektné nohavice a k tomu vrch a ja som potrebovala prechodné topánky,aj som objavila také,čo sa mi páčili.Takže som spokojná s nákupom. Mňa manžel vytáča každú chvílu.Kašle na to,že by som sa nemala zlostiť.Akoby mi to robil naschvál. Ja jediné,čo som zatial vyhrala,tak to boli budíky z orbit klubu.Možno sa zas niečo podarí.Teraz si predlžujem predplatné Mama a ja,tak s májovým číslom mi príde aj darček.

 

18.03.2007 10:06

vivien

Ahojte... Lubka vsetko najlepsie k vcerajsim meninam. janey, feniklovy cajik by nemal vadit, ak malu trapi brusko... Ale zbytocne nedokrmuj, slabe mliecko neexistuje... To, ze sa ti zda, ze mas malo mliecka, tak mozno to tak vobec nieje... Cim viac prikladas, tym viac sa ti tvori... Je to ponuka-dopyt... Skus viac oddychovat, pit vela tekutin, nejaky cajik pre kojace mamicky, vela polievociek, len hlavne nedokrmuj, mala si moze zvyknut na flasku, potom moze odmietnut prsnik, lebo z flasky jej to ide lahsie, nemusi sa trapit tahanim... Urcite sa to casom upravy... Drzim palce... Peknu nedelu vam zelam, pa.

 

18.03.2007 11:01

Janey

Dakujem za radu. Bebu už asi nepotrebujem celkom sa mi to rozbehlo. Už len ten čajík.Snažím sa aj vela piť. Jem vela ovocia a aj polievky a tak. Uvidime ako to pojde dalej. Mám aj nápoj pre dojčiace matky... Som zásobená... Smile Dufam že sa to ešte lepšie rozbehne. :D Ja by som malu aj prikladala častejšie len ona vela spí... A budí sa len sama... každé tri hod. A ked prichádza jej čas tak aj mne začína kvapkať mlieko. Lenže nie vždy jej to stačí aj ked jej dam z oboch. Sama som zvedavá ako to bude dalej :D Peknú nedelu vám prajem

 

18.03.2007 11:49

sirky

oswa - chcem sa ťa spýtať či ťa ešte stále bolí pod tým pravým rebrom. Na mna to občas poriadne príde a mám taký pocit ako keby som to cítila až pod pravou lopatkou. nechcem nejako stresovať, ale napíšem ti čo je piísané v knižke ,, Vaša kniha o materstve". Preeklampsia - príznaky: Náhly nadmerný opuch dolných končatín alebo neprimeraný vzostup hmotnosti, pretrvávajúce bolesti hlavy, rozmazané videnie a hviezdičky pred očami, bolesti brucha pod pravým rebrovým oblúkom. HELLP syndróm - Príznaky: bolesti hlavy, nevolnosť, zvracanie,bolesti brucha, bolesti pod pravým rebrovým oblúkom ( zo zväčšenia pečene). Troška som znervóznela , ale dúfam že je to tým, že je malý už dosť veľký a že to ma preto tlačí. Ked mi robil doktor tie pečeňové testy, tak boli o.k., len ten cholesterol... Ale aj tak ma upozornil že by sa mi mohla časom poškodiť pečeň a preto mi po porode znova spraví test na pečeň. Ked budem musieť po porode brať znova ďalšie lieky tak ma už klepne. Ako keby nestačilo že mám alergiu a problémy so štítnou žľazou...

 

18.03.2007 16:59

hudy

Ahojte, Janey, malinká je krásna. Držím Ti palčeky, aby sa Ti mliečko čo najviac rozbehlo. Ja som na to tiež strašne zvedavá, podľa mňa na kojenie a na to, aby som mala dosť mliečka, mám veľmi malé prsia (z 0 mi narástli na 1), tak uvidím. Oswa, ja si pichám Clexane. To čo máš Ty je tuším kvôli zníženej zrážanlivosti, nie? Ja mám zvýšenú... Ale zvládame to a môj muž je hrdina, vôbec mu to nerobí problém Wink V piatok večer som mala také hrozné bolesti v podbrušku a krížoch, že sme nevedeli, či máme ísť do pôrodnice alebo nie. Aj som si myslela, že sa mi malá chce otočiť dole hlavičkou, ale neotočila sa Confused No ale potom to utíchlo a už je dobre, aj keď občas mám také zvláštne bolesti, ale to už asi k tomu patrí, že? Užite si ešte zvyšok nedele a prajem vám pekný začiatok do nového týždňa a všetko len to dobré... Papa.