1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

30.01.2007 12:45

ivus80

Ahojte, Oswa - uz mi doktor odpovedal ohladom stahovania bruska. Po spontannom porode sa moze brusko stahovat po tyzdni a po cisarovi po 14 dnoch, ak je rana zahojena. To je celkom dobre, to akurat pridem z porodnice a za dva-tri dni si mozem uz stahovat brusko. Lubi - ale podla kopania sa tiez neda na 100 % urcit pohlavie. Mne toto druhe tiez inac kope, ale nerobim z toho zavery, ved porod ukaze, ci pravdu malo sono, ci vypocet kamarata, ci moje pocity. Skusim mu teda kupit ten Elmex, co to spravi :D Dnes sa mi v noci snivalo, ze mi prisiel papier z volakeho vystrenia - neviem akeho a ze tam bolo napisane, ze cakam dvojicky dievcatka a ze uz maju cez tri kila obidve. Tak som si kupila ruzove nohavicky sandry :D Aj pri malom sa mi snivalo, ze budem mat dievcatko, ale nakoniec to bol chalan, tak asi na sone mal doktor pravdu. Ale ved to je jedno, len nech je zdrave. Vyratala som si, ze som fakticky tehotna 182 dni, hoci sa mi to moc nezda, ale ratala som presne odo dna, kedy som otehotnela. Pre vypocet tehotenstva sa vsak rata od preveho dna menzesu, t. j. plus 14 dni v mojom pripade. No a ked k tomu vsetkemu pripocitam 84 dni do porodu, tak ak dobre pocitam, dava to sucet 280 dni. Takze to asi sedi. Dnes nam boli vymeriavat okna, uz sme zaplatili aj zalohu, tak sa tesim. Do konca februara by mali byt hotove. Lubi - :D :D :D moj manzel absolvuje uplne v pohode pri malom spanie :D :D :D V tom je vyborny :D :D :D Ale uspat ho musim len ja. Akurat mi ho zobral posankovat sa a uz su dost dlho. Maly bude hladny ako vlk. Aspon vsetko spapka na obed. No a este dobre zvlada posadit si maleho na kolena a zapnut na internete stranku Audi Quatro a ukazuje mu vsetky klipy. Uz mi z toho sibe. Ked ideme po meste, maly vykrikuje, ked zbada hocijaku audinu - Aha, mama, Audi Katro :D No uz prisli, este dopisem a idem si ich ratovat. Tak uz som tu zase, nechala som si zapnute okno, uz sme najedeni, dala som si aj vyvarat plienky. Vcera som zvladla jednu pracku plienok, dneska bude dalsia a mozno stihnem perinky a kosielky. V noci som chytila po dlhom case take krce do lytka, ze chodim ako kacica, co ma tak obe nohy bolia. Moj maly odmietol poobedne spanie. Tak teraz lezka tu pri mne, z CD prehravaca mu ide Snehulienka - to je momentalne IN rozpravka u nas. Aj vecer mu len ju rozpravam, ozelel aj vlakovu rozpravku :D Tak pa, drzte sa.

 

30.01.2007 13:45

Oliolijanko

ahoj vsetky maminy a buduce maminy- tak pekne sa tu oslovujuce matriosky, velmi pekne dakujem vsetkym za privitanie, je to celkom radost si vas obcas precitat, aj ked trosku chytam paniku, nakolko som totalne nezodpovedna a v podstate nemam este nic pripravene a vela z vas uz len supky hupky do porodnice a hotovo...ale snad to volako zvladnem tie posledne tyzdne ked uz budem na materskej...dufam :D je to uz tretie babetko ,tak si tak hovorim ze to uz predsa pojde akosi samo- ja naivna...ale je to naozaj uplne iny pocit ako pri prvom, to som bola viacej vyplasena a tym padom asi viacej zodpovedna...a ono to islo potom aj tak akosi samo, ci zohrali velku ulohu instinkty,ale proste ten svoj system si kazdy najde a je to fajn... bude to chlapcek, kvoli veku som absolvovala amniocentezu, takze mam to potvrdene na 100 % ze je to XY a maly sam krasne ukazal pipika na sone....a velmi sa tesim na to male potesenie "na stare kolena" :D tehotenstvo paradoxne asi najlepsie zo vsetkych, ziadne velke nevolnosti, ziadne opuchy, take dobre babo to je, aj ked teda pohyblivy je asi najviac zo vsetkych, tie kopance niekedy naozaj az nadvihuju zo stolicky... takze toto bol taky moj maly profil, som rada ze som vas tu nasla a velmi sa mi paci, resp. robi mi to dobre mat moznost si obcas precitat ako toto obdobie prezivaju ine zeny,ako sa tesia a mozno aj trosku trapia....proste ako ziju maminy buducich aprilcat 07 :D ....prajem vam krasny den a vela sil a trpezlivosti, ja sa uz totizto akosi neviem dockat.... majte sa krasne dievcata a nech ten april je pre nas tym najkrajsim aprilom v zivote (a ziadny 1. april :D )

 

30.01.2007 16:04

oswa

Ahojte matriosky... Tak ta zima nam nejako dlho asi nevydrzi.. uz je z toho clapkanica.. Vcera som ozehlila tie mrnave veci...no to je vacsia fuska akoz ehlit manzelove kosele... Dnes som oprala dalsiu varku....Ked som to zehlila,som sa usmievala ako slniecko na hnoji...take mrnave rukaviky a ponozticky...Pre malicke mame uz vlastne vsetko, akurat este deku do kocika cakam..Takze som spokojna a mozem zbalit tasku :D Lubka..no upratujem ako diva..kazdy den nieco lestim..Proste ten syndrom zahniezdovania u mna naplno prepukol:-)). Preto som sa pytala na tu lekarku, lebo Hlobikova (nakolko je v nemocnici len ona a Varga) povedala kamaratke ,ze na druhy den ma prist do poradne..A to je mlada lekarka, takze sa dost divim k takemuto pristupu, hlavne ked citas v kadejakych knihach a casakoch nieco ine...A tie ciapocky su z Prioru v PD..tam ma velmi pekne veci a za dobre ceny...A co sa tyka kopania..tak mna to neboli..len niekdy, trosku, ked as oprie do rebier... Janame..neboj, nejsdes neskoro..standardne sa sice chodi v 30tt an UZV, ale moze to byt v rozmedzi 30-32 tt..Mna tiez tak objednal, ale zariadila som si to skor Laughing janey...ja diem na matersku uz od pondelka :D A ja som tiez plna teorie..uvidim,aka bude prax..Ale zvladli to ide, zvladneme aj my..Jedine.coho sa bojim..Je deficit spanku, ktory urcite bude..Lebo vtedy som nevrla..Ale ked si zvyknem..bude dobre... Ivus..ano, ta poloha nie je vhodna, koli dutej zile a zasobovaniu kyslikom (myslim). doteraz bola aj pre mna najpohodlnejsia, ale ako som bola na tom sone, ked som lezala na chrbte a behal sondou po bruchu, odvtedy mi byva tak zle na chrbte..Ako-keby sm sa isla zadusit..Drobec tlaci na branicu...Takze uz spavam len na boku a prehadzujem sa v noci ako velryba na suchu... Shocked A s tymi Arabkami ams pravdu..Manzel vravel, ze po dome tam zenyy ebhaju v handrach od Versaceho a pod., nakupuju pradlo PALMERS (co su palky ako svina)..a maju to vlastne len pre muza... Rolling Eyes A neviem, ci by sa im to zapacilo, zivot u nas. Keby tu zili od narodenia, tak mozno..lenze by to bol pre nich predovsetkym SOk..Ale ked tu boli ARabi (boli aj parkrat u nas...no bola to sranda), tak ty sa fakt nevedeli zmestit do koze....A s tym kocikom som to pochopila...to som len podotkla, ze budem mat iny typ...Kocik,ako kocik...Hlavne,ze odvezie drobca :D Tak zatial tolkoto..ostatne docitam neskor..papa..ide olovrant :D

 

30.01.2007 17:07

oswa

ivus...no tak super..Uz mam aj gatuse zohnane..tak mzome potom benderka davat dokoopy...Inak v nemocnici to niektore zeny nosili hned po porode a pravdepodobne im na to dr.nic nepovedal (alebo nevdel)... Inak co sa tyka snov, tak mne sa v kuse sniva o dietatku..Vcera sa mi snivalo,ze sme mali takeho blondaveho andelicka s dlhsimi vlaskami (neviem,po kom blondacik Shocked ),uz take rocne..a bolo strasne podarene...Dnes sa mi zase do rana snivalo s takym novorodeniatkom,ako som ho pestovala na rukach... Co sa tyka krcov..tak ked si nedam zo 2 dni magnezium tak ma do rana drapnu az 3-4..vacsinou do lavej nohy..Je to na houby..Ale ked si dam hodinu pred spanim magnezium..mam pokoj... Oliolijanko...Nenechavaj si zase vsetko na poslednu chvilku...malicke sa moze narodit aj par tyzdnov skor..aby si potom nebola v strese...Ale ked sa citis v pohode s vacsim brusinom...Tak preco nie..A nakoniec mas vlastne o 4 tyzdne viac casu,ako mi skore aprilovky..dokonca ja budem asi marcova...A ak sa mzoem opytat, kolko mas rokov? Pocitam teda,ze po 35..Ale ekd je to tretie babo, je to ine,ako ked su prvodoridky po 35..aj ked dnes to vobec nie je vynimocne...A s tymi starymi kolenami neprehanaj... Cool A atkych, co as nevedia dockat...nas je tu habadej aj kusok viac.. :D A co mas proti 1.aprilu??? Razz Ja mam taky termin..Aj ked vzhladom na cukrovku to bude skor.... Wink Tak sa mavajte...

 

30.01.2007 18:48

ivus80

Ahojte, aj Vas tak straaaasneeee bolia nohy. Ja uz nemozem ani chodit. Akokeby som mala skratenu zadnu stranu stehna a lytka. Tak ma to akosi taha. Tak polihujem, posedavam, bola som asi hodinu vonku, ale nepomohlo to ani rozchodit. Mama vravela, ze ju pri sestre strasne boleli lytka. Oswa - ja magnezium vobec neberiem, len obcas pijem Lubovianku (s vyssim obsahom magnezia a vapnika) a doteraz som mala len tri razy krce v nohach. No stali za to vsetky tri. A pri prvom som mala tiez len parkrat, uz presne neviem, ale isto by stacila jedna ruka na spocitanie. Popijam cajik pre tehotne, suseda si mysli, ze prave tento cajik jej pomohol k lepsiemu porodu. Vraj sa to kdesi docitala. Tak sa snazim aj ja. Ked uz nic ine, tak aspon vyborne chuti. Hoci je bylinkovy. Ale hadam neuskodi. Vola sa caj pre tehotne, je z firmy Apotheke a na obale je taka mamicka v modrych satoch ako si hladi brusko. Krabicka je zlta. Tak zatial pa, idem si spravit vajickovu pomazanku, akosi mi idu na chut vajcia. No musim sa krotit, lebo som mala pred tehu zvyseny cholesterol.

 

30.01.2007 19:04

oswa

Ivus..ja mam tiez ten caj pe tehotne (neviem, ci zrovna taky isty),ale moc ho nepopijam...kezde je bylinkovy... magnezium beriem sem-tam, pre tehotky je (aj vobec) je neskodny (dokoncaniektore ho beru viac ako 3xdenne), lebo okolo 16 tt mi zacalo sem-tam trosku tvrdnut brucho, uz mi netvrdne ,ale pomaha mi to proti tym krcom.. Smineralkami ja musim opatrnne, nemozem hocijaku a co sa tyka vajce, tak to je jedno z mala jedal, ktore mi nezvysuju cukro..Takze ich mam kazdy tzyden..najlepsie na ranajky..Vajcovu antierku sme mali minuly tyzden..a bola fakt dobra.... Len mi niekedy je troschu tazko od vajec...

 

30.01.2007 19:11

janame

ahojte babenky, ja som mala dneska za deň... Neviem prečo, či sa to stava aj vam, ale od včera vecera mi aj dnes ked stupim na pravú nohu strašne vystreluje nejaký nerv do zadku... boli to desne, až sa mi oči križia... a to som dnes išla s malou do divadla, samozrejme z domu za 5 min.12 a ešte ma aj policajti zastavili, no des... Ale v pohode sme to zvladli, neprišli sme až tak neskoro, malej sa pačilo, ani domou sa jej nechcelo isť, tak sme ešte behali, s tými mojimi krčami v zadku Rolling Eyes po meste.... bola som predbežne popozerať kočíky kde majú aké, a rovno aj postielky, lebo sa to už blíži... No a ešte sme boli pozrieť v Labirinte, som tam bola omrknuť tie cvičenia, tak zajtra už tam pojdem s malou skúsiť, ako sa jej bude páčiť, no a ja sa tam chystám v piatok, na cvičenie pre tehotné, teda ak ma do vtedy nebude pichať v zadku :D som sa pýtala, tak vraj by sa dalo že mi aj malú postražia počas mojho cvičenia, tak dúfam že ano, lebo inak ju nemam kam dať. Ivuš - ano framborskú myslím bratislavskú, len som si nemohla spomenúť že sa to tam volalo bratislavská, ja som robila na tej ulici na framborskej, tak mi to akosi utkvelo v pamäti tak. a ja som tiež chodila tam dole na sono, a v tedy som tam čakala aj 2 hodiny, to bolo dosť blbé... ale tam sa neobjednava, mas pravdu, tam ma vždy doktor poslal na určitú hodinu a potom nás tam bolo veľa... no a o tom poslednom mesiaci vôbec netuším že sa bude chodiť do nemocnice na prietoky a na pásy.... Shocked uvidime, či ma tam aj moja dr. pošle. S pôrodom stále neviem kam isť rodiť či ZA alebo MT, nakoniec asi tam kam stihnem :D :D :D buduci týždeň už idem na sono, aj na poradňu, tak sa teším, dúfam že sa dozviem čo čakáme :D aj ked mam strach, lebo zatiaľ mam len 2 kg.+, naviac ku mojej pôvodnej váhe... Sad tak babenky, ja som sa tu akosi rozpísala, zatiaľ sa majte pekne.... :D

 

30.01.2007 19:31

vivien

Ahojte tehulky... Ivus tak my sme mali vajickovu pomazanku vcera vecer mnam :D , dala som si asi 6 polkrajcov, ale nemusim ti hovorit ako mi potom bolo tazko, palila ma zaha, ale stalo to za to... Bavili ste sa tu o feniklovych cajikoch, tak my sme si koliku pri Adamkovi uzili do 3 mesiacov Rolling Eyes , strasne mu pomahalo ked bol na brusku... Ale kupovala som cajik v lekarni, volal sa PLANTEX, to bol taky maly sacok, mal sa zriedit tusim s 100 ml prevarenej vody, jeden sacok stal asi 5 sk..., nam to dost pomohlo na brusko, tusim sa moze pit od 1 tyzdna... A este nam pomahali SAB SIMPLEX kvapky, tie nam dala na predpis, ale su aj na volno... Inac ja uz som jak motovidlo, uz sa riadne zadycham, dnes sme si dali prechadzku s Adamkom, no prisla som dobyta ako pes... Ivus krce su riadne neprijemne, tiez ma parkrat chytil riadny krc, mne pomaha ked hned vystriem nohu... Este som nic babatkovske neprala, ale uz buduci tyzden urcite musim... Uz som si dnes spisala zoznam, co este potrebujem, tak dufam, ze buduci tyzden zmaknem aj to... Uz sa nam to riadne krati :D Moj drobec sa riadne natahuje v brusku, ale este ho citim na vsetkych svetovych stranach, tak este ma asi miesta dost... :D Tak sa majte zatial pekne, papa...

 

30.01.2007 20:41

ivus80

Ahojte, akurat sa dlavim rozkami so spominanou vajcovou natierkou. :D Janame - nieco podobne, co sa tyka bolesti noh mam obcas aj ja. Niekedy len take vystrelky, ale dnes to boli stale. Teda uz to trosku ulavilo. A ta Framborska myslim, ze krizuje Bratislavsku, alebo je to niekde blizko, ze? Objavila si v meste nieco suce? A aky kocik chces a kde? Skoda, ze v ZA nie je taky vacsi obchod s kocikmi a pod. Akurat v oboch Tescach je pomerne dobry vyber. St. Maria je mala na priestor, maju sice celkom velky vyber veciciek a kadejach potrieb, no kocikov je tam len zopar. A skoda, ze Kamu zrusili, tam som sem-tam nieco kupila. Ci je niekde inde suci obchod? Na stvorcovom je dobry obchodik s kvalitnymi vecami pre deticky, vola sa myslim Antony, tam maju bavlnene vecicky, co sa siju v Martine a su naozaj kvalitne. Poznas ich? Inak - par razy som vystihla v St. Marii vypredaj veciciek - akoze minulorocne modely alebo leziaky - kvalitne flanelove kosielky za 50 Sk, neposkodene, super. No uz davno som tam nic take nevidela. Vivien - ja som motovidlo v kombinacii s parnou lokomotivou neudrziavanou viac rokov. Uz poriadne ani nechodim hore k nasim na poschodie, co sa tak zadycham, ale musim sa rozcvicovat. Ked uz budem v deviatom mesiaci, tak urcite budem chodit hore dole po schodoch, nech mi to trosku polavi pred porodom. Tak zatial pa, idem si este cosi upratat, nech mam rano poriadok.

 

30.01.2007 21:22

Janey

Ahojky. Babulky aj ja mám stále trápenie s krčmi v lýtkach niekedy mi v noci až slzy vyhrknu kým to prejde. Ale lekár mi nič nepredpísal na to. ani magnezium. No ale dá sa to vydržať. Niekde som čítala vraj su lepšie čajiky ktoré su sypané alebo vo vrecuškach. Vraj v granulovaných je vela všeličoho a aj cukru. Ale moja sestra ho používala pri malej a bolo to v pohode. Asi to už so všetkým prehánaju... tie kadejaké upozornenia že čo je zdrave a čo nie. Keby som na to mala dávať pozor, tak by som asi nič nemohla jesť a piť. no nie? Oswa ty máš termín 1.APRíLA? ja mám 2. apríla. Ale ako si aj Ivus rátala ako jej to vychádza tak som to skusila aj ja. Mne koleginka povedala že vraj ododna ked prvýkrát pocítim kopnutie tak že vtedy je presne polovica tehu. No a k tomu dnu som si prirátala 140 dní a vyšiel mi termín 20. marec. Dnes som bola riadne vyplašená, ked som šoferovala s práce domov tak ma hrozne začalo pichať v bruchu, uplne všade. Ešte teraz to pichanie cítim, ťažko sa mi chodí a vystrieť sa ani nemožem poriadne. Dufam že to nie je nič vážne. Ale malá ma dosť silno kope dolu tak približne v mieste kde si myslím že je asi krčok maternice. Snád sa nič nemože stať. Rolling Eyes Už som aj ja trošku nachcípaná... zastihlo to aj mna. Ale nechcem si dávať žiadne lieky. A s citronu ma páli záha... teda páli ma už skoro zo všetkého. A Ivus aj ja sa strašne zadýcham ked chodím po schodoch, ale vraj by tehotné nemali chodiť hore schodmi.... Confused: ale čo všetko by sme nemali.... Wink mne stále všetci radia chodiť na prechádzky, ale hrozne sa rýchlo vyčerpám. Už to nejako dobojujeme. Ja si stále vo volnej chvíli a hlavne pred spaním predstavujem ako moja malá vyzerá a ako sa o nu starám a tak. A niekto tu písal že sa o snoch. Mne sa tiež sníva vela snov a na nete su aj snáre, niekedy mi to fakt sedí... Napríklad v sne žena drží na rukách dieťa - narodí sa dievčatko , a ked muž drží na rukach dieťa - narodí sa chlapec. Ale je to individualne , aj voči tomu čo ste práve cítili alebo nad čim rozmýšlate pred spaním. :D papa a sladké sníčky

 

30.01.2007 22:30

Ľubica Krištofová

Ahojte Katy tak to nie je bohviečo s tou teplotou.Teraz sa rozbieha chrípková epidémia,takže to je už skoro všade.Ale dúfam,že teploty prejdú a nebude z nich nič viac.No a dobre,že to nepreháňaš s robotou.Určite vieš,kolko možeš a vládzeš makať. Ivuš ja viem,že sa to podla kopania nedá na isto určiť.Ja sa skor zaoberám inými vecami.Lebo manželovej sestre sa snívalo,že bude chlapec.Aj manželovi sa snívalo o chlapcovi a to som bola len na začiatku tehu.Pri malej sa mu snívalo,že to bude baba a vyšlo to.Uvidíme teraz,ako bude.No a ja ešte predtým,ako mi na sone doktor povedal,že je to chlapec,tak som jednoducho cítila,že to je chlapec.Sono to len potvrdilo.Krásne to tam bolo vidieť.Verím tomu,že je to tak naozaj.Ale aj keby to bolo nakoniec dievčatko,tak by sa nič nedialo.Len nech je bábo zdravé. Ja som ani nerátala,ako dlho som tehotná.Radšej odratávam,kolko ostáva dokonca a neviem sa toho dočkať. Ja nepijem čaj pre tehotné,lebo neznášam bylinkové čaje. Keď sa malému tak páčia autá,tak sa ešte aspoň dáky čas bude otáčať za autami a nie za dievčencami.Mne by asi vadilo,keby manžel brával malú pri počítač.Teda pár krát to urobil,že niečo robil na počítači a malá mu sedela na kolenách.Aj keď to niekedy bola len chvílka,tak som na to nadávala a prestal s tým. No ale chlapi vedia,ako zabaviť deti. Oswa fakt máme hnusnú zimu.To rovno ani nemuselo snežiť.Ovela radšej žehlíš také malinké vecičky,ako manželove veci,však?Ja už keď musím žehliť,tak najprv ožehlím nám dvom veci a malej veci si nechám nakoniec,lebo pri nich mi to ide akosi rýchlejšie a lepšie,tak to viem,že za chvílu budem mať všetko hotové.Čo sa týka doktorky,tak podla mňa je Hlobiková trošku čudná.Brat so švagrinkou k nej chodia,jak sa im narodila malá a niekedy im nakázala také šialené veci,že hroza.Keď nám potom povedali,čo im poradila ona a porovnalo sa to s ostatnými doktormi,tak sme len kývali hlavou.Opýtam sa švagrinky,kedy k nej išli po príchode z nemocnice ak ti to aspoň trošku pomože.Tie čiapočky pojdem potom pozrieť.Určite tam nájdem aj také,aké ešte nemáme a kúpim aj ja,lebo neodolám. Ja kŕče v lýtkach našťastie nemávam.Mne sa to asi vynahradí pri niečom inom.Napr.tá záha ma fakt štve.Niekedy z toho riadne nerváčim.A už mi na to ani nič nepomáha.Skúsila som všetko.Tak sa utešujem a povzbudzujem,že to už dlho nepotrvá. Baby aj vy bývate večer také čulé a nechce sa vám ani za ten svet spať?Mne sa to stáva dosť často.Aj keď sa mi drieme,tak idem do postele a driemoty sú razom preč.Pri tom teraz by som si mala toho spánku ešte užiť,lebo zanedlho sa mi takej šance nedostane.Idem si lahnúť.Budem asi chvílku ešte čítať a potom uvidíme. Razz

 

31.01.2007 11:19

Zzuzi

Ahojte žienky :D Dlho som sa neozvala - hoci som bola velmi zvedavá čo máte nového. Totizto mala som mensie problémiky. A ked dlhsie čítam z pc tak ma začne bolieť hlava - tak som si vas tak narýchlo prečítala Wink Takze v pondelok som večer dostala bolesti podbruška. Bolo to také akokeby som mala dostat menstruáciu. Ale také bolesti som mala aj pri tom zápale moč. mechúra - len teraz to bolo slabsie. Tak som sa bala, tak sme radsej vyrazili na pohotovosť. Opät mi nasli krv v moči ale neskoncila som na urologii. Lekár ma vyšetril (hrooooozne to bolelo Sad ) a zistil mi ranku na krčku. Inač bol krčok zatvorený. Cize v podstate mi nič nezistil. Ze je to ok. Ze to mohli byť kontrakcie Sad Priznám sa ze som v ten den pratala - co popri mojom kludovom rezime to bola fuška. Ale najhorsie bolo to, ze som prisla domov a krvacala som. Pri tom vyšetrení ma "rozbabral" a ta ranka začala krvácať. A o mojich pocitoch vam písať hadam nemusím Crying or Very sad Ale inač ten lekár bol velmi velmi zlatý, ved nebyť jeho tak o tom ani neviem - pri tej mojej "úzasnej" gynekologičke. No aspon ma zobral na usg :D Jooooj mali ste vidieť tata - ako mu očká svietili a celý ziaril stastím, ked mu lekár ukázal tie velké kulky a pišačika na monitore Laughing Takze babo je ok, len musím oddychovať. A co sa týka spania, spím len na bokoch ale ráno mávam silné bolesti na celých stehnách. Som strpnutá a tie nohy dosť bolia. A niektorá ste tu písala o bolestiach "tam dole". No mávam to aj ja a neviem co to je. Akokeby som celý den bicyklovala na bicykli s hnusným sedadlom Laughing Proste tie kosti ma tam bolia. Hlavne ked lezím a potom vstanem. A výbavička? Az sa hambím ale zatial mam len 1 dupačky a 1 par ponoziek. To je všetko. No o 2 tyzdne mi svagrina posle svoje veci tak uz sa do toho pustím A poradila mi taký prípravok - Baleum, alebo také niečo, co sa dá do kúpela a potom sa bábo nemusí krémovať :D ze je to super vec. Tak sa drzkajte, ja si musím ist lahnút hore zadkom Rolling Eyes Ale nevadí, pre bábo všetko!!! :D

 

31.01.2007 11:38

katy22

ahojte matriosky zuzi - teda, radsej vyloz zadok aj nohy, ved uz to mame za par. bolo by skoda nevydrzat. myslim na teba a posielam pozitivnu energiu ja som dnes konecne co to popracovala, ale mam malu doma, tak sa mi to prilis neda. aj ked je zlata a vydrzi sa chvilku hrat, najlepsie jej je tu pri mne. a tie ustavicne otazky... :D :D podstatne je, ze som daco pokrocila. uz sa nemozem dockat kedy sa pustim do tych veciciek. celkom sa na to tesim. este musim vymysliet co s tou nasou vlhkou stenou. vcera som rozposlala maily, som zvedava ci sa daka firma ozve. uz by som rada mala postel prestahovanu. tak ja idem chystat obed, aj vam zelam dobru chut

 

31.01.2007 11:47

janame

Ahojte babulky, tak ako čítam, každá máme nejaké tie tehulkovské problémy...,ale ved to už hádam nejako dobojujeme Smile Ivus- ano framborská je ta ulica oproti starej poliklinike- križuje sa aj s bratislavskou:-) no a po meste som behala len tak v okolí namestia, s malou, a fakt mi v ZA chýba nejaký obchod s veľa kočíkmi.Akurát v tesku som sa pozreť nebola:-) Inak bola som v St.Marii- tam sú fakt pekné vecičky, ale kočiare iba 2 druhy,peg perego a nejaky španielsky casualplay-ten sa mi celkom páčil, ale stal 25000,- Shocked No ale ved teraz su všetky koče asi drahé..., potom som sa bola pozrieť na tej ulici, cestou do st.marie, bol obchod na prízemí, neviem ako sa volal, tam nic také nebolo, ale hore nad ním bol celkom O.K. obchod, len bol zavretý Crying or Very sad , obedná prestávka asi, tak som sa dívala len cez dvere, a tam ešte pôjdem kuknúť, lebo tam sa mi niečo aj pačilo tak na dialku. Dole pri vchodových dverách je tabula akurát s kočíkmi, značka CHICCO a ine...,takže neviem ani ako sa ten obchod volá. na námestí som v antony bola, tam chodievam aj malej kup.vecičky, a na marianskom je ešte aj bambino, taký zašitý, tak aj tam som bola pozrieť...ale nemala tam žiadne mikinky alebo svetríky č. 56, ani overaliky s kapucňou čo zháňam-také hrubšie,podšité. Ale mala tam peknú súpravičky baldachýn- so všetkým na postielku za 1700,- tak tu asi pojdem kúpiť, lebo najskor som váhala, že asi si dokupim iba samostatný baldachýn, ved návlecky mám po malej aj hniezda, ale samostatný baldachýn stál v st.marii 600-700 sk + konštrukcia 350,-, tak si myslím že cenovo sa mi už asi oplatí radšej celý set. A o tych vypredajoch v st.marii som nevedela, dobre že vravíš, to si treba pýtať také zlacnené vecičky, alebo ich maju niekde vystavené??? a ako píšete, tak ja fučím stále, a to som pribrala iba 2 kg., tak fakt neviem prečo akosi vôbec nevládzem,trošku pochodím a už som udychčaná.. Rolling Eyes aj mňa páli záha dosť často, ale zaberajú mi na ňu zatiaľ kyské rybky, ale to nie vždy mám zas na ne chuť. Laughing . v podbrušku bolieva aj mňa dosť často, ako pred krámami, tak neviem, dufam že bude všetko o.k. tak sa držkajte, majte sa pekne.pa.

 

31.01.2007 14:04

vivien

Ahojte... Tak dnes som bola na poradni, zatial je vraj vsetko ok, 22.2. nastupujem na matersku... V piatok mame UZV, tak som zvedava :D Boli sme aj trosku na nakup, kupili sme autosedacku-vajicko, rychlozavinovacku, bodynka, kosielku, plachtu do postielky, a postolky, uz teraz su take na suchy zips, asi to bude pohodlnejsie, pri Adamkovi som mala este tie s takymi kruzkami... tak sa tu vytesujem z tych drobnych veciciek :D Najvacsiu starost mi roby zatial kociar, u nas je vyber dost velky, ale tie ceny Rolling Eyes Tak sa drzte, zatial, papa...

 

31.01.2007 15:26

oswa

ahojte tehulky... Janame..to co spominas, som mala asi tak pred 2 mesiacmi..Tak strasne to bolelo..asi sa mi pricvikol nejaky nerv,alebo co,ale tak kvalitne,ze som zacala normalne krivat a domov som len tak dopajdala...este ze bol so mnou moj muz...Bolelo to ako fras..ale doma,ked som polezala, preslo to a chvalabohu sa uz nevratilo...A sporodom by si si to uz mala asi rozmysliet, lebo min.6 tyzdnov pred terminom by si mala chodit do nemocnice, v ktorej budes rodit...A nestrachuj sa,ze si malo pribrala..keby nieco nebolo o.k., povedali by ti to uz na predoslych UZV,nie?? Jedna znama mala 45 kg aj s topankami, pribrala 4 kg v tehu a porodila zdravu dcerku...Tak sa nebojkaj... Wink A co sa tyka kocikov...Ak budete mat cestu..v BB je obchod s kocikmi a dobry vyber je v PD..tam maju dokonca aj tie Casualplay..ale to je teda ozaj palka... Inak co sa tyka cvicenia..tak jedna znama-porodna asistentka..mi povedala,z tie cvicenia su viacmenej zbytocne, pretoze v tom strese aj tak kazda zena zabudne, co ju na kurzoch ucili a uci sa to na saale...Ale ja sa tam aj tak chystam...Som ten typ, ktory chce vediet, do coho ide, musim vediet vsetko dopredu, ziadne prekvapka... janey..preco neskusis to megnezium? 6 tabl. stoji asi 60 Sk, bez predpisu, je to uplne neskodne,ak sa bojis o babo, potvrdi toi to aj doktor, a je to aj na letaku...Fakt to pomaha, ked si to das pred spanim..ak mas aj cez den, tak skus 2-3krat cez den...A co sa tyka terminu, je to sice 1.aprila,ale bude to o tyzden skor...cize marcove babatko... :D Janey a podla pohybov sa ratal porod pred 25 rokmi..nic v clom..mojej mamine tar ratali a na moje prekvapko jej to na 100% u obidvoch vyslo..ale to je fakt len nahoda...KLebo jedna citi pohyby v 16 tt, ina az v 22 tt..co je rozdiel 6 tyzdnov...Takze by som sa na to nespoliehala..sono je daleko presnejsie...A co sa tyka bolesti v brusku..nie su to posličkovia?? Teda falosne prve kontrakcie?? MOzne by to uz bolo... Rolling Eyes Inak aj drobec, ked bol este otoceny hlavickou hore, kopal stale aj 3 dni po sebe na to iste miesto, tam kde je krcok..tiez som mala obavy..tak som mu dohovarala, aby nevykopol zatku..Pre mna to bolo az bolestive...Ked je naopak, je to v pohode..do rebier to znasam lepsie a uz saaz tak moc nehybe, parkrat za den..Vraj v tomto obdobi prespi babo 95% casu... Shocked :D A o snoch som pisala ja..mne sa teraz casto sniva s miminkom... Lubka..s tymi vecami si ma nepochopila..Praveze tie drobunke veci mi zaberu viac casu,ako muzove kosele..ale je to zazitok..take mrnavucke vecicky... Laughing A na tu dr.sa prosim opytaj..Lenm nakoklko byvam daleko za mestom, tak mi najblizsie nemocnica, na MC nsa mi nechce trepat s kocikom...a v nemocnici je len ona (Hlobikova) a Varga ( Evil or Very Mad )...Clovek by cakal,ze mlada doktorka ...ze by to bolo lepsie..no ale neviem...a co sa tyka vecera, pride 1 hodin a som skapata..Takze culost u mna teda nehrozi :D Zzuzi...no tak to je vazne "super",ze ta tak citlivo vysetril...Niektori doktori su fakt hrozni..MOju kolegynu dr.vysetril tak (kliestami), ze v ten den rodila v 34 tt..Doteraz mu dava vinu za predcasne narodenie syna...Ale tym ta samo nechcem vobec strasit..len chcem povedat,ze nie je dr.ako dr...Teba teda tie problemy tiez neobchadzaju...ale dobra sprava,ze uz to mame za par... Razz A chodis este do roboty?? Dufam, ze uz nie....Pri tvojom stave a povolani....A co sa tyka toho pripravku..tak kdesi som citala,ze take mozu pouzivat az stasrie dojcata, ze na zaciatok to nie je moc vhodne..Najlepsie je kvalitne detske mydielko, na vlasky nic a ak je sucha pokozka ,pouzit hydratacne mliecko (nie olej..aj ked ho vsade v porodniciach davaju)... Tak sa mavajte pekne....

 

31.01.2007 16:50

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Len tak strucne. Bola som dnes na UZV. Naozaj to bude chlapec, prietoky v poriadku, srdiecko v poriadku, placenta v poriadku. A bol taky nepokojny, ze dr. mi povedala, ze ked sa narodi, tak si s nim asi uzijeme. Razz Zajtra mam este poradnu, tak uvidime, co este povie. Hlavickou je dole (to som uz citila pred 2 tyzdnami) a bol tak poukladany, ze chvilu mu ani nebolo vidno jednu nozicku. Ja zatial len tolko. Vcera som si stihla precitat do 18.1., tak sa mi snad dnes podari zvysok, aby som bola v obraze, co mate nove vy a postupne sa mohla zaradit do debaty. Vcera som sa trosku pobavila na debate o sexe a holeni. U nas je to so sexom dost biedne, ale obcas sa podari Razz A co sa tyka holenia, tak ja si to tak pospamäti spravim sup-sup a muzicek to potom pedantne dokonci. On to rad robil aj predtym, takze nemame problem. Razz Zatial sa majte a idem si to citat dalej. Pekny vecer prajem. Yasmine

 

31.01.2007 17:47

Zzuzi

oswa - no ja uz také dobré 3 mesiace som na PN. Ja uz dni doslova rátam, lebo byť doma nie je az také lahké. A stále lezať ... Samozrejme občas sa prejdem ale zo strachu je to naozaj len občas. A prosím ta neporadís mi nejaké dobré hydrat. mliečko??? Je ich v obchodoch vela. A mne nejako Nivea nevyhovuje, tak nechcem riskovať na babuliatku. A co Johson? Vivien - tie postolky (to sú tie ortopedické "gatky"?) - kde ich dostat? Neviem prečo, ale myslela som si ze len v zdravot. potrebách. A ta rychlozavinovačka nahradí perinku??? Yasmine - super ze je všetko ok :D mna to čaká o týzden. Aspon si myslím. Tak nech ti to tak vydrzí az do konca Wink

 

31.01.2007 17:53

Yasmine

Zzuzi, dakujem za zelanie, snad to tie 2 mesiace este v pohode vydrzim. Niekedy by som to uz vsak chcela mat za sebou. Najmä teraz, posledne 4 dni, ked ma tak pali zaha, ze sa mi v noci ani neda spat. Pali ma takmer cely den. Mate babulky tiez ten problem?

 

31.01.2007 18:46

vivien

Ahojte. Zzuzi, ano tie nohavicky su ortopedicke... Ja som ich kupila u nas v jednom velkoslade, stali 29 sk, ale videla som ich vsade s detskym obleckom, dokonca aj v drogerii... Ta rychlozavinovacka je miesto perinky, ja mam aj klasicke, ale toto sa mi zda dost prakticke, aj ked nieje velmi hruba... Ale nemusis mat zvlast potah a vnutro, mas to v jednom Wink

 

31.01.2007 19:14

ivus80

Ahojte, dnes som si pozehlila prvu varku plienok, maly mi tak krasne pomahal, podaval mi plienky a zakazdym sa spytal, ci nerobi neplechu a ze ci je dobry, tak som mu musela rozpravat, ze je zlatucky, ze mi krasne pomaha. Bola som s nim na poradni, iba povedat, ze pojdem k tomu urologovi, co som Vam uz pisala, radsej som jej to bola povedat, lebo ona by bola urazena, keby som jej robila nieco poza chrbat. No a boli tam deticky, ktore boli ockovane a plakali jedno cez druhe. Ondrik to nevydrzal a rozplakal sa s nimi. Akosi je v poslednej velmi lutostivy. Nie je rozmaznany, neplace pre kraviny, ale velmi sa ho dotkne, ked niekto na neho zvysi hlas a on nevie preco. Vcera som bola so susedou vonku, maju mramorove schodiste a ked je nasnezene, tak sa velmi smyka. No a on liezol po nich, tak suseda a nalakala a skricala po nom, aby tam neliezol, samozrejme, skricala v dobrom, nie v hneve. A maly sa velmi rozlutostil, nechapal, preco krici. Ale ked robi zle a vie, ze robi zle a po nom zakricim, tak neplace, takze si uz podla mna uvedomuje, kedy robi zle a kedy nie. Aj ked je hore u nasich a uz sa potrebuju baby ucit, znesu mi ho dole, berie to ako urazku, ze ho hore nechcu. Dufam, ze je to prechodny jav. Snad nebude moc ziarlit na babetko, budem sa snazit, aby som ho vela zapajala do starostlivosti o malinke a urcite musim kazdy den sa iba s nim pomaznat a vysaliet. Vraj to velmi treba a pomaha to zmiernovat ziarlivost starsieho na mladsie. Dnes na tej poradni boli babetka - joj, tak sa uz tesim, ze aj ja budem za par tyzdnov take mrniatko. Janey - ja by som to na to prve kopnutie neratala, lebo mohlo ta kopnut aj skor, ale si si to neuvedomovala. A prvorodicky citia kopance neskor ako druhorodicky. Ale zase 20. marec a 2. april nie je az taky velky rozdiel, kludne v tom obdobi uz mozes ist rodit. A ak sa necitis dobre, radsej chod na pohotovost. Budes si ista, ci To je alebo nie je vazne. Radsej ist zbytocne ako neskoro. Verim vsak, ze to bude OK. Janey - a kto nas ma potom nosit hore schodami Confused: :D :D :D To musel napisat volaky neprakticky muz. Alebo budeme bojovat za to, aby vsade boli eskalatory :D :D :D Je toho vela, co by tehotne nemali robit. Nemozu sa moc namahat, ale nemozu ani zase len tak polihovat a nic nerobit. Tak si vyber zlatu strednu cestu. Podla mna, kazda normalna mamina vie, co si moze dovolit. Moja suseda v osmom mesiaci bola na streche a zhadzovala sneh. Minula zima bola dost dlha a vela snehu bolo a ona celu zimu dennodenne odhadzovala kopy snehu. Este nakoniec prenasala :D :D :D Na mna vyklad sna o dietati neplati - ja som pri prvom drzala na rukach dieta (konkretne dievca) a bol chlapec. :D Ale ved to je jedno, no nie? Lubi - muz je s malym na PC minimalne, tiez to moc neschvalujem, no niekedy je to z nudze cnost. Nastastie maly ani dlho pri PC nevydrzi, ani rozpravku si nechce pozriet, takze som aj rada, ze nie je zavislak. Nech mu to vyzdrzi. Presne - ja by som vecer zvladla veru mozno aj vystup na Mt. Everest. Taka som cula. Nie a nie spat. A rano som uz o pol osmej hore. Ale nastastie aj cez den vydrzim. Mozno sa automaticky a podvedome pripavuje moje telo na ocakavany deficit spanku. Staci mi tych 7 hodin spanku a som fit. Zzuzi - drz sa, nech uz Ta problemy konecne obchadzaju. Aj moj muz bol velmi pysny, ked mu na sone doktor ukazal, ze prve dieta bude syn. Teraz so mnou na sone este nebol. Ale aj tak bol pysny, ked som mu povedala, ze to zase bude chlap. :D No priznal sa mi, ze by mal rad aj dievcatko. To je u chlapa uspech, chlapi veru malokedy povedia, ze by radsej dievcatko ako chlapca :D :D :D Ked budes davat ten Baleum, davaj pozor na male, lebo dieta je potom take mastnejsie, aby sa Ti nevysmyklo. Katy - otazky, otazky, otazky :D :D :D Uz aj ja to poznam. Ale je to mile, treba vsak odpovedat vzdy a na vsetko. Ja som sa zvykla pytavat "oci, a preco preco?" a oco "Ivanka, a co preco preco?" a ja mu na to: "no preco preco?" :D Vlhke steny mi ani nespominaj. Brrrr a fuuuj. Uzili sme si s tym dost, kym sa nasa spalna ako tak spamatala. Ale este obcas su problemy, nemozem uplne zatazit skrinu, lebo hned su veci plesnive, casto vetrame skrinu a zo zadnej strany ju manzel musel nahrubo nalakovat, aby sa tam plesen nedrzala a to ju mame dobreho pol metra od steny. A z postele sme museli zospodku vybrat sololit, lebo bol komplet preplesneny. Nic nemozem dat pod postel, lebo hned je to napachnute. Tak si viete predstavit, ako velmi sa tesim na novu spalnu. Vonavucku a suchucku. Este si sice mozno rok pockame, ale uz sa to krati. Rozpravali sme sa s muzom, ze sa nebudeme nahlit, aby sme byvali na vianoce, ale pojdeme az na jar, ked uz nebude treba kurit. Aspon toho bude viacej dorobene. Janame - rozmyslam veru tuho, ale neviem, ktory obchod myslis na tej ulici, kde je St. Maria. Ale v piatok idem do ZA, tak kuknem aj to Bambino, to je presne na stvorcaku alebo niekde v ulickach? V St. Marii mavali taku kovovu ohradku a tam to bolo, ale uz to velmi davno nemali. Mavali to pri pokladni, hned na zaciatku obchodiku. A celkom dobry vyber veciciek je na bulvari, tej strane, ako je dom odborov, vola sa to Nova, ale ta druha smerom od domu odborov, ta, co ma fotobunkove dvere. Tam vojdes a napravo su detske vecicky. Dobra znacka v lacnejsich obchodoch je aj Happy Frog, siju to sice Cinania ale pre cesky trh. Su to kvalitne vecicky za rozumnu cenu. Nie je to "mejd in smejd". Oswa - je to pravda o tom, ze v strese na porodnej sale zabudnes vsetko, co si sa poctivo na kurzoch ucila. Jednoducho kazda zena pride sama na to, ako si pomoct. Zzuzi - postolky su tie nohavicky na balenie nasiroko, teda ortopedicke gatky. Ja som ich kupila v drogerii. Maju ich aj v Tescu. Dnes som si kupila olivovy olejcek, chcem si masirovat hrazdicku. Ako na to? Len tak si to mam natierat, ci aj nejako stlacat alebo tak nejako? A kedy - rano, vecer, v priebehu dna? A musim sa potom umyt? Ak viete, poradte. Vdaka. Inak je to olivovy olej, ktory som kupila v decovej flasticke, stal necelych 60 Sk, v lekarni to rozlievaju nadrobno, takze to nemalo ziadnu znacku, len taku lekarensku nalepku ako na robenych liekoch. No koncim, idem malemu uvarit kasicku a pojde hajkat. Pa

 

31.01.2007 20:26

Zzuzi

vivien - krasna zavinovačka. A to z toho babo nevypadne??? Da sa to zavinúť tak pevnejsie??? A dik za info ohladom tých ortop. nohavičiek. Som prvorodička - neskúsená. Laughing Asi by som mala aj ja začat s nákupom. Takze zajtra ideme objednať kočik, lebo tie Peg perega dovázajú z Talianska a trochu to trvá kým dôjdu. Baby, aké máte skúsenosti s kozmetikou Johson??? Myslím tým mydielko, krémiky a tel. mliečka. Ako to znáša novorodenecká pokožka???

 

31.01.2007 21:11

vivien

Zzuzi: vivien - krasna zavinovačka. A to z toho babo nevypadne??? Da sa to zavinúť tak pevnejsie??? A dik za info ohladom tých ortop. nohavičiek. Som prvorodička - neskúsená. Laughing Asi by som mala aj ja začat s nákupom. Takze zajtra ideme objednať kočik, lebo tie Peg perega dovázajú z Talianska a trochu to trvá kým dôjdu. Baby, aké máte skúsenosti s kozmetikou Johson??? Myslím tým mydielko, krémiky a tel. mliečka. Ako to znáša novorodenecká pokožka???
No velmi pevna nieje, ale k lekarovi, na prechadzku, na take sup, sup zabalenie je to fajn, ja mam aj klasiky, mam aj perovu vlozku, takze to len tak na striedacku... Johnson kozmetika nemusi byt zla, ale ako som uz pisala mnoho krat, mne sa najviac osvedcil olivovy olejcek... Kazdej mamine a kazdemu babatku vyhovuje nieco ine, uvidis sama, co je pre tvoje babatko to najlepsie...

 

31.01.2007 21:31

ivus80

Ahoj, Zzuzi - mala som pri malom aj mydielka Johnson, sampon na vlasky a aj emulzie do kupania a nemal ziadne problemy. Aj ked som na Johnson nepocula chvaly, vsak to tu aj ktorasi mamina pisala, ale ja osobne som problemy nemala. Na to, ze ma moj maly ekzematicku plet, tak mu nerobil problem zmenit kozmetiku. Akurat sme zo zaciatku mali problemy s potnickami - ako neskusena mamina ovplyvnena mojou az moc starostlivou mamou som ho dobre obliekla a rano bol cely opotnickovany. Dlhsie trvalo, kym sme sa toho zbavili, kupavala som ho v hypermangane, dostat to kupit v lekarni, do kupela stacia dve tri zrniecka. Vysusuje plet, na potnicky posobi vsak vyborne. Pa

 

31.01.2007 21:35

Ľubica Krištofová

Ahojte babule Zzuzi povedala by som,že si mala šťastie v nešťastí.Je pravda,že príjemný doktor pri vyšetrovaní zaposobí lepšie a potom ani to vyšetrenie nie je také nepríjemné.Dobre že si na tú pohotovosť išla a vieš,že je bábo v poriadku.Pe malé je každá ochotná podstúpiť čokolvek.Držím palce,aby a obchádzali problémy.Nemáš sa prečo hanbiť za výbavičku,veď to doženieš. Vivien tie pošolky na suchý zips sú ozaj praktickejšie a to zapínanie nezaberie tolko času.My sme mali primalej najprv tie na šnurovanie.Keď sme kupovali dvojky,tak sme sa rozhodli pre tie na zips a neobanovali sme. Oswa ja sa na tie cvičenia chystám hlavne pre to,že sa chcem zas naučiť niečo nové a rozhodla som sa teda,že tam pojdem.A baby z mojho okolia,s ktorými sa poznám a chodili tam,tak mi odporúčali tam ísť,že im to dosť pomohlo.Tak dám na odporúčania a hlavne na svoje rozhodnutie.A s tými vecičkami som ťa pochopila.Aj mne tie miniatúrky zaberú viac času ako velké kusy.Len pri nich sa mi lepšie darí,tak si ich nechám na koniec.Teraz cez víkend budem so švarinkou,tak sa jej opýtam na tú doktorku,ako to u nej chodí.Vidíš,nie vždy platí,že mladý doktor je lepší.Škoda,že bývaš až tak ďaleko,tak nemáš inú možnosť.Ja by som tiež chcela byť skor večer zrelá na spánok.Toto ti malilinko závidím. Yasmine aj ja mám príšerné problémy so záhou.Niekedy sa ani pre to nevyspím.Predstav si,že najnovšie som zistila,že už aj pomaranče mi robia problémy.Viem,že to je čudné,ale je to tak.Odpozorovala som si to a sklamaná som musela skonštatovať,že pomaranče už nehrozia.Keby boli kyslé,tak nepoviem.Boli vždy sladké.Skúšala som tak,že či nepomože,keď si dám len cez deň a nepomohlo ani to.Včera som nemala vobec a spala som ako kojenec.Nejde mi to do hlavy.Povedala by som,že všeličo iné mi bude robiť problémy,ale že toto,som si nemyslela.Nevadí.Mandarinky možem v pohode.Ostatné,čo mi škodia,jedávam pomenej. Ivuš malý musel byť ozaj zlatý,keď ti pomáhal.Mne Peťulka rada pomáha,keď ideme prať,aj vyberie potom lahšie prádlo z práčky.Keď sa to ide vešať,tak mi podáva.Vždy sa tak teší a ja som tiež rada,že takto zapája. S tou lútostivosťou u tvojho malého je to možno len prechodné.Možno má len teraz také obdobie.Nám sa to s malou tiež stáva.Inak má dosť dobrú šancu,že nebude na drobca žiarliť a som rozhodnutá ju čo najviac zapájať.Asi ju to aj bude baviť.Keď sa hráva s bábikou,tak vidieť,ako pekne sa o ňu stará.Tiež je samozrejme rozdiel medzi bábikou a živým bábom.Tak som zvedavá.Neviem,akú povahu má tvoj malý,takže ťažko by som vedela posúdiť,ako to bude u neho.Možno budeme obidve prekvapené,ako to obaja zvládnu. Dobre,že malého počítač velmi nezaujíma.Ani televízor ho netrápi?To je dobre.Peťulka tiež televízor nepozeráva.Občas sa zastaví a pozerá,keď ju niečo zaujme.To je len na chvílku.Čo poznám baby,tak ich deti pravidelne pozerávajú rozprávky a to sú buď tak staré ako naša malé,alebo aj mladšie.Bratova malá je o pol roka mladšia od našej a to je televízna maniačka.Keď vypnú televízor,tak sa vie riadne nazlostiť.Moj názor je taký.Čím dlhšie sú deti bez televízora,tým lepšie.Asi aj ty súhlasíš. No a tebe aspoň stačí 7 hodín spánku.Možno by stačilo tolko aj mne.Neviem.Odkedy zaspávam neskoršie večer,tak sa moje telo nastavilo tak,že spím do 9.To sa ale v noci budím,lebo buď musím ísť na záchod,alebo som hladná,alebo ma páli záha.Tak asi preto potom spím tak dlho.Peťulka spinká aj dlhšie,tak si taký dlhý spánok možem dovoliť.Veď už len do apríla. My zatial nemáme nič nové.Zajtra idem na kontrolu,čo chodievam kvoli tej mojej štítnej žlaze.Sestrička mi do telefonu povedala,že mám dobré výsledky,takže sa ideme s doktorom dohodnúť,ako ďalej s tabletkami a tak.Je to pohodový doktor a vždy sa dá s ním dobre porozprávať a kludne mi vysvetlí všetko,na čo sa ho opýtam.Dá sa povedať,že tam chodím rada.Inak doktorov nemusím ani cítiť.Zatial sa majte,nech vás všetky neduhy obchádzajú na míle ďaleko.

 

01.02.2007 08:38

meloa

Ahojte tehulky, Dlho som tu nebola, ale dajako to nestíham, mám veľa práce, ale našťastie aspoň si Vás prečítam, už máme aj doma net, tak som happy. Ohľadom detskej kozmetiky - ja rozmýšlam nad niveou a este nad lovely - z DM drogerie, maju aj plienky, uvidím. Tak už máme aj my za sebou sono, BPP mame 78 a FL / stehennu kosticku / 58,9, hlavickou sme dole no a pan dr. povedal, ze je to na 90% - videli sme tri ciarocky - povedal, že cela mamina. Tak som neskutočne šťastná - ale aj keby bol chlapček, samozrejme, som to manželovi nepovedala - takže si to nedám ani do tabulky, ak by si ju náhodou prezeral, on chce prekvapenie. Síce doteraz stále vravel , že chce chlapca, ale včera mi povedal, že by bol rád, keby bolo prvé dievčatko. Na materskú nastupujem 25.2.2007 a teda teškám sa riadne. Oswa ja chodím na ten kurz a aj cvičenia pre tehotné, ono síce v danej chvíli - keď budeme rodiť možno na všetko zabudeneme, ale cieľom tých cvičení je pomaličky sa pripraviť - aj panvu na to, čo nás čaká a trochu sa ponaťahovať - uvoľniť, prísť na iné myšlienky, stretnúť sa s inými tehulkami. Na budúci týždeň idú s nami cvičiť aj oteckovia, ktorí chcú ísť na pôrod. No ja už mám výbavičku pre malé do pôrodnice, všetko okrem kozmetiky a plienok, tie kúpim neskôr , ale neviem, aké - pampersky? Cez víkend podoplňujem tabulku a pridám ju sem.

 

01.02.2007 13:14

ivus80

Ahojte, dnes som si oprala perinky, kosielky a vsetko biele, mam to tu rozvesane po stojanoch, tak krasne to vonia. Kupila som vonavy skrob, nech na prvykrat su tie perinky ukazkove. Inak potom uz neskrobievam - nechce sa mi Embarassed Iba ked mam naozaj cas, ved ta perinka je biela tak den, dva a to by som nic ine nerobila len skrobila a skrobila a skrobila. Mam viacere perinky, tak dve najlepsie si necham take reprezentativne - tie skrobit budem a ostatne necham len tak na doma. A co sa tyka zehlenia, tak ked som zehlila tie male vecicky (bodycka, dupacky, overaliky a pod.),veru som sa narobila viacej, lebo som to musela poctivejsie zehlit. Tiez nie som fanuskom zehlenia, naucila som sa zehlit velmi rychlo a iba tie veci, ktore to naozaj potrebuju. Ale tu som sa musela skrotit a poctivo zehlit vsetko :D Ale tesilo ma to :D Lubi - aj moj Ondrejko velmi rad nahadze do pracky, aj prasok tam nasype, co tam po tom, ze je biele s ciernym, hlavne ze je v pracke a je tam prasok :D A vesanie pradla - to priam miluje, podava mi stipce, niekedy aj sam zavesi, ked sa nediva, tak to po nom opravim. A v priebehu dna skusa, ktore pradlo je uz suche, lebo cez zimu susievam tu. Iba v lete susievam vonku. A dokonca ma snahu poskladat si slipky, puncosky a tricka, ktore nezehlim. Vyzera to vselijako, ale snahu ma a to je dolezite. Ondrejko sa teda s babikami nehrava, vlastne hrava, obcas berie sestram Barbiny a vyzlieka ich. Chlap, co viac dodat :D Ale ked sme pri nejakom dietati, tak by ho rad stiskal, bozkaval. A toho sa desim. Myslim si vsak, ze ked sa budem laskat s malinkym vtedy, ked to Ondrik neuvidi, tak ma ani nebude napodobnovat. Celkovo ma Ondrik rad deti, do kazdeho kocika nakukne a len sa diva a diva, co je to tam za drobca. Ale nerobim si z toho hlavu, len ho pripravujem na to, ako mi bude plienky podavat, masticky na ritku, ako mu da cumlik, ked bude plakat. Prizvukujem mu, ze bude velky brat. Nas je 6 deti a ani jedno neziarlilo na najmensie. Tak si myslim, ze to zvladneme aj my. U muza to bolo naopak, ma starsiu sestru a nie ona ziarlila na muza, ale asi muz na nu, lebo ju bijaval :D :D :D A pritom bol vacsi mamickar, ako ona. Sranda. Ondrika ani televizor nezaujima, okrem reklam. Vtedy stoji ako prikovany a nedajboze, aby niekto prepol alebo mu stal do obrazu :D U nas sa telka zapina najskor pred siedmou vecer,na spravy. Vecernicek mu nepustam, lebo sa vzdy rozplace, ked rozpravka skonci. Tak mu zbytocne nerobim nervy. Ale niekedy sa so sestrami diva na Ela Hop alebo Kuzelnu skolku, minule sa zabavil pri Chip and Dale. Ale to je velmi malo, co obsedi pri telke a ked, tak len par minut, potom uz vymysla, skace a telka sa moze vypnut. Suhlasim, ze dietatu netreba televizor, treba ho inak zamestnat. Ked je vacsie, treba mu rozumne vybrat nieco plnohodnotne. Aj ked je toho v telke velmi malo. Same kraviny sikmookych (nic proti aziatom, ale vela proti ich rozpravkam a takisto mam vela vyhrad proti americkym komercnym rozpravkam). Nie je nad nase klasicke alebo aj tie ceske. Radsej zainvestujem neskor a kupim malemu normalne rozpravky. Ja sama sa nemozem pozerat na tie vrestiace, strielajuce, bojujuce prisery, ale veru pri takom krtkovi ci A je to, Mrazikovi, Popoluske a pod. veru posedim velmi rada. A o kolkej zaspavas? Ja tak okolo polnoci, aj ked si lahnem o desiatej, skor jednoducho nezaspim. A rano som hore pred pol osmou. A v noci idem na WC, len ked naozaj musim, nechce sa mi vstavat, radsej to volako vydrzim, aj ked by sa to nemalo. No co uz. A celu noc neprespim nikdy, maly sa mi postara o "zabavu". Vzdy okolo druhej, tretej, sa preberie, vojde ku mne do postele a spime spolu do rana. Zvykol si spat na kraji, tak ma vytlaca, ja sa bojim, ze spadne z postele a nechcem sa presuvat do stredu, lebo mne samej sa vyborne spi uplne na kraji postele. Takze do rana "spime" ako paragrafy poskrucani :D Meloa - vcera som akurat rozmyslala, ze si sa davno neozvala, lebo si pamatam, ze si vravela, ze dorobis tabulku. Ja idem na sono az 14.2., takze nejake nove infosky Ti mozem poskytnut az potom. Ale nic sa zatial nezmenilo. Tak pa, dnes idem kuknut kamosku, prerabali v chalupe kuchynu, tak ideme aj s inou kamoskou na vyzvedy. Jej synacik bude mat za dva tyzdne 1 rok a za mesiac caka druhe. Tak bude mat perne. Pa

 

01.02.2007 13:16

ivus80

A este som Vam chcela preposlat mail, co som dostala od sesternice: Ženám AK JE NIEKTORÁ Z VÁS PRÍLIŠ SKLESLÁ, SPOMEŇTE SI, ŽE: * Sme krásne pohlavie ... * Nepotrebujeme nosiť kravaty ... * Sedieť so skríženými nohami nás nebolí ... * Ak sa rozhodneme robiť výhradne mužskú prácu, sme priekopníčky ... ... ak sa muž rozhodne robiť ženskú prácu, je gay ... * Naša inteligencia je porovnateľná s inteligenciou ktoréhokoľvek muža ... ... ale náš vzhľad je krajší ... * Ak niekoho prizabijeme a povieme, že to bolo v dobe tzv. menštruačného syndrómu, možno sa dočkáme zmiernenia trestu ... * Náš mozog má rovnakú kapacitu ako ten mužský i napriek tomu, že máme o 6 biliónov neurónov menej ... ... naše neuróny sú teda výkonnejšie ... * Sme schopné venovať pozornosť viacerým veciam zároveň ... * Vždy vieme, kde máme ponožky ... * Manželka prezidenta sa nazýva "prvá dáma"... ... manžel prezidentky je nula v pozadí ... * Keď sa vydáme za následníka trónu, budeme kráľovné. ... keď si muž vezme následníčku trónu, stane sa len manželom kráľovnej ... * Keď sme podvádzané, sme obeťami. ... pokiaľ podvádzame my, oni sú paroháči... * Cítime, keď sa v nás dieťatko pohybuje ... * Vždy s určitosťou vieme, že je to naše dieťa ... * Máme materskú dovolenku ... * Gynekologická prehliadka je príjemnejšia ako vyšetrenie prostaty ... * Sme monogamné ... ...napriek tomu potrebujeme vyskúšať niekoľko mužov, kým nájdeme toho, kto stojí za to ... * Vždy sme pri narodení našich detí ... * Kojíme ... * Sme ozdobami svatieb ... * Každý niekedy počul o inšpirujúcej múze ... * Žijeme dlhšie ... * Sme odolnejšie voči bolesti a infekciám ... * Máme menej srdcových problémov ... * Menej sa potíme ... * Máme prednosť pri nástupe do záchranného člnu ... * Sme citlivejšie ... * Ženy, ktoré žijú samé, sú zdravšie ... * Máme medzinárodný deň ... TEDA SME OKÚZĽUJÚCE !!!!!! Prosím pošli toto všetkým okúzľujúcim ženám, ktoré poznáš a niečo pekné sa stane: POZDVIHNEŠ SEBAVEDOMIE INEJ ŽENE ... Pošli to tiež aspoň pár mužom, aby ženy ocenili. Pekne, ze?

 

01.02.2007 19:49

oswa

Ahojte matriosky... Tak ja som dnes zase dalsiu varku pradielka oprala....pomaly uz bude vsetko....Nech je to na poriadku....Dnes ma potesilo nove cisielko Mama a ja...a tie figurky (za predplatne) mi vopchala nasa uchvatna postarka do schranky tak,ze mi polamala casopis..No ale aspon sa nemusim trajdarit na postu... asmine..tebe uz robili v prietoky? V ktorom tyzdni si? S tym holenim to mas fajn..ja som sa doteraz len sama..po pamati..lenze brusino je uz take velke, ze sa bojim,ze si nieco ufiknem...A pravdupovediac sa bojim dat si to ohlit drahemu....no ale budem mu musiet verit.... A minule som uz aj kupila plienky (teda drahy)..New baby-Pampers..za (podla mna) vyhodnu cenu...2x98 Ks za 999 Sk...Ale uz su doma,tak keby aj nebolo vyhodne...nic s tym neurobim Cool Zzuzi...bno to som nevedela,ze si ostala na PN...ja som doma tiez od polovice novembra..esteze som mala staru dovolenku..vzhladom na financie bol december slaby...a od pondelka mam uz matersku..tak sa da...Zabavam sa pranim,zehjlenim a robim veci, ktore som vzdy odkladala..Lestenie dveri, kuch.linka a pod...takze aspon to ma nejaku vyhodu Laughing No co sa zase mna tyka.Tak sa prechadzam vzdy, ked je to mozne..ale my sme odlisne pripady....No co sa tyka rady kozmetiky..Tak aspon co som si precitala an nete, co úpisali amminy (aj podla odporucaniň...tak Johmson je vraj najhorsia kozmetika /najviac alergenov)..dobra je Nivea...(ja ju mam,ale tebe nevyhovuje), no a dobra je aj SEABMED (ale drahsia) a Bubchen..No a pre starsie dojcata z DM drogerky Babylove(tusim tak sa to vola).A ostatne uz neviem, jedine nieco z lekarne..ak mas male s citlivou pkozkou... A postolky dostanes v hocijakom detskom obchode..uz su na suchy zips, stoja asi 49 Sk (u nas) ...A rychlozavinovacka je nemiseto perinky..ak nevadi,ze odpovedam za Vivien... ivus..ohladom masaze hrazde najes dobre clanky na nete..normalka do googla daj masaz hrazde..Jeden som takto nasla, kde to bolo podrobne popisane...Treba to aj nejako stlacat..tam to je popisane...Pohladaj,ak nenajdes, daj vediet..mrknem to ja adam ti link...A staci to 4-6 tyzdnom pred porodom...najlepsie asi vecer..alebo po kupani...Ivus ty skrobis perinky?? Kdesi som citala,ze skrob v ziadnom pripade by sa nemal pouzivat..(dufamze sa nehnevas,pisem,len co som citala)...takze ja som to len normalka oprala ako bavlnu...A preco sa desis toho,ze maly stiska deti?Najako som to nepochopila...Koli ziarlivosti na braceka? u ANS SESTRA TEDA PARADNE NA MNA ZIARLILA..ALE CASOM TO PREJDE..nIC SI Z TOHO NEROB..jE TO U DETI NORMALNE... Lubka..iank aj na tej MC nie je asi bohvieco..ja som amko decko chodila ku Keckesoev..bola celkom fajn..ale vraj uz aj Faithova nie je to,co byvalo..Ze su na nu staznosti....No a tym vyber v Ha skoncil..Nevies,ako je to v nemocnici na detyskom?Ci doktorky beru aj normalnych pacientov do poradne,alebo len deturence na oddeleni?? Tak sa mavajte pekne.....

 

01.02.2007 20:11

Janey

Ahojky, len vas chcem pozdravit . Teraz akosi nevladzem vsetko citat ale postupne sa k tomu dostanem. Chytila som ten hnusny chripkovy vyrus. Je mi uplne na nic. Za cele tehu som nebola tak vycerpana ako teraz. No a v lekarni som si pytala nieco na kasel a priznaky chripky ale hlavne nech je to vhodne pre tehotne. A ta lekarnicka mi bez vahania dala nejake homeopatika... dve rozne krabicky. A ja spokojna som isla do prace lebo som bola aj na noc pri deckach. A dala som si prve dve tambetky. Trebalo to vycmulat. Hned ako som to vycmulala, mi stvrdlo cele brucho az po hrdlo a strasne tazko sa mi dychala . No proste des. Hned som volala kolegini a aj drahemu koly pohotovosti. Take krce ma drzali asi dve hodiny. Crying or Very sad Rolling Eyes To bol ale strach. Ale nastastie to potom samo preslo. Tak a teraz sa trapim s chripkou. Lekarka mi predpisala aj antibiotika aj paralen a nejaky sirup... Veru tie antibiotika by som radsej vynechala. Ja som kopnutie malej citila asi v polovici 19 tt, Mozno to plati len pre prvorodicky ale aj kolegini to vyslo na presne na den podla toho ako si to vyratala. Tak sa necham prekvapit. Tie co mate pozehlene a nachystane vecicky ste sikulky. Mne stale chybaju nejake veci pre mna, pre malu uz mam takmer vsetko dokonca aj kozmetiku aj plienky ale to som uz asi pisala. Dnes som si aj ratala na aky datum mi vychadza presne materska, tak je to 20. 2. ale robit budem asi az do marca. Aj ked sa ma dnes lekarka pytala ze ci ma ma vypisat, ale som nechcela lebo mna v praci aj tak nema kto zastupit. Myslim na vas a hlavne budme vsetky zdrave. A mam este jednu novinku. Moja mala sa zacakla otacat a asi je uz dole hlavickou... tak sa tesim, len neviem kde na to vzala energiu.. :D

 

01.02.2007 21:16

Ľubica Krištofová

Ahojte kinderká. Dnes som bola na kontrole s mojou neposlušnou štítnou žľazou.Trošku sa umúdrila a mám dobré výsledky.Dobre som sa s doktorom porozprávala,mala som kopec otázok a na všetky mi ako vždy trpezlivo odpovedal.Na prelome marec apríl si musím dať zobrať ešte krv,aby sme vedeli,že je to pred pôrodom stále v poriadku.A potom po porode pojdem zas na krv a to mi asi bude znižovať aj dávku tabletiek,lebo už nebudem zásobovať seba aj bábo,tak mi bude stačiť menej.Takže asi tak.Aj sme pobehali po Tescu,doplnili zásoby do špajze.A boli sme v Hypernove,lebo sú tam parádne akcie.A predstavte si,čo mali.Velkú autodráhu,už aj so všelijakými experimentami,čo stojí normálne okolo 2000 korún,tak teraz bola za 400 korún.Najprv sme si mysleli,že sa pomýlili pri písaní cenovky a zabudli dať pred to ešte jednotku.Ale ona fakt stála tolko.Tak sme ani neváhali a kúpili ju.Viem,že na také niečo má drobec ešte kopec času,ale nič sa nestane,keď sa odloží a bude.Za takú dobrú cenu to stálo za to.Čo vy na to? Meloa,fajn,že si sa ozvala.Čo sa týka plienok,je to na tebe.Možno vyskúšaš viac druhov,kým sa rozhodneš,aké budú najviac vyhovovať. Ivuš,naškrobené perinky vyzerajú ozaj krajšie.Potom sa asi ani neoplatí to zakaždým škrobiť,lebo to aj zaberie čas,keď chceme,aby to volako vyzeralo a niečo z toho škrobu tam už ostane,takže to má ešte taký ten škrobený nádych. Naše deťúrence,ktorým robí radosť nám takto pomáhať,nemajú chybu.Myslím,že je to na niečo dobré.A som rada,že máš taký istý názor na TV pre malé deti.Občas po troške to samozrejme neuškodí.Ja som si aj nahrala na kazety Poplušku,Mrázika a všeličo iné a to budem potom malej púšťať.Tieto vynovené rozprávky sa ani mne nepozdávajú. Ja zaspávam tiež tak okolo polnoci.Skor sa mi nedarí,aj keby som chcela.A to mám to šťastie,že Peťulka prespí celú noc,takže na mňa nevykrikuje z postele,ani za mnou v noci nebehá.Donedávna som v noci nemusela chodiť na WC.Teraz,keď drobec tak rastie a nedá s kopaním v noci pokoja,tak musím na záchod.Keď nie to,tak som hladná.To si dám vtedy len ovocie,lebo v noci nie je dobré jesť.Ovocie je vtedy lepšie.To moje neskoré zaspávanie ma už aj štve,ale nič nenarobím.Večer dávajú niekedy dobré filmy,tak sa aspoň nenudím. Ten mail pre ženy nemá chybu a je v ňom aj kus pravdy. Oswa,ja tiež čakám nové číslo.Myslela som,že dnes ho už budem mať,lebo v takom dátume je vždy v schránke a nič.Ak nepríde ani zajtra,tak im zavolám a overím si či ho poslali.Ak poslali,tak má v tom prsty buď naša pošta,alebo susedia.Lebo poštárku máme dobrú.Len keď trčí zo schránky,aby ho niekto nešlohol.Už sa stalo,že susede trčal účet za telefon zo schránky a kým si ho odtial zobrala,tak to zobral niekto iný,roztrhal to a hodil na zemi.Takže my si odvtedy strážime schránku a hlavne vtedy,keď čakáme poštu väčšieho formátu. Vy máte asi neochotnú poštárku.Lebo aj keď nie je povinná to urobiť,ale mohla ti to doniesť do bytu.Určite cítila,že tam je aj niečo iné nie len časopis. Mohla by si poslať link na tú masáž hrádze?Tiež by som to rada preštudovala a vyskúšala. A doktorky na MC...nemám slov.Lebo s obomi nemáme dobré skúsenosti.Bratovi Faithová zničila liekmi mandle a nakoniec museli ísť von.Mňa zas Kečkešová neposlala na potrebné vyšetrenia,keď začínali problémy s tou štítnou žlazou.Všetci videli,že so mnou niečo nie je v poriadku.Naši do nej hučali,že prečo nič nerobí.A ona že "Veď jej nič nie je,zdravá je,nemá chrípku ani angínu,všetko je v poriadku."Zakročila,keď bolo neskoro.Keby urobila,čo mala,nemusela som takto dopadnúť,brať do konca života tabletky a tým sposobovať problémy aj svojim deťom v bruchu a počas kojenia.Aj tak si vždy hovorím že to nie je ešte také hrozné.Lebo sú ženy diabetičky,alebo majú problémy so srdcom,alebo niečo iné a teda majú ovela viac zdravotných problémov.Ja som v tomto oproti nim slabý prípad.Len aj keď odvtedy ubehlo vela rokov,neviem si na to zvyknúť,ani sa s tým zmieriť.Inak k tým najmenším deťom je dobrá a stará sa o ne tak,ako má a potom akoby to trošku flákala. A ktoré detské myslíš?Tam,kde je Hlobiková,alebo na detskom,kde sa hospitalizujú deti?Akosi som neporozumela otázke. Confused

 

01.02.2007 21:49

ivus80

Ahoj, Oswa - tie New Baby Pampers su s oznacenim 1 alebo 2? Lebo tie s oznacenim 1 su dost male, moja spoluleziaca na izbe ich mala a jej syn mal pri narodeni 3800 g a jemu boli male, tak ich dala, resp. vymenila mne. Moj maly sa narodil s vahou 3250 g a z porodnice sme odchadzali 3170 g a boli mu akuratne. A ked si predstavis, ze za den minies prve dni 8 plienok - tak nam kazali v porodnici prebalovat dietatko - kazde tri hodiny, takze si vyrataj, na kolko dni mas dve balenia takychto plienok. Nechcem Ta v ziadnom pripade zbytocne stresovat, dufam, ze sa na mna za toto, co som Ti tu napisala, nehnevas, len Ti pisem moju osobnu skusenost. Ale vsak uvidis. A koniec koncov - na tych pliekach vidis, ci su alebo nie su pouzite a nepouzite Pampersky sa vzdy daju predat, ak ich neminies, ked uz budu male. Tak sa nestresuj, mozno sa Ti narodi mensie babetko a budes ich mat este malo :D :D :D Vdaka za radu, pozriem sa na ten google. Perinky som naskrobila iba prvykrat a iba tie na poradnu a na navstevy budem mat jemne naskrobene. Nehnevam sa, ze si mi to napisala, ved aj ja Ti pisem svoje nazory. Na to sme tu, aby sme diskutovali a kazda mame pravo pisat, co chceme. No a spat k tomu skrobeniu - ja skrobim len velmi malinko. Vraj skrobenim vydrzia dlhsie ciste, nemazu sa tak a krajsie su potom volaniky. Ja davam pod hlavicku plienku, takze dieta je prakticky iba rucickami v styku s naskrobenou perinkou. Samoska, keby boli problemy s kozickou maleho, tak nebudem skrobit na tie reprezentativne. No to, ze maly stiska ine deti sa desim preto, lebo moze malemu babetku ublizit, ked ho stisne. Ved on este nevie odhadnut svoju silu. Svagrinin veru dobre dal zabrat mladsej sestricke a este aj stale dava a to su uz velki (3,5 roka a skoro dva rocky). Jasne, ziarlivost ako pride, tak odide, takze to teraz neriesim absolutne, mam ine starosti. zajtra ideme znova na ten SFRB, dufam, ze uz bude vsetko v poriadku az na jeden papier z OTP, ktorym daju suhlas na to, ze ked skolaudujeme, tak bude SFRB zapisany na prvom mieste na liste vlastnictva. Janey - skore vyzdravenie!!! A nasi drobci su uz v brusku velki bojovnici a maju energie nadostac!!! To este len uvidis, co je to detska energia. Skoda, ze sa vacsinou prejavuje v tu nespravnu chvilu :D Ale nase deticky milujeme aj tak :D :D :D Moj maly prave tancuje break-dance na mojom spoly plnom mocovom mechure. Lubi - nech to tej zlaze ostane - ta poslusnost!!! A aj my mame autodrahu este z minulorocnych vypredajov v Tescu, bola zlacnena z 900 Sk na necelych 400 Sk. Doposial este nebola postavena - nie je kde :D Ja som este nikdy nevstala v noci z postele preto, aby som sa najedla. To sa mi potom nechcelo znova umyvat si zuby, tak som radsej vydrzala do rana. Lubi - a skusila si si dat trosku mlieka s medom pred spanim? Ja to moc nemusim, ale vraj to upokojuje. Tak pa.

 

01.02.2007 22:03

ivus80

Caute, nasla som na tom google.sk - prekopirujem to tu, aby ste ostatne nemuseli hladat, ak Vas to zaujima, je to z dvoch zdrojov: Ako robíme masáž hrádze-perinea Pravidelná masáž hrádze (oblasť medzi pošvou a konečníkom -perineum) v neskoršom štádiu tehotenstva môže byť prospešná pri príprave tejto časti ženy na pôrod. Napomôže hrádzi, aby bola pružnou a pri pôrode sa dostatočne roztiahla. Zníži sa tak nutnosť nastrihnutia hrádze- epiziotómie ( to je v podstate chirurgický zákrok , ktorý má za úlohu zväčšiť vchod pošvový a robí sa tesne pred pôrodom) a tým aj pravdepodobnosť vážnej trhliny, ku ktorej by pri pôrode v tejto oblasti mohlo dojsť. Masáž hrádze môže budúcej mamičke priblížiť pocity, ktoré bude mať, až sa dieťatko začne objavovať, a tiež ju môže využiť pri nácviku uvolnenia hrádze, ktoré je pri pôrode tak dôležité. Masáž hrádze ešte nepodľahla podrobnému vedeckému výskumu, ale z niekoľkých štúdií, ktoré už boli uskutočnené, vyplýva, že spomínaný účel úplne spĺňa. Doporučujeme ženám, aby masáž prevádzali asi tak 4-6 týždňov pred termínom pôrodu. Úprimne povedané- pre niektoré ženy je to neprijateľné, takže masáž odmietajú, iným sa to zapáči alebo sa pre nich stane sexuálnou stimuláciou a tým vlastne len získajú. Dá sa však povedať, že väčšina tých, čo masáž pravidelne vykonávali, zistila, že to bolo výhodné. Upozornenie: Ak sa objaví výtok, herpes alebo iný vaginálny problém, je dobré s masážou prestať dovtedy, než je onen problém odstránený, lebo masáž by mohla situáciu zhoršiť, prípadne infekciu rozšíriť. Ako robíme predpôrodnú masáž hrádze: Masáž si môže robiť žena sama alebo jej ju môže robiť partner. Nasledujúce inštrukcie sa týkajú partnera. Bezpodmienečne musíte mať čisté ruky. Radšej si pred masážou ešte raz umyte ruky. Ak máte hrubšiu pokožku na končekoch prstov ( čo by mohlo spôsobiť žene poranenia), radšej si vezmite gumené rukavice na jednorázové použitie. Nastávajúca mamička by sa mala uložiť do polosedu s nohami pokrčenými a mierne od seba. 1. Navlhčite si prsty kvapkami oleja alebo troškou vo vode rozpustného gelu. Nepoužívajte detský olej alebo minerálne oleje, pretože tie môžu tkanivo vysušovať. Lepší je zeleninový olej alebo slnečnicový olej. Aby ste predišli kontaminácii oleja, nenamáčajte si do neho prsty, ale nakvapkajte si ho na prsty. 2. Vmasírujte jemne dostatočné množstvo oleja do hrádze. Prsty by sa mali po tkanive jemne kĺzať a znižovať vchod pošvový. 3. Najprv použite len ukazovák, potom pridajte aj prostredník. Prechádzajte z jednej strany na druhú a vždy "na dne" stlačte stenu pošvy smerom dole a dopredu. Masírujte asi 3 minúty. Pomôžete tak uvolneniu pošvového tkaniva, svalov obklopujúcich pošvu a koži hrádze. 4. Masáž zakončite asi tak minútovým žmolením kože na hrádzi medzi palcom a ukazovákom ( palec je vonku a ukazovák vo vnútri pošvy). Zo začiatku sa môže koža zdať veľmi pevná, ale s postupujúcim časom a opakovaním masáže sa stane jemnou a pružnou. Masáž by celkovo nemala presiahnuť 4-5 minút. 5. Povedzte nastávajúcej mamičke, aby uvolnila hrádzu, až pocíti tlak. Akonáhle sa dokáže uvoľniť, zvýšte tlak na hrádzu tak, aby žena pocítila veľmi silný tlak ( až výrazné zabolenie), spôsobené napínaním hrádze. Podobný pocit sa objaví pri pôrode hlavičky. 6. Ak budete mať akékoľvek otázky potom, čo vyskúšate masáž, neváhajte spýtajte sa pôrodnej asistentky alebo školiteľa na predpôrodných kurzoch. Z www.babetko.sk Vyskúšajte túto techniku: 1. Dôkladne si umyte ruky a ostrihajte si nechty na palcoch. Usaďte sa v pohodlnom teplom prostredí, mierne roztiahnite nohy v polosede. Aby ste sa lepšie oboznámili so svojou perineálnou oblasťou, môžete použiť pri prvých pár masážach zrkadlo. Použite masážny olej resp. čistý rastlinný olej (napr. olivový olej môžete zakúpiť za pár korún v lekárni ? pozn. prekladateľa) alebo lubrikant na vodnej báze (nie na báze ropy), ktorým natriete vaše prsty, palce a perineum. 2. Vložte vaše palce do vašej vagíny tak hlboko ako sa dá a roztiahnite nohy. Stlačte perineálnu oblasť dole smerom ku konečníku a do strán. Jemne pokračujte v rozpínaní otvoru, až pokiaľ nepocítite slabé pálenie alebo svrbenie (ak ste niekedy cvičili strečing, tak ten pocit veľkého napätia v svale poznáte ? pozn. prekladateľa) 3. Udržte toto roztiahnutie, až kým pálenie alebo svrbenie neopadne a pritom jemne masírujte vagínu dozadu a dopredu. 4. Počas masírovania zatlačte vaše palce do stien vaginálneho kanála a jemne ťahajte tkanivo dopredu, akoby prechádzala hlavička dieťatka počas pôrodu. 5. Nakoniec masírujte tkanivo medzi palcom a ukazovákom tam a späť asi minútu. Pozor! Použitie príliš veľkej sily by mohlo spôsobiť pomliaždeniny alebo opuchliny v tomto jemnom tkanive. Počas masáže sa vyhnite tlaku na močový otvor, pretože by to môhlo spôsobiť poranenie alebo infekciu. Keď si osvojíte túto techniku, pridajte k sérii Kegelove cviky (uverejníme v ďalšom článku ?pozn. redakcie), aby ste získali cit pre vaše vaginálne svaly. Praktizujte tento rituál denne počnúc 34. týždňom tehotnosti. Mnoho pôrodníkov a pôrodných asistentiek sa domnieva, že pokiaľ je pri pôrode perineum podopierané, tlačenie je správne načasované a detskej hlávke a plieckam sa uľahčuje postup, perineálna masáž nie je potrebná. Prediskutujte prínos perineálnej masáže so svojim lekárom. Co Vy na to??? Ja sa opytam mojej gynekologicky a skusim to. Tak pa

 

02.02.2007 13:19

ivus80

Ahojte, dnes sme boli zasa na SFRB a uz to mame v podatelni, tak len cakat skoro 4 Exclamation mesiace, ci nam to schvalia. Ale co sme mohli sme spravili, tak mi odlahlo. Oswa - dnes som sa divala v Metre na tie Pampers, boli tam aj jednotky aj dvojky, ale iba dvojky boli 98 ks a stali okolo 600 Sk jedno balenie, uz si to presne nepamatam. Takze si dobre kupila :D A divala som sa na tie hmotnostne kategorie - tak sa podla toho moc neriadte - aspon ja s tym nemam dobre skusenosti. Moj maly ma necelych 13 kg a pouzivame plienky od 15 - 22 kg a tie, co su od 8 - 18 kg uz davno nie su mu dobre. Neviem, ci som taka narocna, ale sa mi zda, ze tu plienku ma uzku, t. j. zapla som ich len ku koncu a to moj maly ma male brusko. A vlastne pouzivam plienky uz iba v noci, takze plienka nabera aj na obsahu a aj preto sa mi zdali tie mensie, ze uz su moc tesne. Tieto, co pouzivam,su akuratne, aj ked su plne. Ale vsak same budete najlepsie vediet, ja som tiez nevedela dokopy nic o papierovych plienkach a na vela veci som sama prisla, vela veci som odpozorovala od inych mamin (kvalita plienok, ako casto treba papierove plienky prebalovat a pod.) Tak pa.

 

02.02.2007 17:18

katy22

caute matriosky Smile chcem vam len popriat pekny vkend, ja som doma s malou, muz so starsou sli na lyzovacku na chopok. ale len do nedele. tak si tu bacujeme my dve Very Happy papa

 

02.02.2007 18:28

oswa

Ahojte matriošky... Citali ste uz nove cislo Mama a ja? Akurat je tam zoznam veci, ktore treba vziat do porodnice pre babo aj malicke..Aspon to budem mat po ruke, ked budem balit tasku Laughing Dnes som mala trochu upratovaci den, povysavala som byt a myslela som,ze sa nevystreim... Na chrbte je u mna uz enmozne spat, dokonca aj niekedy cez den, ked lezim na chrbte, idem sa akoby udusit...drobec uz riadne tlaci na branicu... Rano o 4 krpcek tak kopal,ze az..aj drahy, ktory mal ruku na brusku,s ana to prebral..Len take hrce vyduvali,ako zapieral kolienko (alebo nozku??)...No je to fakt sranda..Som zvedava,co bude o par tyzdnov Shocked Janey..inak ak mas chripku, tak ja by som ATb vobec nebrala, pretoze aj tak na virusove ochorenie vobec nezaberu,...takze ATB su uplne zbytocne....Postaci paralen (aj to iba ak mas horiucku nad 3Cool , vela,vela tekutin a vitaminy (citrusy)...Prajem ti skore uzdravenie Laughing Lubka..gratulujem k vysledkom...Nech ti to vydrzi..Ja mam poradnu buducu stredu (tusim aj ty), tak sa opytam tej sestricky, kedy zacinaju tie kurzy...No a dobre ste nakupili,My sme tam boli minuly tyzden,ale pravdupovedia ja som sa sustredila na detske veci a oblecenie, hracky som akosi nevnimala..:My sme tak kupili ten pultik za dobru cenu....Vlastne nam nan dali moji rodicia..Mame to vcelku dobre podelene..Svokrovci zase kupia postielku s matracom a este nejake veci..takze nam to pomoze...No a co sa tyka behania na WC, tak ako som s tym malal pkoj..terzz pravidelene medzi 2a4 chodim na WC, tuto noc dokonca 2x,ale nie prero,ze by mi bolo surne trebaale jednoducho uz zle spavam a som niekolkokrat za noc hore....No co sa tyka postarky, je to suseda,,ktora bybva nad nami Exclamation Exclamation Exclamation ,takze o to viac ma nastval ten poskodeny casopis, ved mi to mohla dat do ruky..zvlast ked som doma Idea A myslela som doktorky normalne z detskeho oddelenia v nemocnici...nespomieniem si,ako sa vola, ale sestrin maly,ked tam bol, mamina si ju chvalila..ze je velmi dobra..Zistim meno.. Ana gyndu chodi k deturencok Dvorska..ta tiez vyzerala fajn...A co sa tyka autodrahy, moj amznel bol takze setrnne dieta,ze ma este velikansku drahu odlozenu po nom..Aj komplet lega..Tqakze sa to nasmu chalaniskovi zide Laughing Ivus..idem kuknut na tie plienky...Su 2,ale aj keby boli 1,nevadilo by to,lebo nepedpokladam,ze moje babo bude take velke, vzhladom na moju telesnu konstrukciu a dedicne faktory :D Ja som mala 2750g, moj muz okolo cca 2900g..takze nas drobec ratam ze bude okolo 3 kg, a navyse este o 2 tyzdne skor....No a mne vyslo,ze take balenie mam tak na cca mesiac Exclamation Exclamation Exclamation Zbohom rodinny rozpocet Wink A prosim ta ,preco by so sa hnevala za taketo veci si tu piseme?Ved na to sem chodime..nie? Cim viac hlav, tym viac nazorov a infosiek..Takze o tomto je ,nie?,No o surodeneckej laske viem tiez svoje Twisted Evil Moja mama,ked prisla z porodnice, mam polozila na postel a ked prisla,dieta nikde, a moja o 4 starsia sesttra ma vlacila v perinke vztycenu ako palicu..Mama skoro skolbovala,ze som sa nej "nezlomila"...A zazitkov bolo aj v puberte dost..Aj take z pohotovosti Rolling Eyes A to sme boli 2 baby Exclamation Confused: Exclamation Tak vam prajem pekny vikendik..Na pondelok sa tesim...Sice idem na hematologiu ,kde straviim zvysok mladosti,ale potom ideme pre kocik a ostatne veci....Sice sa paradne pumpneme z koruniek,ale sa tu budem doma s tym vytesovat :D

 

02.02.2007 20:59

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,super,že si našla článok o tej masáži.Si šikulka.Opýtam sa na to gyndoša a ak mi to povolí,tak asi fakt vyskúšam.Na tom SFRB si teda riadne dávajú načas.Za tie sumy,ktoré potom človek spláca,by si mohli aj pohnúť.Nech vám to dobe dopadne. Oswa,už aj ja mám nové číslo a ešte som ho nestihla čítať,len prelistovať.Aj to mi stačilo na to,aby som si všimla,že je tam kopec zaujímavých vecí.A susedu poštárku by som asi na tvojom mieste nakopala do r..i.Žeby to urobila naschvál?No a tie doktorky na detskom neviem,aké sú.Počula som,že vraj v pohode.Dvorská je dobrá.Teda aspoň si myslím že to je tá,čo bola pri malej,keď sa narodila.Ona aj fotí do Prieboja.Tiež mi odpovedala na všetko,čo som sa jej pýtala.Jedna sestrička chodila k nám do izby so svojou teoriou že treba kojiť bezpodmienečne každé 2 hodiny a 15 min. z jedného prsníka a 15 minút z druhého.Tak som sa na to potom pýtala doktorky,ako to je a ona povedala,že treba kojiť vtedy,keď si bábo pýta a nechať vycucať riadne najprv jeden prsník a potom druhý.Bábo si samo rozkáže,ako mu to vyhovuje.Tak som sa toho držala a s malou sme si vytvorili režim podla svojho a obom to vyhovovalo. Taká najväčšia vec,ktorá sa bude kupovať pre malého,je skriňa na oblečenie.Malá má detskú izbu komplet zariadenú.Ale keď sme tam kupovali nábytok,tak nás asi nenapadlo,že druhé bábo potrebuje tiež svoju skriňu na veci.Tak ju ideme kúpiť.Už sme aj poobzerali nábytkárstva a nakoniec sme objavili pekný kúsok v Tescu.Len vtedy,keď sme tam boli,tak tá letáková akcia práve začínala a akurát skladali dokopy nábytok,ktorý je vyobrazený.Vlastne až doma sme pozreli aktuálny leták a zistili že tam budú mať niečo,čo vyhovuje našej predstave.Aj cena je skvelá.Takže ešte asi popozeráme nábytky v PD a keď nič neobjavíme,tak kúpime to,čo máme vybraté.Už sa neviem dočkať,ako sa potom bude skriňa zaplňať vecičkami pre drobca. Tiež som dnes upratovala.Peťulka ako vždy pomáhala.Aj sme boli vonku.Bol celkom fajn deň.Teraz idem trošku kuknúť TV a pojdem čítať nové číslo.A pred spaním si skúsim dať mlieko s medom,ak nezabudnem. Laughing

 

02.02.2007 21:12

ivus80

Ahojte, minule som si vypocula rozhovor dvoch cerstvych matiek a jednej starej matky, ze ak zle odpadne pupcek, teda, ze pupcek je vypukly, tak vraj treba dat do gazy gombicku a uviazat okolo bruska, ze sa pupcek napravi a bude pekny hlboky. Katy - takze veget. Uzi si to :D :D :D Oswa - aj ja som si to precitala v Mama a ja :D a tiez mi napadlo, ze to sem napisem, aby ostatne vedeli. Predbehla si ma, si sikulka :D Tak potom dobre, ked predpokladas, ze budes mat male dieta. Tie plienky "vynosite" :D Inak - ja som mala 3100 g, muz mal cez 4 kila, neviem presne a moj maly, ako som uz pisala, mal 3250 g. Ked ma dieta rok, tak ma ztrojnasobit porodnu hmotnost a moj maly mal presne 9750 g, ked mal rok. Ale teraz sa ne neho kila nelepia, vsetko vybeha, vyskace. Kym Ta sestra len drzala vztycenu, je pohoda :D Nam jedna ucitelka rozpravala, ze zastlala do perin svojho braceka Rolling Eyes Jednoducho chcela mame pomoct uprata periny a akosi si nevsimla, ze ta najkrajsia volanikova perinka je vlastne jej bracek :D :D :D Ale dopadlo to dobre :D Dost blbe bude, ked mi babo zacne velmi plakat od bolesti a uvidim, ze tam pri nom bol Ondrik a teda mu cosi spravil, ale nebudem vediet, co. A ako sa poznam, tak riadne vynadam malemu a aj dostane po zadku. A pritom mu Ondrik vobec nemusi nic zle spravit, len sa male moze niecoho nalakat a preto zacne revat. Dufam, ze chapete, co chcem napisat. Nieco v tom zmysle, ze sa obavam, aby som voci Ondrikovi bola spravodliva a neuprednostnovala malinkeho. Ale tomu sa asi nevyhnem, lebo mensiemu sa treba viacej venovat. No ale ako som uz raz tu pisala, tak som citala kdesi,ze je dobre, ked sa starsiemu venujes napr. s nim kreslis alebo len-tak sa hras a on vie, ze sa venujes iba a vyhradne jemu. Moze to byt len 15 minut, ale dieta to vraj oceni. Tak sa budem snazit. V kazdom pripade to bude nova skusenost. Vsak aj to sa tu bude rozoberat, lebo sme viacere, co maju doma jedno, dve deti. Katy - ako to bolo so ziarlivostou u Tvojej starsej dcerky, ked sa narodila Emmka? Tak pa, pekny vikendik.

 

02.02.2007 21:29

ivus80

Lubi - si ma predbehla, dnes uz druha :D :D :D Aj ja sa chcem spytat gynekologicky na tie masaze hradze. Tak si dajme potom vediet, co a ako. A dik za zelanie, nech nam to vyjde.Dufam, ze sa Tvoje slova splnia. A co sa tyka kojenia - tak sa pripajam na zaklade vlastnej skusenosti k tej druhej doktorke. Tiez som sa nechala ovplyvnit akoze mudrejsimi, ktore radili kojit 5 min. z jedneho prsnika, 5 z druheho a koniec, ze babu staci 10 min. na to, aby sa napapalo, kolko potrebuje. HOVADINA ako hrom. Moj maly potom vypil len predne mlieko, ktore je riedke a zadne kvalitne som odsavala a ked bolo v mraziaku viac ako dva mesiace, tak som ho potom vylievala sliepkam Rolling Eyes Exclamation Teraz uz taku chybu nespravim. Maly bol stale hladny, kojila som kazdu hodinu a pol, zle spaval v noci, menej priberal. Potom neskor som ho nechala vycucat cely prsnik a trosku sa napravilo aj spanie, aj interval jedenia. Teraz si na zaciatok trosku odstriekam, nech ide najprv huste mlieko z jedneho prsnika a ked ho vypije, tak mu dam trosku cucnut z druheho prsnika, nech nie je smadne. Ked bude najedeny z prveho, tak z druheho bud vypije akoze od smadu a ak by bol este hladny, tak sa dotlaci z druheho hustym mliekom. Suseda takto kojila druhe a krasne jej vydrzal tie tri hodinky, v noci aj viacej. A co sa tyka skrinky pre babo, tak som mu vyclenila jednu, kde som mala predtym kadejake papiere, na stavbu projektovu dokumentaciu, obrusy, obliecky a kadeco, co sa inde nezmestilo. Teraz je ta skrinka iba pre male a obliecky, obrusy a spol. su v maminej obyvacke, tam mi mama vyclenila jednu skrinku, potisla aj ona svoje veci a papiere a ine hluposti mame v krabiciach pod gaucom v obyvacke. Z nudze cnost, ale co uz. Tu by sme veru uz nezmestili asi ziadnu skrinu. Akurat mozno zavesit do vzduchu :D Ale v novej chalupe budem mat aj satnik - to budem frajerka :D :D :D Papa

 

02.02.2007 22:32

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Konecne sa mi to podarilo vsetko precitat a môzem sa zapojit do debaty. Zzuzi - ja osobne skusenosti s Johnsonom nemam (kedze teraz cakam iba prve), ale od kamosiek mam info, ze deticky na to velmi zle reaguju, ze mali alergicku reakciu. Väčšina pouziva Niveu, Oli, alebo Bubchen. Ja som nakupila Niveu, snad to bude dobre. Oswa - som v 31. tyzdni. Nerobili mi prietoky, take to 20 minutove vysetrenie, na konci ktoreho vyjde papier ako z EKG, iba take nejake ine. Trvalo to len nejakych 15-20 sekund. Janey - skore uzdravenie prajem. Mozno by bolo lepsie vykaslat sa na pracu a radsej si to doma odlezat, aby to preslo cim skôr. Ivus - keby Ta v noci prepadol naozajstny vlci hlad, kaslala by si aj na to, ci mas umyte zuby. Razz Mne sa to stalo uz asi 4, alebo 5 krat, ked som sa zobudila na to, ze som tak hladna, az mi je zle. Dala som si krajec chleba s niecim a hned mi bolo lepsie a hned som aj zaspala. Ja vôbec velmi dobre spim. Chodievam spat okolo jedenastej a ledva sa rano pred deviatou zobudim. A stava sa mi, ze si musim hodinku pospat aj poobede. A dik za navody k masazi perinea. Mne to mozno ani nebude treba, kedze idem na 90% na cisarsky, ale este v 34. tyzdni sa o tom definitivne rozhodne. Takze radsej s masazou zacnem, keby nahodou cisarsky vylucili. Oswa - môj maly je tiez riadny kopac, sedim si tu pri pocitaci asi 2 hodinky a cely ten cas kope a kope. Mam pocit, ze mi uz vykopne pravy bok. Obcas si ho posteklim na päticke, tak na chvilku prestane, ale je to len par minut. A kope stale aj v noci. Nechapem, ze ma tolko energie. Pytala som sa dr., ze ci je to normalne, tak ma ubezpecila, ze to bude uz len par dni, ze za chvilu uz nebude mat tolko miesta, tak uz to vraj take nebude. Sama som zvedava, lebo mam pocit, ze nas maly betar bude kopat stale. Snazim sa byt najkludnejsia tehulka na svete, ale asi to nema ziadnu suvislost, ze ak som kludna ja, tak je aj maly. Babulky, zelam pekny vikend a krasne si ho uzite. Yasmine

 

03.02.2007 09:42

katy22

ahojte matriosky Very Happy - ja som pouzivala aj Johnson, aj Penaten, aj Aviril, nemali sme problemy so ziadnou. akurat sa mi nepacila OLi, ani mi nevonala a ked som sa ako tehula skusila natret s tym mlickom, tk sa mi brucho vysypalo koprivkou. je to podla mna ndivindi, najlepsie by bol, keby predavali za symbolicke ceny vzorky a mamina moze vyskusat. to sa mi paci napriklad na tej DM kozmetike babylove ( tusim) ze sa da kupit aj malicke balenie oleja, mlieka a sprchaca za cca 30 Sk. a nie je potom cloveku luto, ze musi vyhodit trebars telove mliecko za vyse 100 Sk. Olivovy olej z lekarne som na deti nepouzivala nikdy,m zdal sa mi strasne mastny, pouzivala som ho len na svoje ruky, pretoze vzdy po porode som mala suche az dopraskane. ja budem kupat male kazdy den, aj pri starsich dcerkach som tak robila a to su obe narodene v zime. a teraz predpokladam, ze pride skoro teplo. vlhke vreckovky su fajn ked potrebujem rychlo utret, ale doma som vzdy umyvala ritku pod tecucou vodou ( uz aj v porodnici), pripadne som stolicu zotrela vlhkou a potom este oplachla pod cistou vodou ( ja sa na to tak tesim, take male vonave telo :D :D :D ) Bubchen nemienim pouzvat vobec - ani som to nerobila- kedze je mam sennnu nadchu a ono ta kozmetika obsahuje kamilky, co je jeden z najbrutalnejsich alergenov. za tu "nizku" cenu sa mi neodda zarobit dietatu na aalergiu. aj tak je dost alergenov okolo , tak nebudem vystavovat moje dieta zamerne posobeniu dalsim alergenom. ale je vec kazdej maminky, pre aku sa rozhodne. ja som vam napisala moje pre a proti :D Ivus, starsia sa skor bala, ze ked sa vrati zo skly, tak uz nebude mala doma alebo co. ona bola druhacka a asi dva alebo tri dni ani do skolky nechcela ist. velmi mi pomahala, neziarlila, hrala sa s malou. asi to bolo tym, ze som vacsiu cast tehotenstva bola v nemocnici, a my dve sme si to cakanie ani poriadne spolu neuzili Sad teraz je z nej uz riadna pubiska, chvilu sa vadia, chvilu sa cmukaju...je to tak na striedacku. musim trpezlivo vyckat, kym prejde tym najvacsim pleskanim hormonov a veri, ze zase bude fajn. ze sa to vrati do stavu "pred". ale tesia sa obidve na dalsiu sestricku, uz vyjednavaju ktora bude co robit :D len aby im to vydrzalo :D Mna tusim zase zacin askrabat v krku, uz mi to teda riadne lezie na nervy. mala ma sople a z nich ju nuti na kasel, verim ze ma nenakazila. uz nech je aspon maj. toto chripkove pocasie nech uz skonciiiiiii. ja chodim na wc aj dva tri razy za noc, uz to neriesim. a tesim sa ked sa konecne vyspim na bruchu. ja nie som zvyknuta spat inak a teda sa skoro vobec nevyspim Rolling Eyes a navyse malicke tiez zacina svoje santenie vecer. ale co, ved uz to mame za par. vydrzime, nie? ja nastupujem 14.2. na MD, chcem si pobehat urady kym este vladzem. inak uz som leniva a moc sa mi neche. nebyt toho ze s malou idem aspon raz von aj ked je chora ( bez teploty) tak ani nos by som nevystrcila Very Happy vidim ze som sa rozpisala peknu sobotu prajem

 

03.02.2007 12:53

ivus80

Ahojte, prave som sa dobre vyrevala, male sa mi akosi menej hybe za posledne dni. Od rana sa nehybal, no teraz, nastastie, uz zacal kopkat. Tak dufam, ze uz ma malo miesta, ze preto sa tak nehybe. V utorok idem na poradnu, tak sa spytam, co mi na to povie doktorka. Yasmine - nastastie nepoznam vlci hlad :D Ale keby ma prepadol, tak by som teda na tie zuby kaslala :D :D :D A preco vlastne ides na cisara? Ak sa smiem spytat. Moj prvy bol velmi zive babetko v brusku, ja som bola tiez velmi ziva ja pocas tehotenstva, neobsedela som, aj som si zatancovala len-tak doma, 5 dni pred porodom som presla peso celu Zilinu, vsetky obchody,hypermarkety mala som na chrbte plny ruksak, v kazdej ruke po dve tri tasky, ledva som sa do autobusu zmestila a bola som taka spokojna s nakupmi aj sama so sebou. A den pred porodom som este bola na nakupy v nasej dedine - peso a s plnymi rukami a taskami. No a maly je sinter poriadny, taky ciperny, ako bol brusku, je aj teraz, vlastne ovela, ovela, ovela viacej. :D :D :D Som zvedava, ake bude toto druhe, ked tak slabo pokopkava. Dufam, ze je v poriadku. Katy - suhlasim s tymi vzorkami. Ja sama by som to velmi uvitala. Lebo trh s detskou kozmetikou je velmi siroky a clovek naozaj nevie, co si vybrat skor. Teraz mi napadlo, ze ja som mala zo zaciatku po porode strasne az bolestivo dopraskany laket z toho, ked som laktom kontrolovala teplotu vody vo vanicke. Na suche ruky mam odskusany krem z Avonu na ruky s glycerinom, je uplne super, aj susedy ho pouzivaju, chvalia si ho. Poznam viacere baby, co si ho chvalia. Hned sa vpije, nie je mastny, ale ruky dobre premasti. Katy - a to vobec ani nedavas dcerkam kamilkovy caj? Ani ich nenaparujes nad kamilkami, ked su chore?A ako to potom riesis? Ja mam sestru vo veku Tvojej dcerky, tusim si kedysi pisala, ze ma 11 rokov, aj moja sestra ma 11 rokov a puberta s nou trepe statocne. Ale na male sa tesi, jej spoluziacky maju mladsich surodencov, tak do roka, tak uz minule leto kocikovali. Betka sa tesi, ze bude kocikovat, no neviem, ako dlho jej to vydrzi. Minule Ondrejko zahlobil: "Betka je v kubevte (puberte), zase vresti". A ta najmladsia sestra ma 7 rokov a tiez sa velmi tesi, ako bude bavit, vozit a pod. Takze elanu je dost, len ked pride na vec, ci ten im elan aj ostane :D Katy - ak budes kojit, tak sa veru tak skoro na tom bruchu nevyspis Rolling Eyes Neodporuca sa vobec spat na bruchu, ked kojis, aby si si nezastavila mlieko. Tak sa majte, idem sa obliect a ideme vonku sa vyvetrat. Pa

 

03.02.2007 15:02

katy22

Ivka pokial treba "pustit" sople tak ich naparujem nad uvarenymi zemiakmi v supke bez soli ( to mi poradila jedna vynikajuca detska doktorka z BA) , starsej to vzdy zabralo uplne uzasne. mladsia este tolko neobsedi, tak sa vzdy dako hrame. aj cervene svetlp pomaha. alebo mi teraz doktor poradil opriet celo o radiator ( cez plienku alebo uteracik) a tak. no a ked boli brusko, tak feniklovy cajik, alebo slaby cierny...vzdy sa da najst alternativa. ine ma nenapada....a kamilkove kupele kvoli zaparenej ritke? - starsia mala asi dva razy, tak sme kupali v repiku, mladsia mala stastie a nemala zaparenu ritku ani raz. ine ma nenapada s kamilkami Wink :D :D ja som spavala na bruchu aj popri kojeni, ale az tak neskosie, ked som nemala tak naliate prsiska :D a kojila som 13 mesiacov. ved nespim na doske :D . ale skor som mala na mysli taku polohu "estekusokauzsomnabruchu" :D

 

03.02.2007 15:11

vivien

Ahojte... Tak na ultrazvuku je vsetko ok, maly ma 1600 gr, je to na 100% chlapcek :D Robyl nam 3D UZV, tak vam posielam par fotiek, bola som z toho unesena, aj ked drobcek spinkal...Bolo to fakt nadherneeee :D :D :D

 

03.02.2007 18:46

Yasmine

Ahojte mamulky matriosky. Trosku este k tej kozmetike. Kazda si budeme musiet najst pre to svoje babenko nejaku vhodnu. Zistila som, ze v lekarnach maju vzorky viacerych znaciek a este nejake vzorky predavaju aj v DM-ke. Urcite je vyhodnejsie kupit si tieto vzorky a najst si tu spravnu. Ved aj my dospelacky sme si par znaciek vyskusali, kym sme si nasli tu svoju, ktoru uz teraz pravidelne uzivame. Ivus - na cisarsky idem preto, lebo som v mladosti mala uraz chrbtice a teoreticky by sa pri pôrode mohli vyskytnut problemy. Aj decembrovy pobyt v nemocnici bol viac ako pravdepodobne kvôli tomu. Mala som vtedy nejake zachvaty a boli asi prave kvôli chrbtici, kedze oblicky aj zlcnik lekari vylucili. Uvidime, co povedia v 34. tyzdni, ked sa kvôli mne zide ortoped, gynekolog a este myslim anesteziolog. Zatial som psychicky pripravena na obe alternativy, ale asi by som uz radsej cisara. Babulky uvazujete niektora nad odberom pupucnikovej krvi? Pripadne, tie co uz deticky mate, ci mate takuto skusenost? Ja som sa rozhodla, hoci to nestoji malo, ale istota je istota. Hoci najlepsie bude, ak to nikdy nebudeme potrebovat. Prajem pekny a pohodovy vikend. Yasmine

 

03.02.2007 19:29

ivus80

Ahojte, maly sa uz hybe statocne, tak som aj rada. Neviem, ci aj Vas vystrasi, ked sa male dlhsie nehybe. Katy - jasne, mas pravdu, neuvedomila som si, ze je viacej alternativ. Moj maly mal tiez raz zaparenu ritku, tak som ho tiez okupala v repiku. A co sa tyka naparovania, tak je dobre naparovat aj nad vodou s morskou solou. A polohu "estekusokauzsomskoronabruchu" poznam aj zo sucasneho tehu aj z minuleho a tak nejako som neskor spavala, aj ked som kojila, ked uz toho mlieka nebolo tak vela. Lebo zo zaciatku mi mlieko tieklo prudom, stacilo, ze ma muz jemne pritisol a to nehovorim, ked sme si dopriali manzelskych radosti. Obaja sme boli od mlieka :D A keby si videla, v akom strasnom stave bol moj vankus - same stopy po mlieku. Musela som komplet oprat vankus, lebo sa na to nedalo divat. Vivien - jeeej. Super. Yasmine - teda to nie je prijemne, ten uraz chrbtice. No chvalabohu, ze vobec chodis a ze inak v pohode zvladas tehu. Lebo chrbtica je teda hakliva. Ja mam jemnu skoliozu, nelicim sa na to, nastastie to nie je az take zle, no teraz mavam problemy, ze ma chrbat bolieva castejsie, ked dlhsie sedim. Mala by som cvicit, ale som moc pohodlna, niekedy sa hrbim, ale snazim sa napravit sa. Na odber plodovej vody nejdem urcite, aj kvoli financiam, je to stale dost drahe. Samozrejme, keby sa mojmu malemu cosi stalo a pupocnikova krv by ho zachranila, tak by som si to vycitila, ze preco som mu tu krv nedala zmrazit. No na druhej strane existuje este moznost, ze tu krv mu daruje surodenec. Zial, niekedy uz moze byt neskoro, kym sa surodenec narodi. Ale tak Ti poviem, ze zivot je loteria - investujes do neho a nevies, ci vyhras. Preto zijem pritomnostou, snazim sa plnohodnotne zit kazdy den tak, aby som robila radost mojim (zatial) dvom chlapom, blizkym, znamym, kamaratom a pod. Som pomerne dost veriaca a preto verim, ze ako Panbozko dopusti, tak bude. A citala som aj clanok od jedneho pana, ktory byva vo Svedsku a tam sa to vraj vobec nerobi, vraj to nema vyznam a vraj tu je to len o biznise. Ked sa na to vo Svedsku pytali, tak na nich hladeli, ze odkial su. Bolo to sa mi zda, na forum.mamaaja.sk, ale uz presne neviem, kde, v akej rubrike. Proste ten clanok na mna posobil dost zvlastne. Mozno keby som bola rozhodnuta pre odber, tak po nom by som zacala pochybovat, no ked som vobec nechcela odber, tak ma v tom len ten clanok utvrdil. No v kazdom pripade je to kazdeho osobna vec, ako sa rozhodne. Ja som napisala len svoj nazor. Mozno to niekedy olutujem, no teraz pevne verim, ze lutovat nebudem. Pan Boh dopusti, ale neopusti. To je moj nazor. Som vsak zvedava na ostatne nazory na ten odber.

 

03.02.2007 21:08

Ľubica Krištofová

Ahojte Ivuš,ty si čo myslíš o tom gombíku na pupčeku?Podla mňa je to haluz ale niečo na tom pravdy može byť.Neviem,čo si mám o tom myslieť.Čo sa týka tej spravodlivosti voči staršiemu súrodencovi,tak ja som na to už tiež niekolko krát myslela.Obavy určite sú.Budem sa snažiť,aby som to nepreháňala.Začiatok bude určite ťažký.Ale naše deti to asi aj tak vyriešia za nás.Necháme sa prekvapiť. Musela si sa ozaj zlaknúť,keď malé tak dlho nekoplo.Mne sa stalo len raz,že malý kopol za celý deň dokopy asi 3 krát.Bolo aj také,že sa ozval raz za deň a mala som šoky,či je všetko v poriadku.Možno tvoj drobec bol len unavený a chcel si pospinkať.A asi už ani nemá tolko miesta na šantenie.Ale samozrejme ťa chápem.naša malá bola v brušku čipená a aj jej to ostalo.Má strašne vela energie.My už vela krát nevládzeme a ona sa nezastaví.Ak bude aj malý taký čiperný,ako býva teraz,tak zachvílu pri takých dvoch beťároch asi skolabujem. Yasmine,to máš šťastie že v noci potom zaspíš,aj keď zješ chlebík.Ja som potom nemohla zaspať,tak som prešla len na ovocie.A zuby-aj keď sa mi moc nechce,tak si ich aj tak umyjem.Ja mám tiež za sebou cisára.Malá bola dole riťkou,tak pre to.Nie je to nič hrozné.Ty si ale trošku iný prípad.Keď máš tie problémy s chrbticou,tak to určite bude lepšie.U mňa prvé dni boli najhoršie a potom sa už dalo.Už si rozmýšlala,či sa dáš uspať úplne,alebo si dáš spinálku?My sme si pri malej nedávali odobrať pupočníkovú krv a ani teraz tak neurobíme.Popýtali sme sa na to doktorov a hovorili,že nie je vobec istá úspešnosť použitia tejto krvi,keď by sa náhodou musela použiť.Ale ak má niekto iný názor a rozhodne sa po svojom,tak mu to neberiem.Ja zdielam názor s Ivuš.Tá to ozaj vystihla. Katty,tiež mávam sennú nádchu a riadnu.Preto Bubchen kozmetiku ani nekupujem.Raz sme dostali taký mini balíček tejto kozmetiky,bol tam sprcháčik,krémik a neviem čo ešte.A kýchala som,aj ma svrbela pokožka.Presne tak,ako keď prepukne tá moja alergia. Vivien,krásne foto.Už teraz je to fešák. Baby chcem sa vás na niečo opýtať.Možno to bude znieť čudne.Je niečo,podla čoho by som mohla cítiť,že je malý otočený dole hlavičkou?Teda ja neviem,či ano.Lebo malú som mala dole zadočkom,takže takéto niečo je pre mňa iné a nové.Niekedy si myslím,že je dole hlavičkou,ale nie som si istá.A ešte otázočka pre tie,čo už ste boli tehotné.Okolo pupka mám také bledo modré koliečko.Znamená to niečo?Ďakujem všetkým,čo mi na toto odpíšu.

 

03.02.2007 21:41

ivus80

Ahoj, Lubi - aj ja si myslim, ze je to hlupost, resp. babska povedacka. Podla mna pupcek je dany, niekto ho ma pekne upadnuty a niekto ho ma tak vysunuty. Kedysi som aj pocula aj lekarske zdvododnenie, preco to tak je, ale uz si nepamatam. Nieco sa mi mari, ze je v suvislosti s prekonanym novorodeneckym pruhom, ale fakt neviem. U nas maju vsetci pekne vpadnuty pupcek. Alebo tusim je to aj od toho, ako sikovne, ci nesikovne podviazu a zaviazu pupcek pri porode. Raz bol urobeny taky test, ze filmovali dve hodiny deti, ako sa hraju na pieskovisku. Presne mali spocitane, kolkokrat si cupnu, vstanu, kolkokrat daju lopatku piesku do kyblika, kolkokrat ho vysypu a znovu naplnia, proste do detailu vsetko snimali. Potom to prepocitali na dospelych ludi, t. j. v nejakom pomere im dali vacsie kybliky, lopatky a podobne a museli presne robit to, co tie deti. Deti po dvoch hodinach boli uplne fit a nic nebolo na nich poznat. Dospeli po 10 minutach odpadavali. Takze detska energia je nevycerpatelna :D :D :D A co sa tyka cisara, tak keby som aj ja musela rodit cisarom, tak urcite by som najskor chcela spinalku. Uz keby sa to nedalo inak, tak samoska, musela by som aj v uplnej narkoze. Ale pevne verim, ze to zvladnem spontanne. Tak ako pri prvom. Lubi - ja som uz vedela, ze je maly otoceny hlavickou a citila som naboku nozicky, ked kopli a na druhom boku chrbatik. Ale vyslovene zeby som citila, ze je prave dole hlavickou, tak to neviem, nespominam si. Teraz tiez neviem, ci uz moze alebo nemoze byt dole hlavickou. Takze v tomto Ti neporadim. Kedy ides na poradnu? Tam Ti doktorka povie. Ja idem v utorok, tak ak uz bude otocene, tak mi to povie, ak este nie, tak za tyzden v utorok idem na sono, tak uvidime, ako sme na tom. A pozerala som si kolo pupka, ja tam nic nemam, akurat mam male strie nad pupkom. A teraz nemam ani tu tmavu ciarku, co byva od pupka smerom k ohanbiu. Pri prvom som to mala. Tak zatial pa.

 

04.02.2007 08:18

ivus80

Dobre ranko, maminky, dnes som hore uz od siedmej, manzel si rozkal pečenu kacicku, tak sa cinim :D Neviete, co je dobre v tehu na afty? Jedna sa mi vyhodila a nie a nie ist uz prec. Inak to bezne mavat minimalne raz do mesiaca, ale v tomto tehu som to este nemala a v predoslom iba raz a za tri dni bol pokoj. Ved jem aj dostatok vitaminov, tak neviem, kde sa ta pliaga nabrala. Kedysi som mala na to lantan, dala ho predosla zubarka v injekcnej striekacke - to bola paradicka, dva razy som si pokvapkala a asfta zmizla. No dost neprijmenmych veci, prajem Vam dobru chut k nedelnemu obedu, pekny zvysok nedele a dobry start do noveho tyzdna. Ozaj, tie, co uz mate babo dole hlavickou, tak citili ste nejako, ze sa tocili. Mne uz v noci male nedalo spat, co som ho mala doslova v celom bruchu, stale sa hmyrilo (samoska, bola som stastna po vcerajsku), tak asi sa otacalo. Vsak ma este casu. Pa

 

04.02.2007 08:46

ivus80

Ahojte, dnes po druhe: Nasla som ten spominany clanok o pupocnikovej krvi, tak Vam ho sem kopcim, urobte si nazor kazda. A budem rada, ked ho aj sem napisete, zaujimaju ma Vase nazory na tuto temu. Vdaka. Dobry den... V prvom rade sa chcem ospravedlnit, ze som zalozil novu temu Chcel som reagovat v teme Pupocnikova krv Zial, vraj tam mozu prispievat len moderatori Tak preto este raz Cakame babatko (uz kazdu chvilku) termin mame zajtra (5.12.2005) Na Slovensku teraz "bezi" pomerne velka "kampan" na odber pupocnikovej krvi. Neviem presne... ale vraj to nie je lacna zalezitost (cca 25 000Sk) Aby som to upresnil. My teraz momentalne zijeme vo Svedsku...tu budeme aj rodit. Ale len tak pre zaujimavost sme sa o odber pupocnikovej krvi zacali zaujimat aj tu. No a nase zistenia boli vcelku zaujimave. Pri nasich otazkach, ci sa da odobrat pupocnikova krv sa na nas pozerali ako keby sme boli z inej planety Vraj aka pupocnikova krv?!?!?! Ze tu nechaju "babiku" na brusku mamine... a pupocnik prestrihnu az ked prestane pulzovat. No a potom ze uz nie je co odobrat Ze to nema vyznam Najskor sme si mysleli, ze to len ta nasa "porodna asistentka" nie je "v obraze" Tak sme este patrali dalej... a cuduj sa svete, zas sme sa len dozvedeli to iste Zastavaju tu totizto nazor, ze vsetka ta krv patri babatku... preto pockaju, kym vsetka stecie do babatka Pride mi to trosku divne.. ze v krajine, kde vraj robia pokusy s umelou krvou by nic nevedeli o odbere pupocnikovej krvi !?!?!?! Proste som nadobudol dojem, ze na Slovensku z toho len urobili velky boom a teraz sa niekto dobre "nabali" na "nevedomsti" ludi Tak trosku ma o tom teraz presvedcil aj pan doktor MUDr. Jozef Záhumenský ktory sa v teme Pupocnikova krv vyjadril, ze si nie je celkom isty, ze by svojmu dietatu dal odobrat pupocnikovu krv Okrem ineho som niekde na nete cital, ako priebeh porodu vplyva na dietatko. Bolo tam spomenute, ze skore prestrihnutie pupocniku moze mat za nasledok neskorsiu asmtu dietata. Neviem co je na tom pravdy som len laik... Mozno by sa aj k tomuto mohol vyjadrit nejaky odbornik (Mudr.) Len aby sme nemali o par rokov na Slovensku kopec astmatikov ktori ale budu mat zmrazenu pupocniku krv... snad im ta krv pomoze pri liecbe tej astmy Bol by som velmi rad, keby sa k danej teme vyjadrilo co najviac ludi (nie len odbornikov) Vopred velmi pekne dakujem s pozdravom Zdeno (Sverige) No a doktor Zahumensky sa k tomu vyjadril: Dobrý deň, čo sa týka odloženia pupočníkovej krvi, ja osobne nie som zatiaľ presvedčený o tom, že je to užitočné, i keď viem, že už prebehli transplantácie aj na Slovensku. Na druhej strane, ak by som zarábal ako si zaslúžim, tak by som po porode dieťaťu krv uskladnil, investícia do zdravia, i keď možno nesprávna, je pre mňa prioritou. Čo sa týka tých predsudkov o vhodnosti dotepania pupočníka, je to strašne jednoduché. Dieťa v maternici má presne toľko krvi, koľko potrebuje pre seba a pre placentu. Takže po oddelení od placenty, musí predsa nejaká krv ostať v nej, pretože jeho krvný obeh už je bez placenty a tých cca. 100 - 300 ml by mu mohlo uškodiť. Preto sa samozrejme doporučuje nenechať dotepať pupočník, ale podviazať ho skor, pretože hrozí preťaženie srdiečka plodu a hlavne nadmerný rozpad nadbytočných červených krviniek a dieťa má potom žltačku až s možným poškodením mozgu. Najlepšie sú tie alternatívne porodné asistentky, ktoré ešte ručne pumpujú krv z placenty do plodu, ruky by som im odťal. Je to rovnaké, ako keby im niekto nasilu vohnal ešte liter krvi do obehu. Takze - vela ludi - vela nazorov. Tak som zvedava na Vas. Papa